کاشت ریش و سبیل

در این مقاله سعی داریم شما را با کاشت ریش و سبیل آشنا کنیم، پیوند یا کاشت ریش و سبیل برای ترمیم موهای صورت مردان انجام می شود، روش کاشت مو FUE  بسته به درخواست بیمار انجام می‌شود. در کاشت ریش سبیل موهای اهدا کننده به طور معمول از پشت سر برداشته می شود، روش برداشت مو مشابه موهای سر است، البته بستگی به میزان مطابقت موی سر با موی صورت داشته باشد، گاهی اوقات موهای پشت سر مطابقت بیشتری دارد، و گاهی هم موهای طرفین سر مناسب کاشت صورت است، پس از کاشت موها دائمی خواهند بود، و معمولا درست مثل موهای صورت با بافت مشابه رشد می کند، و هم چنین موهای پیوند شده را می توانید مثل موهای طبیعی بتراشید و اصلاح کنید.

کاشت ریش

کاشت ریش ممکن است با برداشتن ریش غیر ضروری برای نواحی کم ریش صورت گیرد، در این مورد از استخوان گونه برداشته می شود، و در نواحی کم ریش پیوند زده می شود،با توجه به اینکه برداشت با استفاده از ابزاری با نوک 0.6 تا 0.7 میلی متری به صورت دستی و با دقت صورت می گیرد، و جای هیچ زخمی باقی نمی ماند، به همین شکل، با برداشت موی دقیق، ریشه هارا می توان از ناحیه پایین ریش و سینه همینطور پشت گردن و استخوان گونه برداشت کرد، و به نواحی کم پشت پیوند زد.  استخراج مو از قسمت های متراکمی که ظاهر ناخوشایندی به چهره شما داده اند، اپیلاسیون دائمی را برای شما فراهم می کنند.

کاشت ریش مانند مو نیست. تراکم آن در هر فردی متفاوت است، افرادی که ریش کم پشت دارند از این قضیه ناراحت نباشند، به همین دلیل است که برای عمل کاشت ریش به تعداد موی پیوندی کمی احتیاج است، در مواردی که فرد دچار ریزش موی ریش در بعضی از نواحی ریش خود شده است، کاشت مو با در نظر گیری تراکم ریش نواحی مجاور صورت می گیرد. در صورتی که فرد اصلا ریش نداشته باشد، بسته به درخواست فرد و با توجه به محدودیت ها، بین 1000 تا 3000 ریشه پیوند زده می شود. عموما با پیوند 3000 ریشه نتایج دلخواهی بدست می آید. در صورتی که فقط کاشت سبیل صورت بگیرد، بین 400 تا 800 ریشه مو کفایت می کند. ناحیه برداشت بین یک تا دو هفته ظاهری صورتی رنگ پیدا می کند. در ناحیه برداشت در بدن یا پشت گردن هیچ جای زخمی باقی نمی ماند. در عمل های جراحی ای که در کلینیک کاشت مو انجام می شود، حتی با برداشت 10000 ریشه مو، جای زخم هنوز قابل تشخیص نیست.

کاشت ریش

کاشت سبیل

درمان قطعی برای نداشتن ریش و سبیل، کاشت ریش و سبیل است. موهایی که برای پیوند زده می شوند مانند ریش رویش می کنند، و از پشت گردن برداشته می شوند، و یک رشته پوست مو دار بریده می شود و گرافت ها یکی یکی جدا می شوند، و سپس گرافت ها تک به تک در محل کم پشت پیوند زده می شود.
ریشه موهای پیوند زده شده ویژگی های قبلی خود را حفظ می کنند و سبیل به رشد خود ادامه می دهد. و باید چند وقت یکبار سبیل ها کوتاه شود، وقتی ریشه های مو نزدیک به هم کاشته شوند به خوبی تغذیه نمی شوند، بنابراین تراکم کاشت سبیل باید به نحوی باشد سبیل ها به خوبی تغذیه شوند. پس از کاشت سبیل که همراه با رشد مو است (پس از 4 تا 6 ماه)، کاشت سبیل مجدد برای پر کردن نواحی محدودی از سبیل که هنوز خالی هستند، شاید صورت بگیرد. این کاشت موی طبیعی است و موی سبیل رشد خواهد کرد.
جای زخم، جای بخیه جراحی، جای سوختگی، ریزش سبیل با کاشت پوشیده می شوند. و همچنین افرادی که بدون ریش هستند، می توانند کاشت سبیل انجام دهند، برای کاشت سبیل تنها باید از روش FUE استفاده کرد، زیرا روش FUT نتایج رضایت بخشی را به همراه نخواهد داشت. ریشه های موی که با دستگاه های 0.6 تا 0.7 میلی متری بدون موتور برداشت می شوند، باید به طور همزمان بدون برش پوست پیونده زده شوند، به همین دلیل کاشت مو مدت زمان کمتری صورت می گیرد. و مردگی ریشه به وجود نمی آید، و ریشه ها فورا کاشته می شوند، و با استفاده از ابزار نوک باریک در طول برداشت و پیوند از ایجاد جای زخم جلوگیری می شود.

خود فرد شخصا حدود و تراکم کاشت سبیل را مشخص می کند. در کاشت سبیل وقتی 1000 ریشه مو به ناحیه بالای لب فردی که اصلا سبیل ندارد، پیوند زده شود، ظاهر بدون ریش و سبیل چهره از بین می رود، اما اگر فرد بخواهد سبیل های متراکم تری داشته باشد، تعداد ریشه مو افزایش پیدا می کند، در وضعیتی که کاشت ریش از طریق روش FUE صورت بگیرد، ریش چه متراکم و چه کم تراکم باشد، در هر صورت به قدری طبیعی به نظر می رسد که فرد آرایشگر به هیچ وجه تشخیص نمی دهد که از روش کاشت سبیل استفاده کرده اید. در روش FUT، تعداد ریشه های مورد نیاز را می توان در ناحیه سبیل با در نظر گیری زاویه رشد طبیعی برداشت کرد و پیوند زد. و کاشت موی سبیل یک عمل بسیار مهم و خاص است و فقط باید توسط خود پزشک صورت صورت می گیرد.

کاشت ریش چگونه است ؟

امروزه می توان موهای سر را در نواحی مختلف بدن پیوند زد، کهک ترین چیز این است که موهای انتقالی از پشت سرگرفته می شود، منطق ه‏ایی که موها ضخیم ‏تر و شبیه ریش هستند، توسط یک آنالیزور تراکم و ضخامت موهای پشت سر بررسی می ‏شود. و اگر موها متفاوت باشند هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد و موهای گاشته شده قابل رنگ کردن هستند، و پس از مدتی مثل ریش طبیعی رشد می کند.

روش کاشت ریش سبیل

امروزه روش های متعدد و مدرنی برای کاشت مو، ابرو، ریش و سبیل وجود دارند که هر کدام دارای ویژگی ها، قابلیت ها، مزایا و معایب خاص خود هستند و عوارض و نتایج هرکدام متفاوت می باشد. از مهم ترین روش ها و تکنیک های کاشت ریش و سبیل به شکل طبیعی می توان به روش های FIT، FUT، FUE، BHT، SUT و روش های ترکیبی اشاره کرد.

روش کاشت ریش سبیل

روشFIT
استفاده از انبرک و پانچ های دستی برای برداشت فولیکول ها در این روش است. کاشت ریش به روش FIT یکی از روش های محبوب دنیای پزشکی است، و از پانچ های مخصوصی استفاده می شود، که یکی از روس های محبوب پزشکی است، در این روش از پانچ های مخصوص استفاده می شود که گرافت ها را بتوانند با کیفیت مناسب برداشت کنند، برای کاشت ریش، می توان در یک جلسه بین ۵۰۰ تا ۱۵۰۰ گرافت برداشت کرد که هم برای کاشت ریش و هم برای پیوند سبیل کافی است. معمولا برای کاشت سبیل ۳۵۰ تا ۵۰۰ گرافت و ۶۰۰ تا ۷۰۰ گرافت برای ریش کافی است.

روش SUT
در این روش از پانچ ماشینی و سیستم های ساکشن برای برداشت فولیکول استفاده می شود. کاشت ریش و سبیل به روش SUT  جز بهترین و آخرین تکنیک کاشت ریش و سبیل است، در کاشت ریش به روش SUT  نیازی به جراحی طولانی نیست، خونریزی شدید، درد، عوارض جانبی، دوران نقاهت نبوده و صفر تا صد کاشت با دستگاه انجام می شود، در کاشت ریش و سبیل می توان در تمامی نقاط صورت کاشت و پیوند مو انجام داد.

مراقبت های بعد از کاشت

 • تا 5 روز بعد از عمل نواحی کاشته شده را نباید خیس کنید، و بعد از این مدت می توانید طبق معمول صورت خود را بشوئید.
 • کاشت موهای صورت نیاز به بخیه ندارد، و نیازی به کشیدن بخیه ندارد، و از بخیه جذبی هم استفاده نمی شود.
 • می‌توانید ده روز پس از عمل مجدداً صورت خود را بتراشید.
 • نشانه های عمل بعد از تقریبا 7 روز فروکش می کند، و اکثر افراد تنها متوجه رشد موی جدید خواهید شد. و برخی بیماران صورتشان رنگ صورتی مانند داشته اند، و بعد از مصرف داروهایی که توسط پزشک داده شده است را مصرف کنند علائم بر طرف می شود.
 • پوسته های ریز در محل هر گرافت شکل گرفته می شود، و در عرض 4 الی 6 روز از بین خواهد رفت.
 • پس از یک هفته می‌توانید با مالیدن دست روی آنها، باعث ریزش پوسته‌ها شوید، مگر آن که انجام این کار باعث ناراحتی یا خونریزی شود.
 • شاید  کمی بی حسی یا سوزن سوزن شدن یا سایر احساسات در محل گرافت و در ناحیه اهدا کننده داشته باشید.این احساسات شایع و طبیعی است و ممکن است تا چند هفته ادامه داشته باشد که پس از آن به خودی خود برطرف می‌شود.
 • موی کاشته شده همچون موهای طبیعی ریش رشد می‌کند.

عوارض جانبی کاشت ریش

در صورتی که بیمار به درستی از دستورات که برای کاشت سبیل و ریش می دهند پیروی کنند. عوارض جانبی به حداقل می رسد، زیرا فرآیند کاشت یک روش جراحی است، بیمار باید انتظار کمی درد و تورم را داشته باشد، که بعد از جراحی حدود 5 روز طول می کشد که شخص بهبود یابد. جراح به بیمار اطلاع می‌دهد که پس از کاشت موی صورت باید چه نوع تماس فیزیکی داشته باشد و مدت زمان آن را مشخص می‌ کند. ریزش مو یکی دیگر از عوارض کاشت مو صورت هشدار دهنده است که البته یک بخش طبیعی از فرایند کاشت مو محسوب می‌ شود.  و ریزش مو یک عارضه نگران کننده نیست و یکی از عوارض کاشت مو صورت مورد انتظار در بیمارانی محسوب می‌شود که موقت است و طی مدت سه ماه مجددا موها می‌ روید.

روش کاشت ریش سبیل

کاندید مناسب برای کاشت ریش و سبیل

 • اشخاصی که به طور ژنتیکی ریش و سبیل آنها رشد نمی کنند و یا ریش کم پشت دارند و یا قسمت هایی خالی است.
 • افرادی که قسمتی از ریش صورت آنها به دلیل زخم یا سوختگی رشد نمی کند. و با این عمل علاوه ببر رویش دوباره ریش ها می تواند جای زخم و سوختگی را بپوشاند.
 • افرادی که ریش پراکنده‌ای دارند و دوست دارند خط ریش مرتبی داشته باشند.
 • و همچنین افرادی که می خواهند الگوی پر پشت یا کم پشت بودن موهای خود را تغییر دهند.

مزایا کاشت ریش و سبیل

یکی از مهم ترین مزایا کاشت ریش و سبیل که آقایان اقدام به آن می کنند آن است که جذابیت و زیبایی ظاهری شان اضافه خواهد کرد. و هر انسانی تمایل دارد ظاهر زیبا داشته باشد. کاشت ریش باعث ایجاد خط ریش منظم و تمیز می شود و با ظاهری جذاب و مردانه که برای شخص فراهم می کند. زیبایی چهره او را بهبود می‌بخشد. از دیگر مزایای کاشت ریش و سبیل ، پنهان کردن جای سوختگی یا لکه‌های دیگر در صورت است که می‌توان به‌ خوبی و با ظرافت آن را در زیر ریش پنهان کرد.

نکته

 • گرافت هایی که جدید پیوند زده شده مثل موی معمولی رشد می کنند. و این روند برای همیشه ادامه خواهد داشت.
 • مویی که پیوند زده شده طبیعتا ویژگی های قبلی خود را حفظ خواهد کرد. و ریزشی ندارد، از الگوی ریزش مو یا کم حجم بودن موها در ناحیه ای که کاشته می شود پیروی نمی کند و ثابت باقی می ماند.
 • علاوه بر کسانی که به طور ژنتیکی ریش و سبیل آنها رشد نمی کند، مردانی که قسمتی از ریش آنها تراکم کمتری دارد، و یا قسمتی از آن خالی است مناسب ترین کاندید ها برای این عمل هستند.

مزایا کاشت ریش و سبیل

کلام آخر

موهایی که برای پیوند ریش سبیل استفاده می شود، اکثرا از موهای پشت سر گرفته می شود، و رشد این موها مانند موی سر است، و در ماه های اول به علت ریزش موی کاشته شده ممکن است کمی رشد دچار اختلال شود، ولی از ماه سوم تا چهارم به بعد یک ریش کاملا طبیعی با شد استاندارد خواهید داشت و می توانید به دلخواه بلند یا کوتاه کنید. ممنونیم که تا انتهای مقاله همراه ما بودید لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از طریق شماره های گذاشته شده داخل سایت با ما در میان بگذارید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان (کلیک کنید)