کاشت مو به روش fit
کاشت مو طبیعی یکی از روش های مطمئن درمانی ارائه شده برای درمان کم پشتی یا تاسی مو می باشد. کاشت مو طبیعی یک عمل زیبایی برای بازیابی مو های از دست رفته و ترمیم کم پشتی و تاسی مو می باشد. چهره ایده آل فرد را همراه با جذابیت و زیبایی از دست رفته را به فردی که متقاضی عمل کاشت موی طبیعی است باز می گرداند. کاشت مو روش های مختلفی دارد و به تناسب شرایط بیمار هر یک از این ها به کار گرفته نمی شود.

دلایل ریزش مو

ساختمان مو از سمت پوست سر شامل ریشه،‌فولیکول و ساقه مو می باشد. گرافت مو دسته های تار مویی است که از یک روزنه رشد کرده است. این گرافت ها به دسته های تک تار مویی و چند تار مویی تقسیم می شوند. تعداد تار مو در این گرافت ها از یک تا پنج تار مو بر حسب عوامل مختلف تغییر می کند. برخی بانک مو های بدن یا صورت کانند بانک موی سینه یا ابرو  تک تار موی هستند. برخی دیگر مانند بانک موی ریش تک یا دو تار موی هستند. بانک موی مورد استفاده برای برای کاشت موی سر که همان ناحیه پشت سر می باشد نیز گرافت های یک تا پنج تار موی دارد.

دلایل ریزش مو

طریقه انجام عمل زیبایی کاشت مو

داشتن مو هایی خوش حالت و پرپشت جذابیتی به فرد می دهد که هیچ جای انکاری برای آن نیست. امروزه دیگر دست یافتن به چهره دلخواه با مو های پر پشت غیر ممکن نیست. عمل زیبایی کاشت مو طبیعی باعث رشد مجدد فولیکولیت های مو می شود..فرایند های این عمل جراحی در سه مرحله مرتب می شود، برداشت گرافت از بانک مو، مرتب کردن و آماده سازی گرافت ها و کاشت آن ها در ناحیه پذیرنده فولیکول می باشد.

کاشت مو مطمئن ترین روش کاشت مو برای داشتن مو هایی پر پشت و خوش حالت می باشد. در کاشت مو طبیعی معمولا  از بانک موی خود فرد، گرافت ها را بر می دارند و در ناحیه پذیرنده قرار می دهند. معمولا ناحیه بانک مو یا اهدا کننده مو،‌ پشت سر می باشد.
کاشت مو نیازی به بیهوشی ندارد. تنها با یک بی حسی موضعی ساده و به صورت سر پایی قابل انجام می باشد.  بعد از انجام کاشت مو نیز یک پانسمان روی محل کاشت و اهدا کننده قرار می گیرد. 24 ساعت بعد از قرار گرفتن پانسمان نیز باید به پزشک خود مراجعه کنید تا مو های کاشت شده را بررسی کرده و سر را شست و شو دهد.
از روز دوم بعد از عمل نیز با حفاظت از محل کاشت شده و عدم دستکاری آن می توانید به حمام بروید. تا حدود دو هفته این بدین معناست که پیوندها با موفقیت انجام شده است.
مو های طبیعی موجود بر بدن یا پوست سر خود فرد برای عمل کاشت مو به کار می روند. معمولا قسمتی از پشت سر که ناحیه فاصله بین دو گوش از نظر جراحان بهترین موضع اهدا کننده است. شباهت مو های این ناحیه به مو های مناسب محل کاشت دلیل این انتخاب می باشد. گاهی اوقات و در موارد خاص موی قسمت هایی از بدن مانند پشت کمر یا سینه نیز برداشت می شود. دو روش جراحی (تهاجمی) و روش غیر جراحی(غیر تهاجمی)‌ برای برداشتن گرافت از بانک مو به کار می روند.

روش غیر جراحی:  همانگونه که از نام آن پیداست این روش بدون استفاده از جراحی انجام می شود. وفولیکول ها جداگانه و با استفاده از پانچ، میکرو موتور های اتوماتیک، نئوگرافت  و Safer از ناحیه اهدا کننده برداشته می شود. در شروع این روش، پوست سر ضد عفونی شده و به نقاط مد نظر بی حسی تزریق می شود. بعد از آن با پانچ های مخصوص هر روش کاشت مو،‌گرافت ها برداشته می شود. این گرافت های برداشته شده از بانک مو، تا اتمام مراحل کاشت مو در نگهدارنده مخصوص نگه داری می شود. در روش های مختلف کاشت مو شامل FIT ،FUT ، SUT با استفاده از تیغ برش های میلی متری در ناحیه پذیرنده ایجاد می شود و گرافت ها با استفاده از پنس در محل برش ها قرار می گیرند. در روش DHI از دستگاه ایمپلنتر برای کاشت مو استفاده می شود که این روش جدید ترین روش کاشت مو است.

روش جراحی:در این روش جراح از ناحیه اهدا کننده پشت سر یک رشته گرافت به طول تقریبا 20 سانتی متر جدا کرده و یک  گروه جدا سازی گرافت ها،‌با استفاده از میکروسکوپ گرافت هارا جدا سازی کرده و آماده کاشت می کنند. این روش برداشت فولیکول در علم پزشکی FUT گفته می شود. این کار کاملا تخصصی می باشد و شما باید مطمئن شوید که پزشکی که این کار را برای شما انجام میدهد از تخصص و مهارت کافی برای این کار برخوردار باشد.

کاشت مو به روش ترکیبی : روش ترکیبی استفاده از هردو روش گفته شده به صورت توام می باشد. این روش هنگامی به کار برده می شود که میران تاسی به حدیست که گرافت های زیاد تری نیاز است. در این صورت جراح هم با استفاده از جراحی و هم بدون استفاده از ان فولیکول را برمیدارد.

برای آن که شما بتوانید نتیجه خوبی از کاشت مو بگیرید باید ابتدا روش های طبیعی کاشت مو را بشناسید تا بر اساس شرایط خود روشی را که برای شما مناسب تر است انتخاب کنید. انتخاب این روش ها تا حد زیادی به غنی بودن یا نبودن بانک موی شما و نوع و میزان تاسی سرتان می باشد. استفاده از راهنمایی های پزشکتان در این زمینه می تواند بسیار کمک کننده باشد.

کاشت مو به روش ترکیبی :

تکنیک ها و روش های اصلی و مهم کاشت مو

تحول ایجاد شده در روش های عمل زیبایی کاشت مو به واسطه پیشرفت زیاد علم پزشکی بسیار بیشتر و راضی کننده تر از قبل می باشد. این قسمت مربوط به معرفی تکنیک ها و روش های مختلف و مورد تایید جراحان برای کاشت مو می باشد. شما می توانید بعد از خواندن این مطلب و پیدا کردن شناخت حدودی از کاشت مو طبیعی و روش های ان در تصمیم گیری خود تا حدودی موفق عمل کنید.

کاشت مو تنها به صورت واحدی انجام می شود. اما روش برداشت گرافت ها می تواند در تکنیک های مختلف متفاوت باشند. مسئله مهم این است که با وجود تفاوت در روش های برداشت فولیکولار، روشت کاشت در همه تکنیک ها یکسان می باشد. اگر بخواهیم ساده تر این موضوع را بیان کنیم،‌ تنها موردی که روش های مختلف کاشت مو را از یک دیگر متمایز می کند روش برداشت گرافت و فولیکولار از ناحیه پذیرنده می باشد. بدیهی است که اگر مناسب ترین روش را برای کاشت موی خود انتخاب کنید، تحولی عظیم در چهره شما ایجاد خواهد شد. دلیل آن هم این است که، اگر فولیکول ها به تعداد بیشتر و درزمان کمتری برداشت شوند، و از سوی دیگر فاصله بین زمان برداشت فولیکول و کاشت آن کم باشد، کیفیت جراحی کاشت مو طبیعی بیشتر خواهد شد. دلیل اهمیت کوتاه بودن این مدت، این است که اگر گرافت ها تا قبل از پایان عمر مفید خود دوباره به پوست باز گردانده شوند، طراوت و تازگی خود را حفظ نموده و با کیفیت بهتری رشد می کنند. این مدت زمان که تاثیر فراوانی در نتیجه کاشت مو دارد، زمان طلایی خوانده می شود.

اگر جراح به تنهایی عمل جراحی را انجام ندهد و یک تیم جراحی وی را در امر کاشت مو همراهی کنند قطعا زمان برداشت و کاشت کوتاه تر شده و نتیجه عمل بهتر می شود و همچنین عوارض کاشت مو نیز کمتر خواهد بود.

گفتیم که پارامتر هایی در تعیین نوع بانک مو و میزان تاسی شما نقش دارند. خود بانک مو و میزان تاسی نیز برای انتخاب شیوه مناسب برداشت گرافت بررسی می شوند. پس در واقع این پارامتر ها می توانند برای انتخاب تکنیک کاشت مو نیز به کار روند. این معیار ها عبارتند از:

  • میزان سطح تاسی مو
  • کمیت و کیفیت بانک مو و ناحیه اهدا کننده بیمار
  • تناسب تکنیک برداشت گرافت با نوع بانک مو و ناحیه تاس

در دیدگاهی،‌تاسی و کچلی از لحاظ میزان گستردگی به هفت دسته تقسیم می شوند. در طاسی نوع یک، معمولا، هیچ گوه کچلی یا ریزش مویی وجود ندارد. در عین حال بانک مو بسیار قوی است. در عین حال، در تاسی نوع 7، تاسی بسیار گسترده بوده و تقریبا هیچ بانک مویی وجود ندارد یا در صورت وجود داشتن، بسیار ضعیف و غیر قابل استفاده است.

بنا بر این تعیین کردن نوع تاسی و میزان آن تاثیر زیادی در موفقیت عمل کاشت مو طبیعی دارد. کاشت مو معمولا روی افرادی با تاسی 3 تا 6 انجام شود. افراد با تاسی 1 و 2 نیازی به عمل کاشت مو ندارند . افرادی که تاسی 7 دارند نیز عمل پیوند مو روی آن ها با موفقیت صورت نمی گیرد.

تکنیک ها و روش های اصلی و مهم کاشت مو

روش های کاشت مو

حال که با موارد ابتدایی کاشت مو طبیعی آشنا شدید، بهتر است که با روش های کاشت مو طبیعی نیز آشنا شوید. این مسئله باعث می شود که یک پیش زمینه داشته و در هنگام دریافت مشاوره از پزشک، سر در گم نشوید.

کاشت مو با تکنیک FIT

استفاده از تیغ برای برداشت گرفت ها از بانک مو در این روش منسوخ شده است. با استفاده از دستگاه پانچ  بدون ایجاد برش، گرافت ها برداشته می شوند.

در فرایند کاشت مو به روش FIT،‌ گرافت های یک تا چهار تایی از با پانچ از نواحی اهدا کننده جدا کرده و پس از جدا سازی در محلولی نگهداری می کنند. نواحی اهدا کننده شامل پشت سر و قسمت های بناگوش می باشد که رشد و تراکم خوبی داشته و فولیکول های قوی آن می تواند مناسب کاشت باشد. .محل برداشت مو ها در این روش نیازی به پانسمان ندارد چون برشی ایجاد نمی شود، و خود به خود بعد از مدتی ترمیم می شود. سپس بعد از اتمام برداشت گرافت نوبت لبه کاشت می رسد. در این مرحله در ناحیه هایی که کم مو بوده و نیاز به کاشت دارد برش ایجاد می شود. این برش ها با استاده از تیغ بوده و عمق آن ها معمولا از 0.5 تا ۴ میلی متر می تواند باشد. بعد از این که همه برش ها ایجاد شده. جراح مجددا مو هارا در محل برش ها و با استفاده از پنس ایمپلنت می کند. الگوی کاشت گرافت ها مبتنی بر خط طبیعی رویش مو ها است. بنا بر این بعد از رشد مو ها، خط رویش طبیعی خواهیم داشت.

 

کاشت مو با روش  FUE

در کاشت مو به روش  FUE، جراح با استفاده از ابزار هایی در ابعاد میکرونی و دقیق برای فولیکول برداری استفاده می کنند. واحد های فولیکولی به صورت دسته ای و کاملا حساب شده از بانک مو جدا می شوند. این عمل سبب می شود ترکام کلی مو ها از بین نرفته و مو های جدید در محل گرافت های برداشته شده رشد کنند. خط طبیعی رویش مو در این روش نیز مورد توجه قرار گرفته است و گرافت ها با رعایت زاویه و جهات رویش مو ها ایمپلنت می شوند. فرایند گرافت برداری تا زمان رسیدن به تعداد گرافت کافی به طول می انجامد. برداشت گرافت از بانک مو عوارض خاصی ندارد. التهاب و قرمزی احتمالی بعد از عمل طی چند روز از بین می رود و تنها اسکار هایی روی آن باقی می ماند.این اسکار ها به واسطه قرار گرفتن در زیر مو های پشت سر از دید پنهان است و بعد از حدود یک سال نیز به طور کلی از بین می رود.

کاشت مو به روش SUT

در این روش مانند تکنیک FUE استخراج  گرافت به روش تک واحدی می باشد. این تکنیک ، جدید ترین روش کاشت مو می باشد. در تکنیک Super FUE فرایند برداشت گرافت و کاشت مو به شیوه یکسان انجام می شود. تنها تفاوت آن با روش FUE این است که تمام مراحل برداشت فولیکول ها و ایمپلنت کردن آن ها تماما به صورت اتوماتیک و با استفاده از دستگاه های برقی انجام می شوند. لازم به ذکر است که در این روش به مدد استفاده از دستگاه های پیشرفته  تمامی عیب و نقص هایی که حین عمل ایجاد می شوند، به سرعت یافت شده و رفع می شوند.و نکته پایانی اینم است که ایمپلنت مو به روش SUPER FUE یا همان SUT از روش های با کیفیت برای کاشت مو می باشد.

کاشت مو به روش SUT

کلام آخر

ایمپلنت مو برای رفع تاسی و بازگرداندن زیبایی از دست رفته فرد گزینه بسیار مناسبی می باشد. اما باید در نظر داشته باشید که، یک فاکتور موفقیت در این عمل، انتخاب شیوه مناسب جراحی است. همچنین باید برخی مراقبت ها را در دوران قبل و بعد از عمل کاشت انجام دهید تا به بهترین نحو ممکن نتیجه بگیرید و یا نتیجه عمل جراحی را تغییر ندهید. از شما ممنونیم که تا پایان مقاله همراه ما بودید. شما میتوانید برای دریافت مشاوره در باره کاشت مو طبیعی با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان (کلیک کنید)