دوره نقاهت کاشت ریش

ما در این مقاله سعی داریم شما را با دوره نقاهت کاشت ریش آشنا کنیم. داشتن ریش منظم و پرپشت یکی از مهم ترین ویژگی ها و جذابیت در مردان است. ریش در چهره مردان تاثیر زیادی دارد. کم پشت بودن و ریزش ریش باعث می‌شود بسیاری از افراد از این اتفاق رنج ببرند که با کاشت ریش دیگر جای نگرانی نیست. در ادامه برای آشنا شدن با دوره نقاهت کاشت ریش با ما همراه باشید.

کاشت ریش چیست ؟

کاشت ریش یک روش پیوند مو است که پزشک موی ریش را با استفاده از روش های استخراج واحد فولیکولی و ابزارهای خاص مو پیوند می زند. کاشت ریش را می توان به هر روشی که باعث می‌شود یک ریشه جدید شکل بگیرد و باعث تقویت ریشه های جدید شود نسبت داد برای این عمل پزشک موهای فرق سر را در ناحیه صورت یک به یک می کارد.

استفاده از موی ریش به عنوان یک روش تجدید شونده در بعضی از کلینیک ها استفاده نمی شود. کاشت ریش یک روش حساس است و برای انجام آن باید از جدیدترین و بهترین روش های کاشت مو کمک گرفته شود تا با ریسک پایین درمان و بدون آسیب به نتیجه عالی درمان مثل تراکم بالای ریش و حالت طبیعی را برای افراد به همراه داشته باشد.

چگونگی انجام کاشت ریش :

قبل از شروع کاش مرحله آماده سازی مو که شامل شست شوی ناحیه اهدا کننده است که بهترین ناحیه برای اهدا، پشت سر یا طرفین سر به فاصله گوش تا گوش دیگر می باشد که در این ناحیه با استفاده از بی حسی، پوست سر بی حس می شود و با استفاده از سوزن های مخصوص با استخراج گرافت ها و برداشت مو صورت می گیرد و با استفاده از یک پوشش ضد عفونی بسته خواهد شد.

این روش بین ۱ تا ۳ ساعت طول می‌کشد اما مدت زمان انجام این روش به تعداد گرافت های مورد نیاز بستگی دارد. مرحله بعد جایگذاری مو می باشد. پیش از انجام این کار محل هایی که می بایست گرافت ها کاشته شوند مشخص شدند. سپس برش هایی بسیار کوچک بر روی پوست ایجاد شده و گرافت های مو به طور منظم و مطابق با سایر موها و بر اساس تراکمی که در ریش وجود دارد کاشته می شوند. این مرحله می تواند بین 1 تا 3 ساعت زمان بر باشد. در بیشتر روش های کاشت مو جراح مو را از پشت سر برمی دارد که این ناحیه را ناحیه اعطا کننده می نامند و آن را در قسمتی که نیاز است می کارد. موهای این ناحیه  از سر، بسیار مقاوم است و قابلیت و توان اینکه کاشت شود را دارد.

شاید همه بیماران موی کافی در این ناحیه نداشته باشند و حتی موی فرق سر نداشته باشند در چنین مواقعی موی بدن مانند بازو، ران و قفسه سینه بهترین مورد برای برداشته شدن و کاشت در نواحی مورد نظر است ممکن است فردی موهای بدنش نیز مو نداشته باشد در این حالت موهای از دیگر قسمت‌های صورت برداشته می‌شود و در نواحی دیگر صورت کاش می شود. کاشت ریش برای مردانی مناسب است که ریش ندارند و این روش برای بیمارانی که هیچ جای بدنشان مو ندارد استفاده نمی شود.

کاشت ریش چیست ؟

دلیل ریزش ریش چیست ؟

دلایل مختلفی برای ریزش مو در قسمت ریش می تواند وجود داشته باشد که از جمله این ریزش مو می تواند بیماری های قارچی در پوست و مو باشد. یکی دیگر از روش های ریش می تواند استرس، تنش های روزمره،  شنیدن خبرها و حوادث ناگوار باشد که باعث ریزش موی سکه ای در ریش آقایان می شود. کچلی ریش یکی دیگر از اتفاق هایی است که ممکن است باعث ریش در آقایان شود این روش قسمت هایی مانند چانه و گردن دچار ریزش می شوند و باعث زخم ‌شود.

کاندیدای مناسب برای کاشت ریش :

بعضی از افراد خواستار موهای ضخیم و پری هستند به همین دلیل این افراد متقاضی کاشت ریش می باشند. با مراجعه به کلینیک های تخصصی کاشت مو می ‌توانید این درمان را برای ریش های خود انجام دهید البته همه کلینیک های کاشت مو عمل کاشت ریش و سبیل را انجام نمی‌دهند و یا توسط پزشکان متخصص این کار صورت نمی گیرد. همچنین ممکن است امکانات و روش های مناسبی نداشته باشند و نتیجه دلخواه از انجام کاشت ریش به دست نیاورید به همین دلیل با تحقیق و بررسی در انجام کاشت ریش می توانید بهترین کلینیک را انتخاب کنید و با مراجعه به این کلینیک ها می توانید با مشاوره گرفتن کلینیک مورد نظر خود را انتخاب کنید.

بسیاری از مردم که دچار ریزش مو در ناحیه ریش یا دچار آسیب های جدی و یا سوختگی در این ناحیه شدند می‌توانند کاشت ریش انجام دهند. عمل کاشت ریش مزایایی از جمله اینکه در صورت انجام صحیح آن و داشتن مهارت پزشک جراح نتایج کاملا طبیعی خواهند بود و از جمله خط ریش بسیار طبیعی به نظر خواهد رسید. در گذشته کاشت ریش با استفاده از تکنیک هایی مانند پیوند واحد فولیکولار (FUT) و یا برداشت واحد فولیکولار (FUE) صورت می گرفت اما امروزه با استفاده از روش SUT دیگر نیازی به استفاده از تکنیک های قدیمی نیست.  قبلا حتی زمانی که مردان تمایل داشتند اقدام به کاشت موی سر با استفاده از تکنیک FUE کنند در مواردی که بانک موی آنها ضعیف و برای عمل مناسب نبود از موهای ریش جهت پیوند موی سر آن ها استفاده می شد.

مدت زمان کاشت ریش چقدر است ؟

مدت زمان عمل کاشت ریش در درجه اول به وسعت ناحیه ریزش و همچنین تعداد واحدهای فولیکول مو که جهت پیوند در ناحیه ریش استخراج شدند بستگی دارد. همچنین بسته به نوع مدل ریشی که فرد می خواهد داشته باشد. اگر بخواهید یک ریش کامل و پرپشت را بدست آورید تعداد واحدهای فولیکول های موی بیشتری باید استخراج و مورد استفاده قرار گیرند. اما برای برخی مدل ها مانند ریش پرفسوری تعداد گرفت های کمتری مورد نیاز است و در نتیجه مدت زمان عمل کمتر خواهد بود.

از طرف دیگر روش و تکنیک مورد استفاده نیز اهمیت خود را دارد. به طوری که در روش های قدیمی، FUE دارای سریع ترین زمان ممکن بود اما امروزه با استفاده از تکنیک SUT حداقل زمان ممکن و سریع ترین شکل ممکن، امکان پیوند موی صورت و به عبارت بهتر کاشت ریش وجود دارد و افراد تنها در یک جلسه با مدت زمان محدود می توانند این روش را انجام دهند و در کوتاه ترین زمان نتایج درمانی خود را دریافت نمایند.

دوره نقاهت کاشت ریش

در ادامه با دوره نقاهت کاشت ریش آشنا می شوید  :

 • یکی از نکات در دوره نقاهت کاشت ریش این است که ناحیه مورد نظر را تا جایی که امکان دارد تمیز نگه دارید.
 • از ورزش کردن و انجام فعالیت های سنگین پرهیز کنید.
 • شنا کردن و فعالیت هایی مانند رفتن به سونا و یا حمام آب گرم پرهیز کنید.
 •  از شامپوهای مخصوص پس از کاشت ریش استفاده کنید.
 • از مصرف سیگار و الکل دوری کنید.
 • از خاراندن و لمس کردن ناحیه کاشت ریش خودداری کنید.
 • از قرار گرفتن در معرض نور خورشید اجتناب کنید.
 • اگر داروی خاصی استفاده می کنید حتما به پزشک اطلاع دهید.
 • هنگامی که موهای کاشته شده بلند شدند حتما پیش از اصلاح آن ها با پزشک خود مشورت کنید.

کاشت ریش چه عوارضی دارد ؟

 • بعد از کاشت نیاز به استراحت از چند روز تا چند هفته دارید.
 • کاشت ریش باعث تورم در صورت می شود.
 • کاشت باعث قرمزی در پوست صورت می شود.
 • درد در ناحیه پیوند ریش یکی از عوارض کاشت ریش است.
 • به وجود آمدن حساسیت یا درد در نواحی اهدا کننده و دریافت کننده یکی دیگر از عوارض است.
 • پوست صورت و سر سفت می شود.
 • به مراقبت های ویژه 2 تا 3 هفته پس از عمل نیاز است.

هزینه کاشت ریش و سبیل :

هزینه کاشت ریش به عواملی از جمله وسعت ناحیه ریزش موهای ریش، تعداد گرفت های استخراج شده، میزان تجربه و مهارت پزشک جراح، تکنیک مورد استفاده و موارد دیگری که هم به شرایط شما و هم به کلینیک پیوند مو که به آن مراجعه می کنید بستگی دارد.

اما تعداد محدود کلینیک هایی را می توان یافت که علاوه بر ارائه روش هایی مانند سوپر کاشت مو با داشتن تکنسینی ماهر و متخصصین کاربلد و ایجاد درمان و نتایج عالی هزینه های مناسب را برای آن ها در نظر بگیرند. کاشت ریش را با کیفیتی عالی و هزینه هایی مناسب انجام دهید و این روش در نهایت ارزش آن را دارد که با یک بار انجام آن یک عمر از داشتن ریش مناسب و زیبا بهره مند شوید‌.

هزینه کاشت ریش و سبیل :

آیا کاشت ریش درد دارد ؟

تنها مرحله‌ای که ممکن است کمی درد داشته باشد مرحله‌ی تزریق داروی بی‌حسی به صورت است. سایر مراحل بدون درد و تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شوند. قدرت التیام پوست صورت بسیار بالاست و آسیب‌های جزئی ایجاد شده در مرحله‌ی کاشت گرافت‌ها به سرعت ترمیم می‌شود حتی سریع‌تر از پوست سر. معمولاً تا سه یا چهار روز بعد از کاشت ریش و سبیل پوست کاملاً ترمیم می‌شود.

روش های کاشت ریش و تفاوت آن ها :

کاشت مو در ناحیه‌ی صورت را می‌توانیم با استفاده از روش‌ FUT، روش FIT و سایر روش‌های بر پایه‌ی روش FIT انجام بدهیم. هر کدام از این روش‌ها مزایا و معایب خود را دارند و باید ببینیم که با توجه به شرایط شما کدام مناسب‌تر بوده و نتایج بهتری را حاصل می‌کند. تفاوت روش‌های مختلف کاشت مو در دو چیز است، اول شیوه‌ی برداشت فولیکول‌ها و دوم ابزارهایی که استفاده می‌شود.

تکنیک های کاشت ریش

کاشت ریش برای آقایان با تکنیک های مختلفی انجام می شود. شما به عنوان یک متقاضی باید با ویژگی های این تکنولوژی ها آشنا شوید. در ادامه با روش های کاشت ریش آشنا می شوید :

روش FUE :

این تکنیک جدید ترین روش برای کاشت ریش است. در این روش گرافت های مو از محل مورد نظر برداشته شده و در قسمت مورد نیاز پیوند می خورد.

فرایند کاشت ریش 2 تا 5 ساعت به طول می انجامد. تنها زخم به جا مانده از این عمل زخم های ریز در محل فولیکول های برداشته شده است. این روش ممکن است هم به صورت دستی و هم به صورت مکانیکی انجام شود. همچنین این تکنیک نسبت به سایر دوره بهبودی سریع تر و میزان درد کمتری دارد.

روش FUT :

در این روش یک نوار 5 تا 10 سانتی متری از گرافت مو برداشته می شود و در محل مورد نظر کاشت می شود. این به صورت میکروسکوپی انجام می شود، در پایان کار پزشک لبه ی برش خورده را می بندد و فقط یک خط باریک در پشت سر باقی می ماند که پس از مدتی از بین خواهد رفت.

روش  FIT :

یکی از پر طرفدار ترین روش های کاشت در صورت آقایان این روش است. این تکنیک مزایای زیادی دارد، یکی از مهم ترین مزایای آن نسبت به روش FUT، باقی نماندن جای زخم در محل اهدای مو است. هم چنین زمان بهبودی این تکنیک نسبت به بقیه سریع تر است.

روش BHT :

این روش نیز مزایایی دارد که مورد توجه قرار گرفته است. از مهم ترین آن ها می توان به این اشاره کرد که محل برداشت فولیکول از پشت سر نبوده و نیاز نیست فرد نگران دیده شدن ناحیه برداشت باشد.

کاشت ریش چه مزایایی دارد ؟

کاشت ریش مانند روش های دیگر دارای مزایایی است که در ادامه با مزایای کاشت ریش آشنا می شوید :

کنترل کامل برای زیبایی : شما می توانید هر نوع مدلی که دوست دارید به ریش خود بدهید و باید قبل از عمل مدل دلخواه خود را به پزشک نشان دهید که طبق آن کاشت ریش انجام دهد.

به وجود آمدن عشق و جذابیت بیشتر : تحقیقات نشان می دهد که خانم ها از مردانی که موی صورت آن ها پرپشت و مرتب باشد خوششان می آید و اینطور مردان برای خانم ها جذاب هستند و از نظر جنسی بیشتر جذب اینطور مردان می شوند. مردان نیز مردان ریش دار را مردانه می دانند و صحبت های آن ها تاثیرگذار است.

حداقل درد : برش هایی روی صورت شما برای کاشت ریش ایجاد شده به قدری ریز است که اصلا درد آن احساس نمی شود و از بی حسی موضعی برای این کار استفاده می شود. فقط برای زدن آمپول بی حسی به صورت امکان دارد کمی احساس در کنید.

بهبود سریع : کاشت ریش در کلینیک امکان دارد بین 4 تا 5 ساعت زمان ببرد و بعد از گذشت چند روز تورم و قرمزی به وجود آمده از بین برود. در موارد نادر امکان دارد در یک جلسه کار به طور کامل انجام نشود و نیاز باشد در دو جلسه کار انجام شود.

اصلاح ریش :  فولیکول های مو جدید به طور دائمی کاشت می شوند به همین دلیل ریبش شما مثل بقیه افراد رشد می کنند و قابل اصلاح و حالت دهی می باشد.

درمان واقعی : کاشت ریش تنها روش درمانی دائم و موثر است.

مراقبت‌های بعد از کاشت ریش :

روز بعد از کاشت باید صورت خود را با محلول ضدعفونی کننده مخصوص بشویید. در روز دوم باید صورت خود را با آب سرد و صابون مایع با pH ملایم بشویید. بعد از سه روز تمام زخم‌های کوچک خوب می‌شوند. یک روز، چهار ماه و شش ماه بعد از کاشت ریش و سبیل باید برای چکاپ به کلینیک مراجعه کنید. زمان مراجعات پیگیری را با شما هماهنگ می‌کنیم. ممکن است برای پیشگیری از عفونت‌ها، به شما آنتی بیوتیک خوراکی بدهیم. داروهای تجویز شده را در زمان مناسب و به طور کامل مصرف کنید. ورم صورت بین 24 تا 48 ساعت بعد از کاشت به حداکثر خود می‌رسد و ظرف 2 تا 4 روز بعد می‌خوابد. 3 ماه بعد از کاشت، موهای کاشته شده می‌ریزند و کمی طول می‌کشد تا موهای جدید جوانه بزنند. حدود 1 سال باید صبر کنید تا نتایج نهایی کاشت ریش و سبیل را مشاهده کنید ولی نتایج اولیه از 4 تا 6 ماه بعد از کاشت قابل مشاهده هستند.

کاشت مو

کلام آخر

قبل از انجام کاشت ریش اطلاعات کافی در این باره به دست آورید و بعد دست به انجام کاشت ریش بزنید. سعی کنید بهترین کلینیک کاشت ریش و بهترین پزشک را برای جراحی انتخاب کنید تا نتیجه مناسبی بگیرید. ممنون که تا ادامه مقاله دوره نقاهت کاشت ریش همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما درباره در میان بگذارید.

1/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان (کلیک کنید)