کاشت ابرو با موی طبیعی

کاشت ابرو با موی طبیعی چگونه انجام می شود ، همان طور که می دانید ریزش ابرو ها و موها از مشکلاتی است که این روز ها تقریبا تمامی افراد با آن مواجه هستند ، شاید تمامی افراد این تصور را دارند که در جوانی ریزش ابرو به سراغ آن ها نمی رود و تنها در زمانی که سن فرد بالا می رود باید نگران این مشکل باشیم ، این تصور تنها در زمانی درست است که افراد رژیم غذایی درستی را داشته باشند و فعالیت بدنی زیادی را داشته باشند و در موقعیت های استرس زا قرار نگیرند ، همچنین در صورتی که فرد سابقه ریزش مو را نداشته باشند و یا با ابرو های نازک به به دنیا آمده باشند و تمامی این موارد را رعایت کنند می توان این حرفه را تا حد بسیاری و نه به طور کامل درست دانست ، در ادامه قصد داریم شما را با کاشت ابرو با موی طبیعی آشنا کنیم ممنون می شویم که ما را تا آخر مقاله همراهی کنید .

کاشت ابرو چیست ؟

همان طور که می دانید یکی از موثر ترین و پر طرفدار ترین روش های زیبایی کاشت ابرو  دائمی می باشد که به افراد کمک بسیاری می کند که ابرو هایی کاملا خوش فرم و طبیعی را داشته باشند ، شاید از نظر شما این طور به نظر برسد که این روش زیبایی تنها روشی است که برای پر پشت و زیبا تر کردن ابرو های بانوان می باشد ، اما باید این نکته را بدانید که با وجود این که خانم ها نسبت به استفاده از این روش علاقه بسیاری را دارند اما آقایان نیز از جمله طرفداران این روش زیبایی هستند ، به این دلیل که این روش خانم و آقا نمی شناسد و تمامی افراد به داشتن ابرو هایی خوش فرم و زیبا علاقه بسیاری را دارند .

در کاشت ابرو با موی طبیعی فولیکول های مو که شامل مو و قسمت های بسیار جزئی می باشد و وظیفه ساخت و رشد مو را دارند و قسمتی از سر که معمولا شامل پشت سر و ما بین دو گوش فرم می باشد گرفته می شود و به نواحی از ابرو که نیاز به کاشت را دارد پیوند زده و منتقل می شود ، بعد از کاشت فولیکول های مو در نواحی ابرو تار های مو کاشته شده تا پایان عمر فرد با همان قوت به رشد خود ادامه می دهد و مانند ابروی خود فرد می توان ابرو های کاشته را برداشت و یا اصلاح کنید .

 آیا کاشت ابرو با موی طبیعی امکان پذیر است ؟ 

جواب این سوال بله است ، از نظر تئوری امکان این کار برای پزشکان زیبایی وجود دارد اما به افراد توصیه می شود که از موهای بدن خود برای کاشت ابرو ها استفاده نکنند به دلیل این که درصد کمتری از گرافت هایی که از بدن خارج می شوند در جای جدیدی رشد خواهند کرد و همچنین امکان فر خورد این موها نیز برای شما وجود دارد و به همین خاطر برای ابرو ها از موهای بدن نباید استفاده کرد .

کاشت ابرو چیست ؟

همچنین تعداد گرافت های مورد نیاز برای کاشت ابرو های طبیعی معمولا بیشتر از 400 عدد نمی باشد ، همچنین برای استخراج گرافت ها در کاشت طبیعی ابرو به روش FIT و دیگر روش های شبیه به هم از تیغ های بسیار کوچکی که قطر کمتر از یک میلی متر را دارند مورد استفاده قرار می گیرد ، همچنین اگر از موهای موهای پشت گوش استفاده شود که بانک موی رایج برای کاشت موها می باشد ، از هر طرف ۲۰۰ گرافت برداشت می‌ شود. البته تعداد گرافت‌ ها می‌ تواند با توجه به وضعیت تراکم ابروهای شما متفاوت باشد.

به طور کلی برداشت گرافت های مو با استفاده از روشFIT بدون هیچ گونه خونریزی و دردی انجام می شود ، به دلیل این که پوست ناحیه برداشت به کمک دارو های بی حسی موضعی کاملا بی حس می شوند و بعد از عمل جراحی به دلیل کوچک بودن زخم ها به سرعت بهبود پیدا می کنند و شما هیچ دردی را احساس نخواهید کرد .

دلایل ریزش ابرو ها

به طور کلی بیماری هایی مانند عفونت ها ، تغییرات هورمونی ، کمبود برخی از موارد های معدنی مانند آهن در بدن و همچنین برخی از اختلالات تیروئیدی ممکن است که موجب ریزش موهای ابرو و سر شما شود ، امروزه با انجام تحقیقاتی که در این زمینه شده است به این نتیجه رسیده ایم که بیشترین دلیل ریزش ابرو ها اختلالات تیروئیدی می باشد ، یکی دیگر از مهم ترین دلایل ریزش موها تغذیه نا مناسب افراد می باشد ، همچنین کمبود برخی از ویتامین ها مانند ویتامین E در بدن افراد موجب ریزش موها نیز می شود ، از دیگر موارد ریزش ابرو ها را می توان به کمبود آب در بدن اشاره کرد ، افراد برای درمان ریزش ابرو های خود نمی توانند از اسید های چرب استفاده نمایند ، همچنین مصرف امگا 6 و امگا 3 در کاهش ریزش موهای ابرو و سر بسیار تاثیر گذار می باشد.

افراد با استفاده مواد غذایی که سرشار از پروتئین می باشند مانند گوشت مرغ و ماکیان ، تخم مرغ و … موجب از بین بردن شکنندگی مو و ضعف آن ها می شود . باید بدانید که دلیل ریزش موها از مهم ترین مراحل برای انتخاب یک روش مناسب برای کاشت موها می باشد ، قبل از انجام کاشت ابرو ها باید دلیل ریزش درمان آن ها به خوبی درمان شود ، به این نکته توجه کنید که موهایی که در انجام کاشت ابرو مورد استفاده قرار می گیرند موهایی کاملا طبیعی هستند و فرآیند رشد آن ها نیز با موهای طبیعی تفاوت چندانی را ندارند ، پس هر دلیلی که موجب ریزش موهای ابرو می شود می تواند بر روی موهای کاشته شده شما نیز تاثیر خود را بگذارد ، همچنین ممکن است که برخی از این دلایل مانند دلایل ارثی برای افراد قابل درمان نباشند اما شاید بتوان روش‌هایی آن‌ها را کنترل کرد.

از دست دادن یا کم پشتی ابروها می‌تواند دلایل زیادی داشته باشد؛ برخی از آن‌ها عبارت‌ اند از:

 • افزایش سن افراد
 • بیماری‌ های عمومی یا سیستمیک
 • آلوپسی آره‌تا
 • سوختگی
 • تاتو و هاشور ابرو
 • عفونت
 • کندن و برداشتن بیش از حد ابرو ها
 • اختلال در رشد ابرو ها به صورت مادرزادی
 • افرادی که به صورت ارثی و ژنتیکی مستعد از دست دادن ابروها یا کم پشت شدنشان هستند.

دلایل ریزش ابرو ها

به طور کلی دلایل کم پشتی و ریزش موهای ابرو شما هر کدام از موارد در بالای مقاله باشد بهترین راه برای داشتن ابرو های پر پشت و ضخیم کاشت ابرو با موی طبیعی می باشد ، روش های مختلفی مانند هاشور ، تاتو و استفاده از مداد های ابرو و دیگر روش های مشابه می تواند تا حدی بر روی ظاهر ابرو های شما تاثیر بگذارد ولی در ایجاد ابرو های پر پشت و ضخیم این روش ها کاملا ناتوان می باشند ، به طور کلی در تمامی روش های زیبا سازی طبیعی بودن نتیجه برای تمامی افراد اهمیت بسیاری را دارد ، موضوعی که در کاشت ابرو به خوبی قابل دست یابی می باشد و این روش ابرو هایی طبیعی و ضخیم را به شما هدیه می دهند .

همچنین استفاده از بادام ، بادام زمینی ، فندق ، انبه و … که سرشار از آنتی اکسیدان هستند بهترین راه برای جذب ویتامین E برای افراد می باشد. همچنین غلات هم مانند جو و برنج می تواند نیاز شما به ویتامین B را برطرف سازد ، همچنین باید بدانید که استفاده از برخی دارو ها نیز موجب ریزش ابرو های شما می شود ، دارو های ضد التهاب مانند سولینداک و داروهای درمان روانپزشکی مانند لیتیوم و یا دوگزیپین ، دارو های ضد تشنج و دارو های کاهش وزن نیز جزو دارو هایی می باشند که استفاده از آن ها موجب ریزش مو و ابرو ها می شود .

یکی دیگر از مهم ترین مواردی که موجب ریزش ابرو ها می شود اختلالات رفتاری ، سرطان ها و همچنین مراحل درمان آن همان شیمی درمانی ، عوامل فیزیکی مانند صدمات جسمی و تصادفات ، ایجاد حساسیت ها و بالا رفتن سن و همچنین عوامل ژنتیکی همگی جزئی از عوامل ریزش ابرو می باشد.

افراد مناسب کاشت ابرو

همان طور که می دانید عمل زیبایی کاشت ابرو یک روش مناسب برای هر فردی است که قصد دارد ابرو های خوش حالت و پر پشتی را داشته باشد ، معمولا افرادی که به طور مادر زادی ابرو های کم پشت و یا نازکی را دارند و یا به دلایل مختلفی ابرو های آن ها شروع به کم پشت شدن و ریختن کرده است بهترین افراد مناسب کاشت موی طبیعی می باشند ،همچنین برخی از افراد نیز ممکن است ابرو هایی بی حالت را داشته باشند و یا فرم ابرو های آن ها قرینه نباشد و یا استفاده از کاشت ابرو می‌ توان این مشکلات را برطرف کرده و به ابروها فرمی قرینه و زیبا بخشید.

معمولا انجام عمل زیبایی کاشت ابرو برای افرادی که به دلیل بیماری های نام برده شده مانند آلوپسی آره‌تا و همچنین یونیورسالیس دچار ریزش ابرو شده‌ اند، کاندید مناسبی برای انجام کاشت ابرو نمی باشند ، در مورد دیگر بیماری ها نیز تا زمانی که بیماری به طور کلی کنترل و یا از بین نرفته باشد نمی توان کاشت ابرو ها را برای فرم دهی به ابرو ها استفاده کرد ، همچنین برخی از افرادی که به دلایل مختلفی مانند سوختگی یا شکستگی همه یا بخشی از ابروی خود را به‌طور کامل از دست داده‌اند، می‌توانند ابروهای خود را مثل روز اول کنند.

افراد مناسب کاشت ابرو

افرادی که شرایط زیر در موردشان صدق می‌ کند، کاندیدای مناسبی برای کاشت ابرو هستند:

 • به طور کلی برخی از افرادی که به صورت ژنتیکی و یا مادر زادی ابرو های کم پشت و یا نازکی دارند و یا به طور کلی موهای ابرو آن ها رشد نکرده باشد افراد مناسب برای کاشت ابرو ها هستند .
 • همچنین اگر به دلیل سوختگی ، آسیب ، بخیه ، جراحی و یا شکستگی و دیگر موارد تمامی قسمت های ابرو شما از دست رفته است و یا قصد دارید جای زخم و یا بخیه را در آن ناحیه بپوشانید می توانید از کاشت ابرو با موی طبیعی استفاده کنید .
 • اگر از شکل، حالت یا فرم ابروهای خود رضایت ندارید.
 • اگر به دلیل یک بیماری زمینه‌ ای (مانند اختلالات غده‌ی تیروئید) یا بیماری‌ های پوستی، ابرو های شما دچار ریزش مو شده‌ اند؛ بعد از درمان یا کنترل بیماری می‌ توانید برای کاشت ابرو اقدام کنید.
 • برخی از خانم‌ هایی که ابرو های خود را تاتو کرده یا هاشور زده‌ اند و قصد دارند ظاهر ابروها طبیعی‌ تر به نظر برسد می توانند از این روش زیبایی استفاده کنند .
 • همچنین برخی از خانم‌ هایی که به دلیل برداشتن بیش از حد ابرو ها، دچار نازکی یا کم‌ پشت شدن ابرو شده‌ اند کاشت ابرو برای آن ها یک روش مناسب می باشد .

 ویژگی های مهم ابرو در کاشت ابرو

در ادامه مقاله کاشت ابرو با موی طبیعی قصد داریم شما را با ویژگی های مهم در کاشت ابرو آشنا کنیم ممنون می شویم که ما را تا آخر این مقاله همراهی کنید .

خواب و رویش ابرو : به طور کلی ابرو ها به سه بخش اصلی مانند سر ، تنه و دم تقسیم بندی می شوند که هر یک از آن ها خواب ابرو و رشد ابرو های متفاوتی را دارند ،

سر ابرو: همان طور که می دانید سر ابرو ها درونی‌ ترین قسمت ابرو ها نسبت به صورت می باشد که اندازه سر ابرو حدود 5 تا 7 میلی متر خواهد بود. رشد موهای ابرو در این نواحی به سمت بالا  می باشد و از نظر رنگی نیز این قسمت کمی روشن‌ تر از قسمت های دیگر ابرو می باشد . بیشتر افراد مراجعه کننده به پر کردن بیش از حد این نواحی علاقه زیادی ندارند .

کاشت ابرو چگونه صورت می‌گیرد؟ 

نحوه کاشت ابروی طبیعی به صورت زیر است:

طراحی ابرو

در این مرحله، از بیمار خواسته می‌شود تا درخواست‌ها و شکل ابروی دلخواه خود را ترسیم کند و به صورت کامل در مورد خواسته‌های خود از ظاهر ابرو توضیح دهد. در نهایت پزشک با بررسی شکل و فرم مورد نظر بیمار و برطرف سازی ایرادهای آن و همچنین فرم دهی و تقارن سازی آن‌ها طرح نهایی را برای عمل آماده می‌سازد.

 شناسایی گرافت‌ها

موهای مورد نیاز برای کاشت ابرو طبیعی معمولا از ناحیه اطراف سر و یا قسمت پشت گوش برداشته می‌شود که به آن بانک مو گفته می‌شود. در صورتی که ابروها دارای موهای ضخیم‌تری باشند (ابروهای مردانه) برای کاشت از ناحیه پشت سر و یا پشت گوش که دارای موهایی ضخیم‌تر و چندتایی است استفاده می‌شود.

اما برای کاشت ابروی خانم‌ها که دارای موهایی نازک‌تر در ابروی خود هستند از قسمت پشت گوش و پایین گردن که دارای موهایی ظریف‌تر، کوتاه‌تر و با واحدهای فولیکولی تک تار می‌باشد استفاده می‌گردد.

 برداشت گرافت‌ها

پس از بی حسی ناحیه مورد نظر با کمک روش‌های FIT و یا سایر روش‌ها گرافت‌ها بدون درد و خونریزی برداشت می‌گردد. پس از انجام این عمل نیز جای زخم‌ها به دلیل اینکه بسیار کوچک هستند به سرعت بهبود می‌یابد و دردی در آن ناحیه احساس نخواهید کرد.

کاشت گرافت‌ها

پس از استخراج گرافت‌ها، توسط تیم درمانی و زیر میکروسکوپ گرافت‌های مورد نظر کاملا آماده سازی می‌گردند و در نهایت به جراح ارائه داده می‌شوند. ناحیه ابروها نیز با مواد بی حسی موضعی کاملا بی‌حس می‌گردد و سپس با کمک تیغ‌های جراحی سوراخ‌هایی بر روی طرح از پیش تعیین شده ایجاد می‌شود و گرافت‌ها درون آن قرار می‌گیرد.

در این مرحله پزشک با مهارت و تبحری که در این زمینه به دست آورده است بایستی به جهت رشد موها و همچنین زاویه آن‌ها نسبت به پوست دقت کافی داشته باشد. در غیر این صورت ممکن است بیمار با نتیجه‌ای غیرطبیعی مواجه گردد. در ادامه می‌توانید تصاویر کاشت ابرو را مشاهده کنید.

کاشت ابرو قبل از بارداری و یا کاشت ابرو بعد از بارداری؟ 

دوران بارداری یکی از حساس‌ترین دوره ها در بانوان می‌باشد که در تکامل و رشد فرزند می‌تواند تاثیر بسیاری داشته باشد. از این رو احتیاط در این بازه زمانی از مهم ترین مسائل برای داشتن بارداری بی نقص و مطمئن می‌باشد. در روند کاشت مو و یا ابرو به دلیل استفاده از مقداری کم از داروی بی‌حس کننده و ترکیبی از سرم نمکی با داروی اپی نفرین هیچ ضرری به بدن فرد یا جنین وارد نمی‌شود. اما در برخی موارد ممکن است اپی نفرین موجب افزایش ضربان قلب مادر یا جنین گردد.

در واقع بسیاری از عمل‌ها مانند کاشت ابرو توسط پزشکان در دوران بارداری برای خانم‌ها ممنوع اعلام شده است که این نیز به دلیل ایجاد استرس روحی و یا جسمی در دوران بارداری می‌باشد که می‌تواند برای جنین خطرآفرین باشد. از این رو بهتر است کاشت ابرو را به زمان قبل و یا بعد از دوران بارداری موکول کنید. البته باید در نظر داشته باشید که اگر کودک شما از شیر مادر تغذیه می‌کند بایستی به مدت چند روز از اینکار ممانعت کنید و غذایی جایگزین برای فرزند خود انتخاب نمایید، یا اینکه عمل خود را به بعد از دوران شیردهی موکول نمایید.

کلام آخر 

از این که ما را تا آخر مقاله کاشت ابرو با موی طبیعی همراهی کردید از شما سپاس گزاریم ، همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما نیز در میان بگذارید .

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان (کلیک کنید)