کاشت ابرو به روش SUT 

ما در این مقاله سعی داریم شما را با کاشت ابرو به روش SUT آشنا کنیم. بسیاری از افراد ممکن است ابروهایی کم پشت داشته باشند و یا به دلایلی دچار ریزش ابرو شده باشند و از این بابت رنج می برند و می خواهند ابروهایی پرپشت و زیبا داشته باشند. امروزه با روش های جدید مانند کاشت ابرو با روش های مختلف می توانید ابروهایی زیبا داشته باشید. در ادامه برای آشنا شدن با کاشت ابرو به روش های مختلف و کاشت ابرو به روش SUT با ما همراه باشید.

کاشت ابرو چیست ؟

در کاشت و پیوند ابرو فولیکول های مو که شامل مو و بخش های جزئی که وظیفه ساخت رشد مو را دارند از قسمتی از سر که شامل پشت سر و بین دو گوش افراد است گرفته می شود و به قسمت های از ابرو که نیاز به کاشت دارد پیوند زده می شود. بعد از اینکه کاشت فولیکول های مو در ناحیه ابرو انجام شد تار های مو کاشته شده تا آخر عمر افراد ادامه دارد و مثل ابروی طبیعی خود می توانید آن را اصلاح کنید و بردارید.

کاشت ابرو چیست ؟

دلیل ریز ابرو چیست ؟

قبل از کاشت ابرو باید دلیل ریزش ابرو مشخص شود و درمان شود. موهایی که در روش کاشت ابرو استفاده می شود موهای طبیعی هستند و روش رشد آن ها با موهای طبیعی فرقی ندارد و هر علتی که باعث ریزش ابرو شده است می تواند روی موهای کاشته شده تاثیر گذار باشد و امکان دارد بعضی از علت ها مثل دلایل ارثی دران نشود و شاید بتوان با توجه به روش هایی آن ها را کنترل کرد. ریزش ابرو می تواند دلایلی داشته باشد که در ادامه به آن می پردازیم :

 • افزایش سن افراد
 • سوختگی
 • بیماری‌های تیروئیدی
 • اختلال در رشد ابروها به صورت مادرزادی
 • آلوپسی آره‌تا
 • افرادی که به صورت ارثی و ژنتیکی ابروهایشان را از دست می دهند.
 • بیماری‌های عمومی یا سیستمیک
 • عفونت
 • کندن و برداشتن بیش از اندازه ابروها
 • تاتو و هاشور ابرو

هر کدام از این ها می تواند علت ریزش ابروها باشد و بهترین راه کات ابرو طبیعی است. روش هایی مثل تاتو، هاشور و استفاده کردن از مداد ابرو می تواند ظاهر ابروی شما را بهتر نشان دهد اما نمی تواند ابروهایی طبیعی را به شما هدیه دهد. در همه روش های زیباسازی طبیعی بودن نتیجه ابرو برای همه افراد مهم است. در کاشت ابرو مهم ترین چیز داشتن ابروهایی پر و ضخیم است.

افزایش سن یکی از اصلی ترین دلایل ریزش ابرو است زیرا با بالا رفتن سن مواد مغذی در بدن کمتر می شود و فعالیت سلول های بدن کم می شود و خون رسانی و اکسیژن رسانی به موها انجام نمی شود و موها دچار ریزش می شود. با افزایش سن موها استحکام خود را از دست می دهند و می ریزند. در افرادی که در جوانی دچار ریزش ابرو شدند باید علت آن را متوجه شد. ارثی بودن ریزش ابروها می تواند یکی از دلایل ریزش ابرو در جوانی باشد. بعضی از افراد به صورت مادرزادی ابروهای کم پشتی دارند و به این دلیل دوست دارند که با استفاده از روش های کاشت ابرو ابروهای خود را پهن تر و پر پشت تر کنند. بیماری های متفاوتی مانند اختلالات تیروئیدی و بیماری های مربوط به سیستم ایمنی و اختلالات رشد موها و ابروها به صورت مادرزادی و انواع سرطان از دلایل ریزش ابرو هستند.

اصلاح درست ابرو و برداشتن بیش از اندازه ابروها باعث از بین رفتن فولیکول های موهای برداشته شده می شود و کم کم رشد موها در ناحیه اصلاح شده کم می شود. امکان دارد مواد شیمیایی مورد استفاده برای تاتو هاشور باعث ریزش ابرو شود به ویژه اگر تعداد دفعات تمدید این روش زیاد باشد. بیماری های مربوط به مو مانند آلوپسی آره‌تا که موجب ریزش موهای سر می شود بر موهای ابرو تاثیر می گذارد. بعضی از بیماری های عفونی یا سوختگی می تواند از دلایل کم پشتی ابروها و ریزش موهای آن باشد.

روش های مختلف کاشت ابرو

کاشت ابرو طبیعی می تواند روش های مختلفی داشته باشد که هر کدام بسته به نوع موهای افراد استفاده می شود. قبل از کاشت ابرو پزشک با توجه به ترکیب چهره و صورت افراد باید طرح ابرو را مشخص کند تا پزشک بداند که موهای برداشته شده را در چه ناحیه ای و با چه زاویه ای قرار می دهد. در ادامه با روش های کاش ابرو آشنا می شوید :

روش کاشت نواری یا FUT : 

یکی از روش های قدیمی کاشت ابرو روش کاشت نواری یا FUT است که در گذشته کاربرد زیادی داشته است. این روش یکی از پرطرفدارترین روش های کاشت مو است اما با توجه به تجربه افراد مختلف گزینه مناسبی برای کاشت ابرو نیست. ابروهای کاشته شده با این روش طبیعی نیست و حالتی وز دارد و شانه ای پیدا می کنند. با دقت زیاد پزشک رشد ابرو در جهت مناسب نبود و زاویه رشد با موهای بیعی ابرو فرق می کرد. روش FUT نیاز به برش و بخیه دارد و این دلیل دوران نقاهت را بیشتر می کند.

در روش کاشت نواری یا FUT موها از پشت گوش یا روی سر برداشته می شود و برای برداشت موها یک برش نواری در بخش مورد نظر به وجود می آید و بعد از برداشت موها برش به وجود آمده بخیه می خورد. روش FUT برای کاشت ابرو مثل روش کاشت مو است. در این روش میکرو گرافت نای برداشت شده با استفاده از سورن های مخصوص در ناحیه مورد نظر کاشت می شوند تا جهت خواب ابروها و زاویه رشد موها با موهای طبیعی فرقی نداشته باشد. موهای کاشته شده در این روش طبیعی هستند و به این دلیل مثل موهای طبیعی رشد می کنند. بعد از ثبت شدن نتیجه کاشت می توانید ابروهای خود را مثل قبل اصلاح کنید.

روش غیر جراحی FUE :

یکی دیگر از روش های کاشت ابرو روش FUE یا برداشت غیر نواری و غیر جراحی است. این روش را هم خانم ها و هم آقایان می توانند استفاده کنند و یکی از کم خطر ترین روش کاتش ابرو است. در این روش تارهای مو از ناحیه عقب سر برداشته می شود. در این نواحی تراکم موها بیشتر است و به علت قطر کم شباهت مو به موهای طبیعی بیشتر است. این ظرافت موها باعث می شود که ابروهای شما طبیعی شود و کاشت با دقت زیادی انجام شود. جراحی های انجام شده در این روش سبک تر از روش های دیگر است و به این دلیل دوره نقاهت کمتری دارد. بعد از کاشت ابرو با این روش جای زخم روی ابروها باقی نمی ماند و به علت عدم نیاز به استراحت افراد بعد از کاشت می توانند به کار های خود ادامه دهند.

در این روش برای حفظ سلامت موها و فولیکول های مو در هر انتقال یک فولیکول برداشته می شود و با زاویه مناسب در ناحیه مورد نظر کاشته می شود و این روش نیازی به برش و بخیه ندارد. این موضوع باعث می شود که FUE یکی از جراحی های کم تهاجمی باشد و به دلیل نبودن زخم و خونریزی و درد کم یکی از بهترین روش های کاشت مو است. از این روش برای کاشت ابرو استفاده نمی کنند.

روش SUT و روش های مبتنی بر آن :

از این روش برای کاشت ابرو استفاده می شود. روش های FIT، SUT، Micro FIT و Super FUE از روش های کاشت ابرو هستند که بر پایه استخراج فولیکول عمل می کنند. در این روش پزشک از روش های مختلفی برای برداشت فولیکول و کاشت مو استفاده می کند اما همه آن ها بدون برش و زخم و خون ریزی هستند. نتیجه این روش ها طبیعی است و تا آخر عمر باقی می ماند. این روش ها از روش های پر طرفدار برای کاشت ابرو هستند.

روش های مختلف کاشت ابرو

چه افرادی کاندیدای مناسب برای کاشت ابرو طبیعی هستند ؟

یکی از دلایل مهمی که افراد به ایمپلنت ابرو روی می آورند این است که داشتن ابروهایی زیبا و بدون نقص تاثیر زیادی بر زیبایی چشم ها و کل صورت افراد دارد و اهمیت آن از پیوند مو بیشتر است زیرا صورت و ابروی هر فردی نسبت به موهای آن بیشتر در کانون توجه قرار دارد. تناسب ابروها با فرم صورت و حالت چشم های افراد تاثیر زیادی در زیبایی چهره دارد و ریز پش موهای ابرو که باعث کم پشتی و کم تر شدن زیبایی ابرو دارد و باعث تاثیر منفی در زیبایی صورت افراد می شود.

مراحل کاشت ابرو به روش SUT

طراحی ابرو :

در این مرحله از افراد درخواست می شود تا شکل ابروی مورد نظر خود را روی صورت ترسیم کنند و پزشک با بررسی طرح دلخواه بیمار و اندازه گیری طرح را زیبا سازی کرده و تلاش می کند تا تقارن بین ابروها رعایت شود. از طرح های از قبل آماده شده در این روش می توان استفاده کرد اما ظاهر این طرح کمی غیر طبیعی به نظر می رسد.

استخراج گرافت ها :

برای کاشت ابرو از نواحی پشت سر، پشت گوش و پایین گردن برای بانک مو یا ناحیه دهنده استفاده می شود. موهای ناحیه پشت سر بلند و ضخیم و چند تایی است اما موهای نواحی پشت گوش یا پایین گردن کوتاه تر و ظریف است و واحدهای فولیکولی تک تار مویی زیادی دارد.  برای آقایان که ابروهای ضخیم دارند از ناحیه پشت سر و گوش استفاده می شود و برای خانم ها که ابروی ظریف دارند از ناحیه پشت گوش و پایین گردن استفاده می شود.

کاشت گرافت :

بعد از خارج کردن گرافت ها کادر درمانی در زیر میکروسکوپ به آماده سازی گرافت ها برای کاشت مشغول می شوند و محصول کار خود را به پزشک ارائه می دهند. پزشک قبل از این که شروع به کاشت مو کند ناحیه ابروها را با بی حسی بی حسی می کند و با استفاده از تیغ های ریز سوراخ هایی از قبل تعیین شده ابرو ایجاد می کند و گرافت را درون آن قرار می دهد. در این مرحله باید به جهت رشد موها و زاویه آن ها نسبت به پوست دقت شود. اگر پزشک از تجربه و مهارت کافی در کاشت گرافت برخوردار نباشد نتیجه کاشت ابرو غیر طبیعی و نامناسب می شود.

ویژگی های مهم ابرو در کاشت ابرو به روش SUT :

 • خواب و رشد ابرو : 

ابرو به سه بخش اصلی سر، تنه و دم تقسیم می شود که در هر کدام از آن ها خواب ابرو و رشد ابرو فرق دارد.

سر ابرو : سر ابرو درونی ترین قسمت ابرو نسبت به صورت است که اندازه آن 5 تا 7 میلی متر است. رشد موها در این نواحی به سمت بالا بوده و از نظر رنگی روشن تر از بخش های دیگر است. بیشتر افراد به پر شدن بیش از اندازه گرایش ندارد.

تنه ابرو : ناحیه میانی ابرو که طول آن به 2 و نیم سانتی متر می رسد و پرپشت ترین و پر حجم ترین قسمت ابرو است. در قسمتی از تنه که به سر ابرو نزدیک تر هستند زاویه رشد موها به سمت بالا و خراج از صوت است. در ناحیه میانی زاویه رشد ابرو مناسب با برآمدگی استخوان ابرو تغییر می کند. در این قسمت موهای بخش بالا رو به پایین و موهای بخش پایین رو به بالا رشد می کنند.

دم ابرو : از قسمتی که ابروها از تنه خم شده تا آخر را دم ابرو می گویند که طول آن به 2 سانتی متر می رسد که کم تراکم ترین ناحیه ابرو است و تارهای مو در این قسمت ناحیه نازک است. جهت رشد موهای این ناحیه افقی است و با افزایش سن افراد کم پشت تر می شود.

 • رشد موهای ابرو و زاویه آن :

زاویه رشد موی سر و ابرو 45 درجه فرق می کند که این موضوع باعث می شود که موهای ابرو روی پوست بخوابند به غیر از موهای سر که به صورت عمودی نسبت به موی سر رشد می کنند به همین علت موهایی که برای پیوند ابرو برداشته می شود بیشتر از ناحیه پشت گوش افراد برداشته می شود که خواب شبیه موهای ابرو داشته باشد و از موارد مهم که نیاز به تجربه بالایی دارد زاویه ای است که فولیکول را وارد پوست می کنند.

 • تفاوت گرافت های مو :

قسمت های فولیکولی که از ناحیه سر برداشته می شود امکان دارد شامل چند تار مو باشد زیرا که بیشتر فولیکول های سر شامل دسته های 2 تایی و 3 تایی مو می شود این اتفاق هنگامی است که موهای ابرو به صورت تار به تار و تکی باشد و باید دقت داشت که اگر هر واحد فولیکولی از یک تار مو بیشتر داشت زیر میکروسکوپ به ببخش های تک تار مویی تقسیم بندی شود.

 • سیکل رشد متفاوت موها :

موهای بدن ما دائم در حال ریز است و در افراد بالغ روزانه 50 تا 100 تار مو ریزش می کند که همه این ها بخشی از یک چرخه است که چرخه رشد مو نام دارد که دارای سه مرحله به نام ها رشد، استراحت و ریزش است. چرخه رشد موهای ابرو و سر تفاوت زیادی دارد که موهای ابرو بعد از ریزش در فاصله زمانی 4 ماه در مرحله رشد قرار می گرد طوری که موهای سر در فاصله زمانی 3 تا 7 سال در مرحله رشد قرار می گرد. به این دلیل موهای سر نسبت به موهای نقاط دیگر بدن رشد می کند و بلند می شود. این اتفاق یکی از مشکلاتی است که افراد بعد از کاشت ابرو با آن مواجه می وشند و باید موهای کاشته شده را اصلاح کنند.

اقدامات بعد از کاشت ابرو به روش SUT

برای اینکه نتیجه مناسبی از کاشت ابرو به روش SUT داشته باشید باید مراقبت هایی را انجام دهید. در ادامه به مراقبت بعد از کاشت ابرو می پردازیم :

 • بعد از هر بار شستشوی صورت و ابرو، از کرم های آنتی باکتریال استفاده کنید زیرا این کار به نرم شدن پوست و سریع تر خوب شدن زخم‌ها کمک می کند.
 • 3 تا 4 ماه بعد از کاشت ابرو تارهای جدید ابرو رشد می کند و باید قوانین درست فرم دادن به ابرو را یاد  بگیرید و در این دوران برای رشد بهتر ابروها آن نکات را به کار گیرید.
 • استفاده از محصولات آرایشی را برای چند روز استفاده نکنید.
 • تا 2 هفته بعد از کاشت ابرو از عینک‌هایی آفتابی که ناحیه‌ی ابروی شما را پوشش می‌دهد استفاده کنید تا از برخورد مستقیم تابش آفتاب با ابرو جلوگیری کنید.
 • تا 24 ساعت اول بعد از انجام عمل زیبایی پیوند ابرو از لمس کردن ابروهای خود بپرهیزید.
 • قسمت هایی از پوست ابرو که برای ورود تار های ابرو جراحی شده‌اند می تواند باعث ورود آلودگی و به وجود آوردن عفونت باشد و بعد از مراقبت از این قسمت ها از پوست و تمیز نگه داشتن آن یکی از مهم ترین مراقبت های بعد از کاتش ابرو است. سعی کنید تا 1 هفته بعد از انجام عمل زیبایی پیوند ابرو روزی 2 بار ناحیه ابرو را با آب شست و شو دهید.
 • می‌توانید با استفاده از سر دوش با آب خیلی آرام روی قسمت تحت درمان بگیرید و باید دقت کنید که از فشار ملایم برای این کار استفاده کنید و این کار را به مدت 1 هفته 2 بار در روز انجام دهید.

اقدامات بعد از کاشت ابرو به روش SUT

کلام آخر

قبل از کاشت ابرو طبیعی سعی کنید بهترین کلینیک کاشت ابرو  و بهترین پزشک را انتخاب کنید و از افراد با تجربه کمک بگیرید. سعی کنید مراقبت های کاشت ابرو را به خوبی انجام دهید تا نتیجه مناسبی از جراحی خود بگیرید. ممنون از اینکه تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما درباره کاشت ابرو به روش SUT در میان بگذارید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان (کلیک کنید)