کاشت ابرو چگونه انجام می شود؟

شاید برای شما سوال باشد که کاشت ابرو چگونه انجام می شود؟ این روزها کاشت ابرو در مقایسه با دیگر روش های آرایش ابرو مثل تاتو علاقمندان بسیاری پیدا کرده است. این روش توسط متخصصان کاملاً حرفه ای قابل انجام است و مانند کاشت مو صورت می گیرد. اگر از ابروهای نازک و کم پشت خود ناراضی هستید این روش به شما بسیار پیشنهاد می شود. چرا که دیگر نیازی ندارید از روش های زیبایی هر چند وقت یک بار استفاده کنید و بابت آن هزینه بپردازید. کاشت ابرو یک روش کاملاً دائمی است و نتیجه کاملاً طبیعی به همراه دارد. برای کاشت ابرو از موهای سرتان گرفته و به صورت دائمی در ناحیه ابرو پیوند زده می شود. این روش کاملا بدون درد است و فقط به مدت یک هفته استراحت نیاز  است استراحت داشته باشید. همچنین کاشت مو یک روش کاملا قطعی است. چرا که موهای پیوند شده رشد بسیار بالایی دارند و موجب تراکم بیشتر ابروها می شود.

کاشت ابرو چیست ؟

همانطور که گفتیم برای کاشت ابرو از موهای سر استفاده می شود. در واقع همان تکنیک هایی که برای کاشت مو استفاده می شود، برای کاشت ابرو قابل اجراست. فولیکول های مویی که از ناحیه سر برداشته می شود، در ناحیه ابرو پیوند می خورد.این فولیکول‌ها وظیفه ساخت مو را بر عهده دارند و معمولا تمام موهای کاشته شده تا پایان عمر رشد دائمی خواهند داشت. از آنجایی که موهای سر نسبت به موهای ابرو رشد بیشتری دارند، تنها لازم است بعد از کاشت ابرو به صورت مرتب آنها را کوتاه کنید.

آیا این روزها ابروهای پر و ضخیم علاقه مندان زیادی پیدا کرده است ؟

اگر خوب دقت کنید تمام افراد مشهور و سلبریتی ها مدل ابرو هایشان  پر و ضخیم است‌ و دیگر مثل گذشته ابروهای کشیده و نازک مشاهده نمی شود. به همین خاطر بیشتر افرادی که تصمیم می گیرند کاشت ابرو انجام دهند دوست دارند ابروهای طبیعی و پرپشتی داشته باشند. ابروهای نازک باعث می‌شود سن افراد بیشتر نشان داده شود که روش کاشت ابرو برای رفع این مشکل بهترین گزینه است.

زیبایی ابرو بر روی زیبایی صورت تاثیر بسزایی دارد ؟

ابرو ها بر روی زیبایی صورت تأثیر بسیار زیادی می گذارد و داشتن ابرو باعث می شود که صورت جلوه ظاهری بهتری داشته باشد. در واقع داشتن ابرو از موهای سر مهم تر است و در مرحله اول قرار می گیرد. ابروها در زیبایی چشم ها نیز تاثیر گذار هستند و باعث می شود چشم ها در یک قاب به نمایش گذاشته شود و زیبایی آنها را دو چندان می کند.

از دست دادن موهای ابرو ها به خاطر عوامل مختلفی اتفاق می‌افتد که برخی از این عوامل شامل موارد زیر می باشد:

 • عفونت
 • تاتو و هاشور بیش از اندازه ابرو
 • سوختگی
 • بیماری های عمومی یا سیستمیک
 • بیماری های تیروئیدی
 • برداشتن بیش از اندازه ابروها
 • کسانی که به صورت ارثی و ژنتیکی با کم‌ پشت بودن ابروها مواجه هستند.
 • اختلال در رشد ابروها به صورت مادرزادی

کاشت ابرو چیست ؟

بهترین راه برای داشتن ابروهای ضخیم و پرپشت

روش های مختلفی وجود دارد که باعث می شود ابروهای پرپشت به نظر برسد. اما برخی روش ها مانند تاتو و هاشور، استفاده از مداد ابروی و دیگر روش های آرایشی تنها ظاهر ابروها را بهبود می بخشد. اما به صورت طبیعی ابروهای پرپشت نخواهد بود و در ایجاد ابروهای ضخیم با تار های طبیعی گزینه مناسبی نیستند.

این روزها هر فردی دوست دارد برای انجام عمل زیبایی نتیجه طبیعی داشته باشد. زیباسازی صورت هم از طریق کاشت ابرو نتیجه کاملاً طبیعی به همراه دارد و هم  کمک می کند به ابروهای ضخیم و پرپشت به راحتی دسترسی پیدا کرد.

عوامل مختلفی باعث ریزش موی ابروها می‌شود:

موارد گفته شده در زیر همگی موجب ریزش موی ابروها خواهد شد:

 • نداشتن تغذیه مناسب
 • کمبود انواع ویتامین ها به خصوص ویتامین E
 • کمبود آب در بدن
 • کمبود پروتئین بیوتین ویتامین های گروه B
 • مصرف برخی از داروها مانند داروهای ضد التهاب
 • داروهای درمان روانپزشکی
 • داروهای کاهش وزن و همچنین داروهای ضد تشنج همگی باعث ریزش ابروها خواهد شد.
 • مصرف داروهای ضد بارداری نیز موجب ریزش موهای ابرو می شود
 • تغییرات هورمون
 • عفونت
 • کمبود برخی مواد معدنی مانند آهن
 • بیماری هایی مانند اختلالات تیروئیدی

طبق آمارهای به دست آمده بیشترین علت ریزش مو به خاطر اختلالات تیروئیدی است. در صورتی که با مشکل ریزش ابرو مواجه هستید، حتماً برای پیدا کردن علت آن به دکتر مراجعه کنید و سعی کنید از مواد غذایی سرشار از پروتئین مانند گوشت، مرغ تخم مرغ بیشتر استفاده کنید. مصرف امگا ۳ و امگا ۶ در روند کاهش ریزش مو و ابرو بسیار تاثیرگذار است.

سه نکته مهم که در کاشت مو باید رعایت شود :

در روند کاشت مو باید چند نکته را رعایت کنید که ابروها بعد از کاشت ظاهر طبیعی داشته باشند:

 • در هر قسمت از ابروها رشد موها در یک جهت خاص قرار می گیرد.
 • رویش موها نسبت به پوست صورت با زاویه زیادی رشد می کند که باعث می شود موهای ابرو بر روی پوست بخوابد. یعنی زاویه رشد ابروها با موهای سر کاملاً متفاوت است.
 • تمام موهای ابرو به صورت تک تار رشد می‌کند. برخلاف دیگر موهای بدن و سر
 • مدل ابرو باید به صورت کاملاً طبیعی انتخاب شود و توازن هندسی صورت برقرار شود.
 • هر چقدر ویژگی های گفته شده در مراحل کاشت ابرو رعایت شود، نتیجه کاشت طبیعی تر خواهد بود و به ابروهای طبیعی شباهت بیشتری خواهد داشت.

رعایت ویژگی های گفته شده به مهارت و تجربه پزشک برمی‌گردد.

بهترین راه برای داشتن ابروهای ضخیم و پرپشت 

آشنایی با نحوه رویش موها در سه قسمت ابرو

ابرو به طور کلی به سه قسمت تقسیم می‌شود که شامل سر، تنه و دم می باشد. موهای هر کدام از این قسمت ها دارای رویش متفاوتی هستند.

داخلی ترین قسمت ابرو: موهای مربوط به داخلی ترین قسمت ابرو به سمت بالا رشد پیدا می کند و معمولاً از موهای نازک و رنگ روشن تری تشکیل می شود.

قسمت تنه: این قسمت پرتراکم ترین و بهترین قسمت ابرو، حدود دو و نیم سانتی متر طول دارد. موهای این قسمت رو به بالا رشد می کند. در اواسط این قسمت موها هم‌زمان با قوس ابرو زاویه رشد خود را تغییر می دهند.

قسمت دم یا  انتهایی ابرو: قسمت انتهایی از جایی که قوس ابرو شروع می‌شود تا پایان دوم را تشکیل می دهد. تعیین قسمت تراکم موها نسبت به دیگر نواحی ابرو کمتر است و با افزایش سن کم تر و نازک تر می شود. زاویه رشد ابروها در این قسمت به سمت پایین می باشد.

تفاوت ابرو آقایان با خانم ها

اگر کمی به ابرو آقایان دقت کنید، کاملا متوجه تفاوت آنها نسبت با ابروی خانم ها خواهید شد. بنابراین برای کاشت ابرو آقایان نیز باید نکات مختلفی را در نظر بگیرید منم اون ابروهای آقا یا ضخیم در متراژ کمتر است و دارای قوس نمی باشد. قسمت انتهایی ابروهای آقایان بر خلاف خانم ها برجسته تر و پرتر می شود و ضخامت ابرو تقریباً در هر قسمت  یکی است. همچنین دم ابرو آقایان در قسمت فرورفتگی خارجی چشم به پایان می رسد در حالی که دم ابرو خانم کمی عقب تر از این فرورفتگی ادامه دارد.

اکثر متقاضیان کاشت ابرو چه کسانی هستند ؟

بیشتر افرادی که تصمیم می گیرند کاشت ابرو انجام بدهند ابروهای نازک و کم پشتی دارند و یا جایی زخمی بر روی ابروهایشان ایجاد شده است عده دیگری هم وجود دارد که به دلایل مختلفی مانند بیماری ابروهایشان را از دست دادند نکته مهمی که وجود دارد این است که افرادی که با بیماری خاصی روبرو هستند و به خاطر آن با کم مویی مواجه شدن کاندید مناسبی برای کاشت ابرو نخواهند بود چرا که باید ابتدا مراحل درمانی خود را طی کند سپس برای انجام کاشت ابرو اقدام نماید.

همچنین کسانی که از آلوپسی آره آتا و آلوپسی توتالیس یا یونیورسالیس رنج می‌برند، هرگز نمی توانند کاشت ابرو انجام دهند چرا که آنها به خاطر بیماری خود ایمنی با مشکل حادی روبرو می‌شوند یعنی گلبول های سفید به اشتباه به فولیکول‌های مو حمله و به آنها آسیب وارد می کند. عکس خانم هایی که برای کاشت ابرو مراجعه می‌کند به دلیل برداشتن بیش از اندازه ابروها با نازک شدن ابرو مواجه شدند که قسمت انتهایی ابروها تراکم کمتری پیدا کرده است.

انتخاب بهترین کلینیک کاشت ابرو

همانطور که توضیح دادیم روند کاشت ابرو به دقت زیادی نیاز دارد تا نتیجه بسیار طبیعی شکل بگیرد. پس سعی کنید هنگام انتخاب دکتر مورد نظر به نکات گفته شده در ادامه توجه کافی داشته باشید:

دکتری انتخاب کنید که دارای تخصص کاشت مو و ابرو باشد: برای انجام کاشت ابرو دکتر انتخاب کنید که تخصص کاشت ابرو و مو را دریافت کرده باشد و هر ساله برای یاد گرفتن تکنیک های به روز دنیا در سمینارهای مختلف شرکت کند. کاشت ابرو در مقایسه با کاشت مو تفاوت های بسیاری دارد بنابراین متخصصی که می‌خواهد کاشت ابرو انجام دهد باید مدرک لازم را کسب کرده باشد.

داشتن مجوز رسمی : هر مرکزی برای ارائه خدمات زیبایی و انجام جراحی های مختلف باید مجوزهای رسمی را دریافت کرده باشد بنابراین قبل از انتخاب دکتر رضا شدن مجوز رسمی مطمئن شوید.

بررسی انواع روش های کاشت ابرو

امروزه از روش های موثری برای کاشت دائمی ابروها استفاده می شود. هر یک از این روش ها هزینه های متفاوتی داشته و برای افراد با شرایط خاصی مناسب است. در ادامه هر یک از روش های کاشت ابرو شرح داده شده است:

 • روش کاشت نواری (FUT): یکی از تکنیک های نسبتا قدیمی و پرطرفدار در کاشت ابرو، استفاده از تکنیک کاشت نواری است. اما روش کاشت مناسبی نیست؛ چرا که عمل کاشت ابرو با استفاده از این تکنیک، حالت طبیعی ابرو ها را از بین می برد. در حقیقت ابرو ها فرم وز شده به خود می گیرند. همچنین این روش نیاز به برش و بخیه زدن دارد؛ به همین خاطر دوران نقاهت آن نسبت به سایرین بیش تر است.
 • روش غیر جراحی (FUE): این تکنیک یک روش برداشت غیر نواری و کاشت ابرو بدون جراحی است که برای خانم ها و آقایان استفاده می شود. در این فرآیند تار های موی پشت سر برای کاشت برداشته می شوند. چرا که این مو ها شباهت بیشتری با تار های ابرو داشته و از مقاومت بیش تری نیز برخوردار اند. این تکنیک نسبت به سایر روش ها، سبک تر است؛ به همین خاطر، دوران نقاهت کم تری هم دارد. پس از اتمام کار هیچ جای زخمی باقی نمانده و فرد می تواند امور روزمره خود را انجام دهد.
 • روش SUT: تکنیک هایی مانند Micro FIT، Super FUT و FIT که مبتنی بر روش SUT هستند استفاده می شود. در این روش های متخصص از تکنیک های مختلفی برای برداشت فولیکول و کاشت استفاده می کند. در این فرآیند نیز پس از درمان هیچ جای برش، بخیه و زخم و خونریزی مشاهده نمی شود. این روش کاملا طبیعی بوده و ماندگاری کاملا دائمی دارد.

افرادی که برای کاشت ابرو مناسب هستند :

معمولاً کسانی که شرایط گفته شده در زیر را دارند، کاندید مناسبی برای کاشت ابرو هستند:

 • اگر به صورت مادرزادی و ژنتیکی دارای ابروهای نازک و کم پشتی هستید یا به طور کلی ابروهای شما رشد چندانی ندارد، بهترین فرد برای انجام کاشت ابرو خواهید بود.
 • اگر از فرم و حالت ابروهای خود ناراضی هستید.
 • اگر به خاطر بیماری زمینه ای و بیماری های پوستی با ریزش ابرو مواجه شده اید.
 • خانم هایی که به خاطر برداشت بیش از اندازه ابروها با مشکل کم پشت شدن ابروها مواجه شدند.
 • خانم هایی که ابروهایشان را تاتو یا هاشور زدن و می‌خواهند ظاهر ابروهایشان را به حالت طبیعی تغییر دهند.
 • اگر به خاطر علت های مختلف مانند سوختگی، برخی جراحی و شکستگی باعث شده است قسمتی از ابرو از دست برود.

انجام کاشت ابرو با روش های مختلف

عمل کاشت ابرو چگونه انجام می شود؟

در گذشته عمل کاشت ابرو به صورت نواری انجام می شد که ابروها حالت شانه ای پیدا می‌کردند و حالت طبیعی نداشتند. همچنین موهای کاشته شده رشد آنچنانی نداشت و جهت رویش موها مورد تایید کاندیدهای کاشت مو نبود. همچنین روش‌های قدیمی باعث ایجاد زخم و خونریزی می شد که ممکن بود فرد به بخیه نیز نیاز داشته باشد. اما حالا کاشت مو به روش های جدید تری انجام می شود که علاوه بر نداشتن خونریزی و جای زخم نتیجه بسیار طبیعی به همراه دارد. تنها فرق روش های جدید کاشت مو نسبت به روش های قدیمی در نوع برداشت گرافت هاست.

در روش برداشت نواری ابتدا روی پوست سر  یک برش نوار شکل زده می شود. سپس نوار از روی پوست برداشته می شود و جای زخم بخیه می خورد. سپس فولیکول‌های مو را به صورت تک تک از نوار برداشت شده خارج می کند و به قسمت ابرو انتقال می دهند.  اما روش های امروزی بیشتر برپایه روش FIT انجام می شود که دیگر خبری از برش دادن پوست از ناحیه سر نخواهد بود.

عمل کاشت ابرو چقدر طول می کشد؟

برای پاسخ به این سوال پاسخ دقیق و قطعی وجود ندارد. چرا که این فرآیند به عوامل مختلفی که می توانند بر روی زمان کاشت ابرو تاثیر گذار باشند، وابسته است. در این قسمت برخی از این عوامل شرح داده شده اند:

 • روش کاشت: فرآیند کاشت مو به شیوه ها و تکنیک های مختلفی انجام می شود. برای مثال روش های کاشت مو به مو، کاشت موهای خطی و کاشت مو های مصنوعی، ممکن است در کوتاه شدن یا طولانی شدن زمان کاشت ابرو تاثیر گذار باشد.
 • تعداد موهای کاشته شده: به هر میزان که نیاز به کاشت موهای بیش تر باشد، فرآیند کاشت نیز طولانی تر خواهد شد.
 • سرعت رشد موها: طبیعتا سرعت رشد موها در هر یک از افراد کاملا متفاوت است. برخی از افراد ممکن است به زمان بیش تری برای کاشت ابرو نیاز داشته باشند تا نتیجه نهایی ظاهر شود.
 • مهارت و تجربه پزشک: به هر میزان که کادر درمان از تجربه و مهارت بیش تری در زمینه کاشت ابرو برخوردار باشند، می توانند این زمان را کوتاه تر یا طولانی تر کنند.
 • مراحل بازیابی و بهبودی: پس از کاشت ابرو، نیاز به زمان برای بازیابی کامل ابرو ها خواهید داشت. این فرآیند ممکن است چند هفته طول بکشد.

به طور کلی، برای بررسی و تعیین دقیق مدت زمان لازم برای کاشت ابرو، با پزشک متخصص در این زمینه مشورت کنید.

آیا کاشت ابرو به وسیله موهای طبیعی خطرناک است یا نه؟

هر آن چیزی که تا الان صحبت کردیم در مورد روش های کاشت مو به وسیله موی طبیعی بوده است. یعنی موهای کاشته شده و قسمت ابروها مانند موهای طبیعی رشد می کند. و تنها کاری که در روند کاشت ابرو انجام می‌شود انتقال موها از سر به ناحیه ابرو است. اما زمانی که فرد بانک موی مناسبی نداشته باشد باید چه کار کرد. در مواقعی که فرد با طاسی بسیار زیادی رو به رو است و از حجم مو خوبی برخوردار نیست، امکان کاشت ابرو وجود ندارد. و می‌توان این روش را با موهای مصنوعی انجام داد که نتیجه کاشت ابروی مصنوعی کاملا بستگی به فرد دارد و احتمال پس زدن موی مصنوعی توسط پوست وجود خواهد داشت.

به خاطر خطری که در روش کاشت ابرو مصنوعی وجود دارد توصیه می شود افرادی که بانک موی مناسبی ندارند، از روش کاشت ابرو استفاده نکنند و روش های آرایشی ایمن تری مانند تاتو و ابرو را جایگزین کنند. شاید در این قسمت بپرسید آیا امکان برداشت گرافت از موی بدن برای کاشت ابرو وجود دارد؟ بله این امکان وجود دارد. اما توصیه می شود از این روش برای کاشت ابرو استفاده نشود. چراکه ممکن است گرافت های برداشت شده از بدن در قسمت جدید رشد نداشته باشند و یا حالت خوبی پیدا نکنند.

مراقبت های لازم بعد از کاشت ابرو

کاشت ابرو مانند دیگر روش های زیبایی نیاز به مراقبت های ویژه دارد تا نتیجه بهتری را به دست آورید و به موارد گفته شده در زیر توجه کافی داشته باشید:

برای تحمل درد حاصل از کاشت ابرو و همچنین تورم آن می توانید مسکن استفاده کنید. مسکن توسط پزشک تجویز می‌شود و نحوه مصرف آن را حتما از پزشک بپرسید.

 • از مصرف خودسرانه دارو بپرهیزید
 • سعی کنید برای مدتی در معرض نور خورشید قرار نگیرید. نور خورشید ممکن است به فولیکول های کاشته شده آسیب وارد کند.
 • از رسیدن رطوبت به ابروها خودداری کنید. این کار سلامتی ابروهای کاشته شده را به خطر می‌اندازد.
 • سعی کنید به ابروها فشار وارد نکنید.
 • در هفته اول از شستن ابرو خودداری کنید. بعد از یک هفته می توانید برای این کار اقدام کنید. اما دقت کنید از شوینده های بسیار قوی استفاده نکنید.
 • از قرار دادن کمپرس یخ بر روی ابرو ها خودداری کنید. خیلی ها برای کاهش تورم و کبودی از کمپرس یخ استفاده می کنند. در صورتی که مشاهده کردید اطراف پلک ها دچار تورم و کبودی شده است. تنها در این نواحی کمپرس بگذارید.
 • به مدت یک ماه از هیچ رنگ و مواد شیمیایی بر روی ابروهای کاشته شده استفاده نکنید.

 عوارض کاشت ابرو چیست؟

کاشت ابرو مانند دیگر روش‌های جراحی عوارض مختلفی به همراه دارد. اما تمام عوارض نگران کننده نخواهند بود و بعد از مدت رفع می شود. در ادامه به برخی از عوارض زود گذر و رایج کاشت ابرو می پردازیم.

 • در اطراف چشم ها مقداری ورم مشاهده می کنید که بعد از مدت کوتاهی کاملا برطرف می شود.
 • در ناحیه ابرو های کاشته شده مقداری التهاب و کبودی رخ می‌دهد.
 • بعد از کاشت ناحیه ابرو ممکن است دچار خارش شوید. این خارش طولانی مدت نیست. در صورتی که بعد از روند بهبودی باز هم با مشکل خارش ناحیه ابرو مواجه شدید، حتما به پزشک خود اطلاع دهید چرا که ممکن است مشکل خارش ابرو به خاطر عفونت باشد.

در صورتی که با هرگونه مشکل ناگوار و طولانی مدت مواجه شدید حتما به پزشک خود در سریع ترین زمان ممکن مراجعه کنید.

هزینه کاشت ابرو طبیعی چقدر است؟

همان طور که گفتیم کاشت ابرو مانند کاشت مو دارای سه مرحله برداشت، آماده سازی و کاشت گرافت است. متخصصین این زمینه از روش های مختلفی برای انجام آن استفاده می کنند. به همین خاطر هزینه کاشت ابرو در مطب ها و کلینیک های مختلف متفاوت خواهد بود.

البته هزینه کاشت ابرو به عوامل مختلفی مانند میزان گرافت های مورد نیاز، تخصص و مهارت پزشک و همچنین انتظارات بیمار بستگی دارد. هر چقدر بیمار بخواهد ابروهای پهن و پرپشت تری داشته باشد هزینه درمان بیشتر خواهد شد.

دوره بهبودی کاشت ابرو چقدر طول می کشد؟

از آنجا که این روزها متخصصین از روش های کم تهاجمی تر برای کاشت ابرو استفاده می کند، بیمار حدود ۲ روز بعد از عمل می تواند به فعالیت های روزمره خود رسیدگی کند. اما از انجام فعالیت‌های سنگین و ورزش کردن باید خودداری کند.

مراحل کاشت ابرو

مراحل کاشت ابرو

کاشت ابرو مراحلی دارد که در ادامه با آن آشنا می شوید :

ترسیم مدل دلخواه ابرو :

در اولین مرحله فرد ابتدا شکل ابرو دلخواه خود را بر روی صورت ترسیم می‌کنند. سپس جراح و متخصص با بررسی‌های انجام شده و اندازه گیری های مختلف طرح را زیبا سازی و تقارن را بین ابروها ایجاد می کند. در این مرحله می توان از طراحی های آماده شده برای ترسیم ابرو استفاده کرد. اما بهترین کار طراحی ابروی است که با تمام قسمت های صورت هماهنگ باشد.

جداسازی گرافت ها از ناحیه سر :

معمولا از نواحی مختلفی مانند پشت سر، پشت گوش و پشت گردن برای دریافت بانک مو استفاده می شود. موهای قسمت پشت سر معمولا ضخیم تر و بلند تر است و حالت چند شاخه ای دارند. اما در نواحی پشت گوش و پایین تر از آن موهای ظریف تر و کوتاه تری مشاهده می‌کنیم که فولیکول های تکراری بیشتر دیده می شود.

تعداد گرافت هایی که برای کاشت مو مورد نیاز است، بیش از 300 عدد است. برای برداشت گرافت از روش های مختلفی استفاده که از قسمت بانک مورد نظر تعداد گرافت مورد نیاز برداشت می شود. هنگام برداشت گرافت هیچ دردی حس نمی شود. معمولا برای کاهش درد از داروهای بی حسی استفاده می شود.

پیوند گرافت ها به ناحیه ابرو :

گرافت های استخراج شده زیر میکروسکوپ برای انتقال به محل کاشت آماده سازی می شوند. متخصص قبل از شروع کار برای پیوند زدن محل ابروها را با کمک بی حسی موضعی بی حس می کند. سپس با استفاده از وسایل مورد نیاز محل قرارگیری گرافت‌ها را سوراخ می کند. معمولاً قبل از پیوند زدن محل قرارگیری دقیق مشخص شده است. حال نوبت قرار دادن گرافت ها در جای مشخص است. در این مرحله متخصص وظیفه دارد با دقت بسیاری این کار را انجام دهد تا گرافت ها برای رشد در زاویه دقیق و مخصوص خود قرار بگیرند. در صورتی که جراح تجربه کافی برای انجام این مرحله را نداشته باشد نتیجه کاشت ابرو طبیعی نخواهد شد.

بعد از کاشت ابرو چه کارهایی باید انجام داد ؟

بعد از کاشت ابرو ناحیه ابرو پانسمان می شود. اما ناحیه برداشت به مدت دو روز باید پانسمان باشد. محلولی که در دست شما قرار می گیرد بعد از عمل باید هر دو الی سه ساعت یک بار بر روی ابروهایتان اسپری شود. چند روز اول ممکن است نواحی ابرو و بالای پلک دچار کبودی و تورم شود که این عارضه کاملاً طبیعی است و بعد از مدتی از بین می رود. بعد از روز سوم برای باز کردن پانسمان به دکتر مراجعه می‌کنید که بعد از باز کردن می توانید سر خود را بشویید.

بعد از جراحی ابروهای کاشته شده دچار ریزش می شود. اما نگران نباشید طی سه الی چهار ماه آینده ابروها رشد طبیعی خود را شروع می کنند و بعد از پنج الی شش ماه ابروهای پرپشت خود را مشاهده خواهید کرد و از آن لذت می برید. به طور کلی نتیجه نهایی کاشت ابرو را بعد از یک سال مشاهده خواهید کرد.

مراحل کاشت ابرو

 

چه زمانی بهتر است تاتوی ابروی خود را پاک کنیم؟

در صورتی که تاتوی ابروی خود را نمی پسندید و از ظاهر مصنوعی شکل آن خسته شده اید؛ بهتر است روش کاشت طبیعی ابرو ها را امتحان کنید. این روش به شما یک چهره طبیعی و شاداب می بخشد. توصیه ما به شما این است که ابتدا کاشت ابرو را انجام داده و سپس برای پاک کردن تاتو های خود اقدام کنید. چرا که استفاده از روش های لیزری یا لایه برداری برای ریموو ابرو به پوست آسیب می رساند. همچنین برای بهبودی به چند ماه زمان نیاز است و باید چندین جلسه متوالی نیز انجام شود. به همین خاطر کاشت ابرو به تعویق می افتد.

کلام آخر

کاشت ابرو با تمام زیبایی هایش مراقبت های خاص خودش را دارد. پس برای رسیدن به نتیجه دلخواه رعایت نکات مهم الزامی است.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان (کلیک کنید)