کاشت مو در زنان

شاید برای شما هم سوال باشد کاشت مو در زنان چگونه است، ما در این مقاله سعی داریم شما را با مقاله کاشت مو در زنان آشنا کنیم، ریزش مو در خانمها اکثر اوقات در دو طرف شقیقه ها دیده می شود در حالی که در  ریزش مو در آقایان در جلوی سر است، برخی از زنان برای پوشاندن جای خالی مو خود از کلاه گیس استفاده می کنند. و برخی با استفاده از دارو توانسته اند موفق شوند، میزان اثر گذاری داروها در افراد متفاوت است، و به راحتی بدون آنکه امکان رشد موهای جدید را فراهم کند از ریزش موهای بیشتر جلوگیری می‌ نماید. جراحی کاشت مو پاسخی برای افرادی است که دچار ریزش مو شده‌ اند و از امتحان کردن روش‌ های مختلف خسته شده‌ اند.

دلیل ریزش مو

ریزش مو در زنان دلایل متفاوتی را دارد، ممکن است از کمبود ویتامین تا از مصرف مواد شیمایی مثل محصولات آرایشی بهداشتی است، و امروزه ریزش مو به یک نگرانی تبدیل شده و ظاهر ناخوشایندی دارد و برخی از دلایل ریزش مو در زنان به شرح زیر است :

کمبود ویتامین ب
هنگامی که در رژیم غذایی ویتامین ب وجود نداشته باشد، مثل کمبود آهن می تواند باعث باعث ریزش مو شود. ویتامین ب در تولید گلبول های قرمز خون و سیستم عصبی نقش دارد. به همین دلیل کمبود این ویتامین تاثیر به سزایی در ریزش مو و اختلال در چرخه رشد آنها دارد.

کمبود آهن
یکی از دلایل شایع ریزش مو کمبود آهن است، زنانی که دچار کمبود وزن هستند و یا کسانی که رژیم غذایی آنها سرشار از آهن نیست باعث ریزش مو می شود.

آسیب گرمایی
یکی از دلایل بسیار شایع ریزش موی زنانه آسیب گرما یا شیمیایی ناشی از رنگ کردن موها یا استفاده مداوم از سشوار است. استفاده کردن از وسایل هایی برای صاف کردن مو ها و یا فر کردن موها استفاده می شود باعث ریزش مو می شوند. باید سعی کرد از این وسایل کم استفاده کرد و یا اگر استفاده می شود اطمینان حاصل فرمایید که از موهای شما مراقبت می شود.

دلیل ریزش مو

مزایای مو برای زنان

نتیجه دائمی عمل کاشت مو دارد، و کسانی که از درمان های موقت که برای افراد پیشنهاد می شود نا امید شده اند، بهتر است بدانید که عمل زیبایی پیوند مو با اینکه پروسه‌ ای زمان بر می‌ باشد، اما تاثیرات دائمی و ماندگار آن، چیزی است که شما را برای انتخاب این روش مصمم می‌ کند.

عمل زیبایی کاشت مو نیاز به مراقبت‌ های عجیب غریب ندارد، پس از انجام مراقبت‌ های دوران نقاهت، دیگر نیاز به اقدامات هزینه بر و سنگین برای حفظ موهای کاشته شده وجود نخواهد داشت.

شاید به نظر بیاید که عمل زیبایی پیوند مو، به نسبت روش‌ هایی که استفاده از محصولات بهداشتی و درمانی را برای ترمیم حجم موی از دست رفته روشی هزینه بر باشد. ولی این را در نظر بگیرید که در صورتی که شما کاشت مو انجام می دهید، یک بار برای همیشه مشکل را حل کرده اید، اما محصولات مراقبتی نیاز به استفاده‌ طولانی مدت و مداوم گاها مادام العمر دارند و این هزینه‌ ها در طول زما‌ن های طولانی نسبت به هزینه‌ عمل زیبایی کاشت مو، بسیار بیشتر خواهد بود. برای داشتن موهایی زیبا و پر پشت، سالم و جذابیت انکار ناپذیر است، با عمل کاشت مو و بازیابی حجم موهای از دست رفته آنها، نقش بسیار زیادی در افزایش روحیه و اعتماد به نفس را دارد.

کاشت مو در زنان

بهترین روش کاشت مو طبیعی در زنان ترمیم مو است که در روش انتخاب حالت مو، جنس و رنگ مو به سلیقه شخص است، طریقه کاشت مو به این صورت است که شبکیه ای شبیه سازی شده به پوسته سر انسان، به وسیله کراتین گیاهی روی سر فیکس شده و موهای طبیعی انتخاب می شود، و تار به تار روی شبکه بافته می شود، در این نوع فرد به راحتی قادر به حمام رفتن قابلیت رنگ، مش، دکلره، سشوار استفاده از ژل، تافت از مزایای دیگر ترمیم مو است.

روش FUTیا کاشت نواری در خانم‌ها زیاد استفاده می‌ شود. زیرا بلندی موهای خانم‌ها باعث می‌ شود جای بخیه دیده نشود. البته همه چیز بستگی به بانک مو، میزان گرافت مورد نیاز و تشخیص پزشک دارد.

آیا زنان گزینه های خوبی برای کاشت مو هستند ؟

ریزش مو در هر سنی رخ می دهد و هم چنین وقوع یائسگی در زنان ممکن است باعث ریزش مو در آنها شود. تعداد بسیار کمی از زنان با الگوی ریزش زنانه گزینه های مناسبی برای کاشت مو هستند. الگوی ریزش مو در زنان به صورت منتشر و با نازک شدن موها و پیشرونده می باشد .
ریزش مو در مردان از جلو و بالای سر شروع شده و معمولا موهای کنار و پشت سر باقی می ماند، این مناطق پشت و کنار سر در آقایان بانک موی مناسبی است این بدین معنا است که فولیکول های مو در این مناطق قوی هستند، و تحت تاثیر هورمون دی هیدروتستوسترون (DHT) قرار نمی گیرند.
با توجه به الگوی طاسی زنانه، مناطق دهنده گرافت، ناپایدار هستند و موهای این نواحی مانند دیگر قسمت های سر نازک بوده و هم چنین فولیکول های مو تحت تأثیر هورمون دی هیدروتستوسترون (DHT) از بین می روند. بدین معنی که موهایی که از این ناحیه برداشته می شود امکان ریزش زیادی دارند.

مراحل کاشت مو در زنان

  • در مرحله اول در پشت سر بیمار یک پنجره کوچک ایجاد می شود، تا به عنوان بانک مو از آن استفاده نمود که تنها این قسمت سر شیو خواهد شد، اول در پس سر بیمار یک پنجره کوچک ایجاد می‌شود تا بعنوان محل برداشت مو از آن ناحیه استفاده کرد. تنها این ناحیه از سر شیو خواهد شد. و از آنجا که موها روی سطح کوچک شیو خواهند پوشاند، و هیچکس متوجه آن نخواهد شد.
  •  بعد از بی حس کردن که به صورت دستگاه تزریق کننده و بدون سوزن و درد انجام می شود. واحد های فولیکولی مو با کمک یک دستگاه کوچک که به پانچ جراحی مجهز است برداشته می شود.
  • سپس، فولیکول‌ های مو یک به یک با دقت بسیار زیاد درون پوست سر در ناحیه دریافت کننده کاشته می‌شوند. پزشک جهت و زاویه طبیعی رشد موها را به دقت رعایت می‌کند.

مراحل کاشت مو در زنان

الگوی ریزش مو در بانوان

الگوی ریزش مو و طاسی سر زنان و مردان به دلیل نحوه‌ قرارگیری گیرنده‌ های آندروژنی با هم متفاوت دارند.

آندروژن هورمونی جنسی می باشد که توسط گیرنده‌ هایی به موهای سر مرتبط می‌ شود و عاملی موثر در ریزش مو است. این گیرنده‌ ها در مردان اغلب در بخش خط رویش جلوی سر، تاج و اطراف سر قرار دارد.

به همین دلیل است که اکثر مردان از همین نواحی ریزش مو دارند و موهای پشت سر بانک موی خوبی برایشان می شود.

ولی در زنان گیرنده‌ های آندروژنی در تمام نواحی سر وجود دارند. به همین دلیل زنان اغلب بانک موی مناسبی برای کاشت ندارند.

و همچنین بر خلاف مردان که می توانند از موهای بقیه قسمت های بدن برای پیوند بتوانند استفاده کنند در زنان این امکان وجود ندارد. پیوند مو تنها برای خانم‌ هایی که از ناحیه پشت و اطراف سر خود، دارای مو  هایی با ضخامت و استحکام مناسب هستند امکان‌ پذیر است.

الگوی ریزش مو در زنان و مردان تفاوت دارد؟

خط رویش مو در قسمت جلوی سر مردان و زنان هم متفاوت است. برخلاف مردان، زنانی که دچار ریزش مو می‌ شوند، همچنان موهای جلوی سر خود را از دست نمی‌ دهند. در واقع، زنان نباید نگران از دست رفتن موهای جلوی سر خود باشند در بیشتر موارد نیازی به کاشت مو در اطراف و بالای پیشانی برایشان وجود ندارد. اما در بالای سر و پشت سرشان رخ می دهد زنان نباید نگران از دست‌ رفتن موهای جلوی سر باشند و در بیشتر موارد، نیازی به کاشت مو در اطراف صورت و بالای پیشانی برایشان وجود ندارد. اما از دست‌ رفتن موها در بالا و ناحیه پشت‌ سرشان رخ می‌ دهد. کاشت مو برای زنان و مردان با پُر پشت‌ شدن موها همراه نیست بلکه فقط از بخشی از سر، برای پوشاندن ناحیه خلوت و خالی دیگر استفاده می‌ شود.

کاشت مو در زنان چه افرادی کاندیدای مناسب هستند؟

تنها خانم هایی می توانند کاشت مو انجام دهند که :

  • از ریزش مو به علت محرک‌ های مکانیکی و یا ریزش موی (آلوپسی) کششی رنج می‌برند.
  • کسانی که در گذشته تحت عمل جراحی زیبایی یا پلاستیک انجام داده اند که اکنون در محل برش ها دچار ریزش مو شده اند.
  •  خانم هایی که دچار صدمات و سوختگی شده اند و یا بر اثر سوختگی شیمایی به ریزش مو دچار شده اند.
  •  و همینطور خانم هایی که الگوی ریزش آنها به صورت تکه ای و یا مشابه ریزش مو مردانه است، این الگو عبارتند از خط رویش موی عقب رونده و نازکی موی بالای سر، همچنین اگر ناحیه‌ اهدا کننده مو تحت تأثیر آلوپسی  یا ریزش موی هورمونی قرار نگرفته باشند.

کاشت مو برای کوتاه کردن پیشانی خانم‌ ها

کاشت مو فقط برای افرادی که طاس و یا موهای کم پشتی دارند استفاده نمی شود. در اکثر خانم ها برای کوتاه کردن پیشانی های خود و برای افزایش زیبایی صورت خود از کاشت مو استفاده می کنند. این روش نسبت به عمل‌ های جراحی که بیهوشی دارند ساده‌ تر بوده و نقاهت کوتاهتری نیز دارد. البته فرد باید از بانک موی مناسبی برخوردار باشد.

و همینطور بسیاری از خانم هایی که در ناحیه پیشانی دچار ریزش مو شده اند، ممکن است به دلیل بستن محکم موها و شینیون مداوم موها باشد. از طرفی مو‌ های جلوی سر حساس‌ تر هستند. به همین دلیل بیشتر خانم‌ها فقط نیاز به کاشت مو در پیشانی و خط پیشانی دارند.

الگوی ریزش مو در زنان و مردان تفاوت دارد؟

 کاشت مو برای زنان به چند روش انجام می شود؟

همانطور که قبلا بیان شد کاشت مو به روش های زیادی انجام می شود که این انتخاب روش بسته به نوع و جنس مو متفاوت می باشد علاوه بر این مورد باید نوع ریزش  مو پیدا شود طبق آزمایشات لازم، در نهایت این مسائل روش مطلوب تری خواهد داشت.
به طور کلی باید گفت که در میان روش های استفاده شده برای کاشت مو سه روش بیشتر مورد استفاده می شود که عبارتند از روش FIT، روش FUT، روش SUT

روش های FIT،FUT بیشتر شبیه همدیگر هستند، و تفاوت زیادی با هم ندارند، در این روش ها به صورت عمل می شود که یک برش نواری در پشت سر بین دو گوش ایجاد می کنند، و با هولدر های دستی مرحله برداشت از بانک مو را انجام می دهد، بعد از انجام این مرحله باید با مهارت فولیکول های استخراج شدته را در زیر میکروسکوپ قرار داده تا کاشت صورت گیرد.

کلام آخر

شاید این سوال برایتان پیش بیاید که واقعا به کاشت مو نیاز دارید یا نه مسئله ایست که به تشخیص پزشک و متخصصان کاشت مو بستگی دارد، و تصمیم نهایی توسط آنها انجام می شود. و معمولا برای افرادی که دچار کم پشتی و یا طاسی سر به صورت ارثی شده اید، روش های کاشت مو تجویز می شود. و همچنین پیازه های مو مورد نیاز برای کاشت مو، از پشت سر بیمار گرفته شده و این ناحیه به تغییرات ژنتیک حساس نیست. پیوند مو از این ناحیه سر می توان برای تمام عمر و و ماندگاری همیشگی داشت. ممنون که تا انتهای این مقاله همراه ما بودید، لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از طریق شماره های گذاشته شده داخل سایت با ما در میان بگذارید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان (کلیک کنید)