عمل کاشت مو

یکی از پر طرفدار ترین عمل های زیبایی در میان آقایان عمل کاشت مو می باشد ، برخی از آقایان به دلایل مختلف مانند ژنتیک و یا بالا رفتن سن موی آن ها دچار ریزش خواهد شد که همین موضوع موجب شده تا اعتماد به نفس در آن ها کمتر شود ، عمل کاشت مو برای چنین افرادی بهترین گزینه می باشد و موجب بازگشت موهای سر آن ها می شود ، عمل زیبایی کاشت مو به معنای جا به جایی فولیکول های مو از قسمت های پر تراکم به نواحی کم تراکم آن می باشد .

برای افرادی که دچار ریزش مو شده اند عمل کاشت مو مانند یک معجزه برای آن ها می باشد و موجب رشد دوباره موهای سر شده ، شما می توانید با مراجعه به کلینیک ها و پزشک متخصص با تجربه پوست و مو در این زمینه کاشت موی خود را انجام دهید ، همان طور که می دانید افرادی که این عمل زیبایی را به دلیل ارث و ریزش مو را انجام می دهند در برخی از مواقع تمایل به انجام عمل زیبایی مانند کاشت ابرو را هم دارند ، این عمل جراحی با روش های مختلفی انجام خواهد شد و پزشک متخصص زیبایی با توجه به سن فرد و عواملی که در ریزش موی شما موثر است یکی از روش های کاشت مو را انتخاب می کند ، در ادامه قصد داریم شما را با عمل کاشت مو آشنا کنیم ممنون می شویم که ما را تا آخر این مقاله همراهی کنید .

عمل کاشت مو

داشتن یک چهره جذاب و موهای پر پشت و زیبا چیزی نیست که رسیدن به آن سخت باشد ، عمل زیبایی کاشت مو طبیعی موجب شده تا فولیکول های مو که آسیب دیده اند و یا دچار ریزش شده اند بهبود یابند و شاهد رشد دوباره آن باشیم ، انجام این عمل زیبایی از سه مرحله برداشت واحد های فولیکولار مو و یا همان گرافت مو ، محل های اهدا کننده و یا همان بانک مو ، آماده سازی گرافت ها و مرحله آخر آن کاشت گرافت تشکیل خواهد شد .

عمل کاشت مو

انجام این عمل جراحی پیوند مو از طریق موهای طبیعی موجود در سطح پوست بدن افراد و یا سر خود فرد استفاده خواهد شد ، نقاط مورد نظر و مناسب برای اهدا مو از نظر پزشکان متخصص پست سرد فرد و بخشی از گردن فرد می باشد به این دلیل که این نواحی به دلیل شباهت بسیار زیاد و یکسان بودن به موهای وسط سر از نظر طول و ضخامت مناسب تر می باشد ، در برخی از موارد که نیاز باشد برخی از بخش های بدن مانند قفسه های سینه هم برای افراد مورد استفاده قرار می گیرد .

اما به طور کلی دو روش جراحی برای برداشت گرافت های مو از پشت سر فرد بیمار وجود دارد که می توان از آن ها به عنوان یک روش جراحی و غیر جراحی نام برد ، عمل زیبایی کاشت مو تنها یک جلسه طور خواهد کشید و 1500 تا 3000 گرافت مو در سر فرد پیوند زده می شود ، این عمل جراحی به صورت سرپایی انجام خواهد شد و در نواحی مختلف موها پیوند زده می شود ، بی حسی در نواحی مورد جراحی تزریق خواهد شد و فرد بیمار هیچگونه دردی را در زمان عمل حس نخواهد کرد و فقط ممکن است که بعد از عمل کمی احساس درد کند که این درد کاملا طبیعی می باشد .

بعد از انجام این عمل زیبایی نیازی به استراحت نمی باشد و افراد می توانند فردای روز عمل خود کار های روزمره خود را انجام دهند ، بیشتر به مدت 3 تا 5 ماه بعد از این عمل زیبایی موهای کاشته شده رشد خواهند کرد و درصد موفقیت در این عمل 98 درصد می باشد که البته به میزان مهارت پزشک متخصص نیز بستگی دارد .

افراد مناسب برای انجام کاشت مو

تا این جای مقاله با این عمل زیبایی به طور کامل آشنا شده اید حال شاید این سوال برایتان پیش بیاید که آیا فرد مناسبی برای انجام این عمل جراحی هستید یا خیر ؟

افراد مناسب برای انجام این عمل زیبایی بعد از کاشت موی طبیعی خود از نتیجه این عمل رضایت کافی را خواهد داشت به این دلیل که کاشت موهای طبیعی موجب بهبود ظاهر در فرد بیمار شده و موهای فرد دوباره رشد خواهند کرد ، با این وجود تمام افراد قادر به انجام این عمل زیبایی نمی باشند .

یکی از مهم ترین نکات برای اینکه فرد مناسبی برای کاشت مو باشید داشتن یک انتظار واقع گرایانه از این عمل جراحی است ، برخی از افراد بعد از انجام این عمل زیبایی از نتیجه آن راضی نخواهند بود زیرا انتظارات آن ها از پزشک متخصص آن ها برآورده نخواهد شد ، این نکته را به یاد داشته باشید که هر فردی تعداد بسیار کمی از فولیکول های مناسب برای پیوند موها ندارند و به همین خاطر پزشکان جراح از نقاط دیگر بدن هم برای اهدا گرافت مو استفاده می کنند که در بسیاری از مواقع افراد متقاضی از این عمل زیبایی راضی نمی باشند .

در ادامه شما را با افراد مناسب برای انجام این عمل زیبایی آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید :

 • افراد برای انجام این عمل زیبایی باید حداقل 25 سال سن داشته باشند .
 • افرادی که بیشتر از 5 سال از مشکل ریزش موی خود رنج می برند .
 • افرادی که برای انجام این عمل زیبایی یک انتظار واقع بینانه را دارند و از این موضوع آگاه هستند که ممکن است که بعد از انجام این عمل زیبایی ریزش مو خواهند داشت .
 • خانم ها و آقایانی که به دلایل مختلف مانند سوختگی موهای خود را از دست داده اند .
 • افرادی که به دلایل مختلف دیگری مانند لیفت موهای صورت خود را از دست داده اند .

افراد مناسب برای انجام کاشت مو

روش های مختلف کاشت مو

به طور کلی عمل زیبایی کاشت مو به روش های مختلف انجام خواهد شد که شامل موارد زیر می شود :

 • روش FUT : این روش کاشت یکی از قدیمی ترین روش های کاشت مو می باشد که در این روش فرد بیمار کاملا بی هوشی شده و قسمتی از پوست پشت سر که دارای مو می باشد به قسمت طاس جلوی سر پیوند زده خواهد شد که به دلایل عوارضی مانند خونریزی و درد امروزه از این روش استفاده نمی کنند .
 • کاشت مو به روش FIT : در کاشت مو با این روش تار هایی را از موی پشت سر به قسمت های جلوی سر پیوند داده می شود اما در این روش زیبایی به دلایل مختلفی مانند خونریزی ، دوران درمان بعد از عمل جراحی ، نیاز به تکرار جلسات … امروزه مورد استفاده قرار نمی گیرد .
 • کاشت مو به روش BHT : این روش کاشت مو دقیقا مانند کاشت مو به روش FIT می باشد با این تفاوت که برای پیوند از دیگر موهای بدن هم می توان به قسمتی که دچار ریزش شده است پیوند داد ، اما در این روش به دلیل عوارضی که مانند روش fit می باشد دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرد .
 • کاشت مو به روش SUT : این روش کاشت مو یکی از بهترین و جدید ترین روش های کاشت مو می باشد که کمترین عوارض را برای افراد به همراه خواهد داشت و در بسیاری از کلینیک های معتبر کاشت مو مورد استفاده قرار می گیرد ، در این روش زیبایی بدون خونریزی و بی هوشی انجام می شود و با استفاده از یک دستگاه اتوماتیک موهای فرد برای پیوند برداشته خواهد شد، با استفاده از این روش زیبایی می توان 14000 تار مو را در قسمت ریزش مو کاشت .

مراقبت های بعد از کاشت مو

برخی از افراد به این موضوع فکر می کنند که دوران بعد از این عمل زیبایی را چگونه پشت سر بگذارند و چه کار هایی را بعد از این عمل زیبایی انجام دهند تا یک نتیجه بهتری را از این جراحی داشته باشند ، اما باید این نکته را بدانید که تنها مراقبت های بعد از این عمل زیبایی کافی نخواهد بود ، اگر به دنبال این هستید که عمل کاشت موی شما کاملا بی خطر و به دور از هر گونه عوارض باشد باید مراقبت های قبل و بعد از عمل کاشت را انجام دهید ، در ادامه شما را با برخی از مراقبت های بعد از کاشت مو آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید .

 • افراد با انتخاب یک کلینیک مناسب می توانند نقش بسیار مهمی را در انجام هر چه بهتر کاشت موی طبیعی خود ایجاد کنند ، به این نکته نیز توجه داشته باشید که هر آگهی که در اینترنت برای انجام کاشت مو می بینید بهترین و یا بدترین نمی باشد .
 • یکی دیگر از مهم ترین نکات مهم و قابل توجه انتخاب پزشک با تجربه و کاردان می باشد ، حتما باید قبل از انجام کاشت موی خود تصاویر و نتیجه عمل زیبایی را از پزشک جراح خود بخواهید تا به شما نشان دهند .
 • بودجه مورد نظر خود را برای انجام این عمل جراحی تعیین کنید .
 • کمی اطلاعات در مورد تکنیک و روش های انجام کاشت مو کسب نمایید .
 • قبل از انجام عمل کاشت موی طبیعی موهای خود را دو بار در روز حتما بشویید .
 • از مصرف دارو هایی مانند آسپری و یا انواع آنتی بیوتیک ها جدا خودداری فرمایید و اگر به بیماری خاصی مبتلا هستید و مجبور به مصرف چنین دارو هایی می باشید حتما با پزشک جراح زیبایی خود در میان بگذارید .
 • به مدت یک هفته قبل از انجام کاشت موی خود از مصرف هر گونه مکمل ها ، سیگار ، الکل و یا ویتامین های Aو B و خودداری فرمایید .

سعی داشته باشید که نکات گفته شده در بالای مقاله را حتما رعایت فرمایید تا بعد از عمل زیبایی هیچ مشکلی برای شما پیش نیاید .

مراقبت های بعد از کاشت مو

مراقبت های بعد از کاشت مو

 • برای پیشگیری از عفونت در زخم ها می توانید از آنتی بیوتیک هایی که پزشک متخصص تجویز خواهد کرد استفاده نمایید .
 • برای از بدن کلی درد می توانید از مسکن هایی مانند ایبوپروفن استفاده نمایید .
 • دارو هایی مانند استروئید خوراکی برای کم نمودن تورم مناسب می باشد و می توانید آن ها را مصرف نمایید .
 • حتما سعی داشته باشید به مدت 3 روز بعد از انجام عمل کاشت مو موهای کاشته شده خود را به هیچ وجه شانه نزنید تا شاهد ریزش موهای خود نباشید .
 • استفاده از لباس هایی که دارای روسری و یا کلاه می باشند مانند انواع سویشرت ها خودداری فرمایید تا فولیکول های مو آسیبی نبینند .
 • در هفته های اول بعد از انجام عمل زیبایی خود از انجام ورزش های سنگین و غیر سنگین خودداری فرمایید .
 • می توانید از داروهایی مانند فیناستراید و یا ماینوکسیدیل برای بیشتر شدن رشد موهای خود بعد از انجام عمل زیبایی استفاده نمایید .

این نکته را حتما در نظر داشته باشید که امکان دارد به مدت چند روز بعد از عمل زیبایی خود شاهد ریزش موهای خود شده باشید که یک امر کاملا طبیعی می باشد .

عوارض انجام کاشت مو

بسیاری از افراد بعد از انجام عمل زیبایی کاشت مو ممکن است که هیچ گونه عوارضی را نداشته باشند و برخی از افراد هم دچار عوارضی خواهند شد که در ادامه شما را با آن ها آشنا خواهیم کرد .

 • تورم بعد از عمل جراحی زیبایی : یکی بیشتر و شایع ترین عوارض ها بعد از عمل جراحی زیبایی کاشت مو می باشد ، این عوارض بعد از گذشت مدت کوتاهی از بین خواهند رفت .
 • التهاب در فولیکول های مو : این عوارض که در برخی از افراد ممکن است رخ دهد به صورت جوش و یا زخم در نواحی کاشت موها ظاهر خواهند شد .
 • خارش : به دلیل شکاف هایی که در قسمت های کاشته شده مو به وجود آمده است امکان دارد که فرد در آن قسمت ها کمی احساس خارش کنند به هیچ وجه نباید آن ها را بخارانید زیر موجب به وجود آمدن زخم در آن ناحیه می شود ، حتما سعی داشته باشید به صورت روزانه موهای خود را با شامپوهای مخصوص بشویید .
 • بی حسی : این بی حسی در نواحی مورد جراحی کاملا طبیعی است و به مدت چند هفته بعد از این عمل زیبایی کاملا بهبود می یابند .
 • سکسکه : افراد بسیار کنی بعد از این عمل زیبایی دچار سکسکه می شوند که با خوردن دارو هایی مانند اتروئیدی این مشکل حل خواهد شد .
 • کیست : این کیست های ایجاد شده بیشتر به رنگ بنفش می باشند و به مدت 2 تا 3 روز بعد از عمل از بین خواهند رفت .

البته این نکته را به یاد داشته باشید که این عوارض کاملا طبیعی می باشند و بعد از گذشت مدتی درمان خواهند شد .

هزینه انجام عمل کاشت مو

زمانی که صحبت از قیمت کاشت مو می شود برخی از افراد به فکر هزینه های ناشی از عمل کاشت مو می روند و افراد کمی به دوران درمان این عمل زیبایی و مراقبت های بعد از انجام عمل خواهند رفت ، این در حالی است که بودجه در نظر گرفته برای عمل های جراحی زیبایی تنها به هزینه های مربوط به دستمزد پزشک متخصص و بیمارستان ها محدود خواهد شد .

عوارض انجام کاشت مو

بعد از انجام عمل کاشت مو ممکن است که فرد کمی احساس درد کند و یا شاهد عوارض جانبی آن باشید ، به همین خاطر هزینه و قیمت های مربوط به دارو های دوران درمان که شامل انواع ضد درد ها ، آنتی بیوتیک ها و دیگر دارو ها می شود را نیز در نظر بگیرید ، اما هزینه کاشت مو به موارد مختلف دیگر هم بستگی دارد که در ادامه شما را با آن ها آشنا خواهیم کرد :

 • محل زندگی شما
 • روشی که برای انجام این عمل زیبایی پزشک متخصص انتخاب می کند .
 • با تجربه و مهارت پزشک جراح
 • تعداد فولیکول های مورد استفاده برای انجام کاشت مو
 • در برخی از اوقات هزینه سفر برای ملاقات با پزشک جراح زیبایی شما

این نکته را به یاد داشته باشید که به هیچ وجه نمی توان یک قیمت دقیق برای این عمل زیبایی در نظر گرفت به این دلیل که با توجه به نکات گفته شده در مقاله بالا هزینه ها متغیر می باشند ، همچنین به این نکته نیز توجه داشته باشید که قیمت بیشتر یک پزشک و کلینیک ها دلیلی بر ماهر بودن پزشک جراح نمی باشد و تا آن جایی که می شود درباره انتخاب پزشک متخصص کاشت موی خود صحبتی داشته باشید .

کلام آخر

به طور کلی میزان مهارت و توانایی پزشک زیبایی از مهم ترین نکات با اهمیت در رابطه با عمل زیبایی کاشت مو می باشد ، به این دلیل که پزشکان با تجربه به گونه این عمل جراحی را انجام می دهند که افرادی که قصد این عمل زیبایی را دارند در زمان انجام کاشت شرایط بهتری و راحت تری را خواهند داشت ، همچنین هر آنچه که باید قبل و بعد از این عمل جراحی مراعات کنید باید توسط پزشک جراح یادآوری شود .

یک پزشک جراح با سابقه می تواند درصد موفقیت این عمل زیبایی را هرچه بیشتر کند پس به افراد توصیه می شود که قبل از انجام این عمل جراحی در مورد سابقه پزشک جراح خود سوالاتی را بپرسید . از این که ما را تا آخر مقاله عمل زیبایی کاشت مو همراهی کردید از شما سپاس گزاریم همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما نیز در میان بگذارید .

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان (کلیک کنید)