کاشت مو به روش fit

ما در این مقاله سعی داریم شما را با کاشت مو به روش FIT آشنا کنیم، یکی از جدیدترین روش کاشت مو می باشد که نیازی به جراحی یا هیچگونه برش و بخیه ای ندارد. به همین دلیل می توان دوره نقاهت آن کوتاه تر باشد و بیمار بعد از عمل درد کمتری را احساس کند، در این روش گرافت مو ها به صورت تک تک است و بیمار کمتر اذیت می شود.

کاشت مو به روش FIT

کاشت مو به روش FIT جز یکی از بهترین روش ها و موثر ترین روش های کاشت مو طبیعی است، که در آن از یک پانچ برای برداشت فولیکول های مو به صورت واحدی استفاده می‌ شود.

هر یک از واحد های مو شمال یک تا چهار تار مو است. مخفف برداشت واحد های فولیکول است اما با پیشرفته تر در سال های اخیر نحوه انجام به صورت برش واحد فولیکول تغییر نمود.

روش های مختلفی برای کاشت مو وجود دارد که یکی از این روش ها کاشت موی FIT است. که جز بهترین روش های کاشت مو است، که دارای مزایا و معایب مخصوص به خود است، یکی از عوامل اصلی جذابیت فرد موهای پر پشت و زیبا است، گاهی اوقات به دلایل های مختلفی ریزش مو در خانم ها و آقایان اتفاق می افتد، و باعث اضطراب و کاهش اعتماد به نفس می شود. مسلما موهای پرپشت و زیبا سبب می شود فرد زیبا تر و جوان تر به نظر برسد، گاهی به دلایلی مثل افزایش سن، اختلالات هورمونی و ژنتیک موهای افراد دچار ریزش می شود.

کاشت مو به روش FIT

افراد مناسب برای روشFIT

در حالی که افزایش محبوبیت کاشت مو با روش FIT  نشان می‌ دهد که خط مویی که به عنوان بانک مو صورت گرفته، مو را دوباره به دست آورده اند، واقعیت این است که متقاضی مناسبی برای این روش باشید، بیش از طاسی شرط لازم بیشتری وجود دارد. البته این یک عامل مهم است ، اما شرایط بسیار زیادی وجود دارد که جراحان و بیماران نیاز دارند که در نظر داشته باشند تا اطمینان حاصل کنند که این درمان مناسبی است و نتایج دلخواه را برآورده خواهد کرد.

مزایا روشFIT

 • مناسب افرادی که تمایل به جراحی و روشهای درمانی تهاجمی ندارند.
 • عدم ایجاد اسکار در محل کاشت
 • خونریزی اندک
 • انجام کاشت برای افرادی که تراکم موی ضعیفی دارند.
 • افزایش برداشت مو در جلسات متعدد و متوالی
 • عدم نیاز به پانسمان و مراقبت اختصاصی

معایب روشFIT

 • هزینه این روش نسبت به روش های نواری اندکی بیشتر است.
 • با توجه به ظرافت فرآیند برداشت فولیکول ها، مدت زمان جراحی کمی طولانی تر است.
 • ممکن است برای مناطق بزرگ طاسی مناسب نباشد.

کاشت مو به روش ترکیبی

تفاوت های کاشت مو فقط در نحوه برداشت کاشت مو متفاوت است، کاشت موی ترکیبی برای افرادی توصیه می شود که حجم طاسی آنها وسیع است. و امکان کاشت مو در یک جلسه وجود نداشته باشد، از این روش استفاده می گردد.
در این روش کاشت مو از ترکیب FUT و FIT استفاده می شود، تا بتواند ناحیه بدون مو را پوشش دهد، اولین مزیت این روش برداشت بسیار بالای تعداد گرافت در یک جلسه می باشد در نتیجه می توان تعداد بسیار زیادی مو در یک جلسه برداشت کرد و در ناحیه مورد نیاز کاشت.

کاشت مو به روش ترکیبی

مراقبت های قبل از کاشت مو :

 • 10 روز قبل عمل آسپرین، و ویتامین E و مولتی ویتامین مصرف نکنید.آسپیرین عملکرد پلاکت های که به متوقف کردن خونریزی کمک می کند مهار می کند.
 • سه روز قبل از عمل، داروی ضد التهاب مصرف نکنید.
 • یک هفته قبل از عمل از سیگار کشیدن خودداری کنید زیرا ممکن است بهبودی را به تأخیر بیندازد.
 • مصرف 1000 تا 2000 میلی‌گرم ویتامین C قبل از عمل ممکن است به بهبودی کمک کند.
 • موهای خود را تا دو هفته بعد از عمل کوتاه نکنید و اجازه دهید موهایتان به طول نیم اینچ در پشت و طرفین بلند شود تا پوشش مناسبی برای بخیه ها فراهم شود.
 • موهای خود را تا 2هفته قبل عمل کوتاه نکنید، و مطمئن شوید زمانی که جلسه اول برای کاشت مو مراجعه می کنید، دچار آفتاب سوختگی نشده باشید.
 • صبح روز عمل یک وعده غذای سبک میل کنید و از هر دارویی مثل دارو قلبی عروقی، دیابت با آسم مثل همیشه مصرف کنید.
 • سر خود را با شامپو بشویید، از الکل، ژل یا نرم کننده استفاده نکنید.

بهترین روش کاشت مو

حال سوال مهمی که ممکن است برای شما ایجاد شده باشد این است که بهترین روش کاشت مو چیست و آیا روشFIT بهترین روش کاشت مو است؟ در پاسخ به این سوال باید بگویم که قطعا روش FIT یکی از مناسب ترین , استاندارد ترین و امن ترین روش های کاشت مو در جهان می باشد ، امروزه اکثر مردم این روش را برای کاشت موی خود انتخاب می کنند. اما در نهایت همه چیز به انتخاب شما بستگی خواهد داشت که از میان طیف زیاد روش های کاشت مو کدام یک را برای عملیات پیوند مو خود انتخاب کنید.

 

مراحل کاشت مو به روش FIT

 • زدن بی حسی موضعی به ناحیه کاشت و برداشت
 • برداشتن تک تک موها از محل مورد نظر برای اهدا
 • جدا کردن گرافت ها از همدیگر و استریل کردن و خالص سازی آن ها
 • به وجود آوردن شکاف هایی ظریف در منطقه مورد نظر برای کاشت به وسیله دستگاه پانچ
 • پانسمان کردن سر بیمار به منظور پیشگیری از بروز آسیب های احتمالی و آلوده شدن

مراقبت های بعد از کاشت مو

برای اکثر بیماران بعد از عمل به خانه رفتن کمی دشوار است، از این جهت که کاری نکنند که موهای جدیدشان از بین نرود، مراقبت بعد از کاشت مو چندان دشوار نمی باشد، در این بخش‌ می‌خواهیم در مورد چگونه انجام دادن مراقبت‌ها و علایمی که باید حواستان به آن‌ها باشد صحبت کنیم.

مراقبت‌ های بعد از جراحی در مورد کاشت مو بسیار محدود اند. بیشتر موارد کلیدی را به شکل ویدیوهای آموزشی و دفترچه‌های مرتبط از کلینیک دریافت خواهید کرد. مهم‌ترین نکته‌ در مراقبت‌های بعد از کاشت مو این است که موها و پوست سر خود را تمیز نگه داشته و از ایجاد دلمه‌ها و پوسته پوسته شدن آن پیشگیری کنید.

روز بعد از عمل،  ممکن است مقدار کمی خونریزی در ناحیه بانک مو داشته باشید، که با یک گاز استریل یا حوله تمیز، اندکی فشار روی نواحی ایجاد کنید تا خون بند بیاید.

مراقبت های بعد از کاشت مو

پیشگیری از ایجاد دلمه‌ها

بعضی از افراد بعد از کاشت مو از دست زدن به محل گرافت های خود وحشت دارند. می ترسند که گرافت ها را از جا بکنند، یا به نحوی به آنها آسیب بزند. اما نکته‌ی کلیدی مراقبت‌های بعد از عمل، تمیز نگه داشتن محل جراحی است و این کار به اندکی لمس کردن نیاز دارد.

در تمامی روش‌های کاشت مو، جراح برای کاشتن یا پیوند زدن گرافت‌ ها، سوراخ‌های ریزی روی ناحیه‌ی گیرنده ایجاد و فولیکول‌ها را درون آن‌ها قرار می‌دهد. در این حالت دلمه‌های کوچک خون، گرافت‌ ها را درون پوست نگه می‌دارند و با شست‌ و‌ شوی روز بعد، پاک می‌شوند. اگر بعد از چند روز، دلمه‌ها یا لخته‌های کوچک خون هنوز روی سر شما وجود داشتند؛ یعنی توصیه‌های شست و شو را به خوبی رعایت نکرده‌اید.

مراقبت های بعد از کاشت مو

 • برای آب کشیدن شامپو، سر خود را به طور مستقیم در معرض دوش آب قرار ندهید. دست خود را بین جریان خروجی دوش و سر گرفته و به بگذارید آب به آرامی از روی دست شما به روی سر جریان یابد تا زمانی که کف به طور کامل از روی سر پاک شود.
 • به آرامی با استفاده از حوله‌ای تمیز و حرکات ضربه‌ای (گذاشتن و برداشتن) سر خود را خشک کنید.
 • اگر گرافت‌ ها برای مدتی طولانی خیس بخورند، ممکن است متورم شوند و کمی از سطح پوست بالاتر بیایند. در این حالت شبیه به جوش‌های سفید رنگ به نظر می‌رسند. این اتفاق خطرناک نبوده ولی به معنی این است زمان شست و شو بیش از اندازه بوده. بعد از خشک کردن سر، این ورم‌های جوش مانند، با خوابیدن تورم گرافت ها ناپدید می‌شوند.
 • از کشیدن سیگار و نوشیدن الکل به مدت دو هفته بعد از عمل کاشت، بپرهیزید.
 • داروهای تجویز شده توسط پزشکتان را مصرف کنید.
 • سر خود را با کلاه بپوشانید یا بانداژ کنید تا تماس مستقیم با اشعه UV پیشگیری کنید.
 • به مدت 28 تا 30 روز پس از انجام کاشت مو از انجام فعالیت های سنگین بپرهیزید. می توانید 14 روز پس از کاشت مو، تمرینات ورزشی ملایم انجام دهید.
 • هنگام خوابیدن، سرتان را بالاتر از بدنتان قرار دهید (مانند حالت نیمه نشسته). به این صورت، تورم سریعتر کاهش می یابد.
 • از لمس کردن، خاراندن و مالیدن مناطقی که فولیکول های مو پیوند داده شده است، اجتناب کنید.
 • برخی پزشکان توصیه می کنند که سرتان را روز پس از عمل به آرامی با شامپو بشویید و برخی از پزشکان این توصیه را ندارند. همچنین ممکن است به شما توصیه شود که موهایتان را دو بار در روز، پس از گذشت 7 روز از عمل کاشت، بشویید.

هزینه کاشت مو

هزینه جراحی برای هر فردی متفاوت است و عوامل زیادی از جمله تعداد گرافت ها و نتایج نهایی به میزان پوششی که بیمار امیدوار است به دست آورد بستگی دارد. معمولا هزینه کلی جراحی به روش FIT بیشتر از FUT نوار برای هر تعداد گرافت است. همچنین ممکن است که پیوند مو به روش FIT بر اساس تکنیک مورد استفاده متفاوت باشد. لازم است که بیماران جهت مشاوره و تعیین هزینه‌ نهایی با ما در ارتباط باشند.

هزینه دقیق کاشت ابرو به رو FIT به موارد و عوامل مختلفی بستگی دارد؛ عواملی مانند :

 • فرم ایده آل مورد نظر شخص متقاضی
 • میزان پر بودن ابروها
 • کیفیت مو

هزینه دقیق کاشت ابرو به رو FIT به موارد و عوامل مختلفی بستگی دارد؛ عواملی مانند :

 

نکته

روش FIT به هیچ عنوان برای کاشت ابرو و کاشت ریش مناسب نمی‌باشد، به دلیل اینکه دستکاری زیاد گرافت ها قبل از کاشت برای ظریف شدن و آمده شدن برای کاشت در سوراخ های بسیار ظریف ناحیه ابرو، یا صورت، در این روش امکان آسیب و عدم رشد موها بعد از کاشت زیاد است. و همچنین در این روش باید با نمره صفر زده شود، و پیاز مو به طور کامل ساقه خود را از دست می دهد. و وجود ساقه مو برای کاشت ابرو و ریش جهت مسیر یابی مناسب الزامی است. عموما نتیجه کاشت ابرو با این روش منجر به نتایج نامطلوب و حالت سیخ سیخ موها خواهد شد.
در مجموع روش کاشت مو یا روش R، اگر در جای خود و در بیمار مناسب به کار گرفته شود روش بسیار مناسبی برای کاشت مو در بیماران با نواحی ریزش کم می باشد.

کلام آخر

این روش نیازی به بستری شدن ندارد، ویزیت های مجدد بعد از پیوند مو به صورت سرپایی انجام می شود. انجام پیوند در روش FIT کاملا سرپایی و با  بی حسی موضعی می باشد. البته به دلیل اینکه تعداد  واحد های  مو در مقایسه با روش جراحی FUT تا سه برابر بیشتر قابل برداشت مي باشد، يک تا دو روز زمان لازم است تا عمل پیوند به صورت کامل انجام گیرد. که البته با فواصل استراحت و زمان های لازم بين مراحل مختلف کاشت، انجام اين روش خسته کننده نخواهد بود. در این روش آسیب کمتری به پوست سر و عروق و اعصاب آن وارد می شود پس درد و ناراحتی بعد از عمل کمتر است. نیازی به بخیه زدن و بخیه کشیدن نمی باشد، جای زخم هم باقی نمی ماند. می توان از موهای بدن هم برای انتقال به سر استفاده کرد. ممنون که تا انتهای مقاله کاشت مو به روش FIT همراه ما بودید، لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از طریق شماره های گذاشته شده داخل سایت با ما در میان بگذارید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان (کلیک کنید)