آیا کاشت مو درد دارد ؟

یکی از مهم ترین سوالاتی که برای بسیاری از افرادی که قصد انجام کاشت مو را دارند این است که آیا کاشت مو درد دارد ؟ پاسخ به این سوال کمی سخت است به این دلیل که هر فردی آستانه تحملش و زمان درمان آن با فرد دیگری کاملا فرق دارد ، پس در بسیاری از موارد امکان دارد سطح متفاوتی از درد و ناراحتی را یم فرد تجربه کند و یک طرف دیگر روش های مختلف برای انجام کاشت مو نیز وجود دارد و امکان دارد در درمان های مختلف میزان درد نیز متفاوت باشد .

اگر قصد انجام کاشت مو را دارید به تمامی توصیه های قبل از انجام عمل جراحی پزشک زیبایی خود به درستی عمل کرده باشید در زمان عمل دچار دچار نمی شوید اما ممکن است تا چند روز بعد از این عمل جراحی فرد کمی احساس درد خواهد کرد ، همچنین در زمان دارو های بی حسی امکان دارد که افراد کمی احساس درد کنند که این درد ها با توجه به تحمل درد در افراد کاملا متفاوت می باشد . همان طور که می دانید درد ناشی از انجام این عمل جراحی در هر فردی کاملا متفاوت می باشد ، در ادامه مقاله آیا کاشت مو درد دارد ؟ قصد داریم شما را با کاشت مو و عوامل تاثیر گذار بر روی درد این عمل زیبایی آشنا کنیم ممنون می شویم که ما را تا آخر این مقاله همراهی کنید .

کاشت مو چیست ؟

زمانی که یک فرد دچار کم پشتی مو ها و یا طاسی موها شود می تواند یکی از روش های کاشت مو ها را استفاده کند ، این عمل زیبایی یک نوع عمل جراحی می باشد و برای این که بهترین نتیجه را از این عمل دریافت کنید باید این عمل زیبایی را توسط پزشک متخصص زیبایی و یک جراح با تجربه انجام دهید ، طبق قوانین داخلی ایران و وزارت بهداشت ،درمان و آموزش های پزشکی این روش زیبایی تنها در بیمارستان ها و مراکز و کلینیک های دارای مجوز قابل انجام می شود ، این مجوز های صادر شده از این سازمان ها باید نصب شوند و برای افراد بیمار کاملا قابل رویت باشد .

کاشت مو چیست ؟

به طور کلی عمل زیبایی کاشت مو طبیعی به روش های مختلفی مانند کاشت مو به روش fit ،fut و یا روش های ترکیبی مورد استفاده قرار می گیرد که هر کدام از این روش ها ویژگی های خاص خود را دارد و پزشک جراح زیبایی باید قبل از انجام این عمل زیبایی نسبت به وضعیت موی سر فرد بهترین روش جراحی را برای افراد انتخاب کند . این عمل زیبایی و یا پیوند موهای زنده با جا به جایی موی خود فرد انجام می شود و با اضافه کردن مو به سر فرد صورت نمی گیرد و در این روش زیبایی موهای پشت سر خود فرد متقاضی را که بانک مو نام دارد برداشته می شود و آن ها را آماده کرده و در جلوی شر فرد و مناطقی که دچار طاسی و یا کم پشتی شده اند کاشت مو انجام می شود .

در این مرحله منتقل کردن بانک موی سر فرد برای پزشک بسیار مهم می باشد ، روش های مورد استفاده پزشک جراحی زیبایی نیز بسیار مهم می باشد تا بیشترین مقدار موهای برداشته شده و پیوند داده شده و موی سر در بهترین جای خود کاشته شده باشد و بهترین نما و بیشتر تراکم را در موها ایجاد کند .

روش های مختلف کاشت مو

کاشت مو به روش FIT 

یکی از روش های کاشت مو ، کاشت مو به روش FIT می باشد ، این روش زیبایی یکی از جدید ترین روش های انجام کاشت مو می باشد که در این روش زیبایی بدون نیاز به جراحی برش و بخیه بر روی سر فرد ایجاد می شود که موجب می شود تا فرد بیمار هر چه سریع تر بهبود پیدا کند و درد بسیار کمتری را فرد حس کند ، اما این روش کاشت مو برای برخی از افراد قابل استفاده نمی باشد .

در این روش زیبایی موی فرد به صورت دانه به دانه برداشته خواهد شد و پیوند زده می شود و در این عمل زیبایی هیچ بخیه ای نداریم ، کاشت مو به روش اف آی تی برای پزشک زیبایی و بیمار روش بسیار آسان تری می باشد اما نسبت به کاشت مو به روش FUT کمی ضعیف تر خواهد بدو اما اگر در فرد بیمار این روش به درستی انجام شود بسیار مناسب و خوب می باشد .

کاشت مو به روش FUT 

یکی دیگر از روش های کاشت مو کاشت مو به روش FUT می باشد ، این روش زیبایی یک روش اصلی ، متداول و قدیمی برای کاشت مو می باشد ، در این روش زیبایی قسمتی از پوست و مو به عرض تقریبی ۱٫۵ سانتی متر و طول تقریبی ۲۵ سانتی متر از پشت سر فرد با روش عمل جراحی برداشته خواهد شد و منطقه برداشت نیز بعد از آن بخیه خواهد خورد و بعد از آن قطعه پوست برداشته شده در زیر میکروسکوپ های مخصوص کاشت مو به قطعاتی بسیار کوچکی به مام گرافت های مو تقسیم می شود که این گرافت ها به طور کلی شامل یک تا چهار تار مو می باشد و در این زمان این گرافت ها در نواحی مورد نیاز سر کاشته خواهد شد .

کاشت مو به روش تف یو تی یک روش اصلی برای برداشت و کاشت موها می باشد که تقریبا در تمامی افراد مراجعه کننده این روش زیبایی قابل انجام می شود و نسبت به روش اف ای تی این روش زیبایی هم برای فرد بیمار و هم برای پزشک جراح کمی سخت تر خواهد بود اما نتیجه این روش زیبایی بسیار بهتر از روش قبلی می باشد ، کاشت مو به روش اف یو تی یک عمل زیبایی کاشت تخصصی می باشد و بسیاری از پزشکان جراح روش کاشت مو آن را به طور کامل نمی دانند .

کاشت مو به روش ترکیبی 

یکی دیگر از روش های کاشت مو ، کاشت مو به روش ترکیبی می باشد ، همان طور که از نام این روش زیبایی معلوم است این روش ترکیبی از دو روش کاشت مو به روش FIT و FUT می باشد. برخی از افرادی که طاسی های بسیار وسیع تری را دارند اگر بانک مو اجاره دهد یعنی بلندی موهای پشت سر 5 سانتی متر باشد که بشود دو عمل جراحی را در یک جلسه انجام دهد اما در هر دو روش fut و fit را می توان در یک روز نیز انجام داد و مقدار بسیار زیادی از موها را با هر دو روش برداشت می کنیم و بیشتر وسعت طاسی را در سر پوشش می دهیم .

روش های مختلف کاشت مو

آیا کاشت مو درد دارد ؟

باید بدانید که عمل زیبایی کاشت مو یک نوع عمل جراحی می باشد و در نتیجه نیاز به بی هوشی های موضعی می باشد تا درد بیمار را به حداقل ممکن برساند ، پس به طور کاملا طبیعی این عمل جراحی با کمی درد برای افراد همراه خواهد بود اما در این عمل از بی هوشی های موضعی استفاده می شود تا درد را برای افراد به حداقل خود برساند .

افراد بسیاری در این باره نظر داده اند که انجام این عمل زیبایی با کمی درد همراه می باشد و همان طور که اطلاع دارید بیماران در طول انجام این عمل زیبایی کاملا هوشیار هستید و به همین دلیل است که گزارش داده اند که انجام این عمل قبل از این که کمی درد ناک باشد کمی ناراحت کننده می باشد و یا این که افراد در طول عمل که کاملا هوشیار هستید ممکن است که متوجه برداشتن فولیکول ها و کاشتن آن ها در سر فرد شوند ولی بی هوشی های موضعی موجب می شود تا فرد بیمار هیچ گونه دردی را در هیچ ناحیه ای حس نکند .

از این که ما را تا اینجای مقاله آیا کاشت مو درد دارد ؟  همراهی کردید از شما سپاس گزاریم .

درد بعد از انجام عمل کاشت مو

در حالی که در طول انجام این عمل زیبایی هیچ گونه دردی را احساس نخواهید کرد ، بعد از انجام این عمل پوست سر فرد که از آن فولیکول و یا اسکالب از آن برداشته می شود ممکن است که کمی احساس درد خفیفی را داشته باشید ، احساس این درد به این دلیل است که پوست سر فرد مورد تهاجم خود قرار می گیرد ، این عمل زیبایی موجب ایجاد قرمزی و تورم در روز های اول عمل جراحی می شوذ و نواحی اهدا کننده فرد نیز یک حالت ارتجاعی نسبتا بیشتری را نیز نسبت به دیگر نواحی پوست سر دارد و همچنین زمان بیشتری را نیز برای بهبود نیاز خواهد داشت ، افراد می توانند از یک سری مسکن های خفیف استفاده نمایند تا درد این عمل زیبایی بعد از عمل جراحی کمتر شود ولی باید به این نکته توجه داشته باشید که وجود این علائم بیشتر از چند روز برای افراد طول نمی کشد ، در غیر این صورت اگر این عوارض بعد از چند روز بهبود پیدا نکرد باید به پزشک جراح خود مراجعه فرمایید.

به طور کلی باید یگوییم که در کاشت مو آن ها به هر روشی درد و یا ناراحتی را ممکن است که تجربه کنید اما این درد بسیار کم می باشد زیرا مراحل و زمان درمان آن ها بسیار سریع تر خواهد بود .

درد به دلیل کاشت مو

همان طور که در بالای مقاله گفته شده پیوند مو مانند دیگر عمل های جراحی زیبایی ممکن است که همراه با درد باشد ، درد بعد از کاشت مو به دلیل تزریق یک سری دارو های بی حسی در نواحی بانک مو و یا در نواحی برداشت گرافت و نواحی کاشت گرافت می باشد ، میزان درد به دلیل این دارو ها در هر فردی کاملا متفاوت می باشد اما احساس این درد آن چنان شدید نمی باشد و به راحتی قابل کنترل می باشد ، همچنین بعد از انجام این عمل جراحی به مدت چند روز فرد احساس درد می مکند که این درد ها کاملا طبیعی خواهد بود و بعد از چند روز از بین خواهند رفت .

بسیاری از افراد به دلیل رعایت نکردن توصیه های قبل و بعد از کاشت نو دچار کمی درد خواهند شد ، برای مثال مصرف مشروبات الکلی و سیگار موجب از بین رفتن تاثیر دارو های بی حسی خواهد شد و در آخر هم موجب احساس درد در زمان عمل کاشت مو می شود . میزان درد در عمل زیبایی کاشت مو در هر کدام از روش ها کاملا متفاوت می باشد ، در ادامه شما را با میزان درد کاشت مو در روش های مختلف که اصلی ترین روش های کاشت مو می باشد می پردازیم .

درد در کاشت مو به روش FUT :

درد در کاشت مو به روش FUT به دلیل برداشت نواری گرافت های مو از نواحی بانک مو و بعد از آن نیز بخیه زدن آن ها در نواحی ممکن است که درد بیشتری را حس کنید ، در کاشت مو به روش FUT زمان بیشتری را برای رسیدن به درمان کامل نیاز خواهید داشت و زخم های بسیار کوچک در نواحی عمل جراحی به وجود خواهد آمد که بعد از گذشت مدت زمان کوتاه و با انجام یک سری مراقبت های بعد از عمل سریع درمان خواهند شد .

درد به دلیل کاشت مو

درد در کاشت مو به روش FIT :

در کاشت مو به روش FIT برای برداشت گرافت ها به صورت تکی اقدام می شود و بدون به وجود آوردن نواری در پشت سر فرد صورت می گیرد ، در این روش زیبایی آسیب بسیار کمتری به سر فرد بیمار وارد خواهد شد و زخم های ایجاد شده از این روش نسبت به روش قبلی بسیار سطحی تر خواهد بود ، برای درمان کامل این زخم ها یک هفته که با توجه به بدن فرد است زمان لازم است .

کنترل درد عمل کاشت مو

همان طور که در بالای مقاله گفته ایم بیشتر درد هایی که از انجام این عمل حس می کنیم در هنگام تزریق دارو های بی هوشی می باشد و بسیاری از افراد هم هستند که تحمل این درد را ندارند و به همین دلیل پزشک جراح به این افراد توصیه نی کند که قبل از شروع این عمل زیبایی از برخی دارو های آرام بخش و خواب آور استفاده نمایند زیرا موجب می شود تا فرد در زمان عمل کمتر احساس درد کند .

برخی از افراد هم هستید که بعد از انجام این عمل زیبایی باز هم درد دارند از دسته از افراد بعد از عمل جراحی می توانند با مصرف مسکن درد خود را تا حد زیادی کاهش دهند ، برخی از افراد متقاضی برای انجام کاشت مو بعد از انجام این عمل با رعایت نکردن یک سری از توصیه های پزشک جراح بعد از عمل جراحی دچار تورم چشم ها و پیشانی خواهند شد ، این اتفاق با ورم و درد کمی همراه می باشد افراد می توانند با قرار دادن کمپرس سرد در نواحی ورم کرده و همین طور با مصرف برخی از مسکن های کاهش درد ، درد خود را کمی کاهش دهند .

نقش مراقبت های بعد از عمل زیبایی در کمتر شدن درد 

همان طور که در بالای مقاله گفته ایم کاشت مو یکی از عمل های جراحی زیبایی است که نقش مراقبت های بعد از انجام این عمل جراحی در خانه برای رسیدن به یک نتیجه بهتر بسیار مهم و پر رنگ می باشد ، یعنی بخشی از میزان موفقیت بعد از عمل کاشت مو و زنده نگه داشتن فولیکول های مویی که در سر افراد کاشت شده است به مراقبت های بعد از عمل زیبایی کاملا بستگی دارند که در ادامه شما را با این مراقبت ها آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید .

  • شست و شوی درست و اصولی و همچنین به موقع پوست سر و ضد عفونی کردن آن ها یکی از مهم ترین مراقبت های بعد از عمل کاشت مو می باشد .
  • با جلوگیری از تعریق زیاد و با جلو گیری از آلوده شدن می توانید کمک بسیاری به بهبود این عمل کنید .
  • مصرف درست از آنتی بیوتیک ها و دارو های مسکن تجویز شده توسط پزشک کاشت مو
  • خودداری از قرار گرفتن در معرض نور خورشید .
  • مصرف بسیار زیاد آب و آب میوه های طبیعی
  • خودداری از مصرف بسیار زیاد نمک
  • داشتن خواب کافی و استراحت کافی
  • تغذیه مناسب با میوه‌ های تازه یا غذا های دریایی
  • عدم دست کاری پوست سر و زخم‌ های کاشت مو
  • جلوی گیری از خشک شدن پوست سر با استفاده از حوله و یا سشوار ها

کنترل درد عمل کاشت مو

این موارد گفته شده در بالای این مقاله تنها نکاتی است که بعد از انجام این عمل زیبایی نیاز است که آن ها را رعایت کنید وگرنه در غیر این صورت امکان دارد عوارض این عمل زیبایی در شما بسیار بیشتر شود و درد را به همراه داشته باشد ، یکی از بیشترین عوارض هایی که ممکن است برای افراد ایجاد شود ایجاد عفونت در پوست سر می باشد که بسیار هم خطر ناک می باشد به این دلیل که عفونت های ایجاد شده موجب از دست رفتن گرافت های کاشت مو خواهد شد و همچنین موجب از دست رفتن نتیجه عمل زیبایی کاشت مو می شود .

همچنین عفونت به پوست سر فرد و یا بافت های زیر آن ها آسیب بسیاری را وارد خواهد کرد و درد بسیاری را برای افراد به همراه خواهد داشت ، در چنین شرایطی فرد مورد جراحی باید به کلینیک کاشت مو مورد نظر مراجعه کند تا به کمک درمان های دارویی عفونت به وجود آمده را کنترل کند اما همیشه پیشگیری بهتر از درمان می باشد پس با شست و شو و استفاده از ضد عفونی کننده های صحیح و به موقع پوست سر جلوی به وجود آمدن عفونت را خواهید گرفت .

همچنین تورم ایجاد شده و تحریک بافت های پوست سر بعد از انجام این عمل زیبایی می تواند برای افراد کمی احساس درد خفیف و یا احساس نا خوشایندی را در افراد ایجاد کند ، چنین مواردی کاملا طبیعی و زود گذر می باشد و به هیچ وجه جای نگرانی نمی باشد .

کلام آخر 

از این که ما را تا آخر مقاله آیا کاشت مو درد دارد ؟ همراهی کردید از شما سپاس گزاریم همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما نیز در میان بگذارید .

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان (کلیک کنید)