مراحل کاشت ابرو

هدف از مقاله ای که پیش روی شما است در اختیار گذاشتن اطلاعاتی در رابطه با مراحل کاشت ابرو می باشد که شما با خواندن این مقاله جواب هر سوالی که در ذهنتان است را می توانید در یابید؛ کاشت ابرو نوعی روش زیبایی است که امروزه برای افرادی که از کم پشتی ابروهایشان رنج می برند بهترین گزینه می باشد؛ در ادامه این مقاله با ما در ارتباط باشید تا بتوانید تا بیشتر در این باره اطلاعات کسب کنید.

کاشت ابرو چیست؟

ابرو نقش بسیار مهمی را در زیبا نشان دادن چهره افراد ایفا می کند و نوع مکمل چشم ها می باشد؛  داشتن ابرو های زیبا تاثیر بسیار زیادی در بالا بردن اعتماد به نفس افراد به ویژه خانم ها دارد؛ هنگامی که ابروی کسی کم پشت است موجب جلب توجه افراد دیگر می شود که گاهی اوقات این دسته از افراد دچار افسردگی و ناراحتی می شوند؛ به همین دلایل علم توانست پیشرفت چشم گیری داشته باشد و موجب ابداع روش کاشت ابرو شود تا بتواند به مردم کمک بزرگی کند.

کاشت ابرو روش بسیار مطمئن و ایمنی برای برطرف کردن مشکلات ابرو می باشد؛ بسیاری از افراد به دلایل مختلفی از جمله ژنتیک، مادرزادی، به وجود آمدن زخم و اسکار، سوختگی، عفونت و جای بخیه و برخی بیماری های خاص و استفاده از داروهایی موجب ریزش ابروها می شود؛ عده ای از افراد از روش های دیگری مانند مداد ابرو یا تاتو یا هاشور برای پر کردن ابروهایشان استفاده می کنند اما این موارد دائمی نیستند و سریع پاک می شوند اما کاشت ابرو روشی کاملا ماندگار و طبیعی می باشد.

کاشت ابرو چیست؟

مراحل کاشت ابرو

 • طراحی کردن ابرو : در مرحله اول از متقاضی درخواست می شود که ابروی دلخواهش را روی صورتش نشان دهد و پس از آن پزشک معالج طرح مد نظر او را بررسی می کند و اندازه ها را در نظر می گیرد و با تشخیص موقعیت مناسب ابرو، تمام تلاش خود را می کند تا بتواند بین ابروها تقارن ایجاد کند؛ در بعضی موارد پزشک طرح هایی که قبلا آماده شده اند را استفاده می کند اما ظاهر این طرح ها غیر طبیعی می باشد.
 • خارج کردن گرافت ها : برای این که بتوان تار موها را در ابرو کاشت، باید از بانک موی فرد که اولا پشت گوش، پایین گردن یا پشت سرش است استفاده می کنند؛ اما موهایی که در پشت گوش قرار دارند برای کاشت مناسب ترند چون بسیار ظریف و کوتاه اند و به دلیل داشتن واحدهای فولیکولی تک تار بیشتر، مورد استفاده قرار می گیرند؛ در واقع موی پشت سر بیشتر برای آقایان مناسب است چون تار ابروهایشان همانند موهای پشت سرشان ضخیم است و با  یکدیگر مطابقت دارند اما برای خانم ها موهای پشت گوش و پایین گردن بهتر است.
 • کاشتن گرافت ها : پس از آن که گرافت ها خارج می شوند، از طریق میکروسکوپ گرافت ها آماده می شوند و پس از آن به جراح داده می شود؛ قبل از شروع به کار، جراح محل کاشت را از طریق بی حسی موضعی بی حس می کند و پس از آن از طریق تیغ هایی که قطرشان حدودا 0.5 الی 0.7 میلی متر است استفاده می کند تا بتواند در طرح مورد نظر سوراخ هایی را ایجاد کند و گرافت ها وارد آن سوراخ ها شوند؛ باید در این حین به جهت رشد مو ها و زاویه موها در مقابل پوست بسیار توجه کرد؛ در صورتی که جراح معالجتان مهارت و سابقه درخشانی در کاشت ابرو نداشته باشد، ممکن است که ابروهایتان حالتی غیر طبیعی به خود بگیرد و ظاهر نامناسبی داشته باشد.

کاشت ابرو برای چه کسانی مناسب است؟

در ابتدا باید جراح دلیل ریزش ابرو را از بیمار سال کند و اگر نداند باید حتما آزمایش های لازم انجام شود؛ هنگامی که علت مشخص شد باید آن را درمان کرد چون در غیر این صورت حتی ابروهای کاشته شده نیز می ریزند؛ پس از درمان باید در نظر گرفت که آیا فرد مورد نظر کاندیدای مناسبی برای کاشت ابرو است یا خیر؟ افراد مناسب شامل گروه های زیر می باشند:

 • کسانی که اصلا ابرو نداشته اند.
 • افرادی که ناحیه ای از ابرویشان را کاملا از دست داده اند.
 • کسانی که در ناحیه کاشت، پوست سالمی دارند.
 • خانم هایی که قبلا برای ابروهایشان تاتو انجام داده اند ولی از تاتویشان ناراضی اند و می خواهند آن را پاک کنند و به جایش کاشت ابرو انجام دهند.
 • خانم هایی که قبلا از تاتو برای ابروهایشان استفاده کرده اند و رضایت دارند اما باز می خواهند در همان محل کاشت ابرو انجام دهند.

روش کاشت ابرو

همان گونه که برای کاشت مو از روش های متعددی استفاده می شود، برای کاشت ابرو نیز از روش هایی استفاده می شوند؛ روش های قدیمی و سنتی نمی توانند در امر برداشت و استخراج کردن گرافت ها بسیار مطمئن و ایمن باشند اما اخیرا روش های بسیار مناسبی با نام های SUT و FUE برای کاشت ابرو ابداع شده اند که می توان از طریق آن ها ابروها را با بسیار طبیعی و بدون هر گونه خونریزی و درد و … کاشت؛ بهترین مزیت این روش این است که نباید موهایتان را کوتاه کنید و حتی می توانید روی ابروهای تاتو شده، کاشت ابرو انجم دهید.

کاشت ابرو شامل مراحل خاصی است و باید برای انجام آن وقت کافی گذاشت تا ابرو حالت طبیعی داشته باشد اما برای انجام همین مراحل باید هزینه هایی پرداخت شود که جراح کاشت را انجام دهد؛ مهارت و سابقه ای که جراح معالجتان دارد تاثیر بسیار زیادی بر روی هزینه کاشت ابرویتان می گذارد چون هرچه سابقه و کارنامه کاری جراح درخشان تر باشد هزینه پرداختی نیز افزایش می یابد؛ همان گونه که گفته شد روش های متعددی نیز استفاده می شود که هر روش متناسب با دستگاه و سوزن هایش هزینه متفاوتی دارد؛ مورد تاثیر گذار بعدی کلینیک مورد نظرتان می باشد که در صورت بهتر بودن شرایط کلینیک باید هزینه بیشتری را تقبل کنید؛ در صورتی که می خواهید از هزینه ی کاشت ابرو اطلاعاتی را کسب کنید، می توانید به سایت ما مراجعه کنید و هزینه تقریبی را بدست آورید.

کاشت ابرو برای چه کسانی مناسب است؟

کاشت ابرو چه مزایایی دارد ؟

درست است که کاشت ابرو ممکن است با عوارضی همراه باشد اما در کنار آن مزایا و فوایدی دارد که موجب جلب توجه بسیاری از افراد می شود؛ در ادامه با مزایای کاش ابرو آشنا می شوید :

 • در این روش اگر بخواهید ابرو را ترمیم کنید دیگر نیازی به بوجود آوردن برش و بخیه زدن نیست.
 • پس از اتمام کاشت ابرو، شما هیچ گونه جای زخمی را روی صورت خود نخواهید دید.
 • زمانی که برای ریکاوری متقاضی لازم است حدودا هفت الی ده روز می باشد.
 • به دلیل ایجاد نشدن برش و نزدن بخیه، خونریزی بسیار کمی در ابرو بروز می کند.
 • در صورتی که پزشک یا جراح بسیار ماهر و حاذقی را برای کاشت ابرویتان انتخاب کنید، نتیجه ای که از کاشت دریافت می کنید بسیار طبیعی خواهد بود.
 • در صورتی که ابروها دچار ریزش شده باشد، کاشت روشی کاملا دائمی برای آن خواهد بود.

نکات مهم بعد از کاشت ابرو

پس از آن که کاشت اتمام می یابد نیازی به پانسمان کردن نواحی اطراف و خود ابرو ندارد اما باید قسمت بانک مو تا دو روز پس از کاشت پانسمان شود؛ مایع مخصوصی در اختیار شما قرار می گیرد که باید هر 2 الی 3 ساعت یک بار آن را روی ابروهایتان اسپری کنید در بعضی موارد ممکن است که در اطراف ابرو و بالای چشم شما کبودی و تورمی را حس کنید که شامل عوارض احتمالی و طبیعی کاشت ابرو می باشد.

اگر روز پس از کاشت ابرو، پوسته ها و لخته ها را دیگر مشاهده نکنید، می توانید ابروهایتان را آرایش کنید در صورتی که سه روز از کاشت ابرویتان گذشت می توانید پانسمان شما را بردارید و سر خود را بشویید و تمیز کنید؛ یکی از اتفاق های طبیعی این است که ممکن است موهایی که در ابرو کاشته شدند بریزند و پس از گذشتن سه الی چهار ماه پس از آن ابروها دوباره شروع به رشد می کنند و در انتهای ماه ششم می توانید ابروهای ضخیم و پرپشت خود را ببینید و لذت ببرید پس از اتمام سال اول ابروهای بسیار زیبایی خواهید داشت.

عوارض کاشت ابرو چیست؟

معمولاً عمل جراحی کاشت ابرو به عنوان یک عمل غیر تهاجمی به شمار می آید به همین خاطر عوارض آن بسیار کم و ناچیز است در صورتی که این عمل تحت نظر متخصص پوست و مو حرفه ای و با تجربه انجام شود، به هیچ عنوان شاهد بروز چنین عوارض بد خیم آن نخواهید بود. به همین خاطر به شما پیشنهاد می کنیم که در انتخاب کلینیک و پزشک مربوطه به هیچ عنوان کوتاهی نکنید. البته برخی از عوارض های جانبی پس از کاشت ابرو نیز وجود دارد که کاملاً طبیعی و موقتی هستند. معمولاً این عوارض پس از گذشت چند ساعت بعد از انجام عمل به صورت خود به خود از بین می روند. در این قسمت لیستی از مهم ترین عوارض کاشت ابرو آورده شده است:

 • عدم تقارن ابروها
 •  رشد نامناسب موها
 • عدم رشد کامل گرافت ها
 • عفونت در ناحیه کاشت و یا استخراج گرافت
 •  نرسیدن به نتیجه دلخواه
 • تفاوت در رنگ موهای ابرو

 

آیا کاشت ابرو درد دارد؟

معمولا کاشت ابروی طبیعی بدون بیهوشی صورت می گیرد و پزشکان تنها از بی حسی موضعی استفاده می کنند. معمولا متخصصان پوست و مو با استفاده از داروهای رایج مانند لیدوکائین این کار را انجام می دهند. زمانی که کاشت ابرو انجام می شود در همان حالت ابتدایی با کمک سرنگ های بسیار ظریف داروی بی حسی به ناحیه مورد نظر تزریق می شود. پس از تزریق حجم مناسبی از داروی بی حسی، تاثیر آن بررسی شده و عمل جراحی برای کاشتن ابروها آغاز می شود. در زمان تزریق سرنگ ممکن است فرد احساس درد خفیفی داشته باشد. اما این درد به حدی نیست که غیر قابل تحمل باشد. پس از شروع پروسه کاشت ابرو، فرد به هیچ عنوان احساس درد نخواهد کرد. زمانی که اثر داروی بی حسی، از بین برود، پس از چند ساعت ناحیه مورد نظر بار دیگر با استفاده از این دارو بی حس خواهد شد.

نکات مهم بعد از کاشت ابرو

کاشت ابرو قبل از بارداری بهتر است یا بعد از آن؟

دوران بارداری یکی از حساس ترین دوره ها در خانم ها است. این دوران در تکامل و رشد فرزندان تاثیر بسیار زیادی دارد. به همین خاطر احتیاط در این بازه زمانی یکی از مهم ترین مسائل برای داشتن بارداری بی نقص و مطمئن است. اما یکی از سوالات مهمی که افراد دارند این است که آیا کاشت ابرو در دوران بارداری امکان پذیر است یا خیر؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که روند کاشت ابرو به دلیل استفاده از مقدار کم داروی بی حس کننده و ترکیبی از سرم نمکی با داروی اپی نفرین، هیچ ضرری برای سلامتی مادر و جنین نخواهد داشت. در برخی موارد ممکن اپی نفرین موجب افزایش ضربان قلب کودک شود. در حقیقت بسیاری از عمل ها مانند کاشت ابرو توسط بسیاری از متخصصین منع شده است؛ این دسته از متخصصان بر این باورند که فرآیند کاشت ابرو به دلیل ایجاد استرس روحی و یا جسمی می تواند برای جنین خطرآفرین باشد. به همین خاطر بهتر است کاشت ابرو را به زمان قبل و یا بعد از دوران بارداری موکول کنید.

به یاد داشته باشید که پس از گذشت دوران بارداری در صورتی که کودک از شیر مادر تغذیه می کند بایستی به مدت چند ماه از انجام کاشت ابرو خودداری کنید. در این زمان بهتر است غذای جایگزین را برای فرزند خود انتخاب نمایید یا این که عمل خود را به دوران بعد از شیردهی موکول کنید. با توجه به این که این پروسه می تواند زمانبر باشد و شما نمی خواهید کوچک ترین خطری برای فرزندتان پیش بیاید لازم است چند ماه قبل از دوران بارداری نسبت به کاشت ابرو اقدام کنید. البته توجه داشته باشید که ممکن است در دوران بارداری و شیردهی، به دلیل تغییرات هورمونی دچار ریزش ابرو شوید. این فرآیند ممکن است تا چندین ماه پس از بارداری نیز ادامه دار باشد. به همین خاطر پیشنهاد می شود که پس از گذشت این دوران و برطرف شدن مشکلات هورمونی نسبت به کاشت ابرو اقدام کنید.

کلام آخر

در مقاله ای که خواندید می خواستیم تا شما را با مراحل کاشت ابرو آشنا کنیم و امیدواریم توانسته باشیم در این امر کمکی به شما کرده باشیم؛ کاشت ابرو و مزایا و نکات مربوط به آن را برای شما شرح دادیم؛ از این که تا آخر این مقاله هم پای ما بودید از شما بسیار ممنونیم؛ در صورتی که هر گونه پیشنهاد یا انتقاد در زمینه کاشت ابرو دارید حتما با ما در میان بگذارید؛ در صورتی که حتی تجربه ای در زمینه مراحل کاشت ابرو دارید می توانید از طریق سایت به ما اطلاع دهید.

 

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان (کلیک کنید)