کاشت مو به روش fue

روش fue یا همان کاشت مو به روش super fue یکی از جدیدترین روش های کاشت مو در حال حاضر است که توسط سازمان بین المللی FDA مورد تایید می باشد. تمام متخصصین پوست و مو جهانی این روش را به عنوان یکی از بهترین روش های کاشت مو در جهان انتخاب کرده اند که طی مراحل آن فولیکول های مو به صورت تک واحدی استخراج می شود. این روش برای کسانی که دارای موهای کم پشتی هستند، گزینه بسیار ایده آلی است.  از آنجا که این روش نتیجه بسیار منحصر به فردی به همراه دارد، موجب شده است بیشتر متخصصین تجهیزات لازم را برای اجرای روش fue را تهیه کنند. اکثر اوقات این روش برای تمام اشخاص قابل اجراست و به شرایط خاص نیاز ندارد.

کاشت مو به روش fue چیست ؟

این روش به عنوان کاشت مو با حداقل ترین عوارض معروف است. بنابراین متخصصین و کلینیک هایی که سعی دارند، از این روش استفاده کنند، مطمئناً نسبت به کیفیت کار خود اهمیت زیادی قائل هستند و دوست دارند بهترین نتیجه را برای مراجعین به ارمغان بیاورند. امروزه کلینیک های بسیاری وجود دارند که با استفاده از روش های قدیمی و تکنیک های کنار گذاشته شده کاشت مو را انجام می دهند و در آخر عوارض بسیار ناگواری سلامتی مراجعین را به خطر می اندازد. همین خاطر اکثر اوقات کسانی که دوست دارند کاشت مو انجام دهند، دچار ترس و دلهره می شوند.

این شرایط در حالی است که امروزه کاشت مو با جدیدترین روش ها و تکنیک های جراحی انجام می شود؛ بدون این که خطری به همراه داشته باشند و شخص مجبور شود دوره نقاهت طولانی مدتی را طی کند. پس با استفاده از روش های مدرن و جدید افراد بیشتری می توانند این روش را انجام دهند و بهترین نتیجه را مشاهده کنند. در واقع روش کاشت مو مانند دیگر اقدامات زیبایی با روی کار آمدن به روز ترین و موثرترین تکنیک های نتایج بسیار مطلوبی به همراه دارد و هیچ ترسی برای انجام آن وجود نخواهد داشت.

کاشت مو به روش fue چیست ؟

آیا کاشت مو به روش fue ایمن است؟

کاشت مو به روش fue با داشتن عوارض جانبی بسیار جزئی مانند اسکارهای کوچک، ایمن در نظر گرفته می شود. در موارد بسیار نادری ممکن است عفونت یا مرگ بافتی در قسمتی که جراحی fue شده است اتفاق بیفتد. در زمینه استخراج واحد فولیکولی fue به عنوان پیشرفته ‌ترین و جدیدترین روش کاشت مو به شمار می‌ رود. چرا که دارای میزان موفقیت ۹۲ تا ۹۸ درصد است.

خوشبختانه می‌ توان گفت روش fue موثر تر و موفق ‌تر از سایر روش‌ ها و تکنیک‌ های برداشت نواری یا خطی است. با این حال با توجه به این نکته کاشت مو به این روش یک عمل جراحی است و ممکن است با خطراتی همراه باشد. اما نگران نباشید شما می ‌توانید با رعایت نکاتی که در این قسمت ذکر می شود، احتمال بروز این عوارض را به کم ترین مقدار ممکن برسانید. این نکات شامل موارد زیر است:

 • باید کاندید مناسبی برای fue کاشت مو باشید

جالب است بدانید که همه افراد برای fue کاشت مو به روش fue مناسب نیستند. در صورتی که کاندید خوبی نباشید این روش تاثیر نهایی مطلوب را نخواهد داشت. معمولا بهترین کاندید فردی است با الگوی طاسی مردانه با موهای نازک است که محل اهدا کننده آن سالم باشد. در این رساتا نکته های بسیار ظریفی وجود دارد که مشخص می‌ کند چه کسی برای fue کاشت مو مناسب است و چه کسی برای این کار مناسب نیست؟

به همین خاطر لازم است قبل از انجام این عمل با پزشک خود مشورت کنید. به یاد داشته باشید که یک پزشک ماهر و با تجربه جلسات مشاوره را به هیچ عنوان نادیده نمی‌گیرد. چرا که ممکن است عوارض جانبی جبران ناپذیری را ایجاد کند.

 • به یک پزشک خبره و با تجربه مراجعه کنید

با توجه به این که عمل کاشت مو می‌ تواند تاثیرات دائمی و شگفت انگیزی را بر روی چهره شما داشته باشد، لازم است پزشکی را انتخاب کنید که مهارت زیادی در این زمینه داشته باشد. در صورتی که پزشک بی ‌تجربه‌ ای را انتخاب کنید ممکن است نتواند تشخیص دهد که شما کاندید مناسبی برای fue کاشت مو به روش fue هستید یا خیر؟

 • مراقبت‌های بعد از عمل کاشت مو را جدی بگیرید

پس از کاشت مو به روش fue لازم است با دقت به دستورات پزشک عمل کنید. این کار کمک می‌ کند تا خطر ناراحتی و عوارض جانبی مانند عفونت به شدت کاهش یابد.

 روند کاشت مو به روش FUE چگونه است؟

در روش fue با استفاده از از ابزار مخصوص به نام میکروپانچ گرافتهای مو به صورت تک واحدی از محل بانک مو جدا و در محل کاشت مو جایگذاری می شود. معمولا محلی که برای انتقال گرافت انتخاب می‌شود ناحیه پشت و کناره های سر می باشد. خوبی این روش این است که بدون هیچ برشی در ناحیه پوست سر گرافت ها استخراج و به ناحیه اهدا دهنده منتقل می شود و این روش به عنوان یک روش بسیار کم تهاجم شناخته شده است که هیچ خونریزی به همراه ندارد.

 مقایسه کاشت مو به روش fue و fut

حال خوب است تفاوت بین روش fue و fut را هم بدانید. روش fue در مقایسه با روش fut نیاز به ایجاد برش و بخیه ندارد و اثرات حاصل از آن بسیار کم است. اما کیفیت گرافت های برداشته شده توسط روش fut بسیار بیشتر است. چرا که در این روش گرافت ها به صورت نواری برداشت می‌شود و پزشک می‌تواند با استفاده از میکروسکوپ فولیکول های موجود بر روی نوار پوستی را به راحتی استخراج کند. البته این نکته را هم بدانید که روش fue برای کسانی که دچار خشکی پوست سر و شل بودن پوست هستند و امکان ایجاد برش بر روی سر برایشان وجود ندارد، روش fue بهترین گزینه است.

 چه کسانی برای کاشت مو به روش fue مناسب هستند؟

کسانی که رشد مو کمی دارند و همواره موهای کوتاهی دارند، کاشت مو به روش fit گزینه مناسبی برایشان می باشد. اما با توجه به این که فرآیند کاشت مو به این روش دارای مزایا و معایبی است، این روش تنها به افرادی که در دسته بندی های گفته شده در زیر قرار دارند توصیه می شود:

 • افرادی که دارای بانک موی مناسب نیستند و کاشت مو با تراکم بالا برایشان امکان پذیر نخواهد بود. این دسته افراد با روش fue به ظاهری بسیار طبیعی و تراکم ایده آل دسترسی پیدا می کنند.
 • از آنجا که این روش دارای دوران نقاهت کوتاه مدتی است، برای کسانی که دارای فعالیت های فیزیکی زیادی هستند بسیار توصیه می شود.
 • همچنین برای کسانی که نمی‌توانند از روش کاشت مو به صورت نواری استفاده کنند، روش fue گزینه مناسبی است.
 • افرادی که دارای پوست نازک در ناحیه جمجمه سر هستند، استفاده از این روش برایشان نتیجه بسیار خوبی به همراه دارد.
 • کسانی که به خاطر آسیب های حاصل از تصادف یا سوختگی دچار ریزش مو در ناحیه مشخصی از سر شده‌اند، کاندید مناسب برای کاشت مو به روش fue هستند.

 چه کسانی برای کاشت مو به روش fue مناسب هستند؟

فواید کاشت مو به روش fit

از آنجا که روش fue به عنوان یکی از جدیدترین روش های کاشت مو شناخته می‌شود، نسبت به روش قدیمی تر یعنی کاشت مو به روش fit مزایای بسیاری به همراه دارد. به همین خاطر، اکثر مراجعین کاشت مو ترجیح می دهند، از روش fit استفاده کنند. به طور کلی، مزایای روش کاشت مو به روش fue شامل موارد زیر می باشد:

 • اکثر کسانی که با استفاده از روش fue کاشت مو انجام می دهند، بعد از کاشت احساس درد ندارند.
 • همانطور که متوجه شدید، این روش نیاز به برش در ناحیه پشت سر ندارد و بعد از کاشت لازم نیست در ناحیه پشت سر بخیه انجام شود.
 • خونریزی طولانی مدت در طول جراحی و بعد از آن اصلا اتفاق نمی افتد.
 • دوره بهبودی کاشت مو  به روش fue بسیار کوتاه مدت است و بعد از هفت روز فرد می تواند به فعالیت های روزانه خود بپردازد.
 •  رشد موها پس از کاشت مو به این روش بسیار سریع اتفاق می‌افتد.
 •   افرادی که برای کاشت مو از این روش استفاده می‌کنند، طی روند جراحی کاملا هوشیار هستند و کاشت مو به روش fit تحت بیهوشی موضعی انجام می شود، به طوری که نیازی به بیهوشی کامل شخص نخواهد بود.
 •  معمولاً با استفاده از این روش شخص به تراکم بهتر و ظاهر کاملاً طبیعی موها دسترسی پیدا می کند.

 مراقبت های لازم بعد از کاشت مو به روش fue

بعد از اتمام مراحل کاشت مو باید بدانید که روند درمانی هنوز به پایان نرسیده است. بنابراین شما موظف هستید بعد از کاشت مو مراقبت های لازم را به صورت دقیق انجام دهید و به نکات گفته شده توسط پزشک توجه کافی داشته باشید. به طور کلی، مراقبت های بعد از کاشت مو به روش فیلم شامل موارد زیر می باشد:

 • حدود دو ماه بعد از کاشت مو از استعمال دخانیات، سیگار، قلیان و مشروبات الکلی پرهیز کنید.
 • از مصرف کپسول و قرص های حاوی ویتامین e حدود ۲ هفته خودداری نمایید.
 • مصرف آنتی بیوتیک ها بعد از جراحی به خاطر جلوگیری از عفونت الزامی می باشد. بنابراین به این نکته حتما دقت کافی داشته باشید.
 • برای شستشوی موها از شامپوی تجویز شده توسط پزشک استفاده کنید. طبق برنامه مشخص شده توسط پزشک برای معاینات لازم به مطب مراجعه کنید تا رویش موها و روند درمانی بررسی شود.

 مراقبت های لازم بعد از کاشت مو به روش fue

 آیا کاشت مو به روش fue عوارضی هم به همراه دارد یا نه؟

از آنجا که این روش به عنوان یکی از جدیدترین روش های کاشت مو شناخته می‌شود، مطمئنا عوارض و خطرات حاصل از آن نسبت به روش‌های قدیمی بسیار کمتر است. پس با گذراندن دوران نقاهت کوتاه ‌مدت  روند درمانی را به راحتی پشت سر می‌گذارید. اما هر روش زیباسازی یک سری عوارض به همراه دارد. برخی عوارض اتفاق افتادنشان بسیار طبیعی است و بعد از مدت رفع می شود. اما برخی عوارض دیگر به دلیل عدم آگاهی و تجربه کافی پزشک رخ می دهد که باید نسبت به آن ها اطلاعات لازم را به دست آورید.
به طور کلی روشfue ممکن است با عوارض گفته شده در زیر همراه باشد:

 • متورم شدن ناحیه جراحی
 • ایجاد زخم های بسیار کوچک در محل کاشت
 • احتمال بروز خونریزی
 • احتمال عفونت
 • امکان ایجاد واکنش های آلرژیک به مواد بی حسی و مسکن
 • سفت و دردناک شدن محل جراحی
 • پوسته پوسته شدن ناحیه گیرنده مو برای کوتاه مدت
 • احتمال آسیب دیدگی موهای کاشته شده و سقوط آنها

برخی عوارض نام برده شده بسیار طبیعی است و نیاز به درمان ندارد و بعد از مدتی کاملا برطرف می شود. اما عوارض ناگوار به انتخاب پزشک شما بستگی دارد.

کاربردهای روش fue 

روش fue نه تنها برای کاشت مو بلکه برای دیگر قسمت های مختلف بدن که دچار ریزش مو شده است، هم  کار کاربرد دارد. این روش معمولاً با سرعت و کیفیت بسیار بالایی به نتیجه می رسد. همین خاطر برای انجام کاشت مو در نواحی مختلف مانند ریش و سبیلف ابرو و مژه هم کاربرد دارد. معمولاً افرادی که به دلایل مختلف دچار ریزش ابرو می شوند می توانند با استفاده از روش fue به بهترین کیفیت ممکن با تراکم ایده‌آل در ناحیه ابرو برسند. همچنین کاشت ریش و سبیل با استفاده از روش fue برای مردان گزینه بسیار مناسبی است. مردان به راحتی می توانند با استفاده از این روش به تراکم ایده آل خود در ناحیه ریش و سبیل دسترسی پیدا کنند.

قبل از کاشت مو باید چه مراقبت هایی انجام شود ؟

کاشت مو یک روش بسیار پیچیده است. این عمل زمانی موفقیت آمیز است که از کاشت مو قبل و بعد از عمل به درستی مراقبت کنید. برای اینکه نتیجه کاشت مو بهتری داشته باشید، باید دو هفته قبل از کاشت، مراقبت خود را شروع کنید. معمولا در طول مشاوره، پزشک اطلاعات کافی در مورد این دوره به شما می دهد. سعی کنید تمام قوانین را رعایت کنید. در ادامه با مراقبت های قبل از کاشت مو آشنا می شوید :

استفاده از دارو :

بهتر است رقیق کننده ها، داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی، آسپرین، مسکن ها و حتی برخی مکمل ها و ویتامین ها را بدون تجویز پزشک مصرف نکنید. این داروها احتمال خونریزی حین عمل را بیشتر کرده  و دوره نقاهت طولانی تر خواهد بود.

ممنوع بودن استفاده از سیگار :

سیگار نقش حیاتی در تنگ کردن عروق خونی و کم شدن اکسیژن رسانی به بافت های مختلف بدن دارد. پیامد اصلی آن کند شدن روند بهبودی است. از طرفی تقویت فولیکول های مو به انتقال مواد مغذی از طریق مولکول اکسیژن به قسمت های مختلف بدن بستگی دارد. سیگار باعث اختلال در انتقال مواد مغذی به ریشه مو می شود و احتمال کاشت مو موفق کم می شود.

ممنوع بودن استفاده از مشروبات الکی :

الکل خطر خونریزی حین جراحی را به دلیل رقیق شدن خون را بیشتر می کند. خونریزی کشیدن مو و کاشت مو را دشوار می کند. به منظور تسهیل در روند پیوند و تسریع بهبودی، کارشناسان به علاقه مندان به زیبایی توصیه می کنند تا یک هفته قبل از پیوند از مصرف مشروبات الکلی خودداری کنند.

رنگ کردن موهای سفید :

سفید شدن مو بخشی از مراحل طبیعی پیری است. برخی از مشکلات یا بیماری های ارثی می تواند روند سفید شدن مو را تسریع کند. در نتیجه احتمال سفید شدن مو در سنین پایین وجود دارد. موهای سفید می تواند برای پزشک مشکلاتی ایجاد کند. در این مورد، جدا کردن مناطق طاس و موهای سفید دشوار است. در مراقبت از کاشت مو توصیه می شود موهای خود را رنگ کنید تا فرآیند کاشت ساده و آسان شود.

استفاده از لباس گشاد و دکمه دار :

یکی از مواردی که می‌تواند به فولیکول‌های مو آسیب جدی وارد کند، فشار وارده به آن است. هنگام در آوردن لباس، فشاری را روی موهای خود احساس کردید. بهتر است در روز پیوند لباس های گشاد و دکمه دار بپوشید.

قبل از کاشت مو باید چه مراقبت هایی انجام شود ؟

استحمام قبل از کاشت :

بعد از کاشت مو تا چند روز امکان حمام وجود ندارد. در روز مراجعه به کلینیک حتما موهای خود را با شامپوی ملایم معمولی خود بشویید. پس از استحمام از مواد اضافی مانند ژل یا اسپری استفاده نکنید. برای کاشت مو، موها باید تمیز و عاری از هرگونه مواد اضافی باشند.

استفاده نکردن از ماده دارای کافئین :

یکی دیگر از موارد مهم مراقبت از کاشت مو پرهیز از مصرف مواد و نوشیدنی های کافئین دار در روز جراحی است. به عبارت دیگر صبحانه ای مقوی بدون چای، قهوه، نسکافه یا هر ماده دیگری که کافئین دارد بخورید. مصرف مواد کافئین دار خطر خونریزی حین جراحی را افزایش می دهد.

 

دوران نقاهت و نتایج کاشت مو به روش fue

بعد از انجام این عمل، موهای شما با سرعت یک سانتی‌متر در ماه رشد خواهند کرد. به یاد داشته باشید که موی موجود درون بسیاری از گرافت ها بعد از قرار گرفتن در جای جدید می ‌ریزند؛ پس لازم است صبر کنید تا فولیکول ‌ها شروع به ساخت موی جدید بکنند. در این راستا، شما می‌ توانید نتیجه نهایی کاشت مو به روش fue را پس از گذشت شش ماه مشاهده کنید. معمولاً نتیجه نهایی آن پس از گذشت ۱۲ ماه قابل مشاهده خواهد بود. در این قسمت مهم ترین نکات در رابطه با دوران نقاهت کاشت مو به روش fue آورده شده است:

 • بعد از کاشت مو به هیچ عنوان احساس درد یا ناراحتی در بانک مو نخواهید داشت. تنها ممکن است ناراحتی بسیار خفیفی را در این ناحیه تجربه کنید. معمولاً این درد به اندازه‌ ای نیست که نیاز به داروهای مسکن داشته باشید.
 • در محل برداشت و کاشت گراف‌ ها لخته ‌های بسیار کوچکی تشکیل می‌ شوند که پس از چند روز از بین می‌ روند. در این زمان لازم است به توصیه ‌های پزشک در رابطه با بهداشت و شستشوی سر اهمیت دهید. معمولا بعد از کاشت مو نیاز به پانسمان نخواهید داشت مگر این که برای جلوگیری از آلوده شدن پوست روی سر قرار داده شود.
 •  دوران نقاهت بعد از کاشت مو حدود دو هفته است در این زمان باید پوست سر خود را از معرض تابش مستقیم خورشید دور کرده از fue فعالیت‌های ورزشی سنگین خودداری کنید.
 •  برای گذاشتن کلاه و ورزش کردن حتماً از پزشک خود در این رابطه مشورت بگیرید. نباید به هیچ عنوان کوچک ترین فشاری بر روی پوست سر و نواحی مورد نظر وارد شود. چرا که کوچک‌ترین فشار می‌ تواند منجر به آسیب به فولیکول‌های مو شود.

کلام آخر

سپاس گذاریم که تا انتهای این مقاله ما را همراهی کردید. نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان (کلیک کنید)