مراحل انجام لیزر موهای زائد

ما در این مقاله سعی داریم شما را با مراحل انجام لیزر موهای زائد آشنا کنیم. لیزر موهی زائد یکی از پرطزفدارترین روش های از بین بردن موهای زائد بدن است. بسیاری از افراد برای از بین بردن موهای زائد خود از اپلاسیون، تیغ، مومک، موبر و دستگاه های اپلیدی استفاده می کنند. استفاده از این دستگاه ها بسیلر زمان بر و وقت گیر است و یا حتی باعث جوش زدن و مموهای زیر پوستی می شود که بسیاری از افراد از این بابت رنج می برند اما امروزه با استفاده از این دستگاه های لیزر می توان برای همیشه از شر این موهای زائد خلاص شد. برای آشنا شدن با مراحل انجام لیزر موهای زائد با ما همراه باشید.

عملکرد لیزر موهای زائد

نور لیزر هر چیزی که هر چیزی را که تیره رنگ باشد حرارت داده است و با حرارت دادن و سوزاندن موی تیره رنگ داخل فولیکول مو خود فولیکول مو هم آسیب می بیند و از بین می رود. موهای بدن ما دارای یک چرخه رشد و استراحت هستند که در یک زمان مشخص اکثر موهای بدن ما در فاز استراحت هستند و تعداد کمی از آن ها در فاز رشد هستند. اگر هنگام لیزر موهای زائد فولیکول مو در فاز استراحت باشد اشعه لیزر بر روز آن اثری ندارد به همین خاطر برای از بین بردن موها باید چند جلسه با فاصله زمانی مشخص لیزر انجام شود. با هر جلسه تعدادی از فولیکول های فعال مو سوخته می شوند و بعد از مدتی همه موها از بین می رود.

عملکرد لیزر موهای زائد

چه کسانی می توانند لیزر موهای زائد را انجام دهد ؟

استفاده از تکنولوژی لیزر برای از بین بردن موهای زائد بدن هیچ ارتباطی با جنسیت شما ندارد. بیشتر افراد با خیال راحت می توانند لیزر موهای زائد را انجام دهند. لیزر مو روی بدن افرادی که پوست روشن و موهای تیره دارند بهتر عمل عمل می کند این به این معنی است که هر قدر فرد موهای تیره تری داشته باشد به جلسه های کمتری برای حذف کامل حجم مو احتیاج دارد.

انواع لیزر موهای زائد :

عوامل زیادی بر نتیجه لیزر موهای زائد تاثیر گذار هستن که با تشخیص پزشک متخصص برای برطرف کردن موهای زائد بدن از دستگاه های متفاوتی استفاده می شود .

بسته به رنگ مو، نوع پوست، ضخامت مو و ناحیه درمان لیزر موهای زائد برای زمانبندی جلسات لیزر مو یکی از دستگاه های زیر مورد استفاده قرار می گیرد:

 • 1. لیزر موهای زائد با دستگاه الکساندرایت
 • 2. لیزر موهای زائد با لیزر روبی ( یاقوت )
 • 3. لیزر تور پالسی بالا
 • 4. لیزر ND:YAG
 • 5. لیزر موهای زائد با استفاده از لیزر دایود

مهم ترین نکات قبل از انجام لیزر موهای زائد چیست؟

رعایت برخی نکات قبل از انجام لیزر موهای زائد به شما کمک می کند تا میزان اثرگذاری آن به بیش ترین میزان ممکن برسد. همچنین رعایت این نکات باعث جلوگیری از بروز عوارض احتمالی حاصل از لیزر خواهد شد. به همین خاطر به شما پیشنهاد می کنیم که نسبت به آن ها آگاهی کافی داشته باشید. در این قسمت برخی از مهم ترین توصیه های قبل از لیزر موهای زائد آورده شده است:

 • در طول دوره لیزر به هیچ عنوان نباید از موم استفاده کنید.

در حقیقت لیزر درمانی زمانی می تواند بهترین عملکرد را داشته باشد که موهای شما در طول درمان، مستقیماً به ریشه متصل باشد.

 • استفاده از لیزر برای برطرف کردن موهای زائد بلوند، سفید و قرمز کمی سخت است.

در حقیقت، عملکرد دستگاه های لیزر تا حد زیادی به رنگدانه های مو وابسته است. از آنجایی که موهای بلوند، سفید و قرمز از رنگدانه های بسیار کم تری برخوردار هستند، لیزر نمی تواند اثربخشی مطلوبی داشته باشد. اما با پیشرفت تکنولوژی این مشکل تا حد زیادی برطرف شده است. تنها کافی است قبل از شروع درمان با پزشک خود در مورد میزان موفقیت آمیز بودن لیزر مشورت کنید.

 • لیزر نمی تواند بر روی تاتو یا پس از انجام تاتو انجام شود.

در صورتی که قصد دارید موهای زائد محلی را که بر روی آن تاتو انجام داده اید را از بین ببرید، لیزر روش مناسبی برای این کار نیست. چرا که استفاده از لیزر ممکن است پوست این ناحیه را بسوزاند و یا تاتو را محو کند.

 • به هیچ عنوان قبل از لیزر پوست خود را برنزه نکنید.

لازم است حدود ۶ هفته قبل از شروع درمان لیزر، از برنزه کردن خودداری کنید. چون اگر پوست شما برنزه شود، تیره خواهد شد و دستگاه لیزر تفاوت بین مو و پوست شما را تشخیص نخواهد داد. در نهایت این امر ممکن است سبب سوختگی پوست شما شود.

 • جلسات لیزر را به طور منظم دنبال کنید

در صورتی که می خواهید بهترین نتیجه را از لیزر را بگیرید، لازم است جلسات را به صورت ممتد و منظم جلو ببرید. فاصله بین هر جلسه بین ۸ تا ۱۰ هفته است. در هر جلسه گروه جدیدی از مولکول های مو تحت تاثیر اشعه قرار می گیرند. در هر جلسه بخشی از فولیکول های بدن برای همیشه از بین رفته و پوست فرد نرم و لطیف تر از قبل خواهد شد.

 • استفاده از هرگونه لوازم آرایشی قبل از انجام لیزر ممنوع است

شما در زمان لیزر موهای زائد باید پوستی پاک و بدون هیچ گونه مواد آرایشی داشته باشید. این کار باعث می شود تا اشعه لیزر به خوبی جذب پوست و فولیکول موی شما شود و بهترین اثربخشی را داشته باشد. همچنین در صورتی که در دوره عادت ماهیانه خود هستید بهتر است از انجام این کار خودداری کرده و آن را به زمانی دیگر موکول کنید.

 • رفع موهای زائد به وسیله لیزر عوارض جانبی ندارد.

بعد از پیدا کردن بهترین کلینیک و پزشک ماهر لازم است داروهایی که مصرف می کنید و بیماری هایی که دارید را به پزشک شرح دهید. با این کار پس از انجام لیزر موهای زائد به هیچ عنوان دچار عارضه جانبی بلند مدتی نخواهید شد. البته ممکن است بلافاصله پس از انجام لیزر، پوست اندکی قرمز شده و فرد احساس خارش کند. اما این عوارض پس از گذشت چند ساعت از بین خواهد رفت.

مراحل انجام لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد مراحلی دارد که باید درباره آن ها اطلاع کافی داشته باشید.

انتخاب بهترین کلینیک لیزر موهای زائد : انتخاب بهترین کلینیک لیزر موهای زائد یکی از مهم ترین فعالیت هایی است که قبل از لیزر باید انجام دهید. بهتر است کلینیک در نزدیکی محل زندگی و یا کار باشد. دستگاه لیزر موهای زائد در کلینیک باید با پوست و مو مطابقت داشته باشد. کلینیک زیر نظر پزشک متخصص پوست و مو باشد. کلینیک باید دارای مجوز وزارت بهداشت باشد.

مشاوره با پزشک : بعد از انتخاب کلینیک لیزر موهای زائد باید با پزشک مشورت کنیم و اگر بیماری زمینه ای دارید و یا داروی خاصی مصرف می کنید و بیماری پوستی دارید با پزشک در میان بگذارید.

آماده شدن برای جلسه اول : قبل از هر جلسه باید شیو کنید و به مرکز مراجعه نمایید. در جلسه اول تنها متوجه کند شدن رشد موهای زائد خواهید بود. بعد از یک هفته موهای زائد مجدد رشد می کنند و شما باید بعد از دو هفته آنها را شیو نمایید.

جلسه دوم و سوم : در انتخای جلسه دوم و سوم شما تا اواسط ماه شاهد رشد موهای زائد نیستید و بعد از 10 تا 15 روز به آهستگی موهای زائد شما مجدد رشد می کنند. شاید در فاصله بیت جلسه سوم و چهارم تنها یکی باز شیو نمایید.

جلسه چهارم و پنجم : در فاصله جلسه چهارم و پنجم لیزر موهای زائد شما شاهد رشد تعداد محدودی موی زائد هستید این موها که در جلسات قبلی در فاز استراحت بوده اند رشد می کنند. موهای زائد بسیار محدود هستند و شما دیگر به راحتی می توانید بدون نگرانی از رشد موهای زائد خود در جامعه حاضر شوید.

جلسه ششم و هفتم : در این جلسات کم کم به شما ثابت می شود که لیزر موهای زائد در از بین بردن آنها موثر هستند. موهای زائد شما رشد بسیار کمی دارند و پوست شما به آهستگی روشن و صاف می شود. موهای زائد بیکینی همچنان رشد دارند اما دیگر قسمت ها کاملا بدون مو و صاف هستند. در این جلسات شاید شما تصمیم بگیرید برای مراجعه به کلینیک تاخیر بی اندازید. در صورت تمام نکردن جلسات مجددا شاهد رشد موهای زائد خواهید بود. پس برای جلسه هشتم نیز وقت قبلی بگیرید.

جلسه هشتم : در این جلسه در بیشتر قسمت های بدن موی زائد وجود ندارد اما در بیکینی همچنان موی زائد رشد می کند. تحت لیزر موهای زائد قرار بگیرید تا فولیکول های مو که در فاز استراحت قرار دارند به صورت کلی از بین بروند. اگر همچنان موی زائدی در بیکینی خود مشاهده می کنید بعد ماه بعد و جلسه نهم زمان بگیرید در غیر این صورت جلسه نهم شما برای دو ماه آیند تنظیم خواهد شد.

جلسه نهم و دهم : در این جلسات یک به صورت یک ماه درمیان تنظیم می شود موهای زائدی که در فاز استراحت قرار دارند مجددا رشد می کند و لیزر آن ها را از بین خواهد برد.

انتخاب ليزر مناسب :

مهم ترین نکته این است که در مورد نوع و کیفیت دستگاه لیزری که می خواهید موهای زائد خود را در آن حذف کنید، مطمئن شوید که در حال حاضر یکی از بهترین دستگاه های لیزر برای رفع موهای زائد است. رفع موهای زائد، لیزر الکساندرایت جنتللاس با کمترین تعداد جلسات درمانی و اثرات بهتر و کم دردتر نسبت به سایر لیزرها، توانایی حذف انواع موهای زائد و حتی موهای زیر پوستی را دارد. اگر نمی توانید اطلاعات لازم در مورد نوع، مدل و شرکت دستگاه لیزر را به دست آورید، ساده ترین و مطمئن ترین راه این است که لیزر را روی قسمتی از پوست خود آزمایش کنید.

مراحل انجام لیزر موهای زائد

مزیت لیزر موهای زائد

 • بدون عارضه
 • بدون درد
 • اثر بخشی سریع
 • در مقابل روش های دیگر می تواند بدون درد و ناراحتی باشد.
 • پوست در اینروش درگیر نخواهد شد.
 • در مدت زمان کم این نتیجه دیده می شود.
 • می توان مناطق وسیعی را درمان کرد.
 • این روش برای کاهش موهای زائد به صورت دائمی تایید شده است.
 • به وسیله لیزر موهای زائد رفع آن ها اثر بخش تر می باشد.
 • در این روش تغییر رنگدانه و ایجاد زخم به ندرت اتفاق می افتد.

مراقبت های بعد از لیزر

بعد از انجام لیزر ممکن است پوست حساس شود و دچار تورم و قرمزی شود به همین خاطر باید مراقبت هایی را انجام دهید تا دچازر همین مشکلاتی نشوید.

استفاده از کمپرس یخ : افرادی هستند که ارای پوست های حساسی هستند و ممکن است بعد از انجام لیزر احساس درد گنند که یک روش مناسب برای کاهش درد استفاده از کمپرس یخ می باشد. کیسه یخ را روی ناحیه مورد نظر بگذارید تا درد را کمتر و یا برطرف کند. درد بعد از درمان بسیار نادر بوده است و در هنگام درمان احساس می شود.

استفاده از کرم ضد آفتاب : بعد از انجام لیزر سعی کنید از کرم های ضد آفتاب استفاده کنید زیرا بعد از لیزر موهای زائد پوست در برابر اشعه ماورا بنفش قرار می گیرد و باعث تیره شدن پوست می شود که باعث غیر یکنواخت شدن رنگ پوست و آسیب های پوستی می شود. برای دوری از این اتفتقات سعی کنید که از کرم های ضد آفتاب استفاده کنید.

پرهیز ار حرارت : تا 48 ساعت بعد از انجام لیزر از حرارت مانند رفتن به سونا، اتاق بخار و دوش آب داغ پرهیز کنید.

مواد آرایشی : بعد از انجام لیزر به مدت 48 ساعت از لوازم آرایشی استقاده نکنید زیرا باعث مسدود شدن منافذ و تحریک پوست می شود. اگر از پماد های موضعی باد داروهای ضد آکنه استفاده می کنید بهتر است تا 48 ساعت آن ها را کنار بگذارید. اما می توانید از مواد آرایشی معدنی که بعد از لیزر مشکلی ایجاد نمی کنند استفاده کنید.

استفاده از ژل آلوئه ورا : بسیاری از افراد بعد از انجام لیزر دچار قرمزی و تورم در ناحیه در مان می شوند که شبیه آفتااب سوختگی است. بعضی اوقات تاول و پوسته هایی ممکن است به وجود بیاید که این علائم بعداز گذشت چند ساعت از بین می روند و نیازی به درمان زخم بعد از لیزر نمی باشد. مرطوب کننده هایی مانند ژل آلوئه ورا می تواند تسکین دهنده باشد.

چه افرادی نباید لیزر موهای زائد انجام دهند ؟

بیمارانی مانند افراد مبتلا به لوپوس که نور لیزر باعث تشدید بیماری شان می شوند. افراد مبتلا به پورفیری هم به دلیل واکنشی که نسبت به لیزر نشان می دهند باید دور این روش درمانی را برای رفع موهای زائد خط بکشند. افرادی که هم که باتری در قلب خود کار گذاشتند باید قبل از لیزر پزشک خود را در جریان بگذارند و معمولا از انجام لیزر موهای زائد منع می شوند.

لیزر موهای زائد به مردان چه کمکی می کند ؟

لیزر پوست را صاف نمی کند. برخی از مشتریان ما فقط می خواهند تراکم موهای بدن خود را کاهش دهند. به عنوان مثال، آن ها یک سینه بسیار پر مو دارند، اما آن ها نمی خواهند بدون مو شوند. برخی از مردان نیز دوست دارند موهای بدن خود را به طور کامل از بین ببرند. مانند موهای پشت در شانه ها و شانه ها. مهم نیست که هدف شما کاهش تراکم یا حذف کامل موهای زائد باشد. هر دو را می توان با لیزر موهای زائد به دست آورد. لیزر موهای زائد برای مردان ورزشکار ایده آل است.

لیزر می تواند زندگی را برای فوتبالیست ها، دوچرخه سواران، شناگران و سایر ورزشکارانی که به حذف منظم موهای زائد نیاز دارند، آسان تر کند. دیگر خبری از بریدگی تیغ، جوش بعد از اصلاح ماشینی و خارش بعد از ریزش مو نیست. یکبار برای همیشه از شر موهای مزاحم خلاص خواهید شد. لیزر تنها راه درمان موهای زیر پوستی و فولیکولیت است. موهای زیر پوستی در بسیاری از مردان به صورت جوش های ریز بعد از اصلاح ظاهر می شوند، به خصوص در ناحیه زیر گردن.

این مشکل رایج به نام فولیکولیت ریش را می توان به طور کامل با لیزر حل کرد. یک جلسه لیزر می تواند تمام موهای زیر پوستی را از بین ببرد. البته برای اینکه دیگر این مشکل را نداشته باشید باید دوره لیزر درمانی را بگذرانید. فولیکولیت به جوش های ناشی از التهاب فولیکول ها اشاره دارد. با کمک لیزر موهای زائد فولیکول را از بین می بریم. وقتی دیگر فولیکولی وجود نداشته باشد، چیزی باقی نمی ماند که مشتعل شود و در نهایت بجوشد.

لیزر موهای زائد به مردان چه کمکی می کند ؟

کلام آخر

قبل از انجام لیزر موهای زائد بهترین کلینک که دارای مجوز وزارت بهداشت است را با مجرب ترین و بهترین پزشک انتخاب کنید و از افرادی که اطلاعات کافی دارند مشاوره بگیرد. ممنون که تا ادامه مقاله مراحل انجام لیزر موهای زائد همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان (کلیک کنید)