هزینه عمل کاشت مو در کرج

آیا تصمیم به کاشتن مو دارید؟ مطمئنا می خواهید بدانید هزینه عمل کاشت مو در کرج چقدر است. هزینه عمل کاشت در کرج مانند دیگر روش های زیباسازی به عوامل مختلفی بستگی دارد و هر کدام از کلینیک ها و متخصصین هزینه متفاوتی برای کاشت مو در نظر می گیرند. پس تا زمانی که نزد آن ها مراجعه نکنید و موها و وضعیت بانک مو مورد بررسی قرار نگیرد، هزینه عمل کاشت مو در کرج مشخص نمی شود.

برای این که با اطلاعات دقیق و کافی برای کاشت مو اقدام کنید تا قبل از مراجعه به کلینیک و متخصص کاشت مو نکات لازم را بدانید در این مطلب همراه ما باشید. ما سعی کردیم از عوامل تاثیرگذار بر روی هزینه عمل کاشت مو در کرج را برای شما شفاف سازی کنیم تا با آگاهی کامل نسبت به پزشک مراجعه کنید.

  کاشت مو  چیست ؟

کسانی که دچار ریزش مو هستند یا در ناحیه سر با طاسی  مواجه شدند، تنها با کاشت‌مو می‌توانند ظاهر  موهای خود را ترمیم  و موهای از دست رفته را جبران کنند.  ممکن است شما هم با انجام روش های مختلف برای رفع موهای از دست رفته به نتیجه ایده آل نرسید و تصمیم بگیرید برای رفع مشکتان کاشت مو انجام دهید. اما این نکته را باید بدانید که کاشت مو نسبت به دیگر روش های رفع ریزش مو هزینه بیشتری دارد. البته شما با پرداخت تنها یکبار برای کاشت مو به نتیجه ایده آل می رسید و نیاز نیست دیگر بابت طاسی و ریزش مو دوباره نگران باشید.

به طور کلی، مراحل کاشت مو به گونه‌ای است که موها از قسمت بانک مو که معمولا پشت سر قرار دارد به ناحیه دچار ریزش شده انتقال پیدا می‌کند. این مراحل با تکنیک ها و روش های مختلف انجام می شود و هر چقدر روش انتخابی نتیجه بهتری برای فرد داشته باشد به عنوان بهترین راه برای کاشت مو انتخاب خواهد شد.

  کاشت مو  چیست ؟

فرایند کاشت مو چگونه است؟

امروزه کاشت مو به عنوان بهترین روش برای رفع موهای از دست رفته شناخته شده است و موجب  جلوگیری از ریزش مو می شود. کسانی که بیش از حد با ریزش مواجه هستند و موهای از دست رفته شان توانایی رشد دوباره ندارد با استفاده از کاشت مو می توانند به بهترین نتیجه برسند و  با به دست آوردن موهای جدید لذت ببرند.
عوامل متعددی بر روی هزینه عمل کاشت مو تاثیر گذار است.

 عوامل متعدد تاثیرگذار بر روی هزینه کاشت مو :

 انتخاب متخصص کاشت مو: معمولاً پزشکان با توجه به مهارت و تجربه ای که در زمینه کاشت مو دارند، هزینه این روش را مشخص می کنند. هر چقدر پزشک در زمینه کاشت مو تجربه بیشتری داشته باشد، مسلماً هزینه عمل کاشت مو افزایش پیدا می کند. چرا که پزشکان با تجربه نسبت به مراحل کاشت مو واقف هستند و با پیچیدگی های عمل آشنایی بیشتری دارند و بهتر می توانند نتیجه کاشت مو را به ثمر برسانند.
پس اگر می خواهید به بهترین نتیجه کاشت مو برسید، بهتر است برای انجام این کار به سراغ باتجربه ترین متخصصین کاشت مو مراجعه کنید.

شرایط کاندید کاشت مو:  شرایط هر کدام از کاندیدای کاشت مو با دیگری متفاوت است. به همین خاطر هزینه کاشت مو برای هر فردی فرق می کند. معمولاً کسانی که دارای طاسی بیشتری در ناحیه سر هستند، هزینه کاشت مو برای آنها بیشتر خواهد بود. چراکه به تعداد گرافت های بیشتری نیاز دارند و عمل جراحی برای آنها  زمان بیشتری طول می کشد و متخصص برای کاشت تمام گرافت ها به دقت و زمان بیشتری نیاز دارد.

 روش انتخابی کاشت مو: آیا می دانید کاشت مو با روش های مختلف انجام می شود و انتخاب روش مناسب به شرایط شخص و نظر پزشک بستگی دارد. معمولاً روش‌هایی که به متد و تکنیک های روز دنیا نیاز دارند، هزینه بیشتری برای کاشت مو صرف می شود. روش micro fit نیاز به دستگاه مخصوصی دارد و پزشکان برای اجرای این روش هزینه بیشتری دریافت می کنند. اما در مقابل کاشت مو با روش های قدیمی تر مانند fit که به صورت دستی انجام می شود، هزینه کمتری دارد. در واقع، نگهداری از تکنیک ها و متدهای روز دنیا و دستگاه های کاشت مو هزینه بیشتری برای کلینیک زیبایی در بردارد.

 موقعیت مکانی کلینیک: کلینیکی که انتخاب کردید، در چه شهر و چه موقعیت مکانی قرار دارد؟ شاید تعجب کنید. اما موقعیت مکانی کلینیک بر روی هزینه کاشت مو تاثیر گذار است. معمولا کلینیک هایی که در شهرهای پیشرفته قرار دارند، هزینه بیشتری برای کاشت مو دریافت می کنند و با توجه به موقعیت مکانی هزینه ی متفاوت تری نسبت به دیگر کلینیک ها برای خدمات خود در نظر می گیرند.

هزینه کاشت مو به روش sut چقدر است؟

اگر روش انتخابی شما برای کاشت مو روش sut است و می خواهید بدانید هزینه عمل کاشت مو در کرج در این روش چقدر می شود باید به کلینیک انتخابی خود مراجعه کنید تا متخصص با بررسی‌های انجام شده هزینه کاشت مو به روش sut را برای شما مشخص کند. معمولا مراکز مختلف برای انجام کاشت مو به روش sut هزینه های مختلفی در نظر می گیرند و همانطور که گفتیم عوامل متعددی بر روی هزینه کاشت مو تاثیر گذار است. اما این روش نسبت به روش قدیمی هزینه بیشتری دارد. چرا که برداشت فولیکول ها به صورت تک واحدی است و متخصص باید زمان بیشتری برای انجام کاشت مو در نظر بگیرد.

هزینه کاشت مو  هر تار مو

معمولا هزینه کاشت مو بر اساس تعداد گرافت های مورد نیاز مشخص می‌شود. تعداد گرافت مورد نیاز یک معیار اصلی برای تعیین هزینه کاشت مو است. چرا که در مراحل کاشت گرافت های مو از ناحیه بانک به ناحیه طاسی سر منتقل می‌شود و هرچقدر شخص طاسی سر بیشتری داشته باشد، به تعداد بیشتری گرافت نیاز دارد. البته این مورد تنها تعیین کننده هزینه عمل کاشت مو نیست.  برای این که بهتر متوجه این مثال شوید، لازم است به این مثال دقت کنید. کاشت ‌مو به روش sut یکی از جدیدترین روش های کاشت مو در حال حاضر است که نسبت به کاشت مو به روش fUE یا fIT که روش های قدیمی تر کاشت مو می باشد، هزینه بیشتری در بر دارد و اگر کسی بخواهد کاشت مو خود را با روش جدیدتری انجام دهد، هزینه بیشتری بابت کاشت مو باید پرداخت کند. اما اگر به دنبال یک روش ارزان قیمت هستید، روش های قدیمی تر برای شما هزینه های کمتری در بر می گیرد.

هزینه کاشت مو  هر تار مو

آیا قیمت کاشت مو مردان و زنان متفاوت است؟

برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که تفاوتی بین کاشت مو در زنان و مردان وجود ندارد. در حقیقت میزان هزینه به فاکتورهایی مانند وضعیت بانک مو، سطح تاسی مو، مقدار گرافت های مورد نیاز و… بستگی خواهد داشت. با توجه به این که آقایان بیش تر از خانم ها دچار تاسی و ریزش مو می شوند، سطح ریزش در آنها بسیار بیش تر از خانم ها است. به همین خاطر، هزینه های مربوط به کاشت در آقایان بیش تر خواهد بود. معمولا خانم ها برای پرپشت کردن موهای سر و ابروی خود اقدام می کنند. به همین خاطر به نسبت آقایان به تعداد گرافت های بسیار کم تری نیاز خواهند داشت.

مراحل کاشت مو به چه صورت است؟

معمولا مراحل کاشت مو در تکنیک های مختلف کاشت مو به یک صورت است. تنها تفاوت آن ها در چگونگی برداشت و گرافت ها خواهد بود. در این قسمت این مراحل به صورت کاملا واضح و شفاف آورده شده است:

  • طراحی ابروها

در ابتدا پزشک با توجه به سلیقه بیمار و آناتومی صورت او طراحی ابرو را انجام می دهد. این کار با استفاده از ابزارهای مهندسی  به صورت کاملاً دقیق انجام می شود. به همین خاطر می توان شاهد نتایج بسیار عالی از این عمل بود.

  • تزریق بی حسی و برداشت گرافت ها

در این مرحله بی حسی موضعی به ناحیه برداشت مو تزریق شده و بعد از چند دقیقه اثر آن بررسی می شود. فولیکول های سالم با استفاده از تکنیک های مختلف، از قسمت های پشت یا کناره های سر برداشته می شود.

  • آماده سازی گرافت ها

در این مرحله، بعد از برداشت گرافت ها، تیم درمانی فولیکول ها را در زیر میکروسکوپ بررسی کرده و مقاوم ترین و سالم ترین آنها را جدا می کنند. این فرآیند تماماً با استفاده از نیروی انسانی به صورت دستی انجام می شود. به هر میزان که فولیکول ها در مدت زمان کم تری در خارج از بدن باشند احتمال موفقیت آمیز بودن کاشت مو بیش تر خواهد بود. به همین خاطر انتظار می رود که کادر درمانی در این زمینه مهارت و سرعت عمل بسیار بالایی داشته باشند.

  • کاشت گرافت ها

در این مرحله با استفاده از ابزارهای خاصی سوراخ های بسیار کوچکی بر روی ناحیه کاشت ایجاد می شود. سپس فولیکول هایی که توسط کادر درمان جداسازی شده بودند در این ناحیه قرار گرفته و کاشته می شوند. قطر سوراخ ها بسیار کم بوده و هیچ گونه زخمی بر روی ناحیه کاشت ایجاد نمی شود. این برش ها بخیه زده شده و با پانسمانی بر روی سر قرار می گیرد تا از بخیه ها و نواحی جراحی محافظت کند.

آیا واقعاً به کاشت مو نیاز دارید؟

مهمترین مرحله ای که قبل از کاشت مو وجود دارد این است که آیا کاندید مناسبی برای کاشت مو هستید و یا  واقعاً به این روش نیاز دارید یا نه. برخی افراد با توجه به شرایطی که دارند نمی توانند از کاشت مو به عنوان یک روش برای جبران ریزش موها و رفع طاسی سر استفاده کنند .چرا که بانک موی مناسبی ندارند و یا دچار ریزش مو پراکنده هستند. همچنین برخی افرادی که دچار بیماری های خاصی هستند، تا زمانی که بیماری شان درمان نشود کاشت مو برای آنها هیچ نتیجه‌ای به همراه ندارد. پس قبل از این که به هزینه عمل کاشت مو در کرج فکر کنید، حتما شرایط و سلامتی خود را مورد بررسی قرار دهید.
افراد دیگری هم هستند که به دلایل مختلف دچار ریزش مو شدند. در صورت رفع دلایل به‌راحتی می‌توانند مشکل ریزش مویشان را برطرف کنند و نیازی به کاشت مو ندارند. در واقع، یافتن علت ریزش مو مهم ترین مرحله کاشت مو است. پس اگر شما هم دلیل ریزش موهایتان برطرف کننده است بهتر است به جای کاشت مو مشکل ریزش موی خود را برطرف کنید.
نکته مهم! بسیاری از افراد جوان که به تازگی دچار ریزش شده اند، بدون بررسی های لازم اقدام به کاشت مو می‌کنند. این دسته از افراد هنوز الگوی ریزش موهایشان کامل نشده اند و ممکن است بعد از کاشت دوباره با ریزش مو مواجه شوند. در صورت عدم توجه به این نکته مطمئنا عمل کاشت موی آنها عملا بی نتیجه خواهد ماند.

 آیا کلینیکی که برای کاشت مو انتخاب کردید دارای مجوز می باشد یا نه؟

امروزه کلینیک های بسیاری در زمینه کاشت مو فعالیت می کنند که انتخاب از میان آنها کمی سخت به نظر می‌رسد. اما شما برای این که مراحل کاشت مو را با موفقیت پشت سر بگذارید و بدانید که آیا واقعاً به انجام کاشت مو نیاز دارید، باید به یکی از معتبرترین کلینیک های کاشت مو مراجعه کنید تا مراحل کاشت نزد متخصصین با تجربه و حرفه‌ای انجام شود و شرایط شما قبل از شروع کاشت مورد بررسی قرار گیرد.  همچنین با انتخاب ایده آل مطمئنا هزینه معقولانه ای برای کاشت مو پرداخت خواهید کرد و به نتیجه ایده آل خواهید رسید.

تعیین طرح ابرو قبل از کاشت :

ریخت‌شناسی یکی از مهم ترین دلایل نیاز به جلسات مشاوره قبل از کاشت ابرو است. یکی دیگر از کارهای مهمی که باید در جلسات قبل از عمل و البته بعد از ریخت‌شناسی ابرو انجام شود، تعیین فرم ابرو است. این مشخص می کند که فولیکول های برداشته شده دقیقاً کجا قرار گیرند و زاویه آن ها چگونه باشد. تعیین طرح ابرو معمولا بر اساس اصول زیبایی شناسی و بر اساس وضعیت فعلی ابرو و صورت فرد انجام می شود. مهم ترین نکته در تعیین طرح ابرو این است که طرح جدید باید با کل صورت و به خصوص چشم ها هماهنگی داشته باشد.

در این فرآیند باید نقطه شروع ابرو مشخص شود. تعیین نقطه شروع باعث می شود که ابروهای کاشته شده نه خیلی به هم نزدیک باشند و نه خیلی از هم دور شوند. علاوه بر نقطه شروع، نقطه پایان باید مشخص شود. این نقطه نباید به شقیقه ها یا نزدیک کنار صورت کشیده شود. در نهایت انحنای ابرو که مهمترین قسمت ابرو است مشخص می شود. محل انحنای ابروها تاثیر زیادی روی چهره فرد دارد. اگر انحنای ابرو خیلی بالا یا پایین باشد، چهره فرد را متعجب، عصبانی یا ناراحت می کند و اصلا خوشایند نیست.

تعیین طرح ابرو قبل از کاشت :

چه اتفاقاتی در روز عمل می افتد ؟

پس از اینکه جراح و متقاضی در مورد طراحی ابرو به توافق رسیدند و معاینات کامل شد، تاریخ جراحی مشخص می شود. در روز جراحی، پزشک باید فولیکول های مو را از بانک موی تعیین شده گرفته و به محل مورد نظر ابرو منتقل کند. برای کاشت ابرو، بانک مو معمولا در پشت سر، گردن و پشت گوش قرار دارد. نکته مهم این است که فولیکول های استخراج شده باید تک مویی باشند. در غیر این صورت خود پزشک باید فولیکول استخراج شده را بشکند و به یک تار مو تبدیل کند.

پس از اینکه جراح و متقاضی در مورد طراحی ابرو به توافق رسیدند و معاینات کامل شد، تاریخ جراحی مشخص می شود. در روز جراحی، پزشک باید فولیکول های مو را از بانک موی تعیین شده خارج کرده و به ناحیه مورد نظر ابرو منتقل کند. برای کاشت ابرو، بانک مو معمولا در پشت سر، گردن و پشت گوش قرار می گیرد. نکته مهم این است که فولیکول های استخراج شده باید تک مویی باشند. در غیر این صورت خود پزشک باید فولیکول استخراج شده را بشکند و تبدیل به تار مو کند.

پس از تهیه گرافت ها، پزشک متخصص با تیغه های بسیار کوچک سوراخ هایی در ناحیه مورد نظر ایجاد کرده و گرافت ها را داخل این سوراخ ها قرار می دهد. در مرحله کاشت، توجه به زاویه کاشت مو و جهت رویش آن بسیار مهم است. عدم توجه به این مشکل فرم ابروها را خراب می کند یا حتی ممکن است باعث رشد عمودی موهای ابرو شود. در تمام این مراحل پزشک از بی حسی موضعی استفاده می کند. به همین دلیل، فرد دیگر عوارض مربوط به بیهوشی را تجربه نخواهد کرد و به دوره نقاهت بسیار کوتاه تری نیاز دارد.

بعد از کاشت مو باید چه نکاتی را رعایت کنیم؟

معمولاً پزشک بعد از انجام کاشت مو توصیه هایی به شما می کند. رعایت این تکنیک ها تاثیر بسیار زیادی بر روی کیفیت نتیجه نهایی و همچنین جلوگیری از عوارض خواهد داشت. به همین خاطر به شما پیشنهاد می کنیم که به هیچ عنوان در رعایت این نکات کوتاهی نکنید. در این قسمت برخی از مهم ترین مراقبت های پس از کاشت مو آورده شده است:

  •  حدود سه روز پس از کاشت مو از خوردن مشروبات الکلی خودداری کنید؛ چرا که الکل باعث رقیق شدن خون و در نهایت خونریزی می شود.
  • از مصرف داروهایی مانند آسپرین به مدت یک ماه پس از کاشت مو خودداری کنید.
  • به مدت دو هفته از انجام فعالیت های سنگین خودداری کنید؛ چرا که ممکن است موجب خونریزی، از دست رفتن گرافت ها و تورم شدید در ناحیه چشم شود.
  • در هنگام خواب، سر و قسمت بالای بدنتان را با استفاده از بالش نرم بالاتر از قلب قرار دهید.
  •  به مدت یک روز بعد از کاشت مو لازم نیست موهایتان را بشویید؛ بعد از گذشت این زمان می توانید طبق توصیه های پزشک، موهای خود را با آب ولرم و فشار کم شستشو دهید.

کلام آخر

حال که متوجه شدید عوامل مختلفی بر روی هزینه عمل کاشت مو تاثیر گذار است. مطمئنا بهتر می توانید هزینه های اعلام شده توسط کلینیک های مختلف را درک کنید و تشخیص دهید کدام کلینیک برای انجام این روش زیباسازی گزینه بهتری خواهد بود.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان (کلیک کنید)