بوتاکس پیشانی در کرج

بوتاکس پیشانی در کرج جزء برخی از خدمات ارائه شده مراکز پزشکی و زیبایی است. با ما همراه باشید تا در مورد بوتاکس کردن پیشانی اطلاعات خوبی را کسب کنید. بوتاکس کردن پیشانی باعث صاف شدن پوست پیشانی شده و در نتیجه چروک های پیشانی را بهبود خواهد بخشید. پیشانی که جزئی از عضلات صورت برای بوتاکس کردن است و در میان اعضای صورت برای بوتاکس بسیار پرطرفدار است. بوتاکس کردن پیشانی نیز مانند سایر اجزای دیگر صورت موقت است و عوارض خاص خود را دارد. ( مثل همیشه عوارض بوتاکس فقط زمانی وجود دارد که تزریق بوتاکس به وسیله یک پزشک باتجربه انجام نشود. )

علت اساسی بوتاکس کردن پیشانی شل شدن و ایجاد خطوط در پیشانی است که در حقیقت بوتاکس پیشانی برای برطرف ساختن خطوط اخم پیشانی است. اما چرا ممکن است پوست پیشانی افتاده شود؟ با بالا رفتن سن و سال کلاژن پوست کمتر و تمام خواهد شد. اما کلاژن چیست؟ کلاژن همان ماده ای محافظ پوست است که علت سفتی پوست بوده و با نابودی کلاژن پوست، پوست دیگر سفت نخواهد بود. همچنین شل شدن پیشانی باعث کشیدگی عضلات چشم خواهد شد. مثلا زمانی که اخم کنید عضلات شل شده پوست را به سمت پایین تر یعنی بینی خواهد برد به عبارتی عضلات پیشانی تأثیر به سزایی را روی دیگر عضلات دارند. حتی زمانی زمانی که فرد بخند یا از خود شکلک درآورد باز هم پیشانی به پایین کشیده خواهد شد.

تزریق بوتاکس به پیشانی زمانی بیشتر ضرورت پیدا خواهد کرد که پوست پیشانی کلاژن خود را از دست داده و کاملا کشیده شود. ( در اثر اخم کردن و حرکات دور چشم )  و همین دلیل اساسی برای پیری صورت است و منظور از بوتاکس کردن پیشانی موارد زیر است.

 • چروک های کل پیشانی، میان دو ابرو و اطراف پیشانی ( شقیقه ها )
 • چروک های اطراف پیشانی ( چشم ها )
 • چروک های ابرو در پیشانی
 • خط اخم
 • و حتی افتادگی پلک

تزریق بوتاکس به پیشانی در کرج

در کرج آنار تزریق بوتاکس پیشانی مربوط به برطرف سازی خط اخم، بوتاکس کردن پیشانی و اطراف پیشانی و چشم است. میزان تزریق بوتاکس توسط پزشک مشخص شده اما پزشکان کرج معمولا 11 مرتبه تزریق را برای رفع چروک پیشانی در نظر گرفته اند تا کاملا چروک برطرف شود. معمولا برخی از پزشکان از بی حسی برای تزریق بوتاکس استفاده خواهند کرد که البته بیشتر برای اشخاص حساس به درد است زیرا میزان درد در هر فردی متفاوت است.

یک نکته در مورد مراکز خوب و معتبر در کرج برای تزریق بوتاکس پیشانی و دیگر اجزای صورت مربوط به درد بوتاکس است بله میزان درد بوتاکس. اگر مرکزی از بوتاکس تقلبی و چینی استفاده کند فرد باید درد بیشتری را تحمل کند. انواع خطوطی پیشانی که برای بوتاکس کردن پیشانی در کرج در نظر گرفته شده دو نوع هستند.

 • ثابت

خطوطی که در حالت ساکن و آرام بودن فرد هستند و نیازی به تزریق بوتاکس نیست و برای از بین بردن خطوط باید ژل تزریق شود.

 • حرکتی

خطوطی که در حالت فعالیت کردن وجود دارند و به تزریق بوتاکس نیاز است.

تزریق بوتاکس به پیشانی در کرج

چکار می توان کرد تا بوتاکس پیشانی ماندگاری بیشتری داشته باشد؟

برای این که بوتاکس پیشانی ماندگاری بیشتری داشته باشد، باید به عواملی که مربوط به ماندگاری اثر تزریق بوتاکس بر روی پیشانی در ارتباط است، دقت کنید.

به طور کلی، تزریق بوتاکس پیشانی بین ۶ الی ۱۲ ماه ماندگاری دارد که می‌توان این مدت را با در نظر گرفتن عوامل مربوط به آن را افزایش داد. در صورتی که برخی از نکات را به خوبی رعایت کنید و نکات بعد از تزریق بوتاکس دقت کافی داشته باشید، می توانید تاثیر بوتاکس پیشانی را برای مدت طولانی مشاهده کنید. در ادامه مقاله به بررسی عوامل موثر بر روی ماندگاری بیشتر بوتاکس می پردازیم.

تاثیرگذاری جنس پوست بر روی ماندگاری بوتاکس

مهم ترین عامل تأثیرگذاری ماندگاری بوتاکس جنس پوست است. برخی از افراد که دارای عضلات صورت بسیار ضخیمی هستند، باعث می شود اثر بوتاکس برای آنها کمتر از مدت زمان مشخص شده باشد. به همین خاطر باعث می شود که برای تاثیر بیشتر این روش زیبایی به مقدار بیشتری بوتاکس تزریق شود. در واقع برای از بین بردن چین و چروک صورت های عضلانی مقدار زیادی بوتاکس لازم است. در این شرایط احتمال این که عضلات صورت بیش از اندازه از کار بیفتند، وجود دارد که وجود این شرایط برای فرد بسیار خطرناک بوده و هیچ گاه توسط دکتر های متخصص توصیه نمی شود. بنابراین افرادی که این شرایط را دارند بهتر است از روش های دیگری مانند لیفتینگ استفاده کنند تا نتایج بهتری را به دست آورند.

اثر کمتر بوتاکس بر روی پیشانی

یکی از عوامل دیگری که بر روی ماندگاری بوتاکس تاثیر می‌گذارد ناحیه مورد نظر است. در صورتی که قصد دارید ناحیه پیشانی را بوتاکس کنید، باید بدانید که بوتاکس در این منطقه حدود ۶ الی ۸ ماه ماندگاری دارد. چرا که این ناحیه جز نواحی عضلانی صورت است که توسط فرد بیشتر استفاده می شود و همین باعث می شود که ماندگاری آن کمی کاهش یابد. بنابراین افرادی که تصمیم می گیرند، بوتاکس پیشانی انجام دهند، توصیه می‌شود این ناحیه را کمتر حرکت دهند و در واقع کمتر اخم کنند تا خطوط پیشانی دوباره ظاهر نشود.

بنابراین اگر این نکته را در مورد تزریق بوتاکس پیشانی رعایت کنید، مطمئناً ماندگاری آن دو برابر خواهد شد.

انجام فعالیت‌های سنگین روزانه و تاثیر آن بر روی ماندگاری بوتاکس پیشانی :

مورد دیگری که بر روی ماندگاری تزریق بوتاکس پیشانی تاثیر گذار می باشد، فعالیت های روزانه است. در صورتی که قصد دارید تزریق پیشانی انجام دهید بهتر است فعالیت های سنگین ورزشی را کنار بگذارید تا ماندگاری بوتاکس بیشتر شود. در واقع انجام فعالیت های سنگین ورزشی باعث از بین رفتن آثار بوتاکس می شود. به همین خاطر، بسیاری از ورزشکاران بعد از انجام این کار متوجه شده‌اند که آثار بوتاکس به سرعت از بین می رود.

به خاطر فعالیت زیاد روزانه باعث می‌شود که متابولیسم بدن افزایش پیدا کند و در نتیجه سم بوتولینوم همان بوتاکس زودتر از بدن خارج شود. همچنین تغذیه مناسب و سلامتی و حفظ شادابی روزانه می تواند در ماندگاری بیشتر بوتاکس تاثیر خوبی بگذارد.

میزان چین و چروک در ناحیه پیشانی

چین و چروک  ناحیه پیشانی معمولا از سایر نواحی بیشتر است. بنابراین تزریق این ناحیه باید به دقت بیشتری انجام شود و برای این کار باید به سراغ پزشکانی بروید که مهارت و تجربه کافی تزریق این ناحیه را به دست آورده باشد و محل دقیق را برای تزریق تشخیص دهند. چرا که یکی از مهم ترین عواملی که باعث تاثیر بیشتر بوتاکس می‌شود میزان چین و چروک های پوست است.

معمولاً نواحی پیشانی دارای دو دسته چین و چروک است. چین و چروک هایی که در حال حرکت کردن صورت ایجاد می شوند و چین و چروک هایی که بدون حرکت دادن هم قابل مشاهده هستند. بنابراین در این قسمت توصیه می‌شود، تنها چین و چروک هایی که به صورت طبیعی قابل مشاهده نیستند، را با تزریق بوتاکس از بین برد.

و چین و چروک های غیرطبیعی که حتی با انجام هیچ حرکتی بر روی صورت قابل مشاهده می باشند را بهتر است از روش های دیگر زیباسازی برای از بین بردن اقدام کرد.

تزریق چند واحد بوتاکس پیشانی مجاز است؟

یکی از مواردی که بیش ترین تاثیر را در نتیجه نهایی و مزایا و معایب آن می گذارد، میزان دوز تزریق شده در پیشانی است. برای این کار پزشک متخصص ابتدا جنسیت شما را در نظر می گیرد. با توجه به این که مردان نسبت به زنان دارای پوست محکم و با ضخامت بیش تری هستند، میزان فرورفتگی چین و چروک های پیشانی آن ها بیش تر است. به همین خاطر مردان باید 2 الی 3 واحد بیش تر از زنان به پیشانی خود بوتاکس تزریق کنند.

همچنین به هر میزان که چین و چروک ها عمیق تر باشد، تعداد واحد های مورد نیاز برای اثر بخشی نیز بیش تر است. نمی توان برای همه افراد میزان مشخصی از بوتاکس را توصیه کرد. این مورد باید طبق نظر و بررسی متخصص، مشخص شود. به طور کلی اگر میزان تجویز شده کم باشد، تاثیر چندانی ندارد. در مقابل اگر میزان زیادی به پیشانی تزریق شود، ممکن است عوارض از جمله سنگینی و افتادگی پیشانی را به همراه داشته باشد.

بهترین سن برای انجام بوتاکس پیشانی

در افراد مختلف، با توجه به سن و شرایط شروع تزریق بوتاکس متفاوت است. افرادی که در هنگام صحبت کردن حرکات میمیک زیادی دارند یا در شرایط مختلف به خصوص تمرکز کردن عادت به اخم کردن و یا جمع کردن گوشه چشم دارند، با احتمال بیش تری در معرض چروک های پوستی قرار می گیرند. این دسته از افراد بهتر است هر چه زودتر با فلج کردن موقتی عضلات صورت خود، از عمیق شدن آن جلوگیری کنند.

همچنین سبک زندگی نیز در میزان جوانی فرد، تاثیر بسزایی دارد. برای مثال خانمی با 20 سال سن که در 10 سال گذشته از مصرف الکل و کشیدن سیگار و حمام آفتاب لذت برده است، نسبت به کسی که این زمان به طور مداوم از پوست خود مراقبت کرده است، بسیار متفاوت خواهد بود. به همین خاطر به هیچ عنوان نمی توان بهترین سن را برای انجام بوتاکس تخمین زد. بلکه این زمان برای هر فرد، متناسب با شرایط بدنی و سبک زندگی کاملا متفاوت خواهد بود.

مراقبت های لازم بعد از انجام بوتاکس پیشانی

معمولا انجام هر عمل جراحی نیازمند مراقبت های لازم خویش است و بوتاکس کردن پیشانی نیز مراقبت های لازم خود را دارد.

 • خوابیدن

بعد از انجام بوتاکس پیشانی فرد نباید روی پیشانی بخوابد.

 • ماساژ

از ماساژ دادن پیشانی خودداری شود چرا که ماساژ دادن پیشانی باعث جابه جای بوتاکس و در نتیجه افتادگی پلک ها است.

 • قطره آپداکلونیدین

استفاده از قطره آپداکلونیدین باعث برطرف شدن عوارض موقت بوتاکس است. همچنین استفاده از مسکن ها نیز باعث کاهش عوارضی چون درد در محل بوتاکس است.

 • آرایش کردن

آرایش کردن باعث مخفی کردن کبودی و اثرات بوتاکس کردن پیشانی است. اثر بوتاکس 3_10 روز دیگر خود را نشان داده و ماندگاری بوتاکس برای چندین ماه است. همچنین ماندگاری بوتاکس با توجه به وضعیت بیمار متفاوت است.

مراقبت های لازم بعد از انجام بوتاکس پیشانی

روی آوردن به بوتاکس برای چروک های پیشانی

هنگامی که جوان هستید پوست به خوبی سفت و حالت کشسانی ( خاصیت پوست ) را دارد و به همین دلیل با پدید آمدن چروک روی پیشانی، پوست خود چروک را محو خواهد نمود اما همان طور که گفتیم حالت کشسانی در زمان جوانی وجود دارد و با بالا رفتن سن و پا به سن گذاشتن ( پیر شدن ) دیگر پوست به صورت قبل نیست.

علت روی آوردن به بوتاکس برای چروک های پیشانی تأثیر زیاد چروک های پیشانی روی چهره فرد است و بوتاکس کردن پیشانی واقعا ضرورت دارد.

مردم برای نابودی چروک به سمی به نام بوتاکس روی آورد اند و وقتی بوتاکس وارد عضله شود عضله آرام شده و به سمت بالا رفته و چروک رفع خواهد شد. پس با استفاده از بوتاکس چروک های روی پیشانی کاهش یا برطرف خواهد شد. طبق بررسی های علمی بوتاکس اثرات خوبی را روی خلق و خوی  اشخاص دارد و اشخاصی که از بوتاکس برای صورت و پیشانی خود بهره مند شده اند به خوبی بر افسردگی خود غلبه کرده اند. به عبارت دیگر خلاصی از چروک های پیشانی با بوتاکس کردن پیشانی امکان پذیر است یعنی چروک های پیشانی به خوبی قابل درمان هستند.

با بوتاکس کردن پیشانی عضله پیشانی ساکن شده و با گذشت زمان چروک کمتر و کمتر خواهد شد. تزریق بوتاکس به پیشانی باعث آرام شدن پیشانی شده و تأثیر خود را حداقل یک هفته بعد نشان خواهد داد و در بیشتر موارد افراد از بوتاکس کردن پیشانی خود راضی بوده اند.

عوامل به وجود آورنده چروک های پیشانی

علل گوناگونی در به وجود آوردن چروک های پیشانی دخیل است اما برخی  از علل وجود چروک های پیشانی شامل موارد زیر است.

 • ایزوله بودن قسمت خارجی پیشانی

با پیر شدن فرد پوست وی شل و افتاده شده و عضلات پیشانی سعی در انقباض دارند تا ابرو افتاده نشود و رو به بالا کشیده شود. همین انقباض خود با گذشت زمان سبب ایجاد چروکیدگی پیشانی فرد است.

 • بالا کشیدن زیاد ابروها

امکان دارد که هر فردی به علل مختلفی دائما ابروهای خود را بالا ببرد و هر چه بالا بردن ابروها زیاد باشد خطوط روی پیشانی زیاد و عمیق است. دو مورد گفته شده مهمترین و اصلی ترین علت هستند که امیدواریم دو مورد را در نظر بگیرید و سعی کنید که کمتر باعث چروک شدن پیشانی خود شوید.

علل اصلی رایج شدن  بوتاکس پیشانی در کرج

برخی از علل اصلی بوتاکس کردن پیشانی در کرج

 • برطرف کردن چروک های پیشانی

بوتاکس کردن پیشانی باعث نابودی خطوط و جوانی پوست است یعنی بوتاکس یک راه حرفه ای در زیبایی پوست صرف نظر از سن و سال، جنسیت و شرایط فرد است.

 • عدم نیاز به جراحی

بوتاکس کردن پیشانی یک روش بدون نیاز به جراحی و استفاده از بی حسی است که خیلی سریع و رات است.

 • عدم وجود دوران نقاهت

فرد بعد از بوتاکس کردن و خارج شدن از مرکز نیاز به استراحت ندارد و قادر است فعالیت های خود را انجام دهد.

حال که با بوتاکس در کرج آشنا شدید باید یک مرکز مناسب را برای بوتاکس در نظر بگیرید و انتخاب مرکزی چون کلینیک آوینای کرج برای انجام بوتاکس به شما کمک خواهد کرد که یک تجربه خوب و نتیجه بخش را از تزریق بوتاکس پیشانی داشته باشید.

کلینیک آوینای کرج به طور تخصصی در محیطی کاملا بهداشتی تجربه خوبی را در زمینه بوتاکس پیشانی در قالب خدمات به شما ارائه خواهد کرد.

انجام بوتاکس پیشانی به چه روشی است؟

به طور کلی مراحل تزریق بوتاکس پیشانی در همه مراکز یکسان است ( یعنی اصول مشترک خود را دارد ) اما ممکن است در موارد جزئی بنا به تشخیص پزشک با هم متفاوت باشد.

زمانی که شما برای تزریق به مرکزی از شهر کرج مراجعه کنید پزشک شما را روی تخت مخصوص نشانده و بعد از پاکسازی پوست در محل های نشانه گذاری شده تزریق را انجام خواهد داد.

بعد از تزریق بوتاکس محل تزریق را منجمد کرده که با انجماد عضله، دیگر حرکت نخواهد کرد. همچنین از مهمترین مراحل بوتاکس مشخص کردن محل تزریق است که اگر به صورت دقیق مشخص نشود حرکات دیگر عضلات را محدود خواهد کرد و تأثیر بدی را روی نتیجه دارد.

چه زمانی برای انجام بوتاکس پیشانی مناسب است؟

در صورت عمیق شدن چروک  پیشانی با پا به سن گذاشتن حتما برای بوتاکس کردن پیشانی به یک مرکز بروید و اقدام به بوتاکس پیشانی کنید. اما زمان مناسب برای انجام بوتاکس پیشانی زمانی است که هنوز چروک های پیشانی سطحی و کم هستند تا زودتر روند پیری متوقف شود. به عبارت دیگر پیری پوست خود را مدیریت کنید.

بوتاکس پیشانی روشی ساده و موثر در عقب انداختن روند پیری است. بسیاری از مراجعه کنندگان کلان شهرها از جمله کرج جوانان هستند و تأثیر بوتاکس ( کشیدن پوست ) باعث اقدام به بوتاکس پیشانی آنها شده است و فقط چند دقیقه زمان لازم است تا بوتاکس انجام شود. هر فردی که دوست دارد پوست پیشانی سفتی را داشته باشد برای تزریق پیشانی مناسب است. ( افراد زیر سن قانونی نه ) چرا که تزریق بوتاکس باعث سفتی و کشیدگی پوست خواهد شد و روشی تأیید شده از طرف سازمان  FDAاست.

علل اصلی رایج شدن  بوتاکس پیشانی در کرج

جوانسازی پوست پیشانی با بوتاکس یا فیلر؟

برخی افراد مایلند برای رفع چروک پیشانی به جای بوتاکس کردن پیشانی از فیلر استفاده کنند. فیلر هم یک ماده پر کننده برای پوست است که در بعضی مواقع بهتر از بوتاکس نتیجه داده است. اما فیلر چیست؟

فیلر یک سرم خاص بوده که برای پر کردن پوست قابل استفاده است. با تزریق فیلر پوست نرم و یکدست شده و در همین مرحله پوست خود کلاژن تولید خواهد کرد که باعث پر شدن بافت و جوان شدن پوست پیشانی است.

( فیلر با بالا بردن رطوبت پوست باعث نابودی چروک و جوانسازی پوست است. ) حال به نظر شما انجام فیلر یا بوتاکس برای رفع چروک پیشانی بهتر است؟ در جواب سوال باید گفت که بهتر بودن هر روش نسبت به دیگری به عوامل مختلفی بستگی دارد. مثلا نوع پوست شما و میزان چروک ها تعیین کننده روش های گفته شده ( فیلر و بوتاکس ) است.

اگر جزء اشخاصی هستید که دارای چروک های دائمی روی پیشانی هستید پس اول بوتاکس پیشانی کنید و سپس تزریق فیلر را داشته باشید زیرا اگر چروک پیشانی با بوتاکس کردن پیشانی از بین برود فیلر نیز چروک را پر خواهد کرد. مواد فیلر باعث جذب بهتر آب شده و پوست را پر خواهد کرد. برای دریافت پاسخ به هر گونه سوال در رابطه با بوتاک کردن پیشای جلسات مشاوره ای را با کلینیک آوینای کرج داشته باشید تا به نتیجه دلخواه خود برسید.

یادتان نرود که لازمه ی بوتاکس، گرفتن یک مشاوره خوب است که متخصصان کلینیک آوینای کرج شما را در حوزه مربوطه به خوبی راهنمایی خواهند کرد. شما با مراجعه به کلینیک اوینای کرج نه تنها احساس عادی بودن نخواهید کرد بلکه نحوه برخورد کادر باعث احساس مهم بودن و در اولویت قرار گرفتن در مرکز را خواهید داشت. هدف کلینیک آوینای کرج کمک به برطرف سازی چروک و جوانسازی پوست پیشانی و صورت است تا به بهترین نحو چروک تان محو شود پس همین امروز با کلینیک تماس بگیرید.

آسیب های ناشی از بوتاکس کردن پیشانی

اولین آسیبی که بعد از بوتاکس کردن پیشانی وجود دارد ضربه دیدن پلک ها است که به شکل ورم، پارگی، کبودی و حتی عفونت در فرد است. فقط پلک ها نیستند که در بوتاکس پیشانی آسیب می بینند بلکه قرینه چشم هم ممکن است پاره شود. در خصوص چگونگی آسیب جدی چون عفونت در اثر بوتاکس پیشانی باید گفت که احتمال عفونت قرینه بسیار زیاد است زیرا قرینه رگ خونی ندارد و به وسیله عضلات دایره ای شکل باز یا بسته شده ( مثل دیافراگم ) بر اثر پانسمان شدن محل بوتاکس ( پیشانی ) تزریق دضربه به چشم و در نهایت به قرینه وارد شده و باعث کاهش بینایی یا آب مروارید در فرد است.

به طور کلی پانسمان بوتاکس محیط مرطوبی دارد و بستری مناسب برای ایجاد عفونت است به همین دلیل در زمان بوتاکس باید چشم ساکن بماند ( پلک نزنید و حرکت ندهید ) از این رو در مراکز تزریق دیده اید که برای بوتاکس کردن پیشانی روی چشم ها چسب زده خواهد شد. نحوه تزریق پزشک نیز برای بوتاکس پیشانی مهم است. اگر دقت کافی برای تزریق نباشد مواد سمی بوتاکس داخل عضلات چشم رفته و دوبینی ایجاد خواهد شد همچنین فلج چشمی را هم به دنبال خواهد داشت. اگر در بوتاکس کردن پیشانی عضله بالای چشم فلج شود باید ممنتظر افتادگی پلک باشید.

شایع‌ترین عوارض بوتاکس پیشانی :

در کنار مزایای که بوتاکس پیشانی به همراه دارد و باعث می‌شود که فرد احساس جوانی داشته باشد، عوارضی را به همراه دارد. از جمله شایع‌ترین عوارضی که بوتاکس پیشانی به همراه دارد، ایجاد تورم در مناطق مختلف صورت می باشد. و حتی در برخی افراد با عفونت نیز همراه است. علت اصلی ایجاد عفونت واکنش های حساسیتی فرد در مقابل مواد تزریقی بوتاکس است. بنابراین هر چقدر میزان مصرف این دارو برای این گونه افراد بیشتر باشد، واکنش پذیری پوست بیشتر می شود.

عوارض معمولی که بعد از انجام تزریق بوتاکس ممکن است ایجاد شود، شامل مواردی مانند قرمزی، التهاب، تهوع، سردرد و خارش می باشد که این عوارض بعد از مدتی از بین می رود و زود گذر می باشد.  در صورت مواجه شدن با آن ها هیچ مشکلی برای شما ایجاد نمی شود. در صورتی که برای تزریق بوتاکس پیشانی به یک مرکز معتبر مراجعه کنید که دارای تاییدیه از وزارت بهداشت باشد، مطمئنا با عوارض خاصی روبرو نخواهید شد و به نتیجه ایده آل خواهید رسید.

تزریق بوتاکس برای چه افرادی ممنوع است؟

معمولا عده ای از افراد هستند که هیچگاه نباید بوتاکس انجام دهند. چرا که انجام آن برای آن ها عوارض ناگواری به همراه می آورد و سلامتی آن ها را به خطر می‌اندازد. این دسته از افراد شامل موارد زیر می باشد:

 • افرادی که سن کمتر از 18 سالگی است، برای انجام بوتاکس نمی توانند اقدام کنند و همچنین افرادی که سن بالای 75 سال را دارد، تزریق بوتاکس برای آنها ممنوع است.
 • زنان باردار هیچ گاه نمی توانند برای تزریق بوتاکس اقدام کنند. بنابراین حتما خانم ها به این نکته دقت کنند.
 • افرادی که دچار بیماری مربوط به انعقاد خون هستند و از داروهای انتقادی استفاده می کنند، تزریق بوتاکس برای آن ها بسیار خطرناک است.
 • افرادی که با مشکل های قلبی و عروقی همراه هستند تزریق بوتاکس برایشان ممنوع است.
 • همچنین افرادی که به تازگی واکسیناسیون انجام دادند، نباید تزریق بوتاکس انجام دهند.
 • همچنین بیماری‌های عفونی باعث می شود که تزریق بوتاکس را دچار مشکل کند.

تزریق بوتاکس برای چه افرادی ممنوع است؟

تاریخچه بوتاکس :

سال 1987 بود که دانشمندان توانستند از سم بوتولینیوم برای درمان بیماری انقباض غیر ارادی پلک استفاده کنند. آن ها با استفاده از سم متوجه شدند که علاوه بر درمان بیماری، چروک های اخم هم برطرف شده و بعد از تحقیقات برای اولین بار گزارشی در مورد رفع چین و چروک با بوتاکس کردن انتشار یافت. جوان سازی پوست با بوتاکس با مهار شل شدگی و ضعیفی پوست بر اثر حرکات صورت امکان پذیر شده است. با بوتاکس چروک های که بر اثر حرکت عضله ایجاد شدند و شکل صورت و بدن را تغییر دادند صاف خواهد شد.

در نظر داشته باشید که چروک های موقت بر اثر تغییر کلاژن پوست است که بوتاکس کردن چندان تأثیری رویش نخواهد داشت. برای بوتاکس کردن پیشانی اشخاص 30_50 سال بسیار مناسب هستند زیرا بسیار خوب به بوتاکس جواب خواهند داد و بوتاکس کردن پیشانی یک دغدغه بسیار مهم برای افراد است زیرا چروک های پیشانی باعث شکل بد به پیشانی هستند. بوتاکس پیشانی چند روز بعد اثر خود را نشان خواهد داد که البته برای چند ماه در عضله پیشانی ماندگار خواهد بود.

عوامل موثر بر قیمت تزریق بوتاکس پیشانی

زمانی که به کلینیک های مختلف برای انجام تزریق بوتاکس تماس می گیرید، ممکن است با قیمت های کاملا متفاوت رو به رو شوید. به طور کلی قیمت تزریق بوتاکس پیشانی به عوامل زیر وابسته است:

 • تزریق های لازم
 • مقدار بوتاکس مورد نیاز برای تزریق
 • مهارت پزشک
 • منطقه کلینیک
 • میزان حساسیت ناحیه انتخابی برای تزریق

کلام آخر

سپاس گذاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید. نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان (کلیک کنید)