طریقه کاشت ابرو

ما در این مقاله سعی داریم شما را با طریقه کاشت ابرو آشنا کنیم. ریزش مو و ابروها یکی از مشکلاتی است که باعث نگرانی افراد زیاد می شود و افراد اعتماد به نفس خود را از دست می دهند و به دنبال راهی برای از بین رفتن این مشکل می گردند که یکی از این راه ها کاشت ابرو است که در ادامه برای آشنا شدن با طریقه کاشت ابرو با ما همراه باشید.

کاشت ابرو چیست ؟

بیشتر خانم ها فکر می کنند که هاشور و تاتو بهترین روش برای پر کردن ابرو است و باعث فرم دهی به ابرو می شود. این موضوع به دلیل نشناختن مزایا و معایب این روش ها است. این روش ها موقت هستند و ظاهری طبیعی برای ابرو افراد به وجود نمی آورد. رنگ تاتو و هاشور شیمیایی است و با موهای طبیعی ابرو فرق دارد. بعد از مدت کمی باید برای ترمیم آن اقدام کنید و باید دوباره درد و زخم های زیادی تحمل کنید و امکان دارد به نتیجه مناسب خود نرسید.

به غیر از این روش ها کاشت ابرو یکی از روش هایی است که می تواند زیبایی دائمی به شما ببخشید. در روش کاشت ابرو موها از ناحیه اطراف سر یا کناره های گوش برداشته می شود و در ناحیه ابرو کاشته می شود و به همین دلیل است که شما یک ابرو طبیعی دارید. روش کاشت ابرو با روش های کاشت مو یکی است و می توان آن را نوعی کاشت مو در ناحیه ابرو دانست. در این روش به غیر از موها ارگان های کوچک تولید کننده مواد مورد نیاز برای رشد تار موها انتقال می یابد و این موضوع باعث می شود نتیجه کاشت ابرو برای همیشه باقی بماند و ابروهایی طبیعی داشته باشید. موهای کاشته شده شبیه موهای طبیعی هستند و رشد می کنند و بعد از کاشت نیاز به اصلاح دارید.

کاشت ابرو چیست ؟

دلیل ریزش ابرو :

یکی از مهم ترین مراحل در کاشت ابرو پیدا کردن دلیل ریزش ابرو است. قبل از کاشت ابرو باید دلیل ریزش آن درمان شود. موهایی که در روش کاشت ابرو استفاده می شود موهایی طبیعی هستند و روش رشد آن ها با موهای طبیعی فرقی ندارد و هر دلیلی باعث ریزش ابرو شده است می تواند روی موهای کاشته شده تاثیر گذار باشد. امکان دارد بعضی از این دلایل مثل دلایل ارثی قابل درمان نباشند اما شاید توسط بتوان توسط روش هایی آن ها را کنترل کرد. در ادامه با دلایل از دست دادن و یا کم پشتی ابروها آشنا می شوید :

  • بیماری‌های عمومی یا سیستمیک
  • بیماری‌های تیروئیدی
  • اختلال در رشد ابروها به صورت مادرزادی
  • تاتو و هاشور ابرو
  • افرادی که به طور ارثی و ژنتیکی ابروهای خود را از دست می دهند
  • افزایش سن افراد
  • کندن و برداشتن بیش از حد ابروها
  • عفونت
  • آلوپسی آره‌تا
  • سوختگی

اگر دچار هر یک از روش های بالا هستید بهترین راه برای شما کاشت ابرو است که می تواند به شما ابروهای ضخیم هدیه دهد. روش هایی مثل تاتو، هاشور، استفاده از مداد ابرو می تواند تا حدی ظاهر ابروی شما را بهتر کند اما در به وجود آوردن ابروهای ضخیم و طبیعی ناتوان هستند. در همه روش های زیبا سازی و طبیعی بودن نتیجه برای همه افراد اهمیت دارد. کاشت ابرو می تواند ابروهایی طبیعی به شما هدیه دهد.

بیشتر شدن سن یکی از دلایل اصلی ریزش ابرو است. با بالا رفتن سن مواد مغذی موجود در بدن کمتر می شود و فعالیت سلول های بدن کم می شود. خون رسانی و اکسیژن رسانی به موها به درستی انجام نمی شود و به همین خاطر موها شروع به ریزش می کنند. با بیشتر شدن سن موها کم‌کم ضخامت و استحکام خود را از دست می دهند و می ریزند.

در افرادی که در جوانی دچار ریزش ابرو شدند باید دلایل دیگری را پیدا کرد. ارثیه خانوادگی دلیل اصلی ریزش ابروها در جوانی است. بعضی از افراد جوان به طور مادرزادی ابروهای کم پشتی دارند و به همین خاطر دوست دارند که با استفاده از روش های کاشت ابرو، ابروهای خود را پهن‌تر و پرپشت‌تر کنند. بیماری‌های متفاوت مانند اختلالات تیروئید، بیماری‌های مربوط به سیستم ایمنی، اختلالات رشد موها و ابروها به طور مادرزادی و انواع سرطان از دلایل ریزش ابروها هستند.

اصلاح نادرست و برداشتن بیش از اندازه ابروها باعث از بین رفتن فولیکول های موهای برداشته شده می شود و کم کم رشد موها در ناحیه اصلاح شده کم می شود. امکان دارد مواد مواد شیمایی مورد استفاده برای تاتو و هاشور باعث ریزش ابرو شود. بیماری های مربوط به مو مانند آلوپسی آره‌تا که باعث ریزش موهای سر می‌شوند بر موهای ابرو اثر دارد. بعضی بیماری های عفونی یا سوختگی می‌تواند از دلایل کم پشتی ابروها و ریزش موهای آن باشد.

کاشت ابرو برای چه افرادی مناسب است ؟

کاشت ابرو طبیعی روشی بی خطر و مطمئن برای افرادی است که به دلایل متفاوت ابروهایشان از بین رفته و آسیب دیده است مثل افرادی که دارای جای زخم یا شکستگی هستند با مدل ابروهای طبیعی آن ها مناسب نبوده است و افراد خوبی برای کاشت نیستند. کاشت ابرو یک روشی مناسب و تاثیر گذار برای جایگزینی ابرو یا درست کردن قسمت های کوچک از موهای از بین رفته است که به دلیل برداشتن بیش از اندازه موی ابرو اثرات ناشی از زخم‌ها یا مسائل ژنتیک در افراد دیده می شود. برای کاشت ابروی طبیعی از روش های شبیه کاشت مو استفاده می شود.

طریقه کاشت ابرو

از هنگامی که کاشت ابرو روشی برای پرپشت کردن ابروها و حل مشکلات ریزش آن است روش های متفاوتی برای این روش به وجود آمده است. یکی از نکات مهم در همه روش ها این است که در جلسه های مشاوره قبل از کاشت با توجه به ترکیب چهره و صورت افراد باید طرح ابرو مشخص شود تا پزشک بداند که موهای برداشته شده را در چه ناحیه ای و با چه زاویه ای قرار دهد. در ادامه با طریقه کاشت ابرو آشنا می شوید :

طریقه کاشت نواری یا FUT :

یکی از روش های قدیمی کاشت ابرو این روش است که در گذشته کاربرد زیادی داشته است. این روش یکی از پرطرفدارترین روش ها برای کاشت مو است اما با توجه به تجربه افراد متفاوت نمی تواند گزینه مناسبی برای کاشت ابرو باشد. ابروهای کاشته شده با این روش ظاهری طبیعی ندارد و حالتی وز دارد. با دقت زیاد پزشک در آخر رشد ابروها مناسب نبود و زاویه رشد موها با موهای طبیعی ابرو فرق دارد. روش FUT نیاز به برش و بخیه دارد و به همین خاطر دوران نقاهت آن طولانی است. در این روش موها از پشت گوش یا روی سر برداشته می شوند.

برای برداشت موها یک برش نواری در بخش مورد نظر به وجود می آید و بعد از برداشت موها برش به وجود آمده بخیه زده می شود. روش FUT برای کاشت ابرو مثل روش کاشت مو است. در این روش میکرو گرافت نای برداشت شده با سوزن های مخصوص با دقت در ناحیه مورد نظر کاشت می شود تا برای خواب ابرو و زاویه رشد موها با موهای طبیعی فرقی نداشته باشد. موهای کاشته شده در این روش طبیعی هستند و به همین خاطر مثل موهای طبیعی رشد می کنند. بعد از ثبت شدن نتیجه کاشت می توانید ابرو خود را اصلاح کنید.

طریقه غیر جراحی FUE :

روش FUE یا برداشت غیر نواری و غیر جراحی یکی دیگر از روش های کاشت ابرو است. این روش را می توان برای خانم ها و برای مردان استفاده کرد و یکی از کم خطر ترین روش های کاشت ابرو است. در این روش تار های مو از ناحیه عقب سر برداشته می شود. در این ناحیه تراکم موها زیاد است و به خاطر قطر کم، شباهت موها به موهای طبیعی ابرو زیاد است. ظرافت موهای باعث می شود که ابروهای شما طبیعی تر شوند و کاشت با دقت زیادی صورت بگیرد. جراحی انجام شده در این روش سبک تر از روش های دیگر است و به همین خاطر دوره نقاهت آن کمتر است. بعد از کاشت ابرو با این روش جای زخم روی ابروها باقی نمی ماند و به خاطر نداشتن استراحت افراد بعد از کاشت افراد می توانند به فعالیت های خود ادامه دهند.

در این روش برای حفظ سلامت موها و فولیکول های آن در هر انتقال یک فولیکول برداشته شده و با زاویه مناسب در ناحیه مورد نظر کاشته می شود و این روش نیازی به برش و بخیه ندارد. این موضوع باعث می شود که FUE یکی از جراحی های کم تهاجمی باشد و به خاطر نبود زخم و خون ریزی و درد کمتر یکی از بهترین روش های کاشتن مو است. این روش با پیشرفت علم و روش های جدید برای کاشت ابرو استفاده نمی شود.

طریقه کاشت ابرو به روش SUT و روش ها مبتنی بر آن :

امروزه از این روش برای کاشت ابرو استفاده می شود. روش های FIT، SUT، Micro FIT و Super FUE از روش های کاشت ابرو هستند که بر پایه استخراج فولیکول عمل می کند. در این روش پزشک از روش های مختلفی برای برداشت فولیکول و کاشت موها استفاده می کند اما همه آن ها بدون برش و زخم و خون ریزی هستند. نتیجه این روش طبیعی است و تا آخر عمر باقی می ماند و به همین خاطر این روش از روش های پرطرفدار کاشت ابرو است.

طریقه کاشت ابرو

کاشت ابرو چه عوارضی دارد ؟

یکی از بیشترین عوارض کاشت ابرو قرمزی، تورم، التهاب، خارش و کبودی ناحیه کاشت است. این عوارض طبیعی است و بعد از چند روز کاملا از بین می ورد. یکی از نکات مهم این است که شما نباید ابروهای خود را دست کاری کنید یا خودسرانه از داروهای متفاوت استفاده کنید. زیرا انجام این کارها به موهای کاشته شده آسیب می رساند. اگر کاشت ابرو را در کلینیک معتبر و توسط یک پزشک ماهر و متخصص انجام دهید هیچ عوارضی شما را تهدید نمی کند.

انجام کاشت ابرو در مراکز نامعتبر باعث به وجود آمدن رشد نامناسب موها، تفاوت رنگ موهای کاشته شده با موهای طبیعی، عدم تقارن در ابروها، عدم رشد گرافت ها یا نرسیدن به نتیجه دلخواه می شود. در این موارد امکان دارد جای برداشت و کاشت گرافت ها عفونت کند یا زخم شود. این زخم‌ها برای مدتی زیادی باقی می ماند و بعد از آن جای آن ها در ابروها دیده می شود. اگر که  در مراکز معتبر این اتفاق اتفاق بیفتد و نتیجه کاشت طبیعی است.

کاشت ابرو روی تاتو :

کاشت ابرو روی تاتو امکان پذیر است و بعضی از پزشکان توصیه می کنند که قبل از کاشت ابروهای خود را تاتو کنند و یا هاشور بزنند. از هاشور زدن که با روش میکرو پیگمنتیشن انجام می‌شود برای زیباتر کردن نتیجه کاشت ابرو استفاده می شود.دلیل این کار این است که در کاشت ابرو تعداد زیادی گرافت کوچک به صورت فشرده در کنار هم کاشته می شوند. گاهی خون رسانی و غذا رسانی در پوست ناحیه ابرو طوری نیست که همه گرافت ها زنده بمانند و تعدادی از آن‌ها از دست می‌روند. این اتفاق باعث می شود که فاصله کوچکی در بین موهای ابرو ایجاد شود. این فاصله های طوری نیستند که نیاز به کاشت دوباره داشته باشند و با استفاده از مدادهای ابرو به پوشیده می شوند. اگر قبل از کاشت ابروهای خود را تاتو کرده یا هاشور زده باشید این فاصله پوشیده می شود و دیده نمی شود.

آیا روش های کاشت ابرو برای مردان و زنان فرق دارد ؟

روش کاشت ابرو برای همه افراد یکی است اما روش انتخابی توسط پزشک با توجه به شرایط افراد فرق دارد. به علت تفاوت هایی که بن ابروهای مردان و زنان وجود دارد روش کاست ابرو فرق دارد. ابرو مردان ضخیم تر است و ضخامت آن در همه بخش های ابرو یکی است. در مردان ابروها برجسته تر و پر تر است و رنگ تیره تری دارد و طول ابرو بلند تر است. در زنان تراکم موها در ناحیه انتهایی ابروها کم است و موهای این ناحیه نازک تر است. طول و ضخامت موها کمتر است و این تفاوت باعث می شود که روش مورد نیاز برای کاشت ابرو مردان و زنان فرق داشته باشد.

مراحل کاشت ابرو

کاشت ابرو مراحلی دارد که در ادامه با مراحل کاشت ابرو آشنا می شوید :

طراحی ابرو :

در این مرحله از افرادی که می خواهند کاشت ابرو انجام دهند می خواهند تا شکل ابروی خود را روی صورت بکشند. پزشک با برسی این طرح و اندازه گیری آن طرح را زیبا سازی می کند و سعی می کند تا تقارن بین ابروها رعایت شود. در این مرحله می توان از طرح های از قبل آماده شده استفاده کر اما ظاهر این طرح ها غیر طبیعی به نظر می رسد.

استخراج گرافت :

برای کاشت ابرو از ناحیه پشت سر، پشت گوش و پایین گردن برای بانک مو یا ناحیه دهنده استفاده می شود. موهای ناحیه پشت سر بلند و ضخیم و چند تایی هستند اما موهای ناحیه پشت گوش یا پایین گردن ظریف و کوتاه تر است و واحد های فولیکولی تک تار مویی زیادی دارد. برای مردان که ابروهای ضخیمی دارند از ناحیه پشت گوش و پشت سر استفاده می شود. برای زنان که ابروهای ظریف تری دارند از ناحیه پایین گردن و پشت گوش استفاده می شود.

کاشت گرافت :

بعد از خارج کردن گرافت ها کادر درمانی در زیر میکروسکوپ به آماده سازی گرافت ها برای کاشت مشغول شده و محصول کار خود را به پزشک ارائه می دهد. پزشک قبل از این که شروع به کاشت مو کند ناحیه ابرو را با بی حسی بی حسی می کند و بعد با استفاده از تیغ های ریز سوراخ هایی در طرح از قبل تعیین شده ابرو ایجاد و گرافت ها را درون آن قرار می دهد. در این مرحله باید به جهت رشد موها و زاویه آن ها نسبت به پوست دقت شود. اگر پزشک از تجربه و مهارت زیادی در کاشت گرافت برخوردار نباشد نتیجه کاشت ابرو غیر طبیعی و نامناسب می شود.

مراحل کاشت ابرو

مراحل کاشت ابرو :

نحوه کاشت ابروی طبیعی به صورت زیر است:

 طراحی ابرو

در این مرحله، از بیمار خواسته می‌شود تا درخواست‌ها و شکل ابروی دلخواه خود را ترسیم کند و به صورت کامل در مورد خواسته‌های خود از ظاهر ابرو توضیح دهد. در نهایت پزشک با بررسی شکل و فرم مورد نظر بیمار و برطرف سازی ایرادهای آن و همچنین فرم دهی و تقارن سازی آن‌ها طرح نهایی را برای عمل آماده می‌سازد.

شناسایی گرافت‌ها

موهای مورد نیاز برای کاشت ابرو طبیعی از ناحیه اطراف سر و یا قسمت پشت گوش برداشته می‌شود که به آن بانک مو گفته می‌شود. در صورتی که ابروها دارای موهای ضخیم‌تری باشند  برای کاشت از ناحیه پشت سر و یا پشت گوش که دارای موهایی ضخیم‌تر و چندتایی است استفاده می‌شود. اما برای کاشت ابروی خانم‌ها که دارای موهایی نازک‌تر در ابروی خود هستند از قسمت پشت گوش و پایین گردن که دارای موهایی ظریف‌تر، کوتاه‌تر و با واحدهای فولیکولی تک تار می‌باشد استفاده می‌گردد.

 برداشت گرافت‌ها

پس از بی حسی ناحیه مورد نظر با کمک روش‌های FIT و یا سایر روش‌ها گرافت‌ها بدون درد و خونریزی برداشت می‌گردد. پس از انجام این عمل جای زخم‌ها به دلیل اینکه بسیار کوچک هستند به سرعت بهبود می‌یابد و دردی در آن ناحیه احساس نخواهید کرد.

کاشت گرافت‌ها

پس از استخراج گرافت‌ها، توسط تیم درمانی و زیر میکروسکوپ گرافت‌های مورد نظر کاملا آماده سازی می‌گردند و در نهایت به جراح ارائه داده می‌شوند. ناحیه ابروها با مواد بی حسی موضعی کاملا بی‌حس می‌گردد و سپس با کمک تیغ‌های جراحی سوراخ‌هایی بر روی طرح از پیش تعیین شده ایجاد می‌شود و گرافت‌ها درون آن قرار می‌گیرد.

کلام آخر

قبل از کاشت ابرو از افراد با تجربه کمک بگرید و سعی کتید بهترین کلینیک کاشت ابرو و بهترین پزشک را برای کاشت انتخاب کنید. ممنون از این که تا آخر مقاله طریقه کاشت ابرو همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما درباره طریقه کاشت ابرو در میان بگذارید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان (کلیک کنید)