کاشت طبیعی ابرو

امروزه کاشت طبیعی ابرو ها یک راه حل دائم و همیشگی برای تمامی افرادی است که ابرو های خود را بنا به هر دلایلی از دست داده اند و با مشکل ریزش ابرو های خود رو به رو هستند ، استفاده از این روش زیبایی در افراد می توان حالت دلخواه را به ابرو ها خود دارد و برای همیشه از مشکل کم پشتی ابرو ها و همچنین زیبا نبودن حالت آن ها به طور کامل نجات پیدا کرد ، همچنین نتیجه به دست آمده در این روش زیبایی برای افراد کاملا طبیعی می باشد و به همین دلیل است که افراد بسیاری برای کاشت طبیعی ابرو های خود به کلینیک های تخصصی کاشت ابرو مراجعه می فرمایند .

بسیاری از افراد این تصور را دارند که ریزش ابرو ها در سال های جوانی به سراغ آن ها نمی آید و تنها در زمانی سن فرد بالا می رود و با گذشت زمان باید نگران این مشکل باشد ، باید بگوییم که این تصورات تنها در زمانی درست است که افراد تغذیه سالمی را داشته باشند و فعالین بدنی زیادی را داشته باشند و در موقعیت های استرس زا به هیچ توجه قرار نگیرند ، همچنین در صورتی که فرد سابقه ارثی ریزش مو را نداشته باشد و یا با ابرو های نازک به دنیا آمده باشد و تمامی این موارد را نیز دعایت کند می تواند این حرف را تا حد بسیاری و نه به طور کامل درست دانست ، در ادامه مقاله قصد داریم شما را با کاشت طبیعی ابرو آشنا کنیم ممنون می شویم که ما را تا آخر مقاله کاشت طبیعی ابرو همراهی کردید از شما سپاس گزاریم همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما نیز در میان بگذارید .

کاشت طبیعی ابرو چیست؟

بسیاری از خانم ها این تصور را دارند که استفاده از روش هایی مانند هاشور و تاتو بهترین روش برای پر کردن ابرو ها و همچنین فرم دهی آن ها می باشد ، این موضوع ناشی از عدم شناخت کافی هر کدام از این روش های زیبایی و همچنین معایت و مزیت آن ها می باشد ، شما باید بدانید که هر کدام از این روش ها برای شما موقتی هستند و یک ظاهر طبیعی را به ابرو های افراد نمی بخشد ، رنگ هاشو و تاتو کاملا شیمایی بوده و کاملا با موهای طبیعی تفاوت دارد ، همچنین بعد از گذشت مدت کوتاهی افراد باید برای تمدید آن اقدام کنند ، در هر بار تمدید هم باید زخم و درد های ناشی از آن را کاملا تحمل کرده و در آخر نیز ممکن است که افراد به نتیجه دلخواه خود نرسند .

کاشت طبیعی ابرو چیست؟

در مقابل نیز این روش کاشت ابرو از روش هایی است که زیبایی را به صورت کاملا دائمی به افراد هدیه می دهد ، همچنین در فرآیند کاشت ابرو ، موها از نواحی اطراف سر و یا کناره های گوش برداشته می شود و در نواحی ابرو کاشته می شود و به همین خاطر از انجام این عمل یک نتیجه طبیعی و نچرال را خواهید داشت ، روش های مختلف انجام کاشت ابرو با روش های کاشت مو یکسان می باشد و می توان آن ها را نوعی کاشت مو در نواحی ابرو دانست ، در این فرآیند علاوه بر موها ارگان های کوچک تولید کننده مواد مورد نیاز نیز برای رشد به تار های مو انتقال داده می شود و همین موضوع موجب می شود که نتیجه کاشت ابرو برای همیشه برای شما باقی بماند و ابرو های طبیعی حتی بهتر از روز اول برای خود داشته باشید ، همچنین موهای کاشته شده کاملا شبیه به موهای طبیعی شما می باشند و رشد می کنند پس شما نیاز به اصلاح و کوتاهی ابرو های بعد از کاشت طبیعی ابرو ی خود دارید .

کاشت ابرو  برای چه کسانی انجام می شود؟

به طور کلی کاشت طبیعی ابرو را به فرآیندی می گویند که فولیکول های مو از بخش بانک موی افراد برداشته می شود و به نواحی ابرو انتقال داده می شود ، همچنین پروسه پیوند ابرو های طبیعی به طور کلی شباهت بسیار زیادی با کاشت موهای طبیعی برای افراد دارد ، به این دلیل که هدف هر دو کار انتقال فولیکول ها و همچنین فراهم آوردن شرایط لازم برای رشد موها در مناطق خاصی از بدن افراد می باشد ، به طور کلی فلسفه هر دو عمل جراحی کاملا شبیه به هم به نظر می رسد و حتی نحوه انجام کار آن ها نیز تقریبا با هم یکسان می باشد .

با این کار در کاشت طبیعی ابرو اوضاع کمی ظریف تر و حساس تر می باشد ، به دلیل این که در پیوند ابرو های طبیعی باید به نحوه کاشت و همچنین زاویه موهای جدید توجه بسیاری شود ، همچنین افرادی که برای کاشت موهای خود مراجعه می کنند قصد دارند در تمامی نقط سر خود موهایی طبیعی و پر پشتی را داشته باشند ، اما برخی از افراد نیز هستند که برای انجام کاشت ابرو ها به کلینیک ها مراجعه می کنند که در بسیاری از موارد ابرو هایی خوش حالت هستند که از زاویه، جهت و زیبایی قابل توجهی برخوردار باشد.

همچنین گرافت های مو که به این نواحی منتقل می شوند ، در طی انجام پروسه چندین ماه خود رشد می کنند و به یک ابروی پر پشت و استاندارد برای افراد ایجاد می شود ، کاشت ابروی طبیعی با استفاده از تکنیک های پیشرفته و همچنین ابزار های تخصصی توسط پزشک جراح در بهترین کلینیک کاشت ابرو انجام می شود . اهمیت بسیار زیادی که کاشت ابرو برای افراد دارد ، حتما باید این عمل توسط یک پزشک جراح متخصص و مجرب در یک کلینیک معتبر انجام شود .

کاشت ابرو  برای چه کسانی انجام می شود؟

اگر فردی که کاشت ابروی طبیعی را برای شما انجام می دهد فاقد مهارت ، تخصص و تجربه لازم برای انجام این کار باشد ، امکان دارد که فولیکول ها در منطقه های حدید از دست بروند و هرگز رشد ابرو های جدید برای شما آغاز نشود ، همچنین در برخی از موارد این احتمال برای شما وجود دارد که عوارض جانبی برای طولانی مدت همراه افراد باقی بماند ، همچنین باید بدانید که عمل کاشت ابرو برای شما یک عمل حساس و ظریف در دنیای جراحی های زیبایی برای افراد به شما می رود و افراد باید حتما این کار را در یک کلینیک استاندارد و مجهز و همچنین زیر نظر پزشکی این عمل زیبایی را انجام دهد که هم مدرک و هم تجربه لازم را برای انجام این کار داشته باشد ، همچنین اگر نتیجه کاشت طبیعی ابرو هیچ اهمیتی برای شما ندارد که بعید است ، شما می‌ توانید این کار را دست  هر فردی که خود را پزشک نامیده است انجام بدهید،  اما اگر نتیجه برای شما مهم است، قبل از انجام پیوند ابرو حتما از معتبر بودن کلینیک و مهارت پزشک، مطمئن شوید.

افراد مناسب کاشت ابرو

یکی از مهم ترین دلایلی که افراد قصد انجام کاشت ابرو را دارند می توان به این موضوع مهم اشاره کرد که داشتن ابرو های بدون نقص و زیبا تاثیر بسیار چشم گیری را بر روی زیبایی چشم ها و حتی کل صورت افراد دارد و حتی اهمیت آن از پیوند ابرو نیز بسیار بیشتر می باشد و به این دلیل که صورت و ابروهای هر فردی نسبت به موهای آن بیشتر در کانون توجه می باشد ، همچنین تناسب ابرو ها نیز با فرم صورت و حتی حالت چشم های فرد تاثیر بسیاری را در زیبایی چهره افراد دارد ، پس ریزش موهای ابرو که باعث کم پشتی و کم تر شدن زیبایی ابرو ها و در نتیجه موجب تاثیر منفی بر روی زیبایی صورت افراد می شود :

در زیر به دلایل مختلفی که می‌ تواند باعث ریزش و یا از دست دادن بخش یا کل ابرو ها شود اشاره شده است:

  • برداشتن یا اصلاح غیر اصولی ابرو ها موجب ریزش موهای طبیعی ابرو می شود .
  • بیماری های مرتبط با تیروئید نیز از دیگر دلایل ریزش موهای طبیعی ابرو می شود .
  • آلوپسی
  • هاشور، تاتو  و فیبروز ابرو ها
  • سوختگی
  • اختلالات مادر زادی در رشد طبیعی ابرو ها تاثیر می گذارند .
  • عفونت در ناحیه ابرو
  • افرادی که به صورت ژنتیکی و یا ارثی دچار ریزش ابرو می شوند و ابرو های آنان رو به کم پشتی می‌ برد.
  • و بیماری‌ هایی که ممکن است روی ریزش مو و ابرو تاثیر گذار باشند.

اگر شما جزو آن دسته افراد هستید که از دلایل ذکر شده در بالای مقاله مبتلا هستید بهترین راه برای رسیدن به فرم دلخواه خود کاشت ابرو های طبیعی می باشد ، روش هایی که در بسیاری از آرایشگاه های زیبایی برای افراد انجام می شود مانند هاشور و تاتو و همچنین  فیبروز میکرونیدلینگ ابرو و غیره هرگز یک نتیجه طبیعی و دائمی را برای افراد به دنبال نخواهند داشت.

این را می دانید که طبیعی بودن نتیجه کار برای تمامی افراد مراجعه کننده از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد و همچنین ماندگاری دائمی آن که با استفاده از کاشت طبیعی ابرو می توانید به نتیجه دلخواه خود برسید ، همچنین برای بازدید از نمونه کار های کاشت ابرو طبیعی و همچنین نظر افرادی که کاشت ابرو را در کلینیک مورد انتخاب شما انجام داده اند می توانید به کلینیک . یا پیج اینستاگرام مراجعه فرمایید ، اگر بخواهیم اصولی تر به مبحث کاشت ابرو طبیعی بپردازیم باید با دقت و عمق بیشتری به مباحث ریخت شناسی و فیزیولوژی ابرو ها بپردازیم. از مواردی که در کاشت ابرو ها بسیار مهم می‌ باشد کاشت مو متناسب با خواب ابرو می‌ باشد به این دلیل که هر بخش از ابرو خواب منحصر به فرد خود را دارد.

افراد مناسب کاشت ابرو

مهم ترین ویژگی کاشت ابرو

در ادامه شما را با مهم ترین ویژگی های کاشت ابرو دائمی آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید .

 خواب و رویش ابرو : به طور کلی ابرو ها به سه بخش اصلی سر ، تنه و دم تقسیم می شوند که هر یک از ان ها خواب ابرو و رشد متفاوتی را دارند .

سر ابرو: به طور کلی سر ابرو ها یکی از درونی ترین قسمت ابرو نسبت به صورت می باشد که اندازه آن حدود 5 الی 7 میلی متر می باشد ، همچنین رشد موها در این نواحی به سمت بالا می باشد و از نظر رنگی نیز کمی روشن تر از دیگر قسمت های ابرو می باشد ، برخی از افراد مراجعه کننده به پر کردن بیش از حد این ناحیه گرایش ندارند.

دم ابرو: از بخش هایی که ابرم ها از تنه خم می شوند و تا انتها شامل آن می شود دم ابرو می باشد که طول آن ها به دو سانتی نیز می رسد که کم تراکم ترین نواحی ابرو می باشد و تار های مو در این نواحی نازک تر می باشند ، همچنین رشد موهای این نواحی معمولا  افقی می باشد و با افزایش سن نیز کم پشت تر می شوند .

رشد موهای ابرو و زاویه آن : به طور کلی زاویه رشد موهای سر و ابرو حدود 45 درجه با هم تفاوت دارند که همین امر موجب می‌ شود که مو های ابرو روی پوست افراد بخوابند برخلاف موهای سر که به صورت عمودی نسبت به موی سر رشد می‌ کنند به همین دلیل موهایی که برای پیوند ابرو برداشته می‌ شود بیشتر از نواحی پشت گوش فرد گرفته می‌ شود که خواب مشابه موهای ابرو داشته باشد و از موارد بسیار مهم که نیازمند تجربه و تخصص بالاست زاویه‌ ای است که فولیکول را وارد پوست می‌ کنند.‌

تفاوت گرافت های مو : به طور کلی بخش‌ های فولیکولی که از نواحی سر فرد مراجعه کننده برداشته می‌ شوند ممکن است که شامل چند تار مو باشند به این دلیل که بیشتر فولیکول‌ های سر شامل دسته‌ های دوتایی سه تایی و حتی چهار تایی مو می‌ شوند و این در حالی است که موهای ابرو به صورت تار به تار و تکی می‌ باشند پس باید توجه داشت که اگر هر واحد فولیکولی از یک تار مو بیشتر داشت زیر میکروسکوپ به قسمت‌ های تک تار مویی بخش بندی شود.

روش های کاشت ابرو :

روش های مختلفی برای کاشت ابرو وجود دارد که پزشکان امروزه از آن استفاده می کنند. یکی از عواملی که نشان می دهد متد درمانی در کاشت ابرو مناسب بوده، کاشت ابرو بعد از یک سال است.  با توجه به توصیه کلینیک زیبایی ترجیح می دهیم که از کاشت ابرو به روش FUT برای کاشت ابرو استفاده کنیم. دلیل مهم و اصلی نزدیک بودن به حالت طبیعی ابرو است. این روش در کاشت مو هم استفاده می شود، چرا که کاشت با فلپ باعث رشد طبیعی مو می شود و کاشت به صورت دونه ای حالت مسواکی می گیرد و امکان حالت دادن مو به صورت طبیعی بسیار دشوار خواهد شد. برای کاشت ابرو معمولا از روش هایFUE ،FUT و SUT استفاده می گردد.

کاشت ابرو به روش FUT

روش FUT یا همان روش برداشت نواری اولین روش کاشت موی مدرن است. این روش هنوز هم برای کاشت موی طبیعی به شکل رایجی استفاده می گردد. به مرور زمان به دلیل تهاجمی بودن این تکنیک پژو هشگران و متخصصان این حوزه روش استخراج واحد های فولیکولی مو را ابداع کردند که در دنیای امروز با نام FUE و در ایران با نام FIT شناخته می شود. در روش FUT ابتدا روی پوست سر برشی ایجاد کرده، نواری از پوست برداشت شده و جای زخم را بخیه می‌زنند.

کاشت ابرو به روش FIT

در روش FIT، واحدهای فولیکولی به شکل دانه دانه از سر خارج می‌شود و به این ترتیب خبری از زخم، خونریزی و بخیه نیست. کاشت مو هردوی این روش‌ها موثر و پرکاربردند؛ ولی برای کاشت ابرو، امروزه بیشتر از روش FIT و سایر روش های برپایه آن استفاده می گردد.

کاشت ابرو به روش SUT

روش هایی مانندSUT و سایر روش های ترکیبی جدید جزء زیرمجموعه های روش FIT محسوب می‌شوند.

 کاشت ابرو چه عوارضی دارد ؟

تورم: پس از جراحی، ممکن است در منطقه کاشت ابرو تورم ایجاد شود که کاهش می‌یابد.

احساس درد و حساسیت: برخی افراد ممکن است پس از کاشت ابرو احساس درد، تحریک یا حساسیت در منطقه کاشت را تجربه کنند. این عارضه معمولاً به‌طور موقت است و به تدریج بهبود می‌یابد.

خارش: برخی از افراد ممکن است بعد از کاشت ابرو خارش در منطقه کاشت را تجربه کنند. این مسئله نیازمند توجه و مراقبت می‌باشد و ممکن است نیاز به مصرف داروهای ضدحساسیتی داشته باشد.

عفونت: در صورت عدم رعایت بهداشت و مراقبت مناسب، خطر عفونت در منطقه کاشت ابرو وجود دارد. استفاده از ضدعفونی‌کننده‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی پس از جراحی مهم است.

 عوارض جانبی داروها: مصرف برخی داروها مانند ضدالتهاب‌ها و ضدبیوتیک‌ها پس از کاشت ابرو ممکن است عوارض جانبی ناخوشایندی را ایجاد کند.

نارسایی پیوند: در موارد نادر، ممکن است پیوند ابرو کاشته شده عدم پیوند داشته باشد و نتایج دلخواه را ندهد. در این صورت، نیاز به رفع مشکل و دوباره کاشت ابرو وجود دارد.

کلام آخر 

از این که ما را تا آخر مقاله کاشت طبیعی ابرو همراهی کردید از شما سپاس گزاریم ، همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما نیز در میان بگذارید .

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان (کلیک کنید)