بوتاکس در کرج

یکی از روش های رایج شده زیبایی در کرج بوتاکس است. بوتاکس در کرج کاربرد درمانی و زیبایی زیادی را دارد و تلاش ما در این مقاله بحث در مورد چگونگی انجام بوتاکس صورت در کرج است.

متداول شدن روش بوتاکس در کرج

رایج شدن روش زیبایی و درمانی چون بوتاکس مربوط به زیبایی و سلامتی افراد است یعنی تلاش مراکز و کلینیک ها به دو دلیل ( زیبایی و درمانی ) است. تزریق بوتاکس خود دارای مزایای زیادی است و زیبایی راب ه طور نسبتا دائم به افراد خواهد داد اما از طرف یهم مضررات ( عوارض ) خود را نیز دارد. بیشتر طرفداران بوتاکس در کرج ( طبق موارد گزارش شده ) از نظر زیبایی هستند و به همین لیل موضوع بوتاکس در کرج بحث برانگیز است.

بیشتر بیماران بعد از مراجعه به یک کلینیک یا مرکز زیبایی در کرج برای بوتاکس صورت به شکل موقت درمان و اثر زیبایی بوتاکس ( نابودی چروک های صورت ) را خواهید دید. پس چه خوب است که یک اثر و نتیجه خوب را از بوتاکس صورت و بدن بگیرید. اگر در شهر کرج هستید یا انجام بوتاکس برای تان مهم است و چنانچه لازم باشد برای بوتاکس به شهر دیگر خواهید رفت پس بهتر است به کلینیک آوینای کرج برای انجام بوتاکس بروید تا یک نتیجه عالی و دلخواه را از بوتاکس صورت و بدن بگیرید.

در مورد بوتاکس بیشتر بدانیم :

بوتاکس نوعی نورتوکسین تضعیف شده بوده کاربرد پزشکی و زیبایی را دارد. نخستین بار از بوتاکس برای درمان بیماری استرابیسم استفاده شد و بعد از درمان بیماری استرابیسم بوتاکس را برای درمان گرفتگی استفاده کردند. دو سال بعد از اولین استفاده بوتاکس در پزشکی و درمان بیماری، سازمان  FDA تأییدیه بوتاکس را برای موارد زیبایی ( رفع چروک پوست ) منتشر کردند. انواع چروک برای تزریق بوتاکس متفاوت است.

 • چروک های دینامیک

چروک های دینامیک چروک های هستند که در زمان انجام فعالیت عضله به وجود خواهند آمد. معمولا چروک دینامیک بر اثر حالات گوناگون صورت مثل گریه کردن، خندیدن ، اخم و غیره نمایان خواهند شد. بوتاکس بدن و صورت نه تنها در کرج بلکه در سراسر ایران پرطرفدار است و چون جزء روش ها امن و بی خطر است مورد استفاده پزشکان قرار گرفته است.

بوتاکس در کرج چه کاربرد درمانی دارد؟

 • چپ چشمی
 • گرفتگی صورت ( بر اثر سکته )
 • کشیدگی عضلات
 • اختلالات حرکتی
 • انواع سردرد ها و میگرن
 • کمتر شدن ترشح بزاق
 • کمتر شدن عرق کردن ( مناطقی چون پا، زیر بغل و کف دست ها )
 • ساییدگی دندان ها
 • دررفتگی فک
 • درمان بی اختیاری اداری
 • اصلاح لبخند لثه ای

( در مورد اصلاح لبخند اثه ای باید گفت که افرادی هستند که با خندیدن لثه شان مشخص شده و همین موضوع باعث ناراحتی فرد است که در صورت بوتاکس کردن لب بالایی مشکل برطرف خواهد شد. همچنین لازم است بدانید که لبخند لثه ای بنا به دلایلی باعث زشت کردن چهره فرد است.)

 • اصلاح چانه های قلوه سنگی
 • بهتر شدن ظاهر بیماران افسرده ( زیرا بوتاکس صورت نشانه های افسردگی صورت را خواهد پوشاند. )
 • بیماری های مزمن ( مانند شکاف های مقعد )
 • برطرف کردن انقباضات مری

موارد گفته شده تماما موارد پزشکی استفاده از بوتاکس در کرج است که در بسیاری از کلینیک های پزشکی انجام گرفته است و اما موارد استفاده زیبایی بوتاکس صورت برای برطرف سازی چروک های پوست شامل موارد زیر است.

 • دور چشم ها ( چروک پنجه کلاغی دور چشم )
 • خطوط اخم ( میان دو ابرو )
 • پیشانی
 • لیفت پوست صورت، بینی، لب ها و چروک های دور لب
 • چروک های زیر چشم
 • اصلاح لبخند لثه ای
 • زاویه سازی صورت ( با لاغری شقیقه ها )
 • خطوط خنده

بوتاکس در کرج چه کاربرد درمانی دارد؟

بوتاکس تقلبی را چگونه تشخیص بدهیم؟

در همه جای دنیا حتی ایران جنس تقلبی وجود دارد. در بازار ایران هم امرزه بوتاکس های تقلبی زیادی برای بوتاکس صورت و بدن وارد شده است که باید شدقت کنید تا از بوتاکس تقلبی استفاده نکنید. ( یا برای شما از بوتاکس تقلبی استفاده نشود ) چه خوب است اگر بوتاکس اصل را استفاده کنیم تا متضرر نشوید و از بوتاکس عوارضی نبینید. اگر در کرج یا در هر شهر دیگری برای بوتاکس کردن اقدام کرده اید و با ارزان بودن قیمت بوتاکس مواجه شده اید پس باید نگران باشید که مبادا بوتاکس تقلبی باشد زیرا پروسه تولید بوتاکس هزینه و زمان زیادی را لازم دارد و همین موضوع باعث گران قیمت بودن یک بوتاکس اصل از یک بوتاکس تقلبی است.

معمولا برای تولید بوتاکس تقلبی خالصی بوتاکس نادیده گرفته خواهد شد و قضیه ارزان بودن قیمت بوتاکس نیز به ناخالصی مربوط است. اگر بنا به هر دلیلی فردی در هر جای ایران از بوتاکس تقلبی استفاده شود بوتاکس در درون بدن فرد با پروتئین ترکیب و سپس باعث ایجاد یک ملکول جدید خواهد شد که سیستم دفاعی و ایمنی بدن فرد سعی در نابودی بوتاکس را دارد زیرا برای بدن آشنا نیست که در نهایت حساسیت و التهاب و حتی بیماری های خودایمنی را در بدن ایجاد خواهد کرد.

همچنین در مورد بوتاکس ها اصلی باید بدانید که بوتاکس صورت و تزریق بوتاکس اصل به صورت، چهره فرد را ساکن نخواهد کرد. ولی اگر دچار ساکن و ثابت شدن صورت یا بدن ( در صورت تزریق بوتاکس اصل ) شدید پس باید علت مشکل خود را در تخصص و تبحر نداشتن دکتر ببینید زیرا بوتاکس فقط روی محل تزریق اثر دارد نه دیگر نواحی. از سم بوتاکس نترسید.

همان طور که گفتیم داروی بوتاکس از سم بوتولینیوم ساخته شده است که تزریق آن هیچ ضرری برای بدن ندارد. زمانی این دارو می تواند کشنده باشد که وارد جریان خون شود. همچنین ایمن بودن تزریق بوتاکس توسط وزارت بهداشت تایید شده است. بنابراین هیچ ترسی برای انجام بوتاکس وجود ندارد. برای که خیالتان بابت بی خطر بودن استفاده درمانی بوتاکس راحت شود بهتر است به موارد زیر توجه کنید:

 • طبق آمارهای به دست آورده تنها درصد کمی از بزرگسالان با تزریق بوتاکس دچار عوارض شدید جانبی شده اند، بنابراین بروز عوارض خطرناک بوتادس بسیار نادر است.
 • همچنین احتمال بروز عوارض تزریق بوتاکس به منظور زیباسازی و جوانسازی صورت بسیار کمتر از مواقعی است که برای درمان بیماری خاصی از آن استفاده می شود.
 • برای رفع خطوط پوستی از دوز بسیار کمی از بوتاکس استفاده می کند. به همین خاطر باعث شده است احتمال عوارض جانبی در کاربردهای زیباسازی بوتاوس کمتر از موارد درمانی آن باشد.
 • طبق آمارهای بدست آمده، افرادی که دچار عوارض ناگوار تزریق بوتاکس شده اند، یا مشکلات زمینه ای داشته یا توسط افراد غیر متخصص این کار را انجام داده اند.

چه مدت اثرات بوتاکس باقی میماند؟

سوالی که همیشه برای خواهان تزریق بوتاکس پیش می‌آید این است که تا چه زمان اثر بوتاکس باقی می‌ماند یا ماندگاری آن چند مدت است. به طور کلی، اثر بوتاکس بین ۴ الی ۶ ماه ماندگاری دارد. در صورتی که عوامل موثر بر آن را بتوانید کنترل کنید، ماندگاری آن بیشتر می‌شود. همچنین عواملی مانند محل مورد نظر و میزان بوتاکس تزریق شده بر روی ماندگاری آن تاثیر مستقیم می‌گذارد. همچنین اگر چین و چروک های صورت شما  خیلی عمقی باشد، احتمال این که به طور کلی چین و چروک محو شود، بسیار کم است و اثر بوتاکس در این موارد زودتر از افرادی که سن کمتری دارند از بین می رود.

بوتاکس در کرج چه کاربرد درمانی دارد؟

 عوارض بوتاکس چیست؟

عوارض جانبی که بر اثر تزریق بوتاکس برای هر فردی ممکن است به وجود آید، شامل سردرد، حالت تهوع، قرمزی و ورم پوست کبودی می باشد. گاهی اوقات ممکن است تزریق بوتاکس با عوارض نادری مانند افتادگی پلک و ابرو همراه باشد. برای جلوگیری از چنین عوارضی باید دکتر متخصص تمام شرایط فرد را بررسی کند. بنابراین اگر بوتاکس توسط یک متخصص کاملا حرفه‌ای انجام شود، جای نگرانی در مورد عوارض خطرناک بوتاکس نخواهد بود.

همچنین در صورت تزریق غیر اصولی بوتاکس ممکن است مواد آن در بدن پخش شود و قسمت های مختلف بدن را درگیر کند و مشکلاتی مانند نابینایی، ناتوانی در تکلم یا بلعیدن، مشکلات تنفسی، تکرر ادرار، ضعف عضلانی و غیره را ایجاد کند.

افرادی که نمی توانند بوتاکس تزریق کنند:

تزریق  بوتاکس برای یکسری افراد به خاطر شرایط شان توصیه نمی شود. این دسته افراد شامل موارد زیر می باشد:

 • افرادی که به بیماری های عصبی و عضلانی مبتلا هستند.
 • افرادی که دارای عفونت فعال یا تبخال در محل مورد نظر می باشند.
 • خانم های باردار و شیرده
 • کسانی که مجبور هستند داروهای ضد انعقادی یا رقیق کننده خون مصرف کنند.
 • افرادی که سن زیادی دارند و چین و چروک های پوستشان بیش از اندازه است. این دسته از افراد ممکن است تزریق بوتاکس هیچ تأثیری بر روی زیباسازی صورت شان نداشته باشد.

بعد از تزریق بوتاکس چه کار باید کرد؟

در صورتی که تصمیم دارید، تزریق بوتاکس انجام بدهید، برای رسیدن به بهترین نتیجه باید نسبت به کارهایی که بعد از آن لازم است رعایت کنید، دقت کافی داشته باشید. نکات بعد از تزریق بوتاکس شامل موارد زیر می باشد:

 • بعد از این که تزریق بوتاکس را انجام دادید، باید حدود ۴ ساعت بر روی زمین دراز بکشید و از انجام حرکت های بی مورد پرهیز کنید.
 • هرگز ناحیه تزریق شده را دست نزنید یا ماساژ ندهید.
 • بهتر است برای جلوگیری از بروز عوارض جانبی مانند تورم و کبودی از کمپرس یخ استفاده کنید.
 • خوب است ناحیه مورد نظری که بوتاکس تزریق شده به صورت ارادی منقبض کنید.

علت کاربرد زیبایی بوتاکس در کرج

در ابتدای مطلب گفتیم که بیشترین استفاده بوتاکس در کرج کاربرد زیبایی است اما چرا بوتاکس کاربرد زیبایی زیادی را دارد و اصلا چه دلیلی باعث شده که بوتاکس صورت مورد استفاده مردم کرج قرار بگیرد؟ سوالی که گفته شد بسیار سوال سنجیده و درستی است زیرا روش های زیادی برای جوانسازی و زیبایی پوست در کرج وجود دارد اما علت کاربرد زیبایی بوتاکس در کرج مربوط به خود ماده بوتاکس است. اجازه بدهید که بگوییم بوتاکس چیست؟

بوتاکس یک نوع پروتئین خالص بوده که برای آرام سازی عضلات مناسب است و همین خاصیت ( آرام سازی عضله ) باعث کاربرد اساسی بوتاکس در زیبایی شده است. بیشترین کاربرد زیبایی بوتاکس در کرج برای جوانسازی پوست و کاربرد درمانی بوتاکس برای درمان تعریق است. ماده بوتاکس بیشتر از دیگر فراورده ها برای پوست مفید است و کمک زیادی را به نابودی چروک ها خواهد کرد.

بوتاکس کردن صورت و بدن در کرج جزء دستاوردهای پزشکی کرج بوده که مورد استفاده مردم است یعنی پزشکان کرج بعد از پژوهش های زیاد متوجه بوتاکس شدند و در حال انجام تزریق بوتاکس در کرج هستند. در جمع بندی کلی تیتر باید گفت که فرآورده بوتاکس ایمن و بی خطر است و همین باعث مورد توجه قرار گرفتن متقاضیان نیز شده است.

فایده اصلی بوتاکس کردن چیست؟

بهترین نتیجه بوتاکس کردن برای نابودی چروک های کم و ظریف است و اما در مورد چروک های عمیق باید بدانید که برای چروک های عمیق ( کاهش خطوط عمیق ) نیز نتیجه خوبی را دارد. بوتاکس اثر خود را یک تا یک و نیم سال دارد یا به عبارتی فایده بزرگ بوتاکس ( از بین رفتن چروک ) بعد از مدت گفته شده خواهید دید.

اما اگر قادر به گذشت زمان گفته شده نیستید پس تزریق ژل را داشته باشید تا نتیجه ای سریعتر را بگیرید که قیمت تزریق ژل به هر قسمت با توجه به نوع و میزان استفاده ژل متفاوت است. همچنین جالب است بدانید که بوتاکس باعث نابودی چروک ایجاد شده بر اثر نور خورشید نیست و باید برای نابودی چروک های ایجاد شده راه های دیگری ( لایه برداری ) را در نظر بگیرید. به فواید بوتاکس در قسمت های قبل اشاره کردیم و متوجه شدیم که فایده اصلی بوتاکس جوانسازی پوست و جلوگیری است. به هر حال میزان جوانسازی پوست با بوتاکس کردن بستگی به متخصص و شرایط بیمار دارد.

یک نکته دیگر در مورد بوتاکس که جزء فواید اصلی درمانی دکتر بوتاکس را در زیر پوست در قسمتی که نیاز به تزریق هست تزریق خواهند کرد. تزریق بوتاکس با سوزن نازک در قسمت های که از قبل توسط دکتر مشخص شده است خواهد بود. معمولا تزریق بوتاکس صورت بیشتر از بوتاکس بدن است و از میان قسمت های مختلف صورت بوتاکس پیشانی بیشتر از سایر قسمت های متقاضی دارد. بوتاکس چون نیازمند به بی حسی نیست پس بیمار قادر است بعد از تزریق بوتاکس صورت و بدن شروع به فعالیت روزانه خود کند. همچنین بیمار باید در حین تزریق خم نشود یا سرش را پایین نگیرد.

از ماساژ یا دست زدن به بوتاکس صورت و بدن خودداری کنید چرا که باعث پخش بوتاکس شده و عوارض را به جا خواهد گذاشت. اگر چیزهای را که گفتیم رعایت کنید عوارضی را نخواهید دید. پس از بوتاکس احتمال کبودی و ورم در قسمت تزریق وجود دارد که البته اگر حساس هستید آرایش کنید، بله درست شنیدید آرایش کنید تا کبودی و ورم پوشیده شود. حالا ( بعد بوتاکس ) امکان انجام کارهای عادی وجود دارد یا حتی امکان سفر کردن هوایی نیز هست.

در مورد بهبودی بعد از بوتاکس کردن باید گفت که بعد از بوتاکس لکه های قرمز یا قرمز شدن پوست هست که در کوتاه مدت محو خواهد شد و نتیجه نهایی بعد از چند روز معلوم است. در نهایت توصیه ما مراجعه به پزشک بعد از دو هفته است.

راه های افزایش ماندگاری بوتاکس

در صورت استفاده از بوتاکس برای زیبایی، می توانید با استفاده از راهکار هایی ماندگاری آن را به میزان قابل توجهی افزایش دهید. البته گاهی مواردی مانند ژنتیک و شرایط بدنی نیز در میزان ماندگاری این ماده نقش بسزایی ایجاد می کنند. در این قسمت برخی از مهم ترین فاکتور های موثر در ماندگاری بوتاکس آورده شده است:

 • نوع پوست: معمولا افرادی که پوست ضخیمی دارند، ماندگاری بوتاکس در آن ها کم تر است. در مقابل افرادی که پوست های نازکی دارند، معمولا بوتاکس ماندگاری بیش تری بر روی بدن آن ها خواهد داشت.
 • میمیک صورت: پس از تزریق بوتاکس، به هیچ عنوان اخم نکنید و یا عضلات صورت خود را با شدت زیادی تکان ندهید؛ با این کار می توانید به میزان زیادی ماندگاری بوتاکس را افزایش دهید.
 • فعالیت ورزشی: به هر میزان که فعالیت ورزشی شما بیش تر باشد، بوتاکس ماندگاری کم تری خواهد داشت. به همین خاطر ممکن است آثار بوتاکس در این افراد خیلی زود از بین برود.
 • تغذیه: به هر میزان که غذا های سالم تر و مقوی تری بخورید، می توانید میزان ماندگاری بوتاکس را به بیش ترین مقدار ممکن برسانید.
 • استرس: برای ماندگاری بیش تر بوتاکس سعی کنید خود را از استرس و نگرانی دور کنید.

فایده اصلی بوتاکس کردن چیست؟

تنوع در برندهای بوتاکس در کرج

در بازار کرج بوتاکس های متنوعی ( از لحاظ برند ) وجود دارد که بدون در نظر گرفتن برند و نام هر بوتاکس باید بدانید که فرق و تنوع اصلی بین بوتاکس ها به کیفیت بوتاکس و اصل بودن بوتاکس مربوط است. بوتاکس های غیراصل بیشتر در نام های درماتوکس، لینوریز، رفاینکس و غیره در بازار هستند. معمولا بوتاکس های تقلبی دارای برچسب نیستند و نام و اطلاعات دارو نظیر مقدار، کشور سازنده، کمپانی و غیره روی بوتاکس نیست. بوتاکس های تقلبی تقلبی وارد شده حتی ممکن است دارای اسم و نام بوتاکس های اصلی باشند که توسط متقاضیان خریداری شوند. به هر حال با نادیده گرفتن برند سعی در خربد یک بوتاکس اصل و باکیفیت را داشته باشید تا نتیجه خوبی را بگیرید.

قسمت های قابل درمان با بوتاکس در کرج

گفتیم که بوتاکس در کرج جنبه زیبایی را دارد تا پزشکی و از این جهت آمار بوتاکس صورت بالاست چون چهره و صورت نمایانگر اساسی زیبایی فرد است. بوتاکس صورت در کرج مربوط به گزینه های زیر است.

 • خطوط پیشانی

جوانی پوست پیشانی با برطرف سازی خطوط پیشانی امکان پذیر است. با تزریق بوتاکس به چروک پیشانی که بر اثر منقبض شدن عضله ایجاد شده چروک از بین خواهد رفت.

 • خط اخم

خط اخم در زمان اخم کردن، تمرکز کردن یا نگاه چپ چپ در صورت ایجاد شده که بخش عظمی از بوتاکس صورت مربوط به درمان خط اخم است.

 • خط لبخند

خط لبخند بیشتر در دور چشم ها وجود دارد.

 • دور لب ها

چروک های دور لب عمودی هستند و در زمان حرف زدن و خوردن بیشتر خود را نشان داده که بوتاکس درمان قطعی خطوط گفته شده است.

 • چروک های پل بینی
 • چشم ها

با بوتاکس صورت و به ویژه بوتاکس چشم ها  پوست کشیده شده که نتیجه بزرگ شدن چشم ها را به دنبال دارد.

 • اطراف لب ها

اطراف لب ها همان گوشه های لب است که بیشتر در حالت غم و غصه در فرد رخ خواهد داد.

 • چانه

با تزریق بوتاکس به چانه صورت زاویه دار خواهد شد.

 • لبخند لثه ای

لبخندهای لثه ای جز لبخند های ناخوشایند هستند که معمولا با بوتاکس کردن محو خواهند شد.

دیگر کاربردهای تزریق بوتاکس

جالب است بدانید، تزریق بوتاکس در کنار زیباسازی صورت و جوان سازی آن کاربردهای درمانی نیز دارد. کاربردهای درمانی بوتاکس مانند زیباسازی آن از اهمیت بسیاری برخوردار شد که در ادامه در مورد جنبه‌های دیگر تزریق بوتاکس صحبت می کنیم.

 بوتاکس و درمان میگرن:

طبق آزمایشات انجام شده مشخص شده است که درمان میگرن می تواند با بوتاکس انجام شود. میگرن و سردرد های بسیار آزاد دهنده باعث شده برخی از افراد زندگیشان مختل شود. اما حالا تاثیر بوتاکس برای تسکین این گونه سردرد ها چگونه است. هنوز مشخص نیست، تزریق بوتاکس بتواند باعث از بین بردن کلی سردرد میگرنی شود. اما طبق مطالعات انجام شده این طور به دست آمده است که تزریق بوتاکس موجب می شود تعدادی از سیگنال های عصبی از کار افتاده و عامل سردردهای میگرنی از بین ببرد.

درمان تعریق بیش از حد با تزریق بوتاکس:

شاید شما هم مشاهده کرده باشید که برخی از افراد با عرق ریختن غیر طبیعی همراه هستند یا شما خودتان نیز با این مشکل مواجه هستید. برای رفع این مشکل می توان از تزریق بوتاکس کمک گرفت. عرق ریختن یکی از مکانیسم های طبیعی بدن برای حفظ تعادل دمای بدن می باشد. اما ممکن است برای خیلی ها به صورت غیر طبیعی جلوه دهد که به این مشکل تعریق بیش از حد گفته می شود. برای رفع تعریق بیش از حد می‌توان از تزریق بوتاکس استفاده کرد که غده های تولید کننده عرق در نواحی مانند کف دست و پاها و زیر بغل از کار می افتد. با انجام تزریق بوتاکس می توان حدود ۶ ماه این مشکل را به طور کلی رفع کرد.

تاثیر مثبت بوتاکس بر روی خطوط دور چشم

خطوطی که بر اثر حرکات بیش از اندازه ماهیچه های صورت ایجاد می‌شود مانند ناحیه اطراف دور چشم را می توان با تزریق بوتاکس برطرف کرد. تزریق این ماده باعث می‌شود ماهیچه های اطراف دور چشم ضعیف شده و خطوط آن به صورت کلی محو شود.

چند نوع چروک صورت برای بوتاکس داریم؟

خطوط مختلفی در صورت وجود دارد که در زمان آرام و ریلکس بودن فرد در صورت قابل مشاهده است. با نزدیک شدن به پیری درم پوست نازک شده و رفته رفته چروک های پویا حتی در زمان آرام بودن در صورت وجود دارند. بیشتر چروک های صورت که به شکل افقی و عمودی هستند. پوست پیشانی، کناره ها لب، اطراف چشم و نواحی ابرو جز چروک های صورت هستند.

در چنین حالتی بوتاکس صورت یک راه حرفه ای و آسان برای پیشگیری و درمان چروک است. بوتاکس صورت و تزریق بوتاکس به صورت باعث ناپدید شدن چروک صورت هستند و علت پیر شدن صورت همان پوست است که باعث شده حالت صورت از بین برود. وقتی پا به سن بگذارید حجم پوست تان کاهش خواهد یافت و پوست حالت افتاده  را دارد که در همین زمان بوتاکس صورت و فیلر به دادتان خواهند رسید.

هزینه بوتاکس صورت و بدن در کرج

قیمت بوتاکس صورت و بدن بستگی به عوامل مختلفی از جمله میزان مصرف بوتاکس دارد. قیمت قطعی برای تزریق بوتاکس وجود ندارد اما جدیدترین قیمت مربوط به بوتاکس دیسپورت ساخت کشور انگلیس بوده که بالاتر از یک میلیون تومان گزارش شده است. ( هر واحد ) چون نوسانات قیمت وجود دارد پس با یک مرکز تماس بگیرید و در مورد قیمت سوال کنید.  اگر تمایل دارید که از قیمت مناسب  بوتاکس باخبر شوید با کلینیک آوینای کرج تماس بگیرید.

کلینیک آوینای کرج قیمت مناسب را به شما خواهد گفت که اگر قیمت کلینیک آوینا را با سایر کلینیک های کرج مقایسه کنید خواهید دید که قیمت تا چه اندازه مناسب است. همچنین مناسب بودن قیمت در کلینیک آوینا باعث پایین آمدن کیفیت کار بوتاکس نشده بلکه بالعکس مرکز سعی کرده که با قیمت مناسب و کیفیت بالای کار خود تنها و تنها رضایت مشتری را جلب کند.

دیگر کاربردهای تزریق بوتاکس

فواید انجام روش زیبایی به نام بوتاکس

دانستیم که بوتاکس برای جوانسازی پوست است و فواید زیر را به همراه دارد.

 • نیاز نداشتن به بستری شدن
 • غیرتهاجمی بودن روش
 • هزینه کم
 • نداشتن دوران نقاهت
 • پراحتی بیمار
 • درد ناچیز
 • و البته نتیجه گیری سریع بعد از انجام بوتاکس

بهترین سن برای انجام بوتاکس

در حقیقت هر یک از افراد در بازه زمانی خاصی، ممکن است چین و چروک های پوستی را مشاهده کنند. افرادی که حرکات میمیک صورت بیش تری در هنگام صحبت کردن دارند و یا در هنگام تمرکز، عادت به اخم کردن و جمع کردن گوشه چشم خود دارند، مستعد چروک های زودرس پوست هستند. به این دسته افراد توصیه می شود با از کار انداختن موقتی عضلات این نواحی، از عمیق شدن چین و چروک ها جلوگیری کنند.

سبک زندگی در میزان جوانی و شرایط پوستی فرد مورد نظر تاثیر بسیار زیادی دارد. برای مثال خانمی که دوره 20 سالگی خود را با کشیدن سیگار و خوردن مشروبات الکلی گذرانده است، شرایط پوستی کاملا متفاوتی را با شخصی دارد که در این سن بسیار سالم زندگی کرده است. به همین خاطر بهترین سن برای انجام بوتاکس برای هر فرد متفاوت بوده و به عوامل مختلفی مانند سبک زندگی، ژنتیک و … وابسته است.

آیا امکان دارد که بدن ما نسبت به بوتاکس مقاومت نشان دهد ؟

کسانی که به طور منظم بوتاکس دریافت می کنند ممکن است کاهش فعالیت عضلانی را مشاهده کرده باشند، بنابراین ممکن است نیازی به تزریقات بعدی نداشته باشند یا ممکن است بهبودی سریع را تجربه کنند. همانطور که عضلاتی که باعث ایجاد چین و چروک می‌شوند را درمان می‌کنید، کوچک‌تر و ضعیف‌تر می‌شوند، بنابراین چین و چروک‌ها دیگر ایجاد نمی‌شوند و نیاز به ورزش منظم دارند. شما بوتاکس نخواهید داشت در نهایت به نقطه ای خواهید رسید که برای به دست آوردن نتایجی که با بوتاکس معمولی می گرفتید به بوتاکس کمتری نیاز خواهید داشت.

کاندیدای نامناسب تزریق بوتاکس :

این سوال، بیشتر برای افرادی که قصد دارند تزریق بوتاکس انجام دهند، پیش می آید. معمولا عده ای از افراد هستند که هیچگاه نباید بوتاکس انجام دهند. چرا که انجام آن برای آنها عوارض ناگواری به همراه می آورد و سلامتی آنها را به خطر می‌اندازد. این دسته از افراد شامل موارد زیر می باشد:

 • افرادی که سن کمتر از ۱۸ سالگی است، برای انجام بوتاکس نمی توانند اقدام کنند و همچنین افرادی که سن بالای ۷۵ سال را دارد، تزریق بوتاکس برای آنها ممنوع است.
 • زنان باردار هیچ گاه نمی توانند برای تزریق بوتاکس اقدام کنند. بنابراین حتما خانم ها به این نکته دقت کنند.
 • افرادی که دچار بیماری مربوط به انعقاد خون هستند و از داروهای انتقادی استفاده می کنند، تزریق بوتاکس برای آنها بسیار خطرناک است.
 • افرادی که با مشکل های قلبی و عروقی همراه هستند تزریق بوتاکس برایشان ممنوع است.
 • همچنین افرادی که به تازگی واکسیناسیون انجام داده اند، نباید تزریق بوتاکس انجام دهند.
 • همچنین بیماری‌های عفونی باعث می شود که تزریق بوتاکس را دچار مشکل کند.

کلام آخر

اگر فکر می کنید، تزریق بوتاکس بر روی زیباسازی شما تاثیر مثبت می گذارد و می خواهید این کار را برای رفع چین و چروک صورت خود انجام دهید، حتما نکات مهم این روش زیباسازی را بدانید و با آگاهی از آنها برای انجام آن اقدام کنید. ممنون که ما را در این مقاله همراهی کردید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان (کلیک کنید)