هزینه کاشت ریش به روش SUT

ما در این مقاله سعی داریم شما را با هزینه کاشت ریش به روش SUT آشنا کنیم. داشتن ریش پرپشت یکی از علاقه های مردان است زیرا ریش می تواند باعث زیبایی در چهره افراد شود. بعضی از افراد به دلایلی فاقد ریش هستند و یا از کم پشتی ان رنج می برند که به دنبال راهی برای از بین بردن این مشکل هستند که امروزه با روش های جدید می توان این مشکلات را از بین برد که یکی از این راه ها کاشت ریش است. با کاشت ریش می توانید ریش هایی پرپشت و صورتی زیبا و جذاب داشته باشید. در ادامه برای آشنا شدن با کاشت ریش با ما همراه باشید.

کاشت ریش چیست ؟

داشتن ریش منظم و پرپشت باعث جذابیت بیشتر افراد می شود. ریش در چهره تاثیر زیادی دارد و تناسب نداشتن و کم پشت بودن ریش می تواند تاثیر منفی در چهره افراد داشته باشد که این افراد نیاز به کاشت ریش دارند. کاشت ریش یک روش پیوند مو است که در آن پزشک ریش را با استفاده از روش استخراج واحد فولیکولی و ابزار مخصوص کاشت می کند. کاشت ریش را می توان به هر روشی که باعث به وجود آمدن ریش جدید و تقویت ریش های موجود شود نسبت داد. برای بازسازی ریش، پزشک موهای سر را یکی یکی در ناحیه صورت کاشت می کند. استفاده از موهای ریش به عنوان روشی برای بازسازی در بعضی از کلینیک ها استفاده نمی شود.

یکی از نکات مهمی که در جراحی کاشت ریش وجود دارد این است که کاشت ریش یک روش حساس است و برای انجام آن باید از جدیدترین و بهترین روش های کاشت ریش استفاده شود تا با ریسک پایین درمان و بدون آسیب نتیجه عالی درمان مثل تراکم بالای ریش و حالت طبیعی برای افراد به همراه داشته باشد که باید از کاشت سوپر کاشت برای کاشت ریش استفاده کرد.

کاشت ریش چیست ؟

دلیل ریزش مو در ریش

مشکلات ریش در مردان به 3 شکل دیده می شود. اولی این است که در بیشتر مردان قسمت هایی از صورت فاقد ریش است اما بخش های دیگر تراکم مناسبی دارد. دمی این است که بعضی از مردان ریش و سبیل کامل دارند اما با تراکم کم و موهای ضعیف نمی توانند ریش و سبیل خود را بلند کنند. سومی این است که تعداد کمی از مردان ریش و سبیل ندارند که می تواند به خاطر دلیل ژنتیکی، مادرزادی باشد. این مشکلات با کاشت ریش و سبیل از بین می رود. کم پشت بودن ریش و سبیل می توان دلایل زیادی داشته باشد و که در ادامه به آن می پردازیم :

هورمون ها :

یکی از دلایل کم پشتی ریش و سبیل می تواند هورمون ها باشد. هورمونی که در رشد موهای ریش و سبیل تاثیر می گذارد تستسترون است. یکی از هورمون های جنسی بدن که به هورمون جنسی مردانه معروف است.  خانم‌ها این هورمون را می‌سازند، اما مقدار ترشح آن در آقایان زیادتر است. تولید و ترشح هورمون تستسترون در دوران بلوغ آقایان بیشتر می‌شود. ریش و سبیل پسران در سن بلوغ پرپشت‌تر می‌شود. بعضی از افرادی که می خواهند کاشت ریش و سبیل انجام دهند کسانی هستند که بدنشان تستسترون کمتری تولید می‌کند.

تستسترون در پوست به هورمون DHT یا دی هیدرو تستسترون تبدیل می‌شود. DHT همان اثرات تستسترون را روی فولکیول‌ها می‌گذارد اما چون یک هورمون موضعی است و مدت زیادی در بافت می‌ماند و تایرات زیادی نسبت به تستسترون روی موها می‌گذارد. در پوست ما آنزیمی به نام 5 آلفا ردوکتاز وجود دارد که تستسترون را به DHT تبدیل می‌کند. از داروهای مهار کننده‌ی این آنزیم برای درمان ریزش مو با الگوی مردانه استفاده می‌شود.

DHT در افرادی که ریزش موی ارثی دارند، باعث ریزش موهای سر و بیشتر شدن موها در بقیه نقاط بدن می‌شود. اگر آنزیم 5AR کم باشد یا به هر دلیل دیگری تولیدات DHT کم شود، موهای سر پرپشت تر و موهای صورت کمتر می‌شوند. بعضی از افرادی که می خواهند کاشت ریش انجام دهند کسانی هستند که آنزیم 5 آلفا ردوکتاز کمتری در بدن خود دارند. در بعضی مردان خون رسانی به ناحیه گونه ضعیف‌تر از خون رسانی به بقیه قسمت های صورت است. برای همین مواد مغذی و هورمون‌های کمتری به فولیکول های این ناحیه می‌رسند.

عوامل ژنتیکی :

یکی از مهم ترین دلایل در کم پشتی ریش عوامل ارثی یا ژنتیکی است. برای مثال اگر پدر و پدربزرگ شما ریش پرپشتی دارند برای شما هم همین گونه می شود. البته وضعیت ریش و سبیل در خانواده مادری هم اهمیت زیادی دارد. اگر دلیل ریزش ریش و سبیل ارثی  یا ژنتیکی باشد یعنی دارویی برای درمان ان وجود ندارد و تنها راه آن کاشت ریش است.

سبک زندگی :

ما باید خواب کافی داشته باشیم، غذاهای سالم بخوریم، ورزش کنیم و از میزان استرس خود کم کنیم. این موارد برای سلامت عمومی بدن شما و رشد ریش و سبیل مهم هستند. درباره رژیم غذایی، ویتامین‌های بیوتین و نیاسین می‌توانند روی رشد ریش و سبیل و موهای سر تاثیر گذار باشند. این ویتامین‌ها در خوراکی‌هایی مثل تخم مرغ، آووکادو، شیر، ماهی و تخم آفتابگردان پیدا می شوند و باید در رژیم غذایی از آن ها استفاده شود.

آسیب ها و بیماری ها :

بعضی از آسیب ها به پوست و بیماری های پوستی مس تواند باعث طاسی موقت یا همیشگی در ناحیه ریش و  سبیل شود. بعضی از این آسیب ها عبارتند از : شکستگی، زخم و اسکار، فولیکولیت، جای بخیه، سوختگی‌ها، عمل‌های جراحی مانند جراحی ترمیم شکاف کام. آلوپسی آره‌آتا یا ریزش مو سکه‌ای هم می‌تواند باعث ریزش و کم پشتی موهای ریش و سبیل شود. ریزش مو در آلوپسی آره‌آتا موقتی است اما به صورت دوره‌ای تکرار می‌شود. طاسی‌های در اثر آلوپسی آره‌آتا را نمی‌توان با کاشت درمان کرد.

روش انجام کاشت ریش :

روش کاشت ریش به این صورت است که قبل از شروع کاشت مرحله آماده سازی مو که شامل شست و شو ناحیه اهدا کننده است که بهترین ناحیه برای اهدا پشت سر یا طرفین سر به فاصله گوش تا گوش دیگر می باشد. در این ناحیه با استفاده از بی حسی پوست سر بی حس می شود. با استفاده از سوزن های مخصوص دستگاه سوپر کاشت استخراج گرافت ها را شروع می کند و بعد تمام شدن آن ناحیه ای که مو از آن جا برداشت می شود با استفاده از یک پوشش ضد عفونی بسته می شود. این مرحله بین 1 تا 3 ساعت طول می کشد اما به طور کلی مدت زمان انجام این مرحله به تعداد گرافت های مورد نیاز بستگی دارد.

مرحله بعد جایگذاری مو است. قبل از انجام این کار ناحیه هایی که باید گرافت ها کاشته شوند مشخص می شود. و طبق این محدوده ها برش هایی کوچک روی پوست به وجود آمده است و گرافت های مو با الگویی منظم و مطابق با بقیه موها و طبق تراکمی که در ریش وجود دارد کاشته می شوند. این مرحله می تواند بین 1 تا 3 ساعت طول بکشد. در بیشتر کاشت موها، پزشک مو را از پشت سر برمی دارد که این ناحیه را ناحیه اهدا کننده یا دهنده می نامند و آن را در بخشی که نیاز است می کارد. موهای این منطقه از سر، مقاوم هستند و قابلیت و توان اینکه کاشت شود را دارند.

امکان دارد همه بیماران، موی کافی در این نواحی دهنده نداشته باشند و امکان دارد مو فرق سر نداشته باشند. در این صورت مو بدن مانند بازوها، ران ها و قفسه سینه بهترین مورد برای برداشته شدن و کاشت در ناحیه مورد نظر است. بعضی اوقات اتفاق می افتد که یک بیمار در این بخش هایی از بدنشان مو نداشته باشند که در این حالت، موهایی از دیگر بخش های صورت برداشته می شود و در ناحیه دیگر صورت کاشت می شوند. کاشت ریش در مردانی کارایی دارد که  فاقد ریش هستند. افرادی که بیماری داءالثعلب جامع دارند یعنی هیچ مویی در هیچ جای بدنشان ندارند، نمی توانند از این روش استفاده کنن

کاشت ریش چه مزایایی دارد ؟

کاشت ریش مانند روش های دیگر دارای مزایا و معایبی است که در ادامه به آن ها می پردازیم :

 • امکان تراشیدن موهای کاشته شده ریش
 • زیبایی و یکدست شدن ریش و سبیل افراد
 •  رشد طبیعی گرافت های پیوند زده شده
 • بیشتر شدن اعتماد به نفس در افراد
 • طبیعی بودن نتیجه عمل
 •  نداشتن درد و خونریزی
 • نداشتن عوارض جانبی
 • سرعت بالای انجام عمل

دلیل ریزش مو در ریش

معایب کاشت ریش

کاشت ریش مانند سایر جراحی های دیگر دارای مزایا و معایبی است که در ادامه با آن ها آشنا می شوید :

 • درد، بی حسی و سختی مراقبت‌ها بعد از کاشت ریش می‌تواند معایب کاشت ریش باشد.
 • کاشت ریش گران است و امکان دارد انجام این روش برای همه افراد امکان پذیر نباشد.
 • موها باید از بقیه بخش های بدن و پشت سر برداشته شود و این یک جراحی به حساب می آید.
 • امکان دارد بعد از کاشت افراد ظاهر نامناسبی داشته باشند و برای مدتی نتوانند از خانه خارج شوند.
 • ریش و سبیل کاشته شده بعد از مدتی می ریزد و در این مدت امکان دارد صورت شما فرم مناسبی نداشته باشد. اما بعد از مدتی این موها مجدد رشد می کنند.

کاشت ریش چه انواعی دارد ؟

کاشت ریش انواعی دارد که افراد زیر نظر پزشک و شرایط خود می توانند از این روش ها استفاده کنند. در ادامه با انواع روش های کاشت ریش آشنا می شوید :

کاشت ریش به روش FUT : 

یکی از روش های کاشت ریش، روش FUT است که این روش را جراحی یا نواری می گویند. در این روش نواری از پشت سر یا موهای پشت گوش یا زیر چانه برداشته می شود و این نوار را به دانه های تکی تکی فولیکول و مو تقسیم می کنند و در ناحیه مورد نظر کاشت می کنند و ناحیه برداشته شده به خاطر بخیه 2 ماه زمان نیاز دارد تا بهتر شود. این زمان کمی طولانی است اما بعد از دوران نقاهت جای زخم کمتر می شود و قابل مشاهده نیست.

کاشت ریش به روش FUE :

این روش متداول‌ترین روش برای کاشت ریش است که در آن مو از ناحیه مورد نظر برداشته شده و به ناحیه مورد نظر پیوند زده می‌شود. کاشت ریش 2 تا 5 ساعت طول می کشد و فقط اسکارهای دایره ای کوچکی در جایی که فولیکول های مو برداشته می شود می ماند. بعضی از کلینیک ها این کار را به صورت دستی انجام می دهند و از آن ها از کمک مکانیکی استفاده می کنند. این نوع کاشت ریش نسبت به بقیه روش ها دوران نقاهت سریع تری دارد  و بیشتر افراد در این روش ناراحتی کمی دارند یا اصلا ناراحتی ندارد.

کاشت ریش به روش SUT :

این روش یکی از روش های پیشرفته کاشت ریش است. در این روش از پانچ اتوماتیک برای برداشتن گرافت ها از پشت سر استفاده می شود که کمتر به فولیکول های مو آسیب می رساند و سرعت کار بیشتر می شود و ادامه روند کاشت مو به طور FIT صورت می گیرد. کاشت SUT می تواند تراکم ریش شما را بیشتر کند و هزینه زیادی برای شما نداشته باشد.

داشتن بانک مو مناسب یکی از شروط اصلی کاشت ریش است. امکان پیوند در ناحیه های مختلف صورت در کاشت ریش به روش SUT وجود دارد. در این روش خونریزی جدی و جراحی طولانی مدت و عوارضی وجود ندارد و دوران نقاهت در این روش کمتر است. کاشت ریش از صفر تا صد در این روش با دستگاه صورت می گیرد. استفاده از دستگاه باعث می شود که گرافت های برداشته شده آسیب نبینند و از ظرفیت کامل بانک مو به نحو مطلوب استفاده شود.

هزینه کاشت ریش به روش SUT

بعضی اوقات افراد بعد از درخواست پیوند ریش، هزینه این جراحی را اولویت قرار می دهند. پرداخت هزینه مناسب برای این عمل تصمیم درستی است، اما اگر هزینه کاشت ریش در کلینیک بسیار کم باشد، به احتمال زیاد کلینیک فاقد مجوز و فاقد امکانات و تیم پزشکی حرفه ای است. میزان گرافت مورد نیاز برای فعالیت، فاصله از کلینیک مورد نظر، دستمزد متخصص، درمان عوارض احتمالی و پزشکی در تعیین هزینه های کاشت ریش به روش SUT تاثیر گذار است.

چه افرادی برای جراحی کاشت ریش مناسب هستند ؟

همه افرادی که قصد انجام کات ریش را دارند برای جراحی مناسب هستند. برای این که متوجه شوید شما برای کاشت ریش مناسب هستید باید قبل از جراحی جلسه مشاوره بروید و از پزشک مشورت بگیرید. افرادی که از کاشت خواسته های واقع بینانه ای دارند و با مزایا و معایب این روش آشنا هستند. مردانی که وضعیت سلامت عمومی مناسبی دارند. افرادی که ریش و سبیل کم پشتی دارند و قسمت هایی از ریش یا سبیل آن ها دچار طاسی شده یا به طور مادرزادی ریش و سبیل ندارند. این افراد می توانند از کاشت ریش برای پرپشت تر شدن ریش های خود استفاده کنند.

چگونه می توان فهمید که کاشت ریش موفقیت آمیز است؟

صرف نظر از نوع عمل انجام شده، طی 3 یا 4 ماه، فولیکول های مو پیوند شده باید در جای خود مستقر شده و رشد کنند. اگر در 8 یا 9 ماه بعد از عمل، ریش کامل و سالمی داشته باشید، می‌دانید که کاشت ریش موفقیت‌آمیز بوده است و می‌توانید آن را طوری رفتار کنید که انگار در تمام طول این مدت وجود داشته است. در حالی که هم FUE و هم FUT می توانند ریش هایی با ظاهر طبیعی تولید کنند، ریش های FUT معمولا پرتر هستند.

این به این دلیل است که وقتی یک نوار از پوست برداشته می شود، فولیکول های بیشتری برداشت می شود.  بنابراین اگر هدف شما داشتن ریش پرپشت تر است، FUT را در نظر بگیرید. همچنین در FUT خواب موها مشخص است تا در جهت درست کاشت شوند و میزان اسکار به جا مانده از کاشت کمتر خواهد بود لذا در کاشت ریش سبیل یا ابروها روش FUT روش بهتر و کارآمدتری نسبت به FUE می باشد. شکست در عمل پیوند ریش نادر است و معمولاً نتیجه برداشت نامناسب از ناحیه اهداکننده است.  به همین دلیل است که برای انتخاب یک جراح با تجربه ترمیم مو مهم و ارزش بسیار حائز اهمیت است.

هزینه کاشت ریش به روش SUT

کلام آخر

قبل از انجام کاشت ریش سعی کنید با پزشک مشورت کنید و پزشک با توجه به شرایط شما بهترین گزینه را برایتان در نظر بگیرد. قبل از کاشت سعی کنید بهترین کلینیک کاشت ریش و بهترین پزشک را برای جراحی انتخاب کنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان (کلیک کنید)