مزایای لیفت بینی 

ما در این مقاله سعی داریم شما را با ماندگاری فیلر بینی آشنا کنیم. همه افراد دوست دارند بینی آن ها بدون نقص و ایرادی باشد اما مشکل این جا است که از جراحی بینی هراس دارند و یا هزینه آن برای آن ها بیش از اندازه است و به دنبال راهی می گردند که بینی خود را خوش فرم کنند. یکی از این راه ها فیلر بینی است. با فیلر بینی افراد می توانند بینی های خود را خوش فرم تر کنند و ایرادات آن را برطرف کنند.

فیلر بینی چیست ؟

فیلر بینی تزریق نوعی ماده به نام ژل یا فیلر است که به ناحیه بی نظمی ها و فرورفتگی ها رفته و آن را پر می کند. این عمل پایه علمی دارد و در مواردی که توسط متخصص پوست تشخیص داده می شود، می توان از آن به طور گسترده استفاده کرد. در این روش از پرکننده اسید هیالورونیک استفاده می شود که می تواند در بسیاری از نواحی صورت استفاده شود.

اسید هیالورونیک می تواند آب را جذب کند و به تحریک تولید کلاژن در پوست کمک می کند. با تزریق فیلر در قسمت بالا و پایین برآمدگی بینی به راحتی می توان ظاهری صاف به بینی داد. با تزریق ژل به بینی می توان برآمدگی بینی را از بین برد و آن را باریک کرد. نوک بینی را می توان با تزریق بوتاکس به بینی و ماهیچه ای که بینی را به سمت بالا می کشد بالا برد.

فیلر بینی چیست ؟

کاندیدای مناسب برای تزریق فیلر بینی :

افرادی که بینی طبیعی دارند و یا جراحی بینی انجام دادند می توانند از روش تزریق ژل بینی برای درست کردن ایرادات و عیب های ظاهری بینی استفاده کنند. در ادامه با کاندیدای مناسب برای تزریق فیلر بینی آشنا می شوید :

 • افرادی که در بینی خود افتادگی دارند و می خواهند این بخش را لیفت کنند و بالا ببرند.
 • افرادی که برجستگی های کوچک روی بینی دارند و می خواهند ایرادات ان را از بین ببرند می توانند از این روش استفاده کنند.
 • کسانی که بینی آن ها دارای ظاهر نامتقارنی است می توانند از این روش برای بهتر شدن ظاهر بینی استفاده کنند.
 • بعضی از افراد دارای بینی تختی هستند و می خواهند یک برجستگی روی بینی به وجود بیاورند.
 • بعضی از افراد دارای ناهمواری یا فرورفتگی و گودی روی بینی هستند که با تزریق فیلر بینی می توانند از بین ببرند.

برای آشنا شدن با ماندگاری تزریق چربی به صورت به سایت مربوطه مراجعه کنید.

از تزریق ژل در چه مواردی می توان استفاده کرد ؟

تزریق ژل بینی در اکثر موارد می تواند جایگزین جراحی بینی شود. اما این در همه موارد صادق نیست. به همین خاطر است که وقتی برای تزریق ژل به بینی خود به کلینیک می روید. شما باید دقیقا شرایط خود را توضیح دهید و به متخصص بگویید که چه تغییری را انتظار دارید. مشکلاتی وجود دارد که با تزریق فیلر بینی می توان آن ها را از بین برد که در ادامه به آن می پردازیم :

 • از بین رفتن افتادگی خفیف یا متوسط در سر بینی
 • درست کردن فرورفتگی یا برآمدگی در ناحیه پره‌ها
 • برطرف کردن مشکل انحراف بینی
 • درست کردن ظاهری بینی‌های پهنی که ظاهر کوبیده دارند
 • تجدید ساختار در بینی‌های کوچک
 • درست کردن نوک بینی بعد از جراحی
 • اصلاح ظاهری و صاف کردن بینی‌های قلاب شکل
 • از بین رفتن مشکل بینی‌هایی که سر آن‌ها بالا است
 • درست کردن بینی پس از انجام عمل جراحی رینوپلاستی
 • از بین رفتن قوزهای متوسط بینی

مدت زمان انجام تزریق فیلر

یکی از بزرگترین مزایای تزریق ژل بینی یا جراحی بینی بدون جراحی زمان کوتاهی است که برای انجام آن نیاز است. جلسات تزریق ژل کمتر از یک ساعت طول می کشد. می توانید در عرض 30 تا 40 دقیقه به شکل دلخواه در ناحیه بینی برسید.

بسته به نیاز و تشخیص پزشک، امکان دارد نیاز به تجدید ژل در فاصله زمانی معین داشته باشید. در شروع کار باید برنامه زمانی را از پزشک دریافت کنید تا بتوانید در زمان مقرر از آن برای مشاهده تمدید استفاده کنید.

مدت زمان ماندگاری تزریق فیلر بینی چقدر است ؟

اغلب فیلرهایی که در تزریق ژل به بینی تزریق می کنند موقتی هستند. توصیه بسیاری از پزشکان و متخصصان این است که هرگز از گزینه های دائمی استفاده نکنید. زیرا این روش ها عوارض زیادی دارند.

پرکننده های بینی در طول زمان توسط بدن جذب یا حل می شوند. به همین خاطر، ماندگاری نتایج تزریق ژل بینی از حدود 3 ماه تا 2 سال متغیر است. اگر از نتیجه این تزریق راضی نیستید می توانید ژل را از بینی خارج کرده و از روش لیفت بینی با ژل معکوس استفاده کنید.
می توانید صبر کنید تا ژل ها جذب بدن شوند و برای طولانی شدن تزریق ژل به کلینیک های معتبر مراجعه کنید. موقتی بودن تزریق ژل در ناحیه بینی یکی از دلایل استفاده از اسید هیالورونیک در این روش است. زیرا در صورت نیاز می توان این ژل را با استفاده از هیالورونید حل کرد و عوارض در اثر به وجود آمده را از بین برد.

مزایای تزریق فیلر به بینی

تزریق فیلر به بینی مانند روش های دیگر دارای مزایا و معایبی است که در ادامه به آن می پردازیم :

به دست آوردن نتیجه آنی و نیمه ماندگار :
یکی از بزرگترین مزایای تزریق فیلر در بینی این است که پس از انجام آن می توانید نتیجه را مشاهده کنید. اگرچه این نتیجه نهایی نیست. اما تغییرات در چهره شما دیده می شود.
نتایج به دست آمده از تزریق فیلر طول عمر بالایی دارد و در صورت نیاز به راحتی قابل ترمیم یا تغییر است. اگر نگران عوارض جراحی، خونریزی و هزینه جراحی بینی هستید؛ تزریق ژل به بینی می تواند نتیجه مشابهی را به شما بدهد.

پرداخت هزینه کمتر :

جراحی بینی با در نظر گرفتن هزینه معاینه و مراقبت های بعد از عمل جراحی بسیار گران است. مبلغی که باید برای این کار بپردازید بسته به پزشک و بیمارستان متفاوت است. این در حالی است که پزشکان شایسته در این زمینه حقوق کمی دریافت نمی کنند. تزریق ژل به بینی بسیار ارزان تر است.

مدت ریکاوری کوتاه مدت :

می توانید بعد از یک روز کاری استراحت کنید. برای تزریق فیلر به بینی مراجعه کنید. زیرا نیازی به دوره نقاهت ندارد و بعد از جلسه و تزریق می توانید به سر کار خود بازگردید.

یکی از بزرگترین مزیت های رینوپلاستی بدون جراحی این است که بعد از تزریق در اطراف بینی و زیر چشم ها کبودی ایجاد نمی شود و نیازی به بانداژ نمی باشد. درد و تورم کمی بعد از تزریق طبیعی است که در فعالیت های روزانه شما اختلال ایجاد نمی کند.

مزایای تزریق فیلر به بینی

غیر تهاجمی بودن :

یکی دیگر از مزایای بزرگ تزریق فیلر بینی غیر تهاجمی بودن آن است.  تزریق فیلر  100 درصد به دور از تهاجمی است. زیرا فقط با تزریق چند سوزن بسیار ظریف انجام می شود و نیازی به بیهوشی عمومی ندارد. اگر شما به دلیل شرایط جسمانی خود نباید تحت بیهوشی عمومی قرار بگیرید می‌توانید از تزریق فیلر برای بهتر شدن شکل ظاهری بینی خود استفاده کنید.

وجود نداشتن آثار زخم یا بخیه روی بینی :

یکی از مشکلات اصلی افرادی که جراحی زیبایی بینی انجام می دهند؛ بخیه ها در اطراف سوراخ های بینی و زیر آن باقی می مانند که در بعضی موارد امکان دارد قرمز یا ملتهب شوند. می تواند زیبایی فرد را به شدت تحت تاثیر قرار دهد. تزریق ژل در ناحیه بینی چنین عارضه ای ایجاد نمی کند. زیرا سوزن هایی که برای این کار استفاده می شود بسیار ظریف هستند و جای خالی ندارند.

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای تزریق فیلر به بینی نیستند ؟

تزریق فیلر به بینی یک روش غیر تهاجمی است اما انجام آن برای بعضی از افراد توصیه نمی شود. افرادی که زیر 18 سال دارند، خانم هایی که باردار یا شیرده هستند، افرادی که می خواهند اقدامات زیبایی مثل لیزر یا لایه برداری انجام دهند نباید 1 هفته بعد  از آن تزریق داشته باشند، افرادی که به بیماری های خود ایمنی یا دیابت مبتلا هستند نمی توانند از این روش برای از بین رفتن ایرادات و زیباتر شدن ظاهر بینی استفاده کنند.

مراقبت های بعد از تزریق فیلر بینی

بعد از تزریق قیلر به بینی باید مراقبت هایی را انجام دهید تا نتیجه مناسبی از این روش بگیرید و دچار خطرات و عوارض در تزریق نشوید. در ادامه با مراقبت های بعد از تزریق فیلر به بینی آشنا می شوید :

 • از آناناس تازه استفاده کنید زیرا این میوه دارای مواد مفیدی مثل آرنیکا و بروملین است که می‌توانند بهبودی تزریق فیلر به بینی را سرعت ببخشند.
 • بعد از تزریق کردن فیلر در ناحیه بینی باید تا ۲ هفته از انجام فعالیت‌های شدید بدنی بپرهیزید زیرا این فعالیت‌ها می‌توانند جریان خون را بیشتر کند و باعث به وجود آمدن قرمزی یا حتی خونریزی شوند.
 • بعد از تزریق از آرایش کردن دوری کنید اما کرم ضد آفتاب را فراموش نکنید.
 • از وارد شدن هرگونه فشار به بینی به مدت 1 هفته پرهیز کنید.
 • تا از بین رفتن کامل آثار قرمزی و ورم بعد از تزریق، از رفتن به استخر، سونا یا جکوزی دوری کنید.
 • تا ۷۲ ساعت بعد از تزریق و به توصیه پزشک، از کپسول سفالکسین استفاده کنید.
 • در 6 ساعت اول بعد از انجام تزریق از کمپرس سرد استفاده کنید تا میزان کبودی آن مکم شود.

تزریق فیلر به بینی چه عوارضی دارد ؟

عوارض تزریق ژل بینی بسیار کم است و از این نظر اصلا قابل مقایسه با جراحی بینی نیست. پس از تزریق امکان دارد تورم بسیار جزئی در این ناحیه و یا مقدار بسیار کمی کبودی و قرمزی ایجاد شود. این عوارض موقتی هستند و در عرض یکی دو روز ناپدید می شوند.

درد در تزریق ژل در ناحیه بینی؛ بسیار کوچک است و ناراحتی زیادی ایجاد نمی کند. این درد با استفاده از بی حس کننده ها یا کرم های موضعی تسکین می یابد. احساس سفتی یا تورم روی بینی تا 2 هفته طبیعی است. اما اگر احساس کردید ژل ها در ناحیه ای جمع شدند، آن را ماساژ ندهید یا فشار ندهید. برای از بین رفتن این مشکل باید با پزشک خود مشورت کنید تا به تدریج و به آرامی با ماساژ از شر این مشکل خلاص شوید.

شدت این عوارض به مراجعه به کلینیک معتبر بستگی دارد. زیرا مهارت پزشک هم در نتیجه زایمان و هم عوارض در اثر آن بسیار موثر خواهد بود. افراد حاضر در کلینیک با استفاده از کادری متخصص و آموزش دیده و تجهیزات باکیفیت سعی می کنند شما را در رسیدن به نتایج مطلوب یاری کنند. یکی از عوارض جانبی بسیار نادر تزریق ژل بینی؛ رگ های خونی را مسدود می کند و جریان خون را در آن ها متوقف می کند. این عوارض هنگامی اتفاق می افتد که پزشک مهارت کافی برای تزریق را نداشته باشد. فیلر وارد شریان می شود یا به آن فشار وارد می کند. با مراجعه به یک کلینیک معتبر می توان از هر دوی این مشکلات جلوگیری کرد.

آیا تزریق فیلر به بینی درد دارد ؟

یکی از مهم ترین ویژگی ها و فوایدی که می توان برای تزریق فیلر بینی گفت این است که هیچ دردی احساس نمی کنید. تنها زمانی احساس سوزش خواهید کرد که سوزن برای مدتی به بینی شما تزریق شود.

یک پزشک متخصص که در این زمینه تخصص زیادی دارد به خوبی می داند که چگونه سوزن را در بینی فرو کند تا درد نداشته باشد. باید بدانید که در فیلری که به بینی شما تزریق می شود یک ماده بی حس کننده وجود دارد که باعث می شود در بینی خود احساس درد نکنید.

انواع فیلر بینی

دو مورد از موثرترین ترکیبات مورد استفاده در فیلرها، اسید هیالورونیک و کلسیم هیدروکسی لپاتیت است. هر دو فیلر برای اصلاح فرم بینی استفاده می‌شوند. این مواد تولید کلاژن و الاستین را افزایش می‌دهند. کلاژن و الاستین بلوک‌های سازنده پوست هستند. بنابراین با از بین رفتن فیلر طی چند ماه هنوز نتایج حاصل از آن قابل مشاهده است. امروزه فیلرها در برندهای زیادی موجود هستند. برخی برندها بهتر عمل کرده و متخصصان بیشتر از آن‌ها استفاده می‌کنند.

ژل بینی حاوی اسید هیالورونیک :

اسید هیالورونیک باعث حفظ رطوبت در زیر پوست شده و هیدراتاسیون را بهبود می‌بخشد. از ژل هیالورونیک می‌توان برای کاهش فرورفتگی در قسمت‌های مختلف صورت استفاده کرد. برای از بین بردن جای جوش، افزایش حجم گونه، رفع خط اخم و خطوط پنجه کلاغی، رفع خط لبخند و لیفت بینی از این نوع ژل استفاده می‌شود. اسید هیالورونیک یک ماده طبیعی بوده و در بدن یافت می‌شود. این نوع ژل در حال حاضر به یکی از محبوب‌ترین فیلرها تبدیل شده است.

ژل حاوی کلسیم هیدروکسی لپاتیت :

کلسیم هیدروکسی لپاتیت به طور طبیعی در استخوان‌ها وجود دارد. یک ترکیب شبه معدنی است و معمولا برای رفع چین و چروک‌های متوسط تا شدید مثل خطوط روی بینی و برای حجم‌دهی در نواحی مختلف صورت استفاده می‌شود. این ژل‌ها به صورت بیوسنتتیک تولید می‌شوند. به این معنی که از هیچ‌گونه فرآورده حیوانی استفاده نمی‌شود. در نتیجه امکان ایجاد واکنش آلرژیک کاهش پیدا می‌کند. معتبرترین برند تجاری بر پایه کلسیم هیدروکسی لپاتیت برند Radiesse است.

تزریق ژل دائمی به بینی :

بیشتر متخصصان از ژل‌های موقت برای اصلاح فرم بینی استفاده می‌کنند. اما ژلی به نام بلافیل وجود دارد، که ماندگاری آن بسیار زیاد است. این نوع ژل حاوی کلاژن و دانه‌های ریز پلی متیل متاکریلات است. بلافیل در سال ۲۰۰۶ برای رفع چین و چروک بینی از سازمان FDA تاییدیه دریافت کرد. در سال 2014 از بلافیل برای درمان اسکارهای آکنه استفاده شد. این روش به طور کلی بی‌خطر است. اما بهتر است، قبل از تزریق آزمایش پوستی انجام شود. ژل بلافیل برای افراد زیر ۲۱ سال، افراد مبتلا به آلرژی شدید و دارای حساسیت به کلاژن گاوی توصیه نمی‌شود.

فیلر بینی استخوانی :

افرادی که بینی استخوانی دارند، کاندید مناسب‌تری برای تزریق ژل هستند. این افراد معمولا از قوز بینی خود ناراضی هستند. پزشک با تزریق فیلر در بالا و پایین برآمدگی آن را برطرف کرده و تیغه را صاف می‌کند. برخی بینی‌های استخوانی حالت افتاده داشته و با تزریق ژل در نوک بینی می‌توان خطای دید ایجاد کرد.

مراقبت های بعد از تزریق فیلر بینی

کلام آخر

قبل از انجام تزریق فیلر به بینی درباره ماندگاری فیلر بینی تحقیق کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. مراقبت ها و دستورات لازم را به خوبی انجام دهید تا نتیجه مناسبی از این روش بگیرید و دچار عوارض و خطرات در تزریق نشوید. سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را برای تزریق انتخاب کنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان (کلیک کنید)