بلفاروپلاستی با لیزر

ما در این مقاله سعی داریم شما را با بلفاروپلاستی با لیزر آشنا کنیم. چشم ها یکی از عضو هایی است که باعث زیبایی صورت و چهره افراد می شود. با پیر شدن چشم ها زیبایی صورت از بین می رود و باعث می شود سن شما بیشتر نشان داده شود. بسیاری از افراد از این بابت رنج می برند و به دنبال راهی برای زیباتر شدن چشم های خود می گردند که یکی از این راه بلفاروپلاستی با لیزر است. بلفاروپلاستی با لیزر یکی از روش های جدید و پیشرفته است که باعث محبوبیت در بین افراد شده است. در ادامه برای آشنا شدن با بلفاروپلاستی با لیزر با ما همراه باشید.

جراحی بلفاروپلاستی با لیزر چیست ؟

بلفاروپلاستی یا جراحی پلک با لیزر نوعی جراحی زیبایی است که در دسته جراحی های غیر تهاجمی قرار می گیرد. افراد می توانند بدون استرس عوارض بیهوشی و خطرات در اثر عمل های تهاجمی با مشکل افتادگی پلک مقابله کنند و چهره ای زیباتر و جوان تری داشته باشند. پزشک متخصص بافت اضافی پلک بالا و پایین را با استفاده از دستگاه بلفاروپلاستی مخصوص برمی دارد. در بلفاروپلاستی، انرژی CO2 برای برداشتن بافت چربی انباشته شده روی و زیر چشم انجام می شود. کیسه و حالت افتادگی بدون نیاز به بریدگی و بخیه از بین می رود.افراد مناسب برای کاشت ابرو چه کسانی هستند ؟

کاربردهای بلفاروپلاستی با لیزر

بلفاروپلاستی با لیزر کاربرد هایی دارد که در ادامه به آن می پردازیم :

درمان افتادگی پلک :

پلک های بالایی به خاطر وجود سلول های چربی در پلک یا تجمع چربی در آن کمی متورم می شوند و پوست به سمت بالا کشیده می شود و مژه ها کشیده می شوند که در آخر باعث می شود پلک های بالایی کمی برجسته تر به نظر برسند. افتادگی پلک باعث می شود فرد خسته و ناراحت به نظر برسد و حتی می تواند باعث مشکلات بینایی در افراد شود.

درمان تورم پلک پایین :

جراحی و درمان پلک پایین می تواند روش های متفاوتی داشته باشد، حتی می توان از تیغ جراحی استفاده کرد، اما بریدن پوست زیر مژه کمی سخت و دردناک است و دوره نقاهت را طولانی می کند. کیسه های زیر چشم به دلیل بیشتر شدن سن به وجود می آید و بلفاروپلاستی با لیزر یک روش ایمن و مناسب برای درمان آن است.

حل مشکلات چشم بادامی :

در شرق آسیا بیشتر مردم چشم های کوچک و کشیده ای دارند که به آن ها چشم بادامی می گویند. برای درمان این نوع فرم چشم که در شرق آسیا بیشتر دیده می شود، می توان از جراحی پلک با لیزر استفاده کرد.

از بین رفتن چین و چروک زیر چشم :

با بالا رفتن سن افراد زیر چشم چین و چروک هایی به وجود می آید که به کمک بلفاروپلاستی لیزر می توان پوست زیر چشم را از بین برد و چین و چروک های آن را برطرف کرد. بلفاروپلاستی با لیزر را می توان تنها در چند دقیقه انجام داد یا حتی می توان یک شبه در مرکز درمانی تحت درمان قرار گرفت، اما باید با لیزر پلک راحت باشید زیرا اگر متخصص خود را با دقت انتخاب کنید اگر این کار را انجام دهید موفق می شوید.

چه افرادی برای جراحی بلفاروپلاستی مناسب هستند ؟

درمان افتادگی پلک با لیزر به خاطر نیاز نداشتن به بیهوشی، بخیه و برش محدودیت خاصی ندارد. همه افراد که در سلامت جسمی و روحی هستند می توانند از این روش استفاده کنند. در ادامه با کاندیدای مناسب برای جراحی بلفاروپلاستی با لیزر آشنا می شوید :

 • وجود نداشتن هر گونه زخم، عفونت در ناحیه اطراف چشم
 • عدم بارداری در زنان
 • داشتن 35 سال سن
 • مبتلا نبودن به بیماری‌های پوستی و خود ایمنی بدن
 • استفاده نکردن از سیگار و مشروبات الکلی
 • داشتن انتظارات واقع‌بینانه از نتیجه حاصل از کار

چه افرادی برای جراحی بلفاروپلاستی مناسب هستند ؟

ماندگاری بلفاروپلاستی با لیزر :

ماندگاری این جراحی به عوامل متفاوتی مانند سبک زندگی فردی، عوامل وراثتی و میزان مراقبت های فرد بعد از جراحی بستگی دارد. اما به طور میانگین، ماندگاری جراحی پلک با لیزر  10 سال است. روش های زیادی برای از بین رفتن افتادگی پلک وجود دارد که هیچ کدام نیازی به جراحی ندارند اما همانطور که می دانید این روش ها همگی موقتی هستند و باید بعد از مدتی تکرار شوند. افتادگی پلک افرادی که فقط یک بار می خواهند برای درمان افتادگی پلک وقت بگذارند و از جراحی می ترسند از این روش استفاده می کنند.

بلفاروپلاستی با لیزر چگونه انجام می شود ؟

بلفاروپلاستی با لیزر گزینه خوبی برای کسانی است که به این روش زیبایی نیاز دارند تا عوارض جراحی پلک را از بین ببرد و دوره نقاهت را کاهش دهد. نحوه بلفاروپلاستی با لیزر به این گونه است که برای جلوگیری از درد از بی حسی استفاده می کنند تا شما احساس درد نداشته باشید، برش های ریزی در ناحیه مورد نظر ایجاد می کنند تا بتوانند بلفاروپلاستی را انجام دهند، بعد از برش ضایعات چربی را خارج می کنند و پوست های اضافه را بر می دارند، بعد از خارج کردن و برداشتن پوست های اضافه با کمک لیزر به جای استفاده کردن از بخیه زخم ها را می بندند. بعد از تمام شدن این مراحل ها بلفاروپلاستی لیزر تمام می شود و افراد می توانند به فعالیت های خود ادامه دهند.

مزایای بلفاروپلاستی با لیزر

بلفاروپلاستی مزایایی دارد که در ادامه با آن ها آشنا می شوید :

 • بدون اسکار و جای زخم بعد از بهبودی کامل
 • از بین رفتن مشکل چشم بادامی ها
 • غیر تهاجمی بودن
 • امکان از بین رفتن خطوط ریز و چین و چروک‌های اطراف چشم
 • نیاز نداشتن به بیهوشی
 • درمان افتادگی پلک بالا
 • نیاز نداشتن به برش، بخیه و زخم
 • درمان تورم پلک پایین
 • نیاز نداشتن به دوره نقاهت سخت و طولانی مدت

دلیل افتادگی پلک چیست ؟

دلیل افتادگی پلک می تواند ناشی از پیری طبیعی، آسیب چشم یا بیماری چشم باشد. در بیشتر موارد، دلیل ضعف عضلانی پلک ها یا مشکلات عصبی چشم است. این وضعیت گاهی در بدو تولد وجود دارد و پتوز مادرزادی نامیده می شود. در صورت عدم درمان، پتوز مادرزادی می تواند از رشد طبیعی بینایی جلوگیری کرده و خطر تنبلی چشم را بیشتر کند. در مطالعه ای که در سال 2013 روی 107 کودک مبتلا به افتادگی پلک انجام شد، محققان دریافتند که از هر هفت کودک یک کودک دچار تنبلی چشم می شود.

چگونه می شود افتادگی پلک را تشخیص داد ؟

چشم پزشک با بررسی دقیق پلک ها می تواند افتادگی پلک را تشخیص دهد. می توان این کار را با اندازه گیری اندازه پلک و قدرت عضلانی انجام داد. پزشک دلیل اصلی افتادگی پلک را تعیین می کند و آزمایشات کامپیوتری را برای اندازه گیری میدان دید فرد انجام می دهد.

آیا نتیجه بلفاروپلاستی با لیزر همیشگی است ؟

افتادگی پلک در افراد مسن و حتی گاهی در میانسالی به خاطر شرایط محیطی بسیار شایع است و اولین چیزی که به چشم می خورد این است که چهره یک فرد چقدر زیباست که او را مسن تر از آنچه به نظر می رسد نشان دهد. روش های متفاوتی مانند تزریق برای از بین رفتن این مشکل وجود دارد، اما همانطور که می دانید بیشتر روش ها موقتی هستند و در صورت لزوم نیاز به تکرار دارند. در این میان بلفاروپلاستی صرف نظر از نحوه انجام، راه حلی دائمی برای از بین رفتن افتادگی پلک محسوب می شود. نتیجه این روش اول در بهتر شدن ظاهر زیبایی است.

با از بین بردن پوست و چربی اضافی پلک فوقانی بینایی شما را بهبود می بخشد. نتیجه این عمل زیبایی چه از نظر سلامتی و چه از نظر زیبایی پس از مدت کوتاهی دیده می شود و بیشتر سال ها و برای همیشه ماندگاری دارد. این نتیجه ماندگار بلفاروپلاستی از مزایای این عمل زیبایی محسوب می شود که سالانه افراد زیادی را به انجام آن سوق می دهد. بلفاروپلاستی با لیزر به غیر از دوام، خطرات کم و موفقیت بالایی دارد.  مهارت کارشناس در انجام کار در کیفیت نتیجه نهایی تاثیرگذار است.

اقدامات قبل از جراحی پلک با لیزر :

برای این که از خطرات و عوارض جراحی کم کنید باید مراقبت هایی را انجام دهید. مصرف سیگار و دخانیات و نوشیدن الکل، از 2 هفته قبل از جراحی پلک باید متوقف شود زیرا این موارد می توانند باعث به وجود آمدن  اختلالات تنفسی در هنگام عمل شده و سلامت بیمار را به خطر بی اندازند. از 2 هفته قبل از جراحی پلک مصرف داروهای حاوی آسپرین مانند بروفن، ژلوفن ممنوع است و افراد این عمل جراحی باید از آن استفاده نکنند. قبل از جراحی اگر به داروی خاصی مبتلا هستید یا بیماری خاصی دارید حتما به پزشک اطلاع دهید. در روز جراحی برای پیشگیری از به وجود آمدن آلودگی در جراحی حتما آرایش خود را پاک کنید.اقدامات قبل از جراحی پلک با لیزر :

اقدامات قبل از جراحی بلفاروپلاستی

برای این که نتیجه مناسبی از جراحی خود بگیرید باید مراقبت هایی انجام دهید. در ادامه با مراقبت های بعد از جراحی آشنا می شوید :

 • یکی از پیامدهای جراحی به وجود آمدن کبودی و تورم است که این موضوع به دنبال جراحی پلک اتفاق می افتد که برای کمک به کم شدن و جلوگیری از پیشروی آن می توان از کمپرس یخ استفاده کرد.
 •  بعد از جراحی پلک سر باید به کمک دو بالش کمی بالاتر از حد بدن قرار گیرد تا به این ترتیب از بیشتر شدن تورم و کبودی جلوگیری شود.
 • افراد بعد از جراحی پلک مجاز به دستکاری پلک ها و به طور کلی دست زدن به چشم نیستند.
 • داروهایی که پزشک تجویز می کند باید به درستی و در ساعات معین و تا آخر استفاده شود و از مصرف خودسرانه دارو پرهیز کنید.
 • به نحوه خوابیدن بعد از جراحی پلک باید به خوبی توجه داشت زیرا تا مدتی بعد از جراحی پلک باید به صورت طاقباز خوابیده و باید از خوابیدن به هر حالتی که باعث تماس صورت با بالش شده و باعث به وجود آمدن فشار بر چشم ها می شود دوری کرد.
 • استفاده از عینک آفتابی تا چند وقت بعد از جراحی پلک ضروری است و باید در هنگام بیرون رفتن از منزل حتما از ان استفاده کنید.
 • انجام فعالیت های پر تحرک و فعالیت های سنگین تا چند وقت بعد از جراحی پلک ممنوع است و برای شروع انجام این فعالیت ها باید با پزشک مشورت کنید.
 • استفاده از نوشیدنی های حاوی الکل و استفاده از دخانیات باعث طولانی شدن دوره بهبودی می شود. حداقل تا چند وقت بعد از جراحی باید از استفاده آن ها پرهیز شود.
 • درد احتمالی در اثر جراحی پلک را می توان با استفاده از داروهای مسکن تجویز شده از سمت پزشک را می توان کاهش داد.

جراحی بلفاروپلاستی با لیزر چه عوارضی دارد ؟

جراحی بلفاروپلاستی با لیزر مانند سایر روش های دیگر دارای خطرات و عوارضی است. امکان دارد که بعد از انجام جراحی پلک افراد در اطراف چشم خود قرمزی، کبودی و تورم را مشاهده کنند که این عوارض تا چند روز بعد از جراحی پلک طبیعی است و پس چند روز استراحت بهتر می شود و از بین می رود. مهم ترین عوارض جراحی که در عمل بلفاروپلاستی می توان به آن اشاره کرد جای زخم و بخیه مربوط به آن است که امکان دارد برای بعضی از افراد اتفاق بیفتد.

یکی دیگر از عوارض این جراحی توانایی نداشتن بستن پلک ها است که این مشکل بعد از گذشت چند هفته از جراحی با استفاده مداوم پماد، پانسمان و قطره های چشمی بهتر می شود. خشکی چشم، خارش ناحیه اطراف چشم، آسیب به عضله پلک، ناتوانی در بستن چشم ها و پلک زدن از دیگر عوارض بلفاروپلاستی است.
همه این موارد از عوارض جراحی پلک است که شما می توانید با انتخاب پزشک مناسب و کاربلد از به وقوع پیوستن آن ها جلوگیری کنید و در انتخاب پزشک دقت زیادی داشته باشید.

عوارض عمل بلفاروپلاستی

به دلیل پیچیدگی و ماهیت پیچیده آناتومی پلک، ممکن است پس از جراحی عوارضی برای افراد به وجود می آید که می توان میزان آن ها را با انجام بعضی از نکات مراقبتی کاهش داد. علاوه بر آن انتخاب یک پزشک مهار و با تجربه تاثیر بسیار زیادی در نتیجه جراحی و کاهش عوارض احتمالی به وجود آمده دارد. در ادامه با عوارض بلفاروپلاستی آشنا می شوید :

تورم و کبودی :

کبودی و تورم یکی از رایج ترین عارضه های به وجود آمده بعد از عمل پلک می باشد که تقریبا تمامی افراد مراجعه کننده آن را تجربه کرده اند. برای کاهش شدت آن ها باید از چندین هفته قبل آمادگی پیدا کنید، به عنوان مثال از مصرف دارو های ضد انعقاد خون اجتناب نمایید. داشتن کبودی بیش از حد موجب طولانی شدن دوره بهبودی، ایجاد عفونت و تغییر رنگ پوست خواهد شد. برای کاهش ورم و قرمزی آثار برش ها می توانید از کرم های ویتامین E يا كرم هایی که پزشک معالج تجویز می کند استفاده نمایید. البته لازم به ذکر است که در زمان ماساژ کرم بر روی پلک ها نباید فشار زیادی ایجاد کنید.

باز شدن زخم ها :

در صورتی که از یک پزشک بی تجربه برای انجام عمل بلفاروپلاستی کمک بگیرید ممکن است وی از بخیه های نامناسب استفاده نماید یا به گونه ای بر روی پلک ها بخیه بزند که بعد از باز و بسته کردن پلک باز شوند. به همین علت باید در انتخاب جراح دقت بسیار زیادی کنید. بهتر است پزشکی را انتخاب کنید که در این زمینه تجربه بسیار زیادی داشته باشد. باز شدن بخیه ها می تواند عوارضی همچون عفونت، بدخوابی و ترومای جزئی به همراه داشته باشد. لازم به ذکر است زخم هایی که بر اثر برش لیزر به وجود می آیند، به طور معمولا بعد از گذشت 7 الی 8 روز برطرف خواهند شد.

عدم ایجاد تقارن در پلک ها :

برش های نامتقارن موجب ایجاد ناهنجاری در پلک ها خواهد شد. از همین رو پزشک باید در زمان ایجاد برش ها و بخیه کردن آن ها دقت بسیار زیادی را خرج نماید. لازم است گفته شود که از آن جایی که بعد از جراحی چشم ها کمی تورم و کبودی دارند شما قادر به تشخیص متقارن بودن آن ها نیستید از همین رو بهتر است تا بهبودی کامل صبر کنید و در این امر زود قضاوت نکنید.

اقدامات قبل از جراحی بلفاروپلاستی

کلام آخر

قبل از انجام جراحی بلفاروپلاستی از افراد با تجربه کمک بگیرید و سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را برای جراح انتخاب کنید. برای این که نتیجه مناسبی از این جراحی بگیرید سعی کنید مراقبت ها و دستورات پزشک را به خوبی انجام دهید. برای این که دچار عوارض و خطرات در این جراحی نشوید سعی کنید در انتخاب پزشک بسیار دقت کنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان (کلیک کنید)