ویژگی های کاشت ابرو طبیعی

ما در این مقاله قصد داریم شما را با ویژگی های کاشت ابرو طبیعی آشنا کنیم. می دانیم که داشتن ابرو های زیبا و پر پشت یکی از مهم ترین ویژگی های برای زیبایی هر فرد است. امروزه افراد زیادی از جمله بازیگران و مدل های معروف برای کاشت ابروی طبیعی اقدام می کنند. زیرا ابروی نازک همانند گذشته دیگر مورد پسند و جذاب نمی باشد. پس افرادی که ابروهای نازک و کم پشتی دارند برای این کار متقاضی می شوند.

در واقع ابرو برای چشم ها قاب محسوب می شود و بسیار مهم است زیرا بر زیبایی چشمان نیز تاتیر گذار است. ابرو های زیبا می تواند بر جذابیت چهره فرد بی افزایند و همچنین باعث بالا رفتن اعتماد به نفس شود. کاشت ابرو به روش طبیعی توانسته این مشکل را حل کند و جای تاتو را بگیرد.

دلایل ریزش ابرو

از دلایل ریزش ابرو می توانیم به بیماری هایی همچون کمبود آهن یا اختلالات تیروئیدی و همچنین تغییرات هورمونی و عفونت ها اشاره کنیم. امروزه با کلی تحقیقات محققان به این نتیجه رسیده اند که یکی از اصلی ترین دلایل ریزش ابرو مربوط به اختلالات تیروئیدی است. یکی دیگر از دلایل مهم ریزش ابرو تغزیه نا مناسب و کمبود ویتامین E در بدن است که باعث ریزش مو می شود. همچنین کمبود پروتئین، بیوتین و ویتامین های گروه B و… نیز می تواند دلیل ریزش و کم پشتی ابرو باشد. استفاده از برخی داروها مانند داروهای ضد التهاب نظیر سولینداک، داروهای کاهش وزن، داروهای ضد بارداری و ضد تشنج، نیز می تواند در ریزش موی شما تاثیر گذار باشد و باعث کاهش آن شود.

از دیگر مواردی که باعث ریزش ابرو می شوند، اختلالات رفتاری، عوامل فیزیکی مانند تصادفات و صدمه های جسمی، سرطان و مراحل درمان آن ( شیمی درمانی )، بالا رفتن سن و…

برای درمان ریزش ابرو می توانید از اسید های چرب استفاده کنید. مصرف امگا 3 و امگا 6 و مواد غذایی سرشار از پروتئین  مانند گوشت، مرغ و تخم مرغ و… نیز در کاهش ریزش مو بسیار تاثیر است. همچنین مصرف بادام، بادام زمینی، فندوق و انبه و… استفاده کنید. زیرا این مواد دارای آنتی اکسیدان زیادی هستند و بهترین راه برای جذب ویتامین  E  می باشند. برای کمبود ویتامین B نیز می توانید از جو و برنج و انواع غلات استفاده کنید.

دلایل ریزش ابرو

کاشت ابرو طبیعی

امروزه کاشت ابرو طبیعی یکی از رایج ترین عمل های زیبایی است که بسیار مورد پسند و استفاده مردم قرار گرفته است. این کار برای باز گرداندن موهای ضعیف بر روی ابرو انجام می شود. در کاشت ابرو، گرافت مو از ناحیه سر برداشته شده و در قسمت مورد نیاز در ابرو منتقل می شود. می دانیم که این عمل نیز زیر مجموعه ای از کاشت مو است و برای این عمل نیز از همان تکنیک ها استفاده می شود. انتقال این فولیکول ها باعث می شود که موهای پیوند خورده تا آخر عمر همانند موهای دیگر رشد کنند و کاملا طبیعی به نظر برسند.

مهم ترین عامل در کاشت ابرو که باید به آن توجه شود زاویه رشد آن است. زیرا زاویه نا مناسب ابرو مانع از زیبایی صورت می شود و این عامل بر نتیجه کاشت تاثیر منفی می گذارد.

تفاوت کاشت ابرو و تاتو

بین کاشت ابرو و تاتو تفاوت های آشکاری وجود دارد. در انجام تاتو رنگدانه ها توسط سوزن مخصوص وارد لایه میانی وست می شود، درحالی که در عمل کاشت ابرو فولیکول ها از موی سر برداشته شده و به ابرو منتقل می شوند. همچنین تاتو موقتی بوده و به ترمیم نیاز دارد، اما کاشت کاملا طبیعی و دائمی است و مانند سایر تار های ابرو رشد می کند. درست است که هزینه اولیه تاتو ارزان تر از کاشت است اما به دلیل نیاز داشتن به ترمیم در مجموع هزینه آن از کاشت ابرو بالا تر خواهد شد؛ در تاتو احتمال انتقال بیماری هایی نظیر ایدز و هپاتیت وجود دارد و جدا از آن بسیار مصنوعی است. اما کاشت کاملا طبیعی بوده و عوارض جانبی نیز ندارد و فرد می تواند پس از گذشت مدتی ابروهای کاشت شده را به رنگ و مدل دلخواه خود در آورد و همچنین نیاز به ترمیم ندارد پس ارزان تر از هزینه کلی تاتو می باشد.

کاندیدای مناسب کاشت ابرو 

 • افرادی که به طور ارثی دچار ریزش و کم پشتی ابرو هستند.
 • فرد ناراضی از مدل ابروی خود
 • کسانی که به دلایل مختلف مثل زخم، قسمتی از ابرو خود را از دست داده اند.
 • افرادی که از از طرح و رنگ تاتوی ابروی خود خسته شده اند.

توجه داشته باشید افرادی که بانک موی مناسب ندارد یا تمامی موهای آن ها سفبد شده است، همچنین افرادی که بیماری های قلبی و نارسایی کلیه و کبد، بیماری های قند و فشار خون، کاندیدای مناسبی برای کاشت ابرو نیستند.

سن مناسب برای کاشت ابرو

لازم است بدانید که سن برای کاشت ابرو محدودیت هایی ایجاد می کند. زیرا دائمی شدن یک سری ویژگی های ظاهریبه زمان نیاز دارد و پایان تکمیل شدن آن گذراندن دوره بلوغ است. پس بنابراین لازم است داوطلبین کاشت ابرو تا پایان سن بلوغ خود صبر پیشه کرده و اطلاعات کافی را به دست آورده پس از آن برای این کار اقدام کنند.

هرکسی برای بلوغ خود یک دوره منحصر به فرد دارد. اما به طور کلی این بلوغ در دختران از 13 سالگی و در پسران از 15 سالگی آغاز می شود؛ این دوره می تواند بین 1 تا 5 سال به طول بی انجامد. پس بنابراین پزشکان ما سن میانگین را برای کاشت ابرو 25 سال در نظر می گیرند. زیرا در این سن تغییرات هورمونی به پایان رسیده و همه چیز تقریبا ثابت شده است، پس نگرانی های ناشی از عدم نتیجه گیری دلخواه کمتر می شود.

کاشت ابرو چگونه انجام می شود؟

در این قسمت مراحل انجام کاشت ابرو به صورت کاملا واضح آورده شده است:

 • طراحی ابرو: در ابتدا پزشک متخصص با توجه به سلیقه فرد و آناتومی صورت، طرح اولیه از ابروها را رسم می کند. این کار با استفاده از ابزارهای مهندسی انجام می شود تا قرینگی و طبیعی بودن ابروها به طور کامل رعایت شود.
 •  برداشت گرافت: پزشک متخصص با دقت تمام گرافت های مو را از ناحیه اهدا کننده که معمولاً در پشت سر، پشت گوش یا زیر گردن قرار دارد استخراج می کند. انتخاب ناحیه اهدا کننده تا حد زیادی به کیفیت و ویژگی تارهای مو وابسته است. همچنین هدف انتخاب این نقاط به عنوان بانک مو، نزدیک ترین تطابق به موهای ابرو است. علاوه بر این، واحدهای فولیکولی تک مویی برای کاشت ابرو ترجیح داده می شوند.
 • آماده سازی گرافت: پس از استخراج گرافت، تارهای مو از لحاظ سلامت و مقاومت بررسی می شوند. سپس بهترین آن ها برای انجام عمل کاشت آماده سازی می شوند.
 • کاشت گرافت: متخصصان معمولاً از بی حسی موضعی در ناحیه ابرو برای بی حس کردن آن و به حداقل رساندن ناراحتی استفاده می کنند. برش و شکاف های ریزی در نواحی مشخص شده ابروها ایجاد می شود. سپس گرافت های جداسازی شده در برش ها ایجاد شده قرار می گیرند. نهایتاً پزشک متخصص با دقت تمام و توجه به زاویه و خواب موها گرفت های مو را می کارد.

توصیه های لازم قبل از کاشت ابرو

در صورتی که قصد انجام کاشت ابرو را دارید لازم است بعد از شناخت بهترین کلینیک توصیه های مربوط به قبل از انجام کاشت مو را فرا بگیرید. رعایت این نکات باعث می شود شاهد بهترین نتایج باشید. همچنین احتمال بروز عوارض را به کم ترین مقدار ممکن می رساند. بدین ترتیب، مراقبت های قبل از کاشت ابرو عبارتند از:

 • تا جایی که امکان دارد از لحاظ جسمانی و ذهنی در آرام ترین حالت ممکن قرار بگیرید.
 • در صورتی که سابقه ابتلا به بیماری خاصی را داشته و یا داروی خاصی را مصرف می کنید به پزشک اطلاع دهید.
 • چند روز قبل از عمل مصرف داروی آسپرین را قطع کنید.
 • بیش تر ویتامین ها دارای آسپرین هستند؛ به همین خاطر لازم است از مصرف این ویتامین ها نیز خودداری کنید.
 • حداقل سه روز قبل از انجام کاشت ابرو، در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگرفته و از اشعه آن دور بمانید.
 • حداقل یک هفته قبل از کاشت مو از مصرف دخانیات و سیگار و مشروبات الکلی جدا خودداری کنید.
 • در روز عمل به هیچ عنوان نباید نوشیدنی هایی که دارای کافئین هستند مصرف کنید؛ زیرا این مواد خونریزی شما را بیش تر می کنند.

سن مناسب برای کاشت ابرو

ویژگی های کاشت ابرو طبیعی

کاشت ابرو طبیعی علاوه بر اینکه به پر پشت شدن و بالا رفتن اعتماد به نفس افراد کمک می کند، چند ویژگی و مزایا دارد که در ادامه با آنها آشنا می شویم :
خواب و رویش ابرو در قسمت های مختلف ابرو کاملا متفاوت است. موهای ابرو بر خلاف موهای سر که عمودی رشد می کنند، افقی و نسبت به پوست رشد می کنند و زاویه ی بیشتری نسبت به پوست صورت دارند. موهای سر به صورت دسته ای ( 2-3 تایی ) رشد می کنند، اما موهای ابرو دانه ای و تار به تار رشد می کنند. بین چرخه رشد موی سر و ابرو تفاوت زیادی از نظر زمانی وجود دارد. همچنین :

تنها راه دائمی برای درمان ریزش ابرو است، گزینه مناسب برای پر کردن جای زخم و سوختگی در ابرو، بهترین روش برای پر پشت کردن ابرو به طوری که دیگر نیاز به کشیدن مداد ابرو نباشد و کاملا طبیعی است. شما با کاشت ابرو می توانید شکل و طول و تراکم ابروهایتان را تراکم ببخشید.

عوارض کاشت ابرو به روش FUT :

از عوارض کاشت ابرو به روش FUT می توان به تعداد جلسات متعدد و بالای آن،جراحی های طولانی مدت، بخیه های زیاد، درد و بیهوشی، خونریزی و تورم صورت به خصوص چشم و مدل و خط رویش مصنوعی اشاره کرد. اما با به روی کار آمدن کاشت ابرو طبیعی به روش سوپر کاشت این عوارض از یاد رفته و برخی از آن ها همانند رویش موی طبیعی ابرو بوده است. پس شما با این روش دیگر شاهد عوارض گفت شده نخواهید بود.

روش های کاشت ابرو

اولین روشی که برای کاشت ابرو معرفی شد روش FUT  بود اما به دلیل عوارض زیادی که این روش دارد و در بالا گفتیم از این تکنیک در کشور های مختلف دیگر استفاده نمی شود. همچنین تکنیک های FUT، FIT، FUE برای این کار پیشنهاد نمی شود و افراد متقاضی بهتر است برای انجام کاشت ابرو، کلینیک های معتبر را انتخاب کنند تا از نتیجه عمل خود راضی باشند.

در حال حاضر بهترین روش کاشت ابرو، سوپر کاشت است که مورد استفاده قرار گرفته است، این روش هیچ گونه عوارضی نداشته و بدون بخیه و برش سر انجام می شود. در این تکنیک برای برداشت فولیکول از سوزن های مخصوص استفاده می شود و همچنین توسط سوزن های مخصوص در محل مورد نظر جای گذاری می شوند.

کاشت ابرو برای کسانی که تاتو دارند

افرادی که از قبل ابرو خود را تاتو کرده اند و الان از ظاهر ابرو خود نا راضی اند مخصوصا کسانی که به تازگی تاتو کرده اند  نمی توانند کاشت ابرو انجام دهند. زیرا موادی که در پیگمنت تاتو وجود دارد در زیر پوست پنهان شده است و بر روی ریشه موی کاشته شده تاثیر می گذارد و باعث ایجاد زگیل در محل ابرو می شود. متاسفانه این زگیل ها به راحتی قابل برداشت نیستند و بنابراین ظاهر ابرو را خراب می کنند.

بهبود و ریکاوری پس از کاشت

شما پس از کاشت یک ریکاوری و بهبودی بدون درد خواهید داشت. این ریکاوری و بهبودی بدون هیچ درد  عوارضی است. اما تنها ممکن است در 3 یا 4 روز اول پس از عمل اطراف چشم شما دچار ورم و کبودی شود اما این امر طبیعی است و در روز پنجم شما کاملا بهبود می یابید و هیچ گونه علائم و عوارضی در صورت شما نمایان نیست. پس از گذشت این مدت شما می توانید نتایج کاشت را مشاهده کنید. همچنین تا 2 الی 3 روز اول جای قسمت های شکاف خورده به صورت نقاط قرمز است. اگر تا چند روز به صورت صحیح صورت خود را شست و شو دهید، ابرو ها کاملا تمیز می شوند.

کاشت ابرو برای چه کسانی مناسب نیست؟

کاشت ابرو برای برخی از افراد توصیه نمی شود؛ چرا که ممکن است نتایج مطلوب مشاهده نشود همچنین احتمال بروز عوارض شدید به بیش ترین مقدار ممکن می شود. متخصصان به افراد خاص توصیه می کنند که کاشت ابرو را به هیچ عنوان انجام ندهند. در این قسمت مشخصات افراد نامناسب برای کاشت ابرو آورده شده است:

 • بیماران مبتلا به ریزش موی سکه ای یا آلوپسی آره آتا وضعیتی که ریزش موی تکه ای در قسمت های مختلف بدن شناخته می شود.
 • افرادی که مشکلات لخته شدن خون یا اختلالات خونریزی رنج می برند.
 • بیماران مبتلا به آلوپسی توتالیسم یا طاسی کامل یا آلوپسی یونیورسالیس به معنای ریزش کامل موی بدن از جمله موهای سر صورت و بدن.
 • بیماران مبتلا به تریکوتیلومانیا یا افرادی که میل شدیدی به کندن موهای خود دارند.
 • افرادی که سابقه عوارض شدید مرتبط با جراحی های زیبایی دارند.
 • افرادی که مبتلا به افسردگی شدید هستند.
 • افراد مبتلا به بیماری های خاص مانند دیابت پیشرفته، ایدز، هپاتیت و… برای کاشت ابرو به هیچ عنوان مناسب نمی باشند.

بهبود و ریکاوری پس از کاشت

هدف از کاشت ابرو طبیعی چیست :

هدف از انجام کاشت ابرو، ترمیم قسمت های خالی و کم پشت ابرو است. این عمل برای زیبایی بخشیدن بیشتر به صورت و داشتن ابرو های پر پشت انجام می شود. گاهی اوقات همین پیوند ساده می تواند رفتار و روحیات و موقعیت اجتماعی فرد را 180 درجه تغییر دهد و باعث ایجاد اعتماد به نفس و رضایت فرد از خود می شود. پس بنابراین کاشت ابرو علاوه بر ایجاد ظاهری زیبا، تحول بزرگ درونی در فرد ایجاد می کند. زیرا کاشت ابرو تاثیر چشم گیری در این مسائل دارد.

زیبایی چهره فاکتور های متفاوتی دارد؛ ابرو از بین این فاکتور ها نقش مهمی دارد زیرا امروزه افراد جوان سلبریتی ها را الگو خود قرار می دهند و می خواهند که مدل ابرو هایشان را با ابروهای افراد مشهور هماهنگ کنند.

مراقبت های پس از کاشت ابرو طبیعی

تا دو روز پس از انجام کاشت به هیچ عنوان الکل و سیگار مصرف نکنید. حداقل تا 48 ساعت پس از آن به ابرو ها فشار وارد نکنید و از فعالیت های جسمی سنگین بپرهیزید. به هیچ عنوان شنا کردن در استخر تا دو هفته پس از کاشت توصیه نمی شود. همچنین در روز های اولیه نباید به ابرو ها دست زد و آن ها را مالش داد، زیرا این کار باعث ایجاد مشکل در فولیکول های کاشته شده می شود.

 • تمامی دارو های تجویز شده را به طور مرتب مصرف کنید.
 • در صورت داشتن خارش در ناحیه پس از 3 روز، به پزشک مراجعه کنید.
 • از دست کاری کردن ابرو تا چند روز خودداری کنید.
 • تا سه هفته پس از کاشت در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید.
 • برای برطرف کردن خارش و سوزش از لوسیون موضعی استفاده کنید.

انتخاب بهترین کلینیک 

برای انجام این کار کلینیکی را انتخاب کنید که زیر نظر پزشکان با تجربه است. همچنین طراحی ابرو علاوه بر مهارت های جراحی به دید زیبایی شناختی و هنر نیاز دارد. جراح باید با انواع مدل های ابرو خانم ها و آقایان آشنا باشد و بتواند با توجه به فرم و شکل صورت ابرو بی نقص و زیبا را تحویل دهد.

هزینه کاشت ابرو طبیعی

کاشت ابرو نیز همانند کاشت مو سر مرحله دارد؛ برداشت، نگهداری و کاشت. نحوه انجام این عمل مختلف است، همین دلیل باعث شده که هزینه کاشت ابرو در کلینیک های مختلف، متفاوت باشد. همان طور که گفته شد روش های FUT و سایر روش های مشابه در دنیا منسوخ شده و دیگر انجام نمی شود. اما در برخی کلینیک های ایران به دلیل کم هزینه بودنش هنوز مورد استفاده قرار می گیرد، اما نتایج بدی به همراه دارد.

هزینه کاشت ابرو طبیعی

کلام آخر

قبل از انجام کاشت ابرو اطلاعات کافی را کسب کنید و در بهترین کلینیک اقدام به این کار کنید. از شما دوستان عزیز نهایت تشکر را داریم که تا پایان مقاله مراقبت های پس از کاشت با ما همراه بودید. در صورت داشتن هرگونه سوال با شماره های داخل سایت تماس بگبرید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان (کلیک کنید)