مزایای هایفوتراپی صورت

ما در این مقاله سعی داریم شما را با مزایای هایفوتراپی صورت آشنا کنیم. هایفوتراپی یکی از قدرتمند ترین و ایمن ترین روش ها برای جراحی‌های زیبایی است که با استفاده از آن می‌توان چربی‌های بدن را مورد هدف قرار داد و پوست بدن را سفت کرد و از آن برای جوان سازی صورت و لیفت پوست صورت و گردن استفاده کرد. برای آشنا شدن با مزایا هایفوتراپی صورت با ما همراه باشید.

هایفوتراپی چیست ؟

هایفوتراپی روشی است که امروزه در همه دنیا جایگزین روش‌های جراحی شده است که در این روش امواج اولتراسوند به طور مستقیم و از راه تماس دستگاه با سطح پوست به لایه اصلی موثر در لیفتینگ وارد شده و همان عملی را انجام می‌دهد که در روش جراحی انجام می شود یعنی مساحت این لایه را کم می کند اما نیازی به برش جراحی ندارد.  این لایحه مورد هدف قرار می‌گیرد که باعث محقق شدن لیف و جمع شدن ماهیچه و پوست بر اثر ایجاد حرارت نقطه ای در اعماق لایه های زیرین پوست می شود.

روش های درمانی زیادی برای رفع چین و چروک و شل شدگی پوست مورد استفاده پزشکان قرار گرفته است که از موثرترین آن ها جراحی لیفتینگ صورت است. این روش جراحی دشوار و بزرگ است و معمولاً به دلیل دشواری عوارض و دوره نقاهت طولانی و جای بخیه وسیعی دارد که کمتر مورد توجه قرار گرفته و در حال حاضر برای افتادگی های شدید مورد استفاده قرار می‌گیرد. نتیجه هایفوتراپی با درمان های تکمیلی با آر اف فرکشنال با مقایسه با لیفت جراحی بوده و به نظر بسیاری از بیماران بهتر از جراحی پاسخ به درمان دیده می‌شود. آخرین دستاورد تکنولوژی دنیا در لیست بدون جراحی است که این کار را به وسیله امواج اولتراسونیک متمرکز با قدرت نفوذی بسیار متفاوت و بیشتر از آر اف و لیزر ها انجام می دهد.

هایفوتراپی چیست ؟

کاربردهای هایفوتراپی :

 • جوان سازی و لیفتینگ
 • از بین بردن چروک
 • سفت کردن پوست
 • کلاژن سازی
 • لیفت و بالا کشیدن ابرو
 • افزایش آلاستیسیتی گونه ها
 • اصلاح طرح لبخند
 • لیفت گردن و دکلته
 • بهبود وضعیت خط چانه

هایفوتراپی صورت

دستگاه هایفوتراپی با استفاده از امواج متمرکز فراصوت لایه از پوست که در زیر لایه سطحی قرار دارد را مورد هدف قرار داده و به آن انرژی وارد می‌کند. انرژی امواج فراصوت باعث می‌شود که دمای این لایحه به سرعت افزایش یابد و وقتی سلول‌های لایحه دفاعیه دمای خاصی بر سن دچار آسیب سلولی می شوند. آسیب سلول ها باعث تحریک تولید پروتئین هایی به نام کلاژن می‌شود که کلاژن ها مسئولیت حفظ ساختمان طبیعی پوست و بسیاری از بافت‌های بدن را دارند گنجاندن مقدار کلاژن در بافت بیشتر باشد بافت سفت تر می شود.
افزایش کلاژن باعث می شود که پوستی سفت صاف و بدون چین و چروک داشته باشید زیرا امواج پر انرژی فراصوت روی لایه خاصی از پوست متمرکز است و به لایه بالایی و زیرین ناحیه مورد نظر آسیبی وارد نمی شود و ماهیچه‌ها اعصاب و دیگر سلول های پوست هم دست نخورده باقی می‌ماند.

هایفوتراپی برای چه کسانی مناسب است ؟

این روش درمانی برای افراد بین سی تا هفتاد و پنج سال که از شل شدگی پوست رنج می‌برند و می‌خواهند روند پیری پوست را عقب بیندازند بسیار مناسب است. هدف از روش های جراحی کاهش سرعت پیری است زیرا در افراد جوان تر پاسخگویی بیشتری را به درمان مشاهده می کنیم. افراد بالای ۲۵ سال می توانند از این روش درمانی به عنوان یکی از موثرترین روش های پیشگیری از پیری پوست استفاده کنند. افرادی که پوست ‌شان دچار آسیب هایی مانند قرار گرفتن مداوم در معرض نور خورشید و اشعه فرابنفش شده و شل شدگی پوست شان شدید است برای رسیدن به نتیجه دلخواه خود می‌توانند هایفوتراپی صورت انجام دهند. افراد مسن از شل شدگی و افتادگی پوست در ناحیه گردن رنج می‌برند افراد مناسبی برای هایفوتراپی نیستند و نیاز به جراحی دارند. این روش برای افرادی که در ناحیه هدف درمان دچار زخم ، عفونت ، آکنه های کیستی و ایمپلنت های فلزی هستند مناسب نیست.

مزایای هایفوتراپی صورت

روش درمانی هایفوتراپی یکی از پیشرفته ترین روش های بدون جراحی غیرتهاجمی لیفت صورت است و مزایای زیادی دارد که در ادامه با مزایا هایفوتراپی صورت بیشتر آشنا می شوید :

نتایج سریع و ماندگاری مناسب : بعد از جلسه درمانی بسیاری از مراجعین شاهد نتایج عملی هایفوتراپی مانند سفت شدن و رفع افتادگی پوست در ناحیه صورت و گردن هستند اما نتیجه کامل هایفو‌تراپی بین ۶ تا ۱۲ هفته بعد از درمان پی آشکار می شود. این وقت به دلیل زمان بر بودن تولید و باز آرایی رشته های کلاژن در محل‌های تحت درمان است زیرا هایفوتراپی همیشه باعث ایجاد رشته‌های کلاژن جدید می‌شود ولی اینکه تولید کلاژن های جدید چه تاثیری بگذارند و نتیجه آن چه قدر ماندگار باشد به سرعت فرآیند پیری پوست شما بستگی دارد.
نتیجه هایفوتراپی ماندگاری مناسبی دارند و بعد از یک سال پایدار خواهد بود با اینکه این اثر دائمی نیست اما تقریباً یکسانی در مقایسه با روش‌های غیر تهاجمی مانند جراحی لیفت با نخ را دارد. اگر بعد از هایفوتراپی به خوبی از پوست خود محافظت کنیم امکان دارد ماندگاری نتیجه بیشتر شود.

تعداد جلسات کم : بسیاری از افرادی که روش هایفوتراپی را انجام دادند تنها به جلسه درمانی نیاز دارند. این که برای رسیدن به نتیجه و اهداف دلخواه به چند جلسه نیاز داری به میزان افتادگی پوست و واکنش بدن به امواج ها و شرایط فرایند پیری پوست ما بستگی دارد. دو جلسه با فاصله ۶ ماهه و ترمیم سالانه هایفوتراپی از جمله برنامه‌های مناسب برای حفظ جوانی پوست هستند و برنامه‌های مناسب درمانی در جلسه مشاوره و بعد از ما آن را به شما اعلام می شود.

انعطاف پذیری بالا : به علت محدود بودن عوارض هایفوتراپی و ایمنی بالای این روش می توان از آن برای جوان سازی همه نقاط بدن و نقاط حساس مانند پلک ها استفاده کرد. از جمله کاربردهای هایفوتراپی می‌توان به رفع ورم پلک ها ،حذف نسوج بزرگ پوستی، لیفت صورت ، شکستن چربی های بدن، بهبود خط فک، رفع غبغب و افتادگی گردن ، بهبود شکل کلی صورت و بسیاری از موارد دیگر همه این ها با سرعت بالا و بدون دردسر های عمل جراحی انجام می‌شود.

ماندگاری بالا: با توجه به این که روش های زیبایی در هر شخص با توجه به شیوه زندگی او سن نوع پوست و… نتایج  متفاوتی نسبت به یکدیگر دارند؛ پس نمی توانیم یک بازه زمانی مشخص را به عنوان ماندگاری یک روش درمانی ارائه دهیم. اما به طور میانگین نتایج هایفوتراپی می تواند حدود یک سال یا حتی بیش تر ماندگار باشد. درست است که ما هر روز در حال پیرتر شدن هستیم و این موضوع تا حد زیادی بر روی زیبایی ما تاثیر می گذارد، اما هایفوتراپی می تواند این روند را کند کرده و زیبایی حاصل از آن تا سال ها بعد از درمان ماندگار خواهد بود.

هزینه مقرون به صرفه: در حقیقت درمان با هایفوتراپی نسبت به روش جراحی لیفت صورت، هزینه بسیار پایین تری دارد. در صورتی که این روش را با سایر روش های غیر تهاجمی مانند لیفت پوست مقایسه کنیم، متوجه خواهیم شد که هزینه جوانسازی پوست با استفاده از هایفوتراپی بسیار معقول تر و مناسب تر از مجموعه هزینه های نهایی جلسات آن خواهد بود.

جوانسازی پوست: در حقیقت هایفوتراپی با هدف جوانسازی پوست انجام می شود. انرژی فراصوت حاصل از دستگاه که به صورت متمرکز به بافت های زیرین پوست تابانده می شود، آسیب های کوچکی به آن ها وارد می کند. این آسیب ها تولید کلاژن را تحریک کرده و باعث بازسازی پوست می شود. کلاژن عامل مهم و اصلی در فرآیند جوانسازی پوست است و تولید آن باعث از بین رفتن چین و چروک و بازگشت جوانی به پوست می شود.

رفع غبغب: معمولاً غبغب در اثر تجمع چربی در زیر پوست به وجود می آید. البته ممکن است وجود غبغب به دلایل ارثی یا در اثر مشکلات ژنتیکی به وجود آمده باشد. هایفوتراپی می تواند در رفع این عارضه کمک شایانی کند. هایفو با ایجاد گرما در این ناحیه چربی های زیر پوست را سوزانده و بافت چربی پوست را از بین می برد همچنین امواج فرا صوت حاصل از دستگاه می تواند با تولید کلاژن پوست این ناحیه را لیفت و سفت کند.

درمان افتادگی پلک: یکی از مزایای مهم هایفوتراپی درمان افتادگی پلک است. پلک ها معمولاً با گذر زمان دچار چین و چروک و افتادگی می شوند. این موضوع نیز تاثیر بسیار زیادی بر روی زیبایی افراد دارند. هایفوتراپی با تولید امواج فراصوت پلک ها را لیفت کرده و با تولید کلاژن جوانی را به چهره های شما باز می گرداند.

مزایای هایفوتراپی صورت 

کدام مناطق با هایفوتراپی جوان سازی می شود ؟

هر منطقه ای که پوست شل شده باشد به خصوص با تجدید پوست از داخل جوان سازی می‌شود به طور مثال با بالا بردن ابرو هم بالا کشیده می شود که در نتیجه چشم ها بالاتر می رود و کل صورت و جوان تر می کند و برای درمان پوست آویزان گردن بسیار موثر است و در فرم دادن خط فک و صورت تاثیر زیادی دارد.

زمان ریکاوری در هایفوتراپی چقدر است ؟

روش های و دوره نقاهت و ریکاوری ندارد و بعد از انجام درمان می‌تواند به زندگی عادی خود برگردد درمان نیازی به استفاده از دارو، پماد و موارد شبیه آن ها نیست می توانید با پوست خود مانند گذشته رفتار کنید. لیفت صورت که عمل جراحی طولانی است که بین ۲ تا ۴ ساعت زمان می‌برد دوره نقاهت جراحی لیفتینگ بین ۲ تا ۴ هفته طول می کشد. بعد از جراحی پانسمان روی سر شما قرار داده می شود و تخلیه مایعات از محل جراحی چند روز ادامه دارد و یک هفته بعد بخیه ها کشیده می شود. درد، التهاب، ورم، کبودی از اتفاقاتی است که بعد از جراحی رخ می دهد و می تواند تا چند هفته باقی بماند.

عوارض هایفوتراپی چیست ؟

همه روش‌های درمانی زیباسازی صورت و بدن مانند سایر روش های زیبایی دارای عوارضی است اما این عوارض خفیف و موقتی بودم و احتمال وقوع آن بسیار کم است. در ادامه به عوارض هایفوتراپی می‌پردازیم :

خطرات هایفوتراپی : یکی از عوارض طایفه چاپی قرمزی تورم است.
خطرات لیفت : ریسک بیهوشی عمومی، خونریزی، عفونت، لخته های خون، درد، ایجاد اسکار و ریزش مو در محل جراحی.

نتایج هایفوتراپی :

برای درمان بیماری ها به پزشکان توصیه می شود که تا حد امکان از روش های کم تهاجمی استفاده کنند مثلاً اگر سردرد با یک قرص استامینوفن خوب می شود نیازی به استفاده از مرفین نیست. مرفین موثرترین داروی تسکین درد و عوارض زیادی دارد. تا زمانی که اثرات پیری در پوست شما شدت کمی دارد نیاز به جراحی های سنگین نیست. اگر شما سال یکبار این کار را انجام می‌دهید در طول ۱۲ سال هزینه جراحی لیفت برابر می‌شود پس از لحاظ هزینه در بلندمدت آورد چندانی وجود ندارد اما خطرات جراحی بیشتر است. در روش های چوبی فرآیند جوان سازی بر پایه رفتار طبیعی پوست بدن است یعنی درمان چین و چروک و شل شدگی پوست با تحریک پوست به تولید پروتئین های طبیعی بدن صورت می گیرد. در این صورت ماده‌ای مصنوعی وارد بدن شما نشده است و از عضلات صورت خود را فلج کرده و از استرس بیش از حد بیهوشی زخم و بخیه خبری نیست.

هنگام انجام هایفوتراپی چه احساسی خواهید داشت؟

در زمان انجام هایفوتراپی امکان دارد کمی احساس معذب بودن داشته باشید. بعضی از بیماران اثر درمان را به صورت پارت های الکتریکی کوچک و سوزن سوزن شدن خیلی خفیف توصیف می کنند. اگه در مورد درد ناراحتی دارید باید بدانید که هایفوتراپی دردناک نیز یا درد بسیار خفیفی دارد که می توانید با پزشک خود در مورد مصرف استامینوفن پایین یا یک مسکن ضد التهابی غیر استروئیدی مثل ژلوفن قبل از شروع درمان مشورت کنید. بعد از درمان امکان دارد دچار قرمزی و تورم خفیف و شدید که به مرور و طی چند ساعت از بین می‌رود.

مراحل انجام هایفوتراپی

 • پزشک یا تکنسین محل هدف درمان را تمیز می‌کند.
 • ممکن است از کرم بی‌حس کننده‌ی موضعی در محل هدف درمان استفاده شود.
 • پزشک یا تکنسین ژل مخصوصی را روی پوست شما قرار می‌دهد. این ژل مانند لوبریکانت استفاده شده در سونوگرافی است.
 • دستگاه هایفو روی پوست شما قرار گرفته و روند درمانی آغاز می‌شود.
 • با استفاده از مانیتور دستگاه، پزشک یا تکنسین امواج فراصوت را تنظیم می‌کند.
 • امواج فراصوت با پالس‌های کوتاهی به محل هدف فرستاده می‌شوند. جلسه‌ی درمانی بین ۳۰ تا ۹۰ دقیقه طول می‌کشد.

هنگام ارسال امواج فراصوت امکان دارد سوزن سوزن شدن یا گرمای خفیف را احساس کنید برای حل این مشکل می توانید قبل از جلسه از داروهای مسکن استفاده کنید و قبل از اینکار باید با پزشک مشورت کنید. بعد از تمام شدن جلسه درمانی می توانید به خانه یا محل کار رفته و به انجام کارهای روزمره مشغول شوید.

تعداد جلسات هایفوتراپی :

برای رسیدن به نتیجه بهتر در هایفوتراپی در طول سال اول جلسه درمانی باید انجام شود و برای حفظ نتیجه هایفوتراپی در سال‌های بعد یا دو جلسه سالیانه توصیه می‌شود تعداد جلسات بسته به درخواست شما قابل تغییر است اما تجربه نشان می‌دهد که تعداد جلسات ذکر شده بهترین نتیجه را حاصل می کند.

معایب هایفوتراپی

در دنیای پزشکی ما نمی توانیم با اطمینان صد در صد صحبت کنیم. خوردن رایج ترین قرص ها مانند استامینوفن هم می تواند عوارضی را برای فرد به دنبال داشته باشد؛ پس با وجود همه مزایایی که در مورد هایفوتراپی بیان کردیم، باید بگوییم که این روش معایبی هم دارد که قبل از انجام این عمل باید از آن مطلع باشید. هرچند بسیاری از این علائم ماندگار نیستند و به مرور زمان از بین می روند. در این قسمت برخی از مهم ترین و شایع ترین عوارض پس از هایفوتراپی آورده شده است:

بی حسی: در موارد نادری ممکن است تا ساعت طولانی پس از انجام های هایفوتراپی، احساس بی حسی در قسمت های تحت درمان داشته باشید. احساس سوزن سوزن شدن پوست در نواحی تحت عمل نیز هم ممکن است تا حدود چند هفته نیز طول بکشد. این مورد مشکل خاصی ایجاد نمی کند و پس از گذشت زمان از بین می رود.

قرمزی پوست: قرار گرفتن پوست در معرض هایفوتراپی می تواند باعث تحریک پوست شده و نقاط قرمز رنگی ایجاد کند. قرمزی ناشی از این درمان عارضه جدی نیست و تمامی افراد آن را تجربه می کنند. در صورتی که پوست شما نیز دچار قرمزی شد جای نگرانی نیست؛ چرا که این عارضه با گذشت زمان برطرف می شود.

تورم: در هایفوتراپی سلول های زیرین پوست کمی تحریک شده و آسیب می بینند. این موضوع باعث تحریک کلاژن و جوانسازی پوست می شود. در بعضی از موارد هم ممکن است افراد بعد از درمان دچار تورم یا حتی کبودی شوند. این عارضه هم مانند قرمزی پوست ماندگار نیست و با گذشت زمان به طور خود به خود از بین می رود.

عدم نتیجه گیری: اثر هایفوتراپی مانند هر روش دیگری برای تمامی افراد یکسان نیست. این درمان هم می تواند اثرات مختلفی بر روی افراد داشته باشد. هرچند این موضوع تا حد زیادی می تواند در جلسات مشاوره با پزشک متخصص بررسی شود. به عنوان مثال افراد زیر ۳۰ سال یا افراد مسنی که دچار افتادگی بیش از حد به پوست هستند، نمی توانند شاهد نتایج مطلوب از این روش باشند.

درد: انرژی صوتی که از دستگاه هایفوتراپی به پوست وارد می شود، باعث ایجاد احساس گرما، درد و سوزن سوزن شدن ناحیه تحت درمان می شود. معمولاً تحمل این درد برای افراد امکان پذیر است. اما اگر احساس می کنید نمی توانید این درد را تحمل کنید بهتر است با مشورت پزشک از داروهای مسکن استفاده کنید. ایجاد لکه های پوستی

ایجاد رنگدانه های پوستی: ایجاد لکه های پوستی بعد از هایفوتراپی از دیگر معایب نادر این درمان است. البته این عارضه در موارد بسیار نادری مشاهده می شود. به یاد داشته باشید که اگر قبل یا بعد از هایفوتراپی در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار داشته باشید، احتمال ایجاد لکه های پوست بیش تر می شود. به همین خاطر متخصصان پیشنهاد می کنند که چند هفته قبل و بعد از هایفوتراپی استفاده از کرم ضد آفتاب را جدی بگیرید.

مراحل انجام هایفوتراپی 

میزان تاثیرگذاری هایفوتراپی :

با توجه به پژوهش های انجام شده و تجربیات بیماران همه افرادی که درمان هایفوتراپی را انجام دادند حدود سه ماه بعد به نتیجه دلخواه خود رسیدند و همه افرادی که جراحی لیفت انجام می‌دهند و بعد از یک سال به نتیجه می رسند.

اثرات بلند مدت هایفوتراپی :

تاثیرگذاری هایفوتراپی سریعتر است و خطرات کمتری دارد اما اثرات بلندمدت آن چندان ماندگار نیست. با شروع پیری پوست کلاژن های تازه ساخته شده تحلیل می‌رود و پوست حالت قبلی برمی‌گردد و این اتفاق بود یک سال بعد از درمان رخ می‌دهد اما لیفت صورت ماندگارتر است و نتیجه آن به صورت میانگین تا ۱۲ سال حفظ می شود.

میزان تهاجمی بودن هایفوتراپی و لیفت صورت :

هایفوتراپی یک روش غیر تهاجمی است و این روش درمانی برش روی پوست ایجاد نمی کند و نیازی به تزریق ندارد اما لیفت صورت بسیار تهاجمی است و این روش نیاز به بیهوشی عمومی ، برش، بخیه و پانسمان دارد.

 

معایب هایفوتراپی :

در صورت شدت زیاد چین و چروک و افتادگی پوست در سنین بالا انجام هایفو تراپی توصیه نمی‌شود. اگر به اختلالات خونی دچار هستید، اگر قبلا در محل مورد نظر تزریق ژل انجام داده‌ای باید ۶ ماه از زمان آن گذشته باشد، اگر همچنین مواردی در شما است می کند امکان دارد شما در محل های خاصی نتوانید هایفوتراپی انجام دهید.

کلام آخر

قبل از انجام هایفوتراپی با مزایای هایفوتراپی صورت آشنا شوید و با اطلاعات و آگاهی کافی دست به انجام این کار بزنید از افراد با تجربه کمک بخواهید. ممنون که تا ادامه مقاله مزایای هایفوتراپی صورت همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما درباره مزایای هایفوتراپی صورت در میان بگذارید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان (کلیک کنید)