جوانسازی پوست صورت با لیزر

زیبایی و طراوت پوست صورت نیاز به مراقبت‌های زیادی دارد. زیبایی پوست صورت با افزایش سن کاهش می‌یابد اما عوامل دیگری نیز در از دست رفتن طراوت پوست تاثیر دارند. عواملی چون استفاده از مشروبات الکلی، سیگار، آلودگی هوا، قرار گرفتن در زیر نور آفتاب، استفاده از لوازم آرایشی بدون کیفیت و … همگی زیبایی پوست صورت شما را تهدید می‌کنند. اما امروزه داشتن پوست زیبا در سنین بالا آرزویی محال نیست و روش‌های زیادی برای جوانسازی پوست صورت با لیزر وجود دارد. روش‌های چون انواع لیزر، تزریق ژل و بوتاکس، میکرونیدلینگ و …. همگی در تلاش‌اند که پوست را جوان، با نشاط و زیبا می‌نمایند. در صورتیکه نیاز به جوانسازی پوست صورت احساس می‌کنید مارا در این مقاله همراهی نمایید.

جوانسازی پوست صورت چیست؟

در روش جوانسازی پوست صورت با لیزر، اشعه لیزر با تحریک فیبروپلاست‌ها توسط گرما آنها را وادار به ساخت کلاژن‌ها می‌کند. کلاژن‌های تولید شده همگی باعث از بین رفتن چین و چروک پوست می‌شوند. کلاژن‌های ساخته شده علاوه بر از بین بردن چین و چروک‌های پوستی و با نشاط کردن پوست، پوست‌های مرده را نیز دفع می‌نماید و پوست جدید ایجاد شده حتما طراوت بیشتری خواهد داشت. عملکرد انواع لیزر به دو صورت انجام می‌گیرد سطحی و عمیق. لیزهایی که به صورت سطحی روی پوست تاثیر می‌گذارند باعث از بین رفتن پوست‌های مرده و کک و مک‌های سطحی پوست شده و کمی پوست را روشن‌تر می‌کند.

اما در صورتی که چین و چروک‌های عمیقی روی پوست شما ایجاد شده است باید از طریق لیزرهای عمیق به درمان آنها بپردازید. استفاده از لیزر برای افرادی که هنوز چین و چروک‌های پوستشان عمیق نشده است و یا لک‌های عمیقی ندارند بیشتر توصیه می‌شود. چون لیزر نه تنها باعث بهبود در پوست آنها خواهد شد بلکه روند پیر شدن پوست آنها را نیز به تعویق می‌اندازد.

جوانسازی پوست صورت چیست؟

چه عواملی باعث ایجاد چین و چروک بر روی پوست می شوند؟

به طور طبیعی و با افزایش سن، پوست پیر شده و چین و چروک و خطوط مختلفی بر روی آن ظاهر می شود. اما برخی از عوامل دیگر نیز سرعت پیری پوست را افزایش می دهند. شما می توانید با شناخت این عوامل از ایجاد چین و چروک بر روی پوست صورت، تا حد زیادی جلوگیری کنید.

 • عوامل ارثی و ژنتیکی
 • مصرف دخانیات و الکل و فرآورده های الکلی
 • قرار گیری مداوم و طولانی مدت در معرض نور خورشید
 • آلودگی های محیطی
 • قرار گیری در محیط ها و شرایط استرس زا
 • خواب ناکافی
 • استفاده از شوینده ها و مواد آرایشی نامناسب

انواع لیزر برای زیبا سازی پوست

امروزه 3 نوع دستگاه لیزر برای جوانسازی پوست صورت با لیزر در دنیا وجود دارد که به صورت مختصر به تشریح آنها خواهیم پرداخت. شما نیز با توجه به شرایط پوستتان و رنگ آن می‌توانید بهترین گزینه را برای خود انتخاب نمایید.
لیزر دی اکسید کربن (CO2)
این نوع لیزر کاربردها و اثر بخشی بیشتری نسبت به دو نوع دیگر دارد و به همین دلیل بیشتر توجه‌ها به این دستگاه منعطف شده است. نحوه عمکرد این لیزر به این شکل است که اشعه لیزر در این دستگاه به هزاران پیکسل تبدیل می‌شوند. این پیکسل‌ها با نفوذ به عمق پوست به فیبروپلاست‌ها تلنگری وارد می‌کند و آن را وادار به کلاژن سازی می‌کند. کلاژن‌های قدیمی در این روش کوچک می‌شوند و جای خود را به کلاژن‌های تولید شده‌ی جدید می‌دهند.

 • لیزر اربیوم
 • این نوع لیزر کمتر از لیزر (CO2) مورد استفاده قرار می‌گیرد. این لیزر را برای افرادی با پوست‌های تیره مناسب می‌دانند.
 • لیزر N-lite
 • از قدیمی‌ترین انواع لیزر است و برای از بین بردن عیب‌های سطحی و جزئی مناسب‌تر است. از طرفی درمان با این لیزر هزینه کمتری دارد.

مزایا جوانسازی پوست صورت با لیزر

 • جوانسازی پوست صورت با لیزر مزایای زیادی دارد که از مهمترین مزایا جوانسازی پوست می‌توان به موارد زیر اشاره نمود.
 • درد کم آن و در بعضی افراد نداشتن درد هنگام انجام جوانسازی پوست صورت با لیزر
 • درمان آن در طول 1 تا 2 هفته
 • بازگشت به زندگی عادی، روز بعد از انجام لیزر
 • در این روش خطر عفونت وجود ندارد.
 • از بین بردن چین و چروک‌های روی پوست
 • برطرف نمودن افتادگی پوست
 • لایه برداری سطحی از پوست
 • تا حدودی بسته شدن منافذ پوست
 • در صورت که پوست در اثر آفتاب سوختگی دچار مشکلاتی شده است می‌توان روی این روش حساب باز کرد.
 • لیزر جای زخم باقی‌مانده بر اثر عمل جراحی را از بین می‌برد.
 • درمان آکنه از دیگر مزایای این روش است.
 • لیزر پوست را صاف و روشن می‌کند.
 • استفاده از لیزر باعث استحکام پوست می‌شود.
 • لیزر کک‌های پوستی را نیز از بین می‌برد.

همانطور که مشاهده می‌فرمایید جوانسازی پوست صورت با لیزر مزایای زیادی دارد و استفاده از این روش جوانسازی پوست صورت توصیه می‌شود.

انواع لیزر برای زیبا سازی پوست

جوانسازی پوست صورت با لیزر برای چه کسانی توصیه می‌شود:

استفاده از لیز برای تمام افرادی که پوست آنها شروع به پیر شدن کرده است پیشنهاد می‌شود. روند پیری پوست تقریبا از 25 سالگی آغاز می‌شود و باید برای به تعویق انداختن آن از همان ابتدا برنامه داشته باشید. برای مثال از کرم‌های سفت کننده پوست و کرم‌های ضد آفتاب به طور مرتب استفاده کنید؛ اما در صورتی که به هر دلیلی این روند سرعت بیشتری گرفت و یا بیماری خاصی زیبایی صورت شما را تهدید کرد می‌توانید از روش با لیزر استفاده نمایید. به طور کلی افرادی که دچار مشکلات زیر هستند می‌توانند از این روش استفاده نمایند.
در صورتی چین وچروک روی پوست شما در حال عمیق شدن هستند.

در صورتی که بیماری آکنه شما بهبود یافته و به فکر از بین بردن اثرات آن هستید.
پوست شما دچار لک و مک شده است.
به دلیل عمل جراحی روی پوست جای بخیه باقی مانده است.
پوست شل شده است و حالت کشسانی خود را از دست داده است.

جوانسازی پوست با لیزر چگونه انجام می شود؟

این روش زیبایی همانطور که گفتیم با استفاده از اشعه لیزر انجام می شود که مدت زمان هر جلسه انجام آن حدود ۲۰ الی ۳۰ دقیقه می باشد. در این روش نیازی به بیهوشی نیست و شما توسط بی‌حسی کامل می توانید جوانسازی لیزر را انجام دهید در صورتی که هیچ گونه ناراحتی احساس نکنید اثرات این روش حدود یک الی دو هفته مشخص می شود و شما می توانید در سریع ترین زمان ممکن نتیجه آن را مشاهده کنید.

اثر لیزر فرکشنال بر روی پوست طولانی  بوده و بعد از انجام آن حدود ۸ الی ۱۰ سال باقی می ماند. اما به گفته پزشکان این نتیجه برای همه مشخص نیست و  برای هر فردی به یک میزان ماندگاری دارد. در زمان درمان دستگاه لیزر بر روی پوست کشیده می شود.

لیزر co2 با تبدیل به نور های کوچک به لایه های عمیق پوست نفوذ کرده و حداقل آسیب را برای پوست شما به همراه دارد. بعد از مشاهده نتایج جوانسازی با استفاده از لیزر، پوست آسیب دیده جایگزین پوست سالم و جدید خواهد شد. نوری که توسط لیزر به پوست داده می‌شود باعث می‌شود پوست برای تولید کلاژن تحریک شود.

انواع لیزر برای زیبا سازی پوست

نکته مهم در افزایش موفقیت آمیز بودن لیزر برای جوانسازی

یکی از نکات مهم که در افزایش موفقیت آمیز بودن جوانسازی با لیزر، تاثیر بسزایی دارد، برنامه ریزی هدفمند انجام لیزر است. بسیاری از افراد، تنها در اثر هیجان ناشی از تبلیغات و مشاهده نمونه کار های کلینیک مربوطه، نسبت به جوانسازی پوست صورت خود اقدام می کنند. اما شاید برایتان جالب باشد که بدانید این کار بسیار نادرست است. شما باید با در نظر گرفتن کامل هزینه و بودجه مورد نیاز این کار را شروع کنید. در حقیقت، بسیاری از افراد به دلیل نداشتن بودجه و یا وقت کافی، درمان های خود را پیگیری نمی کنند.

مهم ترین موضوع در زمینه موفقیت آمیز بودن لیزر، برنامه ریزی و دنبال کردن مداوم برنامه های تجویز شده است. اگر به هر دلیلی در پروسه درمان و جوانسازی وقفه ایجاد شود، میزان اثر بخشی و موفقیت آن کم می شود. پس حتما قبل از شروع دوره های جوانسازی، بودجه کافی را برای این کار در نظر گرفته و زمان مناسبی را برای این کار در نظر بگیرید. در غیر اینصورت، شروع پروسه جوانسازی به شکل مقطعی به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

مزیت هایی که لیزر برای جوانسازی پوست دارد:

این روش برای شما دارای مزیت های زیادی دارد که شامل موارد زیر می باشد:

 • لیزر فرکشنال مانند دیگر روش های زیباسازی کمترین آسیب را به پوست شما می رساند. این روش در مقایسه با روش های جراحی بسیار مناسب بوده و تنها در ناحیه مورد نیاز از بی حسی استفاده می شود.
 • شما در انجام لیزرهای فراکشنال دچار ناراحتی احساس نخواهید کرد.

برای چه مشکلاتی می‌توان از لیزر جوانسازی پوست کمک گرفت؟

جراحی زیبایی برای رفع مشکلات گفته شده در زیر کاربرد دارد:

 • رفع خطوط ظریف
 • چین و چروک های صورت پوست را صاف و سفت تر می کند.
 • رفع ترک های ناشی از دوران حاملگی
 • بهبودی منافذ باز پوست برای
 • جوان تر کردن پوست دست بسیار مناسب است
 • در سال های طولانی به بهبود بافت پوست شما کمک می کند.
 • غده های چربی بزرگ شده بر روی پوست را رفع می کند.
 • باعث رفع آسیب های ناشی از آفتاب سوختگی می شود.
 • برطرف کردن جای زخم حاصل از جراحی، آکنه، آبله‌مرغان و یا سوختگی در پوست خواهد شد.

عوارض حاصل از لیزر جوانسازی

لیزر مانند دیگر روش زیباسازی ممکن است با عوارض کوتاه مدت و بلندمدت همراه باشد. در صورتی که شما این کار را توسط پزشک متخصص و در یک کلینیک معتبر انجام دهید، احتمال بروز چنین عوارضی بسیار کاهش پیدا می‌کند. همچنین عوارض کوتاه مدت لیزر جوانسازی پوست بسیار طبیعی بوده و بعد از گذشت مدتی رفع خواهد شد. در ادامه در مورد خطرات احتمالی و عوارض جانبی این روش صحبت می کنیم.

 شدت درد هنگام لیزر :

درد لیزر کاملا بستگی به آستانه تحمل شما دارد. گاهی اوقات خیلی از افراد از درد لیزر می گویند. پس در صورتی که نتوانستید در هنگام لیزر کردن درد را تحمل کنید و احساس ناراحتی کردید، می توانید با پزشک خود در میان بگذارید و برای رفع این مشکل از بی حس کننده های موضعی استفاده کنید. حتی ممکن است برخی اوقات بعد از لیزر هم درد داشته باشید که با مصرف داروهای ضد درد قابل حل می باشد و نیازی به ترس از این روش زیباسازی نخواهد بود.

 شایع ترین عوارض لیزر

شایع ترین عوارض لیزر خارش، تورم و قرمزی پوست است که ممکن است بعد از انجام لیزر صورت با خارش تورم و قرمزی همراه باشید. از آنجایی که برای جوانسازی پوست از طریق لیزر یک لایه از پوست تخریب می شود، زمان می برد تا سلول های جدید پوست شما را تشکیل بدهند و همین خاطر باید صبر کنید تا بازسازی پوست شما انجام بگیرد.

 تغییر رنگ دادن پوست

انجام لیزر بر روی رنگ های مختلف پوستی کاملاً متفاوت عمل می کند و باید بدانید که این روش زیبا سازی بر روی پوست های روشن بهتر نتیجه می دهد. ممکن است لیزر، صورت شما را با لکه های قهوه همراه کند. پس بهتر است نسبت به نکات مراقبتی توجه کافی داشته باشید.

حساس شدن پوست نسبت به نور خورشید

از آنجا که لایه اولیه پوست دچار تخریب شده، بنابراین موست نسبت به اشعه خورشید حساس تر می شود و این ممکن است بر اثر تابش نور خورشید پوست شما با آسیب های پوستی همراه شود. پس بهتر است قبل از بیرون رفتن حتماً از ضدآفتاب استفاده کنید و ضد آفتاب را هر چند ساعت یکبار تمدید نمایید.

عوارض حاصل از لیزر جوانسازی

چه خطراتی پوست شما را بعد از لیزر جوانسازی تهدید می کند ؟

معمولاً افرادی که دارای پوست تیره تری هستند احتمال تغییر رنگ پوست برای آنها بیشتر است و باید توسط متخصص با احتیاط این روش را انجام دهند. در برخی موارد بسیار کم و نادر احتمال عفونت و التیام غیرطبیعی وجود دارد. مواجه شدن دوباره با چروک های پوست بخاطر حرکت ماهیچه های صورت، بروز اختلالات پوستی و حساسیت ها مانند تاول، بازسازی غیر طبیعی و بروز زخم و تغییر رنگدانه پوستی همگی خطرات احتمالی لیزر است.

کاندیدای نامناسب برای جوان سازی صورت :

اگر پوست شما تیره است و آسیب پذیر می باشد بهتر است برای انجام جوانسازی صورت از این روش استفاده نکنید. چرا که در پوست های تیره انرژی لیزر بیشتر جذب می شود و باعث می شود که احتمال بروز آسیب های جانبی و غیر طبیعی بیشتر شود. معمولا تغییر رنگ پوست در افرادی که رنگ پوست آنها تیره تر است، بیشتر اتفاق می‌افتد. البته انجام لیزر جوانسازی و جلوگیری از بروز چنین اتفاقاتی کاملاً بستگی به تخصص دکتر دارد. در صورتی که برای انجام این کار به سراغ افراد باتجربه بروید، هیچگاه با عارضه خاصی همراه نخواهید شد.

در صورتی که پوست شما دارای شرایط خوبی نیست بهتر است لیزر نکنید:

 • افرادی که بر روی پوست آکنه فعال دارند.
 • کسانی که پوست های بسیار ظریف و حساس دارند.
 • افرادی که چین و چروک های صورتشان بسیار عمیق بوده، این روش برای از بین آن مناسب نیست.
 • وجود اختلالات پوستی مانند جوش   تبخال باعث می شود لیزر را با عوارض ناگواری همراه کند.
 • اگر پوست شما جز دسته پوست هایی می باشد که مستعد زخم شدن و اسکار است، بهتر است برای پیشگیری از بروز اختلالات پوستی روش مناسب دیگری را انتخاب کنید.

 شایع ترین عوارض لیزر

جوانسازی بر روی پوست چه افرادی جواب نمی دهد؟

زمانی که شما می خواهید این روش را امتحان کنید باید نسبت به نتایجی که این روش برای شما دارد، کمی واقع بینانه تر باشید و شرایط خودتان را به عنوان فرد مناسب برای انجام این روش بسنجید. معمولاً افرادی که دارای پوست روشن تر هستند، نسبت به افراد دارای پوست تیره جواب بهتری از لیزر خواهند گرفت و با عوارضی مانند تغییر رنگ پوست دائمی مواجه نخواهند شد. در صورتی که پوست شما فاقد چربی و الاستیک است. برای انجام لیزر جوان سازی مناسب می باشد. چون افرادی که دارای پوست چرب هستند نسبت به ایجاد زخم و بروز آسیب دیدگی لیزر مستعدتر هستند.

تعداد جلسات لیزر برای جوانسازی چقدر است؟

تعداد جلساتی که برای لیزر جوانسازی نیاز دارید کاملا بستگی به شرایط خودتان دارد و متخصص با توجه به این شرایط تعداد جلسات را برای شما مشخص می کند. شرایطی که در این مورد تاثیر است، شامل میزان چین و چروک های شما، درصد احتمال تغییر رنگ جزئی پوست و نتیجه ای که شما از انجام لیزر در نظر دارید، بستگی دارد.

اگر چین و چروک های شما از حالت خفیف بیشتر باشد تعداد جلساتی که نیاز دارید، بیشتر خواهد شد.

 هزینه این روش جوانسازی چقدر است؟

هزینه جوانسازی پوست با استفاده از لیزر به عوامل مختلفی بستگی دارد که شامل موارد زیر است:

 • ناحیه تحت درمان
 • میزان آسیب پوستی و مدت زمان هر جلسه
 • پزشک متخصصی که انتخاب می کنید، در چه سطحی از تجربه و مهارت قرار دارد.
 • در صورتی که پزشک شما دارای مهارت زیادی در این زمینه باشد و سال های زیادی در این زمینه فعالیت کرده باشد، هزینه درمان شما مطمئنا بیشتر خواهد شد.
 • هزینه جوانسازی با توجه به منطقه کلینیک انتخاب می کنید نیز مشخص می‌شود. در واقع برخی از شهرها به خاطر امکانات بیشتر و موقعیت مکانی مطب با تفاوت قیمت هایی روبرو می شوید.
 • هزینه های جانبی نیز مانند داروهای بی حسی، دستگاهی که مورد استفاده قرار می گیرد و پمادهایی که بعد از لیزر نیاز می شود، برروی هزینه آن موثر خواهد بود.

انواع لیزرهای جوان سازی پوست

لیزر با دی اکسید کربن

این روش به خاطر ماندگاری بیشتر مورد استفاده بهتری قرار می گیرد و بیشتر مراجعین ترجیح می دهند از این روش استفاده کنند. تکنولوژی جدیدی که در روش لیزر دی اکسید کربن ایجاد شده باعث شده است قدرت ارائه پرتو نور به صورت پیوسته و یک پارچه همراه با انرژی بسیار کوتاه را داشته باشد. مزیتی که این روش دارد این است که به صورت کاملاً دقیق لایه های نازک پوستی را تحت کنترل قرار می دهد و کمترین آسیب پوستی را برای بافت های شما به همراه دارد.

لیزرهای فراکشنال

این لیزرها اثرگذاری بیشتری دارند، به گونه ای که بر روی کاهش چین و چروک و رفع لکه های مقاوم و منافذ باز پوست بسیار موثر و همچنین با استفاده از این روش می توان ترک های دوران بارداری برای خانم ها برطرف نمود و در درمان اسکارهای ناشی از جوش بسیار تاثیر گذار است.

لیزرهای فراکشنال با تاباندن پرتوهای نوری موجب از بین رفتن لایه های خارجی پوست شده و پوست را برای تولید کلاژن بیشتر تحریک خواهد کرد. در صورتی که قصد داشته باشید پوستی صاف و جوان تر به دست بیاورید، این روش بسیار مناسب است.

لیزر اربیوم

لیزر نسبت به روش دی اکسید کربن کمتر مورد استقبال قرار گرفته و مناسب برای افرادی می باشد که رنگ پوستشان تیره تر است. بعد از انجام لیزر اربیوم پوست تان خیلی سریع بهبود می یابد و برای تولید کلاژن تحریک می شود. این روش معمولاً برای از بین بردن چین و چروک های سطحی و نسبتا عمیق کاربرد دارد.

از لیزر اربیوم برای جوانسازی قفسه سینه، دست و گردن استفاده می شود.

قبل از لیزر جوان سازی چه مراقبت هایی باید انجام شود ؟

برای این که دچار خطرات و عوارض نشوید باید مراقبت هایی را انجام دهید. در ادامه با مراقبت های بعد از قبل از لیزر جوان سازی پوست آشنا می شوید :

 • در صورتی که حساسیت دارویی، بیماری خاصی به ویژه اختلالات دستگاه ایمنی، سابقه جراحی دارید، قبل از شروع درمان با پزشک خود صحبت کنید.
 • اگر دارای بیماری هایی مانند دیابت، اختلال، انعقاد خون و مستعد گوشت اضافه در محل زخم هستید، به پزشک اطلاع دهید.
 • قبل از انجام لیزر بهتر است از تابش نور آفتاب به صورت خود جلوگیری کنید.
 • بهتر است در چند هفته قبل از انجام لیزر جوان سازی صورت از رفتن به حمام آفتاب، سولاریوم و برنزه کردن پوست خود توسط هر روشی خودداری کنید.
 • یک هفته قبل از جلسه درمانی از مصرف داروها و مواد بهداشتی لایه بردار پرهیز کنید.
 • استفاده از کرم و ترکیبات آرایشی به مدت چند روز کنار بگذارید.
 • در صورتی که سیگار می کشید خوب است بدانید این کار توانایی درمان را کاهش می دهد و برای بهتر نتیجه گرفتن از لیزر به مدت دو هفته این کار را کنار بگذارید.
 • در روز انجام لیزر هیچگونه مواد آرایشی بر روی صورت خود نزنید و از کرم و لوسیون ها استفاده نکنید.

قبل از لیزر جوان سازی چه مراقبت هایی باید انجام شود ؟

مراقبت های بعد از لیزر جوان سازی پوست :

 • در صورتی که بعد از لیزر دردی احساس کردید می توانید با تجویز پزشک از مسکن‌هایی مانند استامینوفن استفاده کنید.
 • برای کاهش التهاب و قرمزی توصیه می‌شود در ناحیه مورد نظر از کمپرس یخ استفاده کنید.
 • نگران پوسته شدن پوست خود نباشید. چرا که این مشکل یک عارضه طبیعی است و بعد از چند روز رفع خواهد شد.
 • در صورتی که پوستتان به صورت غیرطبیعی تیره تر شد، حتما در مورد آن با پزشک خود صحبت کنید.
 • اگر احساس کشش پوستی داشتید بهتر است به صورت مرتب از کرم های مرطوب کننده استفاده نمایید.
 • ورزش های سنگین و فعالیت‌های بیش از اندازه روزانه را کنار بگذارید. چرا که این کارها باعث می شود تورم و درد ناحیه درمان بیشتر شود.
 • در هنگام استراحت و خوابیدن شب شبانه بهتر است از دو بالش  در زیر سرتان استفاده کنید.
 • به صورت چند ماه تابش مستقیم آفتاب بر روی پوست خود خودداری کنید و از ضد آفتاب استفاده نمایید.
 • هنگام بیرون رفتن بهتر است از کلاه و عینک آفتابی استفاده کنید تا نتایج لیزر درمانی بر روی پوستتان بهتر باشد.
 • از دستکاری پوست صورت و ناحیه تحت درمان خودداری کنید و هیچ گونه ماساژی در روزهای اولیه بعد از لیزر بر روی ناحیه هدف انجام ندهید.
 • در دو روز اول ممکن است احساس خارش داشته باشید که این عارضه طبیعی و بعد از مدتی رفع می شود.

بعد از لیزر چگونه پوست صورت خود را بشوییم ؟

از شستن بلافاصله صورت بعد از لیزر پرهیز کنید. اما بعد از چند ساعت می توانید صورت خود را با صابون های ملایم بچه بشویید. استفاده از آب داغ هیچگاه توصیه نمی شود بعد از اینکه ناحیه درمان را شستید، خوب است از کرم های مرطوب کننده به صورت چهار مرتبه در روز استفاده نمایید.

کلام آخر

مرکز زیبایی آوینا با بهترین دستگاه‌های لیزر حال حاضر دنیا سعی در ارائه بهترین خدمات را به شما اهالی شهر کرج دارد. در صورتی که تصمیم به جوانسازی پوست صورت با لیزر در شهر کرج دارید می‌توانید با شماره‌های داخل سایت تماس بگیرید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان (کلیک کنید)