کاشت ابرو دائمی

ما در این مقاله سعی داریم شما را با کاشت ابرو دائمی آشنا کنیم. کاشت ابرو یکی از روش های زیبایی است که افراد زیادی به آن علاقه دارند و از آن برای زیباتر شدن ابروهایشان استفاده می کنند. بسیاری از افراد دچار ریزش ابرو شدند و از این بابت رنج می برند و می خواهند ابروهایی پرپشت داشته باشند. کاشت ابرو یکی از روش هایی است که می تواند باعث ضخیم شدن و پرپشت شدن ابروهای شما شود. در ادامه برای آشنا شدن با کاشت ابرو دائمی با ما همراه باشید.

کاشت ابرو چیست ؟

بعضی از افراد فکر می کنند که بهترین روش برای پر کردن ابروها و فرم دهی به آن ها استفاده از تاتو و هاشور است که استفاده از این روش ها می تواند مزایا و معایبی داشته باشد. تاتو و هاشور دو روش موقتی هستند و ظاهری طبیعی به ابروها نمی دهد. رنگ تاتو و هاشور شیمیایی است و با موهای طبیعی ابرو فرق دارد. بعد از مدت کمی باید برای تمدید آن ها اقدام کنید و هر سری باید زخم و درد را تحمل کنید و امکان دارد به نتیجه دلخواه خود نرسید.

کاشت ابرو یکی از روش هایی است که زیبایی را به طور دائمی به شما هدیه می دهد. در روش کاشت ابرو موها از ناحیه های اطراف سر یا کناره های گوش برداشته می شود و در ناحیه ابرو کاشته می شود و می تواند نتیجه طبیعی داشته باشد. روش های مختلف کاشت ابرو با روش کاشت مو یکسان است و آن را نوعی کاتش مو در ناحیه ابرو می دانند. در این روش به غیر از موها ارگان های کوچک تولید کننده مواد مورد نیاز برای رشد تار موها انتقال می یابد. این موضوع باعث می شود نتیجه کاشت ابرو برای همیشه باقی بماند و ابروهای طبیعی به شما هدیه می دهد. موهای کاشته شده شبیه موهای طبیعی هستند و رشد می کنند و می توانید بعد از کاشت آن را اصلاح کنید.

کاشت ابرو چیست ؟

دلیل ریزش ابرو چیست ؟

دلیل ریزش ابرو یکی از مهم ترین مراحل برای انتخاب روش مناسب کاشت است. قبل از کاشت باید دلیل ریزش ابرو مشخص شود. موهایی که در کاشت ابرو استفاده می شود موهایی طبیعی هستند و روش رشد آن ها با موهای طبیعی فرقی ندارد. هر علتی که باعث ریزش ابروها می شود می تواند در موهای کاشته شده تاثیر گذار باشد. امکان دارد بعضی از این دلایل ارثی باشد و قابل درمان نباشد. در ادامه با دلایل ریزش ابرها آشنا می شوید :

 • آلوپسی آره‌تا
 • بیماری‌های تیروئیدی
 • تاتو و هاشور ابرو
 • افزایش سن افراد
 • عفونت
 • بیماری‌های عمومی یا سیستمیک
 • کندن و برداشتن بیش از اندازه ابروها
 • اختلال در رشد ابروها به صورت مادرزادی
 • سوختگی
 • افرادی که به صورت ارثی و ژنتیکی ابروهای خود را از دست می دهند.

هر کدام از این علت ها می تواند باعث ریزش ابروها شود و بهترین راه کاشت ابرو است. روش هایی مثل تاتو و هاشور و استفاده کردن از مداد ابرو می تواند باعث طبیعی نشان دادن ابروهای شما باشد اما این روش ها دائمی نیست و بعد از مدتی از بن می رود و باید برای ترمیم آن اقدام کنید. در همه روش های زیبا سازی یکی از مهم ترین عوامل طبیعی بودن نتیجه کار است و کاشت ابرو می تواند نتیجه طبیعی داشته باشد و ابروهایی ضخیم به شما هدیه دهد.

یکی از بیشترین دلایل ریزش ابرو افزایش سن است و با بالا رفتن سن مواد مغذی در بدن کم می شود و فعالیت سلول های بدن کاهش می باید و خون رسانی و اکسیژن رسانی به موها به خوبی انجام نمی شود و موها باعث ریزش می شود. با افزایش سن موها ضخامت و استحکام خود را از دست می دهند و می ریزد. در افرادی که در جوانی دچار ریزش شدند باید دلایل دیگری را پیدا کرد یکی از این دلایل می تواند ارثیه خانوادگی باشد. بعضی از افراد به صورت مادرزادی ابروهای کم پشتی دارند و دوست دارند با استفاده از روش های کاشت ابرو، ابروهای خود را پهن تر و پرپشت کنید. بیمارهای مثل اختلالات تیروئید، اختلالات رشد موها و ابروها به طور مادرزادی، بیماری های مربوط به سیستم ایمنی و سرطان ها می تواند دلایل ریزش ابرو باشد.

اصلاح نادرست و برداشتن بیش از اندازه ابروها باعث از بین رفتن فولیکول های موهای برداشته شده می شود و کم کم رشد موها در ناحیه اصلاح شده کم می شود. امکان دارد مواد شیمیایی مورد استفاده برای تاتو هاشور باعث ریزش ابرو شود اگر تعداد دفعات این روش زیاد باشد. بیماری هایی مربوط به مو مانند آلوپسی آره‌تا که باعث ریزش موهای سر می شود بر موهای ابرو تاثیر گذار است. بعضی بیماری های عفونی یا سوختگی می تواند یکی از دلایل کم پشتی ابروها و ریزش آن باشد.

مراحل کاشت ابرو

طراحی ابرو :

در این مرحله از افرادی که تا شکل ابروی دلخواه خود را روی صورت ترسیم کند و پزشک با بررسی طرح دلخواه بیمار و اندازه گیری طرح را زیباسازی کرده و تلاش می کند تا تقارن بین ابروها رعایت شود. در این مرحله می توان از طرح از قبل آماده شده استفاده کرد اما ظاهر این طرح کمی غیر طبیعی به نظر می رسد.

استخراج گرافت :

برای کاشت ابرو از ناحیه پشت سر، پشت گوش یا پایین گردن به عنوان بانک مو یا ناحیه دهنده استفاده می شود. موهای ناحیه پشت سر ضخیم و بلند و چند تایی هستند اما موهای ناحیه پشت گوش یا پایین گردن ظریف تر و کوتاه تر است و واحد های فولیکولی تک تار مویی زیادی دارد. برای آقایان که ابروهای ضخیمی دارند از ناحیه پشت سر و پشت گوش استفاده می شود. برای خانم ها که ابروهای ظریف تری دارند بیشتر از ناحیه پشت گوش و پایین گردن استفاده می شود.

کاشت گرافت :

بعد از استخراج گرافت کادر درمانی در زیر میکروسکوپ به آماده سازی گرافت ها برای کاشت مشغول می شوند و محصول کار خود را به پزشک ارائه می دهند. پزشک قبل از این که شروع به کاشت موها کند و ناحیه ابرو را با بی حسی موضعی بی حسی می کند و با استفاده از تیغ های ریز سوراخ هایی از قبل تعیین شده ابرو ایجاد و گرافت را درون آن قرار می دهد. در این مرحله باید به جهت رشد موها و زاویه آن ها نسبت به پوست دقت شود زیرا پزشک از تجربه و مهارت کافی در کاشت گرافت برخوردار نباشد نتیجه کاشت ابرو غیر طبیعی و نامناسب می شود.

مراحل کاشت ابرو

آیا برای کاشت ابرو می شود از موهای بدن استفاده کرد ؟

توصیه می شود که موها بدن برای کاشت ابرو استفاده نشود زیرا درصد کمی از گرافت هایی که از بدن خارج می شوند در جای جدید رشد می کنند و امکان فر خوردن موها وجود دارد و به همین دلیل برای ابروها از موهای بدن استفاده نمی شود. تعداد گرافت ها مورد نیاز برای کاشت ابرو بیشتر از 400 عدد نیست.

برای خارج کردن گرافت ها در روش FIT و روش های شبیه از تیغ کوچک که قطری کمتر از 1 میلی متر دارند استفاده می شود. اگر از موهای پشت گوش استفاده شود که بانک مو بیشتر برای کاتش ابرو است و از هر طرف 200 گرافت برداشت می شود. تعداد گرافت ها می تواند با وضعیت تراکم ابروهای شما فرق داشته باشد.

برداشت گرافت با استفاده از روش FIT بدون درد و خونریزی انجام می شود زیرا پوست ناحیه برداشت به کمک داروی بی حسی بی حسی می شود و بعد از عمل به علت کوچک بودن زخم سریع بهبود می باید و دردی احساس نمی شود.

کاشت ابرو چه عوارضی دارد ؟

کاشت ابرو مانند سایر روش های دیگر می تواند عوارضی داشته باشد که این عوارض طبیعی هستند و بعد از مدتی از بین می رود و زود گذر هستند. بعد از کاشت ابرو شما می تواند به فعالیت های خود ادامه دهید و مشکلی به وجود نمی آید. بعد از کاشت ابرو نباید استرس داشته باشید زیرا استرس دشمن فولیکول مو است. بعد از انجام کاتش ابرو امکان دارد به دلیل استفاده از داروهای بی حسی در قسمت پیشانی و ناحیه ابرو کمی ورم دیده شود که از بین می رود. به دلیل به وجود آمدن زخم در ناحیه کاشت امکان دارد کبودی هایی کمی به وجود بیاید که محدود است و از بین می رود.

در بخش هایی که ابرو کاشته شده خارشی ایجاد می شود که طبیعی است و یکی از مراحلی است که باعث بهتر شدن می شود. اگر خارش ادامه داشت باید به پزشک اطلاع دهید تا عفونتی به وجود نیاید. بعد از کاشت ابرو متوجه رشد نامناسب موهای این ناحیه می شوید که این مسئله به دلیل برداشت گرافت از قسمت سر طبیعی است و می توانید با اصلاح و کوتاهی ظاهر زیبای ابرویتان را حفظ کنید. در این مدت ها فاصله های کمی را داخل ابرو می بینید که طبیعی است و از بین می رود. شدت و ضعف این موارد به تجربیات شخصی برمی گردد که عمل کاشت ابرو را برای شما انجام می دهد.

چه افرادی می توانند کاشت ابرو دائمی انجام دهند ؟

کاشت ابرو روشی مناسب برای افرادی است که می خواهند ابروهایی پر پشت داشته باشند. افرادی که به طور مادر زادی ابروهای نازک یا  کم پشتی دارند یا به علت های متفاوتی ابروهای آن‌ها می ریزد بهترین کاندید برای کاشت ابرو هستند. بعضی افراد امکان دارد ابروهایی بی‌حالت داشته باشند یا فرم ابروهای آن‌ها قرینه نباشد. با  کاشت ابرو می‌توان این مشکلات را از بین برد و به ابروها فرمی قرینه و زیبا بخشید.

کاشت ابرو برای افرادی که به دلایل ارثی یا بیماری‌های مربوط به موها مثل آلوپسی آره‌تا، آلوپسی توتالیس یا یونیورسالیس دچار ریزش ابرو شده‌اند گزینه مناسبی برای کاشت ابرو نیستند. درباره بیماری‌های دیگر تا هنگامی که بیماری کنترل نشده یا از بین نرود نمی‌توان از کاشت ابرو برای فرم دهی به ابروها استفاده کرد. افرادی که به علت های متفاوتی مثل سوختگی یا شکستگی همه یا قسمتی از ابروی خود را کامل از دست داده‌اند می‌توانند ابروهای خود را مثل روز اول کنند. در ادامه با کاندیدای مناسب برای کاشت ابرو آشنا می شوید :

 • اگر به دلیل آسیب، سوختگی، بخیه، جراحی، شکستگی همه یا بخشی از ابروی شما از دست رفته است یا می‌خواهید جای زخم یا بخیه‌ای در آن ناحیه را بپوشانید.
 • خانم‌هایی که به علت برداشتن بیش از اندازه ابروها، دچار نازکی یا کم‌پشت شدن ابرو شدند.
 • اگر به صورت مادرزادی و ژنتیکی ابروهای نازک یا کم‌ پشتی دارید یا موهای ابروی شما رشد نکردند.
 • اگر به دلیل یک بیماری زمینه‌ای یا بیماری‌های پوستی، ابروهای شما دچار ریزش مو شدند بعد از درمان یا کنترل بیماری می‌توانید کاشت ابرو انجام دهید.
 • اگر از شکل، حالت یا فرم ابروهای خود راضی نیستید.

ویژگی های مهم کاشت ابرو دائمی

کاشت ابرو 4 ویژگی دارد که در ادامه با ویژگی های کاشت ابرو طبیعی آشنا می شوید :

 • خواب و رشد ابرو :

ابرو به سه بخش سر، تنه و دم تقسیم می شود که هر کدام از آن ها فرق دارند و با هم متفاوت هستند. در ادامه به این سه بخش می پردازیم.

سر ابرو : درونی ترین قسمت ابرو سر ابرو است که اندازه آن 5 تا 7 میلی متر است. رشد موها در این نواحی به سمت بالا است و از نظر رنک کمی روشن تر از بخش های دیگر است. بیشتر افراد به پر کردن بیش از اندازه این نواحی گرایش ندارد.

تنه ابرو : ناحیه میانی ابرو که طول آن به 2 و نیم سانتی متر می‌رسد و پرپشت‌ترین قسمت ابرو است. در قسمتی از تنه که به سر ابرو نزدیک‌تر هستند زاویه رشد موها به سمت بالا و خارج از صورت است. در ناحیه میانی زاویه رشد ابرو مناسب با برآمدگی استخوان ابرو تغییر می کند. در این قسمت موهای قسمت بالا رو به پایین و موهای قسمت پایین رو به بالا رشد می‌کنند.

دم ابرو : از قسمتی که ابرو ها از تنه خم شده تا آخر را دم ابرو می گویند که طول آن به 2 سانتی متر می‌رسد که کم تراکم‌ ترین ناحیه ابرو است و تار های مو در این ناحیه نازک هستند. جهت رشد موهای این ناحیه افقی است و با زیاد شدن سن افراد کم پشت‌ تر می شود.

ویژگی های مهم کاشت ابرو دائمی

 • رشد موهای ابرو و زاویه آن :

زاویه رشد موی سر و ابرو 45 درجه فرق دارد که این اتفاق باعث می شود که موهای ابرو روی پوست بخوابند و موهای سر به صورت عمودی نسبت به موی سر رشد می‌کنند به این علت موهایی که برای پیوند ابرو برداشته می‌شود بیشتر از ناحیه پشت گوش افراد برداشته می شود که خواب شبیه موهای ابرو داشته باشد و از موارد بسیار مهم که نیازمند تجربه و تخصص بالاست زاویه‌ای است که فولیکول را وارد پوست می‌کنند.‌

 • تفاوت گرافت های مو :

قسمت های فولیکولی که از ناحیه سر برداشته می‌شوند امکان دارد شامل چند تار مو باشند زیرا که بیشتر فولیکول‌های سر شامل دسته‌های دوتایی سه تایی مو می‌شود و این در مواقعی است که موهای ابرو به صورت تار به تار و تکی می‌باشند به همین دلیل باید توجه داشته باشید که اگر هر واحد فولیکولی از یک تار مو بیشتر داشت زیر میکروسکوپ به قسمت‌های تک تار مویی تقسیم بندی شود.

 • سیکل رشد متفاوت مو :

موهای بدن ما دائم در حال ریزش است و در یک فرد بالغ روزانه  50 تا 100 تار مو ریزش می‌کند که همه آن ها جزئی از یک چرخه است که به آن چرخه رشد مو می گویند که سه مرحله اصلی به نام‌های رشد، استراحت و ریزش دارد. چرخه رشد موهای ابرو و سر فرق زیادی دارد و به این صورت که موهای ابرو بعد از ریزش 4 ماه در مرحله رشد قرار می‌گیرند طوری که موهای سر در فاصله زمانی 3 تا 7 سال در مرحله رشد قرار می‌گیرند. به این دلیل که موهای سر نسبت به موهای دیگر نقاط بدن بیشتر رشد کرده و بلند می‌شوند. این اتفاق مشکلی است که افراد بعد از کاشت ابرو با آن رو به رو می شوند و باید موهای کاشته شده را اصلاح کنند.

اقدامات بعد از کاشت ابرو دائمی

برای اینکه نتیجه مناسبی از کاشت ابرو خود بگیرید و خطرات و عوارض را کمتر کنید باید مراقبت هایی را انجام دهید. در ادامه به مراقبت بعد از کاشت ابرو می پردازیم :

 • امکان دارد در روز بعد از کاشت ابرو پوسته‌ها یا لخته‌هایی روی ابرو وجود داشته باشد. سعی کنید آن‌ها را دست‌کاری نکنید تا خودشان از بین برود.
 • برای کم شدن التهاب از کمپرس سرد استفاده کنید اما نباید یخ را بیشتر از 20 دقیقه روی ابروهای خود بگذارید.
 • پانسمان روی ناحیه بانک مو و ناحیه کاشت برای 2 روز باقی خواهد ماند و در این مدت پانسمان را عوض کنید و ناحیه را تمیز نگه دارید.
 • اگر پوسته و لخته‌ها از بین نرفت می‌توانید ابروهای خود را آرایش کنید.
 • بعد از برداشتن پانسمان ناحیه دهنده این ناحیه را بشویید.
 • پزشک بعد از کاشت ابرو مایع مخصوصی را به شما می‌دهد که باید هر 2 تا 3 ساعت آن را روی ابروهای خود اسپری کنید. سعی کنید این کار را طبق دستور پزشک مرتب انجام دهید.

سن مناسب برای کاشت ابرو چه سنی است ؟

کاشت ابرو را در هر سنی می توان انجام داد زیرا عوارضی ندارد اما امکان دارد بعضی از عوامل ارثی ریز مو در سن پایین فعال نباشد و باید تاثیر این عوامل کامل شود و بعد اقدام به کاشت کنید. در غیر این صورت به دلیل این که موهای کاشته شده مانند موی طبیعی است امکان دارد در اثر این عوامل ریزش کنند و بهتر است افرادی که می خواهند کاشت ابرو انجام دهند سنشان بیشتر از 20 باشد.

کلام آخر

قبل از کاشت ابرو دائمی از افرادی که قبلا این کار را انجام دادند پرس و جو کنید و با آگاهی دست به انجام این کار بزنید. ممنون از اینکه تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان (کلیک کنید)