قیمت کاشت ابرو

ما در این مقاله سعی داریم شما را با قیمت کاشت ابرو آشنا کنیم. ریزی موهای ابرو یکی از مشکلاتی است که بسیاری از افراد با ان مواجهه هستند و از این بابت بسیار رنج می برند و احساس خجالت می کنند اما امروزه با روش های جدید مانند کاشت ابرو می توان برای همیشه با ریزش ابرو خداحافظی کرد. امروزه روش های جدیدی برای پر حجم تر نشان دادن موهای ابرو مانند تتو ابرو و هاشور ابرو و… وجود دارد که این روش ها موقتی هستند و از بین می روند. اما کاشت ابرو این گونه نیست و با خیال راحت می توان به بهترین کلینیک ها برای کاشت ابرو مراجعه کرد. برای آشنا شدن با کاشت ابرو قیمت کاشت ابرو با ما همراه باشید.

کاشت ابرو چیست ؟

اکثر خانم ها فکر می کنند بهترین روش برای پر کردن ابرو و فرم دهی ابرو ها تاتو و هاشور است که این اتفاق به دلیل نشناختن کافی از روش های زیبایی و مزیت های و معایب آن است. این روش ها ظاهری طبیعی به ابرو ها نمی بخشند و موقتی هستند. رنگ تاتو و هاشور شیمیایی است و و با موهای طبیعی ابرو تفاوت دارند. بعد از مدت کمی باید برای تمدید آن مراجعه کنید و باید درد و زخم های زیادی را تحمل کنید. یکی از روش های زیبایی کاشت ابرو است که در این روش موها از ناحیه اطراف سر یا کناره های گوش برداشته می شود و در ناحیه ابرو کاشته می شود و این اتفاق باعث می شود نتیجه کاشت ابرو شما طبیعی به نظر برسد.

روش های زیادی وجود دارد که مانند کاشت ابرو است و به آن کاشت مو در ناحیه ابرو می گویند. در این روش به غیر از موها ارگان های کوچک تولید کننده مواد مورد نیاز برای رشد تار موها منتقل می شود. این موضوع باعث می شود نتیجه کاشت ابرو باقی بمانند و ابروهایی طبیعی به شما هدیه می دهد. موهای کاشته شده طبیعی هستند و مانند موهای افراد رشد می کنند و باید مثل موهای خود آن ها را کوتاه و اصلاح کنید.

کاشت ابرو طبیعی و ویژگی های آن

کاشت ابرو 4 ویژگی دارد که در ادامه با آن ها آشنا می شوید :

 1.  رویش و خواب ابرو در بخش های مختلف ابرو متفاوت است.
 2. موهای ابرو نسبت به پوست ابرو به صورت افقی رشد می کنند و موهای سر نسبت به پوست سر عمودی رشد می کنند و زاویه بیشتری نسبت به پوست صورت از فولیکول دارند که این اتفاق باعث این موضوع می شود.
 3. موهای سر به صورت دسته ای یعنی 3 تایی 4 تایی رشد می کنند و موهای ابرو تار به تار و تکی رشد می کنند.
 4. در چرخه رشد موهای سر و موهای ابرو تفاوت زیادی از نظر زمانی وجود دارد.

کاشت ابرو طبیعی و ویژگی های آن

کاشت ابرو طبیعی برای چه افرادی مناسب است ؟

یکی از دلایل مهم که افراد به سمت کاشت ابرو می روند داشتن ابروهای زیبا و بدون نقص تاثیر زیادی بر زیبایی چشم ها و کل صورت فرد دارد و اهمیت آن از پیوند مو بیشتر می شود زیرا صورت و ابر. هر فردی نسبت به موهای ان بیشتر مورد توجه است. تناسب ابرو با فرم صورت و حالت های چشم های افراد تاثیر زیادی در زیبایی چهره دارد و ریزش موهای ابرو که باعث کم پشتی و کم تر شدن زیبایی ابرو و در نتیجه باعث تاثیر منفی روز زیبایی صورت افراد می شود.

بسیاری از دلایل وجود دارد که باعث ریزش ابرو می شود که در ادامه با دلیلی ریزش ابرو آشنا می شویم :

 • اصلاح یا برداشتن غیر اصولی ابروها
 • آلوپسی
 • بیماری هایی مانند تیروئید
 • تاتو، هاشور و فیبروز ابرو
 • اختلالات مادرزادی در رشد طبیعی ابرو
 • عفونت در ناحیه ابرو
 • سوختگی
 • افرادی که به صورت ارثی و یا ژنتیکی دچار ریزش ابرو می شوند و ابرو آن ها کم پشت است.
 • بیماری هایی که امکان دارد روی ریزش مو و ابرو تاثیر می گذارد.

اگر شما هم هر کدام از دلایل بالا را شامل می شوید بهترین راه برای شما کاشت ابرو است. روش هایی که بیشتر در آرایشگاه زیبایی انجام می شود مثل تاتو و یا هاشور و اسامی مثل فیبروز میکرونیدلینگ ابرو نتیجه طبیعی و دائمی ندارد. طبیعی بودن نتیجه برای همه افراد اهمیت دارد.

تفاوت ابروی خانم ها و آقایان : 

یک سوم انتهایی ابرو های خانم ها خم ابرو و قوس را ایجاد می کند که باعث زیبایی ابرو آن ها می شود. ضخامت ابرو خانم ها 1و نیم سانت است و طول ابرو آن ها پنج سانت است و بیشتر قسمت میانی ابرو آن ها ابرو آن ها نسبت به دم ابرو پرپشت تر است. نقطه انتهایی ابرو در خانم ها کمی عقبت تر از کناره بیرونی چشم است و دم ابرو آن ها باریک تر و کم حجم تر از آقایان است.

یکی از تفاوت های در مدل ابروی آقایان و خانم ها این است که مردان ابروهای پر تر و پر حجم تری دارند که خم ابرو در آن ها کمتر از خانم ها است. همه قیمت های ابرو آقایان پر پشت است به جز قسمت انتهایی ابرو که در کاشت ابرو قسمت های خالی پر پشت تر می شوند. ضخامت ابرو آقایان یک و نیم سانت و طول ابرو پنج و نیم سانت است و بیشتر نقطه انتهایی ابرو آن ها بالای کناره بیرونی چشم ها است.

4 ویژگی مهم ابرو در کاشت ابرو

در کاشت ابرو 4 ویژگی وجود دارد که در ادامه با آن ها آشنا می شوید :

 1. خواب و رویش ابرو : ابرو به سه بخش سر، تنه و دم تقسیم می شود که در آن ها خواب ابرو و رشد ابرو متفاوت است.

سر ابرو : درونی ترین قسمت ابرو نسبت به صورت سر ابرو است که اندازه ان 7 میلی متر است. در این ناحیه رشد موها به سمت بالا است و از نظر رنگ روشن تر از قسمت های دیگر است. بسیاری از افراد به پر کردن این ناحیه علاقه ندارند.

تنه ابرو : ناحیه بین ابرو که زاویه آن به دو و نیم سانتی متر می رسد و پرپشت ترین و پر حجم ترین قسمت ابرو است. زاویه رشد موها در قسمتی از تنه که به سر ابرو نزدیک تر است به سمت بالا و خارج از صورت است. زاویه رشد ابرو در ناحیه میانی متناسب با برآمدگی استخوان ابرو تغییر می کند. در این بخش موهای قسمت بالا رو به پایین و موهای قسمت پایین رو به بالا رشد می کنند.

دم ابرو : در قسمت هایی که ابرو از قسمت تنه خم شده تا انتها را شامل می شود که طول آن به دو سانتی متر می رسد که تراکم کمی در ناحیه ابرو دارد و تار موها در این نواحی نازک است. جهت رشد موهای این نواحی افقی است و با افزایش سن فرد کم پشت خواهد شد.

 1. رشد موهای ابرو و زاویه آن :زاویه رشد مو سر و ابرو 45 درجه متفاوت است که این اتفاق باعث می شود موهای ابرو روی پوست بخوابند برخلاف موهای سر که به صورت عمودی نسبت به مو سر رشد می کنند به همین غلت موهایی که برای پیوند ابرو برداشته می شود بیشتر از ناحیه پشت گوش گرفته می شود که خواب شبیه موهای ابرو داشته باشد و از موارد مهم که نیاز به تجربه و تخصص بالا است که زاویه ای است که فولیکول را وارد پوست می کند. 
 2. تفاوت گرافت های مو :امکان دارد بخش های فولیکولی که از نواحی سر برداشته می شود شامل چند تار مو باشند زیرا که بیشتر فولیکول های سر شامل دسته های دوتایی 3 تایی و چند تایی می شود. این اتفاق هنگامی رخ می دهد که موهای ابرو به صورت تار به تار و تکی است و باید به ان دقت کرد که اگر هر واحد فولیکولی از یک تار مو بیشتر داشت زیر میکروسکوپ به قسمت های تک تار مویی تقسیم بندی شود.
 3. سیکل رشد متفاوت مو : 

در یک فرد بالغ روزانه 50 تا 100 تار مو ریزش می کند که همه آن ها جزئی از یک چرخه است که چرخه رشد مو نام دارد که سه مرحله اصلی به نام های رشد، استراحت و ریزش می باشد. چرخه رشد موهای ابرو و سر تفاوت زیادی دارد به این صورت که موهای ابرو بعد از ریزش در فاصله زمانی 4 ماه در مرحله رشد قرار می گیرد در حالی که موهای سر در فاصله زمانی 3 تا 7 سال در مرحله رشد قرار می گیرد. موهای سر نسبت به موهای دیگر بدن بیشتر رشد کرده و بلند می شود. این اتفاق مشکلی است که همه افراد بعد از کاشت ابرو با آن روبه رو می شوند و باید موهای کاشته شده را دز فاصله زمانی کوتاه تری اصلاح کنند.

سیکل رشد متفاوت مو : 

قیمت کاشت ابرو چقدر است ؟

کاشت ابرو نیاز به تجربه و تخصص زیادی دارد زیرا ابن عمل بسیار حساس است. هر کسی روش مناسب برای خواب ابرو، فرم دهی و ایجاد تاج زیبا برای ابرو ها را ندارد و این روش ها تعیین کننده یک ابرو طبیعی و زیبا هستند که افراد باید در انتخاب کلینیک های کاشت ابرو بسیار دقت کنند. قیمت کاشت ابرو نسبت به گرافت های که ابروهای شما لازم دارد متفاوت است. همچنین قیمت کاشت ابرو به موقعیت جغرافیایی، تعداد گرافت ها و نوع ابرو شما بستگی دارد.

مراقبت های بعد از کاشت ابرو

برای اینکه نتیجه بهتری از عمل کاشت ابرو خود بگیرید باید مراقبت هایی را انجام دهید. مراقبت های نادرست بعد از کاشت ابرو می تواند آسیب های زیادی برساند و باعث از بین رفتن فولیکول های مو و ریزش آن ها می شود. در ادامه به مراقبت های بعد از کاشت ابرو می پردازیم :

 • از کمپرس سرد می توان برای کاهش التهاب سر استفاده کرد اما نباید یخ را بیشتر از 20 دقیقه روی ابروهای خود بگذارید.
 • در روز بعد از کاشت امکان دارد پوسته ها یا لخته هایی روی ابرو وجود داشته باشد. سعی کنید آن ها را دستکاری نکنید تا خودشان از بین بروند.
 • هنگامی می تونید آرایش کنید که پوسته و لخته ها به طور کامل از بین رفته باشند.
 • پانسمان روی ناحیه بانک مو و ناحیه کاشت ابرو برای دو روز باقی می ماند که باید پانسمان را تعویض کنید و ناحیه را تمیز نگه دارید.
 • بعد از برداشتن پانسمان ناحیه دهنده این ناحیه را با احتیاط بشویید.
 • بعد از کاشت ابرو پزشک مایع مخصوصی به شما می دهد که باید 2 تا 3 ساعت آن را روی ابرو اسپری کنید. این کار باید طبق دستور پزشک و به صورت مرتب انجام شود.

کاشت ابرو چه عوارضی دارد ؟

قرمزی، التهاب، خارش و کبودی از مهم ترین عوارض بعد از کاشت ابرو است . این عوارض بعد از چند روز برطرف می شود و کاملا طبیعی است. باید توجه داشته باشید که نباید ابروهای خود را دست کاری کنید و یا خودسرانه از داروهای مختلف استفاده کنید. زیرا انجام این کارها به موهای کاشته شده آسیب می رساند. هنگامی که برای کاشت ابرو به بهترین کلینیک ها مراجعه کنید عوارض کمتری مشاهده می کنید.

کاشت ابرو در کلینیک های نامعتبر باعث می شود تقارنی در ابروی شما ایجاد نشود و رشد نامناسب موها و تفاوت رنگ در ابروی شما به وجود بیاید. امکان دارد جای کاشت گرافت و برداشت عفونت کند و زخم شود. این زخم ها مدت زیادی باقی می ماند و جای آن در ابرو مشاهده می شود.

کاشت ابرو روی تاتو چگونه است ؟

کاشت روی ابرو امکان دارد و اکثر پزشکان توصیه می کنند که قبل از کاشت ابروهای خود را تاتو کنید و هاشور بزنید. در کل دنیا برای زیبا تر شدن نتیجه کاشت ابرو از هاشور زدن که با روش میکرو پیگمنتیشن انجام می شود استفاده می شود. دلیل این موضوع این است که در کاشت ابرو گرافت های کوچک به صورت فشرده در کنار هم قرار می گیرند و کاشته می شوند.بعضی غذا رسانی و خون رسانی ها در پوست ناحیه ابرو طوری نیست که همه گرافت ها زنده بمانند و تعدادی از آن ها از دست می روند. این موضوع باعث می شود فواصل کوچکی بین موهای ابرو رخ دهد. این فواصل طوری نیستند که نیاز به کاشت دوباره داشته باشند و با استفاده از مداد ابرو پوشیده شوند. اگر قبل از کاشت ابرو تاتو کرده باشید یا ابروی خود را هاشور زده باشید این فواصل پوشیده می شود و دیگر قابل مشاهده نیست.

کاشت ابرو روی تاتو چگونه است ؟

کلام آخر

قبل از انجام کاشت مو از افراد با تجربه کمک بخواهید و سعی کنید بهترین کلینیک را برای کاشت مو انتخاب کنید. درباره قیمت کاشت ابرو تحقیقی کنید و با اطلاعات کافی دست به انجام این جراحی بزنید. ممنون از اینکه تا ادامه این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان (کلیک کنید)