کاشت ابرو به روش میکروگرافت

ما در این مقاله سعی داریم شما را با کاشت ابرو به روش میکروگرافت آشنا کنیم. یکی از رایج ترین روش های کاشت ابرو امروزه باید به نام میکروگرافت ابرو شناخته شود. این روش که برخی آن را پیشرفته ترین روش کاشت ابرو نامیدند، می تواند بهترین نتیجه را با کمترین عوارض به شما بدهد. در ادامه برای آشنا شدن با کاشت ابرو به روش میکروگرافت با ما همراه باشید.

کاشت ابرو چیست ؟

بسیاری از خانم ها فکر می کنند تاتو بهترین راه برای پرکردن و فرم دادن به ابروها است. این مشکل ناشی از آگاهی ناکافی از هر روش زیبایی و مزایا و معایب آن است. باید بدانید که این دو روش موقتی هستند و ظاهری طبیعی به ابرو نمی دهند. رنگ تاتو و هاشور شیمیایی است و با موهای طبیعی ابرو متفاوت است. همچنین پس از مدت کوتاهی باید تمدید شود. با هر تجدید باید درد و آسیب ناشی از آن را تحمل کنید و در نهایت ممکن است به نتیجه دلخواه نرسید.

بر خلاف این روش ها، کاشت ابرو یکی از روش هایی است که زیبایی دائمی به شما می دهد. در فرآیند کاشت ابرو، موها از نواحی اطراف سر یا کناره‌های گوش برداشته شده و در ناحیه ابرو کاشته می‌شوند. به همین دلیل نتیجه ای کاملا طبیعی خواهند داشت. روش های مختلف کاشت ابرو تقریبا مشابه روش های کاشت مو است و می توان آن را یکی از انواع کاشت مو در ناحیه ابرو دانست. در این فرآیند علاوه بر مو، اندام های کوچکی که مواد لازم برای رشد مو را تولید می کنند منتقل می شوند. این همان چیزی است که باعث می شود نتایج کاشت ابرو برای همیشه ماندگار باشد و ابروهایی طبیعی به شما بدهد که حتی بهتر از روز اول به نظر می رسند. موهای کاشته شده کاملا شبیه موهای طبیعی هستند و رشد می کنند. بنابراین، پس از کاشت باید ابروها را اصلاح و کوتاه کنید.

کاشت ابرو چیست ؟

دلیل ریزش ابروها :

یافتن علت ریزش ابرو یکی از مهمترین مراحل در انتخاب روش مناسب کاشت است. قبل از کاشت ابرو باید علت ریزش آن ها را بررسی کرد. توجه داشته باشید که موهای مورد استفاده در فرآیند کاشت ابرو، موهای کاملا طبیعی هستند و روند رشد آن ها هیچ تفاوتی با موهای طبیعی ندارد. بنابراین هر دلیلی که باعث ریزش ابرو شود می تواند موهای کاشته شده را تحت تاثیر قرار دهد. برخی از این دلایل، مانند دلایل ارثی، ممکن است قابل درمان نباشند اما شاید بتوان آن ها را با روش هایی کنترل کرد. در ادامه با دلیل ریزش ابروها آشنا می شوید :

 • سوختگی
 • بیماری‌های تیروئیدی
 • اختلال در رشد ابروها به صورت مادرزادی
 • بیشتر شدن سن افراد
 • کندن و برداشتن بیش از اندازه ابروها
 • بیماری‌های عمومی یا سیستمیک
 • عفونت
 • افرادی که به صورت ارثی و ژنتیکی ابروهای خود را از دست می دهند.
 • آلوپسی آره‌تا

به هر حال دلیل کم پشتی و ریزش مو یکی از دلایل بالاست، بهترین راه برای داشتن ابروهای پرپشت کاشت ابرو است. روش هایی مانند تاتو، هاشور، استفاده از مداد ابرو و سایر روش های مشابه می توانند ظاهر ابروهای شما را تا حدودی بهبود بخشند، اما قادر به ایجاد ابروهای پرپشت و طبیعی نیستند. در تمامی روش های زیباسازی، طبیعی بودن نتایج برای همه داوطلبان حائز اهمیت است. موضوعی که در کاشت ابرو به راحتی قابل انجام است و این روش به شما ابروهایی پرپشت و طبیعی می دهد.

دلیل اصلی ریزش ابروها بالا رفتن سن است. با افزایش سن، مواد مغذی در بدن کاهش می یابد و فعالیت سلول های بدن کاهش می یابد. در نتیجه جریان خون و اکسیژن مو به خوبی پیش نمی رود و به همین دلیل موها شروع به ریزش می کنند. از طرفی با افزایش سن، موها به تدریج ضخامت و استحکام خود را از دست می دهند و می ریزند.

دلایل دیگر را باید در افرادی جستجو کرد که در سنین پایین دچار ریزش ابرو شدند. ارث خانوادگی عامل اصلی ریزش ابرو در جوانان است. البته برخی از جوانان در بدو تولد دارای ابروهای کم پشت هستند و به همین دلیل دوست دارند با روش های کاشت ابرو ابروهای خود را پهن و پرپشت تر کنند. بیماری های مختلفی مانند اختلالات تیروئید، بیماری های مربوط به سیستم ایمنی، اختلالات مادرزادی رشد مو و ابرو و انواع سرطان نیز از علل ریزش ابرو هستند.

علاوه بر این، اصلاح نادرست و برداشتن بیش از حد ابرو، فولیکول های مو برداشته شده را از بین می برد و رشد مو در نواحی اصلاح شده به تدریج کاهش می یابد. مواد شیمیایی مورد استفاده برای تاتو و رفع موهای زائد می توانند باعث ریزش ابرو شوند. به خصوص اگر تعداد تجدید این روش ها بسیار زیاد باشد. بیماری های مو مانند آلوپسی آره آتا که باعث ریزش مو می شود روی موهای ابرو تاثیر می گذارد. برخی از بیماری های عفونی یا سوختگی می تواند یکی از دلایل کم پشتی ابروها و ریزش موی آن ها باشد.

چه افرادی برای کاشت ابرو مناسب هستند ؟

کاشت ابرو روشی مناسب برای افرادی است که دوست دارند ابروهای پرپشت تر و شادتری داشته باشند. معمولا افرادی که با ابروهای نازک یا نازک به دنیا می آیند یا ابروهایشان به دلایل مختلف شروع به ریزش کرده است بهترین کاندید برای کاشت ابرو هستند. همچنین برخی از افراد ممکن است ابروهای بی حالت داشته باشند یا شکل ابروهایشان شبیه به هم نباشد. با استفاده از کاشت ابرو می توانید این مشکلات را برطرف کنید و به ابروها حالتی مشابه و زیبا بدهید.

معمولا کاشت ابرو با موی طبیعی برای افرادی که به دلایل ارثی یا بیماری های مرتبط با مو مانند آلوپسی آره آتا، آلوپسی توتالیس یا یونیورسالیس ابروهای خود را از دست دادند، گزینه مناسبی نیست. در مورد سایر بیماری ها تا زمانی که بیماری کنترل و یا از بین نرود، نمی توان از کاشت ابرو برای فرم دادن به ابروها استفاده کرد. علاوه بر این، افرادی که به دلایل مختلف مانند سوختگی یا شکستگی تمام یا بخشی از ابروهای خود را از دست دادند، می توانند مانند روز اول ابروهای خود را دوباره انجام دهند.

اگر از بدو تولد یا ژنتیکی ابروهای نازک یا نازک دارید یا به طور کلی ابرو ندارید. اگر از شکل، فرم یا فرم ابروهای خود راضی نیستید. اگر تمام یا قسمتی از ابروی شما به دلیل آسیب، سوختگی، بخیه، جراحی، شکستگی و غیره از بین رفته باشد یا بخواهید جای زخم یا بخیه را در این ناحیه بپوشانید.

اگر ابروهای شما به دلیل یک بیماری زمینه ای (مانند اختلالات غده تیروئید) یا بیماری های پوستی موهای خود را از دست دادند. پس از درمان یا کنترل بیماری، می توانید درخواست کاشت ابرو کنید. خانم هایی که به دلیل برداشتن بیش از حد ابروها، ابروهای نازک یا عقب رفته دارند. خانم هایی که ابروهای خود را تاتو کرده یا سایه زدند و می خواهند ابروها طبیعی تر به نظر برسند.

کاشت ابرو به روش میکروگرافت

در کاشت ابرو به روش میکروگرافت، پزشک ابتدا تعداد گرافت های مورد نیاز را تخمین می زند. پس از آن با توجه به تصمیم وی و شرایط داوطلب نسبت به گرافت برداری فضای بانک مو اقدام خواهیم کرد. این عکس‌ها توسط دستگاه گروه‌بندی و ثابت می‌شوند. سپس فولیکول های مناسب توسط دستگاه جدا و گروه بندی شده و در نهایت مجدداً به ناحیه مورد نظر پیوند زده می شوند.

علت نامگذاری این روش به این نام همین رویکرد تیراندازی است; زیرا بر خلاف روش های دیگر، گرافت های مورد استفاده در این روش در کمترین ابعاد ممکن برداشت و کاشته خواهند شد. کاشت ابرو به روش میکروگرافت بیشترین تعداد واحد فولیکولی در هر جلسه را دارد.

کاشت ابرو به روش میکروگرافت چه مراحلی دارد ؟

پس از مشخص شدن اینکه شما کاندید مناسبی برای کاشت ابرو به روش میکروگرافت هستید، مراحل انجام می شود. ابتدا باید پوست بانک مو و ابروها استریل شود سپس از بی حسی استفاده شود تا در حین کار احساس درد نکنید. همانطور که می دانید بهترین بانک مو برای کاشت موی طبیعی به روش میکروگرافت، پشت سر است. بسته به شدت ریزش مو در ناحیه ابرو، متخصص از تکنیک های تریکوفیتیک اسکارلت و هولدرهای اتوماتیک استفاده می کند. سپس در ناحیه ابرو با سوزن های بسیار ظریف سوراخ هایی ایجاد می شود و فولیکول مو از طریق دستگاه میکرو کاشت به ابرو منتقل می شود.

کاشت ابرو به روش میکروگرافت چه مراحلی دارد ؟

معایب و عوارض کاشت ابرو به روش میکروگرافت :

روش های زیادی برای کاشت ابرو وجود دارد و هدف از ابداع روش های جدید اصلاح عیوب روش های قبلی است. کاشت ابرو با میکروگرافت به عنوان یکی از بهترین روش ها شناخته می شود، اما می تواند با عوارضی همراه باشد.

اگر التهاب و تورم در ناحیه ابرو مشاهده شود، طبیعی است و پس از چند روز از بین می رود. برخی از افراد پس از جراحی کاشت ابرو دچار درد شدید پیشانی می شوند. در این صورت می توانید با مشاوره متخصص می توانید از مسکن استفاده کنید. حساسیت به بیهوشی یکی دیگر از عوارضی است که ممکن است برای هر فردی پیش بیاید.

قبل از کاشت ابرو به روش میکروگرافت باید چه مراقبت هایی انجام داد ؟

برای این که از عوارض و خطرات جراحی کم کنید باید مراقبت هایی را انجام دهید. توصیه می شود که از 1ماه قبل از کاشت ابرو به روش میکروگرافت، سیگار و الکل را ترک کنید، در غیر این صورت تمام زحمات و هزینه هایی که برای کاشت ابرو صرف کردید به هدر خواهد رفت. حتما 1 روز قبل از کاشت ابرو حمام کنید تا پوست از آلودگی پاک شود و بانک مو پاک شود.

برخی از افراد باید همیشه داروهای رقیق کننده خون مصرف کنند. با موافقت پزشک متخصص این داروها را 2 هفته قبل از کاشت ابرو قطع کنید. به هیچ وجه استرس نداشته باشید زیرا این کار روی نتیجه کاشت ابرو تاثیر منفی می گذارد. اگر به هر داروی بیهوشی یا دارویی حساسیت دارید، حتما به پزشک خود اطلاع دهید.

مراقبت های بعد از کاشت ابرو به روش میکروگرافت :

برای این که نتیجه مناسبی از جراحی بگیرید باید مراقبت هایی را انجام دهید. مصرف دخانیات و مشروبات الکلی تا 1 ماه پس از کاشت ابرو ممنوع است. به هیچ عنوان نباید به ابروها فشار وارد کرد، بنابراین از خاراندن و ماساژ دادن خودداری کنید و در هنگام خواب مراقب باشید. هنگام استفاده از سشوار مراقب باشید که به ابروها ضربه ای وارد نکنید.

به خاطر داشته باشید که برای حفظ سلامت فولیکول های پیوندی، آب کافی بنوشید. تمام داروهای تجویز شده توسط پزشک را مصرف کنید. حوله را با فشار روی ابروها نکشید و صورت خود را با آب خیلی داغ نشویید.

کاشت ابرو چه مزایایی دارد ؟

کاشت ابرو به روش میکروگرافت مزایایی دارد که در ادامه با آن ها آشنا می شوید :

 • همانطور که متوجه شدید کشیدن فولیکول مو و کاشت آن در ابرو به طور کامل با دستگاه انجام می شود بنابراین دقت کار بیشتر شده و فولیکول آسیب نمی بیند و امکان عفونت وجود ندارد.
 • کاشت ابرو با این روش با سرعت بالا انجام می شود و دوره نقاهت کوتاهی دارد.
 • در مواردی که ریزش شدید ابرو باعث نازک شدن ابروها شده است، روش میکروگرافت گزینه بسیار مناسبی برای افزایش تراکم مو در ابروها خواهد بود.
 • گاهی اوقات مراجعین به دلیل مشکلات پوستی، شیمی درمانی و غیره ریزش ابرو را تجربه کردند. در این موارد روش میکروگرافت بهترین انتخاب برای بازگرداندن سلامت ابرو خواهد بود.
 • برخلاف برخی از روش های کاشت ابرو، با استفاده از روش میکروگرافت خطر ایجاد اسکار وجود ندارد.
 • البته همه ما دوست داریم بعد از کاشت ابروهای طبیعی داشته باشیم. با استفاده از روش میکروگرافت، دیگر نگران این موضوع نخواهید بود.
 • پس از کاشت ابرو به روش میکروگرافت، در مدت زمان کوتاهی شاهد رشد سریع و بسیار خوب ابرو خواهید بود.

بهترین کلینیک و پزشک برای کاشت ابرو :

کاشت ابرو یکی از حساس ترین عمل های زیبایی است زیرا نتیجه نهایی تاثیر زیادی بر زیبایی چهره خواهد داشت. بنابراین نباید این کار را به هیچ متخصصی بسپارید و به هر کلینیکی اعتماد کنید. برخی از کلینیک ها اصول بهداشتی را به شدت رعایت نمی کنند. بیماران این مراکز با

رها به عفونت های پوستی مبتلا شدند. بنابراین انتخاب پزشک برای کاشت ابرو امری بسیار جدی است. بهتر است با حوصله جستجو کنید و بهترین پزشک و کلینیک برای کاشت ابرو میکروگرافت را پیدا کنید. در این صورت دیگر نگران کیفیت کار و سلامتی بعد از کاشت ابرو نخواهید بود.

هزینه کاشت ابرو چقدر است ؟

برخی افراد وقتی برای مشاوره با متخصصین کاشت ابرو به کلینیک مراجعه می کنند، در مورد هزینه کاشت ابرو به روش میکروگرافت سوال می کنند. این کار اشتباه است. در واقع باید در این مورد با متخصص صحبت کنید زیرا هزینه ها در افراد مختلف متفاوت است و بر اساس هزینه های اولیه کلینیک و دستمزد متخصص، میزان ریزش و تراکم ابروهای مورد نیاز، تعداد می باشد. گرافت های مورد نیاز برای کاشت ابرو به روش میکروگرافت درمان عوارض احتمالی محاسبه می شود.

مراحل کاشت ابرو در روش میکروگرافت

نیازی به اشاره نیست که اولین مرحله دریافت درمان کاشت ابرو به روش میکروگرافت، مراجعه به پزشک و ویزیت حضوری ایشان است. پزشک در این مرحله با معاینه فرد، متوجه خواهد شد که آیا داوطلب کاندیدای مناسبی برای کاشت ابرو هست یا خیر. در برخی افراد، به دلایل گوناگون ممکن است روشی به غیر از میکروگرافت برای آن‌ها تجویز گردد. مراحل کاشت ابرو به روش میکروگرافت عبارت است از :

آماده‌سازی سطح پوست :

در این مرحله، پس از تزریق ماده بی حسی، سوراخ‌هایی به شکل خطی روی ناحیه دریافت‌کننده ایجاد می‌شود. این سوراخ‌ها جایی هستند که فولیکول‌های شما قرار است در آن قرار گیرند. همچنین ناحیه بانک مو بی حس شده، به کمک هولدرهای اتوماتیک، گرافت‌های مو در ابعاد کمتر از یک میکرون برداشته خواهند شد.

پردازش گرافت‌ها :

دومین مرحله‌ای است که باید برای کاشت ابرو به روش میکروگرافت مورد توجه باشد. در این مرحله، گرافت‌ها فریز شده، فولیکول‌های آن جدا می‌شوند. این فولیکول‌ها مجددا دسته‌بندی شده و آماده‌ی کاشت می‌شوند.

کاشت فولیکول های جدید ابرو :

به کمک دستگاه میکروایمپلنتر انجام خواهد شد. سرعت برداشت و کاشت گرافت‌ها در این روش بسیار زیاد است و به دلیل کوچکی و نزدیکی آ‌ن ها نسبت به یکدیگر، نتایج بسیار طبیعی را در بر خواهند داشت.

کاشت فولیکول های جدید ابرو :

کلام آخر

برای انجام کاشت ابرو از افراد با تجربه کمک بگیرید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. سعی کنید بهترین مرکز کاشت ابرو و بهترین پزشک را برای جراحی انتخاب کنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

4/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان (کلیک کنید)