تزریق ژل لب

امروزه بسیاری از افراد علاقه بسیاری به لب های درشت و برجسته دارند و به همین دلیل به دنبال تزریق ژل لب می روند ، یکی از پر طرفدار ترین عمل های زیبایی در صورت تزریق ژل به لب ها می باشد که بیشتر مورد توجه بانوان قرار گرفته است ، در میان تمامی این آن آشنایی هر چه بهتر با  مواد پر کننده برای تزریق ژل لب یکی از مهم ترین دغدغه های اصلی افراد مراجعه کننده می باشد ، در این مقاله قصد داریم شما را با ژل لب آشنا کنیم ، همان طور که می دانید باور های اشتباهی در مورد تزریق ژل به لب در افراد وجود دارد که آن هم به دلیل عدم آگاهی افراد و اطلاعات رسانی نادرست و اشتباه در این موارد است .

امروزه یک سری نمونه ها وجود دارد که بدون هیچ گونه آگاهی کامل برای تزریق ژل لب فرد متقاضی پا به مراکز و کلینیک های زیبایی گذاشته و نتیجه آخر آن هم چیزی نیست که از آن انتظار دارید و بازتاب آن ها هم بیشتر به باور های اشتباه دامن میزند ، نداشتن آگاهی های لازم در برخی از موارد مانند عوارضی که بعد از تزریق ژل لب برای افراد ایجاد می شود و یا بی اطلاعی از دائمی بودن و یا نبودن این روش زیبایی مزایا و معایب تزریق ژل و برخی از موارد دیگر به دلیل ضعف در مشاوره برخی از پزشکان زیبایی بوده و یا فرصت طلبی کلینیک و مراکز زیبایی که تنها اولویت آن ها کسب در آمد می باشد . پس اگر شما هم جزو افرادی هستید که به عمل زیبایی تزریق ژل فکر می کنید شاید برخی از سوالات در ذهن شما نقش بسته باشد ، در ادامه این مقاله قصد داریم شما را با ژل لب و نحوه تزریق آن آشنا کنیم ممنون می شویم که ما را تا آخر این مقاله همراهی کنید .

چرا باید تزریق ژل را انجام دهیم ؟

همان طور که می دانید یکی از قسمت های صورت که با افزایش سن حجم آن ها هم کمتر می شود لب ها می باشد ، با گذشت زمان ارتفاع لب ها نیز کاهش پیدا می کند و برجستگی آن نیز در صورت فرد کمی کمتر می شود ، با انجام تزریق ژل به لب های خود می توانید به رفع این تغییرات و زیبایی صورت خود کمک بسیاری کنید ، ارتفاع ، حجم و برجستگی آن تحت تاثیر سن قرار می گیرد ، به طور طبیعی لب های تحتانی از لب های فوقانی حجیم تر و بزرگ تر می باشد و نیمه راسته و چپ در هر یک از لب ها کاملا شبیه به هم هستند که حجم و تقارن این ها در این دو نیمه بسیار بسیار مهم می باشد .

چرا باید تزریق ژل را انجام دهیم ؟

در تزریق ژل به لب ها کاری که پزشک جراح انجام می دهد این است که حاشیه های لب بر جسته تر و حجیم تر می شود و به این شکل است که زیبایی صورت از طریق تزریق ژل به لب ها بیشتر می شود ، به طور کلی لب های فوقانی از دو قسمت لب های سفید و لب های قرمز تشکل شده که توسط یک حاشیه لب ها از همدیگر جدا شده اند ، با به وجود آمدن یک سری از چروک های عمودی و موازی در قسمت های سفید لب یک ظاهر نا مطلوب را در افراد ایجاد می کند و در صورت استفاده از رژ لب این خطوط های عمودی قرمز رنگ در لب های بالا خود را نشان می دهد ، به طور کلب لب های تحتانی بسیار حجیم تر از لب های فوقانی می باشد و همچنین کمی جلو تر از آن ها قرار گرفته است ، می توان گفت که لب های تحتانی در افراد حدودا دو برابر لب های فوقانی می باشد و این در حالی است که لب های بالایی و لب های پایینی هم به عنوان یک خواهر در نظر گرفته شده است که نیمه های راست و نیمه در هر لب به عنوان یک دو قلو نسبت به یکدیگر شناخته و تصور می شود و وجود تقارن در این دو نیمه در لب ها بسیار مهم می باشد ، در تزریق ژل به لب ها با حجم دادن و برجسته کردن حاشیه لب ها زیبایی و جذابیت صورت چند برابر می شود .

نحوه تزریق ژل به لب ها

چگونگی تزریق ژل به لب ها و نحوه انجام آن باید در کم خطر ترین و مطلوب ترین حالت ممکن برای افراد انجام شود ، پزشک جراح زیبایی باید اول از همه شناخت بسیار دقیق و کافی را از ساختمان پوست فرد و همچنین اجزای صورت فرد متقاضی داشته باشید ، پزشک جراح باید با تکنیک در این روش که شامل مقدار تزریق و قرار دادن موارد در لایه های پوست مناسب و همچنین محل مناسب تزریق آشنایی کامل داشته باشد .

مقدار تزریق ژل به لب و همچنین تزریق عمقی و یا سطحی ژل لب کاملا بستگی به نوع مواد مورد استفاده و همچنین نتیجه مورد دلخواه و از طرف دیگر هم عمق و محل چین مورد نظر از طرف دیگر هم دارد ، ترکیبات هیالورونیک اسید به دلیل جذب بسیاری که دارد و افزایش حجم آن در این روش نیاز به حجم بسیار کمتری از ژل به لب ها برای بهبود چین و فرورفتگی های لب دارد ، به همین دلیل بعد از بی حس نمودن محل تزریق و ایجاد اطمینان به فرد مراجعه کننده محل تزریق با استفاده از محلول های ضد میکروبی با استفاده از الکل تمیز خواهند شد و سپس به وسیله سرنگ های مخصوص و سوزن های ظریف با یک زاویه درست میزان دقیق از دارو در یکی از لایه های پوستی لب و یا زیر پوستی با ناحیه های مختلف در سر و صورت و دور چشم ها و گونه ها و همچنین لب ها  و پیشانی ها تزریق می شوند .

نحوه تزریق ژل به لب ها

روش های موثر در تزریق ژل لب

همان طور که می دانید لب های برجسته و زیبا از مهم ترین مواردی است که می تواند جذابیت چهره را در افراد بیشتر کند، عوامل بسیاری مانند اثر نیروی گرانشی در زمین و همچنین قرار گرفتن مستقیم در نور آفتاب و همچنین مصرف دخانیات می تواند به سریع شدن روند پیری و پیدا شدن علائم پیری در صورت مخصوصا در بافت لب ها موجب می شود . در ادامه شما را با انواع مواد های قبل تزریق برای بیشتر شدن حجم لب آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید :

به طور کلی افزایش حجم در لب ها و همچنین برجسته سازی آن ها یک عمل زیبایی به حساب می آید که می تواند لب های زیبا تر و پر تری را به شما هدیه دهد ، همچنین این در این روش زیبایی انواع مواد های پر کننده وجود دارد که تمامی آن ها می تواند در بافت لب شما تزریق شود که در ادامه شما را با 3 مورد آن هم که مهم ترینشان هستند آشنا خواهیم کرد :

 • تزریق کلاژن به لب ها : یکی از رایج ترین مواردی که به عنوان یکی از موارد پر کننده در افزایش حجم لب ها مورد استفاده قرار می گیرد تزریق کلاژن می باشد که امروزه استفاده از کلاژن ها به مرور زمان بسیار کمتر شده است .
 • تزریق چربی صورت و لب ها  : چربی ها هم در برخی از مواقع به عنوان یک گزینه برای بیشتر شدن حجم لب ها مورد استفاده پزشکان قرار می گیرد .
 • تزریق ژل به لب ها : یکی از بیشترین ماده های پر کننده که امروزه بیشتر از روش های دیگر مورد توجه افراد و متخصصین پوست قرار گرفته است مواد های مشابه یه اسید هیالورونیک که به اصطلاح به آن ها ژل لب هم می گویند می باشد .

تزریق چربی به لب ها : 

در روش تزریق چربی به لب ها بافت های چربی موجود در نواحی باسن و ران های فرد به روش ساکشن چربی برداشته خواهد شد و به بافت های لب تزریق خواهند شد ، در ادامه شما را با مزایای تزریق چربی آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید .

 • از آن جایی که این چربی ها از خود بدن شما برداشته می شود با بدن شما حتما سازگار است و موجب ایجاد واکنش ها ایمنی در شما نخواهد شد .
 • ماندگاری در این روش زیبایی با توجه به نوع برداشت و تزریقات انجام شد طولانی تر از روش های دیگر است و یک بار تزریق برای آن ها کافی است .
 • از آن جایی که چربی های استفاده شما از خود بدن شما می باشد پس با بدن شما سازگاری لازم را دارد و موجب ایجاد برخی از واکنش های ایمنی در بدن نخواهد شد .
 • همچنین ماندگاری این روش زیبایی با توجه به نوع برداشت و تزریقات انجام شده طولانی مدت به حساب می آید و تنها به یک باز تزریق ژل نیاز دارد .

معایب تزریق ژل به لب ها :

 • به دلیل ویکسوزیته بالای بافت های چربی احتمال نبود تقارب در لب های افراد و همچنین احتمال ایجاد عفونت ، تورم های بلند مدت ، خون ریزی ، نکروز بافت های چربی ، کلسیفیکاسیون بافت های چربی این روش زیبایی بیشتر مورد استقبال افراد قرار می گیرد .
 • همچنین نسبت به دیگر روش های زیبایی درمان آن دردناک تر و طولاتی تر می باشد و
 • برداشت بافت های چربی به روش های پیچیده تری می باشد که ممکن است بر زیبایی لب افراد هم تاثیر بدی را بگذارد .

روش های موثر در تزریق ژل لب

تزریق ژل لب

یک ماده طبیعی که در بدن تمامی افراد یافت می شود اسید هیالورونیک می باشد و تزریق این ماده به بافت های لب یک نتیجه خوبی را بر بیشتر شدن حجم لب می گذارد ، این ماده به عنوان یک ژل تزریقی برای افراد شناخته می شود ، این پر کننده های اسید هیالورونیک انواع بسیاری دارند که شامل Restylane، Juvederm، Belotero Balance، HylaForm، Elevess و Prevelle Silk می باشند ، تمامی این محصولات به شکل یکسانی به لب های افراد تزریق می شود و یک نتیجه شبیه به همی را برای افراد به ارمغان می آورند ، بسیاری از آن ها نیز حاوی لیدوکائین می باشند که یک نوع بی حس کننده موضعی می باشد ، همچنین امروزه ژل های هیالورونیک اسید به صورت بسیاری بیشتر مورد توجه افراد و پزشکان قرار گرفته است .

مزایای تزریق ژل لب

 • بعد از تزریق ژل به لب ها بافت لب ها به درستی شکل مورد نظر را خواهند گرفت .
 • کنترل حجم لب ها : مقداری از ژل های تزریقی به راحتی قابل کنترل می باشند ، پس پزشک متخصص تسلط بیشتری بر روی میزان تزریق و اندازه حجم لب های افراد دارد .
 • این روش زیبایی را می توان با گذشت زمان و طی چند جلسه مختلف انجام داد تا زمانی که نتیجه مورد نظر حاصل شود .
 • برخی از برجستگی ها ممکن است که در بعضی اوقات برای افراد رضایت بخش نباشد این این روش می توانید آن ها را به طور کامل حل نمایید و هرگونه توده و برجستگی که به وجود آمده است را در اثر حرکت لب ها می توانید برطرف نمایید .
 • تزریق ژل لب با مقایسه دیگر پر کننده های لب ممکن است تورم و بودی کمتری وجود داشته باشد .
 • واکنش های آلرژیک در این روش بسیار نادر می باشد و از آن جایی که پر کنند های اسید هیالورونیک از موادی شبیه به آن چه که در بدن انسان وجود دارد ساخته شده است بعید است که موجب واکنش های آلرژیک در افراد شود ، اما اگر یک فرد به لیدوکائین حساسیت دارد به فرد توصیه می شود که قبل از انجام این روش زیبایی آن را با پزشک جراح خود در میان بگذارید .

هزینه تزریق ژل لب

هزینه این روش زیبایی به عوامل بسیاری بستگی دارد ، برند ، نوع ژل موقت ، دائمی و یا نیمه دائمی ، شرکت سازنده ژل و همچنین میزان مورد نیاز ژل برای حجم دهی به لب ها از مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر روی هزینه تزریق ژل می باشد ، در ادامه شما را با نکات مهم هزینه تزریق ژل آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید :

 • زمانی که قصد دارید برای هزینه های این روش زیبایی برنامه ریزی کنید به یاد داشته باشید که ماندگاری ژل هایی که به لب های افراد تزریق می شود بین 6 تا 9 ماه می باشد ، بعد از گذشت این مدت زمان باید برای تزریق ژل به لب های خود مجددا به کلینیک مورد نظر مراجعه فرمایید .
 • امکان دارد که برخی از کلینیک ها هزینه های بسیار کمتری را برای تزریق ژل لب از شما دریافت کنند ، با توجه به این که عوامل موثر در هزینه تزریق برند و مقدار ژل تزریق شده می باشد ، این هزینه ها نباید تفاوت بسیاری را با هم داشته باشند و اگر جایی هزینه کمتری را از افراد دریافت می کنند به احتمال زیاد از مواد های مصرفی با کیفیتی استفاده نمی کنند .
 • هزینه تزریق ژل به لب ها در آرایشگاه ها و یا مکان های غیر مجاز دیگر به احتمال زیاد ارزان تر می باشد ، تزریق ژل به لب ها در محل های غیر مجاز و یا استفاده از ژل های بی کیفیت که در بالا به آن اشاره کرده ایم خطرات بسیاری را برای افراد دارد ، عوارضی مانند عفونت ، پس زدن ژل ، خوب پخش نشدن ژل و دیگر موارد …

هزینه تزریق ژل لب

ماندگاری تزریق ژل به لب

به طور کلی ماندگاری تزریق ژل لب به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه شما را با آن ها آشنا خواهیم کرد :

 • نوع ژلی که در این روش استفاده می نمایید ، مانند ژل های هیالورونیک اسیدی که بین 6 تا 9 ماه ماندگاری دارد ، همچنین ژل های نیمه دائمی که حدود یک تا دو سال بر روی لب ها ماندگار می باشد ، ژل های دائمی که مدت بسیاری بر روی لب ها دوام دارند .
 • برند ژلی که در این روش زیبایی استفاده شده است ، شرکت های مختلف ژل هایی با فومولاسیون های مختلف تولید می کند که برخی از این ژل ها تنها برای لب ها هستند و برخی دیگر هم برای تزریق به نواحی دیگر صورت بهتر می باشند ، این موارد را پزشک متخصص زیبایی به طور کامل برای شما توضیح می دهد .
 • میزان حجم دهی به لب ها بسیار مهم می باشد ، هر چه حجم دهی بیشتر باشد به ترمیم دیر تری نیاز دارید .
 • شرایط فیزیولوژیک و همچنین متابولیسم یدن شما نیز تعیین کننده ماندگاری ژل لب می باشد ، برخی از متابولیسم سریع تری را دارند و هیالورونیک اسید تزریق شده بسیار زود جذب بدن افراد می شود .

پس به طور کلی ماندگاری ژل لب به عوامل بسیار مختلفی بستگی دارد که برخی از افراد مراجعه کننده هر 6 ماه یک بار برای تزریق ژل مراجعه می کنند و برخی از آن ها هم هر 9 یا 10 ماه یک بار ، ماندگاری این ژل ها از یک فرد به فرد دیگری متفاوت می باشد و باید ببینیم که در مورد شما چگونه می باشد .

کلام آخر 

از این که ما را تا آخر مقاله تزریق ژل لب همراهی کردید از شما سپاس گزاریم همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما نیز در میان بگذارید .

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان (کلیک کنید)