تزریق ژل به پیشانی در کرج

ما در این مقاله سعی داریم شما را با تزریق ژل به پیشانی در کرج آشنا کنیم. چروک های پیشانی از خط هایی هستند که در چهره مشخص هستند. چین و چروک های پیشانی و اطراف چشم ها فرد را عصبانی نشان می دهد. این خط ها به خاطر انقباض ماهیچه های پیشانی هنگام بالا رفتن ابروهای به وجود می آید. برای آشنا شدن با تزریق ژل به پیشانی در کرج با ما همراه باشید.

 

دلایل ایجاد چین و چروک در قسمت پیشانی چیست؟

دلایل متعددی در ایجاد چین و چروک پیشانی و در نتیجه روی آوردن به تزریق ژل پیشانی دارد که یکی از مهمترین آن ها افزایش سن می باشد. افزایش سن موجب کاهش کلاژن بدن شده و این امر در آبرسانی به منافذ پوست نقشه تاثیرگذاری دارد. البته این امر نمی تواند دلیل اصلی این عارضه باشد و عوامل دیگری نیز موثرند یکی از این عوامل اضطراب خستگی و عدم خواب کافی می باشد. اضطراب شدید باعث می‌شود تا سیستم ایمنی بدن دچار اختلال شده و در نتیجه سیستم آبرسانی پوست مختل شود. یکی دیگر از عواملی که نقش مهمی در ایجاد چین و چروک در قسمت پیشانی دارد مصرف بیش از اندازه دخانیات است مصرف بی رویه دخانیات موجب خشکی پوست و در نتیجه افزایش تعداد چروک های پیشانی می شود که ثابت اشعه فرابنفش خورشید نیز از دیگر عوامل چین و چروک پوست بوده و موجب می‌شود سلول‌های آبرسان پوست خیلی زود از بین بروند. توصیه می‌شود به مقدار کافی در روز آب بنوشید این کار باعث می‌شود تا آب بدن کاهش نیابد و منجر به ایجاد چروک در پوست نشود. یکی از عواملی که بسیاری از پزشکان بر روی آن نقطه نظر دارند و اخم کردن مداوم و خط انداختن عمدی بر روی پیشانی است این امر موجب انقباض ماهیچه های صورت و در نتیجه از بین رفتن سلول‌های آن می‌شود.

دلایل ایجاد چین و چروک در قسمت پیشانی چیست؟

آشنایی با نحوه تزریق ژل به پیشانی در کرج

برای این کار ابتدا پزشک جنس پوست شما را بررسی و مناطقی را که نیاز به ژل دارد را تعیین می کند. این عمل تحت بیهوشی نبوده و تنها قسمتی از پیشانی که نیاز به تزریق دارد توسط  پزشک بی حسی موضعی می شود. برای بی حس کردن ناحیه پیشانی پزشک بسته به تشخیص خود یکی از سه روش مالیدن پماد بی حسی تزریق ماده بی حسی قرار دادن کمپرس یخ را انتخاب می‌کند سپس پزشکی کسب می‌کند تا قسمت مورد نظر بی حس شود تا فرایند تزریق ژل را آغاز کند میزان تزریق بی حسی بسیار مهم است و نباید بیش از حد نیاز به پوست وارد شود. در این مرحله پزشک به وسیله سرنگ مخصوص که دارای سوزن های ظریف است محل‌های از پیش تعیین شده را انتخاب و ژل را به آن تزریق می‌کند. این کار نیاز به دقت و سرعت عمل مناسبی دارد چراکه اگر سوزن ها برای مدت زمان زیادی داخل منافذ پوست بمانند موجب التهاب و آسیب پوست می‌شوند تزریق صحیح و زاویه مناسب یکی دیگر از نکاتی است که پزشک در این مرحله به آن توجه می کند زاویه سوزن ها هرگز نباید به طور غیر استاندارد باشد و پزشک موظف است با نهایت دقت و ظرافت این کار را انجام دهد.

تفاوت تزریق ژل پیشانی با بوتاکس :

بسیاری از افراد عمل تزریق ژل را با بوتاکس یکسان می دانند اما این دو روش با یکدیگر تفاوت داشته که در ادامه به آن می پردازیم. ژل تزریق برای پر کردن منافذ پوست و فضاهای خالی و فرورفتگی های آن می باشد. از این روش زمانی استفاده می شود که میزان فرورفتگی های بسیار عمیق باشد عمل بوتاکس جوابگوی آن نباشد متاسفانه برخی از افراد از این مسئله آگاه نبوده و از همه بدتر پزشک معالج نیز به دلیل نداشتن تجربه کافی روش اشتباهی را انتخاب می کند. از این رو توصیه می شود حتماً نزد یک پزشک بروید تا با تجویز روش درست بهترین نتیجه را کسب کنید. بوتاکس زمانی انجام می‌شود که میزان چین و چروک های پوست عمیق نباشند تزریق بوتاکس باعث می شود تا از حرکت ماهیچه های صورت جلوگیری شده و عضلات پیشانی هنگام اخم کردن و تغییر حالت صورت کمتر حرکت کند اما اگر میزان خطوط پیشانی همانطور که گفتیم عمیق باشند باید از روش تزریق ژل استفاده شود.

تزریق ژل به پیشانی چه مزایایی دارد ؟

تزریق ژل پیشانی مزایای بی نظیری دارد که این روش درمانی را تبدیل به یک روش ایده‌آل کرده است. هدف از تزریق ژل درمان قطعی چین و چروک پوست می باشد از مزایای این روش می‌توان به افزایش تولید کلاژن اشاره کرد. هنگامی که سن افزایش پیدا می کند میزان تولید کلاژن نیز کاهش می‌یابد تولید کلاژن موجب افزایش حجم پیشانی و در نتیجه رفع چین و چروک آن می‌شود. یکی دیگر از مزایای بی نظیر تزریق ژل ماندگاری بالای آن است بسیاری از روش‌های درمانی موقتی بوده و این امر موجب شکایت بیماران شده است اما تزریق ژل به دلیل ماندگاری بالای خود توانسته رضایت بیماران را جلب کند. از دیگر مزایای این روش می توان به افزایش حجم پیشانی تغییر ابعاد صورت و پیشانی افزایش زیبایی و طراوت پوست رفع قطعی چین و چروک های پیشانی طبیعی جلوه دادن پیشانی پس از تزریق ژل رفع خطوط اخم و جوانی صورت اشاره کرد. البته به شرط این نتایج حاصل می‌شود که تزریق ژل توسط یک پزشک با تجربه انجام شود متاسفانه برخی از افراد با مراجعه به پزشکان بی تجربه نتیجه‌های بر عکس گرفتن و مجبور شدند برای رفع نواقص پیش آمده چندین برابر هزینه کند از این رو قبل از مراجعه به پزشک از سوابق و مهارت‌های آن اطلاع کسب کنید.

برای آشنا شدن با سریع ترین راه برای جوان سازی پوست به سایت مربوطه مراجعه کنید.

چه کسانی می توانند از روش تزریق ژل به پیشانی استفاده کنند؟

افراد زیادی هستند که می توانند از این روش درمانی جهت رفع چین و چروک پوست خود استفاده کنند اما باید این فرآیند با تایید پزشک صورت گیرد تا خطری سلامت انسان را تهدید نکند به خاطر همین پزشکان توصیه می کنند که فقط افرادی که دارای خطوط عمیق هستند از این روش درمانی استفاده کنند. البته بدان معنا نیست که سایر افراد حق انجام این کار را ندارد بلکه این تنها یک توصیه پزشکی از همچنین افرادی که دارای ابروهای افتاده یا پلک های آویزان دارند مستعد انجام این کار می باشند. به گونه‌ای که اگر از کرم ها و سایر روشهای جوان سازی پوست استفاده شود ممکن است افتادگی پلک ها و ابروها بیشتر نمایان شوند از این رو درمان چین و چروک به روش تزریق ژل بهترین گزینه برای چنین افرادی است تا بدون آنکه ابروها و پلک های آنها افتاده تر دیده شوند چین و چروک پیشانی از بین برود.

 چه کسانی نباید از روش تزریق ژل به پیشانی استفاده کنند؟

متاسفانه برخی از افراد علیرغم داشتن چین و چروک های زیاد نمی توانند از روش‌های درمانی کلینیکال نظیر تزریق ژل بهره مند شود. برای مثال افرادی که از بیماری‌های دستگاه ایمنی بدن مانند دیابت رنج می برند امکان درمان چین و چروک از طریق تزریق ژل برای آن ها فراهم نیست همچنین افرادی که ترکیبات ژل های تزریقی حساسیت دارند هرگز نباید از این روش درمانی استفاده کنند چرا که ممکن است این حساسیت ها به مرور زمان ها شوند و سلامت افراد را به خطر بیندازد از دیگر افرادی که نباید از این روش درمانی استفاده کنند زنان باردار و شیرده هستند.  افراد باید تا پس از دوران زایمان و گذشته حداقل چند ماه از دوره شیوه‌های خود صبر کنند و سپس اقدام به درمان چین و چروک پوست خود کند همچنین افرادی که از عفونت های باکتریایی پوستی و تبخال رنج می‌برند نباید این روش درمانی را برای رفع چروک های پوستی خود انتخاب کند. برخی از پزشکان توصیه می کنند که هرگز نوجوانان زیر ۱۸ سال از این روش درمانی استفاده نکند و اجازه دهند تا کمی از سن رشد آنها بگذرد زیرا در برخی از مواقع پس از اتمام دوران بلوغ مکانیزم بدن تغییر و چین و چروک های پوستی از بین می رود.

 

آشنایی با نحوه تزریق ژل به پیشانی در کرج 

 

عوارض تزریق ژل پیشانی

روش تزریق ژل اگر به درستی انجام نگیرد موجب بروز عوارض شدید و آسیب های جبران ناپذیر خواهد شد. یکی از مهمترین عوارض این روش عفونت می باشد به گونه ای که اگر سوزن ها با زاویه مناسب وارد بافت پوست نشوند ممکن است موجب عفونت شدید پوست شوند همچنین در برخی از موارد مشاهده شده است که میزان ژل تزریق شده به پوست بیش از حد نیاز بوده و موجب برجسته شدن پیشانی شده است به گونه ای که به جای رفع چین و چروک پوست برجستگی زشتی در قسمت پیشانی ایجاد شده از دیگر عوارض این روش می‌توان به خونریزی شدید پس از تزریق ژل در برخی از موارد اشاره کرد. همچنین عوارضی نظیر ایجاد اسکار و نامتقارن جلوه دادن پیشانی در برخی از موارد مشاهده می شود توجه داشته باشید که این عوارض زمانی رخ می دهند که عمل تزریق ژل به درستی انجام نشود از این رو در انتخاب یک پزشک مناسب نهایت دقت را داشته باشید تا با چنین مشکلاتی مواجه نشوید.

میزان ماندگاری ژل های تزریقی چقدر است ؟

ماندگاری تزریق ژل پیشانی بستگی به جنس و نوع ژل دارد به طور مثال ژل اسید هیالورونیک تقریباً ۴ الی شش ماه ماندگاری دارد که نیاز به چندین دوره ترمیم دارد توجه داشته باشید زمان این روش به طور قطعی نتیجه بخش خواهد بود که دوره های ترمیمی به طور منظم طی شوند و پزشک ربا تزریق بهترین ژل های تزریقی اقدام به درمان قطعی چین و چروک صورت کند معمولاً جلسات درمانی حدود ۳۰ الی ۴۵ دقیقه طول خواهد کشید. هرگز به کلینیک هایی که وعده زمان‌های ۵ الی ۱۰ دقیقه می دهند اعتماد نکنید چرا که فقط ۱۵ دقیقه طول می کشد تا بی حسی های موضعی اثر کند انتظار نداشته باشید پس از یک جلسه درمان بهترین نتیجه ها را کسب کنید البته بعد از انجام اولین دوره درمان این نتایج را به وضوح خواهید دید اما برای تثبیت این ژل ها باید صبر داشته باشید و جلسات ترمیمی را به طور منظم طی کنید.

مراقبت های قبل از تزریق ژل

در صورتی که شما نیز قصد دارید به پیشانی خود ژل تزریق کنید بهتر است نکاتی را قبل از انجام این کار رعایت کنید. توجه به این نکات باعث می‌ شود که کیفیت نتیجه نهایی بهتر و احتمال بروز عوارض به کم ترین مقدار ممکن برسد. در این قسمت برخی از مهم‌ ترین اقدامات قبل از تزریق ژل آورده شده است:

  • اگر دیابت، فشار خون یا اختلالات عصبی دارید یا داروهای خاصی مصرف می ‌کنید، آن را به پزشک خود اطلاع دهید.
  •  یک هفته قبل از تزریق از مصرف قرص‌ های ضد انعقادی و رقیق کننده خون مانند آسپرین ایبوپروفن و مکمل‌های گیاهی و… را قطع کنید.
  • یک ماه قبل از تزریق ژل از مصرف سیگار و دخانیات خودداری کنید.
  • حدود یک روز قبل از تزریق ژل به هیچ عنوان مشروبات الکلی مصرف نکنید.
  • روز قبل از تزریق از موبر موچین و لیزر موهای زائد استفاده نکنید.

مراقبت های پس از تزریق ژل :

پس از تزریق ژل پیشانی حتماً به توصیه های پزشک خود عمل کرد و داروها تجویز شده را به طور منظم مصرف کنید در غیر این صورت ممکن است پوست شما دچار قرمزی و کبودی شود. استفاده از کرم ضد آفتاب و پمادهای تجویز شده پزشک را فراموش نکنید استفاده از  این کرم ها باعث می‌شود تا پوست شما در برابر اشعات نور خورشید محافظت شود توجه داشته باشید که نباید برای مدتی به پیشانی خود دست زده و به آن فشار وارد کنید. توصیه می شود برای مدتی هرگز خم نشوید تا فشار شما بر روی پیشانی نیفتد.

هزینه تزریق ژل به پیشانی :

معمولاً بسته به نوع خدماتی که در کلینیک ارائه می شود هزینه ها متغیر هستند. این خدمات شامل نوع ژل میزان ژل و حجم چین و چروک های پیشانی می‌شود که هر کدام هزینه متغیری دارند به گونه‌ای که قیمت هر سی سی ژل ژوویدرم از ۴۰۰ هزار تومان شروع می‌شود و تا دو میلیون تومان و بیشتر هم در بازار وجود دارد با یک حساب سرانگشتی می‌توان گفت که هر جلسه ممکن است تقریباً ۲ الی ۳ میلیون تومان هزینه در بر داشته باشد البته هزینه دقیق تنها پس از معاینه دقیق شما و با توجه به شرایط مختلف نظیر کیفیت ژل و کمبود این ژل ها در کشور مشخص می گردد.

چروک های پیشانی از خطوطی هستند که در چهره بسیار مشخص هستند. چین و چروک های پیشانی و اطراف چشم ها فرد را عصبانی نشان می‌دهند. این خطوط به خاطر انقباض ماهیچه های پیشانی حین بالا بردن ابروها به وجود می آیند معمولاً تزریق ژل با هدف صاف کردن تمام خطوط انجام می شود ولی در بعضی آقایان زیادی به نظر نمی رسد که پیشانی کاملا صاف داشته باشند به همین علت کاهش خطوط پیشانی هدف قرار می‌گیرد تا فرد چهره جوان تری به دست بیاورند خانم ها اما از این نظر مشکلی ندارند و پس از تزریق ژل بسیار خوب به نظر می رسند. تزریق ژل پیشانی می تواند خطوط اخم هایی که در اثر متمرکز شدن فرد بر روی یک چیز یا نگاه با چشم نیمه باز به وجود می‌آید را نیز کاهش دهد. با بالا رفتن سن و انقباض مداوم ماهیچه های دو ابرو یک یا دو خط در این ناحیه به وجود می‌آید که چهره را عبوس و گرفته نشان می‌دهد.

عوارض تزریق ژل پیشانی 

چطور می توان بهترین کلینیک تزریق ژل را شناخت؟

معمولاً افرادی که قصد تزریق ژل را دارند، برای پیدا کردن مراکز معتبر به سراغ کلان شهرها می‌ روند. چرا که مردم به این باور رسیده اند که همیشه بهترین تجهیزات و امکانات در اختیار پایتخت و کلانشهرها است. به یاد داشته باشید که تنها این نکته نمی ‌تواند کیفیت بالای خدمات پزشکی را تضمین کند. بلکه شما باید نکات دیگری را نیز در این خصوص در نظر داشته باشید. در این قسمت مهم ترین معیارها جهت انتخاب بهترین کلینیک برای تزریق ژل پیشانی آورده شده است:

  • اعتبار کلینیک: یکی از اولین نکاتی که باید در انتخاب کلینیک تزریق ژل در نظر داشته باشید، اعتبار آن مجموعه است. کلینیک باید مجوزهای مربوطه را از وزارت بهداشت و درمان داشته به صورت کاملاً قانونی فعالیت کند. حضور بهترین کادر درمان تزریق ژل نیز می ‌تواند باعث افزایش اعتبار یک کلینیک شود. همچنین درصد رضایت بیماران نیز باعث افزایش اعتبار آن مجموعه در بین عموم می ‌شود. بدین ترتیب لازم است در رابطه با کلینیک مورد نظر خود تحقیق کنید.
  • ارائه خدمات مشاوره: مسلماً بهترین کلینیک‌ های تزریق ژل بهترین خدمات مشاوره را توسط بهترین پزشکان به مشتریان ارائه می‌دهند. جلسات مشاوره قبل از درمان، جهت ارائه برنامه درمانی، چگونگی روند درمان، توصیه‌ های لازم قبل و بعد از آن به مشتریان بیان می ‌شود.
  • برخورداری از جدیدترین تکنولوژی‌های روز دنیا: در حقیقت، بهترین کلینیک‌های پزشکی از به روزترین و پیشرفته ‌ترین دستگاه ‌های پزشکی برای بیماران خود استفاده می ‌کنند. با توجه به این که تزریق ژل با استفاده از دستگاه ‌های متنوع و پیشرفته ‌ای انجام می‌ شود، باید کلینیک مربوطه از جدید ترین این امکانات برخوردار باشد.
  • حضور بهترین دکتر تزریق ژل: یکی از مهم ترین معیارهایی که برای شناخت بهترین کلینیک‌ ها در نظر گرفته می ‌شود، حضور بهترین متخصص تزریق ژل است. در صورتی که پزشک مربوطه از تخصص، مهارت و تجربه کافی در این زمینه برخوردار باشد، کیفیت خدمات بالا بوده و احتمال بروز عوارض به کم ترین مقدار ممکن می ‌رسد.

کلام آخر

قبل از انجام تزریق ژل به پیشانی از افراد با تجربه کمک بخواهید و با آگاهی دست به انجام این کار بزنید. ممنون از اینکه تا ادامه مقاله تزریق ژل به پیشانی در کرج همراه ما بودید. نظرات  و پیشنهادات خود را با ما درباره تزریق ژل به پیشانی در کرج در میان بگذارید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان (کلیک کنید)