کاشت ابرو

کاشت ابرو ،یکی از مهم ترین اجزایی که در صورت و زیبایی اشخاص قابل مشاهده و بخشی از تشکیل تقارن صورت می باشد ابرو است. ابرو نقش بسزایی در اعتماد به نفس هر شخص دارد.

هماهنگی بین ابروها با چشم و بینی و لب یکی از مهم ترین مواردی است که باید زیبادوستان مورد توجه قرار دهند.پیشنهاد ما این است که ابتدا قبل از انجام کاشت ابرو فرم صورت خود را بشناسید و ببینید کدام مدل ابرو به صورت شما می آید.

بطور مثال:

  •  ابرو برای صورت کشیده و لاغر بهتره که به صورت صاف و افقی باشه.
  •  ابرو برای صورت گرد بهتره که از بین مدل ابروهای زاویه دار با هشتی بلند و دم کوتاه انتخاب بشه.
  •  ابرو برای صورت چند ضلعی است بهتره که از مدل ابروهای منحنی قوس دار.
  •  ابرو برای صورت بیضی هم فرقی نمیکنه از اغلب مدلها میشه استفاده شه

کاشت ابروکاشت ابرو در کلینیک آوینا

پزشکان کلینیک آوینا همواره بر اساس مهارت و تجربه هایی که حتی یک آرایشگر در هنگان برداشتن ابرو بکار میبرد، تلفیقی از دو علم زیبایی ابرو و آمدن آن به چهره همراه با علم ابرو  و پیرایش در بدست آمدن تجربه ای زیبا و مخاطب پسند همواره تلاش دارند تا لبخند رضایت مراجعین را بدست آورند.

 

وظیفه ابرو در چهره محافظت از چشم ها و جریان عرق از پیشانی در برابر نور تابش آفتاب است.
موهای ابرو با نزدیک شدن به بینی عمودی تر می شوند و در میانه ابرو موهای قسمت بالا رو به پایین و موهای پایین رو به بالا می باشند.

میتوانید در مقاله های دیگر از مطالب کاشت مو و کاشت ریش را هم مطالعه کنید.

روش های کاشت ابرو در کلینیک آوینا

اولین روشی که برای انجام کاشت ابرو معرفی شد کاشت ابرو به روش FUT بود که این روش کاشت مو به دلیل عوارض های بسیاری همانند جراحی ، درد ، خونریزی ، بخیه ، جلسات متعدد و … داشت در زمان کوتاهی منسوخ شد و به تدریج در کشور های مختلف از این روش دیگر برای کاشت ابرو استفاده نکردند و روش هایی مانند FIT,FUT,FUE توصیه نمی شود و بهتر است افراد با انتخاب کلینیک های غیر تخصصی از این روش ها استفاده ننمایند.

روش های کاشت ابرو در کلینیک آوینا

کاشت ابرو طبیعی برای چه کسانی مناسب است ؟

از دلایل مهمی که افراد به ایمپلنت ابرو روی می‌آورند می‌توان به این موضوع مهم اشاره کرد که داشتن ابرو هایی زیبا و بدون نقص تاثیر چشمگیری بر زیبایی چشم‌ها و حتی کل صورت فرد خواهد داشت و حتی اهمیت آن از پیوند مو نیز بیشتر خواهد بود به این دلیل که صورت و ابروی هر فرد نسبت به موهای آن بیشتر در کانون توجه قرار می‌گیرد. همچنین تناسب ابرو ها با فرم صورت و حتی حالت چشم‌های فرد تاثیر بسیار زیادی در زیبایی چهره خواهد داشت بنابراین ریزش موهای ابرو که موجب کم پشتی و کم تر شدن زیبایی ابرو ها و در نتیجه باعث تاثیر منفی روی زیبایی صورت فرد می‌شود.

مزایای کاشت ابرو در کلینیک آوینا

اگرچه این یک روش نسبتاً جزئیست و در وسعت کمی انجام می شود، اما پیوند ابرو می تواند تأثیر بسزایی در ظاهر کلی شما داشته باشد. مهمترین مزایای کاشت ابرو به شرح زیرند:

1. ابروهای ضخیم: یکی از مهمترین مزایای کاشت ابرو این است که شما را قادر می سازد از طول و ضخامت مطلوب ابرو برخوردار باشید. وقتی ابروها به شکل ایده آل شکل می گیرند، می توانند ویژگی های طبیعی شما را برجسته کرده و چشم های شما را مشخص کنند در نتیجه با کاشت ابرو می توانید حالت چهره خود را بهبود بخشیده و سطح ارتباطات خود را افزایش دهید.

2. بهبود ظاهر: پس از پیوند ابرو می توانید بدون داشتن دردسر روش های موقت و آشفتگی در کشیدن ابروها با استفاده از محصولات گران قیمت ابرو، در هر مهمانی یا مراسم رسمی شرکت کنید؛ همچنین این روش باعث می شود تا در وقت خود نیز صرفه جویی کنید.

3. افزایش اعتماد به نفس: در حالی که شما همیشه می توانید ابروهای خود را با مداد ابرو پر کنید اما هیچ چیز نمی تواند به شما اعتماد به نفس بیشتری نسبت به ابروهای واقعی بدهد. اگر فردی فکر کند که از ظاهر خوبی برخوردار است، عزت نفس او مستقیماً افزایش می یابد، با داشتن ابروهایی ضخیم، زاویه دار و زیبا باعث افزایش اعتماد به نفس خود می شوید.

4. راه حل دائمی: بسیاری از افراد به دنبال راه حل های موقت مختلف برای فرم دادن به ابروهای خود هستند و مجبورند آنها را به طور مداوم استفاده کنند. با این حال نتیجه ای که بعد از کاشت ابرو دریافت می کنید دائمی است و باعث می شود هم در وقت و هم در هزینه کاشت ابرو صرفه جویی شود.

5. پنهان کردن جای زخم ها: کاشت ابرو روشی شگفت انگیز برای پنهان کردن جای زخم و سوختگی و سایر علائم اطراف ناحیه ابرو است.

6. نتایج بسیار طبیعی: اگرچه کاشت ابرو یک روش زیبایی شناختی است، اما نتایج بسیار طبیعی دارد به طوریکه ابروهای کاشته شده با ابروهای طبیعی هیچ تفاوتی ندارد.

مزایای کاشت ابرو در کلینیک آوینا

معایب کاشت ابرو

سرعت رشد آهسته ابروهای کاشته شده: درست مانند کاشت مو و کاشت ریش، حدود 6 تا 12 ماه طول می کشد تا موهای جدید به شکل نهایی رشد کنند، بنابراین اگر صبر نداشته باشید و نتایج سریع بخواهید، این روش مناسبی برایتان نخواهد بود.

پیرایش منظم: از آنجا که موی اهدا کننده ای که به ابرو پیوند می شود از پوست سر برداشته می شود، موهای پیوندی به طول کامل موهای سر رشد می کنند. بنابراین ابروهای کاشته شده باید به طور منظم و در فواصل کوتاه اصلاح شوند؛ البته بعد از یک یا دو سال، پوست ابرو بر کاهش سرعت رشد آنها تأثیر می گذارد.

پیوند دوم: در برخی موارد با توجه به شرایط متقاضی و مدل مورد انتظار او ممکن است نیاز به جلسه دومی برای کاشت ابرو

قبل از عمل کاشت ابرو چه نکاتی را باید رعایت کنید؟

اگر می‌خواهید عمل راحت و باکیفیتی داشته باشید، بهتر است به نکات زیر توجه کنید:

  • برای اطلاع از شرایط عمومی بدن، انجام آزمایش‌های لازم (هپاتیت، ایدز، اسکن ریه و PCR برای آزمایش کرونا) و رسیدن به نتیجه دلخواهتان با پزشک متخصص مشورت کنید.
  • اگر داروی خاصی مصرف می‌کنید، حتما با پزشکتان در مورد آن‌ها صحبت کنید.
  • بهداشت شخصی از مهم‌ترین نکات قبل از کاشت ابرو است.
  • اگر موها و پوست چربی دارید، چند روز قبل از کاشت ابرو روزانه استحمام کنید.
  • به رژیم غذایی خود توجه کنید. انواع ویتامین‌ها به ‌خصوص ویتامین‌های گروه B و پروتئین‌ها را در برنامه غذایی خود قرار دهید. انواع ماهی‌ها، برنج سبوس‌دار، تخم‌مرغ، حبوبات و… سرشار از پروتئین و ویتامین‌های B کمپلکس هستند.

قبل از عمل کاشت ابرو چه نکاتی را باید رعایت کنید؟

مراحل کاشت ابرو در کلینیک آوینا تهران

در روش FUT، از قسمت پشت گوش‌ها موها به‌دقت کامل برداشته می‌شود و در هر بار یک فولیکول به ابروها جهت کاشت انتقال داده می‌شود. علاوه بر این پزشک با نظر بیمار باید از قبل طرح ابرو را تعیین کرده باشد و بر اساس طرح، فولیکول‌های برداشت‌شده مو در یک زاویه مناسب قرار داده شود. موها دقیقاً همانند کاشت مو طبیعی قرار داده می‌شوند و فولیکول‌های مو با سوزن‌های مخصوصی کاشت می‌شود تا میکرو گرافت نای به‌دست‌آمده در ناحیه‌ای که کاشت انجام می‌شود به‌درستی قرار داده شود. زمانی که کاشت در کلینیک انجام شد مانند موهای طبیعی رشد می‌کند و می‌توانید مانند موهای طبیعی آن را کوتاه کنید و حالت دهید.

راحت‌ترین روشی که برای کاشت در بین خانم‌ها و آقایان مورداستفاده قرار می‌گیرد، روش FUE به همراه نیوگرافت است که ازجمله راحت‌ترین روش‌های جراحی است که این روزها برای ترمیم موی ابرو به‌کاربرده می‌شود. این روش نسبت به سایر روش‌های کاشت راحت‌تر است و درنهایت نیز هیچ جای اسکاری به‌جا نمی‌گذارد. در ضمن دوران نقاهت پایین‌تری نیز به همراه دارد و فرد به‌راحتی می‌تواند بعد از کاشت به کار خود بپردازد و نیازی به استراحت بعد از کاشت نیست. با برداشت تارهای مو از قسمت عقب سر که دارای تراکم بالاتری است و درعین‌حال قطر کمتری دارد، کاشت به‌صورت دقیق و باظرافت بالا انجام می‌شود.

هزینه کاشت ابرو در کلینیک آوینا

هزینه کاشت ابروی طبیعی براساس مصوبه وزارت بهداشت و البته براساس تعداد گرافت‌های کاشت شده محاسبه خواهد شد. یعنی به این شکل نیست که هر کلینیکی قیمت مخصوص به خود را داشته باشد. شما در ابتدا به یکی از مراکز کاشت ابروی معتبر مراجعه کرده، جلسه مشاوره با پزشک متخصص برگزار می کنید.

هزینه کاشت ابرو در کلینیک آوینا

سپس روش مدنظر برای انجام کاشت ابروی طبیعی را انتخاب کرده، تعداد گرافت‌های مورد نیاز را مشخص نموده و در نهایت پزشک متخصص با توجه به تجربه، مهارت، میزان تخصص و هنری که در طراحی، تنظیم خواب ابرو و همچنین زاویه دهی دارد، عمل را انجام می‌دهد.

برای آگاهی بیشتر از هزینه کاشت ابرو می توانید با کارشناسان کلینیک آوینا تماس بگیرید و مشاوره دریافت کنید.