ماندگاری لیفت بینی

ما در این مقاله سعی داریم شما را با ماندگاری لیفت بینی آشنا کنیم. بسیاری از افراد دوست دارند شکل بینی خود را کمی تغییر دهند و مشکلات ظاهری آن را حل کنند. اما مشکل اینجا است که جراحی همیشه یک راه حل استرس زا و پرهزینه بوده است و همه حاضر نیستند آن را امتحان کنند. پیشرفت های تکنولوژی روش های مختلفی را برای زیبایی بینی بدون توسل به جراحی معرفی کرده است. یکی از بهترین و موثرترین روش ها لیفت بینی است. روشی که بدون نیاز به جراحی و حتی بیهوشی با حداقل عوارض نتیجه دلخواه را برای شما به ارمغان خواهد آورد. در ادامه برای آشنا شدن با ماندگاری لیفت بینی با ما همراه باشید.

لیفت بینی چیست ؟

لیفت بینی روشی است که برای اصلاح ظاهر بینی یا برخی مشکلات پزشکی مانند انحراف و مشکلات تنفسی استفاده می شود. با استفاده از این روش می توانید تغییراتی را در قسمت های مختلف بینی ایجاد کنید و تناسب بین بینی و سایر قسمت های صورت را افزایش دهید. از این روش می توان برای از بین رفتن برخی مشکلات مادرزادی یا آسیب های ورزشی استفاده کرد. این عمل با روش های مختلفی انجام می شود که اکثر آن ها نیازی به جراحی ندارند. با این حال، بسته به شرایط شما، پزشک ممکن است در برخی موارد جراحی لیفت صورت را توصیه کند.

لیفت بینی چیست ؟

روش های لیفت بینی

روش های لیفت بینی به دو دسته جراحی و غیر جراحی تقسیم می شوند. در روش های غیر جراحی بیمار بیهوش نمی شود و عمل در زمان بسیار کوتاهی انجام می شود. در این روش جای زخم روی بینی قابل مشاهده نخواهد بود و ماندگاری آن کمتر از روش های جراحی است. اما می توان آن ها را روشی مناسب برای کسانی که از جراحی می ترسند در نظر گرفت. در ادامه با روش های لیفت بینی آشنا می شوید :

لیفت بینی با نخ :

نتایج این روش که یکی از روش های غیر جراحی لیفت بینی است معمولا بین یک تا دو سال ماندگاری دارد و پس از آن نیاز به اصلاح دارد. در این روش پزشک سیم های کوچکی را در داخل بینی قرار می دهد تا آن را به شکل دلخواه تنظیم کند. در واقع پزشک بسته به شکل بینی و محل درمان نخ ها را در جای مناسب قرار می دهد و با کشیدن و ثابت کردن آن ها شکل بینی را اصلاح می کند. نخ های مورد استفاده در این روش نخ بخیه بوده و ضخامت آن ها 0.12 میلی متر است. این نخ ها پس از مدتی جذب بدن می شوند و به همین دلیل نتایج این روش ماندگار نخواهد بود.

در این روش پزشکان از نخ های پیداوا، گاگ، پلی کولید استفاده می کنند. در این میان لیفت بینی با نخ پیدوآو جدیدترین روش است و در برخی موارد نتایج آن تفاوت چندانی با جراحی ندارد. استفاده از نخ های دیگر کاملاً به تشخیص پزشک و محل درمان بستگی دارد. توجه داشته باشید که لیفت بینی با نخ عملا بدون درد است.

زیرا پزشک آن را با بی حسی موضعی انجام می دهد. زمان عمل با این روش حدود 15 دقیقه است و نیازی به بستری شدن در بیمارستان و مراقبت در منزل ندارد. بلافاصله پس از لیفت بینی می توانید فعالیت های روزانه خود را از سر بگیرید. فقط توجه داشته باشید که برای چند روز باید از انجام فعالیت های سنگین و ماساژ بینی خودداری کنید.

لیفت بینی با نخ معمولا در حل انواع مشکلات بینی استفاده می شود و موثر است. بنابراین می توان میزان موفقیت آن را بالا دانست. البته در مواردی که آسیب مربوط به شکستگی یا انحراف استخوان بینی باشد، نمی توان از این روش استفاده کرد. بدون شک نتایج این روش خیلی زودتر از جراحی نشان داده می شود و دوره نقاهت بسیار کوتاهتر است. علاوه بر این، هزینه های آن بسیار کمتر از هزینه های جراحی است.

لیفت بینی با تزریق ژل :

استفاده از این روش برای کسانی که می خواهند افتادگی بینی خود را ترمیم کنند یا زخم بینی دارند مناسب است. همچنین اگر غضروف های بینی شما کمی بیرون زده است، می توانید از این روش برای برداشتن برآمدگی ها و صاف کردن بینی خود استفاده کنید. همانطور که از نام آن پیداست لیفت بینی با ژل با تزریق ژل یا فیلرهای پوستی در نواحی مختلف بینی انجام می شود. با توجه به نوع ژل استفاده شده، سن بیمار و بافت پوست، نتایج این روش بین یک سال تا یک سال و نیم ماندگاری دارد.

تزریق ژل بینی برای رفع مشکلات اساسی بینی استفاده نمی شود. در واقع با این روش فقط می توانید برخی انحرافات یا برجستگی های ظاهری بینی را اصلاح کنید. نکته دیگر اینکه ژل های مورد استفاده در این روش حاوی اسید هیالورونیک است که می تواند خاصیت ارتجاعی پوست بینی و همچنین جوانی و شادابی آن را افزایش دهد. قیمت ژل لیفت بینی بر اساس نوع و میزان ژل استفاده شده تعیین می شود.

لیفت بینی با جراحی :

جراحی لیفت بینی معمولاً نیازی به بستری شدن یا مراقبت های طولانی مدت بعد از عمل ندارد و گاهی با بی حسی موضعی انجام می شود. در برخی موارد، بسته به شرایط بیمار، ممکن است از بیهوشی عمومی استفاده شود. نکته مهم این است که در هر دو مورد هیچ دردی در حین عمل احساس نمی کنید. طول مدت این روش 2-4 ساعت است و پس از 1-2 ساعت بهبودی می توانید به خانه بازگردید.

برای انجام عمل لیفت بینی، برش کوچکی در ناحیه بین دو سوراخ بینی ایجاد می شود تا پوست بینی به راحتی بلند شود. پس از آن پزشک بسته به شکل بینی و صحبت هایی که در جلسات مشاوره با بیمار داشته است، عیوب را اصلاح کرده و بعد از عمل، محل برش را بخیه می زند. در برخی موارد که آسیب شدیدتر است، ممکن است نیاز به ایجاد برش در پایه بینی باشد. در هر صورت بعد از عمل از آتل برای ثابت نگه داشتن بینی استفاده می شود. لیفت بینی با جراحی انواع مختلفی دارد که در ادامه به آن می پردازیم :

لیفت بینی کاهشی :

اولین نوع این روش لیفت بینی کاهش دهنده است که برای کوچکتر نشان دادن بینی انجام می شود. در این روش پس از ایجاد برش، استخوان ها یا غضروف های نوک یا دو طرف بینی برداشته می شود.

لیفت بینی افزایشی :

با استفاده از این نوع لیفت می توانید بینی خود را بزرگ کنید. این کار با برداشتن بافت از یک بخش و پیوند آن به بخش دیگر انجام می شود. در برخی موارد ممکن است از ایمپلنت مصنوعی یا طبیعی استفاده شود.

لیفت بینی آسیب دیده :

اگر در حین ورزش یا به هر دلیل دیگری بینی شما آسیب دیده و تغییر شکل داده است، می توانید از لیفت بینی آسیب دیده استفاده کنید. در این روش با رفع شکستگی ها و انحرافات ایجاد شده در بینی می توان فرم آن را اصلاح کرد و تنفس را برای شما آسان کرد.

لیفت بینی ترمیمی :

در این روش بافت از دست رفته بینی با پیوند بافت از قسمت های دیگر ترمیم و شکل آن اصلاح می شود. صدمات جدی تر ممکن است به چندین عمل جراحی نیاز داشته باشد.

لیفت بینی اصلاحی :

اگر از فرم نوک بینی خود راضی نیستید، می توانید این روش لیفت بینی را امتحان کنید. در این روش می توان نوک بینی را با استفاده از ایمپلنت، برداشت چربی یا پیوند بافت ترمیم کرد و به آن شکل دلخواه داد.

لیفت بینی نژادی :

در این روش فرم طبیعی بینی کاملا حفظ می شود و بسته به چهره و ظاهر بیمار اصلاحاتی انجام می شود.

لیفت بینی بازبینی :

با استفاده از جدیدترین نوع لیفت بینی جراحی که به لیفت بینی تجدیدنظری معروف است، می توان مشکلات ایجاد شده پس از جراحی بینی را برطرف کرد. از جمله این مشکلات می توان به عدم تقارن در ظاهر بینی، نارضایتی از فرم بینی پس از جراحی و حتی برخی مشکلات تنفسی اشاره کرد.

روش های لیفت بینی

چه افرادی برای لیفت بینی مناسب هستند ؟

معمولا محدودیت خاصی برای لیفت بینی وجود ندارد و هر فردی که احساس می کند بینی خود نیاز به اصلاح دارد می تواند از نتایج خوشایند این عمل استفاده کند. توجه داشته باشید که عمل لیفت بینی در قسمت های مختلف بینی مانند تیغه، نوک، برآمدگی و پوست انجام می شود. همچنین می توان از روش های مختلف لیفت بینی برای ترمیم یا بهبود نتایج جراحی استفاده کرد.

اما در برخی موارد، پزشک ممکن است جراحی بینی را توصیه کند. این مشکل به طور کلی در مواردی که انحراف یا مشکلات بینی جدی تر است توصیه می شود. این که شما کاندید مناسبی برای لیفت بینی هستید یا خیر، بستگی به پزشک دارد. با توجه به مسائلی که در جلسات مشاوره مطرح شد، مشخص می کند که کدام روش برای شما بهتر جواب می دهد و کدام روش برای شما کارساز نیست. بنابراین قبل از انجام عمل، حضور در جلسات مشاوره را جدی بگیرید.

عوارض و معایب لیفت بینی :

عوارض روش های مختلف لیفت بینی کمی متفاوت است. در لیفت بینی با جراحی معمولا بعد از عمل ممکن است کمی تورم و کبودی در صورت شما به خصوص در ناحیه اطراف چشم دیده شود که پس از یکی دو روز به تدریج بهبود می یابد. امکان دارد پس از از بین رفتن اثرات داروی بیهوشی، درد یا فشار در بینی خود احساس کنید. این مشکل کاملا طبیعی است و در مدت کوتاهی پس از عمل برطرف خواهد شد. بینی شما ممکن است تا چند ماه پس از جراحی همچنان کمی متورم باشد. این تورم به سختی قابل مشاهده است و حداکثر شش ماه بعد از عمل برطرف می شود.

در برخی موارد، نتایج عمل لیفت بینی ممکن است چندان رضایت بخش نباشد و یا باعث نامتقارن شدن بینی شما شود. این مورد معمولا در مورد لیفت بینی که در مراکز نامعتبر انجام می شود اتفاق می افتد. اما نگران نباشید. حتی اگر این اتفاق برای شما بیفتد، می توان با استفاده از جراحی های اصلاحی خفیف آن را برطرف کرد. به جز این مورد سایر عوارض لیفت بینی عمومی بوده و پس از مدتی بدون اقدام خاصی برطرف می شوند. شایع ترین عوارض این روش درد، بی حسی، کبودی، تورم و جای زخم روی بینی است.

لیفت بینی چه مزایایی دارد ؟

لیفت بینی مانند روش های دیگر دارای مزایا و معایبی است که در ادامه با آن آشنا می شوید :

هزینه مناسب :

بسیاری از افراد به دلیل هزینه های بالای جراحی برای این جراحی مراجعه نمی کنند. لیفت بینی یک راه حل مقرون به صرفه با نتایج ماندگار برای آن ها است.

نیاز نداشتن به جراحی و بیهوشی :

اگر از جراحی یا بیهوشی می ترسید، توصیه می کنیم روش های لیفت بینی غیر جراحی را امتحان کنید. این روش ها درد بسیار کمی دارند و دوره نقاهت بسیار کوتاهی دارند.

نداشتن محدودیت سنی :

برای روش های مختلف لیفت بینی محدودیت سنی وجود ندارد. بنابراین می توانید در هر سنی از این روش استفاده کنید و از نتایج آن لذت ببرید. البته قبل از انجام عمل حتما با پزشک متخصص و مجرب مشورت کنید تا نتیجه خوبی از لیفت بگیرید.

عوارض کم :

جراحی بینی و استفاده از داروهای بی حس کننده عوارض زیادی دارد. در حالی که روش های لیفت بینی غیر جراحی برای چندین روز هیچ عارضه ای جز تورم یا التهاب برای شما ایجاد نخواهد کرد. در برخی موارد امکان دارد یک اسکار کوچک ایجاد شود. حتی عوارض جراحی لیفت بینی بسیار کمتر از جراحی بینی معمولی است. زیرا این روش معمولا با بی حسی موضعی انجام می شود.

بعد از انجام لیفت بینی باید چه مراقبت هایی انجام داد ؟

برای این که نتیجه مناسبی از این روش بگیرید باید مراقبت هایی انجام دهید که در ادامه با این مراقبت ها آشنا می شوید :

  • برای چند روز پس از لیفت صورت، هنگام خواب سر خود را بالاتر از حد معمول قرار دهید.
  • اگر عمل لیفت بینی انجام دادید، باید اسپلینت را حدود یک هفته روی بینی خود نگه دارید.
  • رژیم غذایی خود را طبق توصیه پزشک برای تسریع روند بهبودی متعادل کنید.
  • یک کمپرس سرد روی بینی خود قرار دهید. این کار را ۶ تا ۸ بار در روز و هر بار به مدت ۱۵ دقیقه انجام دهید.
  • آن را به مدت چند روز در معرض نور مستقیم خورشید قرار ندهید و از محیط های پر گرد و غبار خودداری کنید.
  • پس از انجام عمل حتما به پزشک مراجعه کنید تا نتیجه و وضعیت شما بررسی شود.
  • از مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین خودداری کنید. البته در برخی موارد ممکن است خود پزشک آن را توصیه کند.
  • سیگار و قلیان را ترک کنید و از دود آنها دوری کنید.
  • فعالیت های ورزشی شدید و شنا را برای مدتی متوقف کنید.
  • تا جایی که امکان دارد از انجام ورزش هایی مانند فوتبال، والیبال و بسکتبال که احتمال برخورد توپ به صورت و آسیب دیدن بینی زیاد است خودداری کنید.

ماندگاری لیفت بینی

اثرات و نتایج درمان لیفت بینی سیمی معمولا بین یک تا دو سال باقی می ماند. اگر این روش 9 ماه پس از درمان اولیه تکرار شود، می توانید انتظار اثرات طولانی تری داشته باشید. با تحریک تولید کلاژن بینی، می توانید انتظار لیفت دائمی بینی را داشته باشید.

از آنجایی که در این روش از بخیه های قابل جذب استفاده می شود، نتایج درمان دائمی نیست. سیم ها از ماده ای به نام PDO ساخته شدند. PDO ماده قابل جذبی است که در نخ های جراحی استفاده می شود، این ماده به مرور زمان تجزیه می شود و به طور طبیعی جذب بدن می شود و بینی به علت اصلی خود باز می گردد. برخی از بیماران به دلیل اینکه جراحی بینی را دوست ندارند به این روش روی می آورند.

هزینه لیفت بینی چقدر است ؟

یکی از مهم‌ترین فاکتورها در تعیین هزینه‌های عمل لیفت بینی، کلینیکی است که در آن عمل را انجام می‌دهید. کلینیک‌های معتبر معمولا قیمت مناسبی داشته و هزینه کمتری برای جلسات مشاوره دریافت می‌کنند. بررسی لیست قیمت لیفت بینی نشان می‌دهد که هزینه‌های روش‌های بدون جراحی بسیار کمتر از جراحی است. البته باید هزینه‌های پیش از انجام عمل شامل آزمایش‌ها، عکس‌ها و… را در نظر بگیرید.

در برخی موارد پزشک ممکن است از چسب برای تثبیت نتایج استفاده کند. بنابراین شما باید قیمت چسب لیفت بینی را نیز به این لیست اضافه کنید. چیزی که در خصوص لیفت بینی واضح است این است که هزینه‌های این عمل کمتر از جراحی بینی است و به همین دلیل می‌تواند گزینه مناسبی برای بسیاری از افراد باشد. در روش‌های بدون جراحی عواملی نظیر نوع ژل یا نخ مورد استفاده، تبحر و مهارت پزشک، شهر محل زندگی شما در تعیین قیمت اهمیت دارد.

ماندگاری لیفت بینی

کلام آخر

برای انجام این روش از افراد با تجربه کمک بگیرید و سعی کنید با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. مراقبت های لازم را به خوبی انجام دهید. ممنون از این که تا آخر مقاله ماندگاری لیفت بینی همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان (کلیک کنید)