هزینه کاشت مو برای خانم ها

ما در این مقاله سعی داریم شما را با هزینه کاشت مو برای خانم ها آشنا کنیم. بسیاری از افراد به دلایل مختلفی دچار ریزش مو هستند که از بابت رنج می برند و به دنبال راه چاره ای هستند. باید گفت امروزه با روش های جدید و پیشرفته مانند کاشت مو می توان با ریزش مو خداحافظی کرد. کاشت مو از عمل های پرطرفداری است که در بین مردم رواج دارد و باعث اعتماد به نفس افراد می شود. در ادامه برای آشنا شدن با هزینه کاشت مو برای خانم ها با ما همراه باشید.

کاشت مو چیست ؟

کاشت مو یک نوع عمل جراحی است که در این عمل ریشه های مو از یک قسمت بدن که در مقابل ریزش ارثی مقاوم است به قسمتی که موها در حال ریزش است پیوند زده می شود. این روش یکی از موثرترین روش های ترمیم و بازیابی موهای از دست رفته است که در آن مو طبیعی به قسمت در حال ریزش پیوند زده می شود.

در یک پیاز مو 1 تا 4 تار مو قابل رشد است. امروزه روش های جدیدی استفاده می شود که در آن پیاز مو بدن هیچ تغییر و دستکاری انتقال پیدا می کند. کاشت مو برای قسمت هایی از بدن مثل سر، ریش، ابرو، مژه، ناحیه تناسلی، سینه و قسمت هایی که دچار اسکار هستند قابل انجام است. فولیکول های کاشته شده در قسمت در حال ریزش تا آخر عمر شخص باقی می ماند.

در یک جلسه کاشت مو سر که یک روز طول می کشد 1500 تا 3000 گرافت مو پیوند زده می شود. عمل جراحی کاشت مو به صورت سرپایی انجام می شود و در ناحیه که قرار است مو پیوند زده شود بی حسی تزریق می شود و بیمار هیچ درد را در عمل حس نمی کند فقط امکان دارد بعد از عمل کمی احساس درد کنند که طبیعی است. بعد از عمل نیازی به استراحت نیست و فرد نمی تواند فردای روز عمل کارهایش را انجام دهد. بین 3 تا 5 ماه بعد از عمل موهای کاشته رشد می کنند.

کاشت مو چیست ؟

دلیل ریزش مو :

قبل از جراحی کاشت مو باید دلیل ریزش مو بررسی شود و بعد دست به انجام عمل کاشت مو زد. دلیل زیادی در ریزش و کم پشت آن نقش دارد. عواملی مثل وراثت، تنش های روحی، تغذیه نا مناسب از عواملی است که در ریزش مو ارتباط دارد.

نظر نهایی در مورد صلاحیت افراد برای انجام این جراحی توسط جراح متخصص صورت می گیرد. اگر مصرف داروی خاص باعث ریزش مو شوند فرد نمی تواند عمل کاشت مو سر انجام دهد. فردی که قرار است جراحی برای کاشت مو سر انجام دهد باید از الگوی طاسی مشخص برخوردار باشد.

بانک مو چیست ؟

ساختمان مو از چند بخش ساقه مو و فولیکول مو تشکیل می‌شود به دسته‌های مو که در یک روزنه از سطح سر قرار دارند گرافت موی واحد فولیکولار مو گفته می‌شود که به گرافت های تک تار موی و چند تار موی تقسیم می‌شود.

تعداد تار مو در هر گروه بین ۱ تا ۵ تار مو که بستگی به قدرت بانک مو و روش برداشت گراف دارد متفاوت است. بانک مو پشت سر از گرافت های یک تا پنج تار موی تشکیل می‌شود. بانک موی صورت گرافت های تک تار موی و دو تار موی دارد. بانک موی بدن مانند قفسه سینه از گرافیک های تک تار موی تشکیل شده است.

سن مناسب برای کاشت مو : 

آقایان 18 تا 25 ساله به جز موارد خاص با نظر پزشک کاندید مناسبی برای کاشت مو نمی باشد زیرا با بررسی میزان ریزش موی فعلی آن ها پیش بینی گسترش یافتن طاسی در آینده امکان پذیر نمی باشد. اگر در یک فرد جوان با موی کم پشت ناحیه پیشانی با یک جلسه پیوند مو به درخواست خود افراد خط رویش موی جدید که پرتر و پایین تر از خط طبیعی است ایجاد شود این عمل فرد را راضی می کند اما این رضایت موقتی است.

دلیل این اتفاق این است که در آینده با پیشرفت طبیعی ریزش مو در پشت خط جدید میزان طاسی تا حدی گسترش یافته که موهای باقی مانده در پشت سر سر به حدی نیست که بتواند پوشش قابل قبولی در پشت سر به حدی نیست که بتواند پوشش قابل قبولی را تا خط رویش جدید او ایجاد کند. این افراد بهتر است از داروهای ضد ریزش مو PRP و مزوتراپی استفاده کنند و در سال های بعدی مراجعه کنند.

انواع روش کاشت مو

طاسی یکی از مواردی است که بیشتر افراد در سن پایین برای عمل اقدام به ان می کنند. کاشت مو روش های متفاوتی دارد که در ادامه با انواع کاشت مو آشنا می شوید :

کاشت مو به روش پانچ  :

موها به صورت دسته ای برداشته شده و در ناحیه مورد نیاز با استفاده از ایجاد سوراخ هایی در پوست سر کاشته می شود. این روش به دلیل ایجاد نمای مصنوعی کاربرد ندارد.

کاشت مو به روش FUT :

این روش یکی از انواع روش های کاشت مو است. برداشت مو با یک نوار کوچک از ناحیه پشت سر که تحت بی حسی موضعی انجام شده حاوی 1500 تا 2500 گرافت که حاوی 7000 تا 9000 تار مو می باشد و محل عمل به ظرافت ترمیم شده و چون خط برداشت در مسیر رویش موها بوده محل ترمیم مشاهده نمی شود.

توسط تیم جراحی زیر میکروسکوپ گرافت های فولیکول های مو به صورت واحد دو سه تایی جدا و آماده برای کاشت می شود. در این روش نیاز به تراشیدن کل موهای سر افراد نیست و ناحیه ای که برای برداشت و کاشت لازم است کوتاه می شود و فولیکول های آماده شده تک تک و خیلی منظم طبق طرحی که از قبل تعیین شده کاشته می شود.

از دیگر ویژگی های این روش سرعت عمل پیوند در 3 تا 5 ساعت می باشد. روش FUT مطمئن ترین و قطعی ترین روش کاشت مو در دنیا بوده و تا 97 درصد استفاده کنندگان از این روش به نتیجه دلخواه رسیدند.

انواع روش کاشت مو

کاشت مو به روش FIT :

با پانچ از ناحیه بانک مو که از پشت سر و بالای گوش انتخاب می شود عمل برداشت انجام شده به وسیله پانچ یا SLIT پیوند داده می شود. بسته به نیاز شخص از هر 3 تا 5 واحد فولیکولی موجود در بانک مو یکی خارج می شود و از بعضی جهت روش کاشت مو FIT مثل روش FUT است که یعنی با به وجود آوردن شکاف های ریز این گرافت ها کاشته می شود و این روش در افرادی توصیه می شود که ناحیه کاشت مو محدود و کوچکی دارند و یا کاشت مو در قسمت های محدودی مانند ابرو، صورت و محل زخم های قدیمی باشد.

کاشت مو به روش SUT :

این روش نسبت به روش های FIT و FUT روشی به روز تر و جدیدتر محسوب می شود. در کاشت مو به این روش همه مراحل کاشت مو در یک جلسه انجام می شود و در روش های FUT و FIT  حداقل نیاز به چند جلسه متوالی یا پشت سر هم برای کاشت داریم.

یکی از ویژگی های کاشت مو به این روش این است که همه مراحل برداشت گرافت از ناحیه دهنده و کاشت در ناحیه گیرنده با دستگاه های همه اتوماتیک و زیر نظر متخصصین انجام می شود. این مسئله در کاشت مو به روش FIT و FUT  مراحل برداشت و کاشت مو توسط انسان صورت می گیرد و همه مراحل آن توسط تکنسین ها انجام می شود.

از دیگر مزایای این روش تعبیه محفظه ای داخل دستگاه است که همه گرافت ها که توسط دستگاه برداشته شده در ان محفظه نگهداری شده که این اتفاق بدون دخالت دست انجام می شود. در این روش امکان رعایت اصول بهداشتی بیشتر از روش های دیگر است. مهم ترین مزایا این روش تراکم بالای کاشت است که نسبت به روش های دیگر حاصل می شود.

دوران نقاهت بعد از انجام کاشت مو یکی از اصلی ترین مشکلات در روش های دیگر محسوب می شود. این مورد باعث می شود بیمار در محل کار و یا جوامع مختلف دچار مشکل شود در حالی که در کاشت مو به روش SUT عاملی به اسم دوران نقاهت وجود ندارد و افراد بعد از این عمل به زندگی عادی ادامه می دهد. خط رویش مو در این روش طبیعی است که باعث می شود تا خط جلو موها به شکل عروسکی و یک دست ترسیم نشود و به شکل خطی نامنظم و طبیعی دیده می شود.

کاشت مو به روش HRT :

یکی از انواع روش های کاشت مو کاشت مو به این روش است. کاشت مو یک روش تخصصی است که برای بعضی از بیماران صورت نمی گیرد. دلیل آن نبودن بانک مو بیمار است. امکان دارد بیمار رضایت زیادی از موهای باقی مانده خود نداشته باشد. در نتیجه ترجیح می دهد به جای این که پزشک از گرافت موهای باقی مانده او استفاده کند و روش دیگری را استفاده می کند.

برای این دسته از بیماران این روش توصیه می شود. در این روش نیاز به بانک مو بیمار نیست زیرا پزشک بانک مو 100 درصد طبیعی که با جنس و رنگ مو بیمار شباهت زیادی دارد را به او معرفی می کند. روش HRT با روش های دیگر متفاوت است که در آن نیازی به برداشت مو و زخم هایی که برای دریافت گرافت ایجاد می شود نخواهد بود.

کاشت مو چه عوارضی دارد ؟

کاشت مو مانند سایر روش های دیگر دارای عوارضی است که این عوارض زودگذر و موقتی هستند و بعد از گذشت چند روز از بین می روند. در ادامه با عوارض کاشت مو آشنا می شوید :

درد :

در عمل کاشت مو درد اتفاقی بسیار ناچیز است. درباره عمل کاشت مو به روش FUT یا نواری امکان دارد بیمار چند روز اول بعد از عمل درد خفیفی را احساس کند و برای تسکین درد در اولین شب بعد از عمل به داروی مسکن نیاز داشته باشد اما روش FUE هیچ دردی را در شب اول بعد از عمل به همراه ندارد.

خارش :

یکی از عارضه های بعد از کاشت مو خارش در ناحیه های درگیر در عمل در پوست سر در روش های سنتی FIT و FUT است. خاراندن سر در 4 روز اول بعد از عمل می تواند عواقب زیادی داشته باشد و باعث آسیب دیدگی گرافت های تازه کاشته شده شود. شدت خارش پوست سر بعد از کاشت مو خیلی کم است و در بیشتر موارد به هیچ مداخله درمانی نیاز دارند.

پوست سر را با مرطوب کننده های پوستی نرم نگه دارید که این اتفاق می تواند خارش سر را از بین ببرد. اگر خارش پوست سر ادامه دار باشد و خیلی زیاد باشد باید با پزشک مشورت کنید و از یک پماد استروئید که با دستور پزشک باشد استفاده کنید.

خونریزی :

کاشت مو به روش FUE و روش نواری انجام می شود و بر روی ناحیه اهدا کننده در پوست سر یک پانسمان گذاشته می شود تا فشار کوچکی را روی این نواحی وارد کند. این اتفاق باعث می شود که خطر بروز خون ریزی بعد از کاشت مو به حداقل برسد.

بعد از تمام شدن عمل کاشت مو امکان دارد در ناحیه اهدا کننده یا ناحیه پذیرنده در پوست سر خون ریزی وجود دارد. این خونریزی اگر اتفاق بیفتد با گذاشتن یک گاز استریل و فشار آرام روی سر خون ریزی را می توان متوقف کرد. اگر خون ریزی متوقف نشود باید با پزشک مشورت کنید.

هزینه کاشت مو برای خانم ها

هزینه کاشت مو برای خانم ها برای پیوند مو اهمیت دارد. برای جراحی پیوند مو امکان دارد یک تیم جراحی تشکیل شده از چند پرستار، جراح و تکنسین را نیاز داشته باشد. موادی که برای این امر باید مصرف دربردارنده هزینه می باشد. اگر تمایل به استفاده از امکانات بیشتر برای دست یافتن به نتیجه دارید لازم است هزینه های زیادی را صرف کنند. هزینه های پایین و استفاده از بهترین روش برای پوند مو صورت می گیرد که خلاف واقع خواهد بود.

هزینه کاشت مو برای خانم ها 

چرا کاشت مو انجام می دهند ؟

ریزش مو امکان دارد در اثر عوامل مختلف مانند بالا رفتن سن ایجاد شود و این احتمال برای بیشتر مردان یا رسیدن به یک سن مشخص وجود دارد. روش های زیادی دارد که می توان در رابطه با طاسی و ریزش مو آن ها در نظر گرفت و یکی از راه های درمان ریزش مو عمل کاشت مو می باشد.

کاشت طبیعی مو روشی است که در آن فولیکول های مو از بخشی از بدن گرفته شده و به بخشی از بدن که به طاسی مبتلا شده است و مکان دریافت کننده نامیده می شود انتقال می باید. بیشتر مردان از این روش طبیعی پیوند مو استفاده کنند. در سال 2013 گزارش شد بیشتر از 71 درصد افرادی که این عمل را دریافت می کردند مرد می باشد.

سایر روش های کاشت مو به زنان اختصاص دارد. در قدیم بیشتر زنان ترجیح می دهند بعد از ریزش مو به سراغ استفاده از موهای مصنوعی و کلاه گیس بروند. این موضوع شاید برای چند ساعت مشکلات آن ها را حل می کرد اما دردسرهای زیادی را به وجود می آورد. روش های دائمی مانند پیوند طبیعی مو جای روش های موقت برای مقابله با ریزش مو را گرفتند.

افرادی که این روش را انجام می دهند به کمک نتیجه طبیعی این روش بعد از مدتی فراموش می کنند که این تجربه را پشت سر گذاشتند. دیگران در برخوردهای اولیه متوجه این اتفاقات در ظاهر افراد نمی شوند. مشکلات ریزش مو و طاسی سر بیشتر از زنان مردان را تهدید می کند اما بیشتر از زنانی که با این چالش رو به رو می شوند به سراغ کاشت مو می روند. شاید تراشیدن همه یا درصد زیادی از موهای سر قبل از انجام پیوند مو برای زنان دشوار باشد اما نتیجه نهایی کار آن ها را کاملا راضی خواهد کرد.

کلام آخر

قبل از انجام کاشت مو سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را انتخاب کنید. از افراد با تجربه و افرادی که قبل از این روش استفاده کردند کمک بگیرید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. ممنون از این که تا آخر مقاله هزینه کاشت مو برای خانم ها همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان (کلیک کنید)