کاشت ابرو طبیعی

آیا با ریزش موهای ابرو مواجه شده اید و برای این که ابروهایتان ظاهر طبیعی خود را دوباره بدست آورند،آیا تصمیم گرفتید کاشت ابرو طبیعی انجام دهید؟؟؟ خوب است قبل از هر کاری در مورد این روش زیباسازی اطلاعات دقیقی به دست آورید و با آگاهی کامل تصمیم درست بگیرید. عوامل مختلف بر روی ریزش  ابرو تاثیرگذار است. اما برخی افراد به خاطر عوامل ژنتیکی ابروهایشان ظاهری کم پشت و نازکی دارد و دوست دارند مدل ابرو خود را به مدل پهن و پرپشت تبدیل کنند. مخصوصا این روزها که مدل ابروهای پهن و پرپشت بسیار مد شده است.

اکثر کسانی که با مشکل کم پشتی ابرو مواجه هستند، به دنبال روشی هستند که به صورت طبیعی به ابروهای پرپشت برسند. برای این کار هیچ راهی به جز کاشت ابرو نیست. روند کاشت ابرو مانند کاشت مو می باشد؛ با این تفاوت که فولیکول های ابرو باید بسیار نازک باشد و زاویه پیوندشان با موهای سر فرق می کند. به طور کلی، اگرچه کاشت  ابرو نسبت به کاشت مو کمتر است، اما نیاز به دقت و مهارت بیشتری دارد تا فرم و خواب موها به صورت طبیعی اجرا شود و نتیجه کار به دلخواه فرد باشد.

کاشت ابرو طبیعی چیست ؟

ابروها تقریباً در بخش مرکزی صورت قرار گرفته و تاثیر بسیار زیادی بر روی زیبایی چهره به خصوص چشم ها دارد. به طوری که موجب می‌شود صورت و چشم ها روح تازه ای پیدا کند. با توجه به این که ابرها بیشتر به چشم ها نزدیک تر هستند و مانند یک قاب عمل می کنند. به همین خاطر، تاثیرگذاری ابرو بر روی زیبایی صورت کمتر از فرم و ظاهر چشم‌ها نخواهد بود. اگر کمی دقت کنید، ریزش مو در ناحیه ابرو اهمیت بیشتری نسبت به ناحیه سر دارد؛ به طوری که افراد زیادی هستند که با وجود ریزش مو شدید نسبت به این موضوع حساسیت زیادی نشان نمی دهند.

اما به محض مواجه شدن با ریزش ابروها تحت تاثیر قرار می‌گیرند و با استرس و نگرانی همراه می شوند. برخی افراد با استفاده از ابزارهای آرایشی یا روش های تاتو قسمت خالی ابروهای خود را پر می کنند. اما این روش ها از نظر ظاهری طبیعی جلوه نمی دهند و شخص مجبور می شود هر چند وقت یکبار برای ترمیم اقدام کند. پس تنها کاشت ابرو بهترین روش برای رفع ریزش ابرو شناخته شده است و نتیجه بسیار طبیعی و ماندگاری دارد.

کاشت ابرو طبیعی چیست ؟

 عوامل تاثیرگذار بر روی ریزش ابرو

عوامل مختلفی بر ریزش ابرو و کم پشت شدن آن تاثیر گذار است. اما برخی عوامل تاثیر بسیار بیشتری بر روی این قضیه دارند که شامل موارد زیر می باشد:

 • برداشتن بیش از حد ابروها
 • اختلال مادرزادی در رشد ابروها و کم پشت بودن ابروها به صورت ژنتیکی
 • دچار شدن به بیماری های مختلف مانند بیماری های غده تیروئید، سوختگی در ناحیه ابرو، انجام تاتو و هاشور ابرو
 • دچار شدن با بیماری های عمومی یا سیستماتیک
 • آلوپسی آره آتا، آلوپسی توتالیس و آلوپسی یونیورسالیس

در صورتی که به خاطر عوامل گفته شده با مشکل ریزش مواجه شده اید، کاشت ابرو به عنوان یک روش قطعی و ماندگار به حساب می آید که مطمئنا از انجام آن تحت نظر یک متخصص حرفه ای به نتیجه ایده آل و طبیعی ظاهر ابروهای خود خواهید رسید. البته اگر دچار بیماری خاصی هستید حتماً قبل از شروع کاشت ابرو بیماری خود را درمان کنید. سپس برای کاشت ابرو اقدام نمایید. زیرا در صورتی که عامل  ریزش ابرو برطرف نشود، امکان کاشت ابرو وجود ندارد و در صورت انجام آن ممکن است دوباره با ریزش ابرو مواجه شوید.

 ویژگی خاص کاشت ابرو نسبت به دیگر روش های زیباسازی

خوب است با برخی ویژگی های منحصر به فرد این روش آشنا شوید و بدانید روش کاشت ابرو نسبت به دیگر روش ها چه مزیت هایی دارد:

 رها شدن از روش آرایشی ابرو:  با انجام کاشت ابرو دیگر نیاز به روش های آرایشی نخواهید داشت  و از کشیدن ابروها با مداد ابرو راحت می شود؛ بدون این که استرس داشته باشید، لوازم آرایشی از روی ابرو های تان پاک شود.
آرایش کردن ابروها به هر مدلی که دوست داشته باشید: داشتن ابروهای پرپشت با موهای طبیعی کمک می کند به راحتی ابروهایتان را به هر مدلی که دوست دارید، اصلاح کنید.

ظاهر کاملاً طبیعی ابروها: با کاشت ابرو به راحتی می توانید به ظاهر کاملاً طبیعی ابروها دسترسی پیدا کنید؛ بدون این که هیچ فرقی بین ابروهای طبیعی با ابروهای کاشته شده وجود داشته باشد.

توصیه های مهم کاشت ابری طبیعی

اهمیت روزهای قبل از کاشت بسیار بیش تر از روزی است که عمل کاشت ابرو انجام می شود. چرا که در این روزها خواست نهایی شخص به طور دقیق مشخص می شود. این در حالی است که در روز عمل همه چیز بر پایه نتایج جلسات مشاور قبل از عمل رخ خواهد داد. به همین خاطر بهتر است در این جلسات با پزشک خود تعارف نداشته باشید و همه سوالات و ابهاماتی که دارید برطرف کنید. فراموش نکنید که در مورد انتظارات خود نیز با پزشک صحبت کنید.

در صورتی که مدل خاصی از ابرو را در نظر دارید آن را به پزشک نشان دهید. پزشک با توجه به تجربه و آناتومی چهره شما بهترین مدل را انتخاب خواهد کرد. همچنین در این جلسات سلامت عمومی شما بررسی شده و در صورت نیاز به مصرف دارو یا انجام فعالیت خاص این موضوع را به شما اطلاع رسانی می کند. یکی دیگر از مهم ترین کارهایی که در این جلسات انجام می شود ریخت شناسی ابرو است؛ در این فرآیند حالت فعلی ابرو و حالت نهایی آن کاملاً مشخص شده و زاویه مناسب برای کاشت و محل مناسب برای برداشت نیز انتخاب می شود.

 عوامل تاثیرگذار بر روی ریزش ابرو

کاشت ابرو باید چگونه انجام شود؟

برای طبیعی جلوه دادن ظاهر ابروها چند ویژگی مهم در روند کاشت توسط متخصص  رعایت شود.  حال برای این که بهتر متوجه شوید در موارد زیر این ویژگی ها را برای شما بازگو می کنیم:

 رعایت زوایه رشد موهای ابرو در هر کدام از قسمت ها:  یکی از ویژگی های مهم ابروها جهت رشد موها در قسمت های مختلف است. به طور کلی، ابروها از سه قسمت سر، تنه و قسمت انتهایی تشکیل شده که جهت رویش هر کدام از قسمت ها متفاوت است. بنابراین زمانی ظاهر ابروها به صورت طبیعی خواهد بود که این ویژگی رعایت شده باشد.
در قسمت ابتدایی ابرو که بخش داخلی ابرو را تشکیل می دهد، موها به سمت بالا رشد می کنند و معمولا شامل موهای نازک و روشن تری نسبت به دو بخش دیگر می باشد. اما قسمت مرکزی جز پهن ترین و متراکم ترین قسمت ابرو می باشد که از دو قسمت دیگر تشکیل می‌شود. بخش ابتدایی موها به سمت بالا رشد می کنند. اما بخش انتهایی موها به سمت پایین تغییر جهت می دهد و قسمت انتهایی ابرو یا همان دم ابرو از جایی که ابرو شروع به پایین آمدن می کند شروع  و تا قسمت انتهایی را شامل می شود.  ضخامت این قسمت ابتدا متراکم و سپس کم کم از ضخامت آن کاسته می شود و رویش موها تقریباً به شکل افقی می باشد.

 زاویه رشد موهای ابرو نسبت به موهای سر بسیار متفاوت است: اگر دقت کرده باشید موهای سر به صورت عمودی رشد می کنند؛ در حالی که موهای ابرو به صورت صاف بر روی صورت خوابیده اند و زاویه تقریبا افقی و ۴۵ درجه دارند. به همین خاطر اکثر متخصصین برای کاشت ابرو از موهای قسمت پشت گوش استفاده می‌کنند تا رشدی مانند موهای طبیعی ابرو داشته باشند.
فولیکول های ابرو به صورت تک واحدی رشد می کنند: فولیکول های موی سر به صورت دسته ای در حال رشد هستند، به طوری که هر گرافت مو شامل ۱ الی ۴ تار مو می باشد. اما موهای ابرو به صورت تک رشد می کنند. پس رعایت کردن این ویژگی در روند کاشت مو بسیار اهمیت دارد.
متخصصان کاشت ابرو با برداشت فولیکول از ناحیه سر آنها را توسط میکروسکوپ به تارهای تک فولیکولی تقسیم می کنند؛ سپس  تارهای تک واحدی به ناحیه ابرو منتقل خواهند کرد.
  مراحل رشد موهای ابرو نسبت به موهای سر کاملا متفاوت است: موهای بدن در سه مرحله قرار می گیرند که شامل مرحله رشد، استراحت و ریزش می باشد. این سه مرحله برای هر قسمت از موهای بدن متفاوت می باشد. برای مثال، مرحله رشد برای موهای ابرو حدود چهار ماه می باشد. اما موهای سر حدود ۳ الی ۷ سال در مرحله رشد قرار می گیرند. این تفاوت موجب می‌شود موهای سر نسبت به ابروها رشد بیشتری داشته باشد و ابرو کاشته شده نیاز به مرتب کردن و کوتاهی مداوم پیدا می کند.

برای خواندن مقاله عوارض کاشت ابرو می توانید به سایت مورد نظر مراجعه کنید .

کاشت ابرو باید چگونه انجام شود؟

چه کسانی برای کاشت ابرو مناسب هستند؟

اگر در دسته های گفته شده زیر قرار داشته باشید، بهترین کاندید برای انجام کاشت ابروی طبیعی خواهید بود:

 • افرادی که به دلیل سوختگی همه یا قسمتی از ابرو خود را از دست داده‌اند.
 • کسانی که به دلیل جراحی و بخیه در قسمتی از ابرو دچار ریزش شده اند.
 • خانم هایی که به دلیل برداشتن بیش از حد ابروها با ابروهای کم پشت مواجه شده‌اند.
 • کسانی که از حالت و شکل ابرو های طبیعی خود ناراضی هستند.
 • افرادی که از روش های آرایشی ابرو مانند تاتو و هاشور استفاده کردند. اما حالا دوست دارند ابروشان ظاهر طبیعی تر داشته باشد.
 • افرادی که به دلیل بیماری‌های زمینه‌ای مانند بیماری های پوستی و اختلالات هورمونی دچار ریزش ابروها شده اند و بعد از گذراندن دوره بیماری برای رفع این مشکل تصمیم گرفتند، کاشت ابرو انجام دهند.

کاشت ابرو چگونه انجام می شود؟

مراحل انجام هر یک از روش های کاشت ابرو به یک صورت است. تنها تفاوت آن ها استفاده از تکنیک و تجهیزات مختلف در هنگام برداشت و کاشت گرافت می باشد. در این قسمت مراحل کاشت ابرو شرح داده شده است:

 1. طراحی ابرو

در این مرحله از بیمار خواسته می شود تا نظر و سلیقه خود را در رابطه با طراحی ابروی جدید خود اظهار کند. در نهایت پزشک با بررسی آناتومی صورت فرد، فرم ابروی مورد نظر را رسم کرده و ایراد های آن را برطرف می سازد. پس از فرم دهی و تقارن سازی آنها، طرح نهایی را برای عمل کاشت ابرو آماده می کند.

معمولاً گرافت های مورد نیاز برای کاشت ابروی طبیعی از ناحیه اطراف سر یا قسمت های پشت گوش برداشته می شود. چرا که موهای این نواحی شباهت زیادی با موهای ابرو دارد. با توجه به این که ابروهای مردانه موهای ضخیم تری دارد؛ برای کاشت آن از موهای نواحی پشت سر یا پشت گوش که ضخیم تر هستند استفاده می شود. اما خانم ها که دارای ابروهایی با موهایی نازک تر هستند، گرافت های مورد نیاز از قسمت پشت گوش و پایین گردن گرفته می شود. چرا که مو های این نواحی ظریف تر، کوتاه تر و با واحدهای فولیکولی تک تار می باشند.

 1. برداشت گرافت

پس از بی حسی ناحیه مورد نظر و به کمک تکنیک به کار رفته شده توسط پزشک، گرافت ها برداشته می شوند. زخم هایی که در این ناحیه به وجود می آیند، بسیار کوچک بوده و به سرعت بهبود پیدا می کنند. در این مرحله، به هیچ عنوان دردی احساس نخواهید کرد.

 1. کاشت گرافت ها

پس از استخراج گرافت ها، پزشک و کادر درمانی متخصص آنها را زیر میکروسکوپ از نظر سلامت و مقاومت بررسی کرده و در نهایت برای کاشت آماده می کنند. ناحیه ابروها با مواد بی حسی موضعی کاملاً بی حس شده و سپس با کمک تیغ های جراحی سوراخ های بسیار کوچکی در ناحیه طراحی شده ایجاد می شود. سپس پزشک متخصص گرافت های برگزیده شده را درون سوراخ ها قرار می دهد.

در این مرحله پزشک با مهارت و تبحری که در این زمینه به دست آورده است، باید به زاویه موها نسبت به پوست و همچنین جهت رشد موها توجه داشته باشد. در غیر این صورت ممکن است بیمار با نتیجه غیر طبیعی روبرو شود.

 

 کلام آخر

برای کاشت ابرو باید از بانک موی خوبی برخوردار باشید. افرادی که در ناحیه سر دچار طاسی هستند، امکان کاشت ابرو را نخواهند داشت.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان (کلیک کنید)