مزایای آر اف فرکشنال

برای بسیاری از افرادی که قصد انجام آر اف فرکشنال را دارند دانستند مزایای آر اف فرکشنال برای آن ها بسیار مهم و ضروری است ، به طور کلی این روش درمانی و زیبایی یک روش کاملا مدرن و پیشرفته در جوان سازی پوست می باشد ، همان طور که می دانید با گذشت زمان و بالا رفتن سن در افراد بافت ها ، اندام ها و سلول ها به سرعت پیر تر خواهند شد اما از آن جایی که پوست هر فردی یکی از آشکار ترین بافت های بدن می باشد اثرات پیری در این بافت ها بسیار واضح تر می باشد و می توان آن ها را به خوبی مشاهده کرد .

همچنین پوست افراد یکی از اولین سد های دفاعی در بدن انسان به حساب می آید و به همین خاطر است که پوست هر روز در معرض انواع صدمه های فیزیکی و شیمایی محیطی داخلی و خارجی می باشد و بیشتر دچار تغییراتی مانند لک ، خشکی و چین و چروک می شود . برخی از قسمت های پوست که موجب استحکام بیشتر در پوست افراد می شود از رشته هایی مانند کلاژن و آلاستین ساخته شده است که این رشته ها در طی گذشت زمان و روند پیری و آسیب های محیطی ساختار خود را کم کم از دست می دهد و طول آن ها بیشتر خواهد شد ، به همین خاطر پوست فرد شل و بی استحکام خواهد شد که نتیجه آن شل شدن و چین و چروک در پوست افراد می شود .

برای بازسازی کلاژن پوست باید کلاژن های قدیمی پوست فرد را کاملا تخریب نموده تا کلاژن های جدید در پوست ساخته شود ، این کلاژن ها دارای انواع مختلفی هستند که هر کدام از انواع آن در درجه حرارتی خاصی شکسته خواهند شد ، پس برای بازسازی آن ها باید انرژی گرمایی را به صورت کاملا هدفمند به عمقی از پوست فرد برسانیم که کلاژن ها در آن قرار دارد تا به بافت پوست کمترین آسیب وارد شود . برای انجام این کار دستگاه های آر اف بسیار به کار می آید ، کار این دستگاه ها برای به وجود آوردن گرما با امواج رادیوفرکوئنسی می باشد که طیفی از نور ها می باشد ولی به دلیل این که به صورت کاملا غیر انتخابی حرارت ایجاد می کنند کارایی آن هم کم و دارای عوارض های خاصی می باشند .

با گذشت زمان و پیشرفته تر شدن تکنولوژی این روش درمانی پیشرفت کرده و به روش آر اف فرکشنال می باشد ، برای کمتر شدن میزان تخریب در درم ها و یا همان بافت های میانی و اختصاصی تر شدن بافت هایی که مورد هدف قرار گرفته چندین سوزن ظریف در یک مساحت کاملا منظم بر روی قطعه ای دستگاه که بر روی پوست قرار می گیرد همزمان و کاملا یکنواخت به داخل عمق پوست فرد وارد می شود و به میزان زیاد و موثر انرژی را به بافت های پوست انتقال می دهد .

این کار موجب تخریک شدن الیافت کلاژن ها می شود ، داشتن سرعت بسیار بالا و ظرافت این سوزن ها موجب افزایش نتیجه های درمانی و کمتر شدن درد در افراد می شود ، در این روش درمانی و زیبایی به دلیل ایجاد نشدن آسیب در اپیدرم پوست و یا همان سطح پوست مدت زمان درمان نیز به طور چشمگیری کمتر خواهد شد .

مزایای آر اف فرکشنال

کاربرد آر اف فرکشنال

در ادامه قصد داریم شما را با کاربرد این روش درمانی و زیبایی آشنا کنیم با ما همراه باشید .

 • این روش درمانی لایه بردار پوست و یک روش جوان سازی پوست برای افراد می باشد .
 • لیفت صورت فرد بدون هیچ گونه عمل جراحی ، با استفاده از این روش می توانید مانند روش لیفت صورت با استفاده از نخ پوست صورت خود را به بالا بکشید و لیفت انجام دهید .
 • درمان بسیار عالی چین و چروک های صورت فرد ، چروک های دور چشم و افتادگی شل شدگی پوست فرد
 • این روش درمانی و زیبایی موجب لیفت پوست گردن ، رفع خط خنده و خطوط کناره های بینی ، رفع غبغب و همچنین کمتر شدن چروک های دور لب
 • از بین بردن زائده های پوست ، آفتاب سوختگی و همچنین لکه های پوست و روشن کردن پوست صورت افراد
 • از بین بردن کامل جای جوش و جای زخم
 • لیفت کامل و بالا بردن پوست افراد در تمامی نواحی از بدن به غیر صورت فرد مانند بالای سینه ها ، شکم ، گردن ، بازو ها و ران ها می باشد .
 • درمان ترک های پوستی در فرد
 • جوان سازی پوست دست و از بین بردن لکه های قهوه ای بر روی دست ها
 • درمانی روزاسه و رگ های پوستی که در زیر پوست صورت دیده می شوند .

فرد مراجعه کننده بعد از انجام این روش درمانی بلافاصله می تواند به زندگی عادی خود برگردد اما بهتر است که فرد از ضد آفتاب ها و کرم های ترمیمی و همچنین مرطوب کننده ها استفاده کند و به مدت یک هفته در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرد .

مزایای آر اف فرکشنال

در ادامه این مقاله قصد داریم شما را با مزایای آر اف فرکشنال آشنا کنیم ممنون می شویم که با ما همراه باشید .

سفت شدن پوست بعد از انجام این روش درمانی 

یکی از مهم ترین مزایای آر اف فرکشنال ، سفت شدن پوست و درمان کلی شلی پوست در افراد می شود ، همچنین انجام این روش می تواند لیفتینگ صورت را بدون هیچ عمل جراحی در صورت فرد ایجاد کند که طبیعتا در زیبایی پوست صورت فرد تاثیر بسیاری را دارد ، این تاثیرات در دو نوبت بعد از انجام این روش درمانی ظاهر خواهد شد که یکی چند روز بعد از این روش درمانی و به مدت یک تا چهار هفته بعد از که اثر دوم چندین سال می باشد دوام دارد .

مزایای آر اف فرکشنال

لیفت صورت در روش درمانی و زیبایی آر اف به قدری قابل مشاهده است که می توان از آن برای بالا بدن ابرو ها و همچنین درمان افتادگی پلک هم استفاده کرد ، البته برای انجام این کار لازم است که این روش درمانی در مناطق خاص صورت گیرد ،

سفت شدن غبغب و نواحی فک در این روش درمانی و زیبایی 

یکی از مهم ترین کاربرد های این روش درمانی و زیبایی سفت شدن غبغب و نواحی فک در افراد می باشد ، به وجود آوردن این تاثیرات بر روی پوست افراد مخصوصا در خانم ها بسیار واضح و چشمگیر می باشد ، به گونه ای که بعد از گذشت چند جلسه این تاثیرات سفت شدن در نواحی غبغب در افراد قابل مشاهده و رضایت بخش است ، ارزش انجام این کار تنها زمانی مشخص خواهد شد که این اثر با با لیزر لیپولیز مقایسه کنیم ، با توجه به این موضوع که انجام لیزر لیپولیز یک عمل کاملا تهاجمی است و احتمال به وجود آمدت عوارض نیز وجود خواهد داشت .

انجام آر اف یک روش کاملا غر تهاجمی برای افراد می باشد و هیچ گونه عوارضی را برای افراد به همراه نخواهد داشت و برای بسیاری از افراد این روش یک روش مناسبی می باشد . این روش درمانی و زیبایی برای سفت نمودن پوست گردن هم بسیار عالی عمل می کند و با توجه به نازکی پوست گردن شما باید گفت که این روش درمانی برای سفت نمودن پوست گردن هیچ رقیبی را ندارد .

درمان بسیار عالی چروک های پوستی در افراد 

انجام این روش زیبایی در درمان چروک های پوستی تاثیر بسیار خوبی را دارد ،تاثیر این روش زیبایی برای چروک های دور چشم و یا همان زیر چشم بسیار واضع است ، این تاثیرات در افرادی که این روش زیبایی را انجام داده اند به اندازه ای می باشد که فقط بعد از گذشت چند ماه از درمان چروک های دور چشم خود شگفت زده شوند .

کنترل بسیار زیاد ترشح های چربی در پوست 

یکی دیگر از کاربرد های این روش درمانی ، درمان ترشح های بسیار زیاد چربی های پوست و درمان بسیار عالی منافذ باز پوستی می باشد ، در یک جلسه کاهش حدود 70 الی 80 درصد از ترشح های چربی صورت تنها در یک جلسه درمانی کاملا قابل مشاهده می باشد ، از بین رفتن و یا تنگ شدن منافذ پوستی بیشتر برای افراد نسبی است ولی برای بسیاری از افراد مراجعه کننده رضایت بخش است .

درمان جوش های صورت 

یکی دیگر از کاربرد های بسیار مهم در این روش درمانی ، درمان بسیار خوب جوش های صورت فعال است ، در زمان درمان جوش های صورت امکان تشدید موقت بعد از یک جلسه برای افراد وجود دارد ، یکی از نکات بسیار جالب در این زمینه این است که در خانم هایی که مشکلات هورمونی دارند است که ممکن است در سن 30 تا 40 سالگی نیز هنوز جوش در صورت آن ها باشد ، زمانی که افراد برای جوان سازی پوست صورت خود این روش درمانی را انجام می دهند از کمتر شدن جوش های صورت خود نیز رضایت زیادی  دارند .

درمان اسکار آکنه در پوست 

از مهم ترین کاربرد های دیگر این روش درمانی را می توان به درمان اسکار های آکنه و یا Acne Scar اشاره کرد ، روش درمانی و زیبایی آر اف در اسکار های عمقی پوست بسیار موثر و تاثیر گذار هستند ، این کاربرد در ترکیب با لیزر فرکشنال co2 اثر هم‌افزایی بسیاری را دارد ، یکی از مزایای آر اف این است که بعد از انجام آن مراقبت از آن کمتز بوده و فرد متقاضی بعد از آن می تواند به کار های روزمره خود برسد ، درمان پوست های سبزه با استفاده از این روش بر خلاف لیزر مشکل ساز نمی باشد .

مزایای آر اف فرکشنال

درمان تعریق بیش از اندازه 

یکی از بهترین و جالب ترین کاربردی های این روش درمان تعریق بسیار زیاد در نواحی زیر بغل می باشد ، در مطالعات انجام شده در این زمینه اثر آن طولانی مدت است ولی بر اساس مکانیسم این اثر در برخی اوقات دائمی می باشد ، برای برخی از افرادی که از بوی بد عرق کردن خود شکایت دارند این درمان برای آن ها بسیار موثر و عالی می باشد .

درمان ترک های پوستی در افراد 

یکی دیگر از کاربرد های این تکلونوژی در درمان ترک های پوستی می باشد و اثر بسیار خوبی را برای افراد دارد به گونه ای که می توان گفت این روش یکی از بهترین روش های درمان استریا ، آر اف می باشد ، همچنین این اثر برای افراد نسبی است و به این معنا است که یک سری از ترک های پوستی به طور کامل در افراد از بین نخواهند رفت ولی وضوح بسیار کمتری را پیدا خواهند کرد ، با این وجود خطوطی که بر روی استریا به وجود آمده کاملا از بین خواهند رفت .

برای آشنایی بیشتر با این روش می توانید به مقاله آر اف پوست چیست ؟ مراجعه فرمایید .

راهنمای افراد متقاضی آر اف

قبل از درمان 

 • قبل از انجام این روش هیچ نیازی به مراقبت خاصی ندارد ، حتما سعی داشته باشید به مدت 2 هفته قبل از انجام این عمل در معرض مستقیم نور خوشید به تا آن جایی که می توانید قرار نگیرید و به سولاریوم نروید .
 • اگر برای جوان سازی پوست خود با لیزر اقدام کرده ایم باید حداقل به مدت 3 ماه و اگر برای پوست خود را لایه برداری کرده اید باید به مدت چند هفته صبر کنید و سپس برای انجام آر اف مراجعه فرمایید .

جلسه درمانی آر اف 

 • هر جلسه درمانی برای این روش بین 15 تا 30 دقیقه می باشد ، در طول درمان این روش ممکن است که احساس کنید که پوست شما کمی گرم شده است ، این روش درمانی درد و یا ناراحتی دیگری را در طول درمان نخواهد داشت .
 • این روش درمانی آر اف به طور کلی به چند جلسه درمانی نیاز خواهد داشت که بسته به شرایط شما می تواند از 3 تا 12 جلسه تغییر کند .

راهنمای افراد متقاضی آر اف

بعد از درمان 

 • بلافاصله بعد از انجام اولین جلسه درمانی خود می توانید به کار های خود بپردازید و کار های روزمره را انجام دهید ، از یک روز بعد از این عمل زیبایی می توانید آرایش هم داشته باشید .
 • ممکن است که به مدت یک ساعت بعد از انجام این روش درمانی کمی احساس درد را داشته باشید .
 • عوارضی مانند قرمزی و تورم به مدت 3 روز بعد برطرف خواهد شد .
 • بعد از انجام این روش نیز هیچ نیازی به مراقبت های خاصی ندارید ولی نوشیدن بسیار زیاد مایعات و استفاده پی در پی از کرم های ضد آفتاب به هیچ وجه فراموش نشود .
 • نتیجه این روش درمانی در طول 3 هفته پدیدار خواهد شد و به مدت 3 ماه بعد از گذشت این جلسات کلاژن سازی همچنان ادامه دارد و نتیجه با گذشت زمان بهتر و بهتر خواهد شد .

مراحل آر اف فرکشنال

 • سطح پوست صورت با استفاده از مواد های بی حس کننده به مدت نیم ساعت بی حس و ضد عفونی می شود .
 • برای هر یک از بیمار ها از کیت های سوزنی جدا گانه ای استفاده می شود .
 • با وارد کردن نوک سوزن در عمق کلاژن پوست کاملا تحریک شده و منقبض خواهد شد .
 • زمانی که سوزن از صورت فرد خارج می شود صورت به مدت زمان کوتاهی دچار التهاب و یا قرمزی خواهد شد .
 • افرادی که قصد انجام این روش درمانی را دارند می توانند از کرم های ضد آفتاب و یا پوشاننده های پوستی برای ادامه دادن به کار های روزمره خود استفاده نمایید .
 •  مدت زمان این روش به مدت 2 الی 4 صورت می گیرد و فرد کشیدگی و یا صاف تر شدن صورت خود را در این مدت زمان مشاهده خواهد کرد .
 • تعداد جلسات در این روش درمانی به صورت ماهیانه انجام خواهد شد .

معایب آر اف فرکشنال 

 • این روش درمانی برای خانم های باردار به هیچ وجه توصیه نمی شود
 • افرادی که دارای فشار خون بالا هستند این روش پیشنهاد نمی شود .
 • افرادی که از بیماری هایی مانند دیابت رنج می برند به هیچ وجه مناسب نمی باشد .
 • برای افرادی که به تازگی در معرض نور خوشید بوده اند و پوست آن ها شل شده است از این روش برای چند مدت زمان استفاده نکنند .
 • احتمال به وجود آمدن گوشت اضافه در این روش وجود دارد
 • وجود التهاب در فضا های پوست .

مراحل آر اف فرکشنال

اقدامات مهم قبل از آر اف

افراد بهتر از موارد زیر را با پزشک زیبایی خود در میان بگذارند تا در طول این عمل زیبایی دچار هیچ گونه مشکلی نشوند .

 • اگر جزو آن دسته افرادی هستید که از زخم و یا جراحتی را دارند که مدت زمان طولانی را منتظر ماندید تا بهبود یابد
 • به بیماری های مانند ، بیماری های عفونی مانند هیپاتیت هستید .
 • اگر از دارو هایی خاصی برای از بین بردن ضایعات پوستی خود استفاده می کنید بهتر است که با پزشک جراح خود این موضوع را در میان بگذارید ، مانند مصرف روآکوتان یا ایزوترتینوئین برای درمان آکنه های شدید و حاد پوست
 • اگر جزو افرادی هستید که سابقه عمل های جراحی پوستی مانند بلفاروپلاستی و یا همان جراحی زیبایی پلک ، تزریق بوتاکس و دیگر موارد را دارید حتما باید با پزشک جراح خود در میان بگذارید .

هیچ یک از موارد گفته شده در مقاله بالا مانع انجام این روش درمانی و زیبایی در افراد نخواهد شد اما در نحوه کار و طریقه انجام این روش توسط پزشک تاثیر خواهد داشت .

کلام آخر 

از این که ما را تا آخر مقاله مزایای آر اف فرکشنال همراهی کردید از شما سپاس گزاریم همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در زمینه دارید مزایای آر اف فرکشنال ممنون می شویم که با ما نیز در میان بگذارید .

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان (کلیک کنید)