هزینه مزوتراپی صورت

ما در این مقاله سعی داریم شما را با هزینه مزوتراپی صورت آشنا کنیم. امروزه همه افراد به دنبال پوستی شاداب و جوان هستند و می خواهند ایرادات و چین و چروک های پوست خود را برطرف کنند. یکی از این روش ها مزوتراپی صورت است که این روش یک روش خاص و کم تهاجمی است که مواد مغذی مورد نیاز پوست را تامین می کند. مزوتراپی از کلمه مزودرم گرفته شده است و به لایه ای از پوست تزریق می شود. در ادامه برای آشنا شدن با هزینه مزوتراپی صورت با ما همراه باشید.

مزوتراپی صورت چیست ؟

مزوتراپی صورت روشی است که در آن پزشک موادی مانند آنزیم ها، هورمون ها، ویتامین ها و سایر مواد مغذی را با استفاده از سوزن های بسیار ظریف به لایه میانی پوست تزریق می کند. این روش در فرانسه توسط دکتر میشل پیستور ابداع شد. در آن زمان از مزوتراپی برای تسکین درد در اثر بیماری های خاص استفاده می شد. این روش بعدها برای از بین بردن چربی های اضافی و زیباسازی و شادابی پوست مورد استفاده قرار گرفت.

کلمه مزو به معنای وسط ​​است و چون مواد مغذی از طریق سوزن های ظریف به لایه میانی پوست تزریق می شود، مزوتراپی نامیده می شود. ایده اصلی مزوتراپی صورت تقویت گردش خون ضعیف در ناحیه آسیب دیده صورت و کم شدن التهاب است.

مزوتراپی صورت چیست ؟

کاربرد مزوتراپی صورت :

مزوتراپی صورت کاربردهایی دارد که در ادامه با آن ها آشنا می شوید :

درمان سلولیت :

داروهای مورد استفاده در مزوتراپی پوست، غشای سلول های چربی و ساختارهایی را که چربی را کنار هم نگه می دارند، تجزیه می کنند. طی چند هفته تا چند ماه، مزوتراپی پوست می تواند لایه های چربی را از بین ببرد. از آنجایی که سلولیت توسط نوارهای بافت همبند ایجاد می شود و چربی را به دام می اندازد، مزوتراپی می تواند درمان خوبی برای کم شدن سلولیت باشد.

هر ناحیه از بدن که دارای رسوبات چربی سفت باشد را می توان با مزوتراپی پوست درمان کرد. ران ها، باسن، کمر، شکم، بازوها، سینه و قسمت هایی از صورت مثل زیر چشم و چانه می توانند سلولیت داشته باشند. متخصص پوست می تواند با استفاده از مزوتراپی یا ترکیب آن با سایر روش های درمانی، چربی انباشته شده در این ناحیه را از بین ببرد.

درمان لک :

ترکیب خاصی از مواد مزوتراپی می تواند لک های پوستی را هدف قرار دهد. این مواد می توانند با کنترل تولید رنگدانه توسط ملانوسیت ها در پوست به کم شدن میزان رنگدانه در پوست کمک کنند. لکه های خورشیدی و ملاسما اشکال خاصی از لکه های صورت هستند که با مزوتراپی صورت قابل درمان هستند.

مزوتراپی پوست می تواند برای تسکین علائم آکنه و اسکارهایی که در طول زمان باقی می مانند، استفاده شود. مزوتراپی اسکار با اسید هیالورونیک می تواند به بیشتر شدن حجم پوست کمک کند و آنتی اکسیدان ها و اسیدهای آمینه مورد نیاز پوست را تامین کند.

جوان سازی :

پیری یک روش پیچیده و چند عاملی است که همه قسمت های بدن مانند پوست را تحت تاثیر قرار می دهد. با گذشت زمان، پوست نازک، رنگ پریده، چروکیده و دارای خطوط ریز می شود. این تغییرات به خاطر کم شدن الاستین و کلاژن ایجاد می شود. مزوتراپی یک روش جوان سازی پوست است که در آن محرک های کلاژن به پوست نفوذ کرده و تعامل سلولی را تسهیل می کنند. در این روش تزریق تا 2 تا 4 میلی متر با زاویه 30 تا 60 درجه انجام می شود.

بیشتر مواد مورد استفاده در این روش توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) تایید شده است، اما آزمایشات بالینی کمی نتایج مزوتراپی پوست را ثابت کرده است. بهتر شدن چین و چروک، بیشتر شدن خاصیت ارتجاعی و جوان سازی بافت پوست از جمله نتایجی است که به مزوتراپی صورت نسبت داده می شود، اما هنوز به طور کامل ثابت نشده است.

انواع مزوتراپی پوست صورت

مزوتراپی یک روش درمانی غیر جراحی است که به غیر از بهتر شدن پوست صورت، برای مشکلاتی مثل طاسی و ریزش مو استفاده می شود و در دسته مزوتراپی مو قرار می گیرد. مزوتراپی برای از بین رفتن مشکلات پوستی استفاده می شود که در ادامه به آن می پردازیم :

 • بهتر شدن تیرگی، لک و جای جوش
 • از بین رفتن قرمزی پوست صورت، در اثر بزرگ شدن عروق یا پارگی آن‌ها
 • بستن منافذ باز پوست
 • کنترل چربی بیش از اندازه پوست صورت
 • از بین رفتن خطوط چین و چروک پوست
 • درمان ریزش مو یا آلوپسی
 • بهتر شدن خشکی و دهیدراته بودن پوست
 • خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم

مزوتراپی صورت برای چه افرادی مناسب است ؟

همه افراد بالای 18 سال می توانند از مزایای این روش بهره مند شوند. این روش برای بخش های مختلف بدن مثل شکم، ران، ساق پا، بازو و به خصوص صورت استفاده می شود. این روش درمانی هدف های اصلی دارد از جمله از بین رفتن چین و چروک‌ها و خطوط ریز صورت، کم شدن یا از بین بردن چربی‌های اضافی، کمک به درمان آلوپسی، کم شدن سلولیت، از بین رفتن لکه‌های تیره از پوست، کمک به سفت شدن پوست.

در مزوتراپی با کمک انواع مواد و داروها گردش خون بهتر می شود و مشکلات پوستی آن برطرف می شود. اثربخشی این روش بیش از هر عامل دیگری به اهداف و نیازهای فرد بستگی دارد. اگر چین و چروک مشکل اصلی پوست شما است، از مواد خاصی برای از بین رفتن چین و چروک استفاده می شود. به همین خاطر است که این روش یک درمان تخصصی است.

مراحل مزوتراپی صورت :

استفاده از بیهوشی در این روش به پزشک بستگی دارد. در مزوتراپی از سوزن های کوتاه مخصوص برای تزریق مواد استفاده می شود. این امکان وجود دارد که مواد از طریق سلاح مکانیکی تزریق شود. مواد در زمان کوتاه تری و در سطح بالاتری تزریق می شود.

تزریق را می توان در اعماق مختلف پوست انجام داد و بستگی به نظر پزشک و نیاز پوست شما دارد. حجم مواد تزریق شده در این روش توسط پزشک تعیین می شود.

برای دستیابی به نتایج مناسب به چندین جلسه مزوتراپی نیاز دارید. تعداد جلسات مورد نیاز به طور متوسط ​​بین 3 تا 5 جلسه برآورد شده است. تزریق در ابتدای دوره بین 7 تا 10 روز انجام می شود. اگر پوست علائم اسکار را نشان دهد، جلسات درمانی هر دو هفته تا یک بار در ماه تغییر می کند.

از چه موادی در مزوتراپی صورت استفاده می شود ؟

انتخاب داروها و ترکیبات مورد استفاده در این روش، به نیازها و اهداف افراد بستگی دارد. بیشتر مواد مورد استفاده در این روش، که شامل هورمون‌هایی مثل کلسی تونین و تیروکسین، ویتامین‌های مختلف و مواد معدنی، داروهای گشاد کننده عروق و آنتی بیوتیک‌ها، عصاره گیاهان، آنزیم‌هایی مثل کلاژناز و هیالو رو نیداز می شود. با تزریق مستقیم این مواد به لایه میانی پوست، شاهد اثربخشی سریع‌تر آن می شوید. تزریق این مواد به کمک سوزن‌های کوچک و در عمق متفاوتی صورت می گیرد.

عوارض مزوتراپی صورت :

مزوتراپی روشی با حداقل خطر و عوارض جانبی است. به شرطی که پزشک متخصص یا فرد آموزش دیده این روش را اجرا کند. مزوتراپی صورت مانند روش های دیگر دارای عوارضی است که در ادامه آن را بررسی می کنیم :

 • تورم و خارش پوست
 • برجسته شدن محل تزریق
 • درد
 • ظاهر شدن لکه‌های تیره روی پوست
 • قرمزی و کبودی
 • حالت تهوع
 • حساسیت
 • عفونت
 • باقی ماندن جای زخم

انواع مزوتراپی پوست صورت

از مزوتراپی صورت چه انتظاری باید داشت ؟

روش مزوتراپی 30 دقیقه طول می کشد. این درمان دردناک نیست. اگر پوست حساسی دارید، می توان از کرم های بی حس کننده موضعی برای به حداقل رساندن درد استفاده کرد. پس از انجام این روش،  امکان دارد کمی کبودی و تورم خفیف در ناحیه تزریق تجربه کنید، اما جای نگرانی نیست. زیرا کبودی و تورم ایجاد شده در عرض 24 ساعت از بین می رود.

پس از این مدت، پوست بافت روشن تر و مرطوب تری دارد. باید انتظار سفت شدن پوست را به خاطر تامین مواد مغذی لازم برای سلول ها داشته باشید. بهتر است برای به دست آوردن و حفظ نتایج مطلوب، یک دوره 6 تا 8 جلسه ای را طی کنید. بعد از پایان دوره درمان همه چیز تمام نمی شود. برای حفظ نتایج به دست آمده بهتر است 1 یا 2 بار در سال برای مزوتراپی به کلینیک های زیبایی مراجعه کنید.

مراقبت های بعد از مزوتراپی صورت

بعد از مزوتراپی صورت باید مراقبت هایی را انجام دهید تا نتیجه مناسبی از این روش بگیرید. با انجام این مراقبت ها عوارض کم می شود و باعث تاثیر زیاد می تواند نتیجه مفیدی داشته باشد. در ادامه با مراقبت های بعد از مزوتراپی آشنا می شوید :

 • اگر دچار تورم شدید، هر 1 ساعت از کمپرس سرد استفاده کنید.
 • برای 24 ساعت از انجام فعالیت‌های سنگین و ورزش پرهیز کنید.
 • تا ۴۸ ساعت بعد از مزوتراپی صورت از رفتن به حمام، سونا، جکوزی و استخر خودداری کنید.
 • برای 72 ساعت بعد از مزوتراپی از قرار گرفتن در معرض نور خورشید بپرهیزید.
 • هنگام خواب سر خود را بالاتر از بدن قرار دهید و از تماس صورت با بالش یا پتو دوری کنید.
 • برای جلوگیری از تورم در ناحیه درمان استفاده از الکل و نمک را کم کنید.
 • برای کم شدن درد و ناراحتی از مسکن‌های عمومی مثل استامینوفن استفاده کنید.

چگونه برای مزوتراپی آماده شد ؟

دانستن نحوه آماده شدن برای این روش نگرانی شما را کم می کند و در دستیابی به نتایج دلخواه تاثیر زیادی دارد. در مورد نحوه آمده شدن با پزشک خود مشورت کنید. در جلسه مشاوره، پزشک درباره این درمان با شما گفت و گو می کند و موارد لازم را به شما توضیح می دهد.

امکان دارد لازم باشد قبل از انجام این روش به مدت 1 هفته مصرف آسپرین را قطع کنید. البته قبل از این عمل نباید از داروهای ضد التهاب استفاده شود. به یاد داشته باشید که مسکن ها تاثیر مثبتی در نتیجه نهایی این روش ندارند. دلیل ممنوعیت این داروها به خاطر بیشتر شدن خطر خونریزی و کبودی در حین مزوتراپی است. بهتر است از مصرف این داروها خودداری کنید تا خطرات آن کم شود.

بهبودی بعد از مزوتراپی صورت :

مزوتراپی یک روش غیر تهاجمی است، نیازی به استراحت نیست. یعنی بعد از انجام این روش فرد می تواند فعالیت های روزانه خود را از سر بگیرد. گاهی اوقات امکان دارد فرد به دلیل تورم صورت یا درد در ناحیه تزریق، به یک روز مرخصی نیاز داشته باشد. بهتر شدن بعد از این درمان به سرعت اتفاق می افتد و جای نگرانی نیست.

برای دیدن تاثیر این روش باید 2 یا 3 روز صبر کنید. برای حصول نتیجه مطلوب باید جلسات بیشتری را برای انجام این روش در نظر گرفت. پزشک بر اساس نیازهای پوست شما برنامه خاصی را پیشنهاد می کند. تعیین جلسه درمانی بعدی به واکنش پوست به مواد تزریق شده بستگی دارد.

هزینه مزوتراپی صورت

هزینه مزوتراپی صورت به دلایل مختلفی بستگی دارد که در ادامه آن ها را بررسی می کنیم :

داروها و مواد مورد استفاده :

هیچ فرمول استانداردی برای تزریق مواد به پوست وجود ندارد. پزشک با بررسی نیازهای پوست شما، مواد یا داروهایی را که قرار است تزریق شود، تعیین می کند که نقش مهمی در تعیین هزینه نهایی این روش دارند.

مهارت و تخصص پزشک :

پزشک نه تنها نیازهای پوست را تشخیص می دهد و بهترین درمان را برای آن در نظر می گیرد، بلکه مسئولیت تزریق این مواد را نیز بر عهده دارد. انتخاب پزشک متخصص عوارض تزریق را به حداقل می رساند و شما را یک قدم به نتایج مناسب نزدیک می کند. اما کمک گرفتن از پزشک متخصص و با تجربه در این زمینه مستلزم صرف هزینه زیادی است.

تعداد جلسات درمان :

تعیین تعداد جلسات لازم برای درمان بر عهده پزشک است. همه چیز به اهداف و نیازهای پوست شما بستگی دارد. تعداد جلسات درمان با توجه به وضعیت پوست و اهداف متقاضی تعیین می شود. هر چه جلسات بیشتری نیاز داشته باشید، بودجه بیشتری باید برای آن برنامه ریزی کنید. عواملی مثل مکان، درمانگاه انتخاب شده و موارد دیگر در تعیین قیمت نهایی این روش دخیل هستند. این پارامترها با هم هزینه نهایی مزوتراپی صورت را تعیین می کنند.

مزوتراپی صورت چه مزایایی دارد ؟

مزوتراپی تکنیکی است که از سال‌های گذشته تاکنون، همواره مورد توجه افراد بوده است. درواقع مزایا و فواید بیشماری که این تکنیک برای پوست دارد، بر محبوبیت هر چه بیشتر آن افزوده است. اگر نمی‌دانید که با انجام این روش درمانی چه مزایایی نصیب شما می‌شود، در ادامه با ما همراه باشید.

دریافت غلظت بالایی از ویتامین‌ها :

در مزوتراپی سرم‌ها، ویتامین‌ها و مواد مغذی پوست با غلظت نسبتاً بالایی در اختیار آن قرار می‌گیرند. این مواد مغذی با قرار گرفتن در لایه میانی پوست، سبب طراوت و تازگی پوست می‌شوند. به این ترتیب پوست مواد مورد نیاز خود را دریافت می‌کند و شاهد جوانی و رفع چین و چروک‌های آن خواهیم بود.

جایگزین مناسب جراحی‌های گران قیمت :

مزوتراپی تکنیکی ایده آل برای افرادی است که از جراحی‌های خطرناک هراس دارند. دیگر برای برخورداری از پوستی جوان و شاداب نیاز نیست که زیر تیغ جراحی بروید. این تکنیک کم تهاجمی، سرم‌ها و مواد مورد نیاز پوست را از طریق سوزن‌های کوچکی به لایه مزودرم انتقال می‌دهد. به این ترتیب پوستی سالم و خیره کننده را با پرداخت هزینه‌ای مقرون به صرفه خواهید داشت.

رفع نیازهای مختلف پوست :

فرقی نمی‌کند که به دنبال فرار از چین و چروک‌های پوست باشید یا رویای داشتن پوستی شفاف را دارید، مزوتراپی انواع معضلات پوستی را برطرف می‌کند. به کمک این تکنیک انواع نیازهای پوست به راحتی تامین می‌شود و بلافاصله بعد از جلسه اول درمان امکان مشاهده نتایج حاصل را خواهید داشت.

روشن شدن و شفافیت پوست :

به کمک این تکنیک انواع لکه‌های ناشی از پیری، رنگدانه‌های حاصل از تابش نور خورشید و جای زخم‌ها قابل درمان است. این تکنیک پوست را روشن کرده و شفافیتی خیره کننده به آن می‌بخشد. چرا که با بهبود گردش خون در پوست، مواد مغذی مورد نیاز سلول‌ها تامین می‌شود. به این ترتیب سلول‌های جدید تولید می‌شوند، پوست روشن‌تر و شفاف خواهد شد.

کمک به حفظ رطوبت و آبرسانی به پوست :

مزوتراپی صورت، تکنیکی است که رطوبت مورد نیاز پوست را تامین کرده و  موجب آبرسانی به پوست می شود. به این ترتیب نه تنها روند پیری پوست متوقف می‌شود، بلکه خاصیت ارتجاعی به پوست برمی‌گردد. بنابراین افتادگی پوست، خطوط ریز و چین و چروک‌ها به کمک این تکنیک قابل درمان هستند.

هزینه مزوتراپی صورت

کلام آخر

برای انجام این روش سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را انتخاب کنید. دستورات و مراقبت های لازم را به خوبی انجام دهید تا نتیجه مناسبی از این روش بگیرید. ممنون از این که تا آخر مقاله هزینه مزوتراپی صورت همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان (کلیک کنید)