لیفت صورت با نخ

ما در این مقاله سعی داریم شما را با لیفت صورت با نخ آشنا کنیم. لیفت صورت با نخ یکی از روش هایی است که می تواند باعث جوان سازی پوست شود و یکی از بهترین و تاثیر گذار ترین روش برای بهتر شدن انحنای سطحی یا کانتور صورت است و می تواند چین و چروک های صورت را در سن بالا از بین ببرد. در ادامه برای آشنا شدن با لیفت صورت با نخ با ما همراه باشید تا با این روی بیشتر آشنا شوید.

لیفت صورت با نخ چیست ؟

تا چند سال پیش، تنها راه درمان افتادگی پوست، لیفت صورت بود. یک عمل سخت با خطرات زیاد و بهبودی طولانی. البته روش های جوان سازی زیادی وجود دارد که سابقه طولانی دارد، اما اکثر آن ها قابل مقایسه با نتایج نهایی جراحی لیفت صورت نبودند. در واقع تنها راه از بین بردن افتادگی پوست، از بین بردن پوست اضافی با تیغ بود.

جراحی لیفت، در حالی که می تواند به نتایج فوق العاده ای منجر شود، خطرات و هزینه های زیادی را به همراه دارد. به همین دلیل بسیاری از کاندیداها علاقه ای به زیر تیغ رفتن ندارند و یا به دلیل وضعیت جسمی و روحی قادر به انجام این کار نیستند. به همین خاطر روش های مدرن تر و کم تهاجمی تر لیفت صورت ابداع شده است که یکی از آن ها لیفت با نخ است. لیفت صورت با نخ یک روش جوان سازی است که در آن از نخ‌های بخیه موقت یا جذبی برای لیفت یا بالا بردن پوست استفاده می‌شود. بخیه های موقت در زیر پوست استفاده می شود و 2 تاثیر جوان سازی در صورت دارد که در ادامه به آن می پردازیم :

لیفت و سفت کردن پوست :

در این روش نیازی به استفاده از تیغ جراحی نیست و هیچ گونه برشی روی پوست ایجاد نمی شود. پزشک متخصص تغییراتی را در زیر پوست ایجاد می کند تا پوست صورت را بلند و سفت کند. پزشک به جای بریدن پوست اضافی، از بخیه ها برای جمع آوری و سفت کردن آن ها استفاده می کند تا دیگر افتادگی سطح پوست دیده نشود. بدون دردسر جراحی لیفت صورت، پوستی جوان تر و زیباتر دارید.

تحریک کلاژن سازی :

نخ هایی که زیر پوست کار شده است به غیر از سفت و حالت دادن به پوست، روند پیری پوست را کند می کند و با آن مبارزه می کنند. این بخیه ها فرایند ترمیم پوست را تحریک می کنند تا بدن بتواند مقدار زیادی کلاژن در نزدیکی ناحیه تحت درمان بسازد. این اثر نقش مهمی در دستیابی به اهداف ما دارد. زیرا کلاژن یکی از عوامل اصلی جوانی و زیبایی پوست است.

کلاژن پروتئینی در عمق پوست ما است که کاربردهای زیادی در بدن دارد. این فیبرهای پروتئینی برای التیام زخم ها استفاده می شود و باعث می شود پوست ما شاداب، قوی، چاق به نظر برسد. با بیشتر شدن سن، بدن ما کمتر کلاژن تولید می کند و در نهایت تا سن 70 سالگی 80 درصد ضخامت پوست خود را از دست می دهد.

کم شدن حجم و استحکام پوست یکی از دلایل اصلی افتادگی و چین و چروک است. با ضعیف شدن پوست، توانایی آن برای حفظ ساختارها و بافت های زیرین کم می شود. یعنی دیگر نمی تواند با اثرات جاذبه مقابله کند و نیروی جاذبه باعث افتادگی و شل شدن پوست می شود. تحریک تولید کلاژن در پوست، هنگامی که افتادگی پوست هنوز تشدید نشده و خاصیت ارتجاعی پوست در شرایط خوبی قرار دارد، می تواند با بیشتر شدن ضخامت و مقاومت پوست، سرعت پیری و زیبایی را کم کند.

لیفت صورت با نخ یک روش جوان سازی مداوم و تدریجی است. افرادی که لیفت نخ را برای تحریک تولید کلاژن انجام می دهند متوجه بهتر شدن حجم و استحکام پوست می شود. تا هنگامی که بخیه ها سر جای خود هستند، روش ترمیم بدن به طور مداوم فعال است زیرا بدن می خواهد بخش های بخیه شده را ترمیم کند و بخیه ها را خارج کند. بدن ما طوری برنامه ریزی شده است که در برابر حضور یک جسم خارجی واکنش نشان می دهد. نخ های استفاده شده در این روش بسیار ظریف هستند و  متوجه انجام این روش زیر پوست خود نمی شوید و هیچ گونه ناراحتی و دردی احساس نمی کنید. بیشتر افراد هیچ بخیه ای را در زیر پوست خود احساس نمی کنند.

لیفت صورت با نخ چیست ؟

لیفت صورت با نخ چه انواعی دارد ؟

در این روش جوان سازی پوست با استفاده از نخ‌های فلزی داربستی را در زیر پوست ساخته می شود. ضخامت این نخ‌ها در حد یک تار مو است. نخ‌ها امکان دارد از فلزات گران قیمت مانند پلاتینیوم، طلا یا فیبرهای سنتتیک مثل پلی‌استر یا کاپرون یا ترکیبی از پلی‌مرهای صناعی با سایر مواد باشد. در ادامه با انواع لیفت نخ آشنا می شوید :

نخ های جذبی :

این نخ ها پس از مدتی جذب بدن می شوند و از مواد زیست سازگار ساخته می شوند. یعنی بافت های بدن انسان نسبت به آن واکنش نشان نمی دهند. سلول های پوست تقسیم می شوند و در نزدیکی داربست ساخته شده از این رشته ها قرار می گیرند. بنابراین حتی پس از جذب نخ ها اثرات آن ماندگار و قابل دیدن است.

نخ های غیر قابل جذب :

نخ‌های ساخته شده از طلا یا بعضی فیبرهای سنتتیک در این دسته قرار می‌گیرند. این نخ‌ها تا آخر عمر در زیر پوست می‌مانند و بیشتر برای درمان مشکلات جدی و حاد پوست استفاده می‌شوند. برای مثال برای لیفت قوی گردن از این‌ها استفاده می شود.

نخ های ترکیبی :

این نخ ها به این صورت هستند که قسمتی از مواد آن‌ها جذب پوست می‌شود و قسمتی از نخ به شکل تکه‌های ریز ریز در زیر پوست باقی می‌ماند. معروف‌ترین نخ‌های این چنینی، نخ‌های سیلهوئت اینستالیفت هستند.

ساختار این نخ‌ها به این شکل است که خودشان جذب پوست می‌شود ولی در طول آن تکه‌های مخروطی قرار دارد که این‌ها جذب پوست نمی‌شوند و همیشه در زیر پوست باقی می‌مانند. این مخروط‌ها بسیار کوچک هستند و از بیرون دیده نمی‌شوند. کمی هم که بگذرد، دیگر زیر پوست احساسشان نمی‌کنید. این نخ ها مشکلی که دارند این است که بعد از جایگذاری، به سختی می‌توان آن ها را تکان داد.

لیفت صورت با نخ چه کاربرد هایی دارد ؟

درمان لیفت با نخ یک روش درمانی کوتاه مدت است که هدف آن از بین رفتن علائم پیری و افتادگی پوست در بخش تحتانی صورت است. لیفت پوست صورت با نخ سیلوئت شامل قرار دادن نخ های زیر پوستی مخصوصی است که برای کشش و لیفت نواحی مورد نظر پوست استفاده می شود. اگرچه لیفت با نخ در از بین رفتن افتادگی ابروها و گونه ها موثر است، اما نقش مهمی در بخش میانی و انتهایی صورت مانند چانه و گردن دارد. در طول یک جلسه لیفت صورت، می توان بخش های مختلف صورت را با استفاده از نخ هدف قرار داد.

نحوه انجام لیفت صورت با نخ :

قبل از لیفت صورت با نخ به بیماران در ناحیه ای که می خواهند لیفت صورت انجام دهند بی حسی موضعی تزریق می شود. پزشک یک سوزن ظریف و از قبل نخ شده را به سطح زیر پوست بافت های صورت وارد می کند. این به این صورت است که سوزن زیر یک لایه قابل مشاهده از پوست وارد می شود. سوزن به صورت دو طرفه از طریق بافت های نرم صورت، گردن یا بدن وارد می شود تا نخ آن ناحیه را گرفته، بلند کند و بکشد. پس از بارگذاری نخ ها در نواحی مورد نظر، کلاژن و بافت فیبری جدید در اطراف نخ ها تشکیل می شود که باعث حفظ بافت و سفت شدن پوست می شود.

آیا لیفت با نخ درد دارد ؟

در هنگام انجام لیفت با نخ امکان دارد کمی درد داشته باشید. در هنگام جلسه درمانی نخ‌هایی را در زیر پوست شما کار گذاشته می شود و بعضی نواحی پوست کشیده می شود. البته با استفاده از مسکن‌ها و داروهای بی‌حسی می توان این درد را کمتر کرد.

آیا لیفت با نخ درد دارد ؟

نتیجه و ماندگاری لیفت با نخ :

لیفت با نخ نسبت به جراحی های تهاجمی دوام کمتری دارد. جراحی لیفت صورت امکان دارد 5 یا 10 سال طول بکشد. از طرف دیگر لیفت صورت با نخ جذبی 1 یا 2 سال طول می کشد و پس از آن لیفت صورت باید برای حفظ نتایج تکرار شود. اساس لیفت با نخ، تحریک تولید کلاژن است. در این روش از نخ های جذبی یا نیمه جذبی استفاده می شود زیرا نخ های دائمی عوارض زیادی دارند و در موارد بسیار خاص مورد استفاده قرار می گیرند. نخ های جذبی و نیمه جذبی حداکثر در یک ماه جذب پوست می شوند. بافت پوست فیبرهای جذب شده را با فیبرهای کلاژن جایگزین می کند. پروتئین های کلاژن اجزای ساختاری پوست هستند که باعث ایجاد سفتی و استحکام در پوست می شوند.

کلاژن های موجود در پوست در حال تخریب و ساخته شدن هستند. به همین خاطر دوام دائمی ندارند. در روش های مختلف جوان سازی غیرتهاجمی مانند لیفت با نخ، هایفوتراپی و اندولیفت، تولید کلاژن پوست را تحریک می کند. کلاژن های جدیدی که ساخته می شوند به پوست حجم می دهند، خطوط صورت را اصلاح می کنند و شما را 10 سال جوان تر نشان می دهند. کلاژن های جدید می توانند تا 2 سال پایدار باشند و در این مدت به تدریج تخریب شوند. هنگامی که کلاژن ها از بین می روند، اثرات لیفت با نخ یا بقیه روش های لیفت صورت با حداقل تهاجم از بین می رود. البته جای نگرانی نیست و برای طولانی شدن اثرات می توانید دوباره درمان را انجام دهید.

آیا نخ های لیفت قابل جذب هستند ؟

نیازی به نگرانی در مورد اینکه چرا نخ های بالابر زیر پوست می مانند. آن ها تشکیل فیبرهای جدید را تسهیل می کنند که کلاژن را می سازند و تحریک می کنند و در چند ماه توسط یک روش طبیعی به نام هیدرولیز حل می شوند. استفاده از این نخ های جذبی به شما این امکان را می دهد که دیگر در هنگام کشیدن بخیه ها احساس درد نکنید.

روش تجزیه و هیدرولیز نخ در پوست روشی کاملا بدون درد و ساده است. پس از حل شدن بخیه ها، کلاژن و بافت فیبری جدید از قبل در ناحیه تحت درمان ایجاد می شود که بازسازی شده و اثر خود را در ناحیه درمان لیفت شده نشان می دهد و جوانی را به ناحیه مورد نظر باز می گرداند.

مراقبت های قبل از لیفت با نخ

برای این که دچار خطرات و عوارض نشوید باید مراقبت های را انجام دهید که در ادامه با مراقبت های قبل از لیفت صورت با نخ آشنا می شوید :

 • افرادی که می خواهند لیفت صورت با نخ انجام دهند باید قبل از رفتن به کلینیک حمام کنند و بهداشت خود را رعایت کنند.
 • قبل از انجام درمان اگر تزریق ژل یا بوتاکس انجام دادید حتما به پزشک اطلاع دهید.
 • یکی از اقدامات مهم قبل از لیفت صورت انتخاب پزشک با تجربه و کاربلد است.
 • برای 2 هفته قبل از انجام لیفت صورت از مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند وارفارین و آسپرین دوری کنید.
 • مردان قبل از مراجعه برای لیفت صورت حتما ریش و سبیل خود را بتراشند.
 • برای انتخاب پزشک می توانید از دوستان و آشنایان خود پرس و جو کنید و با اطلاعات کافی دست به انجام این روش بزنید.

مراقبت های بعد از لیفت با نخ :

برای این که نتیجه مناسبی از این روش بگیرید باید مراقبت هایی را انجام دهید. در ادامه با مراقبت های بعد از لیفت با نخ آشنا می شوید :

 • سعی کنید داروهایی را که پزشک برایتان تجویز کرده را در اسرع وقت مصرف کنید.
 • با رعایت کردن صحیح مراقبت ها می توانید نتیجه مناسبی از این روش کسب کنید.
 • امکان دارد افراد بعد از انجام این روش دچار قرمزی و تورم شوند که با قرار دادن کمپرس سرد می توانند این مشکل را برطرف کنند.
 • سعی کنید بعد از انجام این روش از ورزش شدید و گریه و خنده های زیاد خودداری کنید.
 • باید برای 2 ماه از ماساژ دادن پرهیز کنید.
 • مردان باید برای 1 هفته از تراشیدن ریش و سبیل خود خودداری کنند.
 • برای کم شدن میزان تورم و کبودی هنگام استراحت و دراز کشیدن دو بالشت زیر سر خود قرار دهید.
 • بانوان برای 24 ساعت از آرایش کردن اجتناب کنند.

مراقبت های قبل از لیفت با نخ

عوارض لیفت با نخ چیست ؟

اگر که برای انجام این روش به بهترین پزشک زیبایی مراجعه کنید و اقدامات قبل و بعد از لیفت را به درستی رعایت کنید دچار هیچ عوارضی نمی شوید. بعد از لیفت صورت با نخ امکان دارد احساس کشش زیاد پوست کنید و دچار تورم و کبودی شوید که این اتفاقات طبیعی است و بعداز مدتی از بین می رود.

معایب لیفت صورت با نخ :

همان‌طور که بیشتر اشاره شد، بالا کشیدن پوست و درمان افتادگی و شلی پوست با استفاده از نخ، یک روش درمانی کم‌ ریسک بوده که با انجام آن، کمترین زمان بهبودی را با حداقل عوارض جانبی تجربه خواهید کرد. اما باید در نظر داشته باشید با برخی عوارض جانبی خفیف لیفت صورت با نخ مواجه خواهید شد که در صورت رعایت درست مراقبت‌های بعداز درمان، به زودی از بین خواهند رفت. همچنین برخی از این عوارض به نوع انجام درمان و میزان تبحر دکتر انتخابی شما نیز بستگی دارد. بنابراین توصیه می‌شود در انتخاب پزشک برای انجام این روش درمانی تحقیق کرده و دقت کنید.

در صورتی که نخ‌ها بیش از حد سطحی قرار گیرند یا پوست بیمار فوق‌العاده نازک باشد، قابل مشاهده هستند. با کشیده شدن پوست، امکان جمع شدن پوست اضافی وجود دارد، چراکه پوست اضافی را نمی‌توان برداشت و درصورت تجمع آن‌ها، نیاز به جراحی وجود دارد.  در برخی موارد نادر احتمال عفونت وجود دارد. در استفاده از هر دو گزینه نخ‌های دائمی و موقت، گزارش‌هایی از عفونت، واکنش جسم خارجی، بیرون کشیدن بخیه (جایی که بخیه از پوست خارج می‌شود) و چروکیدگی پوست ارائه شده است.

همچنین موارد نادری از درد یا ناراحتی طولانی مدت لیفت با نخ دائمی وجود دارد. کبودی، تورم، جای زخم و فرورفتگی نیز ازجمله عوارض لیفت با نخ است که درصورت شدید شدن این علائم حتما به پزشک خود اطلاع دهید. لیفت با نخ برای چین و چروک های عمیق و افتادگی زیاد مناسب نیست و فقط برای رفع اولین علائم پیری نتایج مطلوبی به دنبال دارد. بعضی از نواحی صورت به دلیل وجود رگ‌های اصلی، عروق یا اعصاب، بیشتر در معرض خطر قرار دارند به این دلیل لازم است که پزشک معالج از دانش آناتومی پیشرفته برخوردار باشد.

عوارض لیفت با نخ چیست ؟

کلام آخر

برای انجام روش لیفت صورت با نخ از افراد با تجربه کمک بگیرید. سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را برای انجام این روش انتخاب کنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان (کلیک کنید)