تلفن کلینیک: 02634092282‬‬

تلفن مشاوره رایگان : 09120914348

کرج :گوهردشت ، خيابان آزادي، نبش يازدهم غربي، پلاك ٩

 

 

 

 

 

 

نحوه کاشت ابرو طبیعی

نحوه کاشت ابرو طبیعی

نحوه کاشت ابرو طبیعی

موضوع مقاله ای که می خوانید نحوه کاشت ابرو طبیعی می باشد که سعی داریم تا اطلاعاتی که مربوط به این موضوع است را بررسی کنیم؛ در حقیقت کاشت ابرو روش بسیار مناسبی برای مقابله با ریزش مو می باشد؛ برای آن که کاشت ابرو به صورت طبیعی باشد باید از پزشک حاذق و ماهر کمک بگیرید؛ در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری را در این باره کسب کنید.

کاشت ابرو طبیعی چیست ؟

کاشت ابرو طبیعی چیست ؟

برای آن که بتوان با ریزش ابروها مقابله کرد می توان از روش کاشت ابرو استفاده کرد چون تاثیر بسیار زیادی در پر کردن جای خالی ابروها دارد؛ ریزش ابرو برای بسیاری از افراد رخ می دهد که سبب نامناسبی ظاهر می شود و در واقع ابرو نوعی مکمل برای چشم ها محسوب می شود؛ ریزش ابرو برای هر فردی به دلیلی اتفاق می افتد که می توان این مشکل ابروها را با کاشت برطرف کرد؛ کاشت ابرو را می توان از طریق چندین روش انجام داد که هر کدام از روش ها خصوصیات خاصی برای خود دارند و نیاز به نوعی تکنیک دارند؛ روش های کاشت شامل کاشت ابرو به روش FUE و SUT می باشد.

برای کاشت ابرو پزشکان از موهای پشت سر یا پشت گوش یا پشت گردن استفاده می کنند، موهای ناحیه  ابرو خانم ها بسیار نازک است و می توان از موهای پشت گوش که نازک ان استفاده کرد تا تطابق بیشتری با هم داشته باشند؛ اما برای مردان به دلیل کلفت بودن تار ابروهای خودشان از موهای پشت سر که کلفت اند کمک می گیرند تا بتوانند آن ها نی با هم تطابق داشته باشند؛ برای کاشت ابرو به حالت طبیعی باید پزشک بسیار ماهری را انتخاب کنید که بتواند تارهای ابرو را به گونه ای بکارد که جهت رشدشان مناسب و طبیعی باشد و پس از بلند شدن تارها، ابروها بسیار طبیعی جلوه کنند؛

نحوه کاشت ابرو طبیعی

در حقیقت نحوه کاشت ابرو طبیعی به نوعی مانند کاشت مو می باشد؛ پزشک معالج برای کاشت ابرو ابتدا باید گرافت هایی را از پشت گوش یا پست سر فرد بردارد و هر کدام از فولیکول ها را با دقت فراوان به ابروها پیوند بزند؛ باید حتما پزشک قبل از شروع به کاشت طرحی که مد نظر فرد می باشد را از او بپرسد و مطابق با همان طرح، فولیکول هایی که برداشته شده اند را در زاویه بسیار مناسب در ابرو بکارد؛ برای آن که بتوان کاشت را به درستی انجام داد باید حتما از سوزن هایی که مخصوص کاشت اند استفاده کرد و به وسیله همین سوزن ها، فولیکول ها را در موقعیت مناسب قرار داد؛ پس از اتمام کاشت، ابرو به حالت طبیعی رشد خواهند کرد و شما می توانید آن ها را کوتاه کنید.

روش بسیار مناسب و آسانی برای افراد چه خانم و چه آقا در نظر گرفته شده و نامش FUE می باشد که همراه آن از نیوگرافت نیز استفاده می کنند که نوعی جراحی آسان برای ابروها محسوب می شود؛ دلیل شهرت این روش راحت بودن آن است و همچنین این روش هیچ جای زخم و اسکاری را روی پوست بر جای نمی گذارد؛ از دیگر مزایای این روش می توان کم بودن دوره نقاهت اشاره کرد و فرد پس از اتمام کاشت ابرو می تواند به راحتی به زندگی عادی خود برگردد و فعالیت های روزمره اش را انجام دهد.

کاشت ابرو طبیعی چه عوارضی در پی دارد؟

کاشت ابرو طبیعی چه عوارضی در پی دارد؟

در بیشتر موارد که به پزشک متخصص مراجعه می شود احتمال رخ دادن عوارض بسیار کم است و در صورتی که اتفاق بیفتد نیز بسیار خفیف اند که این عوارض شامل احساس خارش در ابرو، بروز التهاب و تورم بسیار کم که این دو پس از گذشت زمان از بین خواهند رفت؛ عوارض جانبی که ممکن است به طور کلی رخ دهند شامل موارد زیر می باشند:

 • چون برای کاشت ابرو از پشت سر یا یا پشت گوش گرافت هایی برداشته می شود، موجب کم شدن رشد ابروها می شود؛ فرد باید صبور باشد تا بتواند مدت 6 الی 9 ماه پس از کاشت صبر کند که ابروها کاملا رشد کنند و در مواردی که نتیجه مطلوب نباشد می توان برای کاشت مجدد اقدام کرد.
 • فردی که کاشت ابرو انجام می دهد نباید باردار باشد چون ممکن است که داروی بی هوشی روی جنین تاثیر منفی بگذارد.
 • احتمال بروز التهاب و تورم پس از کاشت وجود دارد که می توان از طریق کمپرس گرم آن ها را کاهش داد.
 • پس از کاشت  احتمال دارد که فرد احساس خارش کند که در صورت استفاده از پماد می توان خارش را به حداقل رساند.

کاشت ابرو طبیعی برای چه کسانی مناسب است؟

کاشت ابرو نیز همانند دیگر روش های جراحی برای هر فردی مناسب نمی باشد و تنها عده ای از افراد می توانند به راحتی از این روش استفاده کنند؛ این افراد شامل موارد زیر می باشند:

 • افرادی که به دلایلی مانند ژنتیک یا مادرزادی، ابروهایشان کم پشت یا نازک است یا به طور کلی ابرو ندارند.
 • کسانی که از ظاهر ابروهایشان و فرم و شکل آن راضی نیستند.
 • افرادی که به علت های مختلفی مانند سوختگی و بخیه و جراحی و شکستگی و … ابروهای خود را از دست داده اند و می خواهند از این طریق جای این زخم ها را بپوشانند.
 • کسانی که به دلیل بروز بسیاری از بیماری ها مانند اختلال در غده تیروئید یا بروز بیماری های پوستی، ابروهایشان ریزش پیدا کرده می توانند از این روش استفاده کنند اما باید ابتدا اقدام به درمان علت ریزش مو بکنند.
 • بسیاری از خانم ها که با برداشتن و اصلاح بیش از اندازه ابروهایشان، مسبب ریزش ابروها و کم پشتی آن ها شده اند.
 • بسیاری از خانم ها که به دلیل تاتو و هاشور کردن ابروهایشان، حالت طبیعی ابروهایشان از بین رفته و می خواهند آن را با کاشت جبران کنند.

توصیه های پس از کاشت ابرو طبیعی

به طور کلی پس از هر نوع جراحی باید بسیار مراقب باشید و حتما نکاتی را رعایت کنید تا عوارضی به سراغتان نیاید و مشکلی برایتان اتفاق نیفتد؛ نکاتی که به افراد توصیه می شوند به شرح ذیل می باشند:

 • پس از کاشت ابرو، در قسمت خود ابرو نیازی به هیچ گونه پانسمانی نیست اما باید قسمت بانک مو را تا مدت دو روز پس از کاشت پانسمان کنید.
 • نوعی مایع به خصوص پس از کاشت در اختیار فرد قرار می گیرد که باید هر دو الی سه ساعت پس از کاشت، آن را روی ابروها اسپری کرد.
 • پس از کاشت در نواحی فوقانی پلک و اطراف ابرو، ممکن است که تورم و کبودی مشاهده شود که شامل عوارض جانبی می باشند و نباید بترسید و نباید آن ها را دست مالی کنید.
 • اگر یک روز پس از کاشت ابرو، هر گونه تورم و لخته خون و پوسته در اطراف ابرو برطرف شد می توان از لوازم آرایش برای ابروها استفاده کرد.
 • پس  از آن که سه روز از کاشت گذشت و پانسمان ها باز شد، می توانید سرتان را با ملایمت بشویید و تمیز کنید.
 • پس از  آن که مدتی از کاشت ابرو بگذرد، تارهای ابرو می ریزند که امری بسیار طبیعی می باشد و نباید نگران شوید چون بعد از گذشت سه الی چهار ماه از کاشت، دوباره ابروها رشد خواهند کرد و در ماه ششم ابروهای شما بسیار پرپشت و ضخیم خواهند شد؛ برای آن که نتیجه قطعی از کاشت را مشاهده کنید باید حتما یک سال صبر کنید.

توصیه های پس از کاشت ابرو طبیعی

نکات مهم کاشت ابرو طبیعی

در واقع پیشرفت علم سبب شده که دیگر افراد نگران کم پشتی ابروهایشان نباشند و بتوانند از طریق کاشت ابرو این ریزش ها را جبران کنند.

کاشت ابرو روشی دائمی برای افراد محسوب می شود و پس از گذشت طول درمان، فرد شاهد ریزش و رشد ابرو مانند ابروهای قبل خود می شود.

معمولا برای کاشت ابرو پزشکان به پنجاه الی صد پیوند مو نیاز دارند اما همین تعداد پیوند نیز به شرایط خود فرد بستگی دارد.

مدت زمانی که طول می کشد تا کاشت به پایان برسد به موارد زیادی بستگی دارد اما به طور معمول حدود پنج الی شش ساعت می باشد.

پس از گذشت چهل و هشت ساعت از کاشت ابرو، می توانند به فعالیت عادی روزمره خود برسند اما فعالیت و ورزش های سنگین جزو آن نمی شوند.

کاشت ابرو برای بسیاری از افراد که تار موهای بسیار نازک دارند مناسب است اما شرط اول داشتن سلامتی فردی می باشد.

عوارض کاشت ابرو احتمالی اند و  ممکن است همراه باشد که شامل قرمز شدن، پوسته پوسته شدن، تورم، کبودی، عفونت و به وجود آمدن زخم و اسکار می باشد اما این عوارض زمانی اتفاق می افتند که در کلینیک غیر معتبر کاشت خود را انجام داده باشید.

کلام آخر

مقاله ای که شما خواندید در رابطه با موضوع نحوه کاشت ابرو طبیعی بود که سعی کردیم هر گونه اطلاعات سودمند را برای شما در اختیارتان قرار دهیم؛ از این که تا انتهای مقاله با مار همراه بودید از شما بی نهایت ممنونیم؛ هر گونه انتقاد یا پیشنهادی در رابطه با نحوه کاشت ابرو طبیعی دارید می توانید با ما در میان بگذارید.

 

 

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

اینستاگرام آوینا

جدیدترین نمونه کارها

گرفتن وقت تلفنی

026۳۴۰۹۲۲۸۲‬‬

ساعت کاری کلینیک

شنبه تا پنجشنبه - 8:00 - 20:00

ایران کرج

گوهردشت خيابان اصلي (ازادي)نبش يازدهم غربي پلاك ٩