بوتاکس صورت در کرج

بوتاکس صورت در کرج از جمله روش های جوانسازی صورت است. در ادامه سعی شده به طور مختصر در مورد بوتاکس کردن صورت و بوتاکس صورت در کرج گفته شود. انجام بوتاکس صورت در کرج شامل بوتاکس پیشانی، دور چشم ها، خطوط خنده و تمامی قسمت های دیگر صورت است که در بسیاری از مراکز زیبایی کرج قابل انجام است.

با وجود پرطرفدار بودن روش بوتاکس در کرج اما نباید مضررات بوتاکس کردن صورت را نادیده گرفت و به همین دلیل در مراکز زیبایی کرج ( و تهران ) بوتاکس کردن صورت شرایط خاص خود را دارد. نه تنها در استان کرج بلکه در سراسر کشور بوتاکس صورت یک روش رایج در زیبایی است و هزینه کمی را در مقایسه با دیگر راه های زیبایی صورت دارد. برای مشاوره در خصوص بوتاکس کردن صورت در کرج با شماره های کلینیک آوینای کرج تماس بگیرید.

بوتاکس چیست؟

بوتاکس نوعی سم تولید شده از باکتری Clostridium botulinum است. این سم با غلظت بالا می تواند منجر به مسمومیت غذایی و فلج عضلانی شود. اما در فرآیند تزریق بوتاکس از سم ضعیف شده آن استفاده می شود. این ماده می تواند سبب جلوگیری و از بین رفتن چین و چروک و خطوط نه چندان عمیق صورت شود. در این فرآیند، بوتاکس عضلات را فلج کرده و از ایجاد خطوطی که با حرکت عضلات صورت، شکل می گیرند، جلوگیری می کند. بدین ترتیب، دانشمندان توانسته اند از عوارض بوتولیسم به نفع زیبایی انسان استفاده کنند. سازمان غذا و داروی آمریکا، استفاده از بوتاکس را در سال 1980، مجاز اعلام کرده است.

چگونگی انجام بوتاکس صورت در شهر کرج

در شهر کرج مراکز زیبایی خدمات خوبی را در زمینه بوتاکس کردن صورت ارائه داده اند به همین خاطر اکثر مردم کنجکاوند که بدانند انجام بوتاکس صورت در کرج چگونه است. قبل از بوتاکس ابتدا مراکز جلسات مشاوره را برگزار خواهند کرد تا فرد بیمار به خوبی مورد بررسی قرار بگیرد و پزشک تشخیص دهد که بوتاکس برای برطرف شدن چروک های صورت وی نتیجه بخش است یا نه. بعد از لازم دانستن بوتاکس صورت برای فرد، تزریق بوتاکس توسط پزشکان متخصص انجام خواهد شد.

در خصوص چگونگی انجام بوتاکس باید گفت که بوتاکس کردن صورت پیچیده نیست. محل تزریق بوتاکس توسط پزشک مشخص شده و تزریق شروع خواهد شد. چون تزریق بوتاکس خیلی دردناک نیست از این رو تزریق بدون بیهوشی است. ( ممکن است بیمار خود بخواهد که محل تزریق بی حس شود که پزشک محل تزریق را بنا به خواست بیمار بی حس خواهد کرد. ) نتیجه بخش بودن بوتاکس 2 روز حداقل و حداکثر 10 روز زمان لازم داردپس حتی اگر یکی از کلینیک های زیبایی شهر کرج را برای بوتاکس کردن چهره انتخاب کرده اید بلافاصله بعد از تزریق در کلینیک نباید انتظار نتیجه را داشته باشید.

چگونگی انجام بوتاکس صورت در شهر کرج

موارد استفاده از بوتاکس برای صورت در کرج

قبل از پرداختن به تیتر بیاید کمی تخصصی تر در مورد بوتاکس صحبت کنیم. بوتاکس در حقیقت همان سم بوتولیسم است بوتولیسم نوعی سم باکتریایی بوده که از کلستریدیم بوتولینیوم گرفته شده است. سم بوتولیسم یکی از سموم خطرناک در جهان است که قادر است تمامی عضلات را فلج کند. بوتاکس برای درمان بسیاری از بیماری ها مورد استفاده است ( 50 بیماری ) که در زیبایی به منظور غلبه بر پیری پوست مورد استفاده است.

به بیانی دیگر باید گفت که بوتاکس یک نوع پروتئین بوده که باعث فلجی عضلات بدن است. بیشترین موارد استفاده بوتاکس در کرج شامل :

 • از بین بردن خطوط دور چشم
 • درمان افتادگی پلک
 • برطرف کردن خطوط دور بینی
 • بالا کشیدن پلک و ابرو
 • از بین بردن چروک های دور دهان
 • به وجود آوردن تقارن در ابرو و پلک
 • درمان غبغب
 • برطرف کردن لبخند لثه ای
 • درمان چانه های فرو رفته
 • تصیح سوراخ های دماغ
 • تقارن در کل صورت
 • زاویه سازی صورت
 • برطرف کردن خطوط به وجود آمده در پیشانی
 • کمتر کردن خطوط و چروک در صورت ( خطوط و چروک های عمیق )
 • درمان میگرن
 • درمان تعریق زیاد ( به ویژه در زیربغل )
 • و کنترل گرفتگی عضلات

میزان هزینه بوتاکس کردن صورت در کرج

تخمین دقیق در مورد هزینه بوتاکس میزان هزینه بوتاکس در کرج ( بوتاکس صورت در کرج ) کار دشواری است زیرا میزان و قیمت بوتاکس صورت هر مرکز با مرکز دیگر فرق دارد. برای قیمت بوتاکس معمولا عواملی چون برند بوتاکس، ایرانی یا خارجی بودن بوتاکس، میزان تخصص پزشک و منطقه تزریق در نظر گرفته شده است.

همچنین هزینه بوتاکس کردن صورت بستگی به محل تزریق نیز دارد. چنانچه قسمت زیادی از صورت نیاز به تزریق داشته باشد تبعا هزینه بیشتری باید بابت بوتاکس پرداخته شود اما اگر محل و قسمت تزریق کمتر باشد هزینه کمتری توسط مرکز نیز دریافت خواهد شد. هر قسمت از صورت برای بوتاکس به تعداد واحدهای خاصی نیاز دارد. در حالت عادی هزینه بوتاکس کمتر از 200 هزار تومان نیست ( حداقل قیمت )

با توجه به تأثیراتی که بوتاکس کردن صورت روی زیبایی دارد قیمت بوتاکس هر چه باشد ارزش دارد و با یک مقایسه اجمالی خواهید دید که کم هزینه تر از دیگر روش های جوانسازی پوست است. ( به صرفه تر است )

بعد از بوتاکس کردن صورت چه رخ خواهد داد؟

با بوتاکس صورت، سم بوتاکس از رسیدن پیام های عصبی به عضلات جلوگیری کرده و بدین ترتیب خطوط و چروک صورت کاهش یافته و با منقبض یا منبسط شدن عضله خطوط روی پوست ایجاد نخواهد شد و حتی خطوط کم عمق و سطحی دیگر روی پوست فرد وجود نخواهد داشت.

یادتان نرود که عملکرد بوتاکس دائمی نیست و فقط اثر خود را در چند ماه اول دارد که البته برای نتیجه گیری طولانی مدت فرد باید مجددا بوتاکس را انجام دهد. در صورت تزریق مجدد بوتاکس در طولانی مدت اثرات بیشتری از تزریق بوتاکس را در صورت خواهید دید.

چرا نباید در آرایشگاه‌ها تزریق بوتاکس صورت انجام داد ؟

در صورتی که تصمیم گرفته اید برای زیباسازی و رفع چین و چروک خود بوتاکس انجام دهید، هیچ گاه حاضر به انجام آن در آرایشگاه ها نشوید و سعی کنید به دنبال یکی از بهترین و مطمئن ترین مرکز های زیبایی برای انجام این کار باشید. در واقع انجام تزریق بوتاکس در مرکزی باید انجام شود که توسط وزارت بهداشت تایید شده باشد و مراکز درمانی برای انجام چنین کارهای زیباسازی باید دارای مدرک باشد. بنابراین برای پیشگیری از بروز عوارض ناگوار تزریق بوتاکس بهتر است این کار را توسط افراد غیر متخصص انجام ندهید و برای پیدا کردن یک مرکز معتبر خوب است به نکات در ادامه مقاله کافی داشته باشید.

انتخاب مرکزی مناسب در کرج برای بوتاکس صورت

از تزریق بوتاکس صورت در کرج گفتیم اما توجه داشته باشید در کرج هم مراکزی وجود دارند که تزریق بوتاکس را به خوبی انجام نخواهند داد یا در کار بوتاکس تخصص و تجربه ندارند که نه تنها باعث جوانسازی پوست نخواهند شد بلکه به پوست هم صدمه زده و در نتیجه باعث ایجاد یک چهره غیرطبیعی خواهند شد.

از جمله آسیب های که ممکن است مراکز نامناسب در تزریق بوتاکس صورت ایجاد کنند موارد زیر است.

 • ساکن ماندن عضلات صورت و ناتوانی فرد در منتقل کردن عواطف خود از راه چهره خود ( عواطفی چون غم، عصبانیت، خوشحالی و غیره )
 • بروز حساسیت
 • بروز سردرد در فرد به صورت موقت
 • سنگین شدن صورت ( در صورت بوتاکس کردن صورت )
 • اخموشدن جهره فرد
 • وجود کبودی یا سوزش در محل تزریق
 • داشتن درد در محل تزریق، قرمز شدن پوست و حالت تهوع
 • نامتقارن شدن صورت

بوتاکس و مشکل افتادگی پلک

تزریق بوتاکس صورت مانند هر عمل زیبایی دیگر ممکن است با عوارضی همراه باشد. یکسری از عوارض جانبی است و بعد از گذشت مدتی از بین می‌رود. اما برخی از عوارض در صورت توجه نکردن به یکسری نکات و انجام بوتاکس توسط افراد غیرمتخصص ممکن است ایجاد شود. افتادگی پلک یکی از همین عوارض است که بعد از تزریق ماده بوتاکس به خاطر شل شدن عضله بالای پلک باعث می شود که چشم شما حالت افتاده پیدا کند. اما باید بگویم که بروز این مشکل آنچنان جدی نمی باشد. چرا که بعد از رفع اثرات بوتاکس مشکل افتادگی پلک نیز از بین می رود.

انتخاب مرکزی مناسب در کرج برای بوتاکس صورت

معرفی بهترین برند های تولید کننده بوتاکس

در کشور های مختلف جهان، بوتاکس با توجه به نیاز و ژنتیک مردم آن کشور تولید می شود. معروف ترین برند تولید کننده بوتولینوم در دنیا، بوتاکس است که توسط شرکت آلرگان ارائه می شود. بر خلاف انتظار، بوتاکس نام معتبر ترین و شناخته شده ترین برند تولید کننده بوتولینوم در جهان است. در این قسمت بهترین برند های تولید کننده بوتولینوم آورده شده است:

 • بوتاکس (BOTOX)

بوتاکس اولین برند تولید کننده سم بوتولینوم در جهان است. در حال حاضر این محصول در کشور های آمریکا، اروپا و سنگاپور وجود دارد. ممکن است که این محصول،حاوی مواد غیر فعال باشد؛ به همین خاطر، می تواند منجر به واکنش های آلرژیک یا مشکلات دیگر شود. ماندگاری این نوع بوتاکس، 3 تا 4 ماه می باشد.

 • دیسپورت (DYSPORT)

دیسپورت یکی از برند های محبوب در جهان است که توسط شرکت گالدرما ساخته می شود. این شرکت در انگلستان بوده و محصول آن از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است. دیسپورت ظاهر خطوطی مانند گلابلار را در نواحی بین ابرو ها تحت تاثیر قرار می دهد. این خطوط به سمت بالا یا به صورت عمودی به سمت پیشانی کشیده شده اند. زمانی که اخم می کنید، این خطوط کاملا نمایان هستند. خطوط گابلار با افزایش سن نمایان تر می شود. دیسپورت می تواند در زمینه درمان این خطوط کمک شایانی کند. لازم به ذکر است که این ماده بیش تر مناسب افرادی است که خطوط گلابلار متوسط و یا شدید دارند.

 • زئومین (XEOMIN)

این دارو ساخت یک شرکت آلمانی بوده و یکی از بهترین برند های بوتاکس در سراسر جهان است. این محصول می تواند در درمان خطوط اخم و گلابلار متوسط تا شدید را درمان کند. استفاده از این دارو برای درمان بزرگسالان مبتلا به دیستونی گردن رحم و بلفارواسپاسم و اسپاسم پلک نیز تایید شده و مانعی ندارد. فرمولاسیون این دارو به بوتاکس شباهت بسیار زیادی دارد. اما در این محصول چند پروتئین موجود در بوتاکس، استفاده نشده است. معمولا قیمت این دارو به نسبت بوتاکس ارزان تر است.

 • درماتوکس (DermaTox)

برند درماتوکس ساخت کشور فرانسه بوده و کیفیت بسیار بالایی دارد. این محصول در کلینیک های معتبر در سراسر جهان استفاده می شود. درماتوکس ماندگاری بالایی داشته و عملکردی مشابه با برند بوتاکس دارد. البته به دلیل شرایط تحریم در بازار امکان دارد که این مارک در بازار یافت نشود. اما به هیچ عنوان جای نگرانی نیست؛ چرا که برند های ایرانی وجود دارند که کیفیت رضایت بخشی دارند.

حذف چروک های صورت با بوتاکس صورت

بوتاکس کردن صورت راهی برای زیبایی چهره بوده و نتیجه سریع و راضی کننده ای را در میان مردم داشته است. کافی است که فرد چند جلسه تزریق ژل و بوتاکس صورت را انجام دهد تا نتایج بوتاکس را در کوتاه مدت با کمترین درد و بیشترین تأثیرگذاری ببیند. علت و دلیل اصلی بوتاکس کردن صورت دفع چین و چروک های موجود در پوست صورت است. تزریق بوتاکس به عضلات صورت خطوط موجود در پوست صورت را صاف کرده و در نتیجه چروک صورت از بین خواهد رفت.

بیشترین کاربرد بوتاکس در صورت برای برطرف کردن خطوط پیشانی و ابرو است که واقعا تدثیرگذار است. هر چند که تزریق بوتاکس به صورت بدون عوارض نیست اما اثرات زیادی را در زیبایی صورت خواهد داشت. برای کاهش عوارض و تأثیرگذاری بیشتر بوتاکس باید تزریق توسط یک پزشک متخصص انجام شود.

یک مورد دیگر در مورد بوتاکس کردن صورت عدم نیاز به بوتاکس کردن صورت در قسمت های چون اطراف دهان است زیرا برخی افراد ( حساس ) دوست دارند که چروک های اطراف لب را نیز نداشته باشند در حالی که برای سخن گفتن فرد باید چروک های دور لب و اطراف را داشته باشد.

همچنین در نظر داشته باشید که خطوط عمیقی که در اثر گذشت زمان در صورت وجو دارند یا خطوطی که بر اثر تابش نور خورشید ایجاد شده اند با بوتاکس کردن صورت از بین نخواهند رفت زیرا علت خطوط به وجود آمده عضلات صورت نبوده بلکه نابودی رطوبت پوست است.

سن مناسب برای انجام بوتاکس

معمولا افرادی که برای تزریق بوتاکس اقدام می کنند بالای ۳۰ سال سن دارند. بنابراین توصیه می‌شود افرادی که هنوز اثرات پیری بر روی صورتشان ظاهر نشده است، برای این کار اقدام نکنند.

رفع ابهاماتی در مورد بوتاکس صورت

 • افراد مناسب

افراد مناسب برای بوتاکس افرادی هستند که سلامت کامل بدنی و روحی برخوردارند و هیچ گونه بیماری جسمی و روحی را ندارند که با تزریق بوتاکس تداخل به وجود بیاید.

افرادی که دارای خطوط عمیق روی صورت هستند مناسب برای انجام بوتاکس نیستند زیرا با بوتاکس کردن صورت باز هم خطوط فرد از بین نخواهد رفت.

 • نواحی صورت

تزریق بوتاکس برای نواحی مختلف صورت امکان پذیر بوده اما بیشترین استفاده بوتاکس در صورت مربوط به خطوط اخم و اطراف چشم و پیشانی است.

 • منع بوتاکس

اگر دارای هر کدام از شرایط زیر هستید پس باید از بوتاکس کردن صرف نظر کنید.

 • در دوران شیردهی قرار دارید.
 • باردار هستید یا در حال اقدام به بارداری هستید.
 • دارای مشکلات پوستی هستید.
 • اگر بیماری جسمی و روانی دارید. ( البته در خصوص مورد گفته شده بهتر است به پزشک گفته شود چون احتمال امکان انجام بوتاکس وجود دارد. )
 • داشتن آلرژی یا هر گونه حساسیت
 • وجود مشکلاتی چون ضعف عضلانی
 • و در نهایت اگر در محل تزریق زخم یا جراحت وجود دارد.
 • افرادی که مشکلات اختلال انعقادی خون دارند و باید داروهای رقیق کننده خون مصرف کنند
 •  کسانی هستند که سن آنها کمتر از ۱۸ سال است و افرادی که سن آنها بیشتر از ۷۵ سال می باشد، گزینه مناسبی برای انجام بوتاکس نیستند.
 • افرادی که با که به تازگی واکسیناسیون انجام دادند، تزریق بوتاکس برایشان ممنوع است. این دسته افراد باید صبر کنند تا حدود دو هفته از انجام واکسیناسیونشان بگذرد.

اگر از موارد گفته شده در خود آگاهی ندارید بهتر است قبل از بوتاکس حتما به پزشک مراجعه نمایید.

 • مشاوره بوتاکس

در اولین جلسات مشاوره پزشک سوابق درمانی شما را مطالعه کرده و بعد از مطالعه به بررسی پوست صورت شما خواهد پرداخت. بعد از بررسی پزشک به شما خواهد گفت که چه میزان تزریق را لازم دارید و در صورت عدم مشکل در همان جلسه اول تزریق را برای شما انجام خواهد داد.

 • فرآیند بوتاکس

فرآیند بوتاکس ساده و راحت بوده طوری که فرد نیاز به بی هوشی ندارد. پزشک با یک سوزن ظریف مواد را در عضله تزریق خواهد کرد.

در صورت درد داشتن مظطرب نشوید زیرا سوزش و درد کم است و بعد از تمام شدن تزریق به پایان خواهد رسید. با توجه به نوع عضله اندازه بوتاکس در نظر گرفته خواد شد و شاید نیاز باشد تزریق چند بار انجام شود.

 • تغییرات بوتاکس

حالت صورت فرد روزانه باعث از بین رفتن کشش پوست شده و بوتاکس کردن صورت با مسدود سیگنال های عصبی روی صورت تأثیر خواهد گذاشت و همین امر باعث کمتر شدن کنترل عضلات است و در نتیجه زمانی عضله منقبض نشود خطوط روی صورت کمتر خواهد شد.

تغییرات بوتاکس یک ماه بعد روی پوست فرد قابل رویت است.

رفع ابهاماتی در مورد بوتاکس صورت

 • بازیابی بوتاکس

بازیابی بوتاکس وجود ندارد اما کبودی و کمی درد در محل تزریق بوتاکس وجود دارد.

 • شروع اثر بوتاکس

کمتر شدن خطوط صورت 2 تا 3 هفته زمان لازم دارد و بعد از مدت گفته شده به خوبی قابل مشاهده بوده یعنی برای اثر کردن بوتاکس نهایتا  بعد از دو هفته است. مدت زمان 2 تا 3 هفته برای خطوط کم عمق است اما اگر خطوط عمیق تر باشد طبیعتا زمان بیشتری برای تأثیرکذاری لازم است و فقط از خطوط کاهسته خواهد شد.

همچنین خطوط عمیق با یک جلسه برطرف نخواهد شد و باید تعداد جلسات بیشتری فرد به مرکز مراجعه کند.

 • اثر دائمی بوتاکس

تزریق بوتاکس به صورت اثری موقت را دارد و بعد از گذشت چند ماه اثر بوتاکس وجود ندارد. با کمتر شدن اثر بوتاکس دوباره خطوط روی صورت دیده خواهد شد و فرد دوباره باید برای درمان مراجعه کند.

در حقیقت انجام دوباره بوتاکس کم کم باعث آزاد شدن عضلات و نابودی خطوط است.

 • باقی ماندن بوتاکس

بوتاکس نهایتا تا 6 ماه برای فرد باقی خواهد ماند و اگر دوباره عضله قادر به حرکت شود چین و چروک روی صورت نمایان خواهد شد اما در کل تزریق بوتاکس در طولانی مدت باعث صافی پوست صورت است زیرا عضله مورد تزریق قرار گرفته آرام شده و دیگر دچار استرس نیست.

 • عوارض بوتاکس

عوارض بوتاکس صورت متفاوت است اما از جدی ترین عوارض بوتاکس صورت افتادگی پلک ها بوده که ممکن است 3 هفته زمان ببرد تا برطرف شود.

از عوارض خطرناک بوتاکس صورت حمله عصبی بوده که بسیار نادر است. برای در امان ماندن از عوارض بوتاکس به یک کلینیک و مرکز معتبر بروید و ما کلینیک آوینای کرج ( در صورت امکان ) برای تزریق بوتاکس صورت شما در نظر گرفته ایم.

کلینیک آوینای کرج تزریق بوتاکس صورت را به پزشکان ماهر خود سپرده که احتمال بروز عوارض را به صفر رسانده است.

همچنین بعد از بوتاکس مراقبت های لازم را نیز باید انجام دهید زیرا در صورت رعایت نکردن مراقبت های بعد بوتاکس حتی اگر بوتاکس صورت را در یک مرکز معتبر و توسط یک پزشک متبحر انجام داده باشید باز هم دچار عوارض بوتاکس خواهید شد.

 • کاربرد درمانی بوتاکس

کاربرد درمانی اساسی بوتاکس برای درمان تعریق زیاد و همچنین سردردهای میگرنی و همچنین روش مناسبی برای درمان عوارض پیری صورت است.

 • برطرف سازی چروک

برطرف سازی چروک های صورت به ویژه پیشانی و اطراف چشم و ابرو با بوتاکس بسیار موثر خواهد بود.

بیشترین استفاده های بوتاکس صورت در کرج

در کرج بوتاکس کردن صورت بیشتر مربوط به قسمت های زیر است.

 • پیشانی

پیشانی بر اثر انقباض زیاد عضله و حرکت ابروها چروک شده و نیاز به بوتاکس کردن را به وجود خواهد آورد.

هر چند که عواملی چون سن و محیط نیز باعث بیشتر شدن چروک های پیشانی هستند اما در هر صورت با تزریق بوتاکس به پیشانی، پیشانی صاف شده و خطوط پیشانی دیگر وجود نخواهند داشت. با بوتاکس کردن پیشانی علاوه بر نابودی چروک پوست پیشانی نرم تر خواهد شد.

 • خط اخم

همه افراد احساسات خود را با چهره خود نشان خواهند داد. خطوط اخم هم بین ابروها و روی پیشانی وجود دارند که باعث اخمو نشان دادن صورت فرد است و تزریق بوتاکس باعث خوشرو نشان دادن چهره فرد خواهد شد.

 • اطراف چشم ها

چروک به ویژه در اطراف چشم ها در بیشتر افراد وجود دارد و در میان زنان تزریق بوتاکس به اطراف چشم ها بسیار پرطرفدار است چرا که باعث جمع شدن مواد آرایشی در اطراف چشم ها شده و خود به تنهایی بسیار جلب توجه خواهد کرد.

اطراف چشم ها ممکن است بعد از بوتاکس کردن دچار کبودی شود که کبودی بعد از دو هفته از بین خواهد رفت.

 • لیفت صورت

کشیدن پوست صورت و ابروها با بوتاکس کردن صورت امکان پذیر است که تزریق بوتاکس و کشیدن پوست صورت، زیبایی بیشتر را در چهره فرد به دنبال دارد. اگر به دنبال یک مرکز خوب در شهر کرج هستید، کلینیک آوینای کرج را انتخاب کنید. کلینیک آوینای شهر کرج از کلینیک های خوب در شهر کرج است که خدمات خوبی را در زمینه بوتاکس صورت ارائه داده است.

کارهایی که بعد از تزریق بوتاکس باید انجام داد :

مراقبت هایی که لازم است بعد از تزریق بوتاکس انجام داد شامل موارد زیر می باشد :

 • سعی کنید بعد از تزریق از روش‌های دیگر زیباسازی مانند میکروبیلدینگ و پیلینگ شیمیایی و روش های مراقبت از پوست استفاده نکنید.
 • در روزهای اول بعد از تزریق از انجام کارهای سنگین و فعالیت‌های ورزشی خودداری کنید. فعالیت سنگین باعث می‌شود سم بوتاکس به جاهای دیگر راه یابد.
 • خوردن مواد دارویی مانند ایبوپروفن، ویتامین e  مواد غدایی مانند روغن ماهی، امگا ۳، آسپرین و مواد دیگری که باعث رقیق شدن خون به شود، پرهیز کنید.
 • سعی کنید بر روی صورت نخوابید و به صورت مستقیم دراز بکشید تا از فشار آمدن بر روی نوار ناحیه مورد نظر تزریق شده جلوگیری شود.
 • یکی از مهم ترین نکته‌ای که باید بعد از تزریق بوتاکس در نظر بگیرید، جلوگیری از برخورد با ناحیه تزریق شده است. بنابراین سعی کنید در روزهای اولیه ناحیه مورد نظر را لمس یا ماساژ ندهید. در صورت عدم رعایت این نکته باعث می شود سم بوتاکس در نواحی دیگر صورت پخش شود.

استفاده مداوم از تزریق بوتاکس چه پیش می آید؟

یکی از مشکلات مداومی که بر اثر تزریق بیش از اندازه بوتاکس به وجود می‌آید، از کار افتادن برخی از عضلات صورت است. زمانی برخی از عضلات صورت به خاطر تزریق این ماده از کار می‌افتند که بعد از مدتی ضعیف شدند و دیگر توانایی حرکت ندارند. بنابراین سعی کنید در انجام این کار کمی محتاطانه عمل کنید تا بعدا دچار مشکل خاصی نشوید.

دیگر کاربردهای تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس علاوه بر،، از بین بردن چین و چروک های صورت جوانسازی می‌تواند در موارد درمانی نیز کاربرد داشته باشد. یکی از پرکاربردترین تزریق بوتاکس درمان میگرن است که این روش باعث می شود، عضلات میگرنی برای مدتی فلج شده و دیگر فردی دچار سردردهای شدید نشود. همچنین تزریق بوتاکس برای رفع تعریق بیش از حد نیز کاربرد دارد. برای کسانی که بیش از اندازه نواحی مختلف بدنش مانند زیر بغل یا کف دست دچار طریق می شوند می توانند از این روش استفاده کنند.

 بوتاکس برای آقایان

ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که آیا مردها هم می توانند تزریق بوتاکس انجام بدهند یا نه. شاید فکر کنید روش های زیبا سازی تنها مخصوص خانم ها هست اما با بررسی های دقیق مشاهده شره است که آقایان بیشتر از خانم‌ها در معرض آسیب دیدگی پوستی و اثرات چین و چروکی قرار دارند. چرا که آنها بیشتر خانم ها در معرض آفتاب قرار می‌گیرند و پوستشان بهتر از خانم ها با چین و چروک مواجه می شود. بنابراین آقایان هم می توانند برای رفع مشکلات چین و چروک صورت خود تزریق بوتاکس انجام بدهند.

کارهایی که بعد از تزریق بوتاکس باید انجام داد

قبل از بوتاکس چه مراقبت هایی باید انجام شود ؟

برای این که دچار خطرات و عوارض نشوید باید مراقبت هایی را انجام دهید. در ادامه با مراقبت های قبل از بوتاکس آشنا می شوید :

 • حدود 2 هفته قبل از تزریق بوتاکس از مصرف داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی و آسپیرین خودداری کنید و سعی کنید ویتامین e و روغن ماهی مصرف نکنید. این عوامل باعث می‌شود احتمال خونریزی و درصد کبودی شما بعد از تزریق بوتاکس افزایش پیدا کند.
 • سعی کنید چند روز قبل از انجام بوتاکس از مصرف الکل پرهیز کنید.
 • در صورتی که در هنگام انجام بوتاکس احساس ناراحتی داشتید، به پزشک خود اطلاع دهید.
 • اگر جز دسته افرادی هستید که سابقه تبخال زدن دارید، پیش از انجام به پزشک خود اطلاع دهید.
 • دقت داشته باشید برای انجام بوتاکس باید پوست شما دچار آفتاب ‌سوختگی نشده باشد. بنابراین از رفتن به حمام آفتاب پرهیز کنید.
 • ناحیه مورد نظر برای تزریق بوتاکس را نباید ولکس اپیلاسیون کنید.

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس :

برای این که نتیجه مناسبی از این روش بگیرید باید مراقبت هایی را انجام دهید. در ادامه با مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس آشنا می شوید :

 • بعد از تزریق بوتاکس می‌توانید از مواد آرایشی استفاده کنید.
 • در چند ساعت اولیه از لمس کردن یا ماساژ دادن ناحیه تزریق شده بپرهیزید. سعی کنید چند روز اول بعد از تزریق از انجام فعالیت های سنگین و ورزش کردن خودداری کنید.
 • ممکن است ناحیه مورد دچار تورم یا کبودی شود که این عارضه موقتی است و بعد از چند روز از بین می رود.
 • حتماً در هنگام خارج از خانه از ضد آفتاب استفاده نمایید.
 • ممکن است در ابتدا متوجه تغییرات تزریق بوتاکس نشوید اما بعد از چند روز شاهد تغییرات پوست خود خواهید شد.
 • برای تاثیرگذاری زودتر مواد بوتاکس می‌توانید عضلاتی که تحت تاثیر قرار گرفته اند را حرکت دهید. این کار باعث می شود ماده بوتاکس سریع تر جذب عضله شود.

کلام آخر

حال امیدواریم برای انجام بوتاکس اطلاعات خوبی در اختیار شما قرار داده باشیم تا بتوانید با رعایت یک سری نکات گفته شده بهترین نتیجه را بدست آورید. ممنون که ما را در این مقاله همراهی کردید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان (کلیک کنید)