تلفن کلینیک: 02634092282‬‬

تلفن مشاوره رایگان : 09120914348

کرج :گوهردشت ، خيابان آزادي، نبش يازدهم غربي، پلاك ٩

 

 

 

 

 

 

آیا کاشت ابرو عوارض دارد؟

آیا کاشت ابرو عوارض دارد؟

آیا کاشت ابرو عوارض دارد؟

ابرو ممکن است به هر دلیلی با ریزش  مواجه شود و به همین دلیل بسیاری از افراد سراغ کاشت ابرو می روند شاید برای شما سوال پیش بیاید که آیا کاشت ابرو عوارض دارد؟ یا خیر ، معمولاً کسانی که با کم پشتی یا ریزش ابرو مواجه هستند دوست دارند ابروهای پرپشت و خوش حالتی داشته باشند. روش های مختلفی برای این کار وجود دارد. اما طبیعی ترین روش کاشت ابرو است. در واقع کاشت ابرو موجب می‌شود ابروها ظاهر طبیعی خود را به دست آورند و برای همیشه رشد داشته باشند.

معمولا کسانی که تصمیم می گیرند کاشت ابرو انجام دهند با سوالاتی مانند آیا  این روش زیباسازی عوارضی هم به همراه دارد یا نه؟ کاشت ابرو مانند دیگر اقدامات زیبایی اثراتی به دنبال دارد اما اثرات طبیعی کاشت ابرو بسیار ناچیز است و بعد از مدتی کاملا برطرف می شود؟ در واقع مسئله ای که اهمیت دارد این است که برای کاشت ابرو به سراغ بهترین متخصص در این زمینه بروید تا با بررسی شرایط شما  بهترین فرم و نتیجه را برایتان به ارمغان بیاورد.

حال برای این که از عوارض و نتایج کاشت ابرو اطلاعات دقیق تری به دست آورید، خوب است در ادامه همراه ما باشید.

 

آیا کاشت ابرو عوارض دارد؟

 با عوارض کاشت ابرو آشنا شوید؟

در صورتی که تصمیم خود را از انجام کاشت ابرو گرفته‌اید، ممکن است بعد از آن با عوارض احتمالی مواجه شوید. اما این عوارض شامل چه چیزهایی می شود؟ البته باید بگوییم که عوارض حاصل از این روش برای همه یکسان نخواهد بود و ممکن است درصد بروز هر کدام از عوارض برای هر فردی متفاوت باشد.  عوارض حاصل از کاشت ابرو شامل موارد زیر می باشد .

قرمزی پوست  اصلی ترین عوارض حاصل از کاشت ابرو است:  اصلی ترین عوارضی که بعد از کاشت ابرو با آن مواجه می‌شوید، قرمزی‌ پوست است. مطمئنا حدود چند روز بعد از کاشت ابرو در اطراف ابرو دچار قرمزی می‌شوید که ممکن است با لکه های ریز قرمز رنگ و جوش های بسیار کوچک همراه باشد. این شرایط تنها برای چند روز ماندگار است و کم کم پوست شما رو به بهبودی خواهد رفت. بنابراین نیاز به نگرانی نخواهد بود و تنها لازم است روند درمانی را برای رفع قرمزی طی کنید. اما در صورتی که قرمزی پوست شما برای مدت طولانی باقی ماند، حتماً به پزشک مراجعه کنید تا با معاینات لازم و ارائه راهکارهای درمانی مشکل شما را حل کند.
اما به طور کلی، قرمزی بعد از کاشت ابرو عارضه بسیار طبیعی است و در صورت مواجه شدن با آن لازم نیست نگران شوید.

احتمال خونریزی بعد از کاشت ابرو یکی دیگر از عوارض احتمالی این روش زیباسازی است.

یکی از احتمالاتی که بعد از کاشت ابرو وجود دارد، خونریزی حین و بعد از جراحی است. در واقع کاشت ابرو مانند دیگر جراحی ها احتمال خونریزی به همراه دارد. اما خونریزی بسیار کم و ناچیز است. در برخی موارد احتمال خونریزی افزایش پیدا می کند. پس برای جلوگیری از این عارضه سعی کنید حدود چند روز اول و بعد از کاشت ابرو، داروهای رقیق‌کننده خون مصرف نکنید. داروهایی مانند آسپیرین، مورتین و داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی موجب رقیق شدن خون می شوند. البته اگر مجبور هستید این داروها را مصرف کنید، حتماً قبل از کاشت ابرو به پزشک اطلاع دهید.

تورم در ناحیه کاشت حدود چند روز طول می کشد؟

ایجاد التهاب و تورم بعد از کاشت ابرو بسیار طبیعی است که ممکن است چند روز طول بکشد. برای کاهش این عوارض سعی کنید در ساعت اولیه بعد از کاشت سر خود را به پایین خم نکنید و یا برای برداشتن شی از روی زمین بهتر است بنشینید و آن را بردارید. همچنین می توانید برای کاهش التهاب و تورم در ناحیه اطراف کاشت ابرو از کمپرس گرم استفاده کنید.

نکته‌ مهمی که بعد از کاشت ابرو وجود دارد این است که فرد باید حدود ۷ روز از انجام فعالیت های سنگین و هرگونه فعالیتی که موجب تعریق بیش از حد شود، خودداری کند. اما پیاده روی های سبک و فعالیت های معمولی مانعی ندارد.

اکثر کسانی که کاشت ابرو انجام می دهند با خارش در این ناحیه مواجه می‌شوند.

خارش ابرو بعد از کاشت عارضه بسیار طبیعی است و معمولا برای اکثر افراد اتفاق می‌افتد. البته این مشکل نشان دهنده ترمیم زخم های ایجاد شده بعد از کاشت است. اما نکته‌ای که اهمیت دارد این است که از خاریدن این ناحیه و دست زدن به ناحیه ابرو خودداری کنید. البته در چنین مواقعی برای کاهش خارش می توانید از کمپرس سرد استفاده و یا با استفاده از پد ناحیه ابروی خود را لمس کنید. در صورتیک ه مشکلتان برطرف نشد، خوب است برای رفع آن از پزشک سوال کنید. در این مواقع متخصصین برای رفع خارش ناحیه ابرو و داروهای آنتی هیستامین تجویز می کند.

 با عوارض کاشت ابرو آشنا شوید؟

 

متفاوت بودن رنگ ابرو های کاشته شده با ابروی طبیعی

ممکن است موهای کاشته شده با موهای طبیعی ابرو متفاوت باشد. این متفاوت بودن بسیار طبیعی است و به دلیل استفاده از موهای سر و تفاوت رنگ آن با رنگ ابرو رخ می دهد. معمولاً پزشکان برای عدم تفاوت رنگ موهای کاشته شده با موهای طبیعی ابرو سعی می‌کنند از موهای پشت گوش استفاده کنند. چرا که موهای پشت گوش نازک تر است و بیشتر با ظاهر موهای ابرو شباهت دارد. اما با این حال باز هم ممکن است تفاوتی بین رنگ در بین ابروها مشاهده شود که برخی ها برای رفع این مشکل  ابروهای خود را بعد از رسیدن به رشد کامل رنگ می‌کنند.

 هنگام مواجه شدن با ریزش ابرو اصلاً نگران نباشید.

یکی از اتفاقاتی که بعد از کاشت ابرو طبیعی رخ ‌می دهد و ممکن است فرد دچار نگرانی شود، ریزش ابروهای کاشته شده است. این ریزش مو موقتی است و اصلا جای نگرانی ندارد. در صورت مواجه شدن با این مشکل باید صبور باشید و مطمئنا بعد از گذشت چند ماه دوباره شاهد رویش موهای اهدا شده خواهید بود.

 مطمئنا کاشت ابرو مانند دیگر جراحی‌ها با کمی احساس درد همراه است.

ممکن است بعد از جراحی کمی در ناحیه اهدا دهنده و ابروها احساس درد داشته باشید معمولاً متخصصین برای کاهش درد داروهای مسکن تجویز می کند.  پس حتماً طبق دستورات پزشک داروهای تجویز شده را مصرف کنید. همچنین برای خوابیدن سعی کنید از دو بالش استفاده کنید تا کمی سر بالاتر از بالاتر قرار گیرد. این کار به کاهش درد و التهاب و تورم کمک می کند.

 غیرطبیعی بودن ظاهر ابرو بعد از کاشت

این عارضه زمانی اتفاق می‌افتد که متخصص فولیکول های مو را در زاویه مشخصی پیوند نزده باشد و منجر می شود موهای ابرو در جهت نامناسبی رشد کنند. در این صورت ظاهر ابروها نسبت به یکدیگر متقارن نخواهند بود یا غیر طبیعی به نظر برسد. به همین خاطر کاشت ابرو نسبت به کاشت مو به دقت و ظرافت بسیاری نیاز دارد و متخصص باید در مراحل کاشت تمرکز بیشتری داشته باشد.

نکات مراقبتی بعد از کاشت ابرو

رعایت کردن برخی نکات مراقبتی بعد از کاشت و یا قبل از آن از رخ دادن برخی اتفاق ها جلوگیری می کند. پس بهتر است برای جلوگیری از عوارض بعد از کاشت ابرو نکات مراقبتی گفته شده در زیر را رعایت کنید:

  • سعی کنید در دوران کاشت ابرو از پرخوری خودداری نمایید و از مصرف داروهایی که موجب پرخوری و افزایش اشتها می شود پرهیز کنید.
  • بعد از دو هفته می توانید به راحتی و به صورت عادی ابروهای خود را بشویید. اما در دوره بهبودی به آرامی با ناحیه ابروها رفتار کنید.
  • برای برطرف کردن پوسته های ایجاد شده بر روی ابرو حدود هفت روز بعد از کاشت روی ابرو به آرامی بسایید. اما زودتر برای این کار اقدام نکنید.
  • معمولاً متخصصین حدود ۲۴ ساعت بعد از جراحی نوار پانسمان را از روی ابروها برمی دارد. بنابراین از برداشتن خودسرانه پانسمان از روی ابرو خودداری کنید و برای این کار حتما به پزشک مراجعه نمایید.
  • شست و شو ناحیه ابرو حدود ۲ روز بعد از کاشت ابرو امکان پذیر است. رعایت نکات بهداشتی و تمیز نگه داشتن ناحیه ابرو ها از ایجاد عفونت و بیماری جلوگیری خواهد کرد.
  • حداقل چند هفته بعد از کاشت ابرو از رفتن به استخر و شنا کردن خودداری کنید.
  • سعی کنید در دوره بهبودی در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید و حتماً هنگام بیرون رفتن از کلاه و عینک آفتابی استفاده کنید.
  • در صورتی که در ناحیه فولیکول های کاشته شده با جوش و لکه های پوستی مواجه شدید برای رفع این مشکل از پارچه مرطوب به مدت ۵ دقیقه در ناحیه ابروها استفاده کنیدو روزی حداقل ۳ بار ناحیه ابرو ها را با استفاده از پماد آنتی بیوتیک بمالید.

نکات مراقبتی بعد از کاشت ابرو

 

انتخاب یک کلینیک خوب از عوارض کاشت ابرو پیشگیری می کند؟

اگر دوست دارید کاشت ابرو را بدون هیچ مشکل و عوارض خاصی انجام دهید حتما در انتخاب کلینیک و متخصص مربوط نهایت دقت را داشته باشید .در غیر این صورت ممکن است نتیجه کاشت ابرو غیر طبیعی باشد و با مشکلات مختلفی مواجه شوید.  برای این که انتخاب ایده آلی داشته باشید، حتماً به نمونه های انجام شده دقت کافی داشته باشید و به کلینیکی مراجعه کنید که در زمینه کاشت ابرو فعالیت بسیاری انجام داده است.  همچنین می توانید با برقراری ارتباط با بیماران قبلی کلینیک از  میزان رضایت شان با خبر شوید. در این شرایط با اطمینان بهتری می توانید به کلینیک مورد نظر مراجعه کنید.

 کلام آخر

امروزه به دلیل به همراه داشتن نتیجه طبیعی، کاشت ابرو طرفداران بسیاری دارد که به آسانی ریزش و کم پشتی ابرو را جبران می کند و فرد از ابروهای زیبا و پرپشت بهره مند خواهد شد. اما برای به نتیجه رساندن این اقدام زیبایی بدون هیچ عوارضی لازم است به بهترین کلینیک و متخصص کاشت ابرو مراجعه کنید.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

اینستاگرام آوینا

جدیدترین نمونه کارها

گرفتن وقت تلفنی

026۳۴۰۹۲۲۸۲‬‬

ساعت کاری کلینیک

شنبه تا پنجشنبه - 8:00 - 20:00

ایران کرج

گوهردشت خيابان اصلي (ازادي)نبش يازدهم غربي پلاك ٩