کاشت ابرو طبیعی با روش FIT

ما در این مقاله سعی داریم شما را با کاشت ابرو طبیعی با روش FIT آشنا کنیم. امروزه بسیاری از افراد به دنبال ابروهای پر پشت و ضخیم هستند زیرا مدل ها و افراد مشهور ابروهای پر و ضخیمی دارند. بسیاری از افرادی که کاشت ابرو انجام می دهند دارای ابروهای نازک هستند و یا به مرور زمان به دلیل برداشت بیش از اندازه ابرو یا افزایش سن ابروهایشان دچار ریزش می شود. برای آشنا شدن با کاشت ابرو طبیعی با روش FIT با ما همراه باشید.

کاشت ابرو چیست ؟

کاشت ابرو روشی است که در آن موهای قسمتی از سر به ناحیه ابرو انتقال داده می شود. کاشت ابرو از آن روش ها و دانش کاشت مو بهره گرفته می شود و زیر مجموعه این روش درمانی به حساب می آید. در کاشت ابرو فقط موها انتقال داده نمی شود بلکه ارگان های کوچکی که وظیفه ساخت موها را بر عهده دارد در ناحیه ابرو پیوند زده می شود. این ارگان فولیکول نام دارد و تارهای موی کاشته شده تا آخر عمر به رشد خود ادامه می دهند و مثل ابروهای طبیعی نیاز به کوتاه کردن و مرتب کردن دارد.

کاشت ابرو چیست ؟

دلیل انجام کاشت ابرو

ابرو یکی از مهم ترین عضو زیبایی در صورت است و تاثیر زیادی در ظاهر افراد دارد. ابروهای یک فرد از نظر زیبایی از موهای سر هم مهم تر است و این موضوع چند دلیل دارد. اول اینکه ابروها نسبت به موهای سر در منطقه مهم تر و مرکزی تر صورت قرار دارد. دوم اینکه وظیفه ابرو ایجاد قابی برای چشم است مه مهم ترین عضو صورت در زیبایی ظاهری است. آخرین نکته این است که کم پشتی و ریزش موهای ابرو ب خلاف موهای سر فرآیندی طبیعی نیست و از دید افراد از نظر زیبایی شناختی قابل قبول نیست. از دست دادن یا کم پشتی ابروها می تواند دلایل زیادی داشته باشد که عبارتند از :

 • بیماری های تیروئیدی
 • بیماری های عمومی یا سیستمیک
 • سوختگی
 • آلوپسی آره تا
 • عفونت
 • کندن و برداشتن بیش از اندازه ابرو
 • اختلال در رشد ابروها به صورت مادرزادی
 • تاتو هاشور ابرو
 • افرادی که به صورت ارثی و ژنتیکی مستعد از دست دادن ابروها یا کم پشت شدنشان هستند.

دلیل کم پشتی و ریزش موهای ابرو می تواند هر کدام از موارد بالا باشد که بهترین راه داشتن ابروهایی ضخیم کاشت ابرو است. روش هایی مانند تاتو، هاشور، استفاده از مداد ابرو و روش های دیگر می تواند تا حدی ظاهر ابروی شما را بهبود بخشد ولی در ایجاد ابروهای ضخیم و طبیعی ناتوان اند. در همه روش های زیباسازی طبیعی بودن نتیجه برای همه افراد اهمیت دارد. موضوعی که در کاشت ابرو قابل دستیابی است این است که این روش ابروهایی ضخیم و طبیعی به شما هدیه می دهد.

ریخت شناسی و فیزیولوژی ابرو :

موهای ابرو چهار ویژگی مهم دارد که در کاشت ابرو باید به آن توجه شود که در ادامه به این ویژگی ها می پردازیم :

 1. جهت رشد موهای ابرو در بخش های مختلف آن به شکل قابل توجهی متغیر است.
 2. موی ابرو با زاویه زیادی نسبت به پوست صورت از فولیکول رشد می کنند که باعث می شود موهای ابرو روی پوست بخوابند و مثل موهای سر به سمت عمودی رشد نکنند.
 3. موهای ابرو برخلاف بیشتر موهای سر که به صورت دسته های چند تایی رشد می کنند به صورت تک تار مو هستند.
 4. چرخه رشد موهای ابرو با موهای سر تفاوت زیادی دارد.

این ویژگی ها باعث می شود که کاشت ابرو نیاز به مهارت و تجربه بالایی داشته باشد. طرح کاشت ابرو باید به نحوی باشد که طبیعی به نظر برسد و توازن هندسی صورت را به هم نزند.

ابرو در آقایان و خانم ها چه تفاوتی دارد ؟

شما ابروی آقایان و خانم ها با متفاوت است. در آقایان ابروها ضخیم تر، متراکم تر، فاقد قوس است و خم بسیار کمی دارد. بخش های انتهای ابرو آقایان برجسته تر و پرتر است زیرا ضخامت ابرو تقریبا در سراسر ان یکسان است. ابروی آقایان در بالای فرورفتگی خارجی چشم به اتمام رسیده است و طول متوسط ابروی آقایان 5.5 و ضخامت آن 1.5 سانتی متر است.

در خانم ها نقطه انتهایی ابرو عقب تر از فرورفتگی خارجی چشم قرار دارد و بخش انتهایی کم تراکم و نازک تر می شود. خم زیبایی در ابروی خانم ها وجود دارد در یک سوم انتهایی ابرو ایجاد می شود. بخش میانی ابرو ضخیم تر و متراکم تر از بخش خارجی ابرو است.طول متوسط ابروی خانم ها 5 و ضخامت متوسط آن 1.3 سانتی متر است.

بهترین کلینیک کاشت ابرو

برای انتخاب بهترین کلینیک کاشت ابرو باید به چند نکته توجه کنید تا بتوانید بهترین کلینیک را انتخابی کنید در ادامه به آن ها می پردازیم :

کلینیکی انتخاب کنید که در کاشت ابرو تخصص داشته باشد : کلینیک هایی که تجربه زیادی در کاشت مو دارند کلینیک مناسبی برای کاشت ابرو نیستند. کاشت موی صورت با کاشت موی سر تفاوت زیادی دارد.

کاشت ابرو نیاز به مهارت و هنر دارد : طراحی ابرو ها و کاشت علاوه بر مهارت جراحی نیاز به زیبایی شناختی و هنری دارد. جراح باید با شکل ابروی خانم ها و آقایان آشنا باشد تا بتواند با توجه به شکل صورت زیباترین طرح را برای ابرو در نظر بگیرد و از الگوهای از قبل آماده شده استفاده نکند.

آیا نتیجه کاشت ابرو به روش FIT دائمی است؟

پس از کاشت ابرو، زخم های کوچکی در نواحی کاشت و برداشت ایجاد می شود. معمولاً یک تا سه روز زمان می برد تا این زخم ها به طور کامل بهبود پیدا کنند. پس از وارد کردن سوزن ها برای کاشت ابرو نقاط قرمز رنگ به نشانه لخته شدن خون بیرون می آیند که در همان استحمام اول کاملاً از بین رفته و پاک می شوند. پس از آن در هفته سوم به بعد باید منتظر ریزش موهای کاشته شده باشید.

بسته به شرایط مو و بدن فرد، حدود ۲ تا ۳ هفته موها در اثر شوک جراحی شروع به ریزش می کنند. پس از این مرحله فولیکول های مو مجدد رشد کرده و ابروهای طبیعی و جدیدی رشد خواهند کرد. پس از ۱۰ تا ۱۲ ماه شما می توانید شاهد پرپشت شدن موهای ابرو باشید. در این زمان نتیجه کاملی از پیوند ابرو قابل مشاهده است. انتخاب پزشک و کلینیکی که دارای سوابق معتبر پزشکی باشند در نتیجه نهایی کار بسیار موثر است. لازم به ذکر است که نتیجه کاشت ابرو به روش FIT کاملاً دائمی است. در صورتی که این کار را توسط افراد حرفه ای و ماهر انجام شده باشدt شما نیاز مجدد به انجام کاشت ابرو نخواهید داشت.

عوارض کاشت ابرو به روش FIT

در حقیقت عوارض کاشت احتمالی کاشت ابرو به روش FIT گریبانگیر کسانی می شود که با عدم برنامه ریزی مناسب، تحقیقات ناکافی و عدم توجه به سابقه و مهارت پزشک اقدام به انتخاب مراکز نامعتبر کرده اند. در حقیقت انتخاب مناسب و ماهرترین پزشک متخصص کاشت ابرو تاثیر شگرفی برای نتیجه نهایی و جلوگیری از بروز عوارض احتمالی آن خواهد داشت. در این قسمت عوارض مربوط به کاشت ابرو به روش FIT آورده شده است:

 • خونریزی غیرمعمول از محل برداشت و کاشت ابرو
 • عفونت
 • باقی ماندن جای زخم بر روی ناحیه کاشت و برداشت
 • آسیب به بافت عصبی سر و صورت

دلیل انجام کاشت ابرو

کلینیک باید مجوز های لازم را داشته باشد و کار خود را تضمین کند : کاشت ابرو توسط جراحانی انجام می شود که صلاحیت انجام این کار را دارند و دوره های لازم را دیدند و مدارک لازم را دریافت کردند.

روش های مختلف کاشت ابرو باید در کلینیک ارائه شود : کاشت موی سر و صورت با روش های مختلف انجام می شود. هر کدام از این روش ها مزایا و معایبی دارند که نمی توان یک روش را به عنوان بهترین روش معرفی و برای همه بیماران از آن روش استفاده کرد. اگر روش های مختلف کاشت مو صورت در کلینیک ارائه شود می توانید اطمینان حاصل کنید که بهترین روش برای شما انتخاب شده است زیرا آن کلینیک سعی نمی کند که یکی از روش های کاشت را به عنوان بهترین روش معرفی کند.

چه افرادی برای کاشت ابرو مناسب هستند ؟

 • اگر به صورت مادرزادی و ژنتیکی ابروهای نازک یا کم پشتی دارید و موهای ابرو در شما رشد نکرده است.
 • اگر به علت آسیب، سوختگی، بخیه، جراحی، شکستگی همه یا قسمتی از ابرو خود را از دست رفته است یا می خواهید جای زخم یا بخیه ای را بپوشانید.
 • اگر از شکل یا حالت و فرم ابروهای خود راضی نیستید می توانید کاشت ابرو انجام دهید.
 • اگر به علت بیماری زمینه ای یا بیماری های پوستی ابروی شما دچار ریزش شده است بعد از درمان می توانید برای کاشت ابرو اقدام کنید.
 • خانم هایی که ابروهای خود را تاتو کردند و یا هاشور زدند و می خواهند ظاهر ابروها طبیعی به نظر برسند.
 • خانم‌هایی که به دلیل برداشتن بیش از حد ابروها، دچار نازکی یا کم‌پشت شدن ابرو شده‌اند.

آزمایشات لازم قبل از کاشت ابرو به روش FIT

برای انجام عمل کاشت ابرو پزشک متخصص به منظور اطمینان از سلامت بدنی فرد و فراهم کردن شرایط خاص برای کاشت ابرو یک سری آزمایش های مقدماتی را توصیه می کند. به شما پیشنهاد می کنیم که حتما قبل از انجام کاشت ابرو این آزمایش ها را انجام دهید. چرا که می تواند تاثیر فوق العاده ای بر روی نتیجه نهایی و جلوگیری از بروز عوارض احتمالی آن داشته باشد. در این قسمت آزمایش های مقدماتی قبل از کاشت ابرو به روش FIT آورده شده است:

 • آزمایش شمارش گلبول های قرمز خون یا CBC به منظور تشخیص کم خونی و احتمال وجود عفونت در خون
 • آزمایش های مربوط به بیماری های ویروسی و عفونی مانند هپاتیت. در صورت مثبت بودن نتیجه این آزمایش پزشک شما اقدامات ایمن تری را در راستای پیوند ابرو فراهم می کند.
 • آزمایش های مربوط به انعقاد خون و زمان لخته شدن آن شامل پی تی و ptt
 • آزمایش های FBS و تست ادرار برای تشخیص بیماری های دیابت و بیماری های کلیوی و کبدی
 • بررسی سطح چربی خون، اندازه گیری LDL، VLDL و HDL

کاشت ابرو به روش FIT چگونه انجام می شود ؟

در بین روش های کاشت ابرو کاشت FIT محبوبیت خاصی بین متقاضیان عمل زیبایی کاشت مو و کاشت ابرو دارد. در بین این روش ها روش های دیگر مثل SUT یا FUT هستند که مبنای آن ها یکسان است و فقط در جزئیات و کارکرد با یکدیگر تفاوت دارند. اینکه کدام عمل برای کاشت ابرو برای شما مناسب است با نتیجه آزمایشات و نظر تیم پزشکی شما است تا بتوانید بهترین انتخاب را با بهترین نتیجه دریافت کنید.

نحوه کاشت ابرو طبیعی با روش FIT :

نحوه کاشت ابرو با این روش شبیه کاشت مو به این روش است. ابتدا گرافت های مو از بانک مو که ناحیه پشت سر است برداشته می شود و آن ها را زیر میکروسکوپ به صورت تار به تار در آورده و آماده کاشت در ناحیه ابرو می کنند. قرینه سازی ابرو و ایجاد خط رویش صاف اهمیت زیادی در چهره افراد دارد و مرحله تعیین خط رویش و قرار دادن گرافت ها در محل های مناسب امری حیاتی است به همین دلیل تا پیوند ابرو به روش FIT در مراکز معتبر و توسط پزشک انجام می شود.

مزایای کاشت ابرو طبیعی با روش FIT : 

 • این روش بر خلاف روش های دیگر مانند FUT از تهاجم کمی برخوردار است و سرعت بهبودی و اثر بخشی آن سریع تر خواهد بود. به همین علت کاشت ابرو به روش FIT جزء روش های برتر عمل زیبایی پیوند مو محسوب می شود.
 • کاشت ابرو به روش FIT برای افرادی که ترجیح می دهند موهای کوتاهی داشته باشند بسیار مناسب است زیرا در این روش در نهایت طول موهای رشد کرده کوتاه است و برای افرادی که می خواهند موهای کوتاه داشته باشند بسیار مناسب است.
 • برداشت فولیکول مو در روش FIT به صورت نواری نیست و خونریزی و درد کمتری دارد و جای زخم آن نسبت به روش های دیگر مثل FUT بسیار ناچیز و پنهان است.
 • کاشت ابرو در ان روش با ظرافت خاصی انجام می شود و نتیجه نهایی آن به آسانی قابل تشخیص نیست و مثل موی طبیعی رشد می کند و زیبا و جذابیت را به شما برمی گرداند.

معایب کاشت ابرو طبیعی با روش FIT

انتخاب یک روش مناسب برای کاشت ابرو بسیار مناسب است زیرا همه روش های پیوند ابرو طبیعی می تواند مزایا و معایب خود را داشته باشد که از فردی به فرد دیگری تغییر می کند. کاشت ابر رو به روش FIT معایبی دارد که در  ادامه با این معایب کاشت ابرو طبیعی با روش FIT  آشنا می شویم.

 • تراکم کم در ابرو کاشته شده
 • غیر قابل استفاده شدن بانک مو در صورت نیازهای بعدی
 • احتمال به جا ماندن جای بخیه در صورت مجرب نبودن پزشک مربوطه
 • استفاده از بخیه در طول درمان
 • داشتن دوره نقاهت و نیاز به استراحت
 • نیاز به بی هوشی در طول پروسه درمان

این موارد دلیل به خوب نبودن این روش نیست و در بسیاری از افراد بهترین گزینه ممکن برای کاشت ابرو محسوب می شود. به همین علت توصیه می شود قبل از انتخاب روش کاشت با پزشک متخصص مشورت کنید و شرایط خود را بسنجید.

معایب کاشت ابرو طبیعی با روش FIT

نکاتی درباره دوره نقاهت عمل کاشت ابرو طبیعی با روش FIT :

کاشت ابرو طبیعی با روش FIT مانند سایر جراحی های دیگر و روش های دیگر دارای مراقبت هایی است که باید به این نکات توجه کرد :

 • اگر احساس درد داشتید با پزشک در میان بگذارید. این درد به خاطر شدت و طول زمان عمل حس می شود و با مسکن های معمولی به راحتی برطرف می شود.
 • اگر پزشک برای پوشش نواحی ای که پیوند ابرو داشتند از بانداژ استفاده کرده باشد یک روز بعد از عمل این بانداژ را می توان برداشت.
 •  تجویز پزشک این است که به مدت 1 هفته الی 10 روز از انجام هر فعالیت بدنی و ورزش های سنگین و شدید پرهیز کنید.
 • بعد از عمل برای شستن سر باید بسیار ملایم سر خود را شست و شو کنید تا آسیبی به فولیکول های پیوند داده شده وارد نشود.
 • برای اطمینان از موفق بودن عمل زیبایی کاشت ابرو طبیعی باید در یک ماه چند بار به پزشک خود مراجعه کنید و معاینات کامل را انجام دهید.
 • احتمال کبودی و ورم در کاشت ابرو طبیعی با روش FIT  بسیار کم است اما در صورت مشاهده با پزشک در میان بگذارید.
 • به منظور محافظت از فولیکول های پیوند زده شده تا چند روز از برخورد مستقیم آفتاب به پوست سر خود دوری کنید یا از کلاه های مناسب استفاده کنید.

 

کلام آخر

قبل از انجام کاشت ابرو طبیعی با روش FIT تحقیقات لازم را انجام دهید و با آگاهی کامل دست به عمل بزنید. ممنون که تا ادامه مقاله کاشت ابرو طبیعی با روش FIT همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان (کلیک کنید)