معایب کاشت ابرو

امروزه کاشت ابرو طرفداران بسیاری را به خود جذب کرده است ، معایب کاشت ابرو و مزایای آن برای هر فردی ممکن است که پیش بیاید افراد با انجام یک سری اقدامات قبل و بعد از عمل می توانند معایب کاشت ابرو را به حداقل خود برسانند ، ابرو ها و موهای افراد به دلایل مختلفی مانند زمینه های ژنتیکی ، افزایش سن و یا برخی از بیماری ها و یا دارو های بسیار خاص دچار ریزش خواهند شد ، برخی از افراد از این روش کاشت برای جبران ریزش موی ابرو و یا تقویت رشد ابرو ها مورد استفاده قرار می دهند .

با انجام عمل کاشت ابرو ، ابرو ها پر پشت ، حالت دار و بسیار زیبا خواهند شد ، با ایجاد تکنیک های بسیار جدید و با استفاده از روش های با کیفیت تر برای انجام کاشت ابرو ، افراد بسیاری به استفاده از این عمل جراحی دارند ، اما این عمل جراحی مانند دیگر عمل های جراحی دارای مزایا و معایب خاصی هستند ، در ادامه قصد داریم شما را با معایب کاشت ابرو آشنا کنیم ممنون می شویم که ما را تا آخر این مقاله همراهی کنید .

کاشت ابرو چیست ؟

این روش کاشت یک عمل زیبایی به حساب می آید که برای بازسازی ابرو هایی که دچار ریزش و نازک شده اند کمک بسیاری می کند و یک ظاهر کاملا طبیعی برای افراد ایجاد می کند ، دلایل بسیاری نیز وجود دارد که افراد تصمیم به انجام کاشت ابرو می کنند ، در صورتی که شما فرد مناسبی برای انجام کاشت ابرو باشید یک نتیجه دائمی و کاملا طبیعی را دریافت می کنید ، روش های مختلف کاشت ابرو دقیقا کانند کاشت مو می باشند که شامل برداشت فولیکول های مو فرد از نواحی اهدا کننده و پیوند آن ها به نواحی مورد نیاز نی باشد .

موهای ابرو بر خلاف مو های سر به صورت رشته های کاملا جداگانه رشد خواهند کرد و هیچ گروه مویی و یا فولیکولی در ابرو ها وجود ندارد که بتوان آن ها را از یک ناحیه به ناحیه دیگر انتقال دارد ، به طور کلی در این روش از موهای پشت سر و یا بالای گردن که در برابر ریزش مو مقاومت بالایی دارند و نسبتا هم نازک تر می باشند برای پیوند به ناحیه ابرو مورد استفاده قرار می گیرد .

کاشت ابرو چیست ؟

 

معمولا تشخیص این عمل زیبایی برای دیگر افراد یک کار نسبتا سختی می باشد زیرا نتیجه این عمل جراحی بسیار طبیعی و ظریف می باشد ، اگر چه که روش های مدرن این عمل زیبایی زمان بهبودی بسیار سریع تر خواهد بود اما انتخاب یک دکتر خوب برای کاشت ابرو جراحی زیبایی با تجربه در عمل کاشت مو ابرو کاملا ضروری می باشد تا از آن اطمینان کامل را داشته باشید که به بهترین نتیجه ممکن خود برسید . با توجه به پیشرفت همه روش های عمل جراحی معایب کاشت ابرو و عوارض آن به حداقل خود رسیده است و این عمل در سال های اخیر هم مورد توجه خانم ها و آقایان بسیاری قرار گرفته است .

دلایل بسیار مهمی که باعث کم پشتی و نقص در ابرو ها می شود : 

 • دست کاری ابرو قطعا باعث ریزش آن ها می شود که به طور مثال برداشت ابرو ها با استفاده از موچین ها و یا رنگ نمودن پی در پی آن به صورت طولانی مدت یکی از مهم ترین دلایل آسیب و تحریک ریشه های مو می باشد که امکان دارد رشد مو در آن قسمت بسیار کم و یا رشد آن کاملا متوقف شود .
 • بیماری کم کاری تیروئید نیز می تواند بر روی رشد مو ها تاثیر بگذارد و موجب کم پشتی ابرو ها و موها شود .
 • انجام یک سری از روش های مختلف بر روی موها و ابرو ها مانند تاتو و هاشور به طور همیشگی و تغییر ابرو ها به شکل های گوناگون موجب ریزش ابرو ها خواهد شد که ممکن است ابرو ها دیگر به حالت اولیه خود برنگردد .
 • یک سری بیماری هایی که تحت فعالیت های کاملا خاص مانند شیمی درمانی و یا پرتو درمانی ابرو های خود را از دست داده اند .

معایب کاشت ابرو

یکی از پر طرفدار ترین عمل های زیبایی عمل کاشت ابرو می باشد و به همین دلیل است که برای انجام این عمل جراحی به یک پزشک جراح با تجربه و مهارت بالا نیاز دارید ، به همین دلیل انجام عمل کاشت ابرو با توجه به تراکم مو ، مقدار و ضخامت مورد هزینه تقریبا بالاتری نسبت به دیگر روش ها مانند فیبروز ، تتو و میکرولیدینگ دارد .

اگر کاشت ابرو با روش FUT صورت گیرد با توجه به اینکه فرد نیلز به بخیه و جراحی دارد موجب ایجاد زخم در ناحیه اهدا کننده نیز می شود ، امکان دارد که به مدت چند ماه لازم باشد که فولیکول های ریشه شما محکم تر شود ، ریزش بعد از انجام کاشت ابرو و مو و رشد دوباره آن ها موجب محکم شدن ریشه ها می شود ، همچنین ممکن است که فولیکول های کاشته شده موی جدیدی را برای ابرو ها ایجاد نکنند و نیاز به مراحل بعدی کاشت دوباره موها شود ، از دیگر معایب کاشت ابرو هزینه آن است ، به دلیل این که عمل کاشت ابرو جزو جراحی های زیبایی می باشد پس بیمه هم در پرداخت هزینه کاشت ابرو کمک چندانی نمی کند .

 • تورم و یا کبودی بسیار کم در ابرو ها
 • به وجود آمدن زخم در نواحی کاشت ابرو ها
 • احساس خارش در نواحی ابرو ها و اطراف آن ها به مدت یک و یا دو روز که با زدن پماد های مخصوص که توسط پزشک جراح کاشت تجویز می شود کاملا برطرف خواهد شد .
 • امکان نداشتن یک خواب یکسان موهای ابرو بعد از انجام کاشت ابرو .

معایب کاشت ابرو

عوارض کاشت ابرو

در این قسمت از مقاله قصد داریم شما را با عوارض احتمالی این عمل جراحی و راه کار های موثر درمان آن آشنا کنیم با ما همراه باشید ، در صورتی که شما یک فرد مناسب برای انجام کاشت ابرو هستید حتما با ما همراه باشید و با عوارض احتمالی که امکان دارد بعد از انجام عمل در شما ایجاد شود آشنایی کامل را داشته باشید ، این نکته را هم باید بدانید که عوارضی که در این قسمت از مقاله بیان خواهیم کرد یک عوارض کاملا احتمالی می باشند و بیان آن هم به این معنا نمی باشد که تمامی افراد بعد از انجام کاشت ابرو شاهد این عوارض می شوند .

قرمز شدن پوست یکی از عوارض احتمالی انجام کاشت ابرو می باشد ؛

این انتظار را داریم که در روز های ابتدایی انجام کاشت ابرو پوست منطقه اطراف ابرو کمی دچار قرمزی شود و جوش ها و لکه های ریز قرمز رنگی را در پوست خود مشاهده کنید ، به طور کلی بعد از گذشت یک مدت بسیار کوتاه این لکه ها به طور کامل از بین خواهند رفت و پوست اطراف ابرو نیز به حالت عادی خود برخواهد گشت ، پس این عارضه نیاز به هیچ گونه درمانی ندارد .

در صورتی که قرمزی در پوست شما بعد از گذشت یک مدت طولانی ادامه داشت و به طور کاملا از بین نرفت فرد بیمار با پزشک جراح خود این موضوع را در میان بگذارد و به او اطلاع دهد ، به طور حتم پزشک جراح با انجام یک سری از معاینات راه کار های درمانی مورد نیاز را به فرد ارائه خواهد داد . این نکته را باز هم تاکید می کنیم که قرمز شدن پوست اطراف ابرو بعد از انجام کاشت ابرو کاملا طبیعی می باشد و بعد از گذشت چند روز این قرمزی به طور کامل از بین می رود پس در صورتی که این قرمزی را در پوست خود مشاهده کردید به هیچ وجه نگران نباشید .

داشتن یک ظاهر ناخوشایند در ابرو ها از دیگر عوارض کاشت ابرو می می باشد ؛

در برخی از مواقع در صورتی که عمل کاشت ابرو به درستی انجام نشده باشد و فولیکول های مو در یک زاویه مشخص کاشته نشده باشد بعد از انجام عمل ابرو ها در جهات عمودی و نا مطلوب خود رشد خواهد کرد و یک حالت غیر طبیعی به خود می گیرد ، در چنین شرایطی فرد بیمار از انجام کاشت ابرو خود به هیچ وجه احساس رضایت نمی کند .

این نکته بسیار مهم است که انجام کاشت ابرو در یک مرکز مورد اعتماد و توسط فرد متخصص با تجربه انجام شود ، همچنین در صورتی که پزشک جراح تجربه کافی را در این زمینه نداشته باشد و یک زاویه  مناسب برای کاشت فولیکول های مو انتخاب نکند موهای ابرو در روندی خلاف روند ابرو های طبیعی رشد خواهد کرد که در این حالت ابرو ها یک حالت غیر طبیعی به خود می گیرد .

پس فرد حتما باید در انتخاب پزشک جراح خود و کلینیکی که قرار است در آن کاشت ابرو خود را انجام دهد دقت کند ، بعد از انجام تحقیقات لازم برای انجام کاشت ابرو اقدام به کاشت ابرو خود کنید ، با انجام این کار از بسیاری از عوارض کاشت ابرو جلوگیری خواهید کرد و از نتیجه کاشت ابرو خود نیز رضایت خوبی خواهید داشت .

عوارض کاشت ابرو

ظاهر غیر عادی ابرو ها بعد از انجام کاشت ابرو ؛ 

یکی دیگر از مهم ترین مشکلاتی که بعد از انجام کاشت ابرو افراد مشاهده خواهند کرد یک ظاهر غیر عادی در ابرو ها به دلیل تفاوت موهای کاشته شده با ابرو های کاملا طبیعی افراد می باشد ، افراد باید در این زمینه کمی صبور باشند به این دلیل که بعد از گذشت مدت زمان بسیار کوتاهی با خوابیدن ابرو های پیوند زده شده ابرو های فرد یک حالت طبیعی پیدا می کند که این ابرو های کاشته شده هم مانند ابرو های طبیعی یک حالت خوابیده و یک دست را به خود خواهد گرفت .

احتمال خونریزی بعد از انجام کاشت ابرو ؛ 

یکی دیگر از عوارض کاملا احتمالی بعد از انجام کاشت ابرو خونریزی می باشد ، در این عمل زیبایی هم مانند هر عمل جراحی احتمال خونریزی در آن وجود دارد ، برای پیشگیری از ایجاد این عوارض لازم  است که در روز های اولیه کاشت ابرو خود از مصرف دارو هایی که خون شما را رقیق تر می کند و زمینه را برای خونریزی شما فراهم می کند کاملا خودداری فرمایید ، دارویی هایی مانند آسپرین ، موترین و یا دارو های ضد التهابی به غیر از استروئیدی از جمله داروهایی هستند که در بسیاری مواقع موجب رقیق شدن خون در بدن شما می شود ، همچنین در صورتی که پزشک جراح شما این دارو ها را برای شما تجویز کرده است حتما لازم است که طبق دستورات پزشک آن ها را مصرف نمایید .

در برخی از مواقع هم ممکن است با وجود رعایت تمامی نکات و عدم استفاده از دارو هایی که موجب رقیق شدن خون می شود خونریزی در نواحی کاشت ابرو و یا نواحی اهدا کننده اتفاق بیافتد که در چنین مواردی لازم است که با استفاده از یک گاز استریل و یا یک پارچه تمیز تر روی قسمتی که دچار خونریزی شده است کمی فشار دهید و به مدت 5 دقیقه در همان حالت خود نگه دارید که خونریزی در آن ناحیه کمتر شود ، در صورتی که با استفاده از این روش هم خونریزی در ناحیه مورد نظر متوقف نشده باشد بهتر است به پزشک عمل زیبایی خود و یا مرکزی که عمل کاشت ابروی خود را انجام داده اید بروید و یا با آن ها تماسی بگیرید .

به طور کلی احتمال بروز خونریزی بعد از انجام عمل کاشت ابرو بسیار کم می باشد و معمولا خونریزی بعد از عمل کاشت ابر. در افراد به هیچ مشاهده نمی شود .

تورم در نواحی کاشت ابرو ؛ 

یکی دیگر از عوارض های احتمالی انجام کاشت ابرو تورم می باشد ، برای پیشگیری از ایجاد تورم در نواحی کاشت لازم است که به مدت 5 دقیقه بعد از انجام کاشت ابرو خود از خم نمودن ابرو های خود بپرهیزید و در صورتی که نیاز به برداشتن یک وسیله از روی زمان دارید بهتر است که ابتدا بنشینید و آن را بردارید . علاوه بر این ها با استفاده از کمپرس های گرم هم می توانید برای کاهش تورم خود استفاده نمایید .

پس بهتر است که بعد از گذشت چند ساعت از انجام کاشت ابرو خود از انجام یک سری حرکات شدید مانند خم شدن ، تند راه رفتن و یا دویدن حتما بپرهیزید و در صورتی که تورم را در این نواحی مشاهده کرده اید با استفاده از کمپرس های آب گرم می توانید آن را به طور کامل بر طرف نمایید .

یکی دیگر از نکات بسیار مهمی که فرد بعد از انجام کاشت ابرو خود باید آن را انجام دهند این است که لازم است به مدت 7 روز بعد از انجام کاشت ابرو خود از انجام هر گونه فعالیت های ورزشی خودداری فرمایید و بعد از گذشت 7 روز می توانید یک سری از فعالیت های سبک را انجام دهید ، انگار دیگر ورزش های پر تحرک هم بعد از 14 روز هیچ مانعی ندارد .

تورم در نواحی کاشت ابرو ؛ 

دلایل مهم انجام کاشت ابرو

به طور کلی دو نوع افراد هستند که علاقه بیشتری به انجام کاشت زیبایی کاشت ابرو دارد ، دسته اول افرادی هستند که دلیل پیرایش بیش از اندازه و یا ایجاد زخم موهای ابرو خود را به طور کامل از دست داده اند و همچنین افرادی که به دلیل بیماری هایی مانند کم کاری تیروئید ابرو های نازکی را دارند ، دلایل مختلف دیگری هم برای کاشت ابرو وجود دارد که شامل موارد زیر می شود .

 • یک سری از ضربه های جسمی که شامل آسیب های صورت و زخم های ناشی از حوادثی مانند تصادفات جاده ای ، سوختگی های حرارتی و یا شیمیایی می شود .
 • درمان های جراحی که موجب از بین رفتن فولیکول های ابرو و به وجود آمدن زخم در بافت های پوست می شود .
 • رادیوتراپی و یا شیمی درمانی برای درمان سرطان هم می تواند موجب ریزش در ابرو ها شود .
 • کندن اجباری ابرو ها و دیگر موهای بدن معروف به تریکوتیلومانیا.
 • یک سری شرایط مادر زادی که موجب عدم وجود مو در بدن افراد می شود .
 • چاق شدن بیش از اندازه هم می تواند موجب از بین رفتن تراکم مو در ابرو ها شود .

مانند دیگر روش های عمل زیبایی برای انجام عمل کاشت ابرو هم چندین نکته وجود دارد که باید آن را مد نظر قرار دهید که این یک روش عمل جراحی می باشد پس نیاز به هزینه های نسبتا بسیار  دارد اما در نظر گرفتن این واقعیت که می تواند نتیجه همیشگی را برای افراد به همراه داشته باشد به این معنا می باشد که انجام این کار یک سرمایه گذاری ارزشمند می باشد ، همچنین این روش عمل جراحی در یک روز و با استفاده از بی حسی های موضعی انجام خواهد شد ، عوارضی همچون تورم و کبودی به مدت چند روز وجود دارد اما به زودی و خود به خود این عوارض از بین خواهد رفت .

کلام آخر

از این که ما را تا آخر مقاله معایب کاشت ابرو همراهی کردید از شما سپاس گزاریم همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما نیز در میان بگذارید .

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان (کلیک کنید)