قیمت لیزر موهای زائد

لیزر بدن یکی از بهترین روش ها برای از بین بردن موهای زائد است که این روزها در کلینیک های زیبایی بسیاری انجام می شود. اما بهتر است قبل از هر کاری بدانید هزینه لیزر موهای زائد چقدر است؟ معمولاً قیمت لیزر موهای زائد در هر کلینیکی متفاوت است. چرا که هرکدام از کلینیک های زیبایی از دستگاه های مختلفی با تجهیزات متفاوت استفاده می کنند و همین موضوع موجب شده است قیمت لیزر موهای زائد متفاوت باشد.
اگر شما هم تصمیم دارید لیزر موهای زائد انجام دهید، خوب است در این باره اطلاعات دقیقی به دست آورید و بدانید چه عواملی بر روی قیمت لیزر موهای زائد تاثیر گذار است. سپس با انتخاب درست و پرداخت هزینه ای معقولانه از نتیجه کار لذت ببرید.

 انواع دستگاه های لیزر کدام اند؟

امروزه با افزایش تکنولوژی، دستگاه های جدیدی برای لیزر موهای زائد روی کار آمده است که نتیجه بسیار موثری به همراه دارند. به همین خاطر هر چقدر یک کلینیک از دستگاه‌های پیشرفته تری استفاده کند، قطعا هزینه های ابزار و محصولات مصرفی بالاتر می رود و در نتیجه هزینه لیزر موهای زائد بیشتر خواهد شد.
معمولاً در میان دستگاه های لیزر برخی دستگاه نسبت به سایرین برتری دارد و موجب شده است بیشتر مراجعین برای انجام لیزر ترجیح دهند از دستگاه های به نام استفاده کنند. چرا که نسبت به نتایج به دست آمده دستگاه های معروف بهترین و موثرترین نتیجه را به همراه داشته است که در ادامه به بررسی دستگاه های پرمخاطب لیزر می پردازیم
 1.لیزر الکساندریت یکی از سریعترین دستگاه‌های لیزر در حال حاضر است.
در سراسر دنیا دستگاه الکساندریت به عنوان یکی از موثرترین و سریع ترین تکنولوژی در حال حاضر شناخته می شود. این دستگاه می‌تواند در سریع ترین زمان ممکن مناطق وسیعی از بدن را لیزر کند و بهترین نتیجه را رقم بزند. البته دستگاه الکساندریت برای کسانی که دارای پوست روشنی هستند، نتیجه بهتری دارد. اما ممکن است برای کسانی که پوست تیره دارند، لکه های پوستی ایجاد کند و در حذف موهای زائد تاثیر کمتری به همراه داشته باشد.

 2. لیزر دیود به عنوان یکی از دستگاه های پیشرفته می باشد که زمان جلسات درمانی را کمتر می کند.
دستگاه لیزر دیود با دوره‌های تابش سریع تر ساخته شده تا جلسات لیزر درمانی کوتاه‌تر شود. این تکنولوژی با اختلاف اندکی نسبت به دیگر دستگاه ها موثر ساخته شده است. اما ممکن است عوارض جانبی بیشتری داشته باشد و شخص هنگام استفاده از این دستگاه درد بیشتری متحمل شود. چرا که دوره های تابش در این دستگاه بسیار سریع تر است.

3.دستگاه آی پی ان دستگاه مناسب برای موهای تیره و پوست های روشن

این دستگاه از تکنولوژی فلش لامپ های زنون بهره مند است که کاربردهای مختلفی بر روی پوست دارد. معمولا این دستگاه برای موهای تیره با پوست روشن گزینه بسیار مناسبی است. البته تکنسین دستگاه به راحتی می‌توانند مناسب ترین برنامه را برای پوست های مختلف انتخاب کنند. همچنین از دستگاه آی پی ال می توان برای جوانسازی پوست و رفع لکه های پوستی استفاده نمود.
دستگاه آی پی ال امروز به عنوان یکی از کم خطر ترین دستگاه های لیزر موهای زائد شناخته می شود که با استفاده از گرما و بدون هیچ سوختگی موهای زائد را از بین می برد

 انواع دستگاه های لیزر کدام اند؟

 میزان تجربه و مهارت تکنسین نسبت به چه چیزی بستگی دارد ؟

نکته که از دستگاه لیزر اهمیت بیشتری دارد، تجربه و مهارت تکنسین است. در واقع کسی که لیزر موهای زائد را برای شما انجام می دهد، باید نسبت به برنامه‌های دستگاه واقف  و تخصص و مهارت کافی در این زمینه را کسب نموده باشد.  کسی که در این زمینه مهارت کافی را به دست آورده باشد به راحتی می تواند متناسب با پوست و موی شما بهترین برنامه را انتخاب ‌کند تا لیزر به بهترین صورت ممکن به نتیجه برسد. مطمئناً متخصصینی که در این زمینه تجربه و مهارت لازم را کسب نمودند، نسبتبه دیگر تکنسین ها هزینه زیادتری بابت لیزر دریافت می کنند.

عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت لیزر موهای زائد

قبلا هزینه لیزر با توجه به تعداد شات های دستگاه  محاسبه می‌شد. اما حالا قیمت گذاری با توجه به ناحیه تحت درمان مشخص می شود. اگر به کلینیک های زیبایی مراجعه کرده باشید، کاملا متوجه شده اید لیزر موهای زائد برای هر قسمت از بدن هزینه متفاوتی تعریف شده است. پس مهم ترین عامل  تاثیرگذار بر روی هزینه لیزر ناحیه تحت درمان می باشد. دیگر عوامل تاثیرگذار بر روی هزینه لیزر شامل دستگاه لیزر و مهارت و تجربه کادر درمانی می باشد که در ادامه در مورد هر یک از عوامل صحبت می کنیم.

کلینیک های ارزان قیمت :

زمانی که با تبلیغات پررنگ برخی کلینیک‌ها با عنوان لیزر ارزان مواجه شدید، هیچگاه به آنها اطمینان نکنید. چرا که هزینه لیزر پایین نشان دهنده کیفیت ضعیف خدمات است. در حقیقت هر مرکزی که تاسیس می شود، دوست دارد به سودآوری خوبی برسد. به همین خاطر مراکزی که از دستگاه‌ها و اپراتورهای خوبی برخوردار نمی‌باشند با تبلیغات پررنگ و قیمت بسیار پایین لیزر سعی می کنند نظر بسیاری از افراد برای استفاده از خدمات لیزر ترغیب کنند؛ در حالی که ممکن است خدماتشان عوارض جبران ناپذیری برای مراجعین داشته باشد. بنابراین توصیه می کنیم ،هر گاه با قیمت های خیلی پایین مراکز زیبایی مواجه شدید، هیچ گاه اطمینان نکنید و لیزری که ارزان قیمت باشد، مطمئنا نتیجه موثری برای شما ندارد و تنها پولی که پرداخت می کنید، هدر می رود.

لیزر موهای زائد و ارزان بودن آن نسبت به دیگر روش ها

شاید فکر کنید انجام لیزر نسبت به دیگر روش های رفع موهای زائد هزینه بیشتری داشته باشد. اما شما تنها با یک بار لیزر می‌توانید از رویش موهای زائد برای همیشه خلاص شوید و دیگر بابت از بین بردن آنها دغدغه نداشته باشید.
همانطور که می دانید، استفاده از دیگر روش های حذف موهای زائد دردسرهای زیادی برای شما به همراه دارد و باید تا پایان عمر هزینه بسیاری برای استفاده از روش های دیگر بپردازید. اما با استفاده از لیزر تنها با یک پرداخت  هزینه معقولانه برای مدت طولانی از رویش موهای زائد خلاص می شوید. در واقع تاثیرگذاری روش لیزر موجب شده است به عنوان یکی از بهترین و بی دردسرترین روش های رفع موهای زائد شناخته شود که این روزها با پیشرفت تکنولوژی لیزر بیشتر از قبل افراد زیادی ترجیح می دهند از این روش استفاده کنند.

عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت لیزر موهای زائد

لیزر برای حذف موهای زائد چه عملکردی دارد؟

نوری که توسط دستگاه لیزر تولید می‌شود هر چیز تیره رنگی که بر سر راه خود ببیند، می سوزاند. بنابراین با حرارت دادن به سطح پوست اشعه لیزر توسط رنگدانه های مو جذب شده و فولیکول مو دچار آسیب دیدگی می شود .البته این تاثیر تنها بر روی فولیکول های در حال رشد است. هر کدام از موهای بدن دارای یک چرخه طبیعی رشد و استراحت هستند. به همین خاطر لیزر برای از بین بردن تمام موهای زائد تحت چندین جلسه درمانی انجام می شود و با هر جلسه تنها تعدادی از فولیکول های فعال مو از بین می رود.

آیا همه می توانند برای انجام لیزر اقدام کنند ؟

برای انجام لیزر موهای زائد محدودیت ها وجود دارد و کسانی که در دسته های گفته شده زیر قرار دارند نمی توانند از این روش استفاده کنند یا ابتدا باید مشکل خود را برطرف کنند سپس برای انجام این اقدام نمایند :

 • وجود برخی از بیماری ها
 • داشتن سابقه گوشت اضافه در محل عمل
 • وجود اختلالات هورمونی
 • برنزه کردن پوست
 • داشتن سابقه عفونت فعال مانند جوش‌های چرکی
 • داشتن سابقه تبخال مکرر
 • مجبور بودن به مصرف داروهای حاوی طلا
 • وجود  تتو، خال و کک و مک در محل لیزر
 • قرار داشتن در دوره بارداری و شیردهی
 • وجود بیماری های پوستی مثل لوپوس

اقدامات لازم لیزر موهای زائد

زمانی که تصمیم به انجام لیزر موهای زائد می گیرند، باید نسبت به برخی نکات توجه کافی داشته باشید تا در روند لیزر اختلال ایجاد نشود:

 • قبل از مراجعه برای لیزر موهای زائد باید  موهای ناحیه مورد نظر را بتراشید.
 • در جلسه مشاور استفاده از عینک محافظ را فراموش نکنید.
 • در صورتی که طی روند درمانی لیزر دچار ناراحتی خاصی شدید، حتما با متخصص خود این موضوع را مطرح کنید.
 • در روند جلسات لیزر درمانی از رفتن به سونا و استخر دوری کنید.
 • قبل از جلسات لیزر پوست خود را برنزه نکنید.
 • در صورتی که لیزر را برای صورت انتخاب کردید، قبل از بیرون رفتن استفاده از کرم ضد آفتاب را فراموش نکنید.
 • حدود یک هفته بعد از لیزر سعی کنید، در معرض نور خورشید قرار نگیرید.
 • استفاده از ژل های تسکین دهنده می ‌تواند درد حاصل از لیزر را برطرف کند.

مزایای لیزر موهای زائد

به طور کلی با استفاده از لیزر موهای زائد می توانید از مزایای بسیار زیادی بهره مند شوید. این مزایا علاوه بر سلامتی و شادابی پوست، مزایای اقتصادی نیز دارد. به همین خاطر پیشنهاد می شود که حتما این عمل را انجام داده و به زمان های بعد موکول نکنید. در این قسمت تنها برخی از مهم ترین این مزایا شرح داده شده است:

 •  حداقل اثرات جانبی: لیزر موهای زائد عوارض جانبی بسیار کمی مانند خارش و قرمزی پوست دارد. این عوارض معمولاً پس از گذشت چند ساعت پس ازفرآیند لیزر، به طور خود به خود از بین می روند.
 • هزینه لیزر موهای زائد: به طور کلی هزینه لیزر درمانی بسیار به صرفه تر از سایر روش های سنتی مانند موم و اپیلاسیون است.
 • عدم وجود موهای فرو رفته: برخلاف راهکارهایی مانند اپیلاسیون، استفاده از تیغ، نخ و … که باعث به وجود آمدن موهای فرو رفته می شود، لیزر درمانی به هیچ عنوانی منجر به بروز این عارضه نمی شود. همچنین مجبور به تحمل سوختگی یا تحریک ناشی از تیغ نخواهید بود.
 • عدم نیاز به رشد مجدد مو: در حقیقت برای لیزر درمانی به موهای سطحی نیازی ندارید. به همین خاطر توصیه می شود که قبل از جلسات لیزر موهای خود را با استفاده از تیغ بتراشید تا از سوزاندن موهای سطح جلوگیری شود. این در حالی است که برای روش های مانند اپیلاسیون و نخ باید به اندازه کافی منتظر باشید تا موها بلند شوند.
 • دقت بسیار بالا: لیزر مو دقیقاً فولیکول و ریشه موها را هدف قرار می دهد. به همین خاطر نمی تواند به هیچ یک از اعضای بدن و یا قدرت باروری آسیب وارد کند.
 • سرعت لیزر و اثربخشی آن: معمولاً  بیش تر بیماران می توانند پس از گذشت ۵ الی ۸ جلسه شاهد از بین رفتن کامل موهای زائد بدن باشند. به همین خاطر لیزر موهای زائد بسیار موفقیت آمیز بوده و بسیار سریع تر از سایر روش های دیگر می تواند موهای زائد شما را به طور کامل نابود کند.

اقدامات لازم لیزر موهای زائد

معایب لیزر موهای زائد

معمولاً هر یک از  فرآیندهای زیبایی معایب خاص خود را نیز دارند. اما به طور کل این موضوع تاثیر چندانی بر روی میزان محبوبیت لیزر درمانی ندارد؛ چرا که این عوارض قابل حل بوده و نسبت به مزایای بیشمار آن اهمیت چندانی ندارد. در این قسمت برخی از این عوارض شرح داده شده است:

 •  زمان نسبتا طولانی: در حقیقت شما نمی توانید با یک جلسه شاهد از بین رفتن موهای زائد خود باشید. در فرآیند لیزر درمانی موها به تدریج از بین می روند. به همین خاطر ممکن است چند جلسه طول بکشد تا نتایج حاصل از این عمل را مشاهده کنید. به یاد داشته باشید که نتایج حاصل از لیزر درمانی بسیار شگفت انگیزتر و بهتر از سایر روش های از بین بردن موهای زائد مانند اپیلاسیون نخ و تیغ است.
 • برای همه مناسب نیست: انجام این عمل برای برخی از افرادی که مشکلات سلامتی خاص مانند بیماری ایدز یا بیماری های انعقادی خون و… را دارند، نباید این عمل را انجام دهند. همچنین به مادران باردار و شیرده و کسانی که مشکلات پوستی دارند نیز توصیه می شود که انجام این  فرآیند را به زمان های آینده موکول کنند.

 

کلام آخر
انجام لیزر موهای زائد مزیت های فراوانی دارد و موجب می‌شود برای مدت طولانی از رویش موهای زائد خلاص شوید. این روش برای کسانی که مشغله کاری فراوانی دارند، بهترین گزینه است. البته این روزها جز یکی پرمخاطب ترین روش های زیبایی شناخته شده است. اما قبل از هر کاری باید به نکات مهم گفته شده توجه کافی داشته باشید و به کلینیکی مراجعه کنید که با پرداخت یک هزینه ایده آل و منطقی نتیجه موثری مشاهده نمایید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان (کلیک کنید)