قیمت لیزر بیکینی در کرج

در این مقاله می خواهیم شما عزیزان را از قیمت لیزر بیکینی در کرج مطلع کنیم، لیزر بیکینی به یکی از پرطرفدارترین روش های رفع موهای ناخواسته بدن تبدیل شده است که در سال های اخیر تقاضا براى لیزر موهای بیکینی افزایش زیادی داشته است ، همینطور باعث خلاص شدن از سالن های اپیلاسیون، تیغ، مومک، موبر و دستگاه اپیلیدی همچنین جوش ها و موهای زیر پوستی می شود. با توجه به این که این روش ها به صورت موقت و دردناک بوده است نیاز به روش هایی است که افراد به صورت دائم از شر موهای بیکینی خلاص شوند. اما لیزر موهای زائد مانند هر تکنولوژى جدیدی که ممکن است مورد سوء استفاده قرارگیرد بسیارى از کسانی که بدون مطالعه قبلى و صرفاً براساس تبلیغات یا قیمت ارزان تر، اقدام به انجام لیزر موهای زائد کردند را مأیوس کرده است.

عملکرد لیزر موهای زائد

هنگامی که  دستگاه لیزر شروع به کار می کند، لیزر نوری را از خود ساطع می کند، این نور توسط ملانین رنگدانه های مو تولید شده در سلول های جذب شده و طی فرآیندی انرژی نور، تبدیل به گرما می شود، در قسمت زیرین مو و زیر پوست، کیسه های لوله ای شکل (فولیکول های مو) که وظیفه رشد و ایجاد مو را دارند، به وسیله گرما آسیب می بینند. این آسیب رشد مو را در آینده مهار یا به تاخیر می اندازد.

عملکرد لیزر موهای زائد

عوامل موثر بر هزینه لیزر موهای زائد

معمولا مراکزی که خدمات لیزر موهای زائد را ارائه می کنند، تعرفه های کاملاً متفاوتی با یکدیگر دارند. در حقیقت قیمت گذاری این فرآیند با توجه به عوامل مختلفی انجام می شود. در این قسمت سعی کرده ایم مهم ترین این عوامل را شرح دهیم:

 • تعداد شات لیزر

به هر بار تخلیه انرژی لیزر روی سطح پوست یک شات گفته می شود. در گذشته بسیاری از مراکز لیزر موهای زائد هزینه لیزر را بر اساس تعداد شات های مورد استفاده محاسبه می کردند. اما امروزه در اکثر مراکز لیزر پوست و مو هزینه لیزر را بر اساس وسعت ناحیه مورد نظر محاسبه می کند. یعنی به هر میزان که وسعت ناحیه مورد نظر کوچک تر باشد قیمت آن نیز کمتر خواهد بود. به همین خاطر هزینه لیزر بیکینی و زیر بغل به نسبت دیگر نقاط بدن بسیار کم تر است.

 • نوع دستگاه لیزر

در حقیقت در زمینه لیزر موهای زائد، دستگاه های متفاوتی توسط شرکت های مختلف جهان ساخته شده است. هزینه نهایی لیزر موهای زائد نیز تا حد زیادی به نوع و کیفیت دستگاه بستگی دارد. با توجه به این که هزینه نگهداری و تجهیزات این دستگاه ها کاملاً متفاوت است، تعرفه های هر یک از دستگاه ها نیز کاملا متفاوت است. در حال حاضر، دستگاه جنتل مکس پرو کمپانی کندلا گران ترین دستگاه لیزر موهای زائد در دنیا است. از طرفی دستگاه جنتل مکس پرو علاوه بر لیزر الکساندرایت، برای پوست ها و نواحی روشن بدن استفاده می شود. همچنین این دستگاه، مجهز به لیزر ان دیاک نیز می باشد؛ این لیزر مخصوص نواحی تیره و پوست گندمی و تیره تر ساخته شده است. به شما پیشنهاد می کنیم که به کلینیکی مراجعه کنید که از به روزترین و پیشرفته ترین دستگاه های روز دنیا استفاده می کند.

 • نوع خنک کننده

معمولاً تمام دستگاه های لیزر برای جلوگیری از گرمای بیش از حد در سطح پوست از خنک کننده استفاده می کنند. کولینگ ها یا خنک کننده ها معمولاً با باد ساده یا ترکیب با آب کار می کنند. البته دستگاه های موجود در برخی مراکز، برای کاهش هزینه نگهداری در محل اتصال هندپیس به بدن از آلومینیوم استفاده می کنند. با این کار، احساس خنکی ایجاد می شود. اما باید بدانید که این روش نمی تواند به طور کامل جلوی گرما و حس سوزش را بگیرد.

 • مواد مصرفی در دستگاه

در دستگاه جنتل مکس پرو کندلا، قسمتی به نام دیستنس گیج در ابتدای هندپیس وجود دارد؛ این وسیله به طور شخصی به هر مراجعه کننده داده می شود. معمولاً هزینه مربوط به این قطعات نیز در تعیین قیمت نهایی لیزر موثر است.

 • مهارت پرسنل و متخصص مرکز لیز

تجربه و مهارت تیم و متخصص پوست و مو اهمیت بسیار زیادی دارد. با توجه به این که این تکنیک می تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی نتیجه نهایی و پوست شما داشته باشد، بهتر است در انتخاب بهترین کلینیک با بهترین و ماهرترین متخصصان به هیچ عنوان کوتاهی نکنید. قطعاً به هر میزان که کادر درمان مهارت بیش تری داشته باشند، اثرگذاری لیزر بیش تر شده و عوارض کم تری را به دنبال خواهد داشت.

 • تعداد جلسات مورد نیاز

معمولاً تعداد جلسات مورد نیاز برای لیزر موهای زائد بین ۶ تا ۸ جلسه است که در هر ماه یک جلسه برگزار می شود. پس از اتمام جلسات لیزر، حدود ۹۰ درصد لیزر موهای زائد به طور دائمی حذف می شود. این در حالی است که سایر روش های حذف موهای زائد علاوه بر هزینه بالا در بلند مدت دردسرهایی نیز دارند. اگر شما بخواهید بدن خود را همیشه وکس کنید یا در آرایشگاه ها اپیلاسیون را انجام دهید باید در دراز مدت هزینه به مراتب بیشتری از لیزر را بپردازید.

آیا لیزر یک راه دائمی برای رفع موهای زائد است یا موقت؟

همچنان لیزر کردن موهای زائد را به عنوان یک روش کاملا دائمی نمی توان در نظر داشت، اما لیزر می تواند در هر مرحله، میزان رشد پذیری موهای زائد را کمتر و کمتر کند، این روند تا جایی ادامه میابد که موها بسیار ضعیف شده اند و دیگر نمی توان نام مو را بر آن گذاشت، بلکه هر آنچه هست، پرزهای مویی بسیار نازکی است که گاها حتی با دست کشیدن هم از بین خواهد رفت، اما مواردی را نیز شاهد بوده ایم که بعد از 6 الی 12 ماه پس از انجام لیزر، هیچ رشد مجددی صورت نگرفته است، در این صورت می توان گفت لیزر بصورت دائمی اعمال شده است، در این مورد، اگر در طول 12 ماه مویی رشد مجدد نداشت و پس از آن شاهد رشد مو بودید، مشکل اختلالات هورمونی یا بیماری هایی مانند کیست تخمدان است، معمولا اختلالات هورمونی در بانوان منجر به رشد موی زائد در قسمت چانه، زیر لب و پشت کتف ها می شود.

در حال حاضر یکی از محبوب ترین روش لیزر ها، لیزر الکساندرایت یا همان alexandrite laser است که بسیار در میان افرادی که می خواهند لیزر انجام دهند رواج پیدا کرده است، لیزر الکس 755 طول موج داشته و سریع ترین لیزر در میان تمام لیزر های موجود است، البته به این نکته توجه داشته باشید که  الکساندرایت نام نوعی دستگاه یا برند خاصی نیست و فقط به مکانیسم و کارکرد نوعی لیزر با بسامد و فرکانس خاص اطلاق می گردد، خاصیت جالب الکساندرایت این است که می توان در مدت زمان کوتاهی، طیف گسترده تری از پوست بدن را لیزر کرد بینی برای انجام لیزر بیکینی ، از دستگاه هایی با خاصیت ساطع کردن لیزرهای الکس یا الکساندرایت استفاده می نماید.

افراد مناسب برای انجام لیزر موهای زائد در کرج

دیگر دستگاه ها و لیزر ها برای از بین بردن موی زائد

 • لیزر IPL    | (intense pulse light)
 • اشعه رادیو فرکانسی (Elight)
 • Nd: YAG
 • لیزر پالسی دایود

بیشترین کاربرد لیزر مو زائد برای کدام قسمت از بدن است؟

محل های درمانی تحت لیزر قرار گرفته می تواند مناطق مختلفی از بدن باشد. پاها، زیر بغل، چانه، قسمت بالای لب، ناحیه تناسلی و بیکینی، ناف، قوس کمر جزء پر مو ترین قسمت هاییست که قرار است لیزر شوند، در هر صورت، لیزر برای هر ناحیه از بدن، به جز روی پلک و محیط اطراف چشم، امکان پذیر است.

آیا رنگ مو و پوست بر نتیجه لیزر اثر گذار است؟

 • رنگ مو و نوع پوست بر نتیجه لیزر اثر بسیاری می گذارد.
 • اکثرا بهترین رنگ پوست و مو، رنگ پوست سفید با موهای ضخیم مشکی است.
 • تاثیر لیزر بر همچین آناتومی ای از بدن، فوق العاده است!
 • اصل اساسی در لیزر آن است که رنگدانه مو تحت اثر لیزر قرار بگیرد نه رنگدانه پوست.
 • لیزر باید ضمن آسیب رساندن به فولیکول موی زائد، از آسیب زنی به پوست جلوگیری نماید.
 • بنابراین تضاد رنگ بین پوست و مو می تواند نتیجه را فوق العاده کند.
 • هر چه تضاد بیشتر باشد، اثربخشی لیزر بیشتر است.
 • لیزر بر موهای سفید تاثیر چندانی ندارد.
 • در عصر ورود لیزر به ایران، در صورت نزدیکی رنگ پوست و مو، پوست به شدت دچار آسیب می شد.
 • اما با توسعه یافتن دستگاه های و اشعه های لیزر، درصد آسیب بسیار کاهش یافته است.
 • هر چند ممکن است اگر اختلاف کمی میان رنگ پوست و موی شما باشد، بیشتر دچار سوزش و تورم در نواحی مختلف پوست خود بشوید.
 • اما در هر صورت، در صورت نزدیکی رنگ پوست و مو، تاثیر لیزر کمتر است.

لیزر موهای زائد در کرج چگونه کار می کند؟

اکثر کسانی که می خواهند لیزر بیکینی انجام دهند ابتدا به فکر قیمت لیزر بیکینی در کرج می افتند و می خواهند از هزینه آن مطلع شوند، لیزر یک پالسی از نور است که با حفظ سلامت بافت ‌های اطراف به گرما تبدیل شده و با نفوذ به فولیکول مو  توسط پیگمنت های موجود در مو جذب شده و موجب از بین رفتن موها درون پیاز مو می ‎شود، برای رفع موهای زائد لیزر روشی دائمی است زیرا با انجام دادن لیزر احتمال رویش مجدد مو از بین می‌ رود و به پوست آسیب گرمایی نمی ‌رسد، برای رفع انواع موهای زائد می ‎توان از تنوع لیزرها و منابع نوری آن‌ ها استفاده کرد. لیزر موهای زائد در کرج منجر به کاهش دائمی و دراز مدت موهاش شده و روشی غیر تهاجمی است، در سال های گذشته لیزر بیکینی فقط برای کسانی انجام می دادند که رنگ پوست روشنی دارند اما با پیشرفت تکنولوژی، امروزه این جراحی برای بیماران با رنگ پوست تیره هم انجام می ‌شود و برای آن ها امن بوده و خطری ندارد.

آیا لیزر موی زائد ریسکی هم دارد؟!

خطرات و عوارض جانبی با توجه به نوع پوست، رنگ مو ، برنامه درمانی و پیروی از مراقبت های پیش از درمان و پس از درمان متفاوت است. رایج ترین عوارض جانبی لیزر موهای زائد شامل موارد زیر است:

 • سوزش پوست
 • قرمزی و تورم موقتی پوست
 • تیره یا روشن شدن موقتی پوست
 • پوسته پوسته شدن پوست

افراد مناسب برای انجام لیزر موهای زائد در کرج

به صورت کلی کسانی که برای لیزر مراجعه می کنند اگر پوست روشن و موی تیره داشته باشند تعداد جلسه هایی که باید برای لیزر بروند کمتر است پس به این نکته توجه داشته باشید که اگر هم قصد انجام لیزر و هم برنزه کردن را دارید، ابتدا لیزر را انجام دهید و سپس برای برنزه شدن اقدام نمایید، اما به طور کلی لیزر برای درمان بیشتر افراد با رنگ پوست ‌های مختلف و حتی درمان موهای قهوه‌ ای روشن نیز استفاده می ‎شود، گفتنی است موهایی که به طور طبیعی به رنگ زرد، قرمز روشن یا سفید هستند رنگدانه کمی در ریشه خود دارند، به همین دلیل نمی ‌توان این موها را با هیچ نوع لیزری به طور کامل از بین برد.
همچنین لیزر برای کودکانی هم که خال مادرزادی مودار و یا پرمویی می ‎توان با لیزر موهای زائد را از بین برد، اما به این نکته هم توجه داشته باشید که سن کودکان باید حداقل 12 سال را داشته باشند تا شیوه درمان را متوجه شده و همکاری کنند.

بعد از لیزر بیکینی چه مراقبت هایی باید انجام شود ؟

موارد منع لیزر موهای زائد در کرج

 • سن کمتر از ۱۷ سال.
 • مبتلا بودن به بیماری‌ های عفونی.
 • وجود بیماری‌ های پوستی مادرزادی.
 • سرطان لوزه یا تیروئید.
 • وجود بیماری ‌های قلبی-عروقی.
 • پوستی که دچار آفتاب ‌سوختگی شده است.
 • ابتلا به دیابت.
 • مصرف راکوتان.
 • با این که تا کنون اثر سویی از لیزر بر جنین‌ها اثبات نشده است. استفاده از لیزر به زنان باردار توصیه نمی‌ شود .

بعد از لیزر بیکینی چه مراقبت هایی باید انجام شود ؟

یکی از کارهایی که باید از انجام آن جدا اجتناب کنید، ضربه زدن به ناحیه مورد نظر است. ناحیه تناسلی امکان دارد با هر لمس ملتهب و خارش یا سوزش داشته باشد. در صورت مشاهده چنین وضعیتی بهتر است فورا به پزشک اطلاع دهید. یکی از فعالیت های بسیار مفید در این مورد استفاده از کمپرس یخ است. از آنجایی که لیزر با گرما فولیکول های پوست را از بین می برد، دمای نواحی مورد نظر می تواند بسیار بالا باشد. به همین دلیل، بهتر است بعد از لیزر بیکینی از کیسه یخ برای کاهش دمای بدن و پوست استفاده کنید.

سعی کنید بعد از انجام این لیزر از تیغ یا اصلاح استفاده نکنید. تراشیدن پوست فولیکول های مو را دست نخورده باقی می گذارد و درمان را بی اثر می کند. امکان دارد بین دو درمان نیاز به اصلاح داشته باشید. انجام این کار هیچ اشکالی ندارد. اما با گذشت زمان، نیاز کمتر می شود. همچنین از اپیلاسیون، موچین، سفید کننده یا کرم های موبر یا الکترولیز در ناحیه درمان تا زمانی که تمام جلسات درمان کامل نشده است خودداری کنید. هر کدام از این روش ها برای شما مشکل ایجاد می کند. البته سه روز بعد از درمان استفاده از تیغ مشکلی ندارد.

تفاوت لیزر بیکینی و لیزر برزیلی :

بسیاری از خانم ها تفاوت بین لیزر خط بیکینی و لیزر برزیلی را نمی دانند. این دو روش درمانی بسیار مشابه هستند و اغلب با هم اشتباه گرفته می شوند. از آنجایی که صحبت کردن در مورد آن برای برخی از زنان دشوار است، آن ها ترجیح می دهند به جای اینکه از یک متخصص بپرسند، از اینترنت مطلع شوند.

لیزر بیکینی :

ناحیه خارج از خط شورت را خط بیکینی می نامند. لیزر خط بیکینی تا 3 اینچ فراتر از خط بیکینی را پوشش می دهد و ناحیه را کاملا تمیز و بی عیب می کند. در این روش نواحی خاصی مانند لبه های بیرونی واژن و بالای ناحیه شرمگاهی که زیر لباس زیر قرار دارند درمان می شوند که البته لیزر این نواحی به انتخاب خود داوطلب بستگی دارد.

لیزر برزیلی :

در این روش نواحی بیشتری نسبت به خط بیکینی درمان می شود، مانند لبه های خارجی واژن و خط باسن. در این روش قسمتی از موهای ناحیه تناسلی به صورت نواری باریک باقی می ماند. در لیزر برزیلی، داوطلب باید کاملا برهنه باشد.

کلام آخر

سپاس گذاریم تا انتهای این مقاله همراه ما بودید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان (کلیک کنید)