لیزر صورت آقایان

ما در این مقاله سعی داریم شما را با لیزر صورت آقایان آشنا کنیم. در اصل موهای زائد مشکل بسیاری از مردم به خصوص بانوان است چرا که آقایان از حساسیت کمتری نسبت به بانوان برخوردارند؛ در حقیقت موی زائد بین بانوان بسیار شایع تر است و بدن آقایان به جز کف دست و پا مو دارد و رشد مو در بدن آقایان کاملا به ژنتیک آن ها بستگی دارد که ممکن است ضخیم یا تیره باشد اما آقایان می توانند برای از بین بردن آن ها اقدام کنند؛ اصطلاحا موی زائد برای بانوان کاملا طبیعی است و اگر در نقاطی از بدن به غیر از سر، ابرو، مژه و اندام تناسلی رشد کند، مو زائد گفته می شود؛ در ادامه برای آشنا شدن با لیزر صورت آقایان با ما همراه باشید.

لیزر صورت آقایان چیست ؟

لیزر موهای زائد یک روش کلینیکی برای از بین بردن موهای زائد بدن است که در آن اشعه های نور پرانرژی بر روی پوست تابیده می شود و چرخه رشد مو را از کار می اندازد. این بدون آسیب رساندن به پوست اتفاق می افتد. در واقع اندام های کوچکی به نام فولیکول های مو را با لیزر از بین می بریم. هنگامی که فولیکول آسیب می بیند، ساقه مو ضعیف و شل می شود. طی چندین جلسه درمانی، ما به فولیکول‌ها آنقدر آسیب می‌زنیم که در نهایت فولیکول می‌میرد و دیگر مویی رشد نمی‌کند.

انرژی و طول موج پرتو لیزر برای جذب رنگدانه های مو طراحی شده است. به این ترتیب انرژی نور لیزر به انرژی گرمایی تبدیل می شود و گرما به فولیکول آسیب می رساند. چون تراکم رنگدانه ها در پیاز مو بیشتر از پوست است، قبل از داغ شدن یا سوختن پوست، آسیب های مورد نظر را به پیاز مو و فولیکول مو وارد کردیم.

موهای زائد فقط موهای ناحیه تناسلی یا زیر بغل نیستند. منظور ما از موهای ناخواسته، تمام موهای اضافی است که باید مدام یا گه گاه کوتاه کنید. به عنوان مثال در ورزشکاران بدنسازی که باید هر از چند گاهی موهای بدن خود را به طور کامل بتراشند، تمام موهای بدن موهای ناخواسته محسوب می شود.

لیزر صورت آقایان چیست ؟

روش های پرکاربرد برای از بین بردن موهای زائد :

برای از بین بردن موهای زائد روش های متفاوتی وجود دارد که بین آقایان و بانوان تفاوت آن چنانی ندارند و هر دو می توانند از آنها استفاده کنند؛ روش های از بین بردن موهای زائد شامل :

  • موچین
  • موبر یا وکس
  • کرم های کاهش رشد
  • بند انداختن
  • الکترولیز
  • لیزر

در بین مردم لیزر محبوبیت خاصی دارد اما از لحاظ تعداد جلسات و هزینه با هم متفاوتند،  چرا که نواحی بدن آقایان که لیزر می شوند وسعت بیشتری دارند و تعداد جلسات مورد نیاز نسبت به بانوان نیز بیشتر است؛ گاهی اوقات ممکن است تعداد آنها به 10 جلسه در سال نیز برسد.

انواع دستگاه لیزر

امروزه لیزر روش مطمئن تر و محبوب تری است که این روش با دستگاه های مختلف انجام می شود و هر کلینیک می تواند متناسب با هزینه و نیاز خود از یک دستگاه استفاده کند؛ در ضمن هر یک از دستگاه ها طول موج و کارایی متفاوت دارد؛ دستگاه های لیزر شامل الکساندرایت، روبی، دایود، تور پالسی بالا و ND:YAG هستند که می خواهیم کارایی آنها را با هم بررسی کنیم.

لیزر الکساندرایت :

لیزر الکساندرایت در سراسر جهان از محبوبیت خاصی برخوردار است و دارای طول موج بسیار قوی است که با نفوذ بالا در پوست و داخل ریشه و فولیکول مو، آن را از بین می برد و برای افرادی که پوست روشنی دارند کاملا قابل استفاده است؛ لیزر الکساندرایت انواع مختلفی دارد از جمله:

آریون :

آریون طول موجی بالغ بر 755 نانومتر دارد و به دلیل داشتن اسکنر بزرگ می تواند موی نواحی با وسعت بالا را نیز از بین ببرد؛ این دستگاه ها پالس هایی با فاصله زمانی کوتاه دارد که از سوختگی جلوگیری می کند و عمل خنک کنندگی را به خوبی انجام می دهد.

آلما :

آلما نوع دیگری از لیزر الکساندرایت است که همانند آریون از سوختگی ناشی از لیزر جلوگیری می کند و پالس هایی را وارد پوست و فولیکول های مو می کند که از این طریق از بین می روند؛ آلما سرعت بسیار بالایی در از بین بردن موهای زائد دارد و برای هر نوع پوست مناسب است و با آن سازگار دارد.

کوترا :

کوترا برای انواع پوست روشن و تیره کاربر دارد و بسیاری از مردم به همین دلیل خواهان این نوع لیزر هستند؛ از دیگر مزیت های آن می توان اثر خنک کنندگی بالای آن را نام برد که مانع سوختگی می شود و دیگر ویژگی مهم این لیزر از بین بردن سیاهرگ های عنکبوتی است.

لیزر دایود :

برای از بین بردن موهای زائد از یک دسته شعاع نوری و گرمایی استفاده می شود که به عمق فولیکول های مو اثر می کند و روی ملانین ها متمرکز می شود و رنگدانه ها با جذب انرژی لیزر از بین می روند و از رشد مو در فولیکول ها جلوگیری می کند؛ این نوع لیزر با هدف قرار دادن تعداد زیادی از موها در زمان بسیار کوتاه آنها را از بین می برد و دوره درمان آن بسیار کوتاه است و با کمترین عوارض همراه است و تنها عارضه ای که ممکن است رخ دهد قرمزی پوست است که پس از 2 روز از بین می رود؛ این لیزر هم برای بانوان و هم برای آقایان مناسب است.

لیزر روبی :

برای از بین بردن موهای زائد، کک و مک، تاتو و لک های صورت استفاده می شود و در برابر  لیزر های الکس و یاگ کارایی بهتری دارد و این لیزر برای از بین بردن رنگدانه های سبز و آبی استفاده می شود؛ پالس های لیزر فولیکول های مو را هدف قرار می دهد و آن ها را از بین می برد

لیزر ND:YAG :

نوع دیگری از لیزر است که در برابر موهای زائد بسیار کاربرد دارد و می توان از آن برای نواحی مختلف بدن از جمله کمر، سینه، پاها، دست، صورت، نواحی تناسلی و زیر بغل استفاده کرد؛ این دستگاه می تواند ضعف دیگر دستگاه ها را جبران کند و برای افراد با پوست و موی تیره استفاده شود.

آیا لیزر صورت آقایان دردناک است ؟

دستگاه های لیزری جدیدتر و سیستم های خنک کننده، درد لیزر را کاملا قابل تحمل کردند، اما به طور کلی دردناک بودن یا نبودن لیزر به میزان تحمل شما بستگی دارد. در بیشتر موارد، مردان درد لیزر را به عنوان یک احساس سوزن سوزن شدن خفیف توصیف می کنند، مانند یک نوار لاستیکی که پوست را لمس می کند.

اکثر کلینیک مجهز به آخرین تکنولوژی لیزر موهای زائد است که ناراحتی و درد ناشی از لیزر را تا حد زیادی کاهش می دهد و آن را کاملا قابل تحمل می کند. با این حال، اگر درد لیزر برای شما زیاد است، می توانید از کرم های بی حس کننده استفاده کنید که درد را حدود 50 درصد کاهش می دهد. در بررسی های مختلف، مردانی که لیزر موهای زائد را دریافت می کنند، گفتند که این روش حدود 40 درصد کمتر از روش موم درد دارد.

انواع دستگاه لیزر

عوارض و فواید لیزر

لیزر موهای زائد مردان همانند هر چیز دیگری فواید و عوارضی دارد که باید با آن ها آشنا باشیم تا بتوانیم با آگاهی کامل موهای زائدمان را از بین ببریم. در ادامه با عوارض و فواید لیزر صورت آقایان آشنا می شوید :

عوارض لیزر :

پس از انجام لیزر ممکن است عوارضی از قبیل خارش پوست، لکه های پوستی، تورم، آسیب چشمی،افزایش آکنه ها، درد، سوختگی، کبودی و عفونت سراغتان بیاید اما در اکثر موارد بدون هیچ گونه عارضه ای موهای زائد شما از بین می رود

فواید لیزر :

لیزر در مقابل عوارضی که دارد، فوایدی نیز دارد که بسیار چشم گیر است از جمله اثر بخشی بسیار سریع آن که طی مدت 6 الی 8 جلسه تمام موهای شما زائد شما از بین می رود و حتی در برابر نقاط حساس بدن شما طوری تنظیم می شود که کمترین آسیب را به پوست شما بزند و همچنین با سیستم خنک کننده ای که دارد از سوختگی پوست شما جلوگیری می کند.

قبل و بعد از لیزر باید به چه مراقبت هایی را انجام داد ؟

قبل از انجام لیزر باید نکاتی را رعایت کنیم تا به نتیجه مطلوبی که می خواهیم برسیم؛ شما باید 4 هفته قبل از درمان از انجام هرگونه اپیلاسیون یا الکترولیز یا بلیچ خوددار کنید و همچنین از یک تا دو هفته قبل از لیزر از هرگونه برنز کردن خودداری کنید و یک روز قبل ناحیه درمان را بتراشید تا برای لیزر آماده باشید؛ در نهایت روز درمان باید از استفاده هرگونه مواد خوشبو کننده و نرم کننده یا لوسیون خودداری کنید.

بعد از لیزر نیز باید به نکاتی توجه کنید؛ اگر بخواهید بهترین نتیجه را بگیرید باید پس از لیزر آب فراوان بنوشید تا پوست شما دچار هیچ گونه کم آبی نشود؛ حتما از لوسیون و ژل های مرتبط به خصوص ژل آلوئه ورا استفاده کنید چرا که ژل آلوئه ورا از تورم و قرمزی پوست شما جلوگیری می کند؛ اگر پزشک معالج شما تشخیص دهد که پوست شما دچار آسیب نشده است می توانید از لوازم آرایشی استفاده کنید و اگر لوازم آرایش شما الکل دارد ممکن است قسمت لیزر شده را دچار سوزش کند؛ در ضمن از برنزه کردن پوست خود به شدت خودداری کنید چرا که هم باعث آسیب می شود و هم اثر لیزر را خنثی می کند.

تعداد جلسات لیزر صورت آقایان :

لیزر به دوره درمانی نیاز دارد تا بتواند فولیکول های مو را به طور کامل تحت تاثیر قرار دهد و از این جهت به چندین جلسه برای از بین بردن موهای زائد برای همیشه نیاز است؛ تعداد جلسات کاملا به رنگ پوست، رنگ مو، ضخامت مو، جنس مو بستگی دارد و در افرادی که پوست روشن و موی تیره دارند، جواب دهی بسیار سریع تر اتفاق می افتد؛ در اکثر موارد 7 جلسه نیار است و همچنین می توان گفت که تعداد جلسات به منطقه تحت درمان نیز بستگی دارد؛ در ضمن باید گفت که لیزر روی موها روشن و سفید و قرمز تاثیری ندارد و افراد با پوست تیره نیز باید زیر نظر پزشک خود از لیزر استفاده کنند.

هزینه لیزر صورت آقایان چقدر است ؟

هزینه لیزر موهای زائد شما کاملا بستگی به تعداد جلسات شما دارد چرا که هر چه تعداد جلسات بیشتری را صرف لیزر کنید باید هزینه بیشتری را بپردازید و همچنین ناحیه انتخابی برای لیزر نیز بسیار مهم است به طور مثال لیزر کل بدن با لیزر تنها یک عضو از بدن کاملا متفاوت است؛ مسئله دیگر این است که هزینه شما بستگی به مرکزی دارد که شما انتخاب می کنید؛ برای دریافت لیست قیمت ها شما می توانید با ما در ارتباط باشید تا هزینه لیزر هر عضو از بدن را با شما در میان بگذاریم.

آیا لیزر موهای زائد خطرناک است ؟

کار با لیزر نیاز به تجربه، تخصص و مهارت دارد. در غیر این صورت عوارض لیزر بدن باعث سوختگی و لکه های پوستی می شود. احتمال عوارض و صدمات ناشی از لیزر به طور کلی بسیار کم است و به ویژه زمانی رخ می دهد که دستگاه لیزر در دست یک اپراتور غیر ماهر باشد. اما اگر لیزر توسط اپراتورهای حرفه ای و زیر نظر پزشک متخصص انجام شود، با یکی از کم خطرترین و کم عارضه ترین روش های رفع موهای زائد طرف هستید و شاید تنها عارضه آن درد خفیفی باشد که برخی از مراجعه کنندگان تجربه می کنند.

لیزر بدون آسیب رساندن به لایه سطحی پوست از اپیدرم عبور می کند. لیزر نه تنها آسیبی به پوست وارد نمی کند، بلکه می تواند کلاژن سازی را در لایه های عمقی پوست تحریک کرده و بافت پوست را بهبود بخشد. البته این رویداد چندان چشمگیر نخواهد بود، اما تا حدودی اتفاق می افتد.

دلایل انجام لیزر مو برای مردان :

در ادامه با دلایل انجام لیزر مو برای مردان آشنا می شوید :

راحتی در آب و هوای گرم :

مو به گرم شدن بدن کمک می‌کند که در آب و هوای گرم یک عیب محسوب می‌شود. معدنچیان، مکانیک‌های خودرو، ورزشکاران و تقریباً هر فردی که در محیط گرم کار می‌کند، می‌تواند از مزایای حذف موهای لیزر استفاده کند.

کاهش موهای دائمی :

لیزر، موها را به درجه‌ای می‌رساند که شما دیگر نیازی به شیو کردن نداشته باشید. رشد مجدد مو می‌تواند به سبب عوامل هورمونی و دیگر عوامل بیولوژیکی تحت تأثیر قرار گیرد. این روند از فردی به فرد دیگر متفاوت خواهد بود.

درمان سریع و کارآمد :

برطرف کردن موها با لیزر به قدری سریع است که اجازه می‌دهد بلافاصله به انجام فعالیت‌های طبیعی خود بازگردید.

شکل دادن به ریش :

از لیزر می‌توان برای شکل دادن به ریش نیز استفاده کرد. این دستگاه موجب کاهش ضخامت و زبری موهای صورت شده و می‌تواند برای بخش‌هایی همچون گونه، خط ریش و گردن مورد استفاده قرار گیرد.

از بین رفتن جوش‌های ناشی از شیو کردن :

لیزر موی در تمام قسمت های بدن موثر بوده و جوش‌های ناشی از شیو کردن را از بین خواهد برد.

کاهش موهای زیرپوستی :

موهای زیرپوستی اغلب بعد از وکس کردن، کندن و شیو کردن ایجاد خواهد شد. این عارضه در درجه اول نتیجه شکستن ناهموار نوک مو یا خشک شدن پوست است که مانع از رشد مو از فولیکول به طور طبیعی می‌شود. لیزر ابتدا موها را ضعیف کرده، سپس از بین می‌برد و از این طریق مانع زیرپوستی شدن آن می‌شود.

عوارض و فواید لیزر

کلام آخر

برای انجام لیزر از افراد با تجربه کمک بگیرد و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را برای لیزر انتخاب کنید. مراقبت ها و دستورات لازم را به خوبی انجام دهید تا نتیجه مناسبی از این روش بگیرید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

2.7/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان (کلیک کنید)