تزریق ژل به صورت

ما در این مقاله سعی داریم شما را با تزریق ژل به صورت آشنا کنیم. با افزایش سن امکان دارد در پوست شما چین و چروک ها و خط و خطوطی ایجاد شود که باعث ناراحتی و خجالت شما شود اما امروزه با روش های جدید شما می توانید این چین و چروک را از بین ببرید و صورتی زیبا و جوان داشته باشید. در ادامه برای آشنا شدن با تزریق ژل به صورت با ما همراه باشید.

تزریق ژل چیست ؟

پر کننده ها، فیلرها، حجم دهنده های پوستی مواردی است که ساختاری مثل ژل دارد و از آن برای جوان سازی پوست استفاده می شود. از تزریق فیلرهای پوستی در زیر پوست برای حجم از دست رفته و رای از بین رفتن چین و چروک استفاده می شود. این روش ها هزینه های کم و خطرات و عوارض کمی دارد که اکثر افراد به این دلایل از این روش ها استفاده می کنند. تزریق فیلرهای پوستی بعد از تزریق بوتاکس یکی از روش هایی است که طرفدار زیادی در جهان دارد.

تزریق ژل چیست ؟

کاربرد تزریق ژل :

اکثر افراد فیلر های پوستی را روشی بری پر کردن و از بین رفتن چین و چروک صورت می دانند. ژل می تواند اثر زیادی در چین و چروک های صورت داشته باشد اما این روش جوان سازی کاربرد های زیادی دارد. بیشتر کاربردها تزریق ژل توسط FDA تایید شده است. بعضی از کاربردها مورد تایید قرار نگرفته اند اما ایمنی زیادی دارند.

کاربردهای مورد تایید FDA چیست ؟

از بین رفتن چین و چروک : از تزریق ژل برای از بین رفتن چین و چروک هایی مثل خط اخم، خط خنده، خط اطراف لب و بینی، خط پیشانی می توان استفاده کرد.

استفاده از ژل برای حجم دهی : از این فیلرهای برای افزایش حجم لب، چانه و گونه استفاده می کنند که بیشتر افراد آن را با نام پروتز می شناسند.

جوان سازی دست : از فیلرهای پوستی برای جوان سازی صورت و جوان سازی پوست استفاده می شود. در کاربرد های فیلر های پوستی برای بدن برای جوان سازی و زیاد شدن حجم پشت دست توسط FDA تایید شده و سایر آن ها تایید نشده است.

حجم دهی به صورت : یکی از اثرات پیری پوست کم شدن حجم صورت است. این تاثیرات در لب، گونه و پلک دیده می شود. تزریق ژل یکی از بهترین روش ها برای حجم از دست رفته است و از این روش برای از بین رفتن گودی و سیاهی زیر چشم، لیفت ابرو و از بین رفتن افتادگی پوست صورت استفاده می شود.

زیبایی بینی : درست کردن فرم بینی بدون جراحی یکی از روش های تزریق ژل است.

دلیل تزریق ژل به گونه :

تزریق ژل به گونه یکی از بهترین انواع تزریق ژل است. این روش در جوانی باعث بر جسته شدن و زیباتر شدن چهره می شود و در سن بالا افتادگی و پیری را از بین می برد. دلایل مختلفی می تواند در تغییر حالت و شکل گونه شما تاثیر گذار باشد. بیشتر افراد فکر می کنند تزریق ژل به گونه در مدت طولانی می تواند به بافت های پوستی آسیب برساند. این افراد فکر می کنند که استفاده از این روش نتیجه کوتاهی دارد و بعد از مدتی باعث بیشتر شدن آسیب ها می شود. بعضی از افراد هم گمان می کنند ژل های که در این روش استفاده می شود بعد از مدتی شل می شود و باعث تغییر فرم صورت می شود.

برای افراد جوان برجسته بودن گونه ها یکی از دلایل مهم در تزریق ژل گونه است. این اتفاق باعث می شود حجم گونه ها بیشتر شود و تاثیر زیادی در زیبایی صورت دارد. در افراد مسن تر که افزایش سن باعث به وجود آمدن چین و چروک و از بین رفتن سطح های چربی شده است که این روش هم طرفدار دارد. این افراد از تزریق ژل به گونه برای حفظ حالت گونه و جلوگیری از تغییر حالت چهره استفاده می کنند و استفاده از این روش برای زیبایی در همه سن مناسب است.

تزریق ژل گونه چه مراحلی دارد ؟

قبل از تزریق توسط پزشک معاینه می شوید و پزشک باید بداند که شما از تزریق ژل چه انتظاراتی دارید. قبل از تزریق اگر داروی خاصی مصرف می کنید یا بیماری خاصی دارید حتما قبل از تزریق با پزشک در میان بگذارید. اگر قبلا از ژل های دائمی استفاده کردید و خواسته و انتظارات خود را با او در میان بگذارید  تا نتیجه مناسبی از تزریق خود داشته باشید. مشاوره قبل از تزریق با پزشک باعث می شود که نوع و میزان ژل مورد نیاز را با دقت زیادی انتخاب کند و نتیجه آن بهتر شود.

بعد از تعیین نوبت در روز مشخص شده پزشک ناحیه تزریق را مشخص می کنند و بعد از بی حسی با کرم های بی حس کننده تزریق را انجام می دهد. برای برجسته کردن گونه ها یا از بین رفتن افتادگی از ژل پر کننده استفاده می شود. این ژل در بین بافت های پوستی قرار می گیرد  و جای خالی چربی های از دست رفته را پر می کند. برای بررسی نتیجه نهایی باید چند روز صبر کنید تا تاثیر تزریق از بین برود و التهابات پوست برطرف شود.

سن مناسب برای تزریق فیلر :

اکثر افرادی که تزریق فیلر انجام می دهند سن آن ها بیشتر از 30 سال است زیرا قبل از این سن چین و چروکی در صورت آن ها دیده نمی شود. به دلایل مختلفی امکان دارد که افراد بعد از 20 سالگی چین و چروک هایی و یا خط و خطوطی روی چهره آن به وجود بیاید و امکان دارد افراد زیادی در سومین دهه زندگی تزریق فیلر را انجام دهند. تزریق فیلر قبل از 18 سالگی توصیه نمی شود و افرادی که این روش را پشت سر می گذارند باید 18 سال سن داشته باشند. قبل از 18 سالگی افراد شرایط پایدار برای تزریق فبلر ندارند.

کاربردهای مورد تایید FDA چیست ؟

برای جوان سازی پوست تزریق ژل چه کمکی می تواند بکند ؟

زمانی که می خواهید تزریق ژل را انجام دهید باید قبل از آن با پزشک مشورت کنید که در جلسه مشاوره سابقه پزشکی و درمانی بررسی شود تا به این ماده و داروها حساسیت نداشته باشید. پزشک درباره انتظارات و خواسته های شما از شما سوال می کند تا متوجه شود چقدر ژل و در چه نواحی باید تزریق شود. اگر چین و چروک های و چربی های صورت شما کمی کاهش یافته است بهتر است بخش های دیگری را مورد توجه قرار دهید و ژل را به همه بخش های به مقدار متفاوت تزریق کنید. در جلسه تزریق ژل اول توسط بی حسی صورت شما بی حسی می شود و نواحی که باید ژل در آن تزریق شود بررسی می شود و استریل و ضد عفونی می شود.

بعد از آن ژل به مقدار کافی در بخش های گونه، خط خنده و قسمت هایی که باید تزریق شود به صورت یکسان تزریق می شود تا نگرانی بابت عدم تقارن وجود نداشته باشد. پزشک می تواند بخش هایی که ژل تزریق شده را ماساژ دهد تا ژل به شکل ناهمواری پخش شود. بعد از تزریق از کمپرس سرد استفاده کنید و با مشورت با پزشک از او بخواهید تا داروهایی که باعث بهتر شدن شما می شود را تجویز کند.

مزایا تزریق ژل

تزریق ژل مانند سایر روش های دیگر می تواند مزایا و معایبی داشته باشد. در ادامه با مزایا تزریق ژل آشنا می شوید :

 • فرم دهی صورت
 • از بین بردن چین و چروک اطراف لب و چشم
 • از بین رفتن خط خنده و خط اخم
 • اگر از نتیجه آن راضی نبودید می توانید آن را درست کنید
 • نیاز به جراحی و بیهوشی ندارد
 • درمان گودی زیر چشم و بهبود پف و سیاهی اطراف آن
 • دوران نقاهت کوتاه و بازگشت سریع فرد به فعالیت‌های روزمره
 • جوان سازی دست و بهتر شدن زیبایی آن
 • بعد از تمام شدن تزریق می توانید نتیجه آن را مشاهده کنید
 • بیشتر شدن اعتماد به نفس در فرد با رسیدن به شکل ظاهری مناسب
 • عدم امکان ابتلا به مشکلات عفونی و بیماری های خاص
 • طبیعی بودن نتیجه تزریق فیلر

معایب تزریق ژل :

تزریق ژل باعث زیباتر شدن و جوان تر شدن می شود و اگر این روش در کلینیک های معتبر انجام شود هچ عوارض و خطراتی در پیش ندارد. این روش می تواند نتیجه طبیعی داشته باشد و ریسک انجام آن در مقابل  روش های دیگر زیبایی پایین است. تزریق ژل مثل روش درمانی امکان دار عوارضی داشته باشد. این روش ها جز روش هایی است که هیچ عوارضی ندارد  اما امکان دارد عوارض زودگذر در بعضی از افراد داشته باشد. تزریق ژل می تواند عوارضی مانند کلودی یا خون مردگی در نواحی تزریق شود که تا 1 هفته بعد از بین می رود. امکان دارد از تزریق خود نتیجه مناسبی نگرفته باشید که با ماساژ زیاد برطرف می شود. اگر پزشک در تزریق تجربه کافی نداشته باشد امکان دارد آسیب هایی به رگ های خونی وارد شود. واکنش های آلرژیک یا در اثر ژل غیر استاندار در بعضی از افراد به وجود بیاید.

تزریق ژل چقدر ماندگاری دارد ؟

ماندگاری تزریق ژل می تواند به عوامل مختلفی مانند وضعیت جسمی افراد، برند ژل، نوع ژل بستگی داشته باشد. حداقل زمان برای ماندگاری تزریق ژل 12 ماه است اما به طور استاندارد تاثیر این تزریق و فرم دهی بین 18 ماه تا 2 سال امکان دارد طول بکشد. این روش نمی تواند یک درمان دائمی باشد و موقتی بودن آن هم می تواند خوبی هایی داشته باشد زیرا اگر نتیجه مناسبی ز تزریق نگرفتید برای ماندگاری آن نگران نیستید. بعد از تمام شدن دوران تاثیر فیلر در صورت افراد می توانند تزریق های دیگری انجام دهند. اکثرا توصیه می شود افراد بعد از تزریق بین 4 تا 6 ماه صبر کنند و بعد تزریق دیگری انجام دهند. زمان ماندگاری فیلر برای هر فردی متفاوت است.

تزریق ژل در کدام ناحیه ها استفاده می شود ؟ 

اگر می خواهید لیفت غیر جراحی انجام دهید یا می خواهید چند خطر ریز را صاف کنید می توانید از ژل استفاده کنید. تزریق ژل در همه نواحی صورت برای از بین بردن چین و چروک و خطوط استفاده می شود.

چروک زیر چشم : 

چروک زیر چشم می تواند برای چشم ها خستگی به وجود بیاورد. کاهش حجم در این بخش ها از بین رفتن حالت کشسانی بافت پوست یا کاهش حجم استخوان می تواند علت آن باشد. با روش های پیشرفته فیلرهای پوستی می تواند در زیر چشم یا زیر گونه یا هر دو تزریق شوند تا چشم ها ظاهری زیبا داشته باشند.

چین های دور لب و بینی : 

خطوط خنده یکی از چین های دور لب است که دو چین پوستی در دو طرف بینی است که تا گوشه های لب ادامه دارد. تزریق ژل یکی از روش هایی است که با آن می توانید خطوط دور لب و بینی را از بین ببرد و صورت شما را زیباتر کند.

گوشه های لب :

گوشه های لب امکان دارد به سمت پایین بیاید  که ظاهری غمگین برای شما به وجود می آورد. تزریق ژل در این بخش می تواند این خطوط را از بین ببرد و ظاهری زیبا برای شما به ارمغان بیاورد.

گونه ها :

با بالا رفتن سن کمی چربی در زیر پوست از بین می رود و این اتفاق باعث کم شدن حجم و حالت کشسانی پوست مانند کاهش حجم گونه و افتادگی آن می شود. افتادگی گونه می تواند ظاهر صورت را خسته نشان دهد و تزریق ژل می تواند تاثیر مثبتی داشته باشد.

خطوط ماوریونت :

این خطوط خطوطی هستند که بین گوشه لب به سمت چانه و فک ادامه دارند و  این خطوط حالتی عروسکی شکل به چهره می‌دهند. از بین رفتن استخوان های صورت با بالا رفتن سن می تواند باعث به وجود آمدن این خطوط در پوست صورت ‌شود. فیلر پوستی برای پر کردن خطوط ماریونت روش مناسبی است.

لب ها و مرز ورمیلیون :

تزریق ژل لب برای حجیم تر کردن لب ها استفاده می شود. فیلر پوستی در لب تزریق می شود تا ظاهر پرتر داشته باشد. فیلر را دور لب ها تزریق می کند تا مرز آن ها با پوست صورت مشخص می شود. این درمان برای درست کردن لب های نازک استفاده می شود اما برای از بین رفتن مشکلاتی مثل افزایش طول لب کاربرد دارد.

افزایش حجم چانه :

تزریق فیلر چانه یک روش مناسب برای جایگزین ایمپلنت چانه توسط عمل است. فیلرها می توانند به بر جسته کردن خط های فک کمک کند. این روش موقتی است اما روش های مناسبی برای بررسی نتیجه نهایی عمل زیبایی چانه قبل از انجام آن است.

روک لب ها :

هنگامی که لب خود را جمع کنید این چروک ها به صورت عمودی بالای لب به وجود می آیند. این خط ها بیشتر به علت حرکات لب به وجود می آید اما به آن خطوط سیگاری هم می گویند زیرا در هنگام استفاده از سیگار لب های جمع و فشرده می شود. اگر این خطوط عمیق باشد تزریق فیلر به بهتر شدن آن کمک می کند.

درست کردن فرم بینی :

ژل های تزریقی می توانند برای صاف کردن و درست کردن برجستگی روی بینی به کار می رود بدون اینکه نیاز به جراحی باشد. برای صاف کردن این برجستگی روی پل بینی یا درست کردن خط های بینی و یا ناهنجاری های غضروف در نوک بینی کمتر از 15 دقیقه فیلر داخل بینی تزریق می شود و این عیب ها از بین می رود.

دست ها :

دست ها هم یکی از اعضایی است که با تزریق ژل می توان عیب های آن را برطرف کرد. افراد می توانند از تزریق ژل برای از بین رفتن اثرات پیری روی دست استفاده کنند. پیر شدن دست ها می تواند باعث کاهش حجم و لاغر شدن آن ها شود. تزریق ژل در پوست دست می تواند ظاهر زیبایی داشته باشد.

اقدامات قبل از تزریق ژل صورت

برای اینکه از خطرات و عوارض تزریق خود را کاهش دهید باید مراقبت هایی را انجام دهید. در ادامه با مراقبت های قبل از تزریق ژل صورت آشنا می شوید :

 •  یک روز قبل از تزریق فیلر از آنتی بیوتیک استفاده کنید تا از به وجود آمدن عفونت در نواحی مورد تزریق جلوگیری کند.
 • روزی که می خواهید تزریق ژل انجام دهید به کلینیک مراجعه می‌کنید و برای تزریق آماده شوید
 • زمان انجام تزریق متغیر است و بستگی به این که در چه نواحی می خواهید تزریق کنید دارد.
 •  داروهایی مانند آسپرین، داروهای ضد التهاب و رقیق‌کننده خون را 2 هفته قبل از تزریق استفاده نکنید. و بعضی از مکمل های و مواد غذایی نباید مصرف شوند. در روزهای نزدیک به تزریق فیلر، از مصرف الکل خودداری کنید زیرا که الکل می‌تواند باعث رقیق شدن خون شود. سیگار و دخانیات روند بهتر شدن شما را بعد از تزریق فیلر عقب می اندازد.
 •  قبل از تزریق استحمام کنید زیرا 1 تا2  روز بعد از تزریق نباید به این ناحیه آب برسد.
 •  آزمایشاتی توسط پزشک برای شما تجویز خواهد شد که باید نتیجه آن‌ها را قبل از تزریق به پزشک تحویل دهید تا اگر مشکلی وجود داشت درمان شود.

اقدامات قبل از تزریق ژل صورت

کلام آخر

قبل از تزریق ژل به صورت از افراد با تجربه کمک بگیرید و با آگاهی کامل دست به انجام این کار بزنید. سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را برای تزریق انتخاب کنید تا نتیجه مناسبی از تزریق خود داشته باشید. مراقبت ها و دستورات پزشک را انجام دهید تا از عوارض و خطرات را کاهش دهید. ممنون از اینکه تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان (کلیک کنید)