کاشت مو به روش میکروگرافت

کاشت مو به روش میکروگرافت چگونه انجام می شود ؟ امروزه کاشت مو به یک چالش جدی در میان تمامی افراد تبدیل شده است ، همچنین تاثیر وجود جذابیت چهره و زیبایی در تمامی افراد بسیار زیاد می باشد ، دقیقا این جاست که آسیب دیدن موها با ریزش و یا تغییراتی در شادابی چهره به وجود می آید ، این تغییرات با گذشت زمان بر روی اعتماد به نفس و روحیه افراد تاثیر بسیاری می گذارد ، به طور کلی کاشت مو طبیعی تنها به موهای سر محدود نمی شود ؛، همچنین باید بدانید که روش های مختلف کاشت برای نواحی سبیل ، ریش و ابرو تیز نتیجه مثبتی را برای افراد به وجود می آورد .

در کاشت مو به روش میکروگرافت از وسایل برداشت موی برقی مورد استفاده قرار می گیرد تا فولیکول های مو از سر به درستی برداشته و در نقاط کم مو کاشت شوند ، اگر شما نیز به دنبال یک روشی هستید که رشد طبیعی موهای شما را به درستی برگرداند و در کنار آن نیز رشد آن بسیار سریع باشد این روش کاشت برای شما بسیار مناسب می باشد ، هیچ فرقی نمی کند که سن شما چقدر می باشد و یا جنسیت شما زن است یا آقا ! این روش برای تمامی افراد نتیجه خوبی را به همراه دارد ، از آن جایی که مهم ترین و ابتدایی ترین بخش یک درمان زیبایی داشتن آگاهی بالا نسبت به آن روش است در ادامه شما را با کاشت مو به روش میکروگرافت آشنا خواهیم کرد ممنون می شویم که ما را تا آخر این مقاله همراهی کنید .

کاشت مو به روش میکروگرافت چیست ؟

باید بدانید که این روش کاشت برای اولین بار در سال 1980 به عنوان یک روش جدید برای کاشت مو مورد استفاده قرار گرفت ، در این روش زیبایی رخم های کاشت مو بسیار کمتر می باشد و نتیجه طبیعی تری را برای افراد دارد ، با گذشت زمان و تکلونوژی کاشت مو به روش میکروگرافت  تبدیل به یک روش مطمئن با نتیجه کاملا طبیعی برای کاشت مو می باشد که تمامی خانم ها و آقایان می توانند از این روش برای داشتن موهای پر پشت و زیبا استفاده کنند ، تا قبل از شکل گیری کاشت مو به روش گرافت بعد از کاشت مو زخم های بسیار بزرگی در محل بانک موها به وجود می آمد و افراد از این موضوع بسیار ناراضی بودند اما بعد از گذشت زمان و پیدا شدن این روش زیبایی دیگر خبری از زخم های بزرگ نمی باشد و کاشت مو به یک درمان کاملا شیک برای افراد متقاضی تبدیل شده است .

کاشت مو به روش میکروگرافت چیست ؟

در کاشت مو به این روش زیبایی ، گرافت های مو با استفاده از یک سری وسایل های مخصوص بسیار ظریف و برقی برداشته می شود و در در نقاطی که کاشت باید انجام شده کاشته می شود ، در این روش کاشت با جای کاشت پیاز های مو از کاشت های گرافت استفاده می شود و به همین خاطر زمان عمل جراحی مو بسیار کمتر می شود و نتیجه بسیار سریع خود را نشان می دهد ، همچنین باید بدانید که میکروگرافت یک روش ایمن و کاملا سریع برای افراد لاست و نتیجه بسیار طبیعی را برای افراد به همراه دارد که برای حل مشکلات کم پشتی مو در آقایان و خانم ها مورد استفاده قرار می گیرد ، این روش زیبایی یکی از روش های کاملا مطمئن برای کاهش طاسی می باشد که بدون ایجاد هیچ گونه عوارضی زیبایی و جوانی را به افراد هدیه می دهد .

کاشت مو به روش میکروگرافت حلال مشکلات چه کسانی است؟

به طور یکی از بهترین روش های کاشت مو ، کاشت مو به روش میکروگرافت می باشد که برای از بین بردن طاسی و یا کم مویی در آقایان و خانم ها می باشد ، این روش زیبایی را می توان برای درمان تمامی انواع طاسی شامل طاسی دائمی ، کچلی و منطقه ای استفاده کرد ، همچنین اگر یک شخصی مشکلات ریزش مو را نیز داشته باشد می تواند به این روش به عنوان یک راه حل مناسب برای برگرداندن موهای خود به حالت قبلی فکر کند .

دلیل انجام کاشت میکروگرافت

  • از مهم ترین دلایل استفاده از این روش برای درمان کم مویی و یا طاسی در خانم ها و آقایان می باشد که در نواحی سر ، ریش و ابرو روش های متفاوتی وجود دارد .
  • اما می توان گفت که کاشت مو به این روش تا حدودی مشکلات بسیاری را حل خواهد کرد اما در برخی از موارد نیز خود این روش مشکل آفرین می باشد و موجب افزایش ریزش مو و همچنین آسیب های پوستی مخصوصا در زمان استفاده از پروتز های مو و یا مصنوعی می شود و تنها روش مطمئن در درمان طاسی یا کم مویی کاشت مو یا پیوند موی طبیعی است.
  • از این قبیل میتوان به درمان های دارویی، استفاده از روش های سنتی و طب سنتی، پروتز مو یا موی مصنوعی ، تاتو در قسمت ابرو به ویژه برای خانم ها و غیره اشاره نمود.

مزایای کاشت مو میکروگرافت

یکی از روش های جدید و بسیار مناسب برای افراد قطعا روش میکروگرافت مو می باشد و از لحاظ مختلی می توان به مزایای این روش نگاه کرد ، برای مثال این روش زیبایی در مقایسه با کاشت مو به روش fut که سال های پیش از این روش استفاده میشد هم از لحاظ زمان و هم از نظر دوره درمان بسیار بهتر عمل می کند ، کاشت مو به این روش که در آن گرافت های مو برداشته می شود و در محل مورد نظر کاشته می شود نتیجه بسیار طبیعی را برای افراد به همراه دارد .

مزایای کاشت مو میکروگرافت

همچنین سرعت بسیار بالای این روش زیبایی نیز از دیگر مزایای روش میکروگرافت می باشد ، اگر چه که شما باید براثی کاشت این نوع از مو ها جلسات درمانی مختلفی را انجام دهید اما در هر جلسه یک الی 2 ساعت برای شما طول خواهد کشید ،  زمان کاشت مو نیز کاملا به نظر شما بستگی دارد و شما می توانید یک دوره طولان مدت را برای درمان موهای سر خود استفاده نمایید ، این روش رشد موها را تا بیشتر از ۸۰ درصد بیشتر خواهد کرد.

از آن جایی که کاشت موهای طبیعی به روش میکروگرافت یک نوع عمل جراحی به حساب می آید عوارض و خطرات این عمل جراحی در این روش کاشت برای افراد وجود ندارد و هیچ گونه برشی بر روی سر شما به وجود نمی آید :

  • به طور کلی بیشتر شدن میزان برداشت از بانک مو با توجه به ویژگی های بانک مو فرد متقاضی تا دو برابر تراکم برداشت بیشتر در تک روش و تا 4 برابر تراکم آن بیشتر برداشت از بانکم مو در کاشت مو به روش ترکیبی میکروگرافت
  • همچنین هیچ گونه اسکار در محل برداشت و همچنین در محل کاشت مو به دلیل استفاده از میکروموتور های ظریف، ایمپلنتر های میکرو و تکنیک جراحی پلاستیک تریکوفیتیک اسکارلت
  • همچنین افزایش تراکم کاشت مو نسبت به روش های قدیمی آن به دلیل کاشت مو در سایز میکرو
  • دوره درمان و بهبودی بسیار کوتاه این روش نسبت به دیگر روش های قدیمی
  • رویش بسیار سریع و حصول نتیجه کاشت مو زودتر از دیگر روش های به دلیل استفاده از تکنیک سلول های بنیادی
  • افزایش سرعت عمل کاشت مو و در نتیجه پیوند گرافت های سالم تر
  • رفع مشکل اسکار و نکروز به طور قطعی

افراد مناسب برای کاشت مو

کاشت مو با این روش زیبایی می تواند مورد استفاده بسیاری از افراد قرار بگیرد ، برخی از افرادی که دچار انواع طاسی دائمی ، منطقه ای ، ریزش موی شدید و همچنین کچلی هستند می توانند به راحتی از این روش زیبایی استفاده کنند تا بتوانند در بالا و یا کنار سر مو بکارند ، در این روش زیبایی معمولا از موهای پشت سر برای کاشت استفاده می شود و افرادی که موهای پشت سر آن ها پر پشت می باشند می تواند نتیجه مطلوبی را از این روش زیبایی بگیرند .

همچنین این روش زیبایی تنها برای افرادی نمی باشد که با کچلی و ریزش موهای سر مواجه می باشند ، بسیاری از افرادی که قصد دارند برای ابرو و یا رویش خود مو بکارند هم می توانند طبق نظر پزشک جراح و بعد از آگاهی یافتن از ویژگی های بدن اقدام به انجام کاشت مو به روش میکرو کنند ، در این روش هیچ تفاوت جنسیتی وجود ندارد . البته نیز نمی توان گفت که این روش زیبایی برای تمامی افراد و تمامی سنین مناسب می باشد ، پزشکان جراح زیبایی با توجه به برخی از ملاحضات و مسائل خاص به برخی از بیمار این توصیه را می کنند که این روش درمانی دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرد ، به این دلیل که استفاده از این روش کاشت مو برای آن ها ممکن است خطر داشته باشد ، دلیل این مسئله را نیز پزشکان جراح بسیار بهتر می دانند و بهتر است که بیمار به حرف پزشک جراح خود گوش کند ، با این وجود این روش زیبایی برای تمامی افراد قابل انجام می باشد .

افراد مناسب برای کاشت مو

مراحل انجام کاشت مو به روش میکرو گرافت

همان طور که می دانید بدون شک از اولین مراحل در انجام هر روشی از کاشت مو، آگاهی دادن به فرد متقاضی در مورد این روش درمانی و انواع نکات مثبت و منفی در مورد این روش زیبایی می باشد .زمانی که فرد بیمار تصمیم به انجام این روش زیبایی گرفت، پزشک جراح زیبایی به او خواهد گفت که مصرف دارو های آنتی بیوتیک و همچنین مواد مخدر و یا هر چیزی که برای سلامتی او مضر می باشد را به طور کلی را کنار بگذارد تا فرآیند کاشت مو برای آن فرد به درستی آغاز شود.

در جلسات ابتدایی انجام کاشت مو ، پزشک جراح سر بیمار را ماساژ می‌ دهد و بعد از آن به سر فرد داروی های بی‌ حس کننده تزریق می‌ کند. این داروها  در برخی از مناطق اهدا کننده موی سر فرد بیمار به درستی تزریق خواهد می شود. امکان دارد که پزشک جراح قبل از انجام تزریق، از یک سری اسپری های بی‌ حس کننده استفاده نماید به این دلیل که خود تزریق به دلیل نزدیک بودن به کاسه سر ممکن است کمی برای افراد درد را به همراه داشته باشد.

بعد از آن پزشک جراح زیبایی اقدام به وجود آوردن یک سری سوراخ‌هایی خطی بر روی قسمت اهدا کننده خواهد کرد. همچنین برداشت گرافت های مو با توجه به نیاز فرد بیمار با دو تکنیک هولدرهای اتوماتیک در سایز میکرون و در صورت نیاز و وجود سطح طاسی زیاد با روش تریکوفیتیک اسکارلت.

مرحله برداشت مو در کاشت مو به روش میکروگرافت

همان طور که می دانید میکرو موتور های اتوماتیک در کاشت مو به روش میکروگرافت تا حدود 6 درصد دقیق تر و ظریف تر از دیگر موارد هولدر ها در روش های دیگر عمل کرده و این موجب برداشت گرافت های سالم تر و بیشتر از محل بانک مو می باشد ، این عمل جراحی می تواند نسبت به یک فرد تا یک فرد دیگر میزان درد متفاوتی را برای افراد به همراه داشته باشد اما بسیاری از افراد که این عمل جراحی را انجام داده اند از این عمل جراحی به عنوان یک عمل زیبایی و یک روش درمانی کاملا بدون درد یاد می کنند ، بعد از انجام عمل هم ممکن است تورم و کبودی را کمی تجربه کتید اما استفاده از کمپرس های سرد این وضعیت را کاملا بهبود می بخشد .

برخی از پزشکان جراح زیبایی و همچنین متخصصین زیبایی در این زمینه بعد از آشنایی با روش میکروگرافت اذعان دارند که این روش عمل جراحی کاشت مو را راحت تر کرده است .

کدام روش کاشت مو بیشترین تراکم را می‌دهد ؟

روش‌های مختلفی برای کاشت مو وجود دارد که امروزه مورد استفاده قرار می‌گیرد. روش micro fit نسبت به سایر روش‌های کاشت مو، تراکم بیشتری را می‌دهد و همین امر باعث شده است تا این روش نسبت به سایر روش‌ها طرفداران بیشتری داشته باشد. در روش میکروفیت با استفاده از سوزن‌های خاصی، برداشتن فولیکول‌های مو از ناحیه اهدا کننده انجام می‌شود. در این روش همچنین از یک دستگاه کوچک برای برداشتن فولیکول‌های مو، باز کردن سوراخ‌های کوچک و کاشت مو استفاده می‌شود و امکان برداشت و کاشت مو به‌صورت همزمان در این روش وجود دارد.

در روش میکروفیت، فولیکول‌های برداشت شده به‌صورت مستقیم در ناحیه مورد نظر کاشته می‌شود، حال آنکه در سایر روش‌های کاشت مو، فولیکول‌ها در محلول‌های ویژه‌ای نگهداری می‌شود و بعد از مدتی به ناحیه جدید منتقل می‌شوند. در روش میکروفیت خونریزی و درد وجود ندارد و تراکم زیادی به موهای افراد داده می‌شود و در نتیجه بیماران بعد از گذشت زمانی متوجه رشد خوب موهای خود می‌شوند و رضایت کاملی از عمل کاشت مو خواهند داشت.

در روش FUE حدود ۶۰ پیوند در هر سانتی‌متر از ناحیه سر انجام می‌شود ولی در روش میکروفیت این تعداد به ۹۰ پیوند می‌رسد و در نتیجه افراد بعد از عمل موهای پر پشت تری خواهند داشت. در روش میکروفیت نیازی به اصلاح وجود ندارد و فقط منطقه اهدا کننده بریده می‌شود. به‌طورکلی روش میکروفیت مزایای زیادی دارد و عوارضی که ممکن است در سایر روش‌های کاشت مو برای افراد به وجود آید در این روش وجود نخواهد داشت.

بیمارانی که نیاز به پیوند خط مقدم دارند و یا افرادی که به دنبال پیوند ریش و سبیل هستند می‌توانند گزینه مناسبی برای انتخاب روش میکروفیت باشند. همچنین خانم‌هایی که به دنبال تراکم بیشتر موهای خود هستند می‌توانند از این روش برای کاشت مو استفاده کنند و بهترین نتیجه را بگیرند.

انواع روش های کاشت موی سر :

عمل کاشت موی سر به شیوه های مختلفی که در ذیل آمده است، قابل انجام است.

روش FUT: این روش قدیمی ترین روش در جراحی کاشت مو است. در این روش بیمار بیهوش شده و قسمتی از پوست پشت سر که دارای مو بود، به قسمت طاس جلوی سر پیوند زده می شود که به دلایل عوارضی همچون درد و خونریزی امروزه استفاده از آن منسوخ شده است.

روش FIT: در این روش کاشت موی سر ، تارهایی از موی پشت سر به قسمت طاس جلوی سر پیوند زده می شود. اما این روش به دلیل خونریزی، دوران نقاهت پس از عمل، نیاز به تکرار جلسات و … امروزه استفاده نمی شود.

روش BHT: این روش مانند روش FIT است با این تفاوت که برای پیوند از موهای سایر قسمت های بدن نیز می توان به قسمت دچار ریزش، مو پیوند زد. اما این روش نیز به دلیل عوارضی که مانند روش FIT داشت، امروزه منسوخ شده است.

روش SUT: این روش یکی از جدیدترین و بهترین روش کاشت مو است که کمترین عارضه را دارد و در بیشتر کلینیک های پیوند مو، انجام می شود. این روش بدون خونریزی و بیهوشی انجام می شود و با یک دستگاه اتوماتیک موها برای پیوند برداشته می شوند. با این روش می توان ۱۴۰۰۰ تار مو را در قسمت دچار ریزش کاشت.

روش Micro fit: میکروفیت از جمله روش‌های مدرن کاشت مو است که در آن با استفاده از میکرو موتورهای اتوماتیک، گرافت های مو از بانک مو افراد برداشت می‌شود. در مرحله کاشت مو از دستگاه ایمپلنتر استفاده می‌شود و این باعث می‌شود تا در این روش به هیچ‌گونه برش و جراحی نیاز نباشد. این روش نسبت به روش‌های دیگر کاشت مو تراکم بیشتری دارد و افراد می‌توانند موهای پر پشت و بلندی داشته باشند. بنابراین این روش می‌تواند برای خانم‌ها مناسب‌تر باشد. کلینیک تخصصی ساعی با بهره‌گیری از مدرن‌ترین دستگاه‌ها، کاشت مو با روش میکروفیت را با کمترین هزینه برای افراد انجام می‌دهد.

کلام آخر 

از این که ما را تا آخر مقاله کاشت مو به روش میکروگرافت همراهی کردید از شما سپاس گزاریم، همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما نیز در میان بگذارید .

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان (کلیک کنید)