آر اف دور چشم

ما در این مقاله قصد داریم شما را با آر اف دور چشم آشنا کنیم. ‏آر اف نوعی دستگاه است که برای درمان چین و چروک پوست به کار می رود. افراد همواره به دنبال از بین بردن چین و چروک پوست خود می باشند. شما می توانید برای از بین بردن چین و چروک پوست خود از آر اف فرکشنال استفاده کنید. جهت انجام درمان توسط آر اف می توانید به بهترین دکتر آر اف و یا بهترین کلینیک مراجعه نمایید. در ادامه مقاله به مطالب بیشتری از آر اف دور چشم می‌پردازیم، پس تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

آر اف چیست؟

آر اف نوعی دستگاه برای زیبایی پوست افراد می باشد. از دستگاه آر اف برای بازسازی و جوانسازی سلول های پوستی استفاده می شود. این دستگاه سبب کاهش چین و چروک، از بین رفتن آثار زخم و اسکار روی پوست، روشن شدن پوست، لیفت صورت و گردن، بهبود بافت های پوستی، رفع منافذ بافت پوست و … خواهد شد. این روش یک روش کم تهاجمی برای جوانسازی پوست است. شما برای انجام این روش می توانید به بهترین دکتر آر اف مراجعه نمایید.

افراد همواره به دنبال زیباتر و شاداب تر شدن پوست می باشند. برای رسیدن به زیبایی و شادابی پوست می توانید از روش آر اف فرکشنال استفاده کنید. با انجام این روش منافذ باز پوست شما بسته می شود، میزان چربی پوست و جوش های پوست شما بسیار کاهش پیدا می‌کند و این روش سبب سفت و لیفت شدن پوست صورت می‌شود و همچنین جای زخم و اسکار را از روی پوست شما از بین می برد.

مراحل انجام آر اف دور چشم

افراد باید در روز مراجعه به پزشک برای درمان با پوستی تمیز و بدون آرایش و آقایان هم با صورت اصلاح شده به کلینیک مراجعه نمایند. نواحی که باید درمان شود توسط پزشک با کرم های بی حسی موضعی بی حس می شود. بعد از گذشت مدت کوتاهی پوست محل مورد نظر کامل شسته می شود و ضد عفونی انجام خواهد شد. جلسات درمانی آر اف نیم ساعت تا یک ساعت طول خواهد کشید. قبل از انجام این روش هر فردی یک سوزن را برای خود خریداری می کند.

برای اینکه از انتقال بیماری جلوگیری شود، هر فرد باید سوزن مخصوص خود را داشته باشد. پزشک از ژل مخصوصی روی سطح پوست استفاده می کند. برای جلوگیری از تماس دستگاه با صورت این کار انجام می شود و بعد از این کار پزشک درمان آر اف صورت فرد را شروع می کند بعد از انجام این کار از یک ژل آرامبخش بر روی پوست استفاده می شود .

آر اف چیست؟

ویژگی های بهترین دکتر آر اف دور چشم

شما باید تمام تلاش خود را بکنید به نتیجه مطلوب برسید. برای رسیدن به نتیجه خوب و مطلوب بعد از انجام آر اف شما باید به بهترین دکتر آر اف دور چشم مراجعه نمایید. در این قسمت برخی از ویژگی های بهترین دکتر آر اف دور چشم را در اختیار شما قرار داده ایم که عبارت اند از:

 • اولین و مهمترین ویژگی بهترین دکتر آر اف دور چشم، مدرک و تخصص ایشان در زمینه ای می باشد که در آن فعالیت می کند. قبل از انجام هرگونه درمان، مدرک پزشک خود را مشاهده نمایید.
 • تجربه و مهارت بسیار پزشک در زمینه ای که فعالیت می کند، از ویژگی های مهم دیگر می باشد. اگر پزشک شما دارای تجربه و مهارت فراوانی در زمینه فعالیت خود باشد، شما به راحتی می توانید به ایشان اطمینان کنید بدون هیچ گونه استرس و ترسی می‌توانید این درمان را انجام دهید.
 • از دیگر ویژگی های بسیار مهم به روز نگه داشتن علم می باشد. بهترین دکتر کسی است که علم خود را همواره به روز نگه دارد و از روش ها و تکنیک های به روز و پیشرفته برای انجام آر اف فرکشنال استفاده کند.
 • یک دکتر خوب کسی است که همواره با بیماران خود با اخلاقی مناسب رفتار کند و در هرحالی بتواند به سوالات بیماران خود با حوصله و صبر بسیاری پاسخ دهد.
 • یک پزشک مجرب کسی است که در بهترین کلینیک مشغول فعالیت می باشد. یک دکتر خوب در کلینیکی مشغول فعالیت است که دارای بهترین و به روز ترین و پیشرفته ترین تجهیزات می باشد و کلینیک از هر لحاظی برای بیماران مناسب می باشد.
 • بیماران قبلی یک دکتر خوب همواره از ایشان رضایت کافی دارند، پس قبل از مراجعه به پزشک برای درمان از بیماران قبلی پزشک میزان رضایت آنها را پرس و جو کنید.
 • بهترین دکتر آر اف دور چشم همواره سلامت بیماران خود را اولویت قرار می‌دهد. پس سعی کنید به دکتری مراجعه کنید که سلامت بیمارانش اولویت ایشان باشد.

کاربردهای آر اف فرکشنال

در این قسمت ما قصد داریم شما را با برخی از کاربردهای آر اف فرکشنال آشنا کنیم. این روش کاربردهای زیبایی و درمانی بسیاری دارد که عبارت اند از:

 • روش آر اف سبب سفت کردن و جوانسازی پوست می شود به همین دلیل این روش می‌تواند همزمان چروک های صورت و خطوط را از بین ببرد و هم رنگ و همچنین بافت سطحی پوست را بهبود ببخشد.
 • از دیگر کاربردهای آر اف فرکشنال محو کردن جای زخم اسکارها و ترک بدن می باشد. دستگاه آر اف سبب تحریک کلاژن سازی در بافت پوست می شود به همین دلیل پوست افراد ظاهری سالم و یکدست تر به دست می‌آورد. آر اف برای از بین بردن جای آکنه و جوش و ترک های ناشی از لاغری چاقی روشی بسیار مناسب می باشد.
 • از دیگر کاربردهای این روش می توان به بهبود سازی منافذ پوستی باز اشاره کرد. بعد از ۲ تا ۵ جلسه درمان اندازه منافذ پوستی کاهش پیدا می کند، همچنین کاربرد دیگری که این روش دارد درمان پوست افتاده و یا شل شده می باشد.

مزایای آر اف دور چشم

از مزایای این روش می‌توان به از بین بردن سیاهی دور چشم و جوانسازی پوست اشاره کرد که این دو از بزرگترین مزایای این روش می باشند. این روش بسیار آسان و سریع می باشد و همچنین عوارض شدیدی برای افراد ندارد. مدت زمان انجام روش آر اف بسیار کوتاه می باشد، این روش ایمن است و شما می توانید با اطمینان برای انجام آر اف به بهترین کلینیک زیبایی مراجعه کنید.

شما اگر به بهترین پزشک برای انجام این درمان بپردازید، خطر بسیاری برای شما نخواهد داشت اما در صورت مراجعه به افراد غیر متخصص می تواند عوارض شدیدی برای شما داشته باشد. این روش بدون درد و بدون جراحی برای افراد انجام می شود. همچنین از دیگر مزایای آر اف فرکشنال می توان به افزایش تولید کلاژن و همچنین بهبود جریان خون افراد اشاره کرد.

کاربردهای آر اف فرکشنال

اقدامات قبل از آر اف دور چشم

 • قبل از اقدام برای درمان، شما باید به بهترین دکتر آر اف جهت درمان مراجعه نمایید. برای اطمینان بیشتر از انتخاب پزشک خود می توانید نمونه کارهای ایشان را مشاهده نمایید و از مراجعه کنندگان میزان رضایت آنها را پرس و جو کنید.
 • در روز انجام درمان آر اف شما باید پوست خود را بشویید و بدون هیچ گونه لوازم آرایشی و کرم باید به پزشک مراجعه کنید.
 • قبل از مراجعه برای درمان نباید پوست شما توسط آفتاب بسوزد. درمان آفتاب سوختگی بسیار دشوار و زمانبر می باشد.
 • مدتی قبل از درمان، داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین و ایبوپروفن استفاده نکنید، زیرا سبب افزایش خونریزی می شود.
 • شما باید جلسه‌ای با پزشک خود داشته باشید تا انتظارات خود را بیان کنید و تمامی مراقبت های قبل و بعد از درمان را از پزشک خود سوال کنید.
 • قبل از انجام درمان باید به پزشک خود مراجعه کنید تا پزشک وضعیت پوست شما را بررسی کند.

اقدامات بعد از آر اف دور چشم

 • داروها و پمادهایی که توسط پزشک شما تجویز شده باید به طور مرتب استفاده کنید.
 • تا دو روز بعد از انجام درمان آر اف از آرایش کردن بپرهیزید، زیرا این امر می‌تواند سبب ایجاد عفونت شود.
 • شما می توانید برای کاهش التهاب از کمپرس سرد روی نواحی درمان شده استفاده کنید.
 • بعد از انجام این روش باید به طور مرتب از کرم های ضد آفتاب استفاده کنید.
 • پزشک شما به شما توصیه هایی می‌کند که شما باید آن ها را به خوبی رعایت کنید تا بتوانید زودتر بهبود یابید.
 • بعد از انجام روش آر اف فرکشنال به مدت یک روز از استحمام و رفتن به سونا و استخر دوری کنید.
 • سعی کنید فشاری به ناحیه درمان وارد نکنید و از خاراندن نواحی درمان شده و کندن پوست آن نواحی با دست خودداری نمایید.
 • تا مدتی بعد از انجام این روش از داروهایی مانند آسپرین و ایبوپروفن که سبب رقیق شدن خون و افزایش خونریزی می شوند دوری کنید.

کاندیدای نامناسب ‏ روش آر اف

با وجود مزایایی که روش آر اف دارد برای تمامی افراد مناسب نمی باشد. استفاده از این روش برای برخی از افراد ممنوع می باشد. برای خانم هایی که باردار هستند، افرادی که در محل درمان دارای عفونت فعال می باشند، افرادی که در پوست ناحیه درمان التهاب شدیدی دارند، افرادی که ژل تزریق کرده اند، همچنین افرادی که مبتلا به فشار خون بالای درمان نشده هستند و افرادی که در محل درمان دارای تبخال می باشند.

همچنین برای افرادی که در پوست ناحیه درمان التهاب شدید پوستی دارند و کسانی که به اختلالات انعقادی خون و تاخیر در بند آمدن خون مبتلا هستند و همچنین افرادی که به تازگی در معرض نور خورشید قرار گرفته اند و یا پوست آنها برنزه است این روش توصیه نمی شود.

هزینه آر اف فرکشنال

هزینه آر اف فرکشنال به عوامل متعددی بستگی دارد و نمی توان هزینه ثابتی را برای آن در نظر گرفت. این هزینه ها شامل دستگاه های آر اف نیز می‌شود هر چقدر تجهیزات و دستگاه ها پیشرفته تر باشد، هزینه بیشتر می‌شود. همچنین بستگی به جلسات درمان شما نیز دارد، اگر جلسات شما کوتاه تر باشد این هزینه کمتر و اگر بیشتر باشد این هزینه افزایش پیدا می کند.

هزینه آر اف فرکشنال به پزشکی که به ایشان برای انجام این کار مراجعه می کنید بستگی دارد. هر چقدر پزشک شما دارای تجربه و مهارت بیشتری باشد، این هزینه بیشتر می شود. سعی کنید برای پرداخت هزینه کمتر به مراکز غیر معتبر و یا افراد غیر متخصص مراجعه نکنید، زیرا این کار سبب عوارض شدیدی می شود. پس سعی کنید به بهترین کلینیک زیبایی جهت انجام آر اف مراجعه نمایید.

کاندیدای نامناسب روش آر اف

عوارض آر اف دور چشم

روش آر اف فرکشنال همانند روش های دیگر دارای عوارضی می باشد. این روش بسیار کم تهاجمی می باشد و عوارض آن نیز بسیار محدود می باشد. از عوارض این روش می‌توان به درد بعد از درمان اشاره کرد که کاملا طبیعی می باشد و با استفاده از بی حسی های موضعی قبل از درمان این درد بسیار کمتر می شود. از دیگر عوارض آر اف می توان به قرمزی پوست اشاره کرد که این عارضه بسیار طبیعی است و موقتی می باشد و تا یک روز بعد از درمان از بین خواهد رفت.

تورم از دیگر عوارض این روش می باشد که در تمامی افراد دیده می‌شود و این عارضه نیز موقتی است و کاملا طبیعی می باشد و بعد از یک تا دو روز درمان می شود. اگر این عوارض تا چند روز بعد از درمان از بین نرفت باید حتما به پزشک خود مراجعه نمایید و مشکل خود را با ایشان در میان بگذارید.

جلسات لازم برای آر اف دور چشم

برای درمان آر اف دور چشم ۸ تا ده جلسه درمانی نیاز است و خوب است که این روش هفته ای یکبار انجام شود، اما شما باید قبل از انجام این روش به پزشک خود مراجعه نمایید و تمامی نکات لازم درباره این روش را از ایشان پرس و جو کنید.

آیا امواج حاصل از روش آر اف فرکشنال بی خطر است؟

تکنیک درمانی آر اف فرکشنال جزو روش هایی است که کاربرد فراوان در حوزه زیبایی پوست دارد و می تواند در زمان بسیار کوتاه، به راحتی، بدون به وجود آوردن اسکار و بدون نیاز به جراحی، موجب جوانسازی پوست صورت می شود و از این رو باعث افزایش اعتماد به نفس می‌گردد. امواج آر اف، بیش از بیست سال است که به‌ عوان روشی غیر جراحی برای جوانسازی مورد استفاده قرار می گیرد. ممکن است که این سوال به ذهن شما هن خطور کند، که این روش درمانی هیچ مشکلی برای سلامتی به وجود نمی آورد؟ در پاسخ دادن به این سوال می بایست گفت که بله، واقعا هیچ خطری ندارد!

ولی زمانی که جهت انجام دادن این تکنیک به دکتر متخصص پوست مراجعه نمایید! بررسی هایی که در رابطه با امواج آر اف انجام شده است، بیانگر آن است که اثر بد و منفی بر سلامتی انسان ندارد. هر یک از ما انسان ها با راه های مختلفی در خطر سطوح پایین امواج آر اف می باشیم از جمله تفن‌های همراه، تلویزیون، Wifi و…

امواج آر افی که در روش های درمانی غیر جراحی مورد استفاده قرار می گیرند با تمام امواجی که در مایکروویو یا تلفن همراه تان یا تجهیزات رادار وجود دارند، تفاوت دارد. سطح امواج آر اف در روش های درمانی پوستی کاملا قابل کنترل است. طبق تائیدیه سازمان غذا و دارو (FDA)، ابزاری که دکتر متخصص در حین انجام روش درمانی استفاده می کند، می بایست بتواند دستگاه را کنترل نماید و در صورتی که به بافت های مورد نظر می‌رسد، دمای بسیار خوبی را جهت القاء تولید کلاژن جدید و بازسازی سلول‌ها داشته باشد.

روش آر اف فرکشنال برای چه مشکلات دیگری کاربرد دارد؟

امواج حاصل از روش آر اف فرکشنال به دلیل قدرت بالا و غیرتهاجمی بودنشان، می توانند بسیاری از مشکلات پوستی را برطرف کنند، در ادامه کاربردهای دیگر آر اف فرکشنال را برایتان ذکر خواهیم کرد :

 • لکه‌­های پوستی ناشی از افزایش سن (Age spot)
 • آسیب­‌های پوستی مثل اسکار و جای زخم (scars)
 • پاک کردن جای جوش (Acne scars) (لیئک به صفحه جای جوش)
 • از بین بردن استریا یا علامت کشیدگی پوست (Stretch marks)

کلام آخر

افراد همواره به دنبال شادابی و جوانی پوست می باشند. برای زیباتر شدن می توانید به بهترین دکتر آر اف فرکشنال جهت انجام این روش مراجعه نمایید. آر اف دستگاهی است که سبب از بین رفتن چین و چروک های صورت، کاهش یافتن منافذ باز و لیفت پوست می شود. این روش دارای عوارضی است که بسیار محدود می باشد و با مراجعه به بهترین دکتر می توانید از این عوارض بکاهید.

از شما عزیزان بابت همراهی ما تا پایان این مقاله بسیار سپاسگزاریم. ما تمام تلاش خود را کردیم تا شما را با آر اف دور چشم آشنا کنیم، امیدواریم مطالب ما برای شما مفید بوده باشند. در صورت داشتن هرگونه پیشنهاد و انتقاد می توانید با مراجعه به سایت ما را در جریان بگذارید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان (کلیک کنید)