بلفاروپلاستی پلک

در این مقاله قصد داریم شما را با عمل بلفاروپلاستی پلک آشنا کنیم ، همان طور که می دانید با افزایش سن و گذشت زمان تغییرات بسیاری در چهره افراد ایجاد می شود ، چشم یک دریچه ای به احساسات درونی هر فردی می باشد که مراقبت از آن ها برای هر فردی باید بسیار مهم باشد ، برخی از افراد دچار افتادگی پلک می شوند و این افتادگی موجب می شود تا چهره آن ها خسته تر ، خشن تر و یا غمگین تر به نظر برسد که از این که اینطور به نظر برسند کاملا ناراضی هستند ، در اینجا بلفاروپلاستی پلک کمک بسیاری به رفع این مشکل می کند .

این عمل جراحی و زیبایی ، عملی است که ظاهر پلک افراد را درمان می کند ، بلفاروپلاستی پلک می تواند روی هر دو پلک بالایی و پایینی و یا یکی از آن ها برای افراد انجام شود ، این عمل غم برای زیباسازی نواحی اطراف چشم ها و هم برای درمان یک سری از مشکلات عملکردی پلک مورد استفاده قرار می گیرد ، در ادامه قصد داریم شما را با جنبه های مختلف این عمل آشنا کنیم با ما همراه باشید !

 • عمل جراحی زیبایی و درمانی پلک به برداشت چربی ها و پوست های اضافی پلک بالا و پایین که به دلیل بالا رفتن سن به وجود می آید گفته می شود و در آخر باعث از بین رفتن چین و چروک و جلوگیری از افتادگی پلک ها می باشد .
 • همان طور که می دانید یکی از مهم ترین عناصر زیبایی در صورت چشم ها می باشد و عمل زیبایی بلفاروپلاستی یکی از بهترین روش های جوان سازی در نواحی اطراف چشم ها می باشد .
 • این عمل زیبایی هیچ نیازی به بستری شدن افراد ندارد و همچنین در صورت نیاز شما می توانید با استفاده از بی حسی های موضعی این عمل جراحی را انجام دهید .
 • عوارض بعد از عمل این جراحی با گذشت چند روز کاملا خوب می شود و دوران درمان این عمل به مدت چند هفته است .
 • به طور کلی عمل زیبایی جراحی پلک در صورتی که توسط یک پزشک ماهر و کار بلد در کلینیک های معتبر انجام شود کاملا بی خطر و کم عارضه می باشد .

بلفاروپلاستی چیست ؟

این روش زیبایی نوعی عمل جراحی است که افتادگی پلک ها را به طور کامل ترمیم می کند و ممکن است که شامل از بین بردن ماهیچه ها ، پوست و چربی های اضافه پوست افراد باشد ، با بالا رفتن سن در افراد پلک ها کشیده تر خواهند شد و ماهیچه های پشتیبان در پلک کمی ضعیف تر خواهند شد ، این چربی های اضافه ممکن است که در بالا و در زیر پلک ها شما تجمع داشته باشند و موجب افتادن ابرو ها ، افتادن لبه های پایینی و کیسه های زیر چشم شوند .

بلفاروپلاستی چیست ؟

همچنین زمانی که این اتفاق برای اطراف چشم های شما بیافتد پیر تر به نظر خواهید رسید ، پوست اطراف چشم های شما نمی تواند بینایی محیطی شما را مخصوصا قسمت های فوقانی و بیرونی میدان دید را کمتر کند ، عمل زیبایی و درمانی بلفاروپلاستی می تواند این مشکلات را کمتر کند و یا به طور کامل از بین ببرد و موجب شود تا چشم شما هوشیار تر و جوان تر دیده شود . برای تصمیم بهتر درمورد این که این عمل زیبایی و درمانی برای شما مناسب می باشد یا خیر باید فواید و خطرات این عمل را به خوبی بشناسید  .

برخی از افراد از این عمل برای جوان تر به نظر رسیدن خود استفاده می کنند اما بلفاروپلاستی به صورت عملکردی نیز برای افراد بسیار مفید می باشد، شل و آویزان بودن شدید در اطراف چشم ها می تواند دید محیطی در افراد را بسیار کمتر می کند ، این عمل زیبایی می تواند این مشکلات را کمتر کند و یا از بین ببرد و در کنار این مزایا موجب بهبود ظاهر در افراد هم می شود .

دلایل نیاز به عمل بلفاروپلاستی

عمل پلک چشم می تواند بر روی پلک های پایینی و یا بر روی پلک های فوقانی و یا هر دوی آن ها انجام شود ، تا زمانی که شما جزو افرادی هستید که کاملا سالم و سیگار نمی کشید و یا دچار مشکلات چشمی دیگری نیستید و در مورد اهداف برای این عمل واقع بین هستید شما یک فرد مناسب برای انجام این عمل زیبایی می باشید .

عمل زیبایی درمانی و زیبایی بلفاروپلاستی می تواند در درمان موارد گفته شده در پایین مقاله مورد استفاده قرار بگیرد :

 • پوست پلک شل و آویزانی که موجب ایجاد چند لایه بر روی پلک افراد می شود و ظاهر کاملا طبیعی پلک بالا را تحت تاثیر خود قرار می دهد ، این مشکلات می تواند بینایی افراد را تحت تاثیر خود قرار می دهد
 • رسوبات چربی که در چشم افراد به شکل پف در پلک های فرد ظاهر می شود .
 • حذف کیسه های زیر چشم
 • پلک های پایین افتاد به گونه ای که سفیدی در زیر قرنیه به خوبی دیده شود .
 • پوست های اضافه و چین و چروک در پلک های پایینی

در برخی از موارد این عمل زیبایی همراه با یک روش دیگر مانند لیفت ابرو ، جوانسازی پوست ، لیفت صورت برای برای انجام می شود .

دلیل انجام بلفاروپلاستی پلک

اگر افتادگی پلک های شما جلوی باز شدن کامل چشم های شما و یا پایین آمدن پلک های تحتانی در افراد نمی شود ممکن است که انجام این عمل زیبایی را انتخاب کنید ، برداشت بافت های اضافی از پلک های بالایی شما می تواند بینایی چشم های شما را بسیار بیشتر کند ، این عمل زیبایی و درمانی می تواند موجب شود تا چشم های شما هوشیار تر و جوان تر به نظر برسد . این عمل زیبایی در صورتی که دارای موارد زیر باشد برای شما انجام می شود :

 • وجود پوست های اضافی در پلک های فوقانی که موجب می شود تا بینایی محیطی شما دچار اختلال شود.
 • پلک های بالایی و یا برافروخته
 • پوست بر روی پلک های پایین بیش از اندازه قرار می گیرد .
 • افراد ممکن است که همزمان با استفاده از روش های دیگر ، لیفت صورت و یا تجدید پوستی ، لیفت ابرو همراه با عمل زیبایی بلفاروپلاستی قرار بگیرد .

دلیل انجام بلفاروپلاستی پلک

پوشش های بیمه ممکن است که به این موضوع بستگی داشته باشد که آیا این عمل زیبایی شرایط بینی شما را دچار مشکل می کند یا خیر ؟ اگر شما تنها برای بهتر شدن ظاهر خود این عمل جراحی را انجام دهید هیچ هزینه ای تحت پوشش بیمه های درمانی قرار نمی گیرد ، این عمل زیبایی در بسیاری از موارد به دلیل زیبایی انجام می شود .

آیا این عمل زیبایی نیاز به بی هوشی دارد ؟ 

در بسیاری از موارد این عمل زیبایی و درمانی به صورت سرپایی برای افراد انجام می شود و حتی افراد هیچ نیازی به بستری شدن هم ندارند ، بلفاروپلاستی پلک هیچ نیازی به بی هوشی ندارد و این عمل تحت بی حسی های موضعی صورت می گیرد ، همین موضوع موجب می شود که عوارض و خطرات بی هوشی در این عمل زیبایی برای افراد نداشته باشد پس هیچ نیازی نیست برای انجام این عمل استرسی را داشته باشید .

در برخی از موارد این عمل زیبایی نیاز به اعمال یک جراحی دیگری را دارد عمل های مانند لیفت ابرو ، فیکس کردن ابرو ها ، فیکس نمودن غده های اشکی ، بوتاکس ، پیوند و دیگر جراحی ها که پزشک جراح در مشاوره های خود تمام جزئیات این عمل را مد نظر می گیرد و به شما می گوید که در کنار آن چه عمل جراحی دیگری را باید انجام دهید ، این عمل زیبایی برای افرادی که سن کمی دارند و حتی کودکان انجام می شود ، در کودکان از بی هوشی برای جراحی استفاده می شود .

افراد مناسب برای انجام بلفاروپلاستی پلک

همان طور که در بالای مقاله گفته شد عمل جراحی زیبایی و درمانی بلفاروپلاستی پلک یکی از روش های جدید جوان سازی چشم ها در کنار درشت کردن چشم های افراد می باشد ، این عمل زیبایی و درمانی در افرادی بیشترین کاربرد را داد که بنا به هر دلیلی دچار آویزان شدن پلک و یا افتادگی پلک در نواحی پلک ها هستند ، این افتادگی به دلیل تجمع چربی در این نواحی و یا شل شدن عضلات و پوست پلک از جمله دلایلی است که ضرورت انجام بلفاروپلاستی پلک بالا و یا پایین را در افراد افزایش می دهد .

در صورتی که در زیر چشم های خود کیسه های پوستی دارای افتادگی دارید هم می توانید از این عمل برای درمان آن ها استفاده نمایید و جذابیت و زیبایی چشم های خود را چند برابر کنید ، به گزارش اطلاعات پزشکی HealthLine انجام این عمل در بسیاری از افراد یک عمل زیبایی به حساب نمی آید و بسیار هم ضروری می باشد ، در برخی از مواقع به دلیل افتادگی پلک ها میدان دید در آن ها بسیار کمتر و محدود تر می باشد ، در چنین مواقعی فرد برای برگرداندن میدان دید خود به حالت اولیه نیاز به این عمل زیبایی و درمانی دارد .

همچنین می توان گفت که افراد دارای سلامتی کامل و بدون هیچ گونه سابقه بیماری مانند فشار خون ، دیابت و مشکلاتی این چنین در صورتی که به افتادگی پلک دچار هستند باید انجام این عمل زیبایی را در اولویت خود قرار دهند .

دوران استراحت بلفاروپلاستی پلک

یکی از مهم ترین بخش های این عمل زیبایی داشتن اطلاعات لازم در زمینه دروان نقاهت این عمل جراحی می باشد ، زمانی که فرد از دوران استراحت و درمان خود اطلاعات کافی را داشته باشید معمولا هیچ نگرانی جدی را احساس نمی کنید ، اما بهتر است که شما نگران این عمل زیبایی و درمانی نباشید به این دلیل که عمل زیبایی بلفاروپلاستی یک عمل جراحی بسیار سبک و ساده برای پزشکان جراح به حساب می آید که فرد به راحتی و بعد از انجام این عمل زیبایی و ویزیت نهایی پزشک جراح می توانید به خانه بروید و به کار های روزمره خود بپردازید .

در نظر گرفتن و جدی گرفتن مراقبت های بعد از این عمل زیبایی به افراد کمک می کند تا با سرعت بیشتری بهبودی خوبی را تجربه کنید ، معمولا دوران درمان در هر عمل جراحی یکی از مهم ترین بخش های آن به حساب می آید ، در این عمل زیبایی بهتر است که بلافاصله بعد از رسیدن به خانه از کمپرس های سرد استفاده نمایید تا میزان تورم و درد را به حداقل خود برسانید ، بروز درد در برخی از موارد برای افراد وجود دارد و در برخی از موارد ممکن است که درد همراه فرد باشد ، برای بهتر شدن این درد ها باید با استفاده از مسکن های ضد تورم این درد ها را به حداقل برسانید .

دوران استراحت بلفاروپلاستی پلک

برخی از مشکلات به وجود آمده مانند حساسیت به نور ، تاری در درد برای بعد از عمل جراحی برای افراد یک امر طبیعی است ، در صورتی که بیشتر از دو روز چنین علائمی را احساس کرده اید حتما باید با پزشک جراح خود این موضوع را در میان بگذارید ، در مورد دوران درمان ای عمل زیبایی باید بدانید که بهتر است استفاده از هر گونه لنز را به مدت دو هفته کنار بگذارید ، پس بهتر است که افراد با استفاده از عینک شماره چشم لنز خود را داشته باشید تا دچار هیچ گونه مشکلی نشوید . افراد برای تمیز نگه داشتن بخیه ها و یا محل های زخم شما را همراه با پانسمان به خانه می فرستند این در حالی است که داشتن پانسمان برای افراد موضوع چندان مهمی نمی باشد مگر ای که پزشک شما داشتن آن را ضروری بداند ، افراد باید بعد از گذشت مدت زمان یک هفته برای ویزیت و یا کشیدن بخیه خود به پزشک جراح خود مراجعه کنند .

عوارض عمل زیبایی و درمانی بلفاروپلاستی پلک

با توجه به تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده است عمل جراحی پلک و یا همان بلفاروپلاستی هیچ گونه عوارضی را برای افراد به وجود نمی آورد اما باید این نکته را بدانید که اگر این عمل زیبایی توسط یک پزشک غیر متخصص و غیر حرفه ای صورت گیرد ریسک بروز مشکلات بسیار زیاد و همچنین بیشتر شدن عوارض در افراد وجود دارد ، پس حتما سعی داشته باشید که برای انجام این عمل زیبایی باید یک پزشک با تجربه و قابل اعتمادی را برای خود انتخاب کنید ، در ادامه شما را با عوارض احتمالی این عمل زیبایی آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید .

 • آسیب های پوستی و چشمی به دلیل قرار گرفتن در معرض نور آفتاب
 • تاری در دید که کاملا موقتی می باشد
 • سوزش در چشم که موقتی می باشد .
 • خشکی چشم شدید
 • داشتن احساس خارش در اطراف چشم ها
 • اسکار های پوستی
 • مشکل باز ماندن چشم ها در زمان خواب
 • تورم و کبودی که بسیار هم رایج می باشد
 • عفونت در محل ایجاد زخم
 • آسیب های عضلانی
 • آسیب به بینایی فرد که یک اشتباه پزشکی می باشد .

نتیجه بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین 

قطعا در هر عمل جراحی یک نتیجه خوب و مطلوبی را برای افراد به وجود می آورد و همین تاثیرات مثبت یک انگیزه بسیار بزرگ و مهم برای انجام این عمل زیبایی است ، چهره هر فردی بعد از انجام این عمل زیبایی و درمانی به بهترین شکل خود تغییر خواهد کرد ، معمولا در افراد جوان سازی و زیبایی چشم ها باعث پدیدار شدن جذابیت در چهره افراد می شود . بهتر شدن میدان دید ، زیبایی چشم ها و ابرو ها به همراه تغییر در فرم چشم به بهترین شکل ممکن یکی از مزایای بلفاروپلاستی می باشد .

عوارض عمل زیبایی و درمانی بلفاروپلاستی پلک

در چه مواقعی باید به مراکز درمانی مراجعه کنیم ؟

از مهم ترین نکاتی که در رابطه با این عمل زیبایی باید بدانیم علائمی است که در صورتی که آن ها را مشاهده کرده اید می توانید این علائم ها را یک زنگ خطر و یا رویدادی خطرناک به حساب بیاورید ، در بسیاری از مواقع وجود چنین نشانه هایی به افراد کمک می کند تا در بهترین زمان ممکن خودتان را به کلینیک درمانی خود برسانید و از بروز این مشکلات و یا عوارض ها پیشگیری کنید ، در ادامه شما را با این علائم آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید .

 • یکی از مهم ترین علائم هشدار دهنده تنگی نفس می باشد که می تواند نشانه ایجاد یک مشکل بسیار جدی در ریه ، رگ ها و یا قلب فرد باشد ، پس بهتر است که با مشاهده این علائم خطرناک خود را فورا به مراکز درمانی برسانید .
 • داشتن احساس درد در نواحی سینه ها یکی از مهم ترین مشکلاتی است که برای این افراد یک زنگ خطر محسوب می شود و باید با مشاهده این چنین مشکلاتی به مراکز درمانی مراجعه فرمایید .
 • یکی دیگر از نشانه هایی که می توانند یک هشدار خطرناک برای افراد باشد ضربان قلب نا منظم می باشد که فرد با مراجعه به موقع به کلینیک مورد نظر خود می توانید این مشکل را پیشگیری کنید .
 • یکی دیگر از علائم مهم و هشدار دهنده برای افراد درد های شدید چشمی می باشد که در این مورد باید با پزشک جراح خود تماس داشته باشید .
 • یکی دیگر از علائم خطرناک و هشدار دهنده برای این افراد خونریزی می باشد که فرد بلافاصله بعد از آن باید با پزشک جراح خود تماس بگیرد و یا به مراکز درمانی مراجعه فرماید .
 • وجود اختلالات طولانی مدت که می تواند یک زنگ هشدار بسیار جدی برای افراد باشد پس بعد از مشاهده این علائم هر چه سریع تر به پزشک جراح خود مراجعه فرمایید .

کلام آخر 

از این که ما را تا آخر مقاله بلفاروپلاستی پلک همراهی کردید از شما سپاس گزاریم همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما نیز در میان بگذارید .

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان (کلیک کنید)