کربوکسی تراپی مو

ما در این مقاله سعی داریم شما را با کربوکسی تراپی مو آشنا کنیم. بعضی از افراد در مراحلی از زندگی دچار ریزش مو می شوند و باعث می شود موهایشان دچار ریزش شود و در این صورت با ریزش مو افراد زیبایی خود را از دست می دهند و به دنبال راهی برای زیبا تر شدن می گردن که یکی از این راه ها کربوکسی تراپی مو است. کربوکسی تراپی روشی است که افراد می توانند با آن موهایی که دچار ریزش شده است را درمان کنند. در ادامه برای آشنا شدن با کربوکسی تراپی مو با ما همراه باشید.

کربوکسی تراپی مو چیست ؟

یکی از روش هایی که در آن گاز co2 به سر تزریق می شود کربوکسی تراپی مو است. در این مرحله بدن برای از بین رفتن گاز کربن دی اکسید تزریق شده میزان زیادی اکسیژن دریافت می کند و خون با سرعت زیادی جریان می یاد و مواد مغذی را به ریشه های مو می رساند. در آخر آن چیزی که به دست می آید تقویت و رشد مو است. این روش شامل تزریق گاز دی اکسید کربن به پوست سر است که باعث پرپشت شدن موها و کم شدن ریزش مو سر می شود. این روش با روش های دیگر مانند مزوتراپی مو تاثیر زیادی دارد.

این روش به خاطر هزینه کم و ایمن بودن نتیجه مناسبی دارد. در روش درمانی با این دستگاه باید از دستگاه کربوکسی تراپی استفاده کرد. دستگاه کربوکسی تراپی مثل یک پمپ تزریق کار می کند و دستگاه به کپسول گاز co2 متصل شده است و پزشک به وسیله سورن خیلی باریک و نازک و بدون خون ریزی گاز را به نقطه مورد نظر وارد می کند. این تزریق سطحی است و سورن به دستگاه کپسول co2 وصل می شود.

کربوکسی تراپی مو چیست ؟

عملکرد کربوکسی تراپی چگونه است ؟

گلبول های قرمز در خون اکسیژن هوایی که فرد بو می کند را می گیرد و آن را به بافت بدن انتقال می دهد. با انتقال آن دی اکسید کربن تولید می کند. ریه ها گاز دی اکسید کربن را بازدم و به بیرون منتقل می کنند. در این صورت کربن در بدن وجود دارد. در روش کربوکسی تراپی پوست یا کربوکسی تراپی مو با تزریق دی اکسید کربن گردش خون در ناحیه تزریق بیشتر می شود و این اتفاق باعث می شود که تعداد زیادی گلبول های قرمز خون به نواحی تزریق بیایند و گردش خون را در آن ناحیه را بیشتر کنند. با افزایش گردش خون پوست ترمیم می شود و مشکلات ناحیه تزریق مانند ریزش مو از بین می ورد. در درمان مشکلات پوستی با کربوکسی تراپی با بیشتر شدن جریان خون در ناحیه تزریق کلاژن سازی بیشتر می شود و مشکلاتی مانند ترک های پوستی و سیاهی دور چشم از بین می ورد.

دلیل ریش مو :

ریزش مو می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که در ادامه به دلایل ریزش مو می پردازیم :

 • تغذیه نامناسب
 • تغییرات هورمونی
 • کم خونی
 • کمبود ویتامین
 •  آسیب و صدمه جسمی
 • طاسی با الگوی مردانه و زنانه
 • کم شدن وزن شدید
 • بارداری
 • مبتلا شدن به بعضی بیماری ها
 • مصرف بعضی داروها
 • کم کاری تیروئید
 • عوامل ژنتیکی

فولیکول مو 2 تا 6 سال زمان برای باز سازی دارد اما در این فاصله زمانی بیشتر افراد به خاطر این دلایل موهای خود را از دست می دهند. ریزش مو می تواند دلایل مختلفی داشته باشد اما کربوکسی تراپی مو می تواند درمان تاثیر گذاری برای ریزش مو و تحریک دوباره رشد مو باشد.

 

برای آشنا شدن با هزینه کربوکسی تراپی به سایت مربوطه مراجعه فرمایید.

 

تاریخچه کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی یا کربن دی اکسید تراپی روش جدیدی در علم پزشکی به حساب نمی آید. این روش در دهه 1930 در کشور فرانسه اختراع شد. فرانسوی‌ها متوجه شده بودند که حمام کردن یا شنا در آبی که درصد بالایی از گاز دی اکسید کربن دارد باعث بهتر شدن سریع زخم‌ها و آسیب‌های پوستی می شود. در دهه 1950 میلادی پزشکان قلب از کربوکسی تراپی برای درمان بیماری‌های عروقی که در اثر مشکلات خون رسانی به بافت‌ها یا جمع شدن چربی در عروق بود استفاده کردند. در سال 1995 کربوکسی تراپی جای خود را در میان روش‌های زیبایی و جوان سازی پوست باز کرد و به یکی از روش‌های فراگیر در این حوزه تبدیل شد. یکی از کاربردهای این روش در گذشته شامل از بین بردن چربی‌های موضعی و جوان سازی پوست بود. به مرور زمان از کربوکسی تراپی برای بهتر شدن انعطاف پذیری یا الاستیسیته، بهتر شدن خون رسانی به بافت پوستی، از بین رفتن چین و چروک‌ها و بیشتر شدن کلاژن سازی استفاده شد.

مدت زمان دوره درمان کربوکسی تراپی چقدر است ؟

از این که برای کربوکسی تراپی مو از دوره درمان آن خبر داشته باشید کمک زیادی به شما می کند و می توانید برای آن برنامه ریزی کنید. درمان بازگردانی موهای از دست رفته با استفاده از روش کربوکسی تراپی برای مو سر و نتیجه آن بستگی به بدن افراد و طوری که به آن درمان پاسخ می دهد دارد اما درمان کربوکسی تراپی مو بعد از 2 تا 3 ماه دیده می شود.

در بعضی افراد می‌توان نتیجه درمان با کربوکسی را در مدت زمان کمی دید. با توجه به نظر پزشک درمان‌های جانبی در کنار کربوکسی تراپی می توان انجام داد. بهترین حالت تاثر گذاری کربوکسی تراپی مو را می‌توان بعد از 6 ماه دید.

جلسات مورد نیاز برای درمان ریزش مو :

تشخیص نحوه استفاده از روش کربوکسی تراپی برای موی سر تخصصی است. در مرحله اول پزشک توانایی تعیین تعداد جلسات مورد نیاز برای انجام کربوکسی تراپی مو در هر فرد را دارد. پزشک بعد از اولین جلسه استفاده از روش کربوکسی تراپی برای مو سر می تواند مشخص کند که چقدر جلسات برای انجام کربوکسی تراپی نیاز است.

کربوکسی تراپی برای چه افرادی مناسب است ؟

این روش برای افرادی که مشکل ریزش مو دارند مناسب است. افرادی که دچار ریزش موقت مو شدند می توانند کربوکسی تراپی انجام دهند، اگر بعد از بارداری و رویدادهای خاص دچار ریزش مو شدند کربوکسی تراپی روش مناسبی برای شما است، اگر خط رشد مو در حال عقب نشینی است شما فرد مناسبی برای کربوکسی تراپی هستید، افرادی که دچار ریزش مو هستند افراد خوبی برای کربوکسی تراپی هستند.

تاریخچه کربوکسی تراپی

چه افرادی برای کربوکسی تراپی مناسب نیستند ؟

استفاده از این روش برای بعضی از افراد مناسب نیست و بعضی از افراد نمی توانند از این روش استفاده کنند. این افراد عبارتند از :

 • افرادی که تحت درمان سرطان هستند
 • افرادی که دچار نارسایی کلیه هستند و در مرحله دیالیز کلیه قرار دارند
 • کسانی که دچار مشکلات مغزی هستند
 • خانم‌های باردار
 • کسانی که گلوکوم یا آب سیاه چشم دارند
 • افراد دارای بیماری‌های تنفسی و آسم
 • افراد دارای کم خونی
 • بیماران قلبی و عروقی
 • بیماران مبتلا به صرع
 • افراد مبتلا به بیماری‌های پوستی

مدت زمان هر جلسه درمان کربوکسی تراپی مو

مدت زمان هر جلسه درمانی کربوکسی تراپی مو 20 تا 30 دقیقه است. این مدت زمان بستگی به میزان بزرگی ناحیه درمان دارد. مدت زمان درمان هر جلسه کربوکسی تراپی مو بستگی به میزان تخصص و تسلط پزشک دارد. هر چقدر پزشک در این زمینه با تجربه باشد با سرعت زیادی این مرحله درمانی صورت می گیرد.

آیا کربوکسی تراپی به بیهوشی نیاز دارد ؟

یکی از ناراحتی هایی که باعث می شود بیشتر افراد علاقه‌ای به عمل‌های زیبایی و درمانی نداشته باشند ترس از بیهوشی و عوارض آن است. بیشتر افراد دچار حساسیت بیهوشی هستند. این موضوع باعث می شود تا کربوکسی‌ تراپی روشی ایمن برای درمان ریزش مو و رشد دوباره آن‌ها باشد. این روش بدون نیاز به بیهوشی در مطب و کلینیک پزشک صورت می گیرد. در هنگام این مراحل نیازی به بیهوشی نیست.

ضرورت جلسه مشاوره قبل از کربوکسی تراپی مو :

بیشتر افرادی که می خواهند عمل های زیبایی انجام دهند عجله دارند و می خواهند در اولین جلسه درمان را انجام دهند. اما باید بدانند که میزان آرامش، اطمینان و موفقیت در عمل های زیبایی به جلسه مشاوره بستگی دارد. در جلسه مشاوره می توانید انتظارات خود را از خدمات زیبایی با پزشک در میان بگذارید و خط قرمزها و سابقه پزشکی و نکات مهمی که پزشک باید آن را بداند بازگو کنید و بعد مرحله درمان را شروع کنید. شروع عجولانه باعث می شود شما نتیجه مناسبی از جراحی خود نداشته باشید و باعث خطرات و عوارضی می شود. سعی کنید جلسه های مشاوره را جدی بگیرید و همه سوالات و خواسته های خود را با پزشک در میان بگذارید تا نتیجه مناسبی از این جراحی داشته باشید.

آیا کربوکسی تراپی درد دارد ؟

این که آیا کربوکسی تراپی درد دارد یا خیر شاید برای همه افراد سوال باشد درد در کربوکسی تراپی به آستانه تحمل افراد بستگی دارد و این میزان در هر فردی فرق دارد. همه افرادی که می خواهند کربوکسی تراپی انجام دهند برای انجام کربوکسی تراپی به علت کوچک بودن نوک سوزن دردی احساس نمی کنند و تحمل کردن آن برای افراد سخت است.

کربوکسی تراپی چه مزایایی دارد ؟

برای تصمیم گیری برای جراحی های زیبایی باید از مزایای آن آگاه باشید. اگر از مزایای آن با خبر شوید انگیزه بیشتری برای جراحی پیدا می کنید. کربوکسی تراپی بدون هیچ آسیبی به پوست و مو سر صورت می گیرد، کربوکسی تراپی بدون بیهوشی انجام می‌شود، غیرتهاجمی بودن کربوکسی درمانی مو یکی از مزایای آن است، تاییدیه سازمان غذا و دارو آمریکا FDA، نداشتن درد و خون ریزی، بهتر شدن اعتماد به نفس و تاثیرات مثبت در روابط اجتماعی، درصد موفقیت بالا، همه این ها می تواند مزایای کربوکسی تراپی مو باشد.

عوارض کربوکسی تراپی مو :

کربوکسی تراپی یک روش کامل ایمن است که هیچ خطر و عوارضی برای بدن به وجود نیاورد اما امکان دارد بعد از تزریق اگر که پوست افراد حساس باشد کمی کبودی به وجود بیاید و یا درد خیلی کم، تورم، احساس گرما از عوارضی هستند که از بین می ورد. اگر که این روش عوارض جدی داشته باشد اجرای این روش توسط فردی انجام شود که مهارت لازم در این زمینه را نداشته باشد. برای مثال اگر ناحیه تزریق در ناحیه چشم باشد و فرد انجام دهنده از شرایط چشم و فشار دور چشم اطلاع نداشته باشند امکان نشت گاز به عضلات چشم دارد و باعث کوری می شود.

آیا بعد از انجام درمان به دوره نقاهت نیاز دارد ؟

همه موارد بدون مشکل از کلینیک خارج می شود و بعد فعالیت خود ادامه می دهید. برجسته شدن ناحیه تزریق برای 2 تا 5 دقیقه و از بین رفتن آن بسته به ناحیه بین 10 تا 30 دقیقه است. باید دقت کنید که کبودی در هر نقطه ای به وجود می آید و در زیر چشم ها بیشتر است و برای از بین رفتن به 4 تا 10 روز زمان نیاز دارد.

کاربردهای کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی می تواند کاربرد هایی داشته باشد که در ادامه به کاربرد های کربوکسی تراپی می پردازیم :

 •  از بین رفتن سیاهی چشم
 •  کاهش چروک های پوستی
 •  بهتر شدن گودی زیر چشم
 •  کم شدن خطوط دور دهان و خط لبخند
 • کم شدن ریزش مو
 •  جوان سازی پوست صورت و دست
 •  بهتر شدن ترک های پوستی
 •  بهتر شدن اسکار ناشی از سوختگی، آکنه و جراحی
 •  کنم شدن و بهتر شدن سلولیت

آیا عفونت بعد از کربوکسی تراپی وجود دارد ؟

امکان دارد در کربوکسی تراپی عفونت صورت بگیرد اما ریسک عفونت با روش مزوتراپی برابر است. همه مراحل کار با ابزار یک بار مصرف ضد عفونی می شود و ناحیه تزریق هم ضد عفونی می کنند و گاز تزریقی از 2 فیلتر مخصوص ضد میکروب عبور می کند و بدون آلودگی به بدن وارد می شود. این درباره همه آلودگی ها مانند ایدز و هپاتیت یکی است.

اقدامات بعد از کربوکسی تراپی مو :

برای این که نتیجه مناسبی از جراحی خود بگیرید باید مراقبت هایی را انجام دهید. تا بهتر شدن کامل باید از انجام فعالیت های سنگین و ورزش های سخت خودداری کنید، تا 1 روز بعد از تزریق از شنا کردن و حمام کردن پرهیز کنید، باید برای درمان و جلسات مشاوره به پزشک مراجعه کنید و داروهایی که پزشک تجویز کرده است را در اسرع وقت مصرف کنید.

مهارت و تجربه پزشک چه تاثیری دارد؟

شما از زمانی که تصمیم به انجام کربوکسی تراپی مو می‌گیرید، باید از هر روشی که شده است برای پیدا‌کردن بهترین متخصص در این حوزه تحقیق کنید. می‌توانید از آشنایان و دوستان پرس‌وجو کنید، می‌توانید‌ سوابق پزشک را در سایت‌های مختلف مطالعه نمایید و حتی می‌توانید یک جلسه مشاوره با پزشک‌هایی که انتخاب‌ کردید داشته باشید تا بهترین گزینه را انتخاب کنید. حتما در جلسه مشاوره نمونه کارهای پزشک را ببینید و تصمیم نهایی خود را بعد از کامل‌کردن روند تحقیقات خود بگیرید. این فرایند مستقیما با سلامتی و زیبایی شما ارتباط دارد و به هیچ وجه نباید این مراحل را ساده فرض کنید.

به یاد داشته باشید نحوه عملکرد و مهارت پزشک و همچنین نوع تزریق و چگونگی انتخاب موضع آن از اصلی‌ترین فاکتورهای یک پروسه درمانی با بازدهی بسیار بالا است. حتما اطمینان حاصل کنید فرایند درمانی شما در کلینیک توسط همان پزشک متخصص انتخاب‌شده انجام می‌شود و او کار را به دستیاران خود نمی‌سپارد. این‌گونه می‌توانید ریسک بروز مشکلات و خطرات مختلف را به صفر برسانید.

موارد منع مصرف کربوکسی تراپی پوست سر :

اگر در مراحل اولیه نازک شدن یا ریزش مو هستید، کربوکسی تراپی درمان ایده آلی برای شماست، همچنین اگر تراکم موی شما در حال کاهش است، این نوع درمان نیز می تواند معجزه کند. کربوکسی تراپی یک روش بسیار ایمن و کم تهاجمی است زیرا گاز مورد استفاده یک گاز فیزیولوژیکی است و مازاد آن از طریق ریه ها و کلیه ها خارج می شود. با این وجود همچنان مواردی وجود دارد که نمی توان از این روش استفاده نمود از جمله مهم ترین موارد منع مصرف می توان به نارسایی شدید ریه، قلب و کلیه، اختلالات انعقادی خون، دیابت کنترل نشده، بیماری های نئوپلاستیک، صرع و دوران بارداری و شیردهی است. همچنین هنگام ابتلا به عفونت های ویروسی مانند تبخال و زونا نیز نباید این درمان انجام شود.

طول دوره درمان کربوکسی مو چقدر است؟

به بیماران توصیه می شود برای کسب بهترین نتایج یک دوره کوتاه درمان را پشت سر بگذارند. با این حال، طول درمان به شدت ریزش مو بستگی دارد. نتایج استفاده از هیچ روش درمانی ریزش مو آنی و در لحظه قابل مشاهده نیستند در مورد روش کربوکسی تراپی مو نیز این حقیقت صادق است زیرا این فرآیند با اکسیژن رسانی طبیعی بدن عمل می کند و جهت مشاهده نتیجه آن نیاز به زمان خواهد بود.

نتایج واقعی  ظرف سه ماه پس از درمان قابل مشاهده است که به کاهش ریزش مو، تثبیت ریزش مو و افزایش رشد مو کمک می کند. بهترین نتایج پس از جلسات منظم درمان به دست می آید، در حالی که تغییرات قابل توجهی را می توان تنها پس از 3 تا 4 درمان مشاهده کرد.برای حفظ این نتایج ممکن است به درمان های نگهدارنده و تکرار شونده نیاز باشد.

کاربردهای کربوکسی تراپی

کلام آخر

قبل از انجام کربوکسی تراپی از افراد با تجربه کمک بگیرید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. دستورالعمل های پزشکتان را گوش دهید و مراقبت های کربوکسی تراپی را انجام دهید تا نتیجه مناسبی از کربوکسی تراپی بگیرید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان (کلیک کنید)