عوارض کاشت ریش

در این مقاله قصد داریم شما را با کاشت ریش و عوارض کاشت ریش آشنا کنیم ، امروزه یکی از مهم ترین عوامل جذابیت در آقایان ریش و سبیل می باشد ، برخی از آقایان به دلایل مختلفی از داشتن هر دوی آن ها و یا یکی از آن ها محروم هستند و برای حل این مشکل اقدام به انجام کاشت ریش می کنند اما قبل از هر چیزی باید درباره این عمل جراحی و عوارض کاشت ریش اطلاعاتی را کسب کنید تا با آگاهی کامل اقدام به انجام این عمل جراحی کنند .

این روش زیبایی یکی از پر طرفدار ترین عمل های جراحی است که توانسته تا حد بسیار زیادی مشکلاتی مانند ریزش و کم پشتی در صورت آقایان را به طور کامل برطرف کند ، اما عوارض کاشت ریش و سبیل یکی از مهم ترین دغدغه های افراد مراجعه کننده می باشد ، با استفاده از این عمل زیبایی می توان بخش هایی از صورت افراد که ریش و یا سبیل کم پشتی را دارند کاشت تار مو را انجام داد ، این تار های کاشته شده مانند ریش ها و سبیل ها در صورت افراد به صورت طبیعی رشد خواهد کرد .

این روش زیبایی علاوه بر این که زیبایی و جذابیت آقایان را بیشتر می کند به عنوان یک راه حل مناسب برای پوشاندن جای زخم و جوش هم مورد استفاده قرار می گیرد ، در ادامه قصد داریم شما را با کاشت ریش و عوارض آن آشنا کنیم ممنون می شویم که ما را تا آخر این مقاله همراهی کنید .

کاشت ریش چیست ؟

کاشت ریش و یا همان پیوند موهای خود فرد به روش زیبایی گفته می شود که در آن فولیکول های مو از نواحی بدن به یک ناحیه دیگر منتقل می شوند ، فولیکول ها ارگان هایی هستند که در پوست قرار دارند و مو ها را می سازند ، برای مثال برای کاشت مو ، ریش و یا سبیل فولیکول ها را از پشت سر فرد ، ریش و یا از سینه ها برداشت خواهیم کرد و در جلوی سر فرد و در محل های دچار ریزش و یا کم پشت مو می کاریم .

در کاشت ریش و یا سبیل هم همین کار ها را انجام خواهیم دارد ، فولیکول های مو را از پشت سر که بانک مو نیز نام دارد برداشت می کنیم و در صورت و یا همان ناحیه گیرنده آن ها را پیوند می زنیم .

کاشت ریش چیست ؟

عوارض کاشت ریش

اگر افراد مراجعه کننده به تمامی راهنمایی های پزشک جراح زیبایی خود به طور کامل دقت نمایند عوارض جانبی برای این افراد به حداقل خود خواهد رسید ، کاشت ریش و یا سبیل یک فرآیند جراحی می باشد پس در این عمل حساسیت ، التهاب و یا کمی قرمزی در محل عمل جراحی ممکن است رخ دهد که این مشکلات بعد از گذشت مدت زمان کوتاهی به طور کامل بر طرف خواهند شد .

یکی دیگر از مهم ترین عوارضی که ممکن است موجب نگرانی در افراد شود اوا بخشی کاملا طبیعی در روند این عمل جراحی می باشد ریزش موها می باشد ، بعد از انجام این عمل جراحی و پیوند ریش و سبیل ریزش مجدد موهای صورت موجب نا امیدی و ناراحتی در افراد می شود ، اما این اتفاق در بسیاری از افراد مراجعه کننده رخ می دهد و یکی از عوارض موقتی این عمل زیبایی است و موهای ریخته شده مجددا رشد خواهند کرد .

اگر واکنش و یا عوارض های فیزیکی دیگری را مشاهده کردید که موجب نگرانی شما شده است حتما باید به پزشک مورد نظر خود مراجعه فرمایید همچنین این عوارض ها واکنش هایی به فرایند این عمل جراحی می باشد ، برخی از افرادی که دچار خستگی های بسیار شدید و یا استفراغ می شوند باید هر چه سریع تر به پزشک جراح خود مراجعه فرمایند جنین عوارضی معمولا برای افراد انتظار نمی رود .

به طور کلی عمل زیبایی کاشت مو برای بسیاری از آقایان موجب بالا رفتن اعتماد به نفس در افراد خواهد شد و یک ظاهر مرتب و طبیعی به افراد می بخشد .

عوارض احتمالی کاشت مو و ریش 

این روش زیبایی عوارض قابل توجهی را برای افراد ندارد ، با مشورت با پزشک جراحی زیبایی خود می توانید جلوی بسیاری از عوارض احتمالی را گرفت ، برخی از این عوارض های احتمالی شامل موارد زیر می شود .

 • عفونت
 • خونریزی
 • بی حسی و یا سفتی که کاملا موقت می باشد
 • احساس درد
 • ورم در پیشانی و یا در صورت فرد
 • ایجاد زخم در نواحی اهدا کننده و یا در نواحی اهدا کننده
 • رشد نا مناسب موهای پیوندی در صورت
 • وجود یک ظاهر غیر طبیعی در موهای پیوندی

عوارض کاشت ریش

دلایل انجام کاشت ریش

به طور کلی کاشت ریش و یا سبیل برای تمامی افراد از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد که ریش و یا سبیل فرد را زیبا تر خواهد کرد و یا ایرادات صورت فرد به طور کامل بر طرف خواهد شد ،اما شاید برای برخی از افراد این سوال پیش بیاید که دلایل رشد نکردن و یا ریزش موها چه چیز هایی می باشد ؟

ژنتیک :

قبل از اقدام به هر کاری بهتر است که یک نگاهی به اطرافیان خود بیاندازید و متوجه این موضوع شوید که آیا کم پشتی موهای شما یک اتفاق کاملا طبیعی است و یا بر عکس آن دیگر افراد خانواده شما نیز چنین مشکلی را دارند ، اگر به طور کلی در تمامی اعضای خانواده شما افراد با موهای کم پشت هستند بهتر است که به فکر درمان کم پشتی و یا ریزش موهای خود نباشید و از همان ابتدای مار برای کاشت ریش و یا سبیل خود اقدام نمایید به این دلیل که ریزش مو آن هم به دلیل ارثی قابل درمان نمی باشد .

برای انجام این کار بهتر است که افراد تا سن 25 سالگی خود صبر داشته باشند تا رشد موهای آن ها کامل شود و بعد از این سن می توانند عمل زیبایی کاشت مو را انجام دهید .

به وجود زخم در صورت فرد : 

اگر شما آن دسته افراد هستید که در صورت خود جای زخم دارید که موجب شده موی قسمت ریزش و یا سبیل شده از بین رفته باشد و یا به صورت کامل مو در آن قسمت ریزش داشته باشد فرقی ندارند که سن شما چند سال می باشد سن انجام ماشت ریش در چنین مواردی بعد از درمان جای زخم ها صورت می گیرد .

بروز حادثه :

اگر در تصادف و یا سانحه ای که برای شما اتفاق افتاده که موجب شده موی ریش و یا سبیل شما به طور کلی و یا قسمتی از آن از بین رفته بعد از درمان کامل آن می توانید تشخیص دهید که آیا می توان کاشت ریش و یا سبیل خود را انجام دهید و سن بیمار در چنین مواردی اصلا تفاوتی ندارد .

وجود مشکلات عصبی : 

یکی از مهم ترین دلایل ریزش در موهای ریش و یا سبیل وجود مشکلات عصبی ، استرس و یا فشار های عصبی می باشد ، وجود چنین مشکلاتی در روند رشد موهای فرد مشکلاتی را ایجاد می کند و فرد بیمار قبل از درمان این مشکلات ابتدا باید به درمان عصبی خود بپردازد ، با انجام این کار امکان رشد دوباره موها هم وجود دارد و به هیچ وجه فرقی ندارد که شما به مدت چند سال است که مشکلات عصبی دارید بهتر از است که بعد از درمان آن ها اقدام به انجام کاشت ریش و یا سبیل خود کنید .

وجود التهابات پوستی : 

در برخی از مواقع التهابات پوستی موجب ریزش موهای ریش و سبیل خواهد شد ، به طور کلی وجود برخی از بیماری های پوستی برای رشد موهای ریش و یا سبیل برای افراد کمی مشکل آفرین می باشد و در برخی از مواقع موجب ریزش موهای صورت نیز می شود ، بهتر است قبل از اقدام به انجام کاشت نوی خود التهابات پوستی خود را درمان نموده و بعد از آن اقدام به کاشت ریش و یا سبیل خود کنید .

وجود بیماری های هورمونی :

وجود برخی از بیماری ها مانند بیماری های تیروئید و یا آلوپسی موجب می شود تا موهای ریش و یا سبیل رشد کمتری را داشته باشد و یا به شدت شاهد ریزش آن ها شوید ، به همین دلیل قبل از اقدام به عمل زیبایی کاشت مو باید درمان آن ها را آغاز کنید ، بعد از طی نمودن دوران درمان خود می توانید عمل زیبایی کاشت موی خود را انتخاب نمایید و یا توسط برخی از دارو های دیگر رشد موهای خود را تقویت و سریع تر کنید .

دلایل انجام کاشت ریش

سوختگی 

متاسفانه افراد به دلیل سوختگی موهای خود را ممکن است از دست بدهند ، متاسفانه سوختگی در پوست موجب می شود که قسمتی از موهای فرد از دست رفته باشد که این سوختگی موجب می شود که زیبایی ظاهری فرد به طور کامل از بین رفته و اعتماد به نفس در آن ها بسیار کم شده است ، حضور در جوامع در این افراد کمی سخت تر می باشد و کاشت ریش و سبیل یکی از بهترین گزینه ها برای پوشاندن عیب ظاهری برای افراد به شمار می رود ، سن مناسب برای کاشت ریش در چنین افرادی اهمیت خاصی ندارد به این دلیل که رشد مو در چنین افرادی به طور کامل متوقف شده است و فرد بعد از درمان کامل خود می توانید کاشت موی خود را انجام دهید .

مزایا و معایب کاشت ریش

همان طور که در بالای مقاله گفته ایم داشتن ریش و سبیل اعتماد به نفس زیادی را برای افراد به همراه می آورد و مزایای بسیار زیادی را برای افراد دارد ، همچنین علاوه بر شرایط فرهنگی و اجتماعی فرد در کشور ما و دیگر کشور ها به این صورت است که داشتن ریش و یا سبیل برای بسیاری از آقایان یک مسئله بسیار مهم می باشد ، به طور کلی واقعیت ماجرا این است که در تمامی کشور های دنیا آقایان با ریش ها و سبیل های پر پشت خود مردانه تر به نظر خواهند رسید .

در ادامه قصد داریم شما را با مزایای کاشت ریش برای آقایان آشنا کنیم با ما همراه باشید . 

 • انجام این روش زیبایی تنها راه درمان واقعی می باشد ، کاشت مو یک روش دائمی و کاملا موثر برای درمان ریزش موها در نواحی مختلفی از بدن افراد مانند صورت و سر فرد می باشد .
 • نرخ موفقیت در این عمل زیبایی بسیار بالا می باشد ، بین 70 الی 80 درصد از گرافت های نو با موفقیت در پوست سالم کاشته خواهد شد ، این نرخ ها برای پوست های آسیب دیده بین 70 الی 40 درصد می باشد .
 • انجام این روش بدون هیچ گونه درد و جراحی می باشد ، عمل زیبایی کاشت مو در هر جای بدن بدون هیچ گونه درد ، خونریزی و نیاز به بخیه می باشد ، البته هم روش های دیگری را هم داریم که کمی تهاجمی تر می باشد که در ادامه شما را با آن ها آشنا خواهیم کرد .
 • ریکاوری بسیار سریع ، روش های کاشت موی امروزی بیشتر کم تهاجمی تر و کم درد سر تر هستند ، قرمزی ، التهاب و یا تورم در صورت افراد از جمله عوارضی است که با گذشت زمان بسیار کوتاه از بین خواهند رفت ، تقریبا از روی های دوم می توانید به کار های روزانه خود به خوبی بپردازید ، هر چند بهتر است که چند روز استراحت داشته باشید .
 • ریش ها و سبیل شما رشد خواهند کرد : ریش ها  و سبیل های شما به طور کامل رشد خواهند کرد ، همان طور که گفته شده موهای کاشته شده در این روش زیبایی به طور کامل رشد خواهند کرد و افراد می توانند به مدل دلخواه خود برسند .

معایب کاشت ریش و سبیل در افراد 

 • کمتر شدن ذخایر بانک مو در افراد ، یکی از مناسب ترین فولیکول ها برای انجام کاشت صورت و سر فولیکول های موجود در پشت سر فرد می باشد ، اگر از این فولیکول ها برای کاشت ریش و سبیل مورد استفاده قرار می گیرد ، شاید سما در آینده فولیکول های مناسبی برای موی سر خود نداشته باشید .
 • ریش شما در عرض 3 هفته بعد از کاشت خواهد ریخت ، به هیچ وجه نباید نگران این مسئله باشید ، این اتفاق یکی از اتفاق های کاملا طبیعی بعد از کاشت ریش می باشد و بسیار سریع فولیکول های کاشته شده تار موی جدیدی را می سازند و جای خالی موها نیز کاملا ریخته می شود .

مزایا و معایب کاشت ریش

مراقبت های بعد از کاشت ریش

همان طور که در بالای مقاله گفته شده عمل زیبایی کاشت ریش از جمله عمل های جراحی می باشد و فرد بیمار بعد از انجام آن ها باید یک دوره و یا یک تا دو هفته کامل استراحت کند ، برای این که این عمل زیبایی برای شما موفقیت آمیز باشد بهتر است که فرد بیمار مراقبت های بعد از عمل زیبایی را به طور کامل رعایت فرماید که این مراقبت ها شامل موارد زیر می باشد .

 • افراد نباید به هیچ به قسمت های کاشته شده دست بزنید و یا آن ها را بخارانید و یا بمالید ، ممکن است که در برخی از موارد کمی احساس درد در پوست خود داشته باشید اما به هیچ وجه نباید به پوست صورت خود دست بزنید .
 • در چنین دورانی نباید از مشروبات الکی استفاده نمایید ، از آن جایی که استفاده از مشروبات الکلی خون فرد را بسیار رقیق تر خواهد کرد و افراد نباید از آن ها استفاده کنند به این دلیل که امکان خونریزی در زخم های شما تشدید خواهد شد .
 • افراد به هیچ وجه نباید از سیگار و یا دیگر دخانیات مصرف نمایند ، با مصرف سیگار رگ ها بسیار تنگ خواهند شد و موجب می شود که خون رسانی در پوست کاهش پیدا کند و همین موفقیت در پیوند ریش و یا سبیل تاثیر بدی خواهد داشت .
 • هماهنگی با پزشک جراح در رابطه با دارو های مصرفی ، دارو هایی مانند رقیق کننده های خون می تواند در کاشت موی شما تاثیر بسیاری را بر روی کاشت مو ها دارد ، به همین دلیل اگر به بیماری های خاصی مبتلا هستید قبل از اقدام به انجام هر کاری باید پرونده پزشکی خود را در اختیار پزشک جراح خود قرار دهید ، با انجام این کار دارو های شما تنظیم خواهد شد و شما می توانید در حین و بعد از عمل کاشت مو دچار هیچ مشکلی نشوید .
 • شنا کردن کاملا ممنوع می باشد ، به مدت چند ماه بعد از انجام این عمل زیبایی نباید به استخر بروید ، با انجام این کار به بهبود هر چه سریع تر زخم ها و همچنین عدم خونریزی در آن ها کمک بسیاری خواهید کرد .
 • بعد از این عمل زیبایی نباید به حمام داغ بروید ، بهتر است که پوست سر خود را بعد از این عمل با استفاده از آب ولرم و یا تقریبا خنک بشوید ، با انجام این کار به بهبود هر چه سریع تر زخم ها و همچنین عدم خونریزی در آن ها کمک بسیاری خواهید کرد .
 • استفاده از وان آب داغ و یا سونا و جکوزی کاملا ممنوع می باشد ، به طور کلی در یک سری از محیط های گرم و مرطوب باید کمتر حضور داشته باشید تا فولیکول های مو به درستی کاشته شوند .

کلام آخر 

از این که ما را تا آخر مقاله عوارض کاشت ریش همراهی کردید از شما سپاس گزاریم همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما نیز در میان بگذارید .

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان (کلیک کنید)